PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניידת משרד התחבורע בצומת בית עובד לכיוון צפון

הכוכב הכחול
11-07-13, 17:40
לידיעתכם וזהירותכם..
11.07.13
17:40

חנן-ג'יפולוג
11-07-13, 20:59
כדאי לפרסם בשרשור הקיים שמיועד לזה. הרבה אנשים, כולל אותי, רשומים בו לעדכונים ומקבלים התראה מיידית לסמארטפון כשמשהו מתעדכן שם. בפתיחת שרשור חדש אתה מפספס את זה ורק מי שגולש כאן ובמקרה מבחין בזה יראה את השרשור שלך. אני רוצה להאמין שרוב החברים כאן לא גולשים בסמארטפון בזמן נהיגה אז שרשור כזה פשוט לא עוזר.

moshik999
12-07-13, 08:32
ניידת משרד התחבורה נועדה למצוא רכבים שעברו "טסט" בקומבינה
ולמעשה לא קשירים לנוע על הכביש ומסכנים אחרים.

כל התראה על מיקום של ניידות כאלה שמפורסמת ברבים
מרוקנת למעשה מתוכן את היעילות של הניידת.

הכוכב הכחול
12-07-13, 08:56
כל התראה על מיקום של ניידות כאלה שמפורסמת ברבים
מרוקנת למעשה מתוכן את היעילות של הניידת.

צודק, וטוב מאוד!!
ככה לא יורידו סתם ג'יפאים על שטויות!

Pageup
12-07-13, 09:14
מושיק הרגע נפל לי האסימון. אני יודע באיזה סרט אתה חי.

http://www.youtube.com/watch?v=xpxd3pZAVHI

במיוחד דקה 4:00
אין ספק שהמערכת חינכה אותה מצויין לצרכים שלה. היא באמת
הצליחה איתך.

moshik999
12-07-13, 10:50
זה בסדר

הבנתי כבר מזמן שחוקים הם נכונים רק כשהם מתאימים לאורך החיים שלך
וחוקים שלא מתאימים הם שטויות.

מי שחי בסרט זה אתה
אנחנו לא אמריקה פה אי אפשר לבצע שינויים ברכבים ללא אישור
נראה מטומטם , אבל זה החוק.
ניידת של משרד התחבורה באה להגן עליך מפני פורעי חוק
על הדרך היא גם אוכפת חוקים שנראים לך מטומטמים אבל עדיין זה חוקים שהיא צריכה לאכוף

כשאני רואה ניידת של משרד התחבורה זה כמו שאני רואה ניידת של משטרה
מישהו עושה עבודה על מנת להגן עלי כך שהחיים שלי יהיו יותר נסבלים.

המערכת שהצליחה לחנך אותך היא המערכת שאמרה לך שיש מורמים מעם
מיוחדים שקטים וצנועים שיודעים בדיוק איזה חוקים הם מוצדקים ואיזה לא
וכל מי שיפריע להם נחשד ברוע ושחיתות.

ניר ל
12-07-13, 12:22
אני חושב שחלקכם לא הבין, שהצבעה על מיקום הניידות מהווה למעשה המלצה לבקר אצלם ולבצע בדיקת תקינות יזומה לפני שמשהו רע יקרה .
זה לא מספיק לבצע טסט פעם בשנה ואם משרד התחבורה מציע לבצע בדיקות חינם גם במשך השנה -זה מבורך . הרי מי מאתנו רוצה "לנסוע בלי בלמים בקסטל" ?
בחיי !

ניר ל
12-07-13, 12:25
ד.א.

אני הגעתי אתמול לצומת בית עובד בעקבות ההמלצה והם היו בהפסקה . משום מה תמיד כשאני מגיע הם בהפסקה .... הסתדרות ....חוצפה !

boaz avrahami
12-07-13, 12:34
חזק ניר!

moshik999
12-07-13, 12:55
בתאריך ה 15 ליולי
יוצב מארב משטרתי בכניסה לתל שבע
ע"מ לבצע מחסום לילי לאיתור גנבי רכב
לידיעתכם וזהירותכם.

talw
12-07-13, 13:04
בתאריך ה 15 ליולי
יוצב מארב משטרתי בכניסה לתל שבע
ע"מ לבצע מחסום לילי לאיתור גנבי רכב
לידיעתכם וזהירותכם.

נכון מאוד,כל גנב שירצה להתוודות על מעשיו יוכל לזהות את המארב לפי הצ'קלקות למרחוק ושילטי האזהרה המוארים (זהירות מחסום) כ 400 מטר לפני זירת ההיתוודאות.

במקום יוצב פרגוד שחור כתא היתוודאות ,מעבר לפרגוד יישב פקח חנייה בדרגת קצין.
כמו כן ,על פי חוק,ימוקמו שרותים כימיים לרווחת ציבור המתוודאים ולכל מי שחפץ להקיא את נשמתו.

Pageup
12-07-13, 13:46
מושיק, מי שלא מבין זה אתה. אני לא נגד החוק. אני משתדל לכבד אותו.
אבל שאוכפי החוק מחפשים אותך כאילו פשעת סתם, פה הבעיה וזה מה
שאתה לא מבין.
השבוע החליטו להעביר חוק חדש, בעבירות רעש שוטר יוכל להכנס הביתה
בלי צו. אתה יודע מה זה אומר?
"אחי, אני שומע רעש" תוק תוק תוק, "מי שם?", "תפתח משטרה".
יש לך מאגר ביומטרי חדש, למי יש כניסה אליו בלי מגבלות? למשטרה!
הסיבה, לפתור פשעים, תגובתי: "פחחחחחחחחחח"
במשך חודשים רבים, פעמיים/שלוש בשבוע, אותו רחוב, אותה שעה,
מחסום, הרכב לפני והרכב אחריי עוברים ואני עוצר לבדיקת רשיונות.
הרכב שלי נקי, מטופל בקנאות ונוהג בו אשכנזי נחמד בן מעמד הביניים.
בכל מחסום שעברתי הרכבים לפני ואחריי עברו ואני עצרתי וזה לא ממש
עניין אותם אם יש שני ילדים ברכב או לא.
הייתי עד לערימה של מקרים כולל בוחן רכב שנכנס מתחת לטנדר 4X4
(של הנגר שלי) שלא נסע אפילו (יצא להביא כלים) ובמשך 40 דקות חפר
וחפר ובסוף נתן לו קנס על מטף. אז נכון, הקנס חוקי, אבל זה מסריח.
אני יכול להמשיך, אבל אתה לא קולט. המשטרה במדינת ישראל לא נועדה
לשרת את האזרחים. כי את העבודה שלה היא לא עושה.
ראה ערך המקרה אונס בקרית גת מהשבוע שלקח להם 25 דקות להגיע
והמוקדנים שאלו שאלות מטומטמות.
מכוני רישוי? עוד בדיחה, במשך 15 שנה העברתי רכבים בדיקה באותו מכון,
עד שלא נכנסתי עם רכב שטח בפעם הראשונה לא ידעתי שיש להם ליפט
בתוך הבור. אתה יודע מתי הרכב שלי עבר טסט הכי בזול? שבאתי בכוונה
עם מנורות שרופות מאחור. תמיד היתה איזו שטות. ושוב, הרכב מטופל
בקנאות ולפני הטסט עובר במוסך ליישור קו. זה עדיין לא חוסך את הפסילה.

asafk
12-07-13, 15:08
מושיק..
אתה בסדר.
אבל תקרא את דוח rand שפורסם השבוע ותגלה שחוץ ממך, רוב האזרחים במדינה לא סומכים על המשטרה.
כשהמון נהגים מתקינים מצלמות ברכב וזה לא לתיעוד תאונות אלא למניעת דוחות שווא, זה אומר דרשני.

אסף.

דרור ברלי
12-07-13, 15:12
איתי, התגובה שלך נמחקה בטעות. סליחה.

איתי כתב על גרמניה ששם מורידים מהכביש בגלל ספוילר על מכסה תא המטען.

ההבדל "הקטן" הוא שבגרמניה, עם כל ההקפדה המטורפת, דווקא מותר לשפר מכוניות. ללא הכר אפילו.
זה מסודר, מעוגן בחוק ובתקנים מחייבים.
כדי לעשות סדר בענף הם אפילו שיפרו עד העצם מכונית פורשה 911, צבעו אותה בצבעי המשטרה ופצחו בקמפיין גדול שבא ללמד את חובבי הטיונינג איך לעשות את זה נכון, בטיחותי וחוקי.

לפני כשנתיים היה לנו ביקור בגרמניה אצל יצרן שיפורים שכזה (BRABUS). זו לא "סדנת שיפורים" כמו שאנחנו מכירים מישראל, עם ליפט אחד, רתכת ומכונת כיפוץ צינורות שיושבת באיזה כוך באיזור תעשיה מטונף, אלא פשוט אימפריה. מפעל עצום עם מחלקות פיתוח שמצויידות במיטב מכשור ההייטק המטורף מהמילה האחרונה, מעבדות, מסלולי ניסויים, נהגי ניסוי וכו' והם לא היחידים.

בגרמניה, לשיפורים כמו לכל חלק רגיל - אפילו ספוילר פלסטיק פשוט על מכסה הבגאז' - שמתקינים ברכב, צריך להיות תו תקן (TUV) שזה משהו שדומה/מקביל למכון התקנים אצלנו, "רק" הרבה יותר קפדני ומקצועי בלשון המעטה. שם אתה לא מתקין ברכב שלך אפילו בורג שאין לו TUV. אם אין TUV - קורה מה שאיתי תיאר.

ישראל אימצה את התקינה האירופית בכל מה שקשור לרכב. לכאורה המצב היה צריך להיות טוב יותר - מה שאסור שם יהיה אסור גם כאן, אבל מה שמותר שם שיהיה מותר גם פה - אבל בישראל כמו ישראל, לוקחים מהתקינה האירופית רק את המקלות. לא את הגזרים.

ומה שמשרד התחבורע עושה כאן עם הניידות שלו, הוא במקרה הטוב התעללות חסרת תוחלת וחסרת תועלת באזרחים, סתם כי אפשר.
רכבים מורדים מהכביש בגלל שטויות. אם אחרי טסט מקיף שנערך לאוטו לצד הדרך הם לא מוצאים כלום אבל בסוף נותנים הורדה מהכביש בגלל סדק של ס"מ וחצי בפנס (מקרה אמיתי), זו לא שמירה על שלום הציבור אלא התעללות נטו. רק כי הם יכולים וכי יש להם הוראה מפורשת לעשות את זה כי הם נמדדים לפי מספר המכוניות שהורידו מהכביש, וכי המטרה האמיתית היא למלא את הקופה (הורדה מהכביש מלווה בקנס של 1,000 שקלים). פשוט אין הסבר אחר.

וזה נולד מושיק, מתוך מציאות שבה עם כל רכב "חריג" שאינו משפחתומטית רגילה, כמעט אי אפשר לעבור מבחן רישוי שנתי בדרך הישר לפי הספר. בגלל שהבוחנים במכוני הרישוי מושחתים עד העצם, ואין מצב שג'יפ או מכונית ספורט יעברו טסט בלי מאכער או לפחות מוסכניק שמקושר במכון, ושתמורת אי אילו שקלים זוכה לקבל במכון התייחסות קצת יותר עניינית ובדיקת מערכות בטיחותיות ללא היטפלות לשטויות.

מקובל כאן אפילו אצלנו לקבל "בהבנה" התקרצצויות כמו החלפת פסים זוהרים ולוחיות רישוי מדי שנה למרות שמצבם מצוין. כן, זה "רק" 20 שקל למדבקות, ו"רק" 100 שקל ללוחיות, ו"רק" 32 שקל לזה ו-19 לההוא - וזה עצם העניין מושיק. ככה זה מתחיל. תעשיית הכסף בחסות החוק.

אז פלא שיש כלי רכב שבעליהם מאסו בטירטורים בטסטים ונעזרים במאכערים? כאשר מידת הצמיג ברשיון חשובה לבוחן יותר ממצבו הפיזי של אותו צמיג (צמיג יבש וכמעט קרח בפרייבט שעובר טסט כבר שנה שניה ברציפות). כאשר קרע קטן בריפוד זו עילה להכשלה, כאשר "פתוח" או"סגור" ברשיון הרכב של כלי רכב שבמקור הגג שלו ניתן להסרה הוא עילה להורדה מהכביש וכו' וכו'? אתה יכול לתת לי הסבר משכנע למה סופה שבמקור הגיעה עם ברזנט וברשיון שלה כתוב "פתוח", הופכת ל"מסוכנת" כשמרכיבים לה גג פיבר ולא משנים את ההגדרה ברשיון? אז מה הפלא שיש כלי רכב שבתכל'ס לא נכנסים לטסט כבר שנים, ואז יש צורך בפיקוח נוסף על מצבם?

אם הבדיקה במכוני הרישוי תהיה עניינית ולא מונעת מצד אחד מהוראות משרד התחבורע להקשות את החיים על בעלי מכוניות ישנות/חריגות/ג'יפים, ומצד שני על ידי תאוות בצע ללא גבול של הבוחנים, מכוניות יעברו את הטסט בדרך הישר ולא יהיה צורך בניידות הללו. אבל מה יותר טוב מאשר להפוך את כולנו לעבריינים ואז להקים ארמדה של ניידות בדיקה ולפתוח מאות תקנים לג'ובים של בוחנים? הכל בשם הרצון למלא את הקופה.

אז כן, מה שהם עושים זה חוקי. אבל מה זה מסריח. רקוב. מצחין.
אז לשתף מידע על מיקומם של השודדים הללו ולהציל ולו ג'יפאי אחד מהציפורניים המטונפות שלהם - גם כן חוקי, אבל להבדיל - לא רק לא מסריח אלא גם האם-אמא של המוסרי.

דרור ברלי
12-07-13, 15:21
השבוע החליטו להעביר חוק חדש, בעבירות רעש שוטר יוכל להכנס הביתה
בלי צו. אתה יודע מה זה אומר?
"אחי, אני שומע רעש" תוק תוק תוק, "מי שם?", "תפתח משטרה".

זה דווקא אחד החוקים הכי טובים שחוקקו כאן בשנים האחרונות.
סוף לקקופוניית הקריוקי בשעות הקטנות של הלילה שלא יודעת גבולות ולא נותנת לישון. ברוך השם.

moshik999
12-07-13, 15:52
אני עדיין מאמין שהכוונות הם טובות
ואין פה עניין לשדוד את כספכם או להציק סתם ככה
או שיש להם מכסות של הורדה מהכביש

אתם נתקלים בהם כי זה לפעמים גם מפגש של תרבויות וציפיות.
כשאתם דוחקים את משרתי ועובדי הציבור לשוליים ומשמיצים אותם בגסות וללא אבחנה (ציפורניים מטונפות)
אל תתפלאו שלפעמים הם מחזירים לכם כי הם יכולים.

יכול להיות שאני חי בעולם אחר אבל בכל המפגשים שלי עם שוטרים ועובדי ציבור כלשהם
זכיתי ליחס הוגן .
לא שפטתי אותם אם הם פעלו נגדי כי עברתי על החוק.

Tourist
12-07-13, 16:13
מושיק בתפקיד קטליזטור בפורום. קצת פלפל לתבשיל, קצת דלק למדורה.

משה היקר,
יש לי רשיון נהיגה 20 שנה ללא עבירה וללא דו״ח משטרה. ובטח שאין לי מפגשים עימם מחוץ לכביש.
אני עדיין מתכווץ כשאני רואה ניידת.
הרכב שלי מטופל ומתוחזק פיקס, לא תמצא בעיונת קטנטונת. אני עדיין לא עובר טסט בלי מאכער.

אי אפשר להתעלם מתוצאות סקר RAND שהזכיר אסף.
לרוב הציבור אין תחושה בטוחה כשהוא רואה שוטר, וזה בלשון המעטה.
גוף ציבורי מרכזי וחשוב כמו משטרת ישראל לא יכול להרשות לעצמו להתעלם מהנתונים הללו.
ואתה, למרות עמדותיך הברורות, לא יכול להתווכח עם תחושות הבטן ופרפורי הלב של רוב עמך ישראל.

moshik999
12-07-13, 17:18
אני מאמין שבעולם תקשורתי
לחוויות האישיות אין כמעט השפעה על הדעה האישית
ודעה אישית בעיקר לגבי המשטרה נשענת דווקא על חשיפה לארועים שמוצגים
בתקשורת ועוברים פילטר מסויים מאד.

בעולם שלי ובחוויות שלי אני נותן ציון מאד גבוה למשטרה
שכל אחד יעשה את החשבון אך ורק עפ"י החוויות שלו ולא על פי מה שמספרים לו שקרה פה ושם.

לא לחינם מישהו נתן פה את הדוגמא של האונס בקרית גת.
המשטרה לא יוצאת טוב מהסיפור הזה ולא משנה בכלל מה האמת.

אני כל הזמן מנסה להבין למה רק אני מרגיש בטוח וברור לי שמאות שוטרים
עושים עבודה רצינית יום ולילה ע"מ שאני אוכל להרגיש ככה.

לתקשורת באופן טבעי יש רצון לעצב את תפישת המציאות של התושבים
ולהציג בפניהם מצב תמידי של כשלון וחרדה מהעתיד.
אני לשמחתי כבר לא קונה את זה.

במקרה היום בבוקר ישבנו וקראנו עיתון (לצערי "הארץ")
ושאלתי את זאת שמתעקשת להגיד שהיא אשתי איך זה יכול להיות
שאנחנו חיים טוב צוחקים אוכלים טוב עובדים מטיילים נהנים ובאופן כמעט אבסולוטי החיים
מזמנים לנו רק חוויות חיוביות, וכל הכתבות בעיתון ללא יוצא מן הכלל נוגעות בסיפורים שליליים ומאיימים?

דרור ברלי
13-07-13, 13:36
מושיק, התגובה האחרונה שלך מחזקת את הקודמת - ואתה באמת בעצמך מודה - אתה חי בעולם משלך.
טוב לך, בטוח לך ואתה מרגיש מעולה - אני מפרגן לך ומודה שאני גם קצת מקנא בך.

אל תפסול תחושות וחוויות ודעות של אחרים שכולן מבוססות על עובדות שקרו להם - כמו שאתה בעצמך כתבת: "
שכל אחד יעשה את החשבון אך ורק עפ"י החוויות שלו ולא על פי מה שמספרים לו שקרה פה ושם."

מספרים לך על החוויה הנוראה והיקרה להחריד של לנסות להיכנס עם רכב שטח תקין לטסט או של המפגשים עם ניידות הבטיחות של משרד התחבורע כי אלה דברים שאנחנו חווים מדי יום ביומו ואתה לא מבין מה אנשים רוצים - כי רק בעולם שלך המצב הכלכלי תמיד מצוין, והמשטרה באמת משרתת את האזרח, ואפשר להשאיר את הדלת פתוחה כי אין פריצות, ולא גונבים מכוניות, וניידות הבדיקה של משרד התחבורה משרתות את הציבור.

ובמציאות שלנו הכל הפוך, ועל בשרנו למדנו שהרשויות מחפשות אותנו יומם ולילה כדי למצוץ מאיתנו כספים ולמרר את חיינו. ואז אם יש סקר שקובע שהרוב המוחלט של הציבור לא סומך על המשטרה למשל או חושב שכל הפוליטיקאים מושחתים למשל, או שהרוב המוחלט כאן חושש ממפגש עם בוחני משרד התחבורה מסיבה מאד טובה - וזה לא כי המכוניות שלנו לא בטוחות או לא תקינות אלא כי אותם בוחנים מחפשים סיבות מהישבן כדי להוריד אותן מהכביש ויהי מה - אז אתה פוסל את זה כי "התקשורת מנסה לצייר מציאות מזויפת" וכולם שיכורים חוץ ממך?.... לא נשמע לך קצת מוזר?

moshik999
13-07-13, 14:44
בתוך עמי אני חי

אני עם רכב שטח קרוב ל20 שנה רצוף בנוסף לשתי מכוניות פרטיות
מעולם לא נתקלתי ביחס מזלזל או רצון סתם לסדר אותי במכוני הרישוי
בכל פעם שהיו להם הערות לתיקון ההערות היו רציניות.

אני מניח שעיקר הבעיה נובעת ברכבים שיש סיכוי סביר שנעשו בהם שיפורים או שינויים
שלא עברו אישור/רישוי מתאים ולכן הפחד ממכוני הרישוי ומניידות הבדיקה.

אני מסכים שהמגבלות בארץ על שינויים כאלה ואחרים הם מגבלות דרקוניות שלא מתיישבות
עם ההגיון וחופש הבחירה.

אני מבין שבעלי גיפים רוצים להמנע ממגע עם נציגי החוק והרשויות שמה הם יגלו כל מיני שנויים לא חוקיים.
צריך לשים את הדברים על השולחן ולא להפנות את האצבע כלפי הבוחנים תפנה את הזעם כלפי המחוקקים
או תפנה לגמד עם הג'ל בפייסבוק אולי ממנו תבוא הישועה.
ועזוב את הבוחנים במנוחה, אלה אנשים נורמטיבים שמבצעים את תפקידם ולא מגיע להם הגידופים והנאצות
שהם חוטפים ממך ומאחרים.

ואם אנחנו דנים בתוצאות של סקרים

לא התעצלתי חיפשתי מצאתי והבאתי את תגובתך בעבר לסקרים טובים שהיו על המשטרה:

ל זה כמובן רק סקר, כן? סקרים לעתים רחוקים מהמציאות כמו יום ולילה. תוצאות סקרים לעתים קרובות גם מוזמנות מראש. אתה בטח זוכר את הסקרים שנתנו לשמעון פרס 67% מול ביבי ב-96?... טוב שהיו כאלה שהאמינו לזה, אחרת העבודה בעיתון היתה נורא משעממת. מה יש להוסיף? אשרי המאמינים. עד היום קשה לי לשכוח את הפרצופים שלהם, של כל העורכים השמאלנים בדסק החדשות, אחרי שהתקבלו תוצאות המדגם... אבל הסקר קבע! משהו כאן לא בסדר!

אז בסקר הרוב אמר. האם המשמעות היא שכל מי שחושב אחרת טועה?...

talw
13-07-13, 15:17
מושיק ,אתה נכנס לאסטרטגיה של קבלת האדם את החיים,ועל זה אני מוריד בפניך את הכובע,אם יש לזה קשר למציאות או לא זה בכלל לא משנה ,אין רוע בעולם -יש אנשים שרע להם,נקודה.

artur78
13-07-13, 16:18
כדאי לפרסם בשרשור הקיים שמיועד לזה. הרבה אנשים, כולל אותי, רשומים בו לעדכונים ומקבלים התראה מיידית לסמארטפון כשמשהו מתעדכן שם. בפתיחת שרשור חדש אתה מפספס את זה ורק מי שגולש כאן ובמקרה מבחין בזה יראה את השרשור שלך. אני רוצה להאמין שרוב החברים כאן לא גולשים בסמארטפון בזמן נהיגה אז שרשור כזה פשוט לא עוזר.
אתה יכול לשלוח בבקשה את הקשור לשרשור זה
אשמח מאד להיות מנוי לשרות זה

Pageup
13-07-13, 18:13
תגיד מושיק,
מה לא חוקי בלהוריד את שני המושבים האחוריים ברכב?
זה שני ברגים בכל צד. זה בטיחותי? לא אמרתי להוסיף.
להוריד זמנית כי הם תופסים מקום.
מה לא בטיחותי בריפוד קרוע? הרי אם נשים כיסויים לא יראו
אותם ואז הרכב יעבור טסט.
למה כל שנה אני מחליף פסים זוהרים? פעם זה לבן, פעם זה אדום
פעם זה אדום לבן אלכסוני ופעם זה צהוב אדום? זה גם בטיחותי
או שמישהו גוזר קופון?
למה צריך להיות על רכב שטח מדבקה עם משקולות? זה לא רכב
משא. ואם זה נמחק לא יותר פשוט לקחת טוש ולכתוב במקום להכשיל
בטסט ולקחת על זה טסט חוזר?
למה בולמים בצבע צהוב זה שינוי מבנה? לא הוגבה הרכב רק הוחלפו
מה KYB לבילשטיין. הרכב יותר יציב, מגלגל פחות ומתנהג הרבה יותר
בטיחותי. אבל זה לא מקורי של היצרן אז זה דורש הורדה מהכביש.
כל זה זה דברים אמיתיים. למה אם הרכב הוא וולוו שמגיע עם כל החלונות
שחורים זה תקין. אבל להשחים חלונות אחוריים אצל עסק מתמחה (עם
רשיון עסק) זה לא חוקי? ווילונות זה יותר טוב (אבל חוקי)? או אולי בובות
על הדשבורד ותלויות מהמראה יחד עם סט קוביות ודיסק של בית"ר.
לא דיברתי על זה שכננת צריכה להיות ברשיון וו גרירה גם. לא דיברתי
על הגבהות של "2 וגם לא על זה שהבדל בין 265/70R16 זה הבדל של
1.7 מ"מ ברוחב ו 10 מ"מ בקוטר מ 31/10.5R15 ובגלל זה יש בעיה למצוא
צמיגי שטח לרכב.
זה שלא חווית זה לא אומר שמתקטננים אתנו. זה שלא חווית לא אומר שאחרים
לא מתזזים אותם. זה שלך טוב לא אומר שיש פה אנשים שמרוויחים יפה מאוד
אבל כסף לדירה אין להם כי לאבא שלהם אין איך לעזור.
סבא שלי היה אומר: "אם 3 אנשים אומרים לך שאתה שיכור, לך לישון"

דורוןוינ
13-07-13, 19:15
מושיק
כשיפרצו לך לבית (חו"ח) תזמין משטרה.
אחרי החוויה הזאת , אני מציע שתקרא את מה שכתבת על הרגשה טובה עם שירות מעולה שקיבלת מהמשטרה.

אגב שנים במשטרה הכחישו שיש לשוטרי התנועה מכסה של דוחות בכל משמרת ..אגב ידעתי את זה ממתנדב במתנ"ע ששרת כמה שנים ופרש לאחר שהבין את הנושא . כשהתמנה דנינו למפכ"ל הוא הודה בזה בפעם הראשונה .
אז אל תהייה כול כך נאיבי

בידידיות דורון

אפרים
13-07-13, 23:12
איתי, התגובה שלך נמחקה בטעות. סליחה.

איתי כתב על גרמניה ששם מורידים מהכביש בגלל ספוילר על מכסה תא המטען.

ההבדל "הקטן" הוא שבגרמניה, עם כל ההקפדה המטורפת, דווקא מותר לשפר מכוניות. ללא הכר אפילו.
זה מסודר, מעוגן בחוק ובתקנים מחייבים.
כדי לעשות סדר בענף הם אפילו שיפרו עד העצם מכונית פורשה 911, צבעו אותה בצבעי המשטרה ופצחו בקמפיין גדול שבא ללמד את חובבי הטיונינג איך לעשות את זה נכון, בטיחותי וחוקי.

לפני כשנתיים היה לנו ביקור בגרמניה אצל יצרן שיפורים שכזה (BRABUS). זו לא "סדנת שיפורים" כמו שאנחנו מכירים מישראל, עם ליפט אחד, רתכת ומכונת כיפוץ צינורות שיושבת באיזה כוך באיזור תעשיה מטונף, אלא פשוט אימפריה. מפעל עצום עם מחלקות פיתוח שמצויידות במיטב מכשור ההייטק המטורף מהמילה האחרונה, מעבדות, מסלולי ניסויים, נהגי ניסוי וכו' והם לא היחידים.

בגרמניה, לשיפורים כמו לכל חלק רגיל - אפילו ספוילר פלסטיק פשוט על מכסה הבגאז' - שמתקינים ברכב, צריך להיות תו תקן (TUV) שזה משהו שדומה/מקביל למכון התקנים אצלנו, "רק" הרבה יותר קפדני ומקצועי בלשון המעטה. שם אתה לא מתקין ברכב שלך אפילו בורג שאין לו TUV. אם אין TUV - קורה מה שאיתי תיאר.

ישראל אימצה את התקינה האירופית בכל מה שקשור לרכב. לכאורה המצב היה צריך להיות טוב יותר - מה שאסור שם יהיה אסור גם כאן, אבל מה שמותר שם שיהיה מותר גם פה - אבל בישראל כמו ישראל, לוקחים מהתקינה האירופית רק את המקלות. לא את הגזרים הפוך גוטה הפוך.נותנים לך את המקל בראש ואת הגזר בתחת.

ומה שמשרד התחבורע עושה כאן עם הניידות שלו, הוא במקרה הטוב התעללות חסרת תוחלת וחסרת תועלת באזרחים, סתם כי אפשר.
רכבים מורדים מהכביש בגלל שטויות. אם אחרי טסט מקיף שנערך לאוטו לצד הדרך הם לא מוצאים כלום אבל בסוף נותנים הורדה מהכביש בגלל סדק של ס"מ וחצי בפנס (מקרה אמיתי), זו לא שמירה על שלום הציבור אלא התעללות נטו. רק כי הם יכולים וכי יש להם הוראה מפורשת לעשות את זה כי הם נמדדים לפי מספר המכוניות שהורידו מהכביש, וכי המטרה האמיתית היא למלא את הקופה (הורדה מהכביש מלווה בקנס של 1,000 שקלים). פשוט אין הסבר אחר.

וזה נולד מושיק, מתוך מציאות שבה עם כל רכב "חריג" שאינו משפחתומטית רגילה, כמעט אי אפשר לעבור מבחן רישוי שנתי בדרך הישר לפי הספר. בגלל שהבוחנים במכוני הרישוי מושחתים עד העצם, ואין מצב שג'יפ או מכונית ספורט יעברו טסט בלי מאכער או לפחות מוסכניק שמקושר במכון, ושתמורת אי אילו שקלים זוכה לקבל במכון התייחסות קצת יותר עניינית ובדיקת מערכות בטיחותיות ללא היטפלות לשטויות.

מקובל כאן אפילו אצלנו לקבל "בהבנה" התקרצצויות כמו החלפת פסים זוהרים ולוחיות רישוי מדי שנה למרות שמצבם מצוין. כן, זה "רק" 20 שקל למדבקות, ו"רק" 100 שקל ללוחיות, ו"רק" 32 שקל לזה ו-19 לההוא - וזה עצם העניין מושיק. ככה זה מתחיל. תעשיית הכסף בחסות החוק.

אז פלא שיש כלי רכב שבעליהם מאסו בטירטורים בטסטים ונעזרים במאכערים? כאשר מידת הצמיג ברשיון חשובה לבוחן יותר ממצבו הפיזי של אותו צמיג (צמיג יבש וכמעט קרח בפרייבט שעובר טסט כבר שנה שניה ברציפות). כאשר קרע קטן בריפוד זו עילה להכשלה, כאשר "פתוח" או"סגור" ברשיון הרכב של כלי רכב שבמקור הגג שלו ניתן להסרה הוא עילה להורדה מהכביש וכו' וכו'? אתה יכול לתת לי הסבר משכנע למה סופה שבמקור הגיעה עם ברזנט וברשיון שלה כתוב "פתוח", הופכת ל"מסוכנת" כשמרכיבים לה גג פיבר ולא משנים את ההגדרה ברשיון? אז מה הפלא שיש כלי רכב שבתכל'ס לא נכנסים לטסט כבר שנים, ואז יש צורך בפיקוח נוסף על מצבם?

אם הבדיקה במכוני הרישוי תהיה עניינית ולא מונעת מצד אחד מהוראות משרד התחבורע להקשות את החיים על בעלי מכוניות ישנות/חריגות/ג'יפים, ומצד שני על ידי תאוות בצע ללא גבול של הבוחנים, מכוניות יעברו את הטסט בדרך הישר ולא יהיה צורך בניידות הללו. אבל מה יותר טוב מאשר להפוך את כולנו לעבריינים ואז להקים ארמדה של ניידות בדיקה ולפתוח מאות תקנים לג'ובים של בוחנים? הכל בשם הרצון למלא את הקופה.

אז כן, מה שהם עושים זה חוקי. אבל מה זה מסריח. רקוב. מצחין.
אז לשתף מידע על מיקומם של השודדים הללו ולהציל ולו ג'יפאי אחד מהציפורניים המטונפות שלהם - גם כן חוקי, אבל להבדיל - לא רק לא מסריח אלא גם האם-אמא של המוסרי.
אוהב את החתימה שלך

דרור ברלי
14-07-13, 00:25
ועזוב את הבוחנים במנוחה, אלה אנשים נורמטיבים שמבצעים את תפקידם ולא מגיע להם הגידופים והנאצות
שהם חוטפים ממך ומאחרים.

עדיין לא הסברת לי מה קשר "סגור" ו"פתוח" ברשיון של ג'יפ דוגמת סיקס או סופה לבטיחות. אני נדבק לדוגמה הזה דווקא כי הם נדבקים אליה באדיקות. גג פיבר על רכב "פתוח" הוא עילה להורדה מהכביש. גג ברזנט ברכב שמוגדר "סגור" - כנ"ל.
אז שיעשו את עבודתם. אנחנו נעשה את עבודתנו - ליידע את הקהילה כאן איפה השודדים האלה נמצאים כדי להימנע ממגע איתם - לדעתי כל דיווח איפה הם נמצאים זו עבודת קודש.

ואת כותב לך מי שהחליף באופן יזום ממיר קטליטי יקר בג'יפ ולא רק לכבוד הטסט או ניידות הבדיקה של המשרד לאיכות הסביבה, ושמתחזק בקנאות ובנדיבות את הג'יפ ולא לכבוד הטסט שעבר בהצלחה לפני שבוע (אמנם עם מוסכניק שלקח אותו, אבל לפי הספר ובלי קומבינות) אלא למען הילדים שלי שנוסעים בו לטייל, ולמרות כל זה, רק אלוהים יעזור לג'יפ הזה ולי אם השודדים האלה יעצרו אותנו לבדיקה... אז אל תספר לי על חוקים ושמירתם, אלא תסתכל איך אלה שאמונים על אכיפת החוק הפכו אותו לקרדום לחצוב בו ומנצלים אותו בציניות לגביית "מיסי דרכים".

ולהבדיל מסקרים פוליטיים שממומנים ונערכים על ידי גופי תקשורת בעלי אג'נדה פוליטית מאוד ברורה, אני לא חושה שיש מכון סקרים ש"שונא את המשטרה" וממציא לכבודה סקר... את מה שהציבור חושב על המשטרה כל ילד יודע. חבל שהמשטרה מתעלמת מזה.

moshik999
14-07-13, 08:52
אני חושב שאתה נוגע בנקודה האמיתית

אין ספק שאתה מתחזק את הרכב שלך ברמה גבוהה ומקפיד הקפדה יתרה על
כל הרכיבים הבטיחותיים.

זה לא מקנה לך את האפשרות להחליט שיש תקנה מסויימת שלא מוצאת חן בעניך (כי אתה המבין יותר מכולם איזה תקנה היא הגיונית ואיזה לא).
לגבי הבוחן אם הרכב מוגדר כסגור הוא צריך להיות סגור ואם פתוח הוא צריך להיות פתוח הבוחן והחוק
לא רגישים לניואנסים שאתה מעלה וזה גם לא עניינם.

ברור שיש פה חוסר רגישות וגמישות של התקנות
צריך לשנות את התקנות ולא להרוג את השליח.

אני מסכים עם כל מה שאתה אומר
האם הדר ך לפתרון היא לעבור על התקנות ולהתחמק מהאוכפים אותו?

עד כמה שאני מכיר אותך אני מניח שאתה לא מסכים לגישה שאומרת
שאם יש תקנה או חוק שאתה לא מסכים איתם זכותך הגורפת היא לא להתייחס לתקנה ולעשות
ככל שאתה יכול ע"מ להתחמק מהגורמים שאמונים על האכיפה שלה.

חוקים הם תחליף גרוע מאד לתרבות ושכל ישר אנחנו מדינה צעירה צריך קצת סבלנות.

אתה משום מה חושב שיש "הם" ו"אנחנו" זה ממש לא ככה יש רק "אנחנו".

Tsafrir
14-07-13, 09:07
בתוך עמי אני חי

אני עם רכב שטח קרוב ל20 שנה רצוף בנוסף לשתי מכוניות פרטיות
מעולם לא נתקלתי ביחס מזלזל או רצון סתם לסדר אותי במכוני הרישוי
בכל פעם שהיו להם הערות לתיקון ההערות היו רציניות.

אני מניח שעיקר הבעיה נובעת ברכבים שיש סיכוי סביר שנעשו בהם שיפורים או שינויים
שלא עברו אישור/רישוי מתאים ולכן הפחד ממכוני הרישוי ומניידות הבדיקה.

אני מסכים שהמגבלות בארץ על שינויים כאלה ואחרים הם מגבלות דרקוניות שלא מתיישבות
עם ההגיון וחופש הבחירה.

אני מבין שבעלי גיפים רוצים להמנע ממגע עם נציגי החוק והרשויות שמה הם יגלו כל מיני שנויים לא חוקיים.
צריך לשים את הדברים על השולחן ולא להפנות את האצבע כלפי הבוחנים תפנה את הזעם כלפי המחוקקים
או תפנה לגמד עם הג'ל בפייסבוק אולי ממנו תבוא הישועה.
שהם חוטפים ממך ומאחרים.

ואם אנחנו דנים בתוצאות של סקרים

לא התעצלתי חיפשתי מצאתי והבאתי את תגובתך בעבר לסקרים טובים שהיו על המשטרה:

ל זה כמובן רק סקר, כן? סקרים לעתים רחוקים מהמציאות כמו יום ולילה. תוצאות סקרים לעתים קרובות גם מוזמנות מראש. אתה בטח זוכר את הסקרים שנתנו לשמעון פרס 67% מול ביבי ב-96?... טוב שהיו כאלה שהאמינו לזה, אחרת העבודה בעיתון היתה נורא משעממת. מה יש להוסיף? אשרי המאמינים. עד היום קשה לי לשכוח את הפרצופים שלהם, של כל העורכים השמאלנים בדסק החדשות, אחרי שהתקבלו תוצאות המדגם... אבל הסקר קבע! משהו כאן לא בסדר!

אז בסקר הרוב אמר. האם המשמעות היא שכל מי שחושב אחרת טועה?...

למושיק שלום,
אני מבין שאתה נטוע בעותיך ודברים שנוגדים את השקפותיך לא יזיזו אותך מעמדותיך.
וזה בסדר.
מאחר ועשית שימוש בטיעונים כנגד מכוני הסקרים בניסיון לערער את הטיעון שתומך בהצגת נתוני סקר שנערך לאחרונה ובו נמצא שהמשטרה בתחתית אמון הציבור, הנה כמה דברים אודות אותו מכון שערך את הסקר:
מדובר במכון RAND. מי שעוסק בנושאי בטחון ואסטרטגיה בודאי יכיר את שם המכון. ראשי התיבות של של שמו Research ANd Development.
מכון RAND הוא מכון אמריקאי ללא מטרות רווח שעוסק במחקרים במגוון של תחומים:מחקר בטחוני, טכנולוגי, חברתי ועוד.
המכון החל את דרכו בסוף שנות ה-40 והיווה את אחד ממובילי המחקר בעת המלחמה הקרה.
בניגוד למכוני סקרים ישראליים שנטועים בלב ה"ביצה" הישראלית וסביר להניח שנגועים באינטרסים צולבים, מכון RAND הינו גוף זר, חיצוני לשיקולי אינטרסים פנים ישראליים וככזה הנתונים שהוא מציג הינם בעלי תקיפות ועוצמה.
כאשר מכון ברמה של RAND מציג את משטרת ישראל בצבעים כ"כ קשים מבחינת אמון הציבור בה, היה ראוי לפקוח את העיניים.
אבל כנראה שיותר נוח לשכשך במימי האפסיים של אי הידיעה ולעצום את העינייים בפני המציאות.
http://www.rand.org/about/history.html

באשר לאמירה שלך "ועזוב את הבוחנים במנוחה, אלה אנשים נורמטיבים שמבצעים את תפקידם ולא מגיע להם הגידופים והנאצות
שהם חוטפים ממך ומאחרים.", הפעלת ניידות משרד התחבורה הינה לקויה וכרוכה במעבר על החוק:
לדוגמה, ניידת משרד התחבורה מופעלת בעיר רמלה בימי ד' ליד בית הקברות הישן כשהיא מוצבת על מדרכה. זו לבדה עבירה על החוק.
רק שוטר רשאי לבצע עצירת כלי רכב. באותה נקודה הבוחנים עוצרים כלי רכב כאשר השוטר עסוק בענייניו, לא פעם תוך קפיצה לנתיב הנסיעה ויצירת מצבי סיכון.
זו לא פעולה נורמטיבית ולא מדובר בביצוע התפקיד אלא בשרלטנות במקרה הטוב.

דרור ברלי
14-07-13, 09:51
מושיק בוקר טוב.
הבעיה עם חוקים במדינת ישראל היא שקל מאוד להעביר אותם וקשה עד בלתי אפשרי לשנות או לבטל אותם.

לעתים קרובות ניידות הבטיחות של משרד התחבורע ממוקמות ופועלות בניגוד לחוקים כאלה או אחרים תוך יצרית סיכון לתנועה ולהולכי רגל (על מדרכות, בתחומי תחנות אוטובוס, חסימת נתיב נסיעה) והשוטר שצמוד לכל ניידת כזו מסכן את חייו ואת הנהגים/רוכבים בכביש כשהוא קופץ בפתאומיות לתוך הנתיבים על מנת לצוד קורבנות. (ואם כבר הזכירו את גרמניה ושאר מדינות מתורבתות, שם בדיקות פתע שכאלה ו/או משקלים למשאיות וכו', ממוקמים במגרשים לצד הכביש או במקומות שאינם מסכנים את התנועה או הולכי רגל. אני יודע בדיוק כי השבוע חזרתי מאוסטריה - שם עצרנו להחלפת נהגים, מנוחה של שתית משהו קל + סיגריה, במגרש ריק שבו היו ממוקמים גם סככה ניידת של המשטרה + משקל נייד לבדיקת משאיות. השוטר שעצר משאיות לבדיקה הקפיד לעשות את זה באופן הכי בטוח ומסודר שיש. תאמין לי, לראות איך הם עובדים שם ולקנא. אנחנו אמנם מדינה צעירה, אבל משום מה, יש תחושה שבדברים האלה אצלנו כל הזמן רק הולכים אחורה)

שים לב: אין לנו זכות ואנחנו גם לא קוראים חלילה לא לציית לאותו שוטר ו/או לבוחנים. למרות שלעתים קרובות מדי הם פועלים בצורה מסוכנת וגם בניגוד לחוק.

אבל ליידע את כלל הגולשים על מיקומה של ניידת משרד התחבורע זו עדיין לא עבירה. לדעתי המאוד אישית זה לא רק חוקי ומותר אלא גם שירות לגולשים ועבודת קודש, כי מנסיוננו המר והיקר, כל ג'יפ שהם עוצרים ולא משנה מה מצבו, יוצא מהם בנזק כבד.
מבלי להיות משפטן ולדעת את החוק לפלפוליו והאותיות הקטנות שבו, אני לא רואה הבדל בין התראה בפורום לבין אפליקציות כמו WAZE שמזהירות אותנו מפני מצלמת מהירות או לבין נסיעה עם גלאי רדאר.

moshik999
14-07-13, 14:56
משרד התחבורה אחראי על מהפכה משמעותית מאד בפיתוח תשתיות כבישים ב 10 השנים האחרונות
לא משנה לאן אתה נוסע בכל מקום יש מחלף חדש הרחבה של כביש או כביש חדש
כמעט בכל מקום בארץ ללא יוצא מהכלל יש התייחסות רצינית והשקעה של המון המון כסף בשיפורים של
הכבישים והמחלפים.

לקרוא לגוף שאחראי על ביצוע הפיתוח הזה "תחבורע" זה פשוט כפיות טובה וחוסר הבנה בסיסי של המאמץ והמחויבות של הגוף הזה.

רק גוף רציני ואחראי ששם לעצמו מטרה לשפר את חיינו בכבישים ומבין את המשמעות הכלכלית העצומה שיש לפיתוח כזה יכול להרים פרוייקטים שכאלה.

דרור ברלי
14-07-13, 17:21
נו באמת, אל תנסה לשנות נושא. הבעיה שלנו היא עם הפרצוף האחר של המשרד - זה שרודף את הציבור עם שלל חוקים דרקוניים.

ואם כבר - פיתוח התשתיות זה דבר הכרחי שהוזנח שנים ארוכות. המקטרגים יאמרו שחבל שנזכרו בזה כל כך מאוחר. אנחנו נהיה חיוביים ונאמר שטוב מאוחר מאף פעם.
אבל היי - אל תשכח שהם לא עושים לך שום טובה - כי זה הכסף שלך!
התשתיות האלה מגיעות לך בדין תמורת חלקיק מאותם מיסים הזויים שאתה משלם רק בגין היותך בעל רכב.

Tourist
14-07-13, 17:26
מושיק, אתה מייצג דעה חשובה מאוד (בלי ציניות).
כולנו צריכים להסתכל על מדינתנו הקטנטונת ורשויותיה בעין הרבה יותר טובה.
יחד עם זאת, אתה לא יכול לעצום את עין שמאל לחלוטין... קשה מאוד לקבל את דבריך כך.

snirjeepdreamer
14-07-13, 17:28
תשתיות ???? !!!!! על מה אתה מדבר ?! אם הייתה כאן מערכת מתוקנת שמבינה שהמדינה עוד שניה מתפוצצת פיצוץ אוכלוסין של מכוניות שמשתקת את כל איזור גוש דן 50% ממהלך היום, היו מזמן פועלים לבניית רכבת תחתית מדויקת הפועלת מרבית שעות היממה, כמו בחו"ל, מחדרה עד אשקלון (כזאת שהציבור היה סומך עליה ויודע מתי בדיוק הוא יוצא מהבית ומתי בדיוק הוא חוזר. רק כך יוותר על הרכב הצמוד). בנתיים בכל שנה מתווספות מעל ל- 100,000 מכוניות חדשות על הכבישים. הבניה והטיפול בתשתיות במדינה שלנו תמיד מפגר 8 שנים אחורה.

דרור ברלי
14-07-13, 17:39
שניר, כדי לבנות כאן רכבת תחתית צריך להתגבר על שלל בעיות משפטיות, כולל אינספור חוקים מנדטוריים ישנים והזויים שאני לא מאמין שייפתרו/ישונו אי פעם.
אני מהמר די בבטחון שגם הנכדים שלך לא יראו רכבת תחתית בת"א וזה ממש לא כי אי אפשר לבצע את זה טכנית או שמשרד התחבורה לא רוצה.

תשאל כל מי שקצת מתמצא בנבכי עבודת הכנסת וועדותיה, כמה קל להעביר חוק חדש, וכמה קשה לשנות/לבטל חוק קיים.

Tsafrir
14-07-13, 19:25
שניר, כדי לבנות כאן רכבת תחתית צריך להתגבר על שלל בעיות משפטיות, כולל אינספור חוקים מנדטוריים ישנים והזויים שאני לא מאמין שייפתרו/ישונו אי פעם.
אני מהמר די בבטחון שגם הנכדים שלך לא יראו רכבת תחתית בת"א וזה ממש לא כי אי אפשר לבצע את זה טכנית או שמשרד התחבורה לא רוצה.

תשאל כל מי שקצת מתמצא בנבכי עבודת הכנסת וועדותיה, כמה קל להעביר חוק חדש, וכמה קשה לשנות/לבטל חוק קיים.

אם במצרים שהיא דוגמה בינלאומית לבירוקרטיה שמזינה את עצמה יש מזה 3 עשורים רכבת תחתית בקהיר, אז אם היו רוצים גם בישראל היתה מופעלת רכבת תחתית.
מילת המפתח היא משרד האוצר והאג'נדה שלו שמונעת את המהלך. עיין ערך התפלת מים שנעצרה בזמנו גם כן ע"י אגף התקציבים.
אבל לפני רכבת תחתית, אוטובוסים נורמאליים שמכבדים את הנוסעים, בתדירות נורמלית יש?
רכבת רגילה עם קרונות תקינים, נקיים, וממוזגים שעומדים בזמנים, יש?
בזמנו ניסיתי לנסוע לעבודה ברמת גן לתחנת ת"א-מרכז מרמלה. נשברתי מהר מאד אחרי סדרה של איחורים שאר מריעיו בישין.
יש סדרה של אינטרסנטים שהמצב הקיים נוח להם איתו.

חנן-ג'יפולוג
14-07-13, 20:41
אתה יכול לשלוח בבקשה את הקשור לשרשור זה
אשמח מאד להיות מנוי לשרות זה

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75049

snirjeepdreamer
15-07-13, 17:11

דרור חברי היקר, תסלח לי אבל זה מעניין לי אתה יודע את מה !!! בתור אזרח שומר חוק ומשלם מיסים זכותי לצפות לתחבורה מתקדמת במדינה שלי. אנחנו מס' 1 בעולם בכל כך הרבה תחומים: היי טק, תעשיות ביטחוניות, חקלאות וכו' אבל רכבת תחתית זה בשמיים ??!! השיטה והבירוקרטיה לא מעניינים אותי, מעניין אותי תוצאות !! איך ולמה? שישברו הם את הראש, בשביל זה הם שם !

הכוכב הכחול
15-07-13, 17:35
משרד התחבורה אחראי על מהפכה משמעותית מאד בפיתוח תשתיות כבישים ב 10 השנים האחרונות
לא משנה לאן אתה נוסע בכל מקום יש מחלף חדש הרחבה של כביש או כביש חדש
כמעט בכל מקום בארץ ללא יוצא מהכלל יש התייחסות רצינית והשקעה של המון המון כסף בשיפורים של
הכבישים והמחלפים.

לקרוא לגוף שאחראי על ביצוע הפיתוח הזה "תחבורע" זה פשוט כפיות טובה וחוסר הבנה בסיסי של המאמץ והמחויבות של הגוף הזה.

רק גוף רציני ואחראי ששם לעצמו מטרה לשפר את חיינו בכבישים ומבין את המשמעות הכלכלית העצומה שיש לפיתוח כזה יכול להרים פרוייקטים שכאלה.

מושיק ידידם..
אתה יכול בבקשה להסביר לי את משמעות הנתיב המהיר בכניסה לת"א?
למה להוריד נתיב ולהפוך אותו לנתיב אגרה באחד הכבישים הכי צפופים במדינה רק כדי שבעלי הממון יוכלו לנסוע בכיף שלהם לת"א
בזמן שכל עמך ישראל עומדים בפקקים?

תודה

Tourist
15-07-13, 18:33
עברתם לתחבורה ציבורית ?

חידה:
מה משתלם יותר למשפחה ממוצעת בת 5 נפשות (2 מבוגרים ו-3 ילדים בני 5,9,13) המעוניינת להגיע מחיפה לת״א ?

1. לקנות 5 כרטיסי אוטובוס ?
2. לקנות 5 כרטיסים ברכבת ?
3. לנסוע בביואיק ענקית הצורכת 1 ל-4 ?

ניר ל
15-07-13, 19:04
עברתם לתחבורה ציבורית ?

חידה:
מה משתלם יותר למשפחה ממוצעת בת 5 נפשות (2 מבוגרים ו-3 ילדים בני 5,9,13) המעוניינת להגיע מחיפה לת״א ?

1. לקנות 5 כרטיסי אוטובוס ?
2. לקנות 5 כרטיסים ברכבת ?
3. לנסוע בביואיק ענקית הצורכת 1 ל-4 ?

אם שאלת אז כנראה ש 3 היא התשובה הנכונה.

כוכב - לגבי הנתיב המהיר - למרות שלא השתמשתי בו עדיין , אני לא בטוח שהוא רעיון רע - הוספתו לכביש הרגיל לא תקצר את הפקק בצורה מהותית (פשוט תיצור צוואר בקבוק במקום אחר) , מצד שני זה רעיון לא רע לממן באמצעותו את ההסעות ממגרשי החנייה החינמיים גם הם. אני יודע דווקא על מספר אנשים שמשתמשים בשירות הזה ומרוצים. הוא גם חינמי לארבעה נוסעים ברכב אאל"ט ומשמש תמריץ אפקטיבי.

תראו קטע אבסורדי לחלוטין -
זוגתי ואני יוצאים מהבית למעשה באותה שעה מראשל"צ לת"א ומגיעים למקומות העבודה במרחק 800 מ' זה מזה (7 דקות בפקק של הבוקר), עובדת אחת במשרדי גרה במרחק שני בתים ממני, שכנה קומה מעליי עובדת במשרד סמוך - אנחנו ארבעה אנשים שיוצאים ומגיעים פחות או יותר בטווח של שעה לאותו מקום, אך שלושה משתמשים בכלי רכב שונים ואחת בתחבורה ציבורית...
זה נובע מבעיות לוגיסטיות - צריך להחתים שעון בעבודה (מן חוק סוציאלי כזה , מתנה מיחימוביץ' כנראה, שמאפשר למעסיקים לנצל אותך מעבר לשעות המשרה אך מאידך להוריד לך ימי חופש על חוסר בשעות) , אז מישהו צריך לצאת שעה קודם כדי להחזיר את הילדה מהגן, עכשיו לך תתאם את זה גם עם השכנות ... אבל אני מניח שתמריצים מספיק חזקים כן יכולים לעודד במקרים כאלו והנתיב המהיר בהחלט מהווה גורם כזה (תארו לכם שהנתצ"ים היו יעילים באותה מידה ולא מאפשרים התפלחות ללא תשלום) .

artur78
15-07-13, 19:35
חברים הקשור הזה נועד לעזור לנו להימנע מלפגוש את הניידת של משרד התחבורה
לכן בואו לא נעמיס אותו בדברים שלא קשורים לנושא , ניתן לפתוח דיון נפרד לכל שאר הדברים

חנן-ג'יפולוג
15-07-13, 19:40
להיפך. כבר יש שרשור אחד לדיווחים. עדיף לנהל את הדיונים בשרשור הנוכחי שממילא נפתח בטעות.

torchak
16-07-13, 14:38
להיפך. כבר יש שרשור אחד לדיווחים. עדיף לנהל את הדיונים בשרשור הנוכחי שממילא נפתח בטעות.

יש מצב לקישור?

הכוכב הכחול
16-07-13, 14:59
יש מצב לקישור?

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75049

בבקשה

השאלה איך אני מוצא אותו במהירות בנייד כשאני קולט ניידת?

אור .ס.
16-07-13, 17:58
אני פונה לכל המתחסדים פה (ומי שמכיר אותי יודע שאני רואה מנייק על שלל תפקידם אני נתקף בחלחלה):
לפני כחודש רכשתי לי גיפון קטנטן (שמוצע למכירה, בין יתר הסיבות גם מהסיפור המובא פה), הרכב נרכש יומיים לפני תום הטסט, כאשר האגרה משולמת ויש רק להעבירו במכון הרישוי, ביודעין שאצטרך החלפת צמיגים (גם יבש גם מידה שגויה), אצתי רצתי למכון הטסטים, עברתי את המבחן בהצלחה פרט לצמיגים (העדפתי להכשל ולדעת אם יש עוד דברים לתקן), באותו הערב עת נסעתי בעיר עם הרכב נסיעה פרטית (שלא לצורך תיקון הרכב ע"פ הארכה שניתנה לי במכון הרישוי), נעצרתי ע"י מתנדב לביקורת שגרתית (מישהו רוצה להסביר לי אולי אם הם סהכ עושים עבודתם נאמנה מדוע הם מתחבאים בכל מיני פינות חשוכות ? לימדו אותי שכאשר הכל כשורה אין צורך להתחבא), מיד התנצלתי והסברתי לכבודו בשפה גבוה ויפה שהרכב נכשל בטסט על צמיגים שאני מחליף מחר בבוקר (הצעתי שיבוא איתי לבית לראות את הצמיגים החדשים), הודיתי שאני נוסע נסיעה שלא לצורך תיקון הרכב, ואז מגיע הזבאנגגגגג:
"תן לי ת"ז בבקשה" "הנה אדוני" "לא, אני רוצה רישיון נהיגה" "אבל ביקשת ת"ז" "בא לי רישיון!" "בבקשה אדוני", הולך לניידת, חוזר ומבשר לי: "אתה דרוש, אני צריך לעצור אותך" (אני אזרח שומר חוק שלא עשה מעולם שומדבר רע לאיש) "בבקשה, תעצור אותי"(מושיט ידיי לאזיקים) "אבל אני לא יכול" "אז מה עושים ? אני אשאר כאן איתך לנצח" (השלב בו סבלנותי פקעה כבר, לאחר כחצי שעה של עיכוב מטומטם שיכולתי לנוח ליום העבודה של מחר).
המתנדב עולה בקשר מול הקצין, זה מבלבל את המוח על משהו שאיש לא הבין (3 מתנדבים ואנכי), ואז הוא אומר לי "אני אתן לך הודעת נא לסור, זה אומר שאתה צריך להתייצב מחר ב8 בבוקר בתחנת המשטרה" "אתה יכול לתת, אתה גם יכול להתייצב, אני הולך לעבודה, ואני לא מתכוון לאחר או לפספס, צריך כסף" "אז אני אעצור אותך" "אבל כבר דיברנו על זה שאתה לא יכול, נכון ?" הוא מתייאש והולך לחפש את הפנקס המיוחל למסור לי את ההודעה, מגלה שאין לו, מתייעצ שוב עם הקצין, ואז הוא מחליט לרשום לי "מזכר", רשם רשם רשם, אני סרבתי לקחת כי אני לא יודע על מה מדובר (מבחינתי זה כמו לקחת דוח של מישהו אחר בעצם), הוא איבד את העשתונות כבר מהשטויות שלי ואז הוא התחיל לאיים (כן, אני רואה את זה כאיום) "אתה מפריע לי ומתחצף, אני אתן לך הורדה מהכביש על צמיגים יבשים ודוח של 1000 שח" "ממה שאני זוכר, נכשלתי הבוקר בטסט ככה שאתה לא ככ יכול להוריד אותי מהכביש, וחוצמזה אף אחד לא רוצה לבוא לסייע לך אז תפסיק לאיים בבקשה ותן לי את הפרטים שלך", מר בחור קימט את הדף שרשם לי, נכנס לניידת והתחפף משם.
מה יצא לנו ? עוכבתי שעה וחצי מזמני הפרטי, ובסוף גם לא קיבלתי תשובות לעניין.

אתה באמת רוצה להגיד שהם סהכ עושים עבודתם נאמנה ?
אז בוא עכשיו אני אספר לך עוד דבר:
נוסעים לפסטיבל האורות בירושלים, במקרה יוצאים מבית עובד ממש, ורוצים להשתמש בכביש 431, נוסעים עם 3 גיפים כרכרות שאם היו נעצרים בוודאות לא היו ממשיכים נסיעה באותו ערב, השוטר עצר דווקא חבר שלנו עם רכב חדש לחלוטין, מה הם עושים ? ? ?
שוב, מטרידים את הציבור !!!
כשאני רואה שוטר, אני עוצר בצד ומחכה שימשיך.
וגם אני רוצה להיות בשרשור, למרות שאני אזרח שומר חוק ואפילו לא עושה עבירות מהירות (פתרתי את כל הבעיות בשיטה פשוטה מאוד)

חנן-ג'יפולוג
16-07-13, 18:13
בבקשה

השאלה איך אני מוצא אותו במהירות בנייד כשאני קולט ניידת?

הוא נעוץ בראש האוף-טופיק.

asafk
16-07-13, 18:48
הזכרנו אותו קודם, אבל לא שמתי קישור להורדה. מי שזה מעניין אותו - לדעתי זה דו"ח מעניין מאוד.

http://www.rand.org/pubs/research_reports/RR287.html#abstract

מה שיותר מעניין זה שהם מנסים להיות מאוד עדינים אבל בכל זאת, למי שמבין שפה של עבודות מחקר, אלו העיקרים של עיקרי הממצאים, והם קשים מאוד:

The public recognizes some positive elements in police actions and behavior.

[*=left]For example, many sources noted that the Israel Police is effective at fighting many types of crime.
[*=left]A review of media sources found evidence that the Israel Police's efforts to improve its image and to increase public satisfaction are finding their way into the press.

At the same time, the public holds some negative views of the police.

[*=left]The perception persists that the police do not always appear to behave in a professional way and do not adequately provide safety and security.
[*=left]Informants noted that the police typically do not have a "customer service" orientation when dealing with the public (e.g., they arrive late, do not write down information). There was also perceived bias in police behavior, and some described fear of the police.

ושוב, מי שיקרא את התקציר של הדוח או את הדו"ח המלא יבין יותר, אבל גם בלי זה, בשפה מאוד מדעית ומכובסת הם אומרים, בשורה התחתונה, שהדבר העיקרי שיש להם לומר על משטרת ישראל זה שהם לא נתפסים בעיני הציבור כמשרתי ציבור, ושהם לא עושים את העבודה...

וזו לא פרשנות שלי.

אסף.

itayt
17-07-13, 11:27
יש מתנדבים ושוטרים לא מקצועיים זה נכון, הם עושים נזק לכל המערכת, אבל זה לא מעיד על הכלל. רוב השוטרים שעוסקים בתנועה, כן מקצועיים ומפגשים כאלה לא מתרחשים בדרך כלל. מצד שני ובלי להתייחס למילה כזאת או אחרת שנאמרה שם, תחשוב בעצמך, אם מבדיקה מול מסוף אתה מופיע כדרוש חקירה, מה אתה מצפה שהמתנדב יעשה ? הוא כנראה רצה לעכב אותך לתחנה אבל בסופו של דבר קיבל הוראה אחרת מראש המשמרת שלו שהעדיף להתעסק בדברים יותר חשובים במקום עם איזה רישום אולי מלפני 15 שנים שאתה דרוש לחקירה. הייתי ממליץ לך בחום לבדוק את הנושא כי הוא יעלה בכל מפגש עם שוטר.
בגדול, אני ממש לא חושב שעוסקים האכיפה מחפשים לדפוק אף אחד, זה העבודה ונכון שהיא לא נעימה לאזרח אבל זה משמעות החוק.
את השליח בכל מקרה, לא צריך להרשם, אם יש תקנות בעייתיות, הן האשמות.

moshik999
17-07-13, 12:29
אור

נכשלת בטסט על צימיגים
נתנו לך ארכה לנסיעה אך ורק לצרכי תיקונים

לא צייתת לארכה שנתנו לך , אל תבוא בטענות לאף אחד.

וזה למה?

תאר לך שהשוטר היה אנושי ולא אומר לך כלום ומשחרר אותך לדרכך וחלילה היית עושה תאונה אח"כ בגלל צמיגים לקויים.
והיה מתגלה ששוטר עצר אותך ושחרר אותך לדרכך.

השוטר היה מפוטר והיו ברשת שלל תגובות נזעמות על המשטרה.
איך זה שהשוטר לא הוריד אותך מהכביש.

תפעיל שכל ישר :"אתה לא יכול לנסוע עם צמיגים לקויים נקודה.
צמיגים זה הדבר הכי חשוב ברגע שנקלעת לצרה בכביש.

וזה לא משנה שאתה אדם נורמלי שרכש כבר צמיגים ומתכוון להחליף אותם
הסטטיסטיקה לא מתחשבת בזה.

אור .ס.
17-07-13, 13:34
מושיק, שים לב שלא התלוננתי ואו ניסיתי להתווכח בעניין הצמיגים, אני מתייחס אך ורק ל2 דברים:
שעה וחצי !!! עיכוב לשווא
איומים !
באיזו זכות יש לו לאיים עליי ?
לגבי דרוש, אני חי בדרכים ונעצר פעם בשבוע לפחות לביקורות שונות, ככה שהעניין סודר עוד ביום למחרת אבל בזמן שנוח לי ולא לאדון מתדנב.
שורה תחתונה, הם מטרידים אזרחים חפים מפשע, ראו לדוגמא את השוטר בצומת של המטאורולגית מלביש דוח שווא ומאיים על האזרח שאם יתווכח יקבל דוח על "חפיי נתיבים"
ולגביי כן מקצועי לא מקצועי, מעניין לי את התחת... כמו שאני נכנס למוסך מצפה לקבל שירות ופתרון, ככה אני חושב שצריך להיות מגוף משטרתי, לדעתי זו חוצפה ולמתנדב הזה אין מה לחפש במשטרה, אגב אני יכול לשפוך פה סיפורים מכאן ועד מחרתיים על התקלויות עם שוטרים (לא מתנדבים), לאו דווקא בדרכים

דרור ברלי
17-07-13, 14:20
אור, את דעתי על המתנדבים ועל ניידות משרד התחבורה אתה יודע.

אבל תסלח לי. כל הסיפור שלך על המפגש עם המתנדב - לא נעים ומעצבן ככל שיהיה, מסביר בדיוק למה יש ניידות בדיקה בכבישים ולמה הם עוצרים אזרחים, מציקים להם ומטרטרים אותם.
אתה דרוש לחקירה ולא משנה למה (זה מה שכתוב לו במסופון, אתה מצפה שיתחיל לברר אם זה בטעות או לא?) נוסע בלי טסט ועם צמיגים לא תקינים, ושלא לצורך תיקון או החלפת הצמיגים - ואתה יודע שאני לא מדבר על המידה אלא על זה שהם יבשים ופסולים לשימוש - למה בדיוק אתה מצפה? יכול להיות שהמתנדב הזה הוא באמת לא העיפרון הכי מחודד בקלמר - אבל אני חושב שכדאי שתגיד תודה שבאמת לא עצרו אותך ללינת לילה באבו-כביר.

בחו"ל זה היה אשכרה נגמר במעצר עם אזיקים וכל ההצגה שמסביב ואולי היית גם חוטף קצת מכות - רק תנסה להתנפח ככה על שוטר צרפתי או אמריקאי למשל...
קאט. חזרה למציאות הישראלית.

עכשיו תחשוב שיש עוד כמה מאות או כמה אלפים כמוך שנוסעים ברכב לא תקין וללא טסט בתוקף, וחלקם לא נוסעים "רק כמה מטרים עד הבית" או כדי לתקן את הליקויים, אלא נוסעים ככה באופן רגיל. יומיומי. בין אם בהיסח הדעת ובין אם ביודעין. כשהטסט לא בתוקף - גם הביטוח לא בתוקף. ואם היית מעורב בתאונה חס וחלילה, באשמתך או שלא - היית מסתבך טוב-טוב...
אז אחר כך מתפלאים למה משרד התחבורה שולח את הזאבים המורעבים שלו לכבישים והם צדים כל מה שקופץ להם לתוך העין?....

ארבע הורדות מהכביש חוויתי בעשרים ושלוש שנות ג'יפאות. תמיד זה היה על לא כלום, "ליקויים" שמומצאים מהמותן, בג'יפים מתוחזקים היטב עם טסט בתוקף וללא חריגה אחת ממה שמותר בחוק וכתוב ברשיון - עצרו אותי רק בגלל שזה היה ג'יפ ותו לא, ואחרי שהם עצרו אותי הם לא הירפו עד שמצאו משהו, ואם לא מצאו - המציאו...

כן, זה מעצבן, לא הגון ולא הוגן, וזה מלוכלך ונבזי כמו שרק הבריונים האלה יודעים להיות ומביא אותי לרתיחה מטורפת עליהם אישית בכלל, ועל המערכת ששולחת אותם ונותנת להם כוח וגיבוי - בפרט.
אבל כשאני חושב "למה הם נמצאים שם בכלל?" אתה נתת את התשובה הכי טובה - ושמטת לי את כל הבשר מהטיעונים שלי נגדם.

אור .ס.
17-07-13, 16:02
לוקח אתכם למקום אחר, לא קשור לגיפים בכלל: אני יושב בים, על סלע, עם בירה ביד, מגיע שוטר (לא מתנדב) ומבקש ת.ז תוך שהוא מתכוון לעשות עליי חיפוש סמים (לא פעם ראשונה שזה קורה וזה בסדר), אני קם עמ להוציא ת.ז לבקשתו, והוא קולט שקית נייר מקופלת (המנצס שהיה חבר של הבירה, אני לא מלכלך בטבע), הוא כבר ראה בעיניים מעצר) ואני פרצתי בצחוק, כי אני בכלל לא מעשן וגם אין לי חזות. הוא זרק את הנייר בזעם על הרצפה למרות שביקשתי שיחזיר לי את זה ביד כדי לא ללכלך את הטבע.
מה יש לך להגיד עכשיו דרור ? למה הוא נמצא שם ? למה הוא נטפל אליי ? ושוב אני מזכיר שלא בכיתי לא ניסיתי להצטדק בפני המתנדב בסיפור עם הגיפ. הייתי צריך לנסוע ולקחתי בחשבון את ההשלכות שאתפס, לגבי ליקוי או לא ליקוי, אתה רוצה לראות את הצמיגים של הקטנוע שלי ואיך שהם עברו טסט חוקי ? אז אל תבאו לבלשט לי את החיים על למה הם שם, זה סהכ יד נוספת שחופרת בכיסים, מבטיח לך שיש למתנדב הזה דברים טובים יותר לעשות.
ואני מזכיר שוב, רציתי להעצר ואו לקבל תשובות, לא התלוננתי וטענתי שזה טעות, ואני עדיין חושב שמגיע לי כאזרח לקבל תשובות או בכלל לא לדעת, חצי עבודה מראים לחמור !

Tourist
17-07-13, 17:29
״אמר רבי יוחנן: ענוותנותו של רבי זכריה בן אבקולס, החריבה את ביתנו, ושרפה את היכלנו, והגליתנו מארצנו״
(מסכת גיטין, דף נ״ה עמוד ב׳ ודף נ״ו עמוד א׳)

לוק איט אפ דרור - נראה לי שימצא חן בעיניך.

ובקיצור ובמילים שלנו - גם צדיק מידי לא טוב להיות....

אור .ס.
17-07-13, 17:53
אגב דרור, בתור מי ששלח את המכונאי לטסט, אל תבוא להרצות לי, כי כולם יודעים שאם היית הולך לבד היו כבר מוצאים לך איזו חגורה פרומה או מכה בבודי או וואטאבר. נסעתי בלי טסט ולקחתי בחשבון את ההשלכות ואין לי טענות, אני רק לא מבין למה לאיים עליי כאילו אני ילד בן 3 שמסרב לגמור את ארוחת הצהריים... מקווה שהבנתם אותי קצת יותר עכשיו

דרור ברלי
17-07-13, 18:46
תום, לא צריך להיות צדיקים מדי.
אבל לאוטו צריך להיות טסט בתוקף? צריך. צמיגים תקינים? צריך. לא רק בשביל השוטר אלא בשבילכם.

אור, אתה צודק. בלי המכונאי או המאכער הג'יפ שלי היה ללא טסט עד עכשיו ואולי לעולמים.
אבל לשלוח את המכונאי עם הרכב לטסט זו לא עבירה. האוטו נכנס למסלול ואם יש ליקויים הוא נכשל כמו כל אוטו אחר. ההבדל הוא שכשהמכונאי נכנס איתו לטסט, הוא מקבל יחס ענייני. אם אני אכנס לטסט באמת יחפשו לי בשריטות הקטנות שבצבע.
אז נכון, זה מושחת ומסריח - אבל חוקי.
לנסוע ללא טסט זו עבירה בריבוע. לא חוקי. כן או לא? ...:rolleyes:

עכשיו תחשוב שעוד כמה מאות או כמה אלפי כלי רכב שנוסעים ככה כל הזמן?
זה למה יש ניידות בדיקה של משרד התחבורה ולמה השוטרים מציקים. לכולם. אני מודה ומתוודה שכולנו יודעים את זה, אבל מעדיפים להתעלם כי אנחנו חושבים שאם אנחנו בסדר אז כולם בסדר. אז מסבתר שלא - כי אתה באת והכרזת בראש חוצות - "אני נסעתי בלי טסט ועם צמיגים לקויים", ואחרי זה עוד בא בטענות לשוטר. אז מה זה כבר משנה לי שהוא אידיוט אם באותו רגע אתה היית עבריין?....
שמטת לנו את הקרקע מתחת לכל הויכוח.

אור .ס.
17-07-13, 19:16
דרור היקר, בדרכ ברכבים שלי אני דואג להעביר טסט ברגע שהניירות מגיעים, את הסרסורמוראי שלי רכשתי יום לפני פקיעת הטסט. אין לי כל תלונות לשוטרים או המתנדבים, פרט לעובדה שהייתי שמח לדעת מדוע הם מתעסקים בקקי ולא מבצעים את עבודתם ?
אם אתה חושב שהם מבצעים את עבודתם, ספר לי בבקשה מה למדת אתה מהמתנדב המתוק שעצר אותי, גזל שעה וחצי משנת היופי שלי והלך לו לדרכו, כאמור, לא קיבלתי שום עונש דוח או נזיפה לעניין הצמיגים והטסט.
אתה יודע מה אני למדתי ? שהוא דביל !
ולמען הסר ספק, זו פעם ראשונה בחיי שיוצא לי לנסוע ברכב שאין לו טסט בתוקף, אני מאוד מקפיד על טסט (באופן חוקי לחלוטין כאמור) וגם ביטוחים בתוקף...

אם הוא היה נותן לי דוח/אזהרה על העניין, הייתי מברך אותו לשלום ומתחפף לדרכי, אני אדם בוגר ושקול ולקחתי בחשבון אפשרות שאתפס בדבר עבירה

מי רוצה עכשיו לספר לי, מדוע אני נעצר עם משאית לביקורת שקילה, ואיש אינו מקשיב לי שהרכב ריק לחלוטין ? (זה קורה לעיתים מספר פעמים ביום ומהווה עיכוב בעבודה)

Bernard
18-07-13, 06:39
אוי, כמה מעייף לקרוא את כל מה שיש לכל המתחסדים וכל החכמים וכל אלה "שלא עשו כלום" וכל אלה ש"יש להם פתרון פשוט" ובמיוחד כל אלה עם ה"תשמעו סיפור שקרה לי...". - יאללה. די כבר.

בחור, שלפי התנסחותו נשמע דווקא אינטילגנטי, נוסע (ביודעין ומתוך כוונה) בניגוד לחוק (שהוא לגמרי מסכים איתו...?!?!?) ועוד מתברר שהוא ד.ח. (דרוש לחקירה) וברוב חוצפתו מתעלל בשוטר/מתנדב, שלפי הסיפור נשמע שהוא די פחות אינטילגנטי מהמספר...
"פתרתי את הבעייה מתי שנוח לי ולא לו" (ציטוט חופשי, מתנצל) - אתה בכלל מקשיב לעצמך?
החוצפה, האגוצנטריות - אצלי כבר מזמן היית עצור והייתי מוצא את העילה והסמכות מפני שאתה בדיוק הדוגמא לצורך בפיקוח, שכולם מתנגדים לו - עושה מה שהוא רוצה, מתי שהוא רוצה, איך שהוא רוצה ו"שלא תבלבל לו את המוח" - בריון.
אני לא מבין איך אתה קורא לעצמך "שומר חוק" - אתה לא. אתה חצוף ובריון ועושה נזק לכולנו והשוטר/מתנדב ההוא, שלא "הלך" לו נגדך יעצור את דרור המסכן, בגלל שהוא נוסע עם רכב כמו שלך והוא, המתנדב ההוא, "כבר מכיר כאלה" - ועוד אתה מתלונן.
אולי הדבר הנכון לעשות הוא להסגיר אותך למשטרה/משרד התחבורה, כולל עותק של ההודייה שלך בביצוע עבירה בכוונה תחילה...
ואם נפגעת מדברי פה, חבל (אבל אופייני) - תתנצל בפני כולם.. אתה, כן.

לעניין הנושא הנדון.
לכלום יש פתרון בית-ספר פשוט להכל אבל כולם, בלי יוצא מהכלל, לא מוכנים "לשלם" בעבור הפתרון הזה. כולם מעדיפים להתמקד בנקודה (הזערורית) שלהם ומתעלמים מהמשמעויות.

יש פתרון לגנבי המכוניות - אבל לא מסכימים לפגיעה בזכויות האזרח, שהפתרון הזה כולל (בהכרח).
יש פתרון לרכב פתוח/סגור/הגבהה/הסרה/הוספה (שיסמכו עלי..) - אבל ישתפסו את המסוכנים "באמת", שמצידם חושבים אותו הדבר עלי..
יש פתרון לכוח אדם יותר איכותי במשטרה/משרד התחבורה/פקחי חנייה - אבל לא מוכנים לתוספות המס שיממנו משכורות שיביאו את האנשים האיכותיים ואפילו יותר מזה, מצביעים למפלגות שמצהירות שיתנו את הכסף לדברים "חשובים יותר"...
יש יותר מידי כוח למוסדות והם משתמשים בו לרעה (נגדי) - אבל זה בסדר שבגלל שהשכן עושה רעש לידי, יעבירו חוק שיתן למוסדות אפילו יותר כוח ואפשרות לשרירות לב, תוך התעלמות מוחלטת למשמעות לגבי... בעתיד (זה כמו לתקוע רגל בדלת, דרור. חכה תורך עוד יגיע)
אין לי בעייה להכליל ציבורים שלמים (וציבורי עובדים) - אבל שלא יכלילו אותי ויתייחסו אלי כאל אינדבידואל (אני לא כמו ההוא ששיפר את הסופה באופן אידיוטי ומסוכן - אני אחר. אני חכם/צודק/מבין יותר. מה פתאום השוטר/פקח תחבורה לא מבין את זה מיד ועוצר אותי ומתייחס אלי כמו... בעל סופה ששיפר...

כמו שאומרים, הגמל לא רואה את הדבשת/גיבנת של עצמו וכולם מתלוננים ומסכנים.

אני לא יודע מה הביצה ומה התרנגולת אבל היחס של הישראלי הממוצע (אני אומר את זה אינטואיטיבית, ללא סקר וגם בהסתמך על השירשור הזה ואחרים ו... "ידע אישי") הוא כזה, שבכל מדינה אחרת, כמו שדרור אמר, היה נעצר במקום! וזה גם ברור לאותו ישראלי ממוצע, משום שבחו"ל הוא מתנהג אחרת ולא מרשה לעצמו "חרויות" שהוא "זוכה" להם בארץ (כמו, ששוטר יתווכח איתו...).
בשל כך הוא "זוכה" ליחס אחר מה"שילטון".
דוגמא - במיוחד לאותו בחור (מתעצל לדפדף) רלוונטי - גם בארה"ב אסור להכהות יותר מידי את השמשות. לא בודקים את זה יותר מידי ולא מציקים אבל אם שוטר אכן יעצור את אותו צ'חצ'חון (שהרי מי מכהה פה את השמשות לגמרי) שוטר (שהרי גם לשוטר ברור מי מכהה...) הוא בחיים לא ישלח אותי לעשות עבודה אמיתית במקום להתעסק איתו.
פה שומרים מאוד על זכויות האזרח אבל נסה להבהב באורות, להזהיר שיש שוטר בהמשך - עבירה קשה כולל עונש מנדטורי!! ולא יעזור לך אם תגיד שסתם הדלקת אורות במקרה, בדיוק עכשיו - בארץ, הבהב עצמך לדעת..
ויש אינספור דוגמאות, שבטוח חלקן יקלע לציפור נפשם של חלק מהכותבים פה.

עם כל הכבוד, סקר על תחושת ביטחון זה קישקוש לא מקצועי.
זה חשוב מאוד (בלי צחוק) כמדד איך הציבור רואה את המשטרה ואיך הוא מעריך או לא את המקצועיות שלה אבל זה סקר פופוליסטי בהגדרה ותוצאותיו - כלומר דעת הציבור, לא תשתנה אם ידעו ו/או ילמדו את הנתונים האמיתיים ואת התוצאות הסטטיסטיות הרלוונטיות - והם/אנחנו (הציבור) גם לא צריך לעשות זאת. כל אחד "מרגיש" דרך הנסיון (המר?) שלו ולפי אמונותיו.
דיעה/תוצאות סקר כזה כזו יכולים להשתנות ע"י יחסי ציבור נכונים, מבלי לשנות דבר וחצי דבר מהמצב האובייקטיבי... עובדה.
ושלא תבינו אותי לא נכון - אני חושב שתחושת הביטחון זה דבר חשוב מאוד ואולי החשוב ביותר לגוף כמו משטרה (מכל מיני סיבות) וצריך לשנות את המגמה הזו ומהר אבל הסקר הזה אינו מוכיח מה שדרור מנסה להגיד (שנים..).

אני מסכים שצריך לשנות דברים (במיוחד במשטרה ושילטון החוק) אבל, כמו שאמר פה מישהו, אלה השליחים (לפעמים חכמים ולפעמים מטומטמים ורעי-לב אבל רק שליחים).
בדמקורטיה יש דרך אחת לשנות (ולא, מצרים זו לא דוגמא טובה לדמוקרטיה וגם השינויי שם לא משהו..) אבל כל 4 שנים (בד"כ פחות) אנחנו, כמו דבילים, מצביעים עבור דברים חשובים יותר (עם או בלי מרכאות) ומיד אח"כ מקטרים וסובלים מהשוליים...

ד ו ר ו ן
18-07-13, 08:51
אור,
התגובה והדוגמאות שלך יכולות להחליף במילון את ההסבר למינוח ״שירות דוב״.

השמשוני יחיעם
18-07-13, 09:19
(:
מה הבעיה שלכם עם הניידות של משרד התחבורה ?????

עצרו אותי פעמיים,,,,,הסתכלו על הדיפנדר ואמרו :

סע,,סע,, אין לנו את כל היום לבזבז עליך,,,עוף לנו מהעיניים !!.

אנשים מאוד חביבים

אור .ס.
18-07-13, 10:13
ברנרד היקר, אני אנסה שוב: התייחסתי אליו יפה והייתי מוכן להעצר. אם אתה רוצה אני מוכן לספר לך בפרטי מדוע סרבתי להגיע לחקירה בבוקר, אז אל תתלהם ותתחכם איתי "אצלי כבר מזמן היית עצור".
תאמין לי שהתווכחתי עם שוטרים יותר רעים מהמתנדב הזה ויצאתי מהם...
אגב, אזרח שומר חוק זה באופן יחסי לאנשים אחרים, אין מישהו שלא מכופף פינות פה ושם.
האאא ואני לא נפגע מפגועים אז קח הכל בחביבות... אני אמשיך להתעלל בכל המתנדבים והשוטרים שינסו להתעלל בי, ואקבל בחיוך דוחות משוטרים אשר מבצעים את עבודתם וניגשים לעניין ולא מאיימים או הולכים סחור סחור, אני גם לא אתפלא אם אתה חבר טוב של המתנדב ההוא שאיים עליי (מדוע איש ממגיבי השרשור לא מתייחס לאיום שלו ???)
רק שתדע, לא מאיימים על יונה עם יין... ואם החברים שלו למשמרת יושבים בשקט בצד כי הם מתפדחים להתערב בשטויות שהוא עושה ומדבר, זה אומר שאני בסדר, כשבנאדם עומד על שלו, הוא יודע למה הוא עומד.

ושוב לגבי שמירת החוק:
מה עדיף, להצהיר ששלחתי מעכר לטסט ? או ללכת לבד ? אתה מבין את הראש שלי ?

moshik999
18-07-13, 10:40
אור

הצדק יראה אולי באולם בית המשפט

אם אתה מחפש צדקוהגיון במפגש עם שוטרים אתה מפספס את העיקר.
אני נוהג במפגש עם שוטרים לשתוק ולדבר ק אם שואלים אותי שאלה
וגם אז לקצר כמה שניתן .
ואני עונה לגופה של השאלה ולא לגופו של השואל.
יכול להיות שכשהגעת לשוטר הוא כבר עבר כ 20 חכמולוגים במשך היום והסבלנות שלו קצרה עד לא קיימת.

תנסה לדמיין אותך בתפקיד שלו למשך משמרת של 8-10 שעות בחום הישראלי ובמפגש שלו עם ישראלי ממוצע.
מנסיון שלי ושל אחרים עם שוטרים בעולם הרחב והנאור, השוטר הישראלי הוא אולי לא מנומס ומדבר לא לעניין אבל הוא סבלני ומאד סלחני.
אם כבר נתקלת בשוטר כדאי שזה יהיה פה בארץ.

אור .ס.
18-07-13, 10:59
דמיינתי את עצמי במקומו, מתאבד.

Bernard
18-07-13, 15:15
אני לא מכיר את המתנדב וגם לא מעניין אותי המתנדב ולא חבריו "הטובים" שלא עצרו אותו מלעשות שטויות, אני מדבר עליך ועל ההתייחסות שלך.

יכול להיות שאתה אחלה בחור ונחמד מאוד ויש לך המון חברים טובים אבל מה שיוצא ממה שכתבת פה, זה בדיוק מה שרשמתי
ה"חביבות" שלך וה"נימוס" שלך וה"נכונות שלך להעצר" רק ממחישים את מה שכתבתי - חכמולוג, מתגרה, שחצן וחסר כל כבוד לחוק, לאוכפי החוק ולחברה.
אולי פעם חשבת ש"הנחמדות" הזו וה"סובלנות" וה"יחס היפה" שאתה מפגין במפגשים שלך עם הרשויות (ואני מבין שהם די מרובים...משום מה), הם אלה שמביאים בסופו של דבר ל"התעללות" שלהם בך ולשעות של "בילויי זמן איכותי" עם אלה שאתה כ"כ לא אוהב?
חשבת אולי (ואני כבר לא מדבר על מה שמושיק כתב לך ממש לפני) איך ההתנהלות שלך נראית ומתפרשת אצל הצד האחר? - לא נראה לי שאתה מקדיש לזה אפילו חלקיק שנייה ושזה בכלל לא מעניין אותך אתה מאלה (ואני מכליל ומכיר מקרוב.. מאוד כאלה) ששים אלי קרב (עם שוטרים) ושמחים להראות את עליונותם ונצחונם.
ואח"כ מתלוננים ש"נטפלים" אליהם..
ולא נראה לי שתלמד - זה עניין של אופי וחוסר רצון לשנות - גם אם תעצר ורגיש ותתפאר "שהראית להם".

בעוונותי, לפני המעבר לחיפוש זהב על מדרכות ניו ג'רזי (אין פה הרבה.. מדרכות), נהגתי להרצות בפני גופים כאלה ואחרים הנושאי "ממשקים" בין רשויות החוק ו"האזרח" - התנהלויות כמו שלך הם בדיוק אלה שאני מזהיר מפניהן, לכאלה שחשוב להם (מאוד) לא להסתבך ולא להסלים מפגש שיכול ועדיף שיגמר תוך 10 דקות...

ושוב.
אני לא מכיר אותך (ולא את המתנדב הגאון, שלא ידע איך להתמודד איתך) ויכול להיות שאתה בחור נהדר וחביב וחבר מצויין ומה שאתה רוצה - אני מתייחס לדמות שעולה אך ורק ממה שכתבת פה.

Bernard
18-07-13, 15:32
אור.
רק אחרי ששלחתי את הת'רד הקודם, ראיתי את ה-ה.פ.
רק מחזק את מה שכתבתי - מחזק מאוד.

אני לא אתחיל להסביר לך מה השיקולים ולמה עושים ת זה כך, א) משום שלא תבין. ב) משום שזה לא יעניין אותך (בצדק). ג) משום שזה לא יעניין אותך (מהסיבות שרשמתי עליך).
בוא אני אציע/אסביר לך כמה דברים, כאיש מקצוע - במקומך, הייתי שוקל את הדברים לפני שאתה אץ ורץ לך להגיש תביעות...

אם יש משפט, ז"א שהוגש כ"א ז"א שישב תובע (לא תמיד הוא שוטר מטומטם. לפעמים הוא שוטר-עו"ד חכם מאוד או, בעבירות חמורות יותר, פרקליט מדינה שהוא לפחות בינוני+.. אםיש לך מזל) שבחן את התיק וקבע "שיש סיכוי להרשעה" (והמרכאות, במקרה זה, הם ציטוט מהחוק ולא סרקסטיות) - לכן, ברובה המקרים, אין עילה לתביעה נגד המדינה.
אם יש מקרה של זיכויי והאופן חריג השופט קובע בפירוש שהיה עיוות דין ו/או הליך חקירתי לא תקין - יש לך סיכויי לפיצויי (אפילו במקום) וניצחו בתביעה עתידית.
שופטים לא אוהבים "טיפוסים" כמוך ולו מהסיבה הפשוטה שאתה מבזבז להם את הזמן (ואח"כ כותבים שהם מפגרים בסיום תיקים) ולא נראה לי שתצליח "להסתיר את האני האמיתי שלך" במהלך הדיונים - עו"ד בנויני ומטה "מוציא" אותך רע מאוד על הדוכן בתוך 5 דקות.. כולל הפסקת מים בדרך.
תפסיק "לחמם" את עצמך ולאסוף מקרי "התעללות" לטובת תביעות עתידיות בסיגנון "אני אראה להם" - מתכון בדוק לכניסה לצרות שלא תדע איך לצאת מהם ובסופו של דבר יעלו לך ביוקר - גם בכסף...
תחליף עיסוק/עבודה - נראה לי שאתה צריך משהו עם קצת יותר אדרנלין ממה שאתה עושה היום (-:

אור - בחייך/באימש'ך. תרגיע אתה נשמע כמו פצצת זמן מתקתקת... חראם.

הכוכב הכחול
20-07-13, 13:59
אור
אם אתה מחפש צדק והגיון במפגש עם שוטרים אתה מפספס את העיקר. אמת
אני נוהג במפגש עם שוטרים לשתוק ולדבר רק אם שואלים אותי שאלה
וגם אז לקצר כמה שניתן .
ואני עונה לגופה של השאלה ולא לגופו של השואל.

מנסיון שלי ושל אחרים עם שוטרים בעולם הרחב והנאור, השוטר הישראלי הוא אולי לא מנומס ומדבר לא לעניין אבל הוא סבלני ומאד סלחני.
אם כבר נתקלת בשוטר כדאי שזה יהיה פה בארץ. האומנם?

מושיק אתה צודק!
סתם מעלילים על משטרת ישראל, כולם נשמות טהורות..
(במקרה יצא לי לראות את הסרטון הזה בפייס, אז חיפשתי את המקור)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=X38MlPgwolw#t=798s
דקה 13:20

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151625700733025

Bernard
20-07-13, 15:39
יופי. ומה זה אמור להוכיח? שיש שוטרים מפגרים? בוקר טוב.

אני מכיר, מקרוב, עשרות שוטרים אחרים, טובים, מנומסים, שמסמיקים כששומעים סגנון דיבור כזה ועדיין לא מפחדים לעצור את אמיר מולנר ומגיעים מהבית, בשעה 2 לפנות בוקר, כשנאנסת מגיעה פצועה לוולפסון וששומרים על הילדים שלך, במעבר החצייה (עם כובע) בכל יום ראשון ושני של תחילת שנת הלימודים - אז מה? מה זה אומר? שיש שוטרים טובים? בוקר טוב.

עם כל הכבוד, הכוכב הכחול, טיעון פופוליסטי מהרמה הנמוכה ביותר.
מה אתה אומר בדיוק, שבגלל אותו דביל גס רוח, שאין ויכוח שצריך למצוא לו מקור פרנסה אחר, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה בג'יפ שלך?

תגדל קצת..

וד"א.
זה מסוג השוטרים "שמפוצץ את הצורה" ו"מזיין בתחת" גנב מכוניות כבול באזיקים ושולח אותו לביה"ח לאישפוז ממושך (או פורץ או.. עיתונאי..) - אז הוא יהיה בסדר בשבילך?
אפרופו החתימה האישים של כמה חברים פה, שחרדים מצד אחד לגסות רוח משטרתית (כלפיהם) אך מוכנים לסבול את זה, כשזה משרת את דעותיהם...
רוצים פיט-בול פראי ונושך אבל חו"ח, לא כלפיהם.. בוכים כשהוא מסתובב ונושך אותם בתחת.

הכוכב הכחול
20-07-13, 15:59
אני אומר שיש שוטרים טובים ויש שוטרים רעים!
המשטרה אגב, החזירה לי את הג'יפ מרמאללה אחרי שגנבו לי אותו.

אבל ההתייפייפות שהמשטרה היא רק לטובתך על זה אני חולק!
חלקם טובים (ע"ע 2 שורות מעלה)
וחלקם רעים בלשון המעטה
והעבודה שמושיק בכל השרשורים באתר יוצא להגנת הרשויות ומאשים אותנו האזרחים שומרי החוק שאנו לא מבינים ואנחנו לא בסדר
פה הבעיה שלי.

"...
עם כל הכבוד, הכוכב הכחול, טיעון פופוליסטי מהרמה הנמוכה ביותר.
מה אתה אומר בדיוק, שבגלל אותו דביל גס רוח, שאין ויכוח שצריך למצוא לו מקור פרנסה אחר, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה בג'יפ שלך?
..."

ואם אפשר בבקשה,
מה הקשר בין אותו שוטר גס רוח לבין השאלה שלך לכך שהאם יכול לעשות מה שאני רוצה עם הג'יפ שלי?
הסבר בבקשה

תודה

Bernard
20-07-13, 16:22
אין יותר מידי מה להסביר (וד"א, באותה נימה צינית - יש גם טובים, בלשון המעטה..)

אולי לא הסבירו לך, כשהיית, קטן, שמשטרה זה רק ותמיד לטובת האזרח.
וכשגדלת, אולי לא הסבירו לך, שבעולם ובחיים, יש כל מי ני אנשים, טובים ורעים. ואולי לא הפנמת שלפעמים הרעים או ה"לא כ"כ טובים" נשתרבבים למקומות שאמורים להיות "לטובת האזרח" וצריך לטפל באותם אנשים.
ואולי אתה לא מבין, שלמות הכל, רצויי שתגיד ותחנך את הילדים שלך, שכשהם בצרה צריך מיד לחפש שוטר, כי הוא טוב ועוזר וכשהם יגדלו קצת, תסביר להם שגם יש שוטרים לא כ"כ טובים אבל גם הם יעזרו לילד שמבקש עזרה (כל זמן שהוא לא כתב של כלבוטק..) משום שעדיין לא שמעתי מעולם, גם על השוטרים הרעים, שהם סרבו לעזור לילד קטן שמבקש עזרה.

מה יש להסביר לך, כשכל מה שאני כתבתי בא להאיר בפניך את השאלה, שאתה שואל עכשיו- מה הקשר בין הדוגמא שהבאת, לג'יפים ופקחי התנועה...
ואתה קצת פיספסת את זה..

אני שמח שהחזירו לך את הג'יפ הגנוב - יכול להיות (אני מקווה שלא - סטטיסטית, יש סיכוי כזה) שאי פעם תראה את אחד השוטרים בסירטון שכזה, זה יעשה אותו טוב או רע, את אותו שוטר?

הכוכב הכחול
20-07-13, 17:10
"....
רצויי שתגיד ותחנך את הילדים שלך, שכשהם בצרה צריך מיד לחפש שוטר, כי הוא טוב ועוזר וכשהם יגדלו קצת, תסביר להם שגם יש שוטרים לא כ"כ טובים
..."
!That's the point
את הילדים שלי אחנך בדיוק כפי שרשמת ולאהבת חינם.
לאו טסה רשם פעם - עם טובים אטיב וגם עם רעים אטיב
זו דרכי

הסרטון שהעליתי הוא למושיק. ע"מ שלא תמיד יצא לטובת הרשויות ושידע להפנים שיש גם כאלו שסורחים בדרך והם אלו שממררים לנו את החיים.
זה הכל

שתהיה לך המשך שבת רגועה ומצחיקה :)

moshik999
20-07-13, 17:25
אני לשמחתי מגבש את הדעה שלי על שוטרים ואחרים רק בהסתמך על חוויות אישיות שלי
אני מנסה שסרטונים,כתבות, הכפשות, הכללות לא ישפיעו על תפישת המציאות שלי.

הכרתי בחיי הרבה מאד שוטרים חלקם בצורה שטחית וחלקת בצורה יותר טובה
אני אומר לך בפה מלא אני גאה באנשים האלה בשליחות שהם לקחו על עצמם ובנחישות בה הם מבצעים
עבודה כפויית טובה שאחרים לא מוכנים או חושבים שזה פחיתות כבוד בשבילם לבצע אותה.

Bernard
20-07-13, 19:16
"....
רצויי שתגיד ותחנך את הילדים שלך, שכשהם בצרה צריך מיד לחפש שוטר, כי הוא טוב ועוזר וכשהם יגדלו קצת, תסביר להם שגם יש שוטרים לא כ"כ טובים
..."
!That's the point
את הילדים שלי אחנך בדיוק כפי שרשמת ולאהבת חינם.
לאו טסה רשם פעם - עם טובים אטיב וגם עם רעים אטיב
זו דרכי

הסרטון שהעליתי הוא למושיק. ע"מ שלא תמיד יצא לטובת הרשויות ושידע להפנים שיש גם כאלו שסורחים בדרך והם אלו שממררים לנו את החיים.
זה הכל

שתהיה לך המשך שבת רגועה ומצחיקה :)

ברור לי למה התכוונת, כוכב (לא מתכוון ללעוג, פשוט אני לא יודע מה שימך).
גם ברור לי שאין שום קשר בין הסרטון שהעלית לבין מה שמושיק אמר ובין התמיכה הבלתי מסוייגת שלו "במערכת".
העלת סרטון של דביל כ"כ קיצוני והזוי, שאפילו לא מוציא שם רע למערכת - סתם אידיוט שצריך היה מזמן להיפלט מתוכה, משום שגם אם הוא עוזר/עזר לילדים כאלה ואחרים, להתנהגות והתנהלות שכאלה אין ואסור שיהיה שום תירוץ.
אין לי שום שמץ של ספק, שהתנהלות שכזו לא זכתה ולא תיזכה לשום גיבוי מצד מישהו מהמערכת והוא לא דמות מייצגת, למרות כל הנסיון הרע שיש למישהו פה עם שוטרים.

מושיק.
לא הגזמת בכלל עם ההכללה הגורפת והבלתי מסוייגת שלך - באמת אתה צריך להתעורר קצת.
להגיד שהכל טוב, ותקין, רק בגלל שלך יש נסיון טוב ומשקפיים ורודים, זה גם לטמון את הראש בחול ולהתעלם מהמציאות.
החיים (לפחות אצל אחרים (-:) לא כ"כ אוטופיים...
ולהסתמך ולקבוע "אמיתות" ולגבש דיעה, רק על הנסיון שלך עצמך - זה טוב בדיוק (ולא טיפה יותר טוב) כמו שמישהו אחר יסתמך על הנסיון הרע שלו - מה עושה אותך יותר צודק ומבין? - אותה רמה של טיעון.

דרור ברלי
20-07-13, 21:07
על זה אמרו: "עולם ורוד רואים רק דרך עיניים אדומות".

moshik999
20-07-13, 22:49
אני יכול לתאר לך מה יקרה היום ומחר (אני מבטיח לעדכן אם הנבואה שלי התגשמה)

אני אלך לישון בבטחה ובאופטימיות ובהסתברות נמוכה מאד עד אפסית מישהו יפרוץ לי לבית וינסה לפגוע בי או ברכוש שלי.
אני מניח בוודאות כמעט גמורה שהרכב שלי יהיה במקומו בבוקר.
אני משוכנע לחלוטין שכשהבת שלי תגיע ממסיבה או מחברות באמצע הלילה היא תגיע בשלום הביתה.
אני משוכנע לחלוטין שהבן שלי שעובד כמלצר במסעדה יגיע אף הוא באמצע הלילה בשלום הביתה.
אני מניח שבהסתברות מאד גבוהה עד אבסולוטית שאני אגיע בשלום למקום העבודה שלי
כאשר בדרך למקום העבודה מישהו ידאג שאני אגיע לשם בשלום ללא תקלות מיוחדות
וגם אם יהיו כאלה מישהו ידאג לטפל בהם.
במידה וחלילה תהיה תאונה בדרך גמדים קטנים ורשעים ידאגו במהירות לטפל בתאונה ובהסדרת התנועה במהירות האפשרית.
אני משוכנע לחלוטין שכאלך מהרכב למקום העבודה אף אחד לא ינסה לפגוע בי או לנסות לגזול את רכושי.
אני משוכנע לחלוטין שכאשר אעזוב את מקום העבודה אני אגיע בשלום הבייתה וגם אם יקרו תקלות כאלה ואחרות בדרך
הגמדים הקטנים והרשעים ידאגו לטפל בהם.
מחר בערב אני וזאת שמתעקשת להגיד שהיא אשתי נלך לאכול במסעדה בחיפה
בדרך נחנה בחניון חשוך בעיר התחתית ונעבור בסמטאות חשוכות וריקות מאדם ללא כל חשש.

מה שאני מתאר קורה לי בכל יום בחיים שלי ואני מניח שקורה גם לך ולכם
וזה לא קורה בגלל משקפיים וורודות זה קורה כי אנשים לקחו אחריות להרתיע חורשי רעתי ולהגן עלי בכל מחיר.

Tourist
20-07-13, 23:08
הדבר היחיד שגרוע יותר מלהתקל בשוטר מנוול זה להתקל ברפי גינת המושחת.

לא לוחץ אפילו על הקישור.
מספיק לי לראות את התמונה שלו בתחילת הסרטון עם הכיתוב ״כלבוטק״ ברקע....

ורפי, אם אתה קורא, סתם צוחקים כן ?

talw
20-07-13, 23:11

אני אלך לישון בבטחה ובאופטימיות ובהסתברות נמוכה מאד עד אפסית מישהו יפרוץ לי לבית וינסה לפגוע בי או ברכוש שלי.
אני משוכנע לחלוטין שכשהבת שלי תגיע ממסיבה או מחברות באמצע הלילה היא תגיע בשלום הביתה.
אני משוכנע לחלוטין שהבן שלי שעובד כמלצר במסעדה יגיע אף הוא באמצע הלילה בשלום הביתה.
במידה וחלילה תהיה תאונה בדרך גמדים קטנים ורשעים ידאגו במהירות לטפל בתאונה ובהסדרת התנועה במהירות האפשרית.
אני משוכנע לחלוטין שכאלך מהרכב למקום העבודה אף אחד לא ינסה לפגוע בי או לנסות לגזול את רכושי.
אני משוכנע לחלוטין שכאשר אעזוב את מקום העבודה אני אגיע בשלום הבייתה וגם אם יקרו תקלות כאלה ואחרות בדרך

.

או שלא.

Bernard
21-07-13, 00:17

מה שאני מתאר קורה לי בכל יום בחיים שלי ואני מניח שקורה גם לך ולכם
וזה לא קורה בגלל משקפיים וורודות זה קורה כי אנשים לקחו אחריות להרתיע חורשי רעתי ולהגן עלי בכל מחיר.

אמן ואמן ו...אמן.

מושיק - אל תשים לב לכל הרשעים וצרי העין, עוכרי עם ישראל ומטילי המאנחוסים למינהם (כמוני...:() - אני איתך!!:cool:

4x6vo
05-09-13, 21:33
כל מה שנכתב כאן נכון, מדוייק אך מאופק. צר לי על הצעירים שביניכם. אם יש יתרון בלהיות זקן החבורה הרי הוא כאן. גילי המופלג (65) מזכה אותי בזכרונות ובנוסטלגיות שכיום הם בגדר חלום. לילות אהבה בכנרת ליד המים עם הרכב ליד, צלילות בחופי הארץ אליהן הגענו עם כלי הרכב, ציד, דיג, שיט, נשק ומה לא. לינת לילה לאורך חופי נחלי הצפון מידי כמה שבתות, הכל היה מותר ולאף אחד לא הפריע כלום. במשך שנים היה לי ג׳יפ סופה פתוח שבניתי לו סגירה קשיחה לימי החורף. אף אחד לא הציק לי בכבישים ולא שאלו אותי למה אתמול החה הג׳יפ סגור והיום פתוח.שלא לדבר על ההגבהות ושאר דברים טובים שהתקנתי ואף אחד לא שכב מתחת לג׳יפ בכדי לרשום לי דו״ח על בולמי הרנצ׳ו המתכווננים. כואב הלב עליכם חברים צעירים. המדינה הזו השתגעה ונדלטת ע״י כל מיני קבוצות שצוברות כח (כמו למשל הירוקים, הסיירת הירוקה, והצמחונים) שכל עיסוקן לאכוף את הרצונות או האידאלים שלהם על אחרים. בלי להרגיש הפשיטו אותנו מזכויות אדם. עיריות סוגרות אזורים באמצעות דחפורים בלי דין ובלי דיין ופוגעות תוך כדי כך בזכות לחופש התנועה, כך גם עם חוק ה 100מטר ועם מה לא. מוכרים לנו היום תמורת כסף את מה ששייך לנו, חופים, אתרי טבע והכל תחת המילה ״מוסדר״ ״מוכרז״ וכיוב׳ וכמובן עם הבודקה והשין גימל שגובה את מיטב כספנו. מה אגיד ומה אומר, חנוק כאן בארץ שלנו.

-->