PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש רעידות ויטרה (ממיר קטליטי)

אופיר ק.
26-06-13, 20:43
בזמן האחרון התחלתי לשמוע רעש מתכתי של רעידות מכיוון מרכז / קדימה של הרכב
הרעש נשמע בסל"דים מסויימים, גם בנסיעה וגם לא, ועם הזמן הלך ונהיה יותר חזק...
ניסיתי להסתכל / לחזק כל מה שיכלתי אבל לא רואים שום חלק רופף,
בשבוע האחרון אחרי שהרעש כבר נהיה בלתי נסבל מספר פעמים, (כל הרחוב שומע חח...) הלכתי לבדוק את זה אצל ארז (טופ גיר רעננה) ומסתבר שזה ממיר קטליטי גמור שרועד...

אני מבין שנזק אמיתי כנראה אין פה ולא יקרה כלום אם אני אסע ככה, אבל בכל זאת, יש איזה אפשרות טיפול יצירתית שתשתיק את הרעש ?
בלי החלפה של הממיר (הבנתי שזה די יקר) או הוצאה שלו שתגרום לכשלון בטסט הבא עלינו לטובה...

* ויטרה 98 קצרה סגורה, עם מיגון על כל גחון (כולל איזור הממיר - טרנספר) שאולי מוסיף לרעשים... (?)

תודה.
אופיר.

asypeer
26-06-13, 21:39
אם הממיר גמור (הכוורת בפנים כבר התפוררה) ובעצם לא עושה את תפקידו אז:
א. אמורה להידלק לך נורת צ׳ק אנג׳ין עם קוד תקלה מתאים P0402 בחיבור OBD.
ב. האוטו אמור לצרוך יותר דלק
ג. האוטו אמור לסחוב יותר טוב (פחות התנגדות בפליטה)
ד. האוטו לא יעבור טסט עקב זיהום אויר.

אם הממיר ריק מתוכן, אתה יכול לוותר עליו, הוא סתם צינור.

אם הממיר קיבל מכה והוא עצמו לא ״רוקד״ אלא רק הבפנוכו שלו - ייתכן והעסק בפנים עוד יפסיק להרעיש (שילוב של חום ופיח ידביק את העסק חזרה)

ממיר תחליפי זה סיפור של 1000₪ לחדש, מפירוק לא הייתי מביא אם אתה מתכנן להחזיק את האוטו. 100K ק״מ זה אורך חיים ממוצע של ממיר מקורי. תחליפי אולי חצי מזה.
תעשה לבד את החישוב..
לנסוע כך לא מזיק, אולי לשמיעה.

אופיר ק.
27-06-13, 22:20
(null)

נורת צ׳ק אינג׳ן לא דולקת, צריכת הדלק בסדר גמור, וטסט עבר כמו גדול (לפני 6 חודשים...)
אני מאמין שהממיר בסדר רק באמת כמן שאמרת, רוקד...
אני לא מתכוון להכנס להוצאה כזאת בשביל העניין ולמרות שאני מבין שזה לא נורא, אני חייב להודות שהרעש הזה מטריף אותי... יש איזה דרך לזרז / לעזור לעניין החום שידביק את זה חח???

תודה בכל מקרה על התשובה הזריזה!

8ball
28-06-13, 00:33
במחיר שאתם מדברים על ממיר עשיתי סעפת פליטה של מה של ויטארה ארוכה רדו מהעץ שעליו טיפסו כל האגזוזמים. שום דבר לא עולה כל כך יקר שיצדיק מחיר שכזה

benza
28-06-13, 01:17
במחיר שאתם מדברים על ממיר עשיתי סעפת פליטה של מה של ויטארה ארוכה רדו מהעץ שעליו טיפסו כל האגזוזמים. שום דבר לא עולה כל כך יקר שיצדיק מחיר שכזה

אלי אני אשמח לשמוע איפה מוכרים ממיר תחליפי לויטרה /גרנד ויטרה בפחות מ650ש"ח

raanan
28-06-13, 07:12
אני מבין שנזק אמיתי כנראה אין פה ולא יקרה כלום אם אני אסע ככה,
הבנת לא נכון .
אם הממיר התפרק פנימית, הוא עלול להפריע לזרימת הגזים.
סתימה רצינית פוגעת בראש מנוע.

רענן

motorica.net
28-06-13, 07:52
מעבר למה שרענן ציין, ברכבים עם שני חיישני למבדה אם החיישן השני מדווח על טווח ערכים לא תקין יש מחשבי ניהול שמעבר לקוד תקלה יעברו לטבלת דלק/הצתה קבועה למצב תקלה.
יש לזה השלכות גם על צריכת הדלק (מבינים הכי טוב דרך הכיס).

ממיר סתום יפגע דראסטית בביצועים של הרכב, טמפ' הפליטה יעלו דראסטית ושסתומי הפליטה עלולים להשרף.

אופיר ק.
28-06-13, 10:43
לפחות בינתיים לא נראה לי שהוא עושה נזק,
אני מאמין שאני מספיק קשוב לצריכת דלק / ביצועים וכו... כדי לשים לב אם הממיר הרופף יתחיל לעשות נזק
לפחות אז יהיה לי תירוץ מספיק טוב לעשות עם זה משהו חוץ מהרעש המציק :)

asypeer
28-06-13, 11:23
הרעש יכול לנבוע גם מנגיעה של הממיר במיגון או מגומיה של האגזוז שנקרעה/השתחררה (הממיר הרי רועד בגלל הויברציות של המנוע והזרימה דרכו שמשתנה) - אם לא נדלקה לך נורה יכול להיות שהוא אפילו תקין וסתם נוגע במשהו. גש לאגזוזיסט שיבדוק.

-->