PDA

צפייה בגרסה מלאה : באקפייר וירידת כוח

yosef
27-07-13, 22:39
נתונים: סוזוקי ויטרה שנת 91 1590 סמ"ק תיבה ידנית. קרבורטור עבר הסבה לפני שנתיים לקרבורטור הפלאווז.

לפני חודשיים התחילו באק פיירים והמנוע התחיל לגמגם. כל נגיעה בגז גררה אחריה נפילה בטורים שלאחריה המנוע מעלה את הטורים בקפיצות.
בלחיצה חזקה על הגז המנוע כבה.

סעפת פליטה מתאדמת (המיס לי את המוביל של הכבל קלאץ) מאז שאני מכיר את הרכב הוא ככה

זה לא משהוא קבוע לפעמים הוויטרה מגיבה טוב. לפעמים באמצע נסיעה מתחרפן לה השכל ולפעמים כבר בהתחלה קמה על רגל שמאל.

כאשר זה קורה באמצע נסיעה מרגישים כמו ירידת כח ולאחר דקה מתחילים הבאק פיירים
כשזה קורא בתחילת נסיעה אני פשוט מדומם ומחכה שיעבור לה המחזור
הוחלפו חוטי מצתים. כוייל. פלאגים. כיוון שסטומים. כיוון קרבורטור וכיוון הצתה.

מה עוד אני יכול לעשות כדי שהנסיכה שלי תתעורר.

תודה מראש
יוסף 0528903747

דרור ברלי
27-07-13, 22:53
את הקרבורטור של האפלאוז אני מכיר טוב מהאריזה המקורית המחורבנת שלו - דייהטסו אפלאוז.

כמו כל חלק באוטו האיום ונורא הזה, גם הקרבורטור שלו נחשב לבעייתי, ואת זה לא אני המצאתי אלא קביעה של איש מקצוע ותיק, מוכר ומוערך בתחום הקרבורטורים והזרקות הדלק.
לפחות על המנוע המקורי ועם צנרת המים שעוברת גם בקרבורטור, האלומיניום ממנו הוא עשוי מפתח קורוזיה בכל פינה אפשרית ופשוט מתפורר. חתיכות קטנטנות של אבק אלומיניום רקוב ומפורר סותמות אותו ויוצרות חלק מהתופעות שהוזכרו.
כשהייתה לי אפלאוז והקרבורטור שלה התחיל להירקב, הפיתרון היחיד היה להחליף לקרבורטור אחר, במצב תקין. פתר את כל הבעיות והאוטו נסע מצויין (עד התקלה הבאה).
מה עלה בגורלו אחר כך - לא מעניין אותי. גרושתי הצליחה להיפטר מהנבלה לטובת פראייר אחר.

התובנה שלי מהאפלאוז היא שמדובר בצרעת. איכות הכי נמוכה שאפשר, גם בהשוואה לסוסיתא.

למה לא לחזור לקרבורטור המקורי? אין להשיג? בעיית חלקים?

yosef
27-07-13, 22:57
מדובר על קרבורטור פלסטיק ואין סט שיפוץ בכל הארץ

דרור ברלי
27-07-13, 23:07
אי ביי?
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.T RC0.Xsuzuky+vitara+carburetor+rebuilt+ki t&_nkw=suzuky+vitara+carburetor+rebuilt+ki t&_sacat=0&_from=R40

כבר מזמן לא קונים דברים כאלה בארץ.

yosef
27-07-13, 23:12
לא לא לא חיפשתי בכל חור אפשרי ואתה שולף לי את זה ב30 דולר איפה הייתה לפני שנתיים. אני ישקול להחזיר אותו.

אבל בכול זאת לא קיבלתי תשובה על השאלה. אם זאת הייתה בעייה של לכלוך הרכב היה מגיב כל הזמן ככה.

איך אני בודק תקינות של מפלג?

שגיא S
28-07-13, 01:07
זה גם לא נכון שלא משפצים אותו בארץ...
עכשיו עשו שיפוץ לקרבורטור ויטארה מקורי...

yosef
28-07-13, 01:24
אכן משפצים אבל ב500 לשיפוץ

כרגע אני מנסה להבין את הבעייה של הסחיבה ושל הבאק פייר אשמח לתשובות בקשר לזה

yosef
28-07-13, 01:26
אני לא קורא אנגלית איזה מהם זה קיט שיפוץ מלא?

8ball
28-07-13, 10:00
הבאקפייר הוא תוצאה ישירה של סתימה בגלל לכלוך של מערכת הדלק. משהו שמונע זרימה נכונה של תערובת דלק/אוויר לצילינדרים ואז מציף את הצילינדר בתערובת עשירה מדי בדלק וענייה באוויר מה שמונע בעירה מלאה וכתוצאה ישירה פליטה של תערובת גזים ודלק לא שרוף שמתלקח על הדופן הפנימית של סעפת הפליטה במקום בצילינדר. מה שגורר בעצם את ההתלהטות שאתה מתאר. הבאקפייר שאתה שומה יכול להיגרם מבערה על סעפת הפליטה או על קיר האש בדוד האגזוז, שזה תפקידו. למנוע פליטה של דלק לא שרוף. מניסיון עם הקרבורטור המקורי של הויטארה, הוא לא שווה את השיפוץ. מדובר בנבלה לא פחות מהקרב של האפלאוז ככה שהחלפת נבלה בטרפה. מניסיון קרב של מיצובישי 200l או סובארו לגאסי עושים עבודה מעולה. ההתאמות הנדרשות לא מסובכות וקל להשיג אותם כחלפים מפירוק וחלפי שיפוץ בשבילם. הצעתי, טפל בבעיה בהקדםאחרת זה עלול לעלות לך במערכת פליטה שהשיבה נשמתה לבורא או מנוע שיקבל בקפייר באמצע מהלך פליטה יקבל מספיק לחץ לבלום את הבוכנה ומשם הדרך למנוע מפורק ברוטב טלטל עקום פלוס בלוק מעוות לא רחוקה. בכל מקרה בהצלחה עם זה ואם יש איך לעזור אז בכיף

yosef
29-07-13, 00:34
דבר ראשון תודה רבה
אני מאובחן כדיסלקט אז אני קצת איתי

התאדמות הסעפת היתה גם עם הקרבורטור המקורי

כרגע אני חושד במפלג אולי הוא מושך אוויר.
אני לא יודע לבדוק את זה כשאני שם את הצינורית וואקם בפה ושואב או דוחף אוויר אז אין לי שום התנגדות לעומת ווקומים של הקרבורטור
או אולי נשחקו לו השיניים שמובילות לחוטי ההצתה.

מה הדרך לבדוק וואקום? ואיזה זרם/התנגדות/מתח צריך לצאת לכיוון הפלאג

-->