PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטול שסתום EGR בויטארה 2005

runzu
22-07-13, 13:07
שלום!
ברשותי ויטארה קצר 2005 1600
הרכב ידוע כרכב אנמי.
בוטל EGR השינוי הוא אדיר הרכב קיבל חיים.
הביטול ע״י חסימת המעבר באטם עיוור . חיבורי חשמל לא שונו.
הבעיה נדלקת נורת צק אנזין תקלה : P0400 בעיה בזרימת גזי פליטה לסעפת ייניקה .
הדבר גורם למחשב הרכב לעבוד במוד שונה ושוב הסחיבה יורדת עד לאיפוס התקלה.

האם מישהו יכול לייעץ לי כיצד לעקוף את התקלה או כיצד ואצל מי ניתן לתכנת את מחשב הרכב.

לתשובתכם אודה!

asypeer
22-07-13, 14:48
לדעתי השינוי הוא בעיקר פסיכולוגי, ביטול הEGR גורם לרכב שלך לצרוך יותר דלק ולזהם את הסביבה, גם לא תעבור ככה טסט בצורה חוקית.
אתה גם עלול לגרום לנזק (עובדה שהמחשב של הרכב הכניס לך את הרכב למוד תקלה).
השסתום נכנס לפעולה רק בלחיצה קלה על דוושת הגז כשאין מספיק אויר לפעולה התקינה של המנוע (וממחזר את גזי הפליטה), ב"פול גז" השסתום חסר משמעות כי המנוע מקבל מספיק חמצן ואין צורך למחזר את גזי הפליטה.
אם אתה מחפש רכב ספורט, תחליף רכב - הGV בגרסאת ה1.6 לעולם לא יהיה כזה.
או שתבצע ניקוי בית מצערת/החלפת פלאגים/פילטרים בכדי לקבל תגובת מצערת יותר טובה..רוצה להמשיך לזהם ולקבל קצת יותר כח "על אמת" - תוריד את הממיר הקטליטי (גם כך ידליק לך נורת check engine ויגרום לך לצרוך יותר דלק). מביטול הEGR לא תבוא הישועה. להיפך, אתה רק עלול לגרום לנזק עקב הכנסת כמות רבה יותר של דלק למנוע וחסימת כניסת הגזים הדרושים לפעולתו התקינה.

runzu
24-07-13, 11:41
תודה על תשובתך.

אך עם עובדות אי אפשר להתווכח , השיפור הוא עצום.

במידה וארכוש EGR. זה ישפר את המצב?

asypeer
24-07-13, 12:29
את זה לא רשמת (שהסיבה שביטלת את הEGR היא חוסר סחיבה..)
יכולמאוד להיות שהחלפה או ניקוי השסתום כן תפתור לך את בעית חוסר הסחיבה ובעצם תביא אותך למצב שבו אתה נמצא כרגע רק בלי צריכת הדלק המוגזמת, חוסר היכולת לעבור טסט, דפיקות מהמנוע עקב התחממות (עודף דלק) ונורת check engine שדולקת לך. אגב -דלק באיכות ירודה יכול גם להיות סיבה לתפקוד הלקוי שלו (הרבה ג'יפה בדלק)
האם ניסית לפרק ולנקות אותו לפני שביטלת אותו? לא אמור להיות מסובך מדי (זה (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=375951) תועד עבור סוזוקי בלאנו, אבל המנוע של הויטארה דומה מאוד)
אם אחרי ניקוי זה לא מסתדר. תוכל לרכוש שסתום חדש/משומש פה (http://www.ebay.com/sch/i.html?_sop=15&_sacat=0&_from=R40&_nkw=EGR+VALVE+GRAND+VITARA) אם במכשירי תנועה המחיר הוא בגדר פשיטת עור ומפירוק בארץ אין.

תתחיל בניקוי..אל תשכח את האטם שלו.

אסף

runzu
25-07-13, 16:01
החלטתי לעשות ניסיון
הורכב שסתום חדש ומקורי ממהקופסה ההבדל הוא פשוט עצום.
הסחיבה יורדת פלאים , תצרוכת הדלק עולה זה לא יאמן.
מדובר על רכב שעשה 105000 ק״מ , מתוחזק ומטופל בכול המובנים
כל הדברים שציינתה נעשו.

אני טוען שלגבי צריכת הדלק אתה טועה כי אני לוחץ הרבה פחות והרכב סוחב הרבה יותר טוב.

אשמח לתגובתך

asypeer
25-07-13, 19:02
האם איפסת את המחשב של הרכב לאחר החלפת השסתום? (ניקוי המינוס לכמה דקות)

runzu
26-07-13, 06:41
חחיובי ההרגשה היא כאילו אתה נימצא על הצתה מאוחרת כל עבודת המנוע היא שונה.

הבוקר אני חוסם חזרה.

רק שתבין אני לא נהג מרוצים וכבר לא ילד אבל אחרי שהיתנסתי בשינוי לא ניתן לנהוג ברכב ללא השינוי.

tooshey
26-07-13, 06:58
לדעתי השינוי הוא בעיקר פסיכולוגי, ביטול הEGR גורם לרכב שלך לצרוך יותר דלק ולזהם את הסביבה, גם לא תעבור ככה טסט בצורה חוקית.
השסתום נכנס לפעולה רק בלחיצה קלה על דוושת הגז כשאין מספיק אויר לפעולה התקינה של המנוע (וממחזר את גזי הפליטה), ב"פול גז" השסתום חסר משמעות כי המנוע מקבל מספיק חמצן ואין צורך למחזר את גזי הפליטה.
או שתבצע ניקוי בית מצערת/החלפת פלאגים/פילטרים בכדי לקבל תגובת מצערת יותר טובה..רוצה להמשיך לזהם ולקבל קצת יותר כח "על אמת" - תוריד את הממיר הקטליטי (גם כך ידליק לך נורת check engine ויגרום לך לצרוך יותר דלק). מביטול הEGR לא תבוא הישועה. להיפך, אתה רק עלול לגרום לנזק עקב הכנסת כמות רבה יותר של דלק למנוע וחסימת כניסת הגזים הדרושים לפעולתו התקינה.

קשקוש מוחלט !
רוצה להבין למה קשקוש ? קרא ולמד מה תפקידו ואופן פעולתו של שסתום EGR, ותבין למה .

לפותח השרשור, אם תחפור ברשת אני בטוח שתמצא את הדרך לשקר את המחשב כדי לעבוד בלי EGR.

בברכה,טושי

motorica.net
26-07-13, 08:09
אם מדובר ב GV אוט' קצרה (1.6) האוטו כ"כ עגלתי שכל שינוי קטן שיכול לתת קצת אוויר הוא מבורך.
ביטול (נכון) של EGR תורם להספק המנוע ושומר על סעפת היניקה נקיה.

asypeer
26-07-13, 09:27
טושי, אשמח לדעת מדוע אני טועה והאם התפקוד של הEGR שונה במנוע דיזל.
יודעים מה? בואו כולנו נבטל את הממירים הקטליטיים ואת כל שאר המערכות שמונעות מהרכבים שלנו שגם ככה לא מצטיירים כידידותיים במיוחד לסביבה בעיני הציבור בשביל להרוויח עוד שניה בפתיחה ברמזור.
ואחרי זה מתפלאים שחוטפים פה סרטן מכל דבר..

סוזי המשתוללת
26-07-13, 10:38
egr מחזיר למנוע חלק מגזי הפליטה השרופים ואגב כך "מדלל" את כמות החמצן שעוזרת לשריפה טובה יותר ואגב כך מחממת יותר את ראשי המנוע...
כך שמבחינת החמצן ... קצת התבלבלת , ולכן גם החבר מרגיש שינוי אחרי ניתוק ה egr , פשוט כי הרכב עובד על יותר חמצן , שריפה יותר טובה וביצועים טובים יותר
אבל זה על חשבון פגיעה באורך חיי הראש / אמינות
זה ברמת התיאוריה
האם ברמת המעשה נגרם נזק לראש?
האם הנזק מיידי
האם הנזק שגורם ה egr על ידי החדרת גזי פליטה שרופים ואגב כך גם פיח לא משמעותי יותר ? (במקום ראש מנוע ,רינגים תפוסים ואכילת שמן ..)
לי אין מספיק נסיון
אני יכול לספר לך רק שגם אני ניתקתי את הegr במסגרת נסיון איבחון תקלה ואכן התקלה הייתה מהegr (כנראה תפוס בפיח או אוטם חלקית )
אני מתכוון להחליף את המנגנון - אבל זה כי יש לי אחד זמין וכלל לא בטוח שהייתי עושה זאת בקילומטרז הנמוך שאני עושה
מצד שני ברכב יומיומי לא בטוח שהייתי מוותר עליו
http://www.youtube.com/watch?v=W6dIsC_eGBI&ytsession=otkEYttOrwN3oHC_DY9cJFhH-0nxJFcjzePwkJUmxwoDZLzk-MUFdJA-4FTMPqbat0Je8U-jG8gB5mxR2ig7QugA8H3iB20RXsvVRqCwjc_9nCs AQry9-7ocQUf_GEcwhFfiY-znrWqKoIgEzJD7brKv4F2sWCOB8o682jrm6JzD6U HNl2WpXJqtUTXdDaM4WkyjHdraqetk_dgobUjg8w wEZVu5t7sX7WPkULnBxh_Xd0xs5RARpYiCDNL3kk nQFGYHV8u1mGiRjt3gES7wxWEw-8YcS_ZSfQcMrs9GWR3R3ZXz1LbcYqiJkzOAzKpha q-HO9WWI8Kn4rinFtBpRCEy-twIsTwSklIByICfunXvOK7awa9tZRWfgyTzAt-SRPTFIvPA3qXUSxTbGU3PW2TP6819XegRwxuPuN0 Oeo3THWJGeOT9hz_qySxI5BJHFvxJWV4cc_M

runzu
26-07-13, 12:04
אודה לך באים תוכל להסביר ביטול נכון.
אצלי הביטול ע״י שימוש באטם עיוור השסתום מורכב במקומו והחיווט מחובר כרגיל ללא שינוי.

הבעיה לאחר תקופה נדלקת נורת צק אנזין.

נאמר לי שיש לשלוח את המחשב לחו״ל וצורב מחדש את האיפרום ללא Egr

אודה לך מאוד על תשובתך

runzu
26-07-13, 12:16
שוחחתי בנושא עם ראלף מהנדס ראשי של מכשירי תנועה הוא סיפר לי שהוא עצמו עשה את השינוי ברכב שלו.

לגבי נזקים הוא טוען שלפי הספר לאחר עשרות אלפי ק״מ. עלול להישרף שסתום אבל מעולם לא הוכח או ניבדק.
דרך אגב נסעתי עם הרכב בסוף שבוע האחרון 800 ק"מ בעליות קשות מאוד עד מטולה
הרכב לא מתחמם ואין נקישות
ובכלל במישור לאחר הביטול אני מלטף את הדושה ולא נידרש ללחוץ
מה עדיף ללחוץ ולשרוף דלק ולהכניס את כל הבוצה לסעפת יניקה ?

אני מזמין כל אחד ואחד מיכם להתנסות בשינוי , מי שצריך יש לי שסתום משומש תקין מוכן להשאיל לצורך בדיקה.

הבעיה כיצד מבצעים את השינוי במחשב הרכב.

אני יכול להבטיח לכל מי שיעשה את הביטול (5 דקות עבודה) יהיה פשוט מאושר מהתגובה של הרכב ומה ירידה בצריכת הדלק

runzu
26-07-13, 12:30
אודה לך באם תוכל לעזור לי בנושא זה

Orang
26-07-13, 13:01
טושי, אשמח לדעת מדוע אני טועה והאם התפקוד של הEGR שונה במנוע דיזל

כפי שכבר ציינו פה תפקידו של השסתום הוא להחזיר חלק מגזי הפליטה לחלל הצילינדר בהתאם לדרישת מחשב המנוע, וע"י העלאת הטמפרטורה לגרום לשריפה טובה יותר.
במנועי בנזין, השסתום עובד בעיקר בשיוט.
בדיזל עובד רק בסל"ד סרק.
במנועי דיזל מודרנים עובד לא רק בסרק.

למודרניזציה יש מחיר, רוצה ביצועים ?
פרק את כל אביזרי המותרות ברכב וע"י כך תגלח לפחות 300 ק"ג, מה שיקנה לך ביצועים טובים יותר ותצרוכת דלק נמוכה יותר.

בהצלחה, אורן

shmulikbg
26-07-13, 20:14
בדיוק מה שטושי אמר...לקרוא ולהבין את תפקידו של השסתום.

http://www.cambustion.com/products/egr

runzu
29-07-13, 00:27
ובכל זאת חברים.
האם מישהו יכול להמליץ לי על מקום שיוכל לטפל במחשב הרכב לצורך ביטול EGR

shmulikbg
29-07-13, 21:45
שלחתי לך ה"פ

tallevi
29-07-13, 23:10

את זה לא רשמת (שהסיבה שביטלת את הEGR היא חוסר סחיבה..)
יכולמאוד להיות שהחלפה או ניקוי השסתום כן תפתור לך את בעית חוסר הסחיבה ובעצם תביא אותך למצב שבו אתה נמצא כרגע רק בלי צריכת הדלק המוגזמת, חוסר היכולת לעבור טסט, דפיקות מהמנוע עקב התחממות (עודף דלק) ונורת check engine שדולקת לך. אגב -דלק באיכות ירודה יכול גם להיות סיבה לתפקוד הלקוי שלו (הרבה ג'יפה בדלק)
האם ניסית לפרק ולנקות אותו לפני שביטלת אותו? לא אמור להיות מסובך מדי (זה (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=375951) תועד עבור סוזוקי בלאנו, אבל המנוע של הויטארה דומה מאוד)
אם אחרי ניקוי זה לא מסתדר. תוכל לרכוש שסתום חדש/משומש פה (http://www.ebay.com/sch/i.html?_sop=15&_sacat=0&_from=R40&_nkw=EGR+VALVE+GRAND+VITARA) אם במכשירי תנועה המחיר הוא בגדר פשיטת עור ומפירוק בארץ אין.

תתחיל בניקוי..אל תשכח את האטם שלו.

אסף

האם איפסת את המחשב של הרכב לאחר החלפת השסתום? (ניקוי המינוס לכמה דקות)

זה לא להאמין באיזה כישרון אתה מביע את את חוסר הידע המוחלט! שלך במערכת הנ"ל.
חבל שאתה מטעה אנשים אחרים ואף גרמת לפותח השרשור לרכוש חלק יקר ללא שום סיבה מושכלת.

egr מחזיר למנוע חלק מגזי הפליטה השרופים ואגב כך "מדלל" את כמות החמצן שעוזרת לשריפה טובה יותר ואגב כך מחממת יותר את ראשי המנוע...
כך שמבחינת החמצן ... קצת התבלבלת , ולכן גם החבר מרגיש שינוי אחרי ניתוק ה egr , פשוט כי הרכב עובד על יותר חמצן , שריפה יותר טובה וביצועים טובים יותר
אבל זה על חשבון פגיעה באורך חיי הראש / אמינות
זה ברמת התיאוריה
האם ברמת המעשה נגרם נזק לראש?
האם הנזק מיידי
האם הנזק שגורם ה egr על ידי החדרת גזי פליטה שרופים ואגב כך גם פיח לא משמעותי יותר ? (במקום ראש מנוע ,רינגים תפוסים ואכילת שמן ..)
לי אין מספיק נסיון
אני יכול לספר לך רק שגם אני ניתקתי את הegr במסגרת נסיון איבחון תקלה ואכן התקלה הייתה מהegr (כנראה תפוס בפיח או אוטם חלקית )
אני מתכוון להחליף את המנגנון - אבל זה כי יש לי אחד זמין וכלל לא בטוח שהייתי עושה זאת בקילומטרז הנמוך שאני עושה
מצד שני ברכב יומיומי לא בטוח שהייתי מוותר עליו
http://www.youtube.com/watch?v=W6dIsC_eGBI&ytsession=otkEYttOrwN3oHC_DY9cJFhH-0nxJFcjzePwkJUmxwoDZLzk-MUFdJA-4FTMPqbat0Je8U-jG8gB5mxR2ig7QugA8H3iB20RXsvVRqCwjc_9nCs AQry9-7ocQUf_GEcwhFfiY-znrWqKoIgEzJD7brKv4F2sWCOB8o682jrm6JzD6U HNl2WpXJqtUTXdDaM4WkyjHdraqetk_dgobUjg8w wEZVu5t7sX7WPkULnBxh_Xd0xs5RARpYiCDNL3kk nQFGYHV8u1mGiRjt3gES7wxWEw-8YcS_ZSfQcMrs9GWR3R3ZXz1LbcYqiJkzOAzKpha q-HO9WWI8Kn4rinFtBpRCEy-twIsTwSklIByICfunXvOK7awa9tZRWfgyTzAt-SRPTFIvPA3qXUSxTbGU3PW2TP6819XegRwxuPuN0 Oeo3THWJGeOT9hz_qySxI5BJHFvxJWV4cc_M

סוזי, נראה לי שגם אתה קצת פיספסת את העיקרון, למרות שאני מודה, ההסבר שלך לא כל כך ברור, אז אולי פשוט לא הסברת טוב.

כפי שכבר ציינו פה תפקידו של השסתום הוא להחזיר חלק מגזי הפליטה לחלל הצילינדר בהתאם לדרישת מחשב המנוע, וע"י העלאת הטמפרטורה לגרום לשריפה טובה יותר.
במנועי בנזין, השסתום עובד בעיקר בשיוט.
בדיזל עובד רק בסל"ד סרק.
במנועי דיזל מודרנים עובד לא רק בסרק.

למודרניזציה יש מחיר, רוצה ביצועים ?
פרק את כל אביזרי המותרות ברכב וע"י כך תגלח לפחות 300 ק"ג, מה שיקנה לך ביצועים טובים יותר ותצרוכת דלק נמוכה יותר.

בהצלחה, אורן

אורן, אתה בוודאות פיספסת את העיקרון.

מטרת סחרור גזי הפליטה היא לפגום! בבעירה ועל ידי כך להוריד את הטמפרטורות המתפתחות כתוצאה מהבעירה. למה ?!
פשוט, למנוע היווצרות גזי NOx הנוצרים בעיקר בטמפרטורות הבעירה הגבוהות המתפתחות בעיקר במהירות השיוט של הרכב. למה ?!
שהרכב משייט במהירות קבועה צריכת האנרגיה נמוכה ועם זאת המנוע עובד וצורך אנרגיה/דלק שמומרת ברובה לאנרגיית חום ולהתפתחות טמפרטורות גבוהות בתאי השריפה.

בשורה התחתונה הסיבה היחידה לפיתוח המערכת הנ"ל באה מהצורך להקטין את פליטת גזי ה-NOx מטעמים של איכות סביבה כמובן.
אחרי זה נוספו כל הקונספציות ואגדות אורבניות שונות משונות לגבי טיבה ותכליתה של המערכת הנ"ל.

טל.

tooshey
30-07-13, 01:04
כל הכבוד טל
על ניתוח השגיאות בהודעות הקודמות ועל ההסבר הפשוט והמדוייק.
כל מי שמחפש את הצירופים אי ג'י אר, שסתום, EGR, ביטול - צריך למצוא את השרשור הזה.

בברכה,טושי

חנן-ג'יפולוג
30-07-13, 07:00
ברמה העקרונית, אלא אם יש בויטרה עקרון פעולה שלא מוכר לי, הegr לא אמור לפגוע כלל בביצועי המנוע כי בפתיחת מצערת מלאה הוא נסגר. מנסיוני המצב היחיד שבו הוא פוגע בביצועים זה כשמשהו במערכת לא תקין. יתכן שברכבו של פותח השרשור משהו גורם לegr להישאר פתוח קבוע, כמו אולי סולנואיד נוזל או מכונאי שהתבלבל בצנרת הוואקום וחיבר וואקום קבוע ליחידת הegr.

ishc
30-07-13, 07:58
בילבתם אותי לגמרי.
מעבר לעניין החוקי, ביטול EGR ישפר את עבודת המנוע וצריכת הדלק או לא? האם העליה בטנם׳ לא פוגעת בראש המנוע לאורך זמן?

tzagi
30-07-13, 07:59
מטרת סחרור גזי הפליטה היא לפגום! בבעירה ועל ידי כך להוריד את הטמפרטורות המתפתחות כתוצאה מהבעירה. למה ?!
פשוט, למנוע היווצרות גזי NOx הנוצרים בעיקר בטמפרטורות הבעירה הגבוהות המתפתחות בעיקר במהירות השיוט של הרכב. למה ?!
טל.

נכון, אך לא רק.
במנוע מודרני החרא הזה גם משמש כדרך לשליטה על EGT
כלומר, תנתק אותו ויש צ'אנס לנזק קטאסטרופי. נכון שזה לא קורה כול שני וחמישי אבל יש גם סיכוי שחיי המנוע יתקצרו, שווה את הסיכון?

runzu
30-07-13, 08:30
ברמה העקרונית, אלא אם יש בויטרה עקרון פעולה שלא מוכר לי, הegr לא אמור לפגוע כלל בביצועי המנוע כי בפתיחת מצערת מלאה הוא נסגר. מנסיוני המצב היחיד שבו הוא פוגע בביצועים זה כשמשהו במערכת לא תקין. יתכן שברכבו של פותח השרשור משהו גורם לegr להישאר פתוח קבוע, כמו אולי סולנואיד נוזל או מכונאי שהתבלבל בצנרת הוואקום וחיבר וואקום קבוע ליחידת הegr.

בוקר טוב!

בG.V שנת 2005 EGR אינו מחובר לואקום מקבל חיבור חשמלי בלבד.

כאמור הותקן EGR חדש ומקורי שנרכש בחברה.

ועדיין ההבדל הוא גדול כאשר פותחים את החסימה הרכב מגיב אחרת התחושה היא כאילו איחור של ההצתה .

בזמן החסימה הרכב לא מתחמם ואינו מצלצל פשוט מגיב מצויין .

הבעיה היחידה לאחר מס' ימים נדלק צאק אנזין

חנן-ג'יפולוג
30-07-13, 09:13
מופעל חשמל או או וואקום, זה לא משנה את העקרון שבפתיחת מצערת מלאה הEGR אמור להיות סגור ולא להשפיע על פעולת המנוע.
זה שהותקן חדש לא אומר שהוא עובד כמו שצריך וזה יכול להיות ממגוון סיבות שצריך לבדוק.

שוב, זה ברמת העקרון ואולי יש בויטרה איזה עקרון שלא מוכר לי.

tallevi
31-07-13, 00:43
בוקר טוב!

בG.V שנת 2005 EGR אינו מחובר לואקום מקבל חיבור חשמלי בלבד.

כאמור הותקן EGR חדש ומקורי שנרכש בחברה.

ועדיין ההבדל הוא גדול כאשר פותחים את החסימה הרכב מגיב אחרת התחושה היא כאילו איחור של ההצתה .

בזמן החסימה הרכב לא מתחמם ואינו מצלצל פשוט מגיב מצויין .

הבעיה היחידה לאחר מס' ימים נדלק צאק אנזין

סתם השערה...
צריך לבדוק מי "מלשין" למחשב על החסימה...
זה צריך להיות משהו שיושב בין השסתום לסעפת היניקה, אולי סוג של massflow , לא יודע, צריך את הספרות הטכנית לראות.
ברגע שעולים על המלשין, ויודעים איך הוא עובד, ניתן יהיה למצוא את הדרך לבטל אותו. (אפשרות אחת למשל היא לנתק אותו מהמקום ולחבר אותו לסעפת הפליטה) ואז לא תידלק נורת ההתרעה.
לגבי ביטול מהמחשב , לדעתי זה משהו שאך ורק היצרן יכול לבצע. והוא לא...

טל.

חנן-ג'יפולוג
31-07-13, 13:28
בסבירות גבוהה שזה על בסיס מניפולציה מחיישן הmaf שאותו אתה צריך לצרכים הרגילים של המנוע. כשהegr פועל כיאות זרימת האוויר דרך הmaf פוחתת ומחשב המנוע מצפה לזה ומנטר את זה.

tallevi
21-05-16, 17:52
עדכון לנושא שלדעתי חשוב ולגמרי עדיין אקטואלי.

במנועי הדיזל החדשים הוסיפו מצערת לפני שסתום הegr. מצערת זו, (שאין בינה ובין המצערת הקיימת במנועי בנזין שום קשר), תפקידה לחסום כניסת אוויר נקי למנוע לטובת הגזים החוזרים מהפליטה לצורך פעולת EGR, יעילה יותר ומבוקרת יותר. ברגע שהמצערת נסגרת הלחץ בסעפת היניקה יורד וזה מה שמזהה מחשב המנוע באמצעות חיישן לחץ אבסולוטי בסעפת MAP.
בזמן פעולת הEGr המערכת מתוכננת ומצפה לערכים יחסית נמוכים, אבל לא ברמה של תת לחץ, ולכן ובמידה הEGR חסום, הלחץ בסעפת יהיה נמוך מערכים אלו ולכן תופיע התרעת מנוע שתתריע על לחץ נמוך בסעפת היניקה.
קיימים שלוש דרכים לעקוף את ההתרעה:
1. התקנת by-pass בצורת צינורית למצערת מה שימנע לחץ נמוך שהמצערת סגורה.
2. חסימה חלקית של הEGR, על ידי פלטת חסימה עם קדח קטן.
3. קידוח קדח של 6-8 מ"מ בפרפר של המצערת.
תופעת לוואי חיובית לפעולות אלה היא דימום מנוע אלגנטי יותר.

טל.

-->