PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים ממכונת הכביסה

asypeer
21-07-13, 09:29
בוקר טוב,
בעת העבודה (התקינה, חשוב לציין) של המכונה (בת 6-7) נשמעים פיצוצים כמו של פלסטיק שנשבר וגם החשמל קפץ באחת הפעמים כשהיא עבדה.
מה יכולה להיות הסיבה? קבל? ברז חשמלי אולי?

תודה,
אסף

מאיר אלוני
21-07-13, 09:56
נשמע כמו ניצוצות חשמל שנובעות ממגע רופף או שילוב של רטיבות ומגע חשמלי.
צריך לפתוח את המכסה האחורי ולנסות לאתר ליד חיבורי החשמל פיח או חיבור שרוף, אפשר תוך כדי עבודת המכונה לנסות לאתר את הניצוצות תוך זהירות גדולה.

asypeer
21-07-13, 10:17
מאיר תודה,
בהנחה שכל החיבורים תקינים ואני רוצה לבטל את הקבל רעשים. האם זה רק כרוך בפירוק שלו או שצריך לבצע עוד משהו (גישור או משהו דומה..) ?

שוב תודה,
אסף

asypeer
21-07-13, 21:35
אז פתחתי את המכונה וראיתי שהקבל שאמור לייצב את הזרם היה מפוחם ושבור כולו. בוטל הקבל (הבנתי שחלק מהטכנאים גם כן מבטלים אותו..) והמכונה חזרה לעבודה תקינה.

asypeer
21-07-13, 23:56
זה הקבל שבוטל, שימו לב לשבר הסימטרי :)
77180

zivo
22-07-13, 01:04
היצרנים של המכונות לא טיפשים, אם הם היו יכולים לחסוך את הקבל הם היו חוסכים אותו.
הקבל הזה עולה 10 ש"ח תעשה לעצמך (ולמכונה) טובה, ותקנה חדש.
חבל על הבלאי של המנוע בהתנעה.

asypeer
22-07-13, 07:44
אני אחפש כזה בהזדמנות. צודק.
מוזר לי שטכנאים מוסמכים אמרו שהוא מיותר כי בישראל הזרם לא צריך אותו.

עידו לוריה
22-07-13, 18:02
הזרם באמת לא צריך אותו המכונה כן צריכה אותו :)

עידו

UNIX
08-08-13, 19:19
חבל להתקין אחד כזה חדש הוא לא מייצב את הזרם
אני מבטל המון כאלו

חנן-ג'יפולוג
09-08-13, 10:23
אני לא מכיר יישום של זה בשימושים ביתיים, אלא ביישומים תעשייתיים, אבל יתכן שתפקידו של הקבל הנ"ל הוא לא להתנעה אלא לשיפור קוסינוס פי. בעברית מדוברת זה אומר בערך קירוב פאזת המתח לפאזת הזרם ובגדול זה כואב לחברת חשמל כשאין קבל כזה כי כשקוסינוס פי לא מטופל הוא מעמיס על רשת החשמל זרמים גבוהים ממה שצריך.
חברת חשמל אוכפת טיפול בקוסינוס פי על גופים תעשיתיים.
מבחינת הצרכן הפרטי זה לא משנה כי הוא משלם על ההספק הנצרך בפועל ולא על הזרמים הגבוהים שנגרמים עקב קוסינוס פי לא מטופל.

-->