PDA

צפייה בגרסה מלאה : זיהוי תקלה ב-ABS, עצות בתיקון

IlanHadar
29-06-13, 22:40
היום בחורשן, במעלה חורשן נדלקו שלוש נורות: ABS, ESP BAS ובקרת המשיכה (כולן צהובות) בנוסף מדווחת התצוגה service 4wd system.

מקריאה ארוכה ורבה נראה שזה כנראה חיישן ABS באחת הפינות, בלעדיו אלו המערכות שמזייפות. מה שמחזק את עניין החיישן זה כאשר הרכב נוסע רגוע הנורות נכבות, ברגע שפותחים מתלים זה מופיע שוב.

עצות באיתור:
1. איך מאתרים איזה חיישן - האם לחפש סימנים פיזיים כמו חוטים חשופים או קרועים?
2. האם קריאת קוד תקלה במוסך תגיד באיזו פינה התקלה? לא בטוח שיש קוד תקלה, זה לא נורת בדוק מנוע. בשלב זה אני חושב לתקן לבד.

לגבי תיקון:
1. האם להזמין זוג קדימה וזוג אחורה ולהחליף את כולם אם אני לא מצליח לזהות מי החולה? (ההבדל בעלות כ- 60 דולר ל4 במקום ל2, אחורה קדימה לא זהה).
2. נראה לי שביקור במוסך יעלה יותר מלהזמין את כל הארבעה ולהחליף לבד, אלא אם יש למישהו עצה בעניין...

כיוון שבנסיעת כביש הרכב תקין אז אפשר לעשות בסבלנות, נעשה כמו שצריך, ננסה לחסוך וגם נלמד משהו.

כל עצות יתקבלו בברכה.

shmulikbg
30-06-13, 00:59
אילן,
תתחיל בבדיקת סורק תקלות.
תדע אם ובאיזה חיישן מדובר. כמובן שאתה יכול גם לשכב תחת הרכב,
ולעבור על חיווט חיישני הגלגלים. ברגע שתאתר, יהיה לך הרבה יותר קל
לטפל עצמאית.

boaz avrahami
30-06-13, 01:47
אני הייתי חושד בחיווט של הגלגלים המתוחים.
בכל מקרה בזמן שהתקלה נדלקת הייתי עובר גלגל גלגל ורואה מה הולך.
אל תשלול לכלוך על החיישנים.

IlanHadar
04-07-13, 14:08
טוב כדי לסכם את התקלה ומידע להבא.

החוטים כולם היו תקינים.
אין בעיה במתיחה של חוטים במהלך מתלה מירבי.
חיבור מחשב במוסך נתן קוד C1015, הקוד אכן הוא חיישן קדמי ימני.
לאחר פירוק הסנסור, לא היה נראה שום סימן של נזק, לפי המוסך הנזק הוא שבר בגלאי המגנטי בפנים. אין מה לעשות קורה.

כל הפורמים בחו"ל הפנו לתקלה הזו ומעניין שרובם אמרו שזה חיישן ימני קדמי שהוא הולך ראשון, ניסו גם להסביר למה, לא ממש קניתי.

כדי שלהבא יהיה אפשר לתקן לבד אז הזמנתי כבר קורא תקלות לרכב, שמתחבר לטבלט אנדרויד, נראה אם עובד.

החלפת החיישן דורשת הורדת הברקס, להלן סדר הפעולות, להבא אתקן לבד, יצא 1/3 מחיר:
1. הורדת גלגל.
2. פירוט קליפר ברקס ע"י הוצאת שני ברגים גדולים.
3. הוצאת טבעת האבטחה של הדיסק.
4. הוצאת דיסק המעצור - זה מצריך פטיש ומשטח עץ מרכך כדי לא לעשות נזק, דפיקה קלה כלפי חוץ והדיסק בחוץ.
5. עכשיו יש גישה לסנסור - פתיחת בורג מחזיק, הוצאת כל הקליפסים שמחזיקים במקום וניתוק הקונקטור.

זהו, הרכבה בסדר הפוך.

לקחתי את הרכב הקפצתי אותו ממדרכות ואכן אין יותר נורה צהובה.

shahav
07-07-13, 08:39
לא היתי סומך על כך שקורא OBDII פשוט של כמה עשרות דולרים יתחבר טוב לרכב שלך. כן תקבל נתוני מנוע, מהירות... אבל תקלות, אני בספק.
אם כן, פרסם את כאן את דגם הקורא והרכב שלך.
רבין

asafk
07-07-13, 11:16
למה לא?
כל קורא תקלות, אפילו הפשוט ביותר, יוכל לקרוא קודי תקלות.
זה המינימום שהם נדרשים ויכולים לעשות..

אסף.

IlanHadar
07-07-13, 14:31
אכן אמור לעבוד, יגיע אבדוק ואעדכן. הזמנתי אחד שבפירוש כותב שתומך ב Can-bus.

איך נבדוק, בשביל זה צריך לייצר תקלה...

נמרוד
08-07-13, 11:39
אילן, מה הזמנת (שמתחבר לאנדרויד)?

IlanHadar
08-07-13, 11:59
זה מה שהזמנתי:
http://www.ebay.com/itm/270979963208?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

על האנדרויד מתקינים תוכנת Torque, בתשלום, שמפענחת את הנתונים.

נשאלת שאלה אם רק יראה רק קודים של מנוע כאשר נדלקת Check engine או את המחשב כולו, נחכה ונראה...

מנסיוני האחרון וממה שאני קורא, באין מחשב שקורא תקלות של כל האוטו מאוד קשה לאתר בעיה מדוייקת, אני קורא שרשורים הזויים מחו"ל של כאלה עם תקלה דומה שהחליפו שלושה חיישנים, צמות חשמל וכו', בגלל שלא היה להם את הקוד.

shahav
08-07-13, 13:20
הנסיון הקטן שלי:
אני ניסיתי שניי OBDII readers שונים על ה WJ דיזל, ושניהם לא הצליחו ליקרא תקלות, לאפס את ה MIL כן, אבל לא לקרא תקלות.
אצל בעליי ה WJ זאת לא בעייה, כי יש טריק של סיבוב הסיווטש, ואז התקלות מוצגות בדשבורד...
חשוב לציין שאני כן רואה נתוני מנוע בעזרת ה Torque.

רבין

IlanHadar
08-07-13, 14:12
רבין, גם אצלי יש את הטריק של סיבוב המפתח, ניסיתי את זה כאשר המנורות הצהובות דלקו ולא יצא קוד, האם זה בגלל שזה לא תקלת מנוע?

נחכה לקורא תקלות, לא יעבוד נצטרך למצוא פיתרון אחר.

מלכי
09-07-13, 06:19
רבין שלח בבקשה את הנוהל המדויק של איך קוראים תקלה דרך הסוויץ', ניסיתי מס' פעמים לא הלך הנחתי שזה בגלל שהאוטו דיזל אם אתה מצליח כניראה שאני עושה משהוא לא נכון תודה מראש.

IlanHadar
09-07-13, 10:21
מלכי קבל:
http://www.youtube.com/watch?v=rD1SysWu_Fs

גם אני לא הצלחתי, הבנתי לפעמים הפעם השלישית לא מספיקה, יש כאלה שדיווחו שרק בפעם השישית קיבלו את הנתונים. עדכן אם הצלחת.

AvigdorAharon
10-07-13, 00:11
למה לא?
כל קורא תקלות, אפילו הפשוט ביותר, יוכל לקרוא קודי תקלות.
זה המינימום שהם נדרשים ויכולים לעשות..

אסף.

קורא תקלות סטנדרטי, לא קורא ABS, מנסיון.

אביגדור

boaz avrahami
10-07-13, 01:34
אביגדור

קוד תקלה תקבל גם על ה abs.
מה שלא תקבל בסורק פשוט זה קריאת פרמטרים מהחיישנים

AvigdorAharon
14-07-13, 10:23
אביגדור

קוד תקלה תקבל גם על ה abs.
מה שלא תקבל בסורק פשוט זה קריאת פרמטרים מהחיישנים

איזה סורק יש לך?
אצלי זה לא עובד, כולל כריות אוויר.
הסורקים הרגילים נותנים נתוני מנוע כגון תקלות, חיישן חמצן וכדומה. הם לא נותנים נתוני ABS או כריות אויר.
דווקא קריאת נתוני מנוע הם נותנים בצורה יפה.

אביגדור

נתי_ל
07-08-16, 12:24
נורית esp/bas דולקת אצלי קבוע ! ( רנגלר JK 2009 )
אין מעבר לנורית שום חיווי של תקלה , יש לי סקנר יעודי לג'ייפ ומחבר USB לתוכנת טורק !

הם לא מזהות תקלה !
אני מניח שאחד מחישני מהירות בגלגלים לא תקין .

איך מזהים את הסורר ?

האם אין מנוס מללכת למוסך שרות?

חן חן !

IlanHadar
07-08-16, 14:16
נתי,

בדרך כלל, כאשר זה חיישן אז התקלה באה והולכת, אבל לא תמיד, יתכן חיישן ויתכן משהו אחר.
אם זה חיישן, והנורה דלוקה אצלך כל הזמן, אז אין מנוס רק סורק מקצועי. סורקי ה OBDii הזולים לא מדברים עם מודול ABS.

יש לי סורק שמזהה קודי ABS, אם אתה מגיע לירושלים, אתה מוזמן לעבור אצלי.

נתי_ל
07-08-16, 16:14
תודה על התשובה !
הנורית esp/bas דולקת קבוע , עם הנעת הרכב נדלקת גם נורית ה"החלקה" אותה אני מכבה ידנית
ע"י הלחצן esp off .
זה זמן מה שהנורית נידלקה ללא סיבה אבל עכשין זה קבוע !

אני ירושלמי ואשמח לקבל את עזרתך .

נתי

חנן-ג'יפולוג
07-08-16, 18:38
השרשור הזה כנראה ברח לי מהראדאר, בזמנו.
ניתן לבדוק חיישנים בעזרת רב מודד, גם סטטית, להתנגדות, וגם דינמית כשמסובבים את הגלגל ביד, עם רב מודד על מצב ac או תדר.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

IlanHadar
07-08-16, 20:52
תודה על התשובה !

אני ירושלמי ואשמח לקבל את עזרתך .

נתי

שלחתי לך את פרטי הקשר שלי בפרטי

ניתן לבדוק חיישנים בעזרת רב מודד, גם סטטית, להתנגדות, וגם דינמית כשמסובבים את הגלגל ביד, עם רב מודד על מצב ac או תדר.

ברור שניתן חנן אם אין ברירה, אבל אם יש מחשב שמדבר עם מודול ה ABS זה דקה בדיקה, אחרת לבדוק ארבעה חיישנים יקח קצת יותר זמן עם רב מודד.

בדגמי גי'פ חיישני ABS, לאלה שיש, הם מחלה ידועה. אני כבר החלפתי שלושה.
אחרי שבמוסך המרכזי לקחו 800 ש"ח בפעם הראשונה, פשוט הבנתי שלקנות סורק וכל פעם חיישן בכ- 150 ש"ח, או פחות, ברשת יעלה הרבה פחות. צריך רק לא לפחד לפרק דיסק מקדימה, במקרה הצורך, וההחלפה פשוטה. שמתי מאמר כאן באתר איך לעשות.

נתי_ל
23-08-16, 10:21
קודם כל תודה לאילן הדר שהסכים לקבל אותי באישון לילה ע"מ לחבר את הג'יפ לסורק שברשותו !

אילן , פעם נוספת תודה!

כאמור הסורק שלי ופלג ODBII עם תוכנת טורק אומנם חינמית לא זיהו תקלה !

הסורק של אילן זיהה תקלה "בחיישן הגה" איפוס תקלה במחשב לא כיבתה את הנורות , באין ברירה פניתי למוסך "שלום דיין"

מכונאי חביב חיבר אותי לסורק והקביעה - חיישן הגה , הוא יעץ לי שלפי החלפת חיישן אני יעשה כיוון פרונט .

אבל !!! יומיים קודם לכן האוטו עבר טסט שבמהלכו הוחלף תפוח הגה , מכון הרישוי דרש לבצע (אצלו ) כיוון פרונט !!

בפועל בוצע "קילקול כיוון פרונט" במכון שמשתמש במפתח צינורות ובמפתח שוודי .

( לא ההיתי נוכח בטסט , בוצע ע"י ""חבר"" רק הצלקות מעידות על המומחיות)

כיוון פרונט נוסף פתר את התקלה .

-->