PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה דחופה-גלגלים קדמיים קופצים בזמן שילוב 4x4

vito11
20-05-05, 03:56
אהלן חברים
בבוקר אני "אמור" לצאת לטיול,יום לפני ירדתי מתחת בכדי לבדוק חופשים,ברגים פתוחים ושאר מיני הפתעות.
ראיתי שידית הטרנספר תלויה על חוט השערה ,לבורג שעובר בתוכה עף האום,מיד מצאתי אום חליפי סגרתי,כאשר ניסיתי לעשות ניסוי כלים נתקלתי בבעיה מוזרה שלא היתה לפני כשזה היה .
כשאני מסובב את ההגה ועושה "סיבוב על המקום" הגלגלים קופצים ויוצאים מאיזון תופעה שלהשערתי או מכיוון הטרנספר (שמתי לב שכשאני משלבל-4 היי האוזן שמחוברת לשני המוטות שנכנסים לתוך הטרנספר יוצאת מהמירכוז שיש לה מהמסילה ) האם זה תקין? המסילה נראית לי קצרה מידי. השערה נוספת היא משאבת הגה שנכשלת ברגע שמופעל עליה לחץ כדוגמת שילוב הנעה קידמית וסיבובשל ההגה.
אולי עוד אוכל להציל ת'טיול :roll:
עזרתכם
תודה
רוני

עירא
20-05-05, 08:35
כשאני מסובב את ההגה ועושה "סיבוב על המקום" הגלגלים קופצים ויוצאים מאיזון
רוני תסביר את עצמך קצת יותר, הבעיה לא מובנת (לי לפחות)
בעיקרון כאשר הג'יפ משולב 4X4 ואתה מבצע סיבוב במקום במקום בעל אחיזה גבוהה (אספלט/בטון/וכו'), תיהיה הרגשה של קפיצות קטנות של הגלגלים (הקידמיים בעיקר) מפני שלטרנספר של ה-CJ אין דיפרנציאל (ולכן שני הסרנים מקבלים את אותה מהירות סיבוב) וקיים הפרש מהירויות בין הסרנים (המרחק שהסרנים עוברים הוא שונה) יש צורך בפיצוי על המהירות ה"לא נכונה" שמגיעה לסרן.
עם זו הבעייה, כנראה שהיא לא באמת בעייה.
אם זה משהו אחר, תפרט קצת יותר.

עירא

vito11
20-05-05, 09:58
עירא בוקר טוב ותודה על התשובה.
הבעיה לא היתה קיימת לפני שנגעתי וסידרתי את הטרנספר.
זה קצת קשה להסביר את התחושה אבל עקרונית ההגה מנסה להתישר ומתנגד לסיבוב.
היתה לי בעיה מאד דומה בגראנד צ'ירוקי של חבר ושם הלכה משאבת ההגה,התחושה היתה מאד דומה אבל בצ'ירוקי זו הנעה קבועה וטרנספר שונה.
חשוב לי גם לדעת אם הטרנספר מתנהג כמו שהוא צריך ,כלומר -
האם כשאני משלב ל-4 היי האוזן שמחוברת לשני המוטות שנכנסים לתוך הטרנספר יוצאת מהמסילה או המוביל שלה?
צד אחד של המסילה זה שקרוב לגיר קצרה יותר?
בשילוב ל-4 היי מוט אחד צריך להיות קצר יותר?
עירא ,אשמח להתקשר אליך או שאתה אלי אם לא הייתי מובן
רוני-0525402602
תודה

yoavshefer
20-05-05, 12:00
''הבעיה'' שלך היא תופעה טיבעית, כנראה שקודם ה4X4 לא היה משתלב בגלל החופש בטרנספר.

eran4x4
20-05-05, 12:37
הבדיקה שלך הרסנית

אסור לסוע בשילוב 4*4 ברכב שלך על משטח עם אחיזה טובה (כביש לדוגמה) התופעות שאתה מתאר הן צעקות הרכב עקב ההתעללות.

vito11
20-05-05, 12:51
חברים הרבה תודה לכולכם...
השתכנעתי... :lol: ונרגעתי
יוצא לטיול
רק נראה לי שחיזקתי את האום יותר מידי ( לפי יאנוביץ' ) לדבריו הכל תקין עכשיו
אם אשחרר קצת הטרנספר יעביר בקלות כי יש עכשיו קושי מסוים לשלב וגם הרישרוש מהידית יעלם אם אני אתן לו קצת חופש
ושוב תודה
רוני

-->