PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכביש 70 למוחרקה.

lizard
15-05-05, 02:07
מישהו מעוניין לעשות את המעלה הזה?
לפי מה שהבנתי יש 2 אופציות.
1. עליה פתלתלה ברמת עבירות קלה למדי.
2. עליה ישרה עם כמה מוקדי עבירות בינוניים.

מאחר ואין לי הרבה נסיון אשמח אם יצטרפו אלי רכבים נוספים.
לי יש מגנום לא משופר למעט מיגונים תחתיים.

שאלה נוספת, האם למישהו יש מפה/שרטוט/סיפור דרך של המסלולים?

תודה
מיכה

ששון
17-05-05, 21:29
המסלול לא כזה קשה אבל גם לא קל עם אין לך ניסיון על תיסע לבד זאת עליה עם המון דרדרת ואבנים

lizard
17-05-05, 21:39
ננסה, הכי הרבה נפסיק באמצע.
כמה המסלול תלול?

אלון_ק
17-05-05, 23:05
את המוחרקה אתה יכול לתאר לעצמך בצורה הזו: $. הS הוא המסלול המתפתל, ה| הוא ה"דוחרקה". יש יותר משני פיתולים (בהרבה) אבל העקרון נשמר - כל נקודה שלא נראית לך ניתן לעקוף במסלול המתפתל, המתון.

השיפוע איננו תלול במיוחד בשום קטע במסלול המתפתל. בדוחרקה יש שיפוע חזק או שניים, אבל הם קצרים ואתה מוגן מהדרדרות לתהום משני הצדדים. לא הייתי לאחרונה, לכן לא אדווח על מצב המסלול, אבל הוא לא משתנה הרבה משנה לשנה (אותם קטעים קשים, אותה דרגת קושי - מקסימום איזה בור עובד מטר ימינה/קדימה).

המסלול קצר מאוד. אלא אם תחליט להתקע על איזו שטות, זה לא יותר מרבע שעה. לך לשחק בחורשן אח"כ, סע דרך רמות מנשה, או לפחות סע את דרך נוף כרמל ורד רגלית לעין (מעין?) אלון.

לא לנסוע לבד זה נכון כי אתה מתחיל, לא בגלל המסלול. אל תתן לששון להפחיד אותך, במסלול המתפתל אתה לא אמור להתקל בשום בעית עבירות שהיא, גם לא קלה.

נחום
17-05-05, 23:07
אם אני לא טועה יש מסלול קרוב אצל ברקאי

http://www.barkai4x4.co.il/tripDetails.asp?id=6

lizard
17-05-05, 23:09
ראיתי בספר שלו - חפוז בשטח - שיש מסלול קרוב. מה שנחמד זה שיש לו מפה של כל האיזור שם שחוסכת לי את הצורך בקנייה של מפה

נחום
17-05-05, 23:12
עשינו את המסלול הזה לפני מס' שבועות, חלקו (במיוחד האחרון) אינו טריוויאלי, המון דרדרת
ושיפועים חדים. מלבד זאת מדרגה רצינית במסלול הניתנת לעקיפה, שוב בתוואי דרדרתי מאוד.

שום דבר שצריך להפחיד, אבל בזהירות.

אלון_ק
17-05-05, 23:20
עבירות קלה או קשה היא עניין של הגדרה. מאחר ואין לנו סטנדרט כמו בארה"ב - ואתה ודאי לא יכול לסמוך על כל אחד שרושם כאן, כי לכל אחד זה נראה אחרת - נסכם את זה כך:

1. נכון לשבוע שעבר, רכב לא נעול ללא מכוון עולה הכל, גם את הדוחרקה. נהג בינוני עם לא מעט נסיון.
2. רכב נעול אחורה לא מתקשה (לא מתקשה = עולה לאחר נסיונות ספורים, ללא פראות או נזק) עם נהג סביר ללא מכוון, כנ"ל נהג מתחיל עם מכוון.
3. רכב נעול פעמיים שם ראשון, מכוון הגה ישר ונוסע.

אצלי, זה נכנס להגדרה של עבירות קלה עד בינונית. לבחור עם ראב 4 שניסה אתמול זה עבירות הכי קשה שיש, ליפתח עם סופה נעולה X2 וצמיגי 33 זה כביש. סע, תחליט.

גיא
17-05-05, 23:44
רכב לא נעול ללא מכוון זה מישהו מוכר ?

זה לקח לי אתמול חצי שעה כי עצרתי לפיפי.

הבעיה עם המסלול הפתלתל היא לא שהוא קשה, כי הוא לא !
אלא שבנקודות ההתחברות עם הדוחרקה יש שפ"צ לא נעים בכלל !!!
ואני מתכוון ל-ממש-ממש-לא-נעים

אני אישית רק מהפחד של הפש"צ עולה בדוח
אבל זה לא חוכמה כי כל פעם שאני חוזר מחיפה אני עולה שם ...

מיכה הלטאה. מר לינוקס בחינם. כשאתה שם תרים לי טלפון אולי נבוא לעזור לך.

lizard
18-05-05, 01:45
תודה.
אני ביום שבת אהיה שם ככול הנראה.
אח שלי, שיש לו יותר נסיון בשטח אך בתור נוסע, יעזור לי ויהיה המכוון במידה וידרש.

אני מאוד מקווה לא להתקל במדרגה זדונית.

תודה

מיכה 'מדרגה זדונית' אלמוגי

lizard
21-05-05, 20:00
סיכום טיול.

עשינו את המסלול של ברקאי, נחל רקפת עד המוחרקה + בירידה מהמוחרקה כמה קיצורי דרך במסלול העבירות.

היה מגניב למדי, לי זה היה קפיצת מדרגה (משחק מלים) ברמת העבירות.

החלק הבאסה בטיול היה בדרך חזרה, אחרי שעלינו על כביש החוף הלך ראש מנוע כנראה בגלל חום.

תודה לגיא ולערן מגנום שניסו לעזור.
נכון לעכשיו הרכב מושבת ולא ברור לכמה זמן.

-->