PDA

צפייה בגרסה מלאה : בניית תא קירור ל10 ליטר על בסיס ציידנית קירור פשוטה

opl
13-07-13, 20:38
הגיעו לידי שתי צידניות קירור קטנות לרכב - אלה שהן ללא מדחס ועם הרכיב הבא:
76944

אני רוצה לבנות תא קירור לדלי תסיסה (בירה - לאגר) בנפח 10 ליטר ואני צריך שהטמפרטורה בו תהייה כ-12-14 מעלות בערך - נשלט על ידי בקר. לדעתכם ניתן לבנות תא שכזה מעץ + קלקר + שני יחידות קירור שכאלה?

מדדתי טמפ על אחת היחידות ובבסיס היא מגיע ל 7 מעלות תוך חצי דקה מרגע ההפעלה. אני חושב גם למקם מאורר בתוך התא לטובת הסעת האוויר הקר.

מה דלעתכם? אפשרי או בזבוז זמן? יש לי את כל החלקים כבר בג'נקייה חוץ מהארגז שצריך לבנות.

Tourist
13-07-13, 22:16
יש לי חבר שבנה כזה לבד להובלת ביצים.
התא היה בנפח גדול בהרבה מ-10 ליטרים (תפס את רוב הנפח של תא מטען של קנגו) ועמד בתקן של משרד החקלאות.
למה שלא יהיה אפשרי ?

boaz avrahami
13-07-13, 22:21
זה תלוי בטמפרטורה החיצונית של הסביבה וכמה חום התסיסה מיצרת.

zerez
13-07-13, 22:43
יש לי מקרר שעובד עם דבר כזה וזה די ח*א באוטו,
תיאורטית היחידה הזאת מסוגלת לקרר ל בערך 20 מעלות מתחת לטמפ' הסביבה, אם הקופסא תהיה בתוך הרכב הממוזג זה אמור לעבוד.

opl
13-07-13, 22:43
לא חשבתי לגבי החום שהתסיסה עצמה מייצרת ואין לי שמץ אם הוא פאקטור בכלל... נראה לי שלא אבל נבדוק. הטמפ סביבה היא טמפ בית טיפוסי, בקיץ זה חם מדי לבירה, אפילו בירת ALE שדורשת -24-21~ מעלות

לגבי "למה שלא יהיה אפשרי ?" כי הצידניות האלה ידועות ככאלה שבקושי מצליחות לקרר את עצמן... אז יש לי ספקות... אתה בטוח שחבר שלך לא השתמש ברכיבים של מקרר רכב? נראה לי שזו מטלה גדולה מדי לבקש מהמוצר הזה לקרר נפח של תא מטען.

Tourist
13-07-13, 23:12
בדקתי את עצמי. אני טועה.
הוא חיבר את כל העסק עם צינור למיזוג של הרכב.
התקין חיישן בתא עם צג ליד הנהג.
הגיע ל-16 מעלות בממוצע. בשיא הקיץ 19 מעלות.

להבנתי, בכלל לא התכוונת שהעסק ישב באוטו - נכון ?

opl
13-07-13, 23:26
נכון, זה ישב בבית טיפוסי שלא מפעילים בו מזגן באופן קבוע.

boaz avrahami
13-07-13, 23:41
אני הייתי מתבסס על מקרר מיני בר עם מדחס מיד שניה בתוספת בקר חיצוני.
המוצר ששמת לא ממש רלוונטי עם בקר כי התגובה שלו איטית ברמה של שעות במקרה הטוב.

בקיצור, תשחט מיני בר בזהירות ותציב את צד הקירור שלו צמוד לדלי תסיסה.
זה לדעתי הפתרון הזול ובעל פוטנציאל הטוב ביותר לטמפרטורה מדוייקת...

opl
14-07-13, 06:22
לא בא לי להשקיע בזה יותר מדי כסף או להסתבך יותר מדי. יותר קל לי להשיג מקרר קומפלט כמו שכבר עשינו בעבר... אבל המקום שהוא תופס בעייתי
76960

Gilad
17-07-13, 07:26
פלטייר (הרכיב שבתמונה אם אני מזהה נכון) משמש באופן קבוע במערכות לשמירת חלב קר במכונות קפה.
כתלות בנפח אני לא חושב שצריכה להיות בעיה לקרר ל12-14 מאחר ואני רואה כאלה שמחזיקים נוזל ב4 באופן קבוע.

DanK
19-07-13, 16:58
עפ"י מה שנראה בתמונה, מדובר על (TEC (thermo electric cooler מוצמד לצלעות קירור. מעבר לעובדה כי מדובר על פתרון לא יעיל לחלוטין מבחינה אנרגטית, הוא מושפע באופן משמעותי מטמפרטורת הסביבה ולכן בסביבה בה הטמפרטורה משתנה, קשה מאוד לשמור על טמפרטורה יציבה במכל הקירור.

להבנתי ומנסיוני - חבל על הזמן, המאמץ והכסף.

דן.

-->