PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיזוק מוט הגה "שפור" בדיפנדר

ddl
10-07-13, 22:57
שלום רב. יש לי בעיה חוזרת בדיפנדר: המוט הגה האחורי [שפור] נוטה להתעקם, לא בגלל מכות שהוא חוטף מסלעים, אלא פשוט כי הוא זקן ועייף [ כ 750K קמ], זעזועים בדרך, בנסיעות שטח יוצרות לו קשת. פעם אספיר מכרו מוט כזה מחוזק, אבל זהו, אין להם יותר. כלומר, לא נראה שיש בארץ אופציה למוט כזה חדש מחוזק. האם מומלץ פשוט לרתך למוט הקיים חיזוק כלשהו? ואם כן, איזה? [לדוגמא: ברזל זווית, מוט פלדה וכו,]. מבקש המלצה ממישהו שכבר עשה את זה בהצלחה. תודות.

אמיר ב.א
10-07-13, 23:20
אצלי ריתכתי בזנט משני הכיוונים של המוט (סנדוויץ), יצא חזק מאוד.

עוד אופציה מוכרת - למצוא צינור שמתלבש בדיוק על המוט הנוכחי - ולרתך בקצוות שלא יזוז ...

השמשוני יחיעם
11-07-13, 08:22
תבדוק אצל ג'קי,,,בדרך כלל יש לו סט של מוט ההגה ומוט השפור מחוזקים.

אני קניתי אצלו לפני כחודשיים.

ddl
12-07-13, 08:14
אמיר ב.א כותב:

עוד אופציה מוכרת - למצוא צינור שמתלבש בדיוק על המוט הנוכחי - ולרתך בקצוות שלא יזוז ...
OK זה נעשה. נראה יפה מאד. תודות לעונים.

gp1
12-07-13, 17:12
אל תדאג , גם זה יתעקם בסוף בדיוק לפני ההברגות. מנסיון !

torchak
12-07-13, 20:35
GP, בדיוק מה שרציתי להגיד.
אם החיזוק לא מגיע ממש ממש עד הסוף - סביר מאוד להניח שזה יתעקם לך לפני ההברגות של התפוחים.
יותר מזה - במקור יש למוט הזה "מגביל" שמחובר לסרן. המטרה שלו היא בדיוק למנוע מהמוט להתעקם. אם מאיזשהיא סיבה אין לך אותו, זה יכול להסביר למה הוא מתעקם. בכל אופן, בד"כ אחרי ששמים את החיזוקים המאולתרים, מורידים את המגביל הזה כי המוט "המחוזק" לא נכנס שם.
הפתרון הנכון ביותר הוא לשים מוט מחוזק ולא לנסות לחזק את הקיים. לדעתי, זה לא בלתי אפשרי לייצר את זה לבד. כל מה שצריך זה גליל ברזל (מלא כמובן) ולהבריז אותו בשני הצדדים לפי המידה של התפוחים, כשאחת ההברזות כמובן צרכיה להיות הפוכה.

אמיר ב.א
13-07-13, 21:11
החיזוק שעשיתי אצלי לפני כשנתיים , לא עשה שום בעייה עד היום.

torchak
13-07-13, 21:41
גם לי היה אחד "מחוזק" בצורת אילתור דומה אבל ברגע שהוא התחיל להתעקם - זה לא נגמר. זה חזר פעם אחר פעם.....

-->