PDA

צפייה בגרסה מלאה : אמינות דיסקברי 2 ושאלות נוספות...

עמודים : [1] 2

Saar
31-07-13, 09:11
הי,

עקב הרהורי כפירה (אחרי 10 שנים מותר לחשוב על מעבר :confused: )
מישהו יכול לספר קצת ממקור ראשון על אמינות דיסקברי 2 בשנים 2001-2004.
אם אפשר להפריד בין ה TD5 לבנזין.
תקלות נפוצות, עלויות אחזקה, האם ניתן לטפל לבד? האם תומך ב ODB2 או שיש צורך במחשב מיוחד עבורו?
צריכת דלק בנזין/סולר
עלות טסט/ביטוח
מקורות לחלפים, הבנתי שג'קי (?) הוא המקור המועדף בארץ (הינוביץ' של לנדרובר?) מה לגבי מקורות בחו"ל? עלויות לעומת הארץ?

מידות צמיגים? משום מה הרכבים שראיתי במודעות ביד 2 נועלים צמיגי כביש, האם יש צמיגי שטח במידות שלהם?

נכון להיום הצ'ירוקי משמש בעיקר כרכב טיולים (יש עוד שני רכבים בבית), סביר שגם רכב השטח הבא יהיה כזה אלא אם צריכת הדלק תפתיע לטובה (וכך גם הנוחות)

אפשר להתחיל את הסקילה :)
תודה,
סער

eysham
31-07-13, 09:15
חם....

נמרוד - מערד
31-07-13, 10:00
תזהר, שלא תגיד שלא אמרתי לך.

Gershon
31-07-13, 10:02
הי,

תקלות נפוצות, עלויות אחזקה, האם ניתן לטפל לבד? האם תומך ב ODB2 או שיש צורך במחשב מיוחד עבורו?
צריכת דלק בנזין/סולר
עלות טסט/ביטוח
מקורות לחלפים, הבנתי שג'קי (?) הוא המקור המועדף בארץ (הינוביץ' של לנדרובר?) מה לגבי מקורות בחו"ל? עלויות לעומת הארץ?

מידות צמיגים? משום מה הרכבים שראיתי במודעות ביד 2 נועלים צמיגי כביש, האם יש צמיגי שטח במידות שלהם?

נכון להיום הצ'ירוקי משמש בעיקר כרכב טיולים (יש עוד שני רכבים בבית), סביר שגם רכב השטח הבא יהיה כזה אלא אם צריכת הדלק תפתיע לטובה (וכך גם הנוחות)

תודה,
סער

הרכב שווה
1.אני מייעץ ללא מתלי אוויר וACE
2.בנזין-1/6 ,דיזל-1/10
3.OBD2:הפרוטוקול ISO 9141-2 -דיזל,KWP2000-בנזין
4.תראה את RAVE
http://landrover.workshop-manuals.com/discovery-ii/index.php

shmil
31-07-13, 10:06
החום באמת משפיע....
האלפא לא לימדה אותך מספיק?

boaz avrahami
31-07-13, 10:14
יואב יודע?

tzagi
31-07-13, 10:20
אני בעד,
כנראה שלא למדת לקחים עם האלפה ואתה צריך(לא....חייב) מכות

אבל בא ניצא מנקודת מבט חיובית, זה יגרום לך להעריך פחי אשפה איטלקיים ולהבין עד כמה הם אמינים וזולים לשימוש.
ולסיום, משפט אחד ויחיד: Lucas-the prince of darkness.

תכף ברנרד יבוא....שאל אותו כמה הוציא בשנה על הכירכרה, לזיכרוני זה פי 3 או 4(או 10) ממה שהוצאתי על הדודג' ביותר מ12 שנים.

אמיר ב.א
31-07-13, 10:31

לגבי אמינות , אם מטפלים בזמן בכל תקלה , ועושים טיפולים בזמן , אמינות סבירה , לא מדהימה ,
חלק מהתקלות יקר לתקן בארץ , כמו מודולטור דפוק של ABS/ETC , שמן בצמת מחשב , ועוד...

*ג'קי בארץ , יש גם אלי שחר ועוד , בחול המון חנויות ואיבי - מחירים הרבה יותר זולים מבארץ*

משום מה הרכבים שראיתי במודעות ביד 2 נועלים צמיגי כביש, האם יש צמיגי שטח במידות שלהם?
*יש צמיגי שטח במידות של דיסקברי - אין עם זה בעיה*

Gershon
31-07-13, 11:12
DISCO2 אחרון ממשפחה עם הסרן חי-שזה חשוב לרכב השטח אמיתי

amit1
31-07-13, 11:17
מחזיק ברכב 8 שנים ומאוד מרוצה ממנו. הדיסקו שלי הוא הדגם הפשוט ללא ACE, ללא sun-roof ועם כריות אוויר מאחור. מבחינת אמינות הרכב מעולם לא אכזב אותי . הרכב משמש לטיולי שטח משפחתיים בעבירות מגוונת מקלה עד קשה כשהמטרה היא טיול ולא טחינת סלעים. לפני כשנה בטלתי את הפיקוד האלקטרוני של הכריות והתקנתי קומפרסור חיצוני עם שליטה ידנית. את מרבית החלקים (רק OEM) אני רוכש בחו"ל או אצל ג'קי במחירים סבירים ביותר ומתחזק את הרכב בעצמי בדיוק ע"פ הוראות היצרן שמפורטות ב RAVE. פעם בשנה בממוצע אני קופץ לגרשון כדי להתחבר למחשב ולבצע בדיקת סטאטוס. כיום מדובר ברכב מוכר וכל התקלות הצפויות ידועות כך שניתן למנוע אותן ע"י טיפול נכון. ישנו אתר מצוין של בחור אנגלי discovery2.co.uk שמרכז הרבה ידע על הרכב. אם יוצא לי אחת למספר שנים להגיע למוסך כדי לבצע עבודה שאינני מסוגל לבצע בעצמי, אני עושה זאת רק לאחר שלמדתי מה ואיך צריך לבצע את העבודה ומשגיח מקרוב על המכונאי. הפלסטיקה לא באיכות גבוהה אבל גם אותה ניתן לחדש במחירים סבירים ביותר. למעט עלות הפחת עלויות האחזקה של הרכב שלי ממש זניחות. חשוב לזכור שמדובר ברכב "זקן" ולכן חשוב לאתר רכב במצב טוב שטופל כיאות.

sos4u
31-07-13, 11:39
הי,

צריכת דלק בנזין/סולר
עלות טסט/ביטוח

תודה,
סער

צחוקים הא ?!

יש לי פתרון מצויין בשבילך, לך לבריכה הקרובה, טבול את הראש...
אני בטוח שעם מע' צוננת תחשוב אחרת ...

יואב פולס
31-07-13, 11:47
* מה שבסוגריים () זה דברים שהייתי חייב להוסיף. לא חייבים לקרוא.
עכשיו יואב יודע...אבל בכיף. חלק מחברי הטובים ביותר נוסעים לנדרובר בכלל ובדיסקברי בפרט. (אני מנסה ככל יכולתי לסייע להם עם הבעיות שלהם.)
תראה סער, יש כאן המון מידע. אני בהחלט יכול להבין למה אנשים רוצים דיסקברי. (ויותר מזה למה הם מחליטים למכור)
דיסקברי זה לא רכב בשביל השאלות ששאלת. דיסקברי, ועל זה יסכימו כולם, זה רכב שפוגע לך יש בבטן. (לפעמים הפגיעה כואבת). אם אתה אוהב את הז'אנר - אתה תהנה ממנו מאוד, ואפילו תשקר לעצמך מדי פעם. (מדי פעם? כל יום, כל היום. העיקר שתשכנע את עצמך שזה רכב 'מיוחד'). יש מי שלא אהב את הז'אנר וויתר על התענוג.
בנינו - אם לא תנסה לא תדע. הסיכון לא כזה גדול. זה לא סקס בלתי מוגן עם ליידיבוי תאילנדי/ת. (נכון. הסקס עולה 500 באהט, הדיסקברי עשרות אלפי שקלים). מקסימום מוכרים. אל תחיה ליד החלום. תהנה.
אם לא הבנת - המלצתי היא:
1. תקרא את כל מה שכתוב כאן באתר
2. תקנה.

tzagi
31-07-13, 12:14
[QUOTE=יואב;527705]
בנינו - אם לא תנסה לא תדע. הסיכון לא כזה גדול. זה לא סקס בלתי מוגן עם ליידיבוי תאילנדי/ת.

צודק....זה יותר כמו סקס עם קיק בוקסר תאילאנדי. (לא שאני, בניגוד ליואב שכנראה מבין בנושא....אין לי כול נסיון בליידיבויז או קיק בוקסרס)

דרור ברלי
31-07-13, 12:49
יש סדנאות תמיכה מאוד יעילות שמוציאות את הג'וקים מהראש. תנסה.

six 4 life
31-07-13, 14:11
אל מלא רחמים...

רמי גלבוע
31-07-13, 14:34
אעלה זווית נוספת, אם יורשה לי...
מאוד התלבטתי אחרי הדיפנדר, אם לקנות דיסקו 1 או 2 (היה ברור שזה יהיה דיסקו, שום דבר אחר, אבל זו כבר שריטה שלי...). בסוף לא לקחתי 2, כי הם כבר זקנים, ואמינותם לא במיטבה; לא כל מה שכותבים כאן נכון ופרופורציונאלי, אבל זה באמת פחות אמין מיפני מקביל. מצד שני, ה-II נותן התנהגות כביש מעולה וביצועי מנוע סבירים יותר משל ה-1, TC מעולה, ומרחב גדול יותר מאחור. פוטנציאל השיפורים ב-1 וב-2, בלתי מוגבל.

הבחירה שלי בדיסקו 1 נבעה מזה שאני אוהב יותר את נוחות הנסיעה שלו, את המידות שלו (מאחור), ובעיקר - את העובדה שהוא פשוט וטיפש, והתיקונים זולים יחסית (אני מטפל במוסך, לא בעצמי). דיסקו 1 דיזל הוא די עגלה מבחינת ביצועי מנוע, אבל אם בא בחשבון דיסקו בנזין, אתה מוצא אחד טוב מאוד בגרושים, פחות מ-30 אלף. זה משאיר לך תקציב לסדר מה שצריך, אם בכלל צריך (מתלים, צמיגים , כאלה).

הנוחות של כל דיסקו, תנוחת הנהיגה המופלאה, פוטנציאל העבירות, אלה מעניקים פיצוי מלא ואף מעבר לזה, לבעיות האמינות. חבר קרוב שלי קנה פג'רו מודל 2000, והוציא יותר כסף ממני על תקלות. מה זה אומר? כלום. זה גם לא אומר שאתה צריך לקנות כרכרה, זה באמת עניין של לב. תעשה סיבוב, ותראה אם אתה מתחבר. אם לא, אולי זה לא רעיון טוב?

אני מצרף לינק לכתבה שלי על דיסקו II מהטובים שבנמצא. הבנאדם לא יימכור אותו בחיים. אני מקווה שהלינק ישרוד את הפורום, מקסימום אעלה תמונות
http://www.automag.co.il/road-test/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%A0%D7%93-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%A8-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%90%D7%91%D7% A8%D7%99-td5/

tzurs
31-07-13, 14:55

לגבי אמינות , אם מטפלים בזמן בכל תקלה , ועושים טיפולים בזמן , אמינות סבירה , לא מדהימה ,
חלק מהתקלות יקר לתקן בארץ , כמו מודולטור דפוק של ABS/ETC , שמן בצמת מחשב , ועוד...

*ג'קי בארץ , יש גם אלי שחר ועוד , בחול המון חנויות ואיבי - מחירים הרבה יותר זולים מבארץ*

משום מה הרכבים שראיתי במודעות ביד 2 נועלים צמיגי כביש, האם יש צמיגי שטח במידות שלהם?
*יש צמיגי שטח במידות של דיסקברי - אין עם זה בעיה*

תיקון זול לABS
http://www.landroverclubvi.com/abs-mod.html

asafk
31-07-13, 15:01
סיבה?
שיעמום?

אסף.

Saar
31-07-13, 15:07
הי,

ראשית, תודה רבה לכולם :)
אסף, הסיבה - אכן סוג של שעמום, אני עם ה XJ כבר 10 שנים וחושב אולי לגוון מעט...
החסרון היחיד של גיוון כזה מבחינתי הוא הצורך למכור את ה XJ (מהלך שלמרבה הפלא גורר התנגדויות מצד בני (ובנות!) הבית :) )
ולכן סימני השאלה.
רמי, דיסקו 1 לא יהיה (בטח לא דיזל), גם בנזין לדעתי לא - אני מנסה להתרחק מהביקורת במוסך לפני טסטים, לא להתקרב אליה... כך שאם וכאשר ארכוש רכב, הוא יהיה או אספנות או חדש יותר מה - 2001 שברשותי...
שוב תודה,
סער

ד"א, אני חושב שזו הפעם הראשונה שכל כך הרבה פעילי פורום ג'יפ כותבים בפורום לנדרובר :D

נמרוד - מערד
31-07-13, 15:11
סער
אנחנו מנסים להציל אותך

Gershon
31-07-13, 15:28
הי,

ראשית, תודה רבה לכולם :)
אסף, הסיבה - אכן סוג של שעמום, אני עם ה XJ כבר 10 שנים וחושב אולי לגוון מעט...
החסרון היחיד של גיוון כזה מבחינתי הוא הצורך למכור את ה XJ (מהלך שלמרבה הפלא גורר התנגדויות מצד בני (ובנות!) הבית :) )
ולכן סימני השאלה.
רמי, דיסקו 1 לא יהיה (בטח לא דיזל), גם בנזין לדעתי לא - אני מנסה להתרחק מהביקורת במוסך לפני טסטים, לא להתקרב אליה... כך שאם וכאשר ארכוש רכב, הוא יהיה או אספנות או חדש יותר מה - 2001 שברשותי...
שוב תודה,
סער

ד"א, אני חושב שזו הפעם הראשונה שכל כך הרבה פעילי פורום ג'יפ כותבים בפורום לנדרובר :D

הם מקנאים

יואב פולס
31-07-13, 15:31
סער
אנחנו מנסים להציל אותך

לא. אנחנו לא.

Gershon
31-07-13, 15:46
77662...

דרור ברלי
31-07-13, 16:10
ככל שמכוניות הולכות והופכות מסובכות, מתוחכמות ו"חכמות" יותר, כך קטנה יכולתנו להחזיק בהן ולתחזק אותן בעלות סבירה.
מזה מפחדים כאן ואני חושב שבצדק.
שים לב על מה ממליצים כאן - על הדגם הכי פשוט, עם קפיצי ברזל, ללא ACE ושאר פטנטים שבזכותם התלהבנו מדיסקו II כשהיה חדש.
גם אתה בחרת בדיסקו דור ראשון כי הוא "פשוט וטיפש".

דיסקו II אוטו מאד מרשים בנסיעה, כאשר הוא תקין.
אבל הוא הכל חוץ מאשר "פשוט וטיפש".
הוא גם בנוי באיכות לנדרובר הטיפוסית.
אני לא הייתי נוגע אפילו עם מקל (כדי לא להידבק, פן יתחילו גם לי נזילות מכל מיני חורים בגוף).

grand
31-07-13, 17:20
חחחחחחחח
היי יהי יהי יהי יהי
בדיוק רכב שתפור עלייך סער, בכדי לספק לך אתגרים בלתי פוסקים.
מלונה נאה לחתולים שלך.

מכיר WJ?

נמרוד - מערד
31-07-13, 19:04
רמי לא רציתי להציק לו עם האותיות האלה, יש לאחד מחברנו אחד כזה, תעשה סיבוב, ותשאל אותו על התיקון האחרון שלו.
נמרוד

רמי גלבוע
31-07-13, 20:53
נמרוד, אותיות? כאילו, מה?
לא יודע על מה אתה מדבר אבל נכון, ה-TD5 יודע לעקוץ קשה ויקר. לכן קניתי דיסקו-1, ואני המאושר באדם.
אז על הכביש אני לא ארנבת, לא קרה כלום.
כל שחסר לי זו נעילה אחורית, ויהיה לי את הכלי המותאם לי ביותר, אישית.

Saar
31-07-13, 21:04
רמי (גלבוע),

נמרוד התייחס לאותיות שרמי (גראנד) ציין... WJ...
ההמשך הטבעי של בעלי XJ?
אני בספק אם אגיע לדיסקו 1, יתכן שאמשיך לחסוך ואפנק את עצמי ב JK בעוד שנה או שנתיים, נראה, כלום לא הוחלט, בינתיים אני מגשש.
תודה,
סער

amit1
31-07-13, 21:12
אעלה זווית נוספת, אם יורשה לי...
מאוד התלבטתי אחרי הדיפנדר, אם לקנות דיסקו 1 או 2 (היה ברור שזה יהיה דיסקו, שום דבר אחר, אבל זו כבר שריטה שלי...). בסוף לא לקחתי 2, כי הם כבר זקנים, ואמינותם לא במיטבה; לא כל מה שכותבים כאן נכון ופרופורציונאלי, אבל זה באמת פחות אמין מיפני מקביל. מצד שני, ה-II נותן התנהגות כביש מעולה וביצועי מנוע סבירים יותר משל ה-1, TC מעולה, ומרחב גדול יותר מאחור. פוטנציאל השיפורים ב-1 וב-2, בלתי מוגבל.

הבחירה שלי בדיסקו 1 נבעה מזה שאני אוהב יותר את נוחות הנסיעה שלו, את המידות שלו (מאחור), ובעיקר - את העובדה שהוא פשוט וטיפש, והתיקונים זולים יחסית (אני מטפל במוסך, לא בעצמי). דיסקו 1 דיזל הוא די עגלה מבחינת ביצועי מנוע, אבל אם בא בחשבון דיסקו בנזין, אתה מוצא אחד טוב מאוד בגרושים, פחות מ-30 אלף. זה משאיר לך תקציב לסדר מה שצריך, אם בכלל צריך (מתלים, צמיגים , כאלה).

הנוחות של כל דיסקו, תנוחת הנהיגה המופלאה, פוטנציאל העבירות, אלה מעניקים פיצוי מלא ואף מעבר לזה, לבעיות האמינות. חבר קרוב שלי קנה פג'רו מודל 2000, והוציא יותר כסף ממני על תקלות. מה זה אומר? כלום. זה גם לא אומר שאתה צריך לקנות כרכרה, זה באמת עניין של לב. תעשה סיבוב, ותראה אם אתה מתחבר. אם לא, אולי זה לא רעיון טוב?

אני מצרף לינק לכתבה שלי על דיסקו II מהטובים שבנמצא. הבנאדם לא יימכור אותו בחיים. אני מקווה שהלינק ישרוד את הפורום, מקסימום אעלה תמונות
http://www.automag.co.il/road-test/%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9C%D7%A0%D7%93-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%A8-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%90%D7%91%D7% A8%D7%99-td5/

כתבה נהדרת. .תוכל לשלוח אלי בה"פ את מס' הטלפון של עוזי?תודה,עמית

נמרוד - מערד
31-07-13, 21:14
סער
אני נהנה משני העולמות JK רוביקון למטה, ומלמעלה WJ מפנק.

Saar
31-07-13, 21:53
נמרוד, אתה בכלל התפרעת....
לא יודע למה החלפת את הסרנים שלך (חוזק?) אבל אני מעדיף את החלק העליון של ה jk ;)

נמרוד - מערד
31-07-13, 22:05
בזה אתה צודק, תא הנוסעים של הJK לא מפנק, והוא קרוב לשירוקי, כך לא תקבל הלם תרבות.
נמרוד

Bernard
01-08-13, 00:33
נכון, ג'ו - הנה ברנרד בא.. (אחרי טיפול שיניים...:( רופאי שינייים נבלות... אותו הדבר בכל העולם...)

אנשים רעים וקנאים - זה מה שאתם.
סער, תתעלם מכל המשמיצים ולגלגנים (אני יודע שמיותר להגיד לך את זה, עם נסיון של אלפא, אתה בטח חסין - אני אומר את זה להם..).

מה זה חשוב מה וכמה אני הוצאתי על הלנד רובר שלי? זה בכלל ריינג' רובר וזו חיה אחרת לגמרי ואני לא ממש יכול להתלונן, משום שעם כל הניסויים והשינויים שעשיתי (איך SHIMBO אומרת "ישבו מיטב המוחות האנגליים (!?!?!) והמהנדסים וחשבו איפה לשים כל בורג ומגיע הרמלאי הזה ומשנה הכל... ועוד מתפלא שמתקלקל.."), הרכב שלי הוא לא דוגמא - אבל, בתור דוגמא, אחרי שהכל עובד (והכל עובד) הוא עובד נהדר.

לעניין ה-DII - אני אענה לך בצורה בוגרת ואובייקטיבית ועניינית, שלא כמו חובבי האינדיאנים ודומיהם:

הרכב לא חדש וצריך לבדוק אותו טוב-טוב ובמיוחד אם לא עשו כל מיני "קיצורי דרך", שזו הבעייה העיקרית ברכב הזה - האחזקה ה"יצירתית" של הבעלים.
דווקא התיקונים די זולים (גם של מודולטור ה-ABS). יש את רמי מכפר מנחם (שהוא חבר טוב שלי)- זהב!! ויש את גרשון וחלקים זולים יותר מכל האינדיאנים והיפנים.
זה שהוא בלי ה-ACE, זה לא אומר שאין בו יותר כלום - ה-ACE רק לכביש, בכל מקרה. בשטח יש את כל הדברים האחרים, שדרור מעיד על עמצו "שכ"כ אהב", כולל TC המתקדם ביותר לתקופתו..
קפיצי האויר גם הם לא בעייה גדולה, במיוחד אם מחליפים לדגם הארוך/אמין/עמיד יותר - מערכת הקומפרסור קצת בעייתית (מערכת משולבת קומפרסור + סולנואידים +שסתומים), במיוחד כשהקומפרסור "הולך" - גם לזה יש פתרון חביב מאוד, שכולל קומפרסור חזק יותר (ל.כ.).
בניגוד לכל גיבורי תהילת השטח האמריקאים, לא צריך "הגבהה מינימלית של "4" על מנת לרדת ממדרכה בלי לדפוק משהו... גם בתצורתו המקורית (עם צמיגי הכביש) הוא מספיק גבוה ומוגן (גם לא צריך להשקיע במיגונים... עוד משהו שהאינדיאנים לא יכולים בלי) לטיולי שטח בנוניים + וגם, אם וכאשר, רוצים להגביהה - פשוט מאוד. מחליפים קפיצים וזהו - לא צריך להחליף ולחזק 3/4 רכב ולחכות למשלחים מחו"ל וכל הצרות שאתה יכול לקרוא בשירשורים באתר..
על הנוחות ותמוחת הישיבה - ממש אין צורך להרחיב. נראה לי שזה בקונצנזוס...
המכניקה והטכנולוגיה וכן, אפילו האלקטרוניקה (יש לקנות מחשבים "קומפלט" משומשים ברשת, בגרושים ורמי וגרשון (או אחרים) יכולים לתכנת אותם לשימוש (למי ש"האלקטרוניקה" מפחידה אותו וד.א., לאינדיאנים יש מחשבים לא פחות מסובכים... אבל אני מודה ששומעים פחות על בעיות בהם...) די פשוטים וידועים - אין כל מיני בעיות עם "מוגבלי (!!!) החלקה" מתוחכמים בסרנים ושמנים מיוחדים ודרך מיוחדת לבדוק אם הגישפט הזה בכלל עובד והחלפת סרנים, אם רוצים איזו נעילה או יחסי העברה וכו' - הכל פשוט וזמין - ברזל.
מנוע הדיזל (DT5) הוא לא פאר היצירה והאמינות והעוצמה אבל אם מטופל בזמן מחזיק יפה מאוד ואפילו ניתן לשיפור/תיכנות משמעותי, בעלות זניחה וללא החלפת כל חלקים - אני הייתי מעדיף את הבנזין אבל הם די נדירים בארץ.
כמו כל רכב - אם יש לך מזל, מצאת רכב טוב. אם לא... גם WJ יכול להוציא לך את המיץ.

בסופו של דבר, על מנת להגיע לחלקיק ממה שהדיסקברי 2 נותן במקור, WJ/ZJ צריך לעבור מודיפיקציה רצינית ביותר ויקרה ביותר... ועדיין.
גם אם אני אגרר להשמצות הפרועות ומשוללות כל יסוד (:rolleyes:) של האינדיאנים, תחשב כמה אתה צריך להשקיע ב-WJ בסיסי (גם על פי דעתם והודייתם (כנס לפורומים שלהם) של האדומים האלה), כשאתה משכלל את זה למחיר הקנייה של DII, נשאר לך הרבה מאוד כסף ל... תיקונים (אם צריך) ועדיין נשאר לך קצת עודף - ועוד לא דיברנו על התיקונים שצריך להוסיף לאינדיאנים (במיוחד אחרי ה"שיפורים"..).

בסיכומו של דבר - אני בחיים לא הייתי קונה דיסקברי...
רכב מכוער ובעל חזות מעודנת, כמו של רקדנית הבלט המובילה, בפנטסיה של וולט דיסני...
אם אתה יכול להתגבר על הצורה, תמצא אחד טוב ותהיה מאושר..

sos4u
01-08-13, 02:35
776927769377694סער,
ממש במקרה היום, פגשתי בעלים "מרוצה" של המשפחה. ...
הבאתי לך קצת תמונות ממה שהוא עובר, ואולי יעזרו לך להחליט.
אגב הרכב , חדש. עדיין באחריות יצרן [ אם זכרוני אינו מטעה אותי. ] מטופל באדיקות, מושקע והיטב.
ממש לא הגרוטאה האמריקאית הטיפוסית בת קרוב ל 20 שרובנו מחזיקים.
אני מזהיר, התמונות קשות לצפיה.

Bernard
01-08-13, 03:04
OK.
LR3/4.

מה הבעייה איתו?

ואיך זה קשור לשירשור?

tzagi
01-08-13, 04:08
יוסי, תשתמש בבקשה בשרות הוסטינג, התמונות קטנות ולא ניתן לראות דבר.
ברנרד,
עשה טובה וספר לסער (פרסי לא קטן ועוד מקולקל ומפונק ע'י רכב אמריקאי) כמה באמת אדם צריך להשקיע בשנה כדי שיהיה לו כרכרה אנגלית "אמינה"

ובניגוד, אפשר להשוות לעלות אחזקה של רכבים אחרים(נדבר על תיקונים נטו ולא החלפת שמנים ופילטרים)
אני אתחיל:

דודג' ראם 2500,קאמינס ISB נקנה חדש ב2001
רשימת "תיקונים"
עד 2009-אפס
מאז- סט צמיגים($500), סט מצברים($200),
שנה שעברה התקנתי כיסוי לדאשבוארד(ראה שירשור)(כ$200)
וחודש שעבר- משאבת דלק(לא משאבת הזרקה) קניתי 2 שיהיה ($150 ל2)
המממ-זהו.
הנה הוצאות לעגלה אמריקקית לא אמינה לשימוש כבד (משמש לגרירת נגרר 7500 פאונד כשצריך) במשך ה12 שנים האחרונות.

Bernard
01-08-13, 04:30
כבר אמרתי פעם - אני לא שומר את רשימת ההוצאות... מפליל מידי, שלא לדבר על מדכא..

אני אבקש מחבר שלי, שהוא קמצן/חסכן מדופלם, שירשום לי, בדיסקרטיות - יש לו TD5 2004 שנקנה עם 250K קמ' לפני איזה שלוש שנים...

יש לי חבר נוסף, לא קמצן/חסכן אבל מסודר.. ייקה שבטח שומר רשימה, עם WJ 2001, שאני שולח לו מדי פעם חלקים מפה...

הוצאות שלך בכלל לא רלונטיות, לרכב שטח "ישראלי", שבאמת עושה שטח.
לפי מה שאני שומע פה בפירסומות (יותר נכון עושים לי שטיפת מוח), לעומת מה שהוא יכול, ה-3 טון שהטנדר שלך גורר (על בסיס לא קבוע), לא מתחיל לדגדג את היכולות שלו ולכן, בטח לא כשההילוך השימושי ביותר שלו הוא OVER-DRIVE.. ברור שהוא בכלל לא התאמץ ב-12 השנים האחרונות. אז מה הפלא שהוא חף מתקלות - הוא בטח לא מאמין שהחיים שלו כאלה קלים..

חוץ מזה, עד כמה שאני זוכר ומעריך, הבהמה שלך היא "ברזל פשוט", עם מנוע וסרן של משאית לא קלה... מה יכול להתקלקל לו, שלא נפתר עם מכה של פטיש 5 קג' (ואותו לא הכנסת לרשימת ההוצאות..)..

tzagi
01-08-13, 05:02
למה להפליל,
הזמנתי אותו בזמנו FULLY LOADED
הכול חשמלי כולל כיסאות עור עם חימום.
לא חסר מחשבים ואפילו יש אפשרות להוציא קודים בלי סורק
החיים שלו לא קלים עד כך, הוא היה ביותר מחצי(!) ממדינות ארה'ב, כולל COAST TO COAST
שימש כרכב גרירה לעגלות עבירות וראה שטח קל .

מה שכן, תמיד טיפלתי בו ובלי קומבינות. אז אולי באמת אין קשר למציאות הארץ ישראלית.

Bernard
01-08-13, 05:41
אמרתי לך...
פה, להחליף שמן, כולל השמן ופילטר- $25.
בארץ... שלא נדע...

ואם כבר מדברים על זה, גם לסופה יש מחשב ואפילו אפשרות להוציא קודי תקלות, בלי סורק - זה עדיין לא הופך אותה לרכב "ממוחשב", במובן המקובל של המושג...
יש לך סוס עבודה (מפנק) של גרירה... נוסע על "קרוז-קונטרול" בלי רמזורים ופקקים ומעלות במידבר... בטח אף פעם לא התמודד עם חנייה ברוורס, במקביל למדרכה, בין שני מכוניות ומרווח קטן...
אמריקה.

בכל מקרה, מה זה "למה להפליל"?
אתה יכול לתאר לעצמך מה יהיה אם "היא" תדע כמה כסף נכנס (יצא...) לתוך הריינג'? או שאני אאלץ לראות את הסכומים ו"להתמודד" עם זה...
לא רוצה אפילו לחשוב על זה - מה שיצא, יצא. זהו. מי צריך רישומים...

סער.
מחר אני אבקש מהחבר עם הדיסקברי "חשבון"..

tzagi
01-08-13, 06:17
עוד פעם אתה מכליל,
זה לא רכב פרטי, החלפת שמן במוסך (שלעולם לא נעשה) זה מינימום $80
2.5 גלון שמן פלוס פילטר באורך 30 ס'מ
שמן עולה לי כ13$ לגלון(WALMART), הפילטרים עולים לי כ$10 (מזמין קרטון כול כמה שנים)

אבל עזוב השוואות מחירים מפה לשם, בא נתמקד על עלות תפעול נטו, ואת זה אפשר לשבור בקלות לעלות ליום-חודש-ק'מ

יואב פולס
01-08-13, 06:58
אני לא מבין למה אתם מנסים לשכנע את סער לפעול בניגוד ללב?
אני לא מכיר אותו אישית, ובהחלט בעד שיקנה דיסקברי, כי זה 'מדגדג' לו.
במקסימום - לא יתחבר - ימכור. מה המקסימום נזק שיהיה לו 10,000 שקלים? 15,000 שקלים? חליק. הבנאדם חייב דיסקברי.
חיים רק פעם אחת.

tzagi
01-08-13, 07:42
יואב, אפשר להתפלסף על מה שכתבתה ולכתוב שעל אותו קנה מידה כול אדם צריך סקס עם ליידיבוי תיילנדי לפחות פעם בחיים, מה כבר יכול לקרות?

אבל אשאיר אותך עם אימרה עתיקת יומין.

מה ההבדל בין חכם לפיקח? הפיקח לא מכניס את עצמו לסיטואציות שהחכם יודע איך לצאת מהם.

נמרוד
01-08-13, 08:35
יואב, אפשר להתפלסף על מה שכתבתה ולכתוב שעל אותו קנה מידה כול אדם צריך סקס עם ליידיבוי תיילנדי לפחות פעם בחיים, מה כבר יכול לקרות?

למה רק פעם בחיים? יש אנשים שנהנים באופן קבוע מסקס עם ליידיבוי תאילנדית... אה, סליחה, לנדרובר דיסקברי :rolleyes:

amit1
01-08-13, 09:01
רמי, כתבה מעולה, אשמח לקבל בה"פ את מס' הטלפון של עוזי כדורי . עניינית, הרכב מעולה לדעתי מהטובים שיוצרו ובמושגים של עלות מול תועלת נותן ערך מצוין. אממה, צריך לדעת לתחזק אותו ולא להתקמצן במיוחד כשעלות החלקים סבירה ביותר.

boaz avrahami
01-08-13, 09:06
סער,
אם אתה לא רוצה להשתעמם אז תגוון.
זה נכון גם לרכב.

האחזקה עלולה להיות יקרה יותר משמעותית אבל אני בטוח שתהנה.
יש לי חבר שמחזיק שני רכבים כאלו שנוסעים יומיום והוא מאושר.

ההפסד הכי גדול שלך עלול להיות שתפסיד את הידע העצום של יואב ( שמיר, לא הבנקאי)

Saar
01-08-13, 09:10
הי,

תודה לכולם, אני אשמח לקבל את פירוט ההוצאות ממי ששומר אותו.
אני לא ״נעול״ על דיסקברי, פוזל לכיוון יהיה נכון יותר לומר...
לגבי הידע העצום של יואב, אני משוכנע שלא אפסיד אותו, מקסימום נרחיב אותו :)

נמרוד - מערד
01-08-13, 09:28
ברנרד
אל תיקח אותנו כל כך קשה, גם אנחנו עושים הפסקות קפה מתחת לרכב, גם לנו יש תקלות שונות ומשונות, זה שהדיסקברי במקור מכן יותר לשטח, לא הופך אותו ליותר אמין.
נמרוד

grand
01-08-13, 10:12
סער, אהבתי את הלהרחיב את הידע של יואב :D

יש רק בעיה אחת...
בקצב שהכרכרות הללו נעלמות מהכבישים, כבר לא יהיה מה לעשות בידע הזה.
אגב.. מאותה סיבה בדיוק לא הייתי רוכש היום ZJ ישן (93-95) רובם כבר כל כך שחוקים שלהחזיק כזה משול לאותו ילד הולנדי שמנסה לסתום חורים דולפים בסכר באצבעותיו.

יואב פולס
01-08-13, 11:35
לגבי הידע העצום של יואב, אני משוכנע שלא אפסיד אותו, מקסימום נרחיב אותו :)

נמנעתי מלהזכיר את זה כי זה יעביר לך את המחשבה מהראש, כמו שהרבה אנשים רעים וערלי לב מנסים לעשות כאן.
פרסמתי כאן באתר בדיוק כמה עלה לי להחזיק דיסקברי TDI, TDI עם EDC, ו TD5.
רמזתי על השרשור הזה בתגובה הראשונה שלי.
תעשה חיפוש. אם לא תמצא, אני אמצא.
אם אתה קונה דיסקברי 2, אתה חייב להתחיל להתרגל לחפש דברים באינטרנט. זה השיעור הראשון.:-)

shmil
01-08-13, 11:42
יואב (הבנקאי)
בכל פעם שהוזכר כאן השם יואב, היתה הכוונה ליואב hitoy שהוא שכן וחבר של סער, על כל המשתמע.
ומי שמכיר את סער מכיר גם את יכולות האינטרנט שלו. הוא מתפרנס מזה.
לידיעתך :)

sos4u
01-08-13, 11:43
סער,
זה נכון גם לרכב.

לגוון לגוון , אבל לכל דבר יש גבול ...
גם אייל גולם בראיון חושפני טען שא"א לאכול כל יום סטייק, וצריך לגוון מפעם לפעם.
ואני בטוח שרבים פה לא היו מחליפים את ה"סטייק" שלו רק כדי לגוון

אבל כמו שכבר נכתב פה, ייתכן וזה יעשה לך רק טוב. לך קצת לדיסקו. תראה מה זה.

רק אל תשכח לחזור ולספר.

יואב פולס
01-08-13, 11:48
יואב (הבנקאי)
בכל פעם שהוזכר כאן השם יואב, היתה הכוונה ליואב hitoy שהוא שכן וחבר של סער, על כל המשתמע.
ומי שמכיר את סער מכיר גם את יכולות האינטרנט שלו. הוא מתפרנס מזה.
לידיעתך :)

כבר נבהלתי שמישהו כאן לוקח אותי ברצינות.

Saar
01-08-13, 12:00
הי,

יואב, דווקא אני לוקח אותך ברצינות... זכרתי שהיה שרשור הוצאות ולא זכרתי איזה בדיוק, אז חיפשתי ומצאתי: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=52327

המצחיק הוא שיש גם תגובה שלי שם.
אין לי כוונה ל"התאבד כלכלית" סכומים כמו שציינת שם הם הרבה מעל מה שאני רוצה ומוכן לשלם עבור רכב שטח.
משום מה הייתי תחת הרושם שדיסקברי 2 עדיף ואמין לעומת הראשון, אני מגלה שכנראה טעיתי (לפחות לפי מה שרואים באינטרנט - ולא רק בישראל)

הייתי שמח לדעת מה הייתה עלות הטיפולים והתיקונים. ירידת הערך שהכנסת לחשבון כבר לא אקטואלית מן הסתם...
תודה,
סער

shmil
01-08-13, 12:02
ברוך רופא חולים ;)

דרור ברלי
01-08-13, 12:04
אם אוטו לטיולים בלבד, ומוכרחים נוחות גבוהה ולנדרובר, אז עדיף כבר דיסקברי דור 1. המון אוטו במעט כסף.
רק לך תמצא אחד במצב טוב שלא יקרע אותך בתקלות.

יואב פולס
01-08-13, 12:24
דיסקברי TD5:
טיפולים 43,000 שקלים (הסכום הזה הוא נטו, אחרי שמכרתי חלק מהדברים שהיו מורכבים על הרכב דוגמת מיגונים, פגושים ועוד. אם לא מורידים את הציוד שנמכר, עלות הסעיף היא 45,500)
הפרש בין קניה למכירה: 31,000 שקלים
ביטוחים + טסטים: 25,250 שקלים

שים לב שהיה ציוד שהועבר בין המכוניות, דוגמת מדרגות סף שעברו התאמה קלה ונכנסו ל TD5 אחרי שפורקו מה TDI ועוד כמה דברים כאלה.

אח"כ התבקש פירוט, בבקשה:

ניב,
בבקשה,
(למען ההגינות, חלק מינורי שונה, מחשש לעין רעה. המספרים הם המספרים, ההוצאות הן ההוצאות):

בדיקה 800
העברת בעלות 181
נקיון פנימי + חיצוני 950
איתוראן 1721
מיגונים (דיפ' קדמי, מיכל דלק, סף) 1963
צמיגים קדמיים 1362
פ"וה דיבורית 220
פילטר קומפרסור + בדיקה 350
חיווט חשמל 200
בדיקת חשמלאי 300
2 קפיצי אויר 2429

הרכבת קפיץ אויר 277
מצבר 1262
שמנים 585
פילטרים + צמה פנימית 959
בולמים 3150
בלמים + בדיקה 1050
שעון חום+נעילה מרכזית 750
נורות + חומר לריפוד עור 73
פגושים 4000

תיקון אגזוז 300
תיקון חשמל אחורי 100
פילטרים + שמנים 684
טיפול 140,000 – דרך השטח 3040
טסט + אישורי מוסך 174
נזילת שמן הידראולי 1776

ניקוז מזגן, מרכזית, 100
מחשב לאיתור תקלה 300
חיישן ABS+מראה ימנית 1100
חשמלאי - התקנת חיישן 300
נאבה קדמית (מפירוק) 2200
התקנת נאבה 404
צמיגים אחוריים 1340
פולי מנוע ראשי+הרכבה 1600
צלחות קדמיות+רפידות+פילטר סולר ואוויר 900
רפידות אחוריות + פקק 350
פילטר גיר + טיפול 1312
פגוש קדמי (מסירה) -------
פגוש אחורי (מכירה) -1000
מגב אחורי 128
מדרגות סף (מכירה) -800
טסט 110
מגבים 112
איתוראן 747
מותחן+רצועה 1262
צינורות גיר+מים 3486
צינורות מים + עבודה 860
מים 200

סה"כ 43300

Bernard
01-08-13, 15:03
דיסקברי TD5:
טיפולים 43,000 שקלים (הסכום הזה הוא נטו, אחרי שמכרתי חלק מהדברים שהיו מורכבים על הרכב דוגמת מיגונים, פגושים ועוד. אם לא מורידים את הציוד שנמכר, עלות הסעיף היא 45,500)

שים לב שהיה ציוד שהועבר בין המכוניות, דוגמת מדרגות סף שעברו התאמה קלה ונכנסו ל TD5 אחרי שפורקו מה TDI ועוד כמה דברים כאלה.

אח"כ התבקש פירוט, בבקשה:

גם אז, עם השירשור המקורי שלך חשבתי כך - נפלת על לימון ועכשיו אתה משכנע את כולם, שכולם כך...
שלא לדבר על הוצאות הזויות (לטעמי) כמו ניקויי ב-1000 ש"ח (?!?!) ושיטת חישוב, שאולי נכונה לכלכלן בבנק ישראל אבל...

ואח"כ ג'ו אומר שאני מכליל...

יואב פולס
01-08-13, 15:42
יעקב (?)
רשמתי את החוויה שלי משלושה דיסקברים.
הייתי שמח אם זה לא היה ככה.
לימון? היצרן הזה הוא עץ לימונים.
לך נראה הזוי לשלוח אוטו משומש לדיטיילינג פנימי מקיף, לי זה עושה כיף. תוריד 1000.
יואב
כתבתי כאן עוד הרבה דברים. מחקתי.
אני עדיין בעד שסער ירכוש לעצמו דיסקברי 2, וידווח או לא לפי מיטב הבנתו.

Bernard
01-08-13, 16:26
אני לא אומר שלנד רובר הוא שיא האמינות אבל 43K בשנה... מצאת את התפוח הרקוב ביותר, בעץ הלימונים של לנד רובר...
כל רכב עם הבעיות המובנות שלו ושוב אני אומר, הרבה תלוי באחזקה ובתחזוקה ובקיצורי דרך אופיניים לישראל - ואז אתה מגיע וקונה את התפוח, כרכב משומש ואחרי כמה זמן, מתבררת לך רמת התחזוקה/אחזקה של הבעלים הקודמים...

שוב, בלי להעליב ולפגוע, זה שאתה מעדיף דיטיילינג וזה עושה לך נעים בגב, זה לא הופך את ההוצאה ל"הוצאה מוכרת" של רכב לא אמין - אני בעד להוציא על האוטו כמה שצריך, לעשות אותו מתאים לי/לך.. זו הסיבה שאני לא רושם (לעצמי) הוצאות - לא רוצה לדעת כמה אני מפונק ובעל טעם "מעודן".
אני לא יודע כמה מההוצאות הרשומות אצלך היו באמת הכרח או שה היה הכרח "לטעמך" - וזה בסדר אבל לא בדיוק נכנס ל"רשימת החייבים" של כל אחד - ועדיין 43K...
אם הייתי צריך לקנות דיסקברי (ואמרתי מה אני חושב עליו), בהחלט הייתי מעדיף לקנות את הדיסקברי שלך. - איך חבר שלי אומר: "אני לא בודק את הרכב. אני מתרשם מהבעלים... וקונה".

אני יכול להבטיח לך, החבר שלי, עם ה-TD5 שנקנה עם 250K קמ', לא הוציא אפילו 1/2 מהסכום הזה והוא התקין קפיצי אויר ארוכים ותוכנת מנוע וכו' וכו' ונוסע כל יום עם הרכב וטיולים ומבסוט עד הגג...

רמי גלבוע
01-08-13, 16:51
תרומתי הצנועה לחלקו הפיננסי של הדיון; דיסקו-1 1998, נרכש לפני כ-15 חודש ו-16,000 ק"מ (היום, 335,000).

עם הקנייה עשיתי יישור קו ב-3400 שקל
מאז ועד היום, תקלות עלו לי 2080 שקל (החלפת מיסב קדמי, צינור לחץ משאבת הגה, ליטוש בלמים, טיפולים וטסט)
בנוסף, השקעה מונעת 2400 שקל לעתיד טוב יותר (מצבר, טיפול מערכת קירור ומד חום דיגיטלי, ביטול EGR), התקנת סט בוקסות אוסטרלי.

ממש לא נראה לי סיפור זוועה, ואני עוד מטפל במוסך, לא לבד

Bernard
01-08-13, 17:16
הלו, רמי! אל תכליל!!
עוד יחשבו שזה אוטו טוב חו"ח..

שיחקת אותה - האתרוג היחיד, בעץ הלימונים...:)

hitoy
01-08-13, 19:27
אהלן לכולם
לא כתבתי כי אני מנוע מלכתוב בפורום ל"ד, אבל נחרוג להפעם.
האמת שבתור רכב שטח משפחתי אפילו אני חושב שהדיסקברי הוא אחלה רכב(נוחות ויכולת שטח). ויכול להיות שהוא לא יותר גרוע מכנית מכל מיני אינדיינים זקנים.
אבל!
לדעתי ומנסיון של חברים יש הפרש די גדול בעלויות בין הנבלות. גם אם נשים בצד את הגורוים והלוחשים לחשמל (שהרי ידוע שסער הוא איש עבודה עצמית) עדיין נשאר הנושא של עלויות החלפים גם דרך EBAY , ענין של מבחר יצרני חלפים וכמות הנבלות בארץ ובח"ל, וכמובן ההבדל התרבותי בין קהלי היעד המקוריים לרכבים הללו.
ומצד שני , סער קנה אלפא ספיידר 88 . מה שמוכיח שהוא לא שפוי או במיקרה הטוב שהוא הולך עם הלב ומגשים חלומות.

יואב (השכן)

דרור ברלי
01-08-13, 19:32
שלו נעליכם כשאתם מדברים על אלפא...
כשהאלפא ספיידר הזו תיסע סוף-סוף, היא תהיה טובה יותר מכל ל"ר.

itayt
01-08-13, 19:33
אין ספק שלפחות פה בג'יפולוג, לנדרובר הוא הרכב המושמץ ביותר. לכל אחד יש בדיחה טובה או גרועה שהוא חייב להוציא על המותג, רובם אפילו לא נסעו לעולם ברכב הזה, אבל להקליד על המקלדת לא עולה כסף.
רכב שטח אשר נוסע בשטח, זה רכב יקר להחזקה ותחזוקה. אין מה לעשות, בשטח החיים של הרכב קשים. מנסיוני הדל של ה 3 שנים האחרונות עם לנדרובר, אני יכול להגיד שהרכב אמין כמו כל רכב יפני אמריקאי או אירופאי אחר.
הרכב היפני הקודם שלי היה הרבה פחות אמין וכל תקלה עולה שם כמו רכב חדש. הרכב האמריקאי ישראלי שהיה לי לפני, אני אפילו לא מדבר כמה תקלות יש.
לימונים יש לכולם.

amit1
01-08-13, 19:57
סער,
זה נכון גם לרכב.

האחזקה עלולה להיות יקרה יותר משמעותית אבל אני בטוח שתהנה.
יש לי חבר שמחזיק שני רכבים כאלו שנוסעים יומיום והוא מאושר.

ההפסד הכי גדול שלך עלול להיות שתפסיד את הידע העצום של יואב ( שמיר, לא הבנקאי) הידע של יואב לא רלבנטי, החזיק את הרכב תקופה קצרה ועשה את כל הטעויות האפשריות. אבקש לנהל וויכוח ענייני ולשמוע על תקלות/בעיות חריגות בדיסקו 2 בהשוואה לרכבים אחרים.

Saar
01-08-13, 20:09
אהלן לכולם

ומצד שני , סער קנה אלפא ספיידר 88 . מה שמוכיח שהוא לא שפוי או במיקרה הטוב שהוא הולך עם הלב ומגשים חלומות.

יואב (השכן)

תודה יואב,
עדיין מנסים לברר איזו משתי האופציות נכונה. כרגע זה לא ברור בכלל.

אני אנסה למצוא דיסקברי לטובת סיבוב היכרות, לראות אם זה בכלל "תופס אותי" (אני יכול לומר על ה XJ שבפעם הראשונה שנסעתי עליו ידעתי שיהיה לי XJ, לקח שבועיים והיה אחד...)

עריכה: דרור, למה להשמיץ? נוסעת ,עם טסט חוקי בתוקף, אני לא חושב שנשאר בה חלק מקורי אחד...
(יש קצת דליפה מראש המנוע, אבל גם זה יטופל)

Bernard
01-08-13, 20:30
למה יואב (השכן) מנוע מלכתוב בפורום הזה?

שלו נעליכם כשאתם מדברים על אלפא...
כשהאלפא ספיידר הזו תיסע סוף-סוף, היא תהיה טובה יותר מכל ל"ר.

אני מסכים!!!
זה בדיוק מה שאמרתי על הריינג' רובר שלי...:cool:

בכל מקרה, הבטחתי לסער ויואב (הבנקאי. וכן, הפרטי זה יעקב...:)) תשובה.
אז ככה. שלחתי לבר שלי (ינון) וואטס-אפ ושאלתי אם הוא שומר רישום/תיעוד של ההוצאות על הדיסקברי.
זו התשובה שקיבלתי (מילה במילה): "לא. נראה לך שאני מאזוכיסט?"...

אז אחרי התשובה הוא התקשר וסיפרתי לו במה מדובר ותגובתו היתה: "אז תגיד לחברה שלך שם בג'יפולוג, שיש לך חבר עם TD5 2004, עם יותר משלוש מאות וחמישים אלף קמ', עם צ'יפ במנוע ובארבע השנים האחרונות, הוא לא התקרב אפילו ל-10,000 ש"ח הוצאות לשנה, כולל בשנה האחרונה, בה החליף פולי למנוע וסטרטר ומוט הגה, שלא לדבר על הקפיצים ".

אז הנה, אני אומר לכם...
הרכב נקנה בנובמבר 2010 עם 250K קמ', הורכב פגוש אחורי, קפיצים ארוכים, בולמים, הארכות לחיישני הגובה, שונתה במחשב, מפת ניהול המנוע (חזק בטירוף..), הוחלף פולי מנוע, סטרטר, דרייב שאפט קדמי, מוט הגה מחוזק וטיפולים - הכל יחד, בחלוקה ל-4 שנים, להערכתו 5-7 לשנה...
הוא גם החליף 4 צמיגים, במהלך הזמן הזה - לא שאלתי אם זה נכלל בתקציב המדובר...אבל אני חושב שהבהחלפת הצמיגים, הדיסקברי ייצא זכאי, בנוגע לאמינות, או לפחות אשם כמו כל רכב אחר...

עוד משהו - הוא לא עושה כלום (כלום!) לבד - הכל רמי מכפר מנחם..

אני יכול לספר לך על הדיסקברי TDI 1997 של אחותי, עם קרוב ל-600K קמ', בלי אוברול (אבל קצת עייף) ועם גיר שכבר 3 שנים רומז שהוא רוצה לצאת לפנסייה שלפחות פעמיים בשנה צריך לסדר קצרון בפנס האחורי הימני (הוחלף לפני שנתיים.. ללא שינויי) ו... זהו.
אבל אני לא רוצה לקלקל (יותר מידי) ליואב ובטח לא לדרוך לו על היבלות... עניין של (חוסר) מזל - קורה.

Bernard
01-08-13, 20:34
תודה יואב,
עדיין מנסים לברר איזו משתי האופציות נכונה. כרגע זה לא ברור בכלל.

אני אנסה למצוא דיסקברי לטובת סיבוב היכרות, לראות אם זה בכלל "תופס אותי" (אני יכול לומר על ה XJ שבפעם הראשונה שנסעתי עליו ידעתי שיהיה לי XJ, לקח שבועיים והיה אחד...)

עריכה: דרור, למה להשמיץ? נוסעת ,עם טסט חוקי בתוקף, אני לא חושב שנשאר בה חלק מקורי אחד...
(יש קצת דליפה מראש המנוע, אבל גם זה יטופל)

אם אתה רוצה ולא איכפת לך לקפוץ לרעננה, אני יכול לשאול את ינון אם הוא מסכים להפגיש אותך עם האוטו שלו...

לעניין האלפא.
אם זה נוסע, עזוב את זה.
מה איכפת לך אם יש דליפה? המנוע מגיע לחיות בשלום עם כל הלחצים שיש בו (עם הדליפה) - תתקן אותה ויתחילו להתפוצץ לך בוכנות... זה מין מנגנון "פיוז" מובנה באיטלקיות... אני חושב.

Saar
01-08-13, 20:45
תודה ברנרד,

רעננה קצת רחוק לי כרגע, אני מאמין שאמצא משהו פה בסביבה (בהתחשב בזה שאני גר לא רחוק מאלי שחר - בטוח אמצא שם משהו :) )
לגבי האלפא, היא שותה יותר נוזל קירור מבנזין כרגע, פרסטון יקר יותר מבנזין.
בכל מקרה, הבוכנות בסדר, המנוע עבר אוברול מלא על כל חלקיו (כולל בוכנות וסליבים חדשים) כך אני מאמין שהבעיה היא מקומית באטם שכנראה שכב הרבה מאוד זמן בחנות (נקנה בארץ) או סתם נפרץ בנק' התורפה שידועה במנוע הזה (ואחרי ההרכבה ראיתי שממליצים להוסיף שם RTV :) )
תודה,
סער

ד"א, ראיתי כבר בכמה הודעות שמחליפים מוט הגה בדיסקברי. למה? מה מתקלקל במוט הגה שדורש החלפה של כולו???

asafk
01-08-13, 20:57
אני חושב שדיסקברי 2 הוא רכב מוצלח. יש נבלות... אבל הרוב סביר בשביל רכב שטח בן עשור.
אבל... מה בעניין הגיר האוטומטי ולמה כל בעלי הרכב הזה רואים בו מוקש עם אורך חיים של 150 אלף קמ?

אסף.

נמרוד - מערד
01-08-13, 21:18
למרק יש את שני הסוגים תאם איתו ותתרשם מההבדלים
נמרוד

asafk
01-08-13, 22:51
הידע של יואב לא רלבנטי, החזיק את הרכב תקופה קצרה ועשה את כל הטעויות האפשריות. אבקש לנהל וויכוח ענייני ולשמוע על תקלות/בעיות חריגות בדיסקו 2 בהשוואה לרכבים אחרים.

אנחנו מנסים לנהל דיונים, לא וויכוחים.
ענייניים - כלומר לא מכוונים כלפי אדם זה או אחר.

(זה כדי שהדיון הזה לא יהפוך לוויכוח... ויישאר ענייני :cool: )

אסף.

יואב פולס
01-08-13, 23:24
הידע של יואב לא רלבנטי, החזיק את הרכב תקופה קצרה ועשה את כל הטעויות האפשריות. אבקש לנהל וויכוח ענייני ולשמוע על תקלות/בעיות חריגות בדיסקו 2 בהשוואה לרכבים אחרים.

עמית,
10 שנים עם לנדרובר בכלל, מתוכן 7 או 8 שנים עם דיסקברים, ושנתיים וחצי עם דיסקברי 2 בפרט, לא ממתינים לאישור שלך.
לדעתי (הבלתי נחשבת בעליל) מדובר בערימת תקלות עם גלגלים, כפי שחוויתי, שרק ממתינות לקורבן הבא.
אנא עבור לפסים עניניים ולא אישיים.
יואב

מיכה100
01-08-13, 23:36
טוב, הנה הסטטיסטיקה שלי (בלי מחירים, תעזבו אותי באמשלכם):
TD5 2004 שמור ומטופל רק במוסכים (רמי בד"כ), 260 אלף ק"מ, שנה וחצי אצלי (אגב לפני היה דיסקו 97 בנזין, חמש שנים).
מוגבה וממוגן. קפיצי ברזל ללא אייס. הבעסה היחידה זה שאין בנמצא צמיגי שטח מלא בחתך שכתוב ברשיון.
מה הלך: מצבר, סטרטר, פולי מנוע ראשי, דריי שאפט קדמי, מוט הגה, חיישן ABS קדמי ימני פלוס המעקף המפורסם במודולטור.
היתה גם איזו תקלת חשמל מציקה (פיוז תאורת לוח שעונים שנשרף כל הזמן) שרמי הצליח לאתר: צמה שהשתפשפה בפינת מתכת, מאחורי לוח השעונים.
נו אז מה? במחיר שלו, כולל האחזקה, האוטו הזה נותן תמורה מעולה לכסף: נוח ומפנק כמו פרייבט בכביש, עם כל האיבזור והפינוקים (והכל עובד), עביר להפליא בשטח.
בקיצור ימותו הקנאים.

boaz avrahami
01-08-13, 23:45
חייבים להתייחס לצריכת הדלק העדיפה שלו מול האינדיאני שלך.

אם אתם בודקים בהוצאות אז זה הסעיף הראשון

ליאור מ
02-08-13, 00:26
777317772977730אהלן
לא מתכוון להיכנס לוויכוחים, אלא רק לספר על נסיוני האישי.
יש לי דיסקו 2001 ידני ואני מת עליו.
אין כמו דהירה איתו בשטח, תחושה ממכרת.
סער, אתה מוזמן לקחת אותו ליום טיול, לא כדי לשווק לך דיסקו אלא כדי שתוכל להבין על מה מדובר ואם זה מדבר אליך. (שלי לא למכירה).
נניח ותחליט שכן- אז יהיה רלוונטי הדיון על התחזוקה.
בקצרה- יש נבלות ויש לימונים ויש גם רכבים עם היסטוריית טיפולים רגילה לגמרי.
לדעתי בשקלול עלול ותועלת, יחד עם עלות הקנייה (הנמוכה יחסית) ועלות הדלק (הכל יחסי כן :() אז הוא נותן לי הכי הרבה הנאה לשקל.
אחרי 6 שנים איתו אני עדיין מסתובב ומביט רק כדי לראות אותו עוד פעם, עם צוואר הברבור הלבן שלו, לא מבין מה הוא עושה בעיר.

Bernard
02-08-13, 00:35
עמית,
10 שנים עם לנדרובר בכלל, מתוכן 7 או 8 שנים עם דיסקברים, ושנתיים וחצי עם דיסקברי 2 בפרט, לא ממתינים לאישור שלך.
לדעתי (הבלתי נחשבת בעליל) מדובר בערימת תקלות עם גלגלים, כפי שחוויתי, שרק ממתינות לקורבן הבא.
יואב

וואללה, נשמע רע.
אבל בכל זאת הייתי מייחס את זה לחוסר מזל - מה שאני רק לא מבין, עם כל התקלות וההוצאות... 10 שנים????
כנראה שבכל זאת מצאת משהו חיובי ב"ערימת תקלות עם גלגלים" הזו..

בכל מקרה.
כמו שאתה רואה, סער, יש כאלה ויש כאלה - תלוי באיזה יום יוצר האוטו (שני, הכי גרוע..) ומה קיבל הבחור שהרכיב את העסק, בלילה קודם ואולי מה עשתה קבוצת הכדורגל של השיכור האנגלי הזה...

יש אגדות שפשוט לא שווה להשקיע, על מנת להפריך אותן...

איך שאני רואה את זה, יש שתי אפשרויות "אמיתיות" לרכב שטח דיסקברי 1 או 2 או WJ (ריינג' רובר זה למפגרים.. כמוני).
כל היתר עם פחות מידי סרנים/מקום/איכות חיים - תבחר (וכבודם של הסופות וה-XJ... מונח איפשהו - יותר מידי פשרות).
לדעתי, עם משפחה, צריך גודל ונוחות ונקיון וגם בעיר יש חיים, לכן שני אלה, היחידים עם סרנים חיים (לי יש עכשיו בהמה עם מתלים נפרדים... איזה סיפור לשפר/לשנות...) שנותנים את כל היתר..

חוץ מהמנוע וצורה המחורבנת, נראה לי שהדיסקברי "עובר" טוב יותר מה-WJ.. אם יש לך מזל..

רמי גלבוע
02-08-13, 07:49
אני חושב שמרוב דיבורים על ציפלינגים, שכחנו את הנושא שהעלה בועז, עלויות הדלק. זה לא נחשב תקלה, אבל זה בהחלט כסף;
נגיד שדיסקו דיזל אוכל בממוצע 8-9 (מעורב עיר-כפר, אמיתי לגמרי. בנסיעה רגועה מחוץ לעיר ייתקרב גם ל-10), ואינדיאני אוכל 6? אז אפילו עם 1200 ק"מ בחודש, הדיסקו אוכל 140 ליטר = 1100 שקל. באותו זמן יאכל הצ'יף 200 ליטר = 1500 שקל. זה כבר נותן לנו 3500 שקל חיסכון שנתי בדלק לטובת הכרכרה, בהחלט משמעותי

shmil
02-08-13, 08:11
דיסקברי TD5:

אח"כ התבקש פירוט, בבקשה:
בדיקה 800
העברת בעלות 181
נקיון פנימי + חיצוני 950
איתוראן 1721
מיגונים (דיפ' קדמי, מיכל דלק, סף) 1963
צמיגים קדמיים 1362
פ"וה דיבורית 220
פילטר קומפרסור + בדיקה 350
חיווט חשמל 200
בדיקת חשמלאי 300
2 קפיצי אויר 2429

הרכבת קפיץ אויר 277
מצבר 1262
שמנים 585
פילטרים + צמה פנימית 959
בולמים 3150
בלמים + בדיקה 1050
שעון חום+נעילה מרכזית 750
נורות + חומר לריפוד עור 73
פגושים 4000

תיקון אגזוז 300
תיקון חשמל אחורי 100
פילטרים + שמנים 684
טיפול 140,000 – דרך השטח 3040
טסט + אישורי מוסך 174
נזילת שמן הידראולי 1776

ניקוז מזגן, מרכזית, 100
מחשב לאיתור תקלה 300
חיישן ABS+מראה ימנית 1100
חשמלאי - התקנת חיישן 300
נאבה קדמית (מפירוק) 2200
התקנת נאבה 404
צמיגים אחוריים 1340
פולי מנוע ראשי+הרכבה 1600
צלחות קדמיות+רפידות+פילטר סולר ואוויר 900
רפידות אחוריות + פקק 350
פילטר גיר + טיפול 1312
פגוש קדמי (מסירה) -------
פגוש אחורי (מכירה) -1000
מגב אחורי 128
מדרגות סף (מכירה) -800
טסט 110
מגבים 112
איתוראן 747
מותחן+רצועה 1262
צינורות גיר+מים 3486
צינורות מים + עבודה 860
מים 200

סה"כ 43300

בכל הכבוד הראוי, הרשימה הזו לא נכונה, שלא לאמר חוטאת לאמת או משקרת.
בתוך הרשימה הזו חסר רק דלק כדי שהיא תהיה אמיתית.
לחילופין, ברשימה הזו נמצאות הוצאות שוטפות, המקבילות לדלק, שאי בינן לבין "תיקונים" דבר וחצי דבר. צמיגים, שמנים, מצברים, רפידות בלם, טסטים, מגבים, וכד' הן הוצאות שוטפות, בדיוק כמו דלק. הן מתבלות מילומטראז או יזום אחת לתקופה, אך הן אינן תיקונים.
הוצאות כמו פגושים ומיגון הן הוצאות "מרצון" וגם הן אינן תיקון, וכך גם בולמים ב-3500 ש"ח. מתוך ה-3500 ש"ח, מרבית הגולשים היו שמים בולמים בחצי המחיר.
בדיקה והעברת בעלות הן הוצאות עקב קנייה ולא תיקונים.
2500 ש"ח על איתוראנים? סליחה?

בקצור, אני מניח שהנקודה הובנה.
איני חשוד באהבת לנדרוברים או ליידיבויז, אבל, האמת צריכה להאמר, והיא לא קרובה למה שאתה מציג.
אנא, סכום את הוצאות התיקונים נטו, באמת, ואח"כ נדבר.

amit1
02-08-13, 08:42
עמית,
יואב זה שאמרתי, אני בהחלט מוכן ורוצה לנהל וויכוח ענייני ומלמד לא לשמוע סיסמאות. ציין מהן התקלות שאתה נתקלת בהן בדיסקו 2 וכיצד טפלת בהן . מניסיוני הדל ( 8 שנים), יש מספר תקלות נפוצות מוכרות וידועות (בדיוק כמו בכל רכב אחר ולדעתי פחות) שניתן להתמודד איתן בקלות ובעלויות סבירות,

tzagi
02-08-13, 08:59
זה שאמרתי, אני בהחלט מוכן ורוצה לנהל וויכוח ענייני ומלמד לא לשמוע סיסמאות.

יפה,
בואו תספרו כמה עולה אחזקה שנתית, או יותר נכון, תורידו הוצאות כמו החלפת שמן ופילטרים צמיגים, מצברים ותתיחסו לבלאי בלבד והעלות שלו.

asafk
02-08-13, 12:21
בזמנו בדיון דומה שהשווה בין סמל האמינות טנדר טויוטה לבין רכב השטח הכי סקסי מעולם דיפנדר, טענתי שההוצאות הקבועות + ההוצאות שיש לכל רכב כמו צמיגים מצבר וטיפול שנתי, הן בערך זהות. ולא רק זה, אלא גם שתי אלו יחד עם ההוצאה על דלק הן ההוצאה העיקרית. ועבןר שני רכבי דיזל או שני רכבי בנזין זה דומה מאוד.
על זה, הוצאות על תקלות, הופכות לזניחות. עלויות בסדר גודל אחד פחות.
נראה לי שאם משווים גראנד דיזל לדיסקברי דיזל, המצב יהיה דומה.

אסף.

boaz avrahami
02-08-13, 12:39
סער מחזיק היום צירוקי בנזין ושוקל לעבור לדיסקו דיזל.

בשקלול ההוצאות הצפויות יש לחשב לצד התיקונים הצפויים ועלות החלפים גם את מחיר הדלק.

שוב, נכון שההשוואה מעוותת כי לא משווים תפוחים לתפוחים אבל לצורך ההשוואה הפונקציונלית היא נכונה.

asafk
02-08-13, 13:33
להבנתי... סער רוצה משהו חדש.
אם ההתלבטות היא דיסקברי דיזל, מולו צריך לבחון רכב דיזל אחר. הצ'רוקי הנוכחי אינו בסיס להשוואה.

אסף.

amit1
02-08-13, 13:47
דיסקו 2001, 270000 ק"מ. סך הוצאות השנה : ריפוד גג 500 ש"ח, בידוד גג 500 ₪, קונסולה מרכזית חדשה 180 ₪ , רדיאטור או אי אם ניסנס 1200 ₪ , החלפת צנרת גומי של צנרת גיר 150 ₪, נוזל קרור (20 ליטר) קטרפילר 350 ש"ח, שיפוץ 2 קליפרים קדמיים 350 ש"ח, סט צלחות קדמיות ואחוריות 1000 ש"ח, סט רפידות בלם 200 ש"ח (נקנו באנגליה) , שמן בלמים 60 ש"ח, החלפת מגעים בסטרטר 120 ₪ . בנוסף רכשתי בחו"ל סט חלקים לטובת טיפול עתידי גדול אותו אני מתכנן לבצע במהלך שנה הבאה הכולל משאבת מים+4 בולגוינטים + משאבת הגה+סטרטר+מוטות קישור למייצבים+מחזירי שמן למנוע, גיר, טרנספר וציריות) +גומיות לצריות+ בושינגים + קופלונג לדריישאפט כל החלקים או אי אם: סך עלות החלקים כ 4000 ש"ח.

amit1
02-08-13, 13:49
דיסקו 2001, 270000 ק"מ. סך הוצאות השנה : ריפוד גג 500 ש"ח, בידוד גג 500 ₪, קונסולה מרכזית חדשה 180 ₪ , רדיאטור או אי אם ניסנס 1200 ₪ , החלפת צנרת גומי של צנרת גיר 150 ₪, נוזל קרור (20 ליטר) קטרפילר 350 ש"ח, שיפוץ 2 קליפרים קדמיים 350 ש"ח, סט צלחות קדמיות ואחוריות 1000 ש"ח, סט רפידות בלם 200 ש"ח (נקנו באנגליה) , שמן בלמים 60 ש"ח, החלפת מגעים בסטרטר 120 ₪ . בנוסף רכשתי בחו"ל סט חלקים לטובת טיפול עתידי גדול אותו אני מתכנן לבצע במהלך שנה הבאה הכולל משאבת מים+4 בולגוינטים + משאבת הגה+סטרטר+מוטות קישור למייצבים+מחזירי שמן למנוע, גיר, טרנספר וציריות) +גומיות לצריות+ בושינגים + קופלונג לדריישאפט כל החלקים או אי אם: סך עלות החלקים כ 4000 ש"ח. מצטער שכחתי ב 4000 ₪ כלולים בנוסף גם מותחן + רצועת מנוע

Bernard
02-08-13, 17:39
בכל הכבוד הראוי, הרשימה הזו לא נכונה, שלא לאמר חוטאת לאמת או משקרת.
בתוך הרשימה הזו חסר רק דלק כדי שהיא תהיה אמיתית.
לחילופין, ברשימה הזו נמצאות הוצאות שוטפות, המקבילות לדלק, שאי בינן לבין "תיקונים" דבר וחצי דבר. צמיגים, שמנים, מצברים, רפידות בלם, טסטים, מגבים, וכד' הן הוצאות שוטפות, בדיוק כמו דלק. הן מתבלות מילומטראז או יזום אחת לתקופה, אך הן אינן תיקונים.
הוצאות כמו פגושים ומיגון הן הוצאות "מרצון" וגם הן אינן תיקון, וכך גם בולמים ב-3500 ש"ח. מתוך ה-3500 ש"ח, מרבית הגולשים היו שמים בולמים בחצי המחיר.
בדיקה והעברת בעלות הן הוצאות עקב קנייה ולא תיקונים.
2500 ש"ח על איתוראנים? סליחה?

בקצור, אני מניח שהנקודה הובנה.
איני חשוד באהבת לנדרוברים או ליידיבויז, אבל, האמת צריכה להאמר, והיא לא קרובה למה שאתה מציג.
אנא, סכום את הוצאות התיקונים נטו, באמת, ואח"כ נדבר.

זה בדיוק מה שאמרתי... בניסוח קצת פחות... פחות.

אני גם לא מסכים עם אלה שמתעקשים להשוות תפוחים לתפוחים - לסער יש העדפות ואפשרויות שמקובלו עליו וצריך להשוות בניהן.
אם, במקרה הזה, האפשרויות הן WJ בנזין (הנפוץ והאטרקטיבי יותר) או דיסקברי דיזל (הנפוץ יותר ובכלל לא אטרקטיבי... בשבילי) - אלה הם שצריך להשוות בניהם.

בדיסקברי:

יש יותר מקום.. להכל, אנשים וציוד.
קל יותר לשפר לנוחות/שטח אם צריך (לא) ורוצים (תמיד).
חלקים זולים.
צריכת/חת דלק.
טיפולים זולים יותר - אין פלאגים ולא חוטי הצתה.. לדוגמא.
מבחוץ, רועש כמו טרקטור.
לנהוג עליו, בהשוואה ל-WJ, זה כמו לנהוג בנגמש.
מ כ ו ע ר.

WJ:

זריז, חזק וכייפי - נהגתי בכמה, כולל של חבר שלי - חיה רעה..
קטנטן מבפנים (ג'רמי קלארקסון, פעם הגדיר את זה יופי, בהשוואה שעשו לו מול... הריינג' רובר?!?!?!) לאנשים ולציוד.
אוהב לשתות.
ימבה שיפורים - יקרים לאללה.
חייב לשפר לשטח... וגם לשביל... וגם.. נו, איך אפשר WJ לא משופר.
כייף של אוטו, שכשהו משופר, מצתלם נהדר ומרשים.. גם במקומות שהדיסקברי עובר בלי דרמה ובאופן לא פוטוגני בעליל...

אני לא מכניס את שיכלול האמינות, משום שזה עניין של (חוסר) מזל ואגדות עם נפוצות, מחיר קנייה (כנ"ל) וגם לא העדפה אישית (בעלי הלנד רובר הם מוזרים.. בהגדרה)

Bernard
02-08-13, 17:46
דיסקו 2001, 270000 ק"מ. סך הוצאות השנה : ריפוד גג 500 ש"ח, בידוד גג 500 ₪, קונסולה מרכזית חדשה 180 ₪ , רדיאטור או אי אם ניסנס 1200 ₪ , החלפת צנרת גומי של צנרת גיר 150 ₪, נוזל קרור (20 ליטר) קטרפילר 350 ש"ח, שיפוץ 2 קליפרים קדמיים 350 ש"ח, סט צלחות קדמיות ואחוריות 1000 ש"ח, סט רפידות בלם 200 ש"ח (נקנו באנגליה) , שמן בלמים 60 ש"ח, החלפת מגעים בסטרטר 120 ₪ . בנוסף רכשתי בחו"ל סט חלקים לטובת טיפול עתידי גדול אותו אני מתכנן לבצע במהלך שנה הבאה הכולל משאבת מים+4 בולגוינטים + משאבת הגה+סטרטר+מוטות קישור למייצבים+מחזירי שמן למנוע, גיר, טרנספר וציריות) +גומיות לצריות+ בושינגים + קופלונג לדריישאפט כל החלקים או אי אם: סך עלות החלקים כ 4000 ש"ח.

וברור לגמרי, שבשנה הבאה (ובזו שלפניה) לא היו לך הוצאות של ריפוד ובידוד גג, ולא קונסולה מרכזית ולא החלפת כל נוזל הקירור ולא... כל שאר הדברים, שמגיעים פעם בתקופה (במיוחד לרכב לא חדש)... לכל רכב (טוב, אולי לא ריפוד הגג הדבילי הזה אבל הוא דורש החלפה רק פעם אחת.. וזהו..).

עכשיו, מי מכל שונאי ה"ליידי-בויי" (ליידי-בויי,גו'? באמת?) יכול לבוא ולהגיד שב-WJ, לדוגמא, לא עושים שיפוץ קליפרים או מתקנים קונסולה (או שאפשר להשאר עם הפלסטיקים הדקיקים והשבורים. במיוחד בכפתורי המזגן) או מחליפים נוזל קירור או דיסקי בלם וכו'....

Saar
02-08-13, 17:53
הי,

עדכון קטן, ניצלתי את הצהריים לסיבוב ב td5 מודל 2003.
ירדנו קצת לשבילים ומעט (מדי) על הכביש .
אני מוכרח לומר שהתרשמתי מאוד לחיוב ואני בהחלט יכול לראות את עצמי מטייל ברכב כזה :)
נכון, הוא לא מאיץ כמו הצירוקי שלי, אבל הוא נוסע יפה.

זו בהחלט אופציה שעומדת על הפרק כעת.
(מן הסתם יהיה צורך למכור את ה xj קודם אבל עוד נראה)

בכל אופן, 2 שאלות:
1. מה הסיפור של השמן בצמת המחשב? אין מונעים את זה? איך מזהים את זה?
2. למה מחליפים את מוט ההגה??? האם הכוונה היא למוט המחבר את ההגה עצמו לתיבה? מה מתקלקל שם?
תודה,
סער

Saar
02-08-13, 18:33
טוב, מצאתי את הסיפור של השמן בצמת המחשב:
http://www.discovery2.co.uk/Injector_harness.html

האם זה כל הסיפור? החלפה של שני o רינגים בתחזוקה מונעת?
ועדיין, מה הסיפור של ההגה?

כמו כן, מה עלות הביטוח (חובה+ג) ועלות הטסט?
תודה,
סער

asafk
02-08-13, 18:37
לא משהו שבעלי ג'יפים יתרגשו ממנו... אבל בלנדרובר כל תקלה נפוצה היא סיבה לחגיגה, אגדות עם וגורואים מומחים.

אסף.

grand
02-08-13, 19:27
אחחח...
כמה מנטרות שחוזרות על עצמן במשך השנים, עוד מהימים העליזים של הויכוחים הבלתי נלאים עם ארז נכפולגר,
נראה לי בכלל שמאז ה TD5 שהיה לו פעם ירד לו החשק לגמרי.
אני בכלל מרגיש כאן כמו בסיפור בגדי המלך החדשים, אנשים מתגאים כאן בהשקעת אלפי שקלים לשנה בתחזוקה, אלפי שקלים!! תגידו זה רק אני? אתם רציניים?
זה זול???
היה לי WJ , לא זוכר סכומים כאלה לתיקונים שנתיים, הרבה הרבה פחות.

asafk
02-08-13, 19:49
חכה... עוד לא שמעת כמה אנשים משקיעים בטויוטות האגדתיות שלהם...

אסף.

נמרוד - מערד
02-08-13, 20:02
סער אתה לא צריך למכור את הXJ שלך, בסופר מעל קניה של 500 ש"ח מקבלים דיסקברי, מתי טיול בכורה עם הכלה החדשה.
נמרוד

Bernard
02-08-13, 22:19
אמרתי לך... קיצורי דרך ישראלים, יוצרים אחוז גבוה מהבעיות..

אני אגיד לך מה הסיפור של מוט ההגה.
המוט שמקשר בין זרוע הפיטמן והסרן, יושב מלפנים, לפני הסרן ואם לא נזהרים במיוחד, הוא מקבל מכות ומתעקם קצת.
לפעמים, אם אתה טמבל כמוני, כשהגלגל "נשען" על סלע/מדרון/מדרכה ואתה מתעקש לסובב את ההגה לאותו כיוון, הוא גם, לעיתים רחוקות, מתעקם בגלל הלחץ הלא סביר הזה..
כולם (בהכלללה, שלא יקפוץ עלי מי שלא) מנצלים את ההזדמנות להחליף למוט מחוזק (פחות מ-800 ש"ח (ש"ח) באנגליה + עשר דקות עבודה).
זה הסיפור הגדול של מוט ההגה הבעייתי של הדיסקברי.

סיפור מהצד.
גם מוט ההגה של האינדיאני/ם יושב ככה... אתה יכול להמשיך את המשפט/פיסקה, כראות עינייך ודעתך הקדומה/מתקדמת..

amit1
02-08-13, 23:44
הי,

עדכון קטן, ניצלתי את הצהריים לסיבוב ב td5 מודל 2003.
ירדנו קצת לשבילים ומעט (מדי) על הכביש .
אני מוכרח לומר שהתרשמתי מאוד לחיוב ואני בהחלט יכול לראות את עצמי מטייל ברכב כזה :)
נכון, הוא לא מאיץ כמו הצירוקי שלי, אבל הוא נוסע יפה.

זו בהחלט אופציה שעומדת על הפרק כעת.
(מן הסתם יהיה צורך למכור את ה xj קודם אבל עוד נראה)

בכל אופן, 2 שאלות:
1. מה הסיפור של השמן בצמת המחשב? אין מונעים את זה? איך מזהים את זה?
2. למה מחליפים את מוט ההגה??? האם הכוונה היא למוט המחבר את ההגה עצמו לתיבה? מה מתקלקל שם?
תודה,
סער שמן בצמת מחשב : מחליפים את הצמה מהאינגקטורים.( 25 GP באנגליה AMR6103 ) אח"כ כל 10000 ק"מ מנקים עם ספריי מגעים ולחץ אויר את הפלג האדום בכניסה למחשב. אחרי 2-3 פעמים השמן נעלם לחלוטין . לא חובה להחליף את מוטות ההגה. בדר"כ כשנוצר חופש בתפוחים והיות ולא ניתן להחליף את התפוח מחליפים למוטות מחוזקים שטובים יותר מהמקוריים.

Bernard
03-08-13, 00:29
שמן בצמת מחשב : מחליפים את הצמה מהאינגקטורים.( 25 GP באנגליה AMR6103 ) אח"כ כל 10000 ק"מ מנקים עם ספריי מגעים ולחץ אויר את הפלג האדום בכניסה למחשב. אחרי 2-3 פעמים השמן נעלם לחלוטין . לא חובה להחליף את מוטות ההגה. בדר"כ כשנוצר חופש בתפוחים והיות ולא ניתן להחליף את התפוח מחליפים למוטות מחוזקים שטובים יותר מהמקוריים.

נכון, בקשר למוט אבל זה, בד"כ סתם תירוץ להחלפה.
התפוח לא ניתן להחלפה רק בצד אחד והוא, בד"כ לא "הולך.
בצד השני, של הפיטמן, אפשר להחליף אבל כבר מחליפים את כל המוט.
זה מוט זהה לזה של הריינג'. אני הכנתי מוט "חלופי", עם שני תפוחים "רגילים".
מאוחר יותר, עם הניסויים, עידו לוריה ייצר לי מוט בהזמנה מיוחד, אליו חיברתי את התפוחים שלי... נשמע כמו תכנית בישול...

בכל מקרה. השד אינו כצעקתה...
גם את עניין השמן, שהוא פאשלה תיכונית מטופשת, ללא ספק, "העצימו" הרבה יותר מה שהוא באמת..
מנגד, אפשר להשוות, את ההתחכמות של ג'יפ עם המאורר ההידראולי שלהם..
פריצה קטנטנה בצנרת, שמשתפשפת, והלך הקירור וגם ההיגוי...
די קישקוש לדעתי - לשתי התחכמויות יש פתרון די פשוט, עוד לפני שצצה בעייה.

Saar
03-08-13, 00:47
טוב, זה נשמע הגיוני (פחות או יותר :). )
מה לגבי הצמיגים? ראיתי שהמידה היא 255/65/16 האם ישנם צמיגי שטח מלא במידה הזו? מה העלויות בערך?
מה עלות אגרת הרישוי לרכב?
תודה.
נמרוד, באיזה סופר אתה קונה? אני מגיע :)

amit1
03-08-13, 01:31
נכון, בקשר למוט אבל זה, בד"כ סתם תירוץ להחלפה.
התפוח לא ניתן להחלפה רק בצד אחד והוא, בד"כ לא "הולך.
בצד השני, של הפיטמן, אפשר להחליף אבל כבר מחליפים את כל המוט.
זה מוט זהה לזה של הריינג'. אני הכנתי מוט "חלופי", עם שני תפוחים "רגילים".
מאוחר יותר, עם הניסויים, עידו לוריה ייצר לי מוט בהזמנה מיוחד, אליו חיברתי את התפוחים שלי... נשמע כמו תכנית בישול...

בכל מקרה. השד אינו כצעקתה...
גם את עניין השמן, שהוא פאשלה תיכונית מטופשת, ללא ספק, "העצימו" הרבה יותר מה שהוא באמת..
מנגד, אפשר להשוות, את ההתחכמות של ג'יפ עם המאורר ההידראולי שלהם..
פריצה קטנטנה בצנרת, שמשתפשפת, והלך הקירור וגם ההיגוי...
די קישקוש לדעתי - לשתי התחכמויות יש פתרון די פשוט, עוד לפני שצצה בעייה.

האמת, ברגע שהיה תרוץ/סיבה להחליף למוט המחוזק עשיתי זאת. עלות זניחה, קל לביצוע.

Bernard
03-08-13, 05:09
טוב, זה נשמע הגיוני (פחות או יותר :). )
מה לגבי הצמיגים? ראיתי שהמידה היא 255/65/16 האם ישנם צמיגי שטח מלא במידה הזו? מה העלויות בערך?
מה עלות אגרת הרישוי לרכב?
תודה.
נמרוד, באיזה סופר אתה קונה? אני מגיע :)

נדמה לי ש-255/65 היא מידה של "18 ולא "16. זו מידה סטנדרטית של דגם הבנזין בצפון אמריקה והגירסה המפוארת/הזמנה מיוחדת של TD5 בארץ (וגם של LR/3 / דיסקברי 3)
במקרה זה, האלטרנטיבה היחידה (שהיתה עד לפני שנתיים לפחות..) היא ג'נראל וגם הם היו 50/50.

זו היתה המידה של הריינג' שלי (במקור מקנדה) וקניתי סט ג'נטים "16 (באנגליה, משומשים 120 לי"ש... לכל ה-4) ואז יש מבחר גדול של כל סוגי הצמיגים.

אבל אל תדאג. זו מידה מיוחדת לדיסקברי בארץ ורוב הסיכויים שהרכב שתקנה יהיה "16, עם המון אפשרויות לצמיגים..

Bernard
03-08-13, 05:12
סער אתה לא צריך למכור את הXJ שלך, בסופר מעל קניה של 500 ש"ח מקבלים דיסקברי, מתי טיול בכורה עם הכלה החדשה.
נמרוד

שנים חיפשתי את הסופר הזה. אני מתחיל לחשוד שהוא לא קיים וסתם עובדים עליכם.. נמרוד.

נמחק לבקשתך, ברנרד.
בבירור... יתכן שמישהו מאיתנו ערך בטעות במקום להגיב.
המערכת

amit1
03-08-13, 10:48
סער, בקניית דיסקו TD5 וכמו בכל רכב, צריך לשים לב למספר נושאים. אתה מוזמן ליצור איתי קשר ואחלוק אתך את הידע שברשותי.עמית

tzagi
03-08-13, 11:05
עכשיו, מי מכל שונאי ה"ליידי-בויי" (ליידי-בויי,גו'? באמת?) .

תגיד לי, למה תמיד אני אשם?
ראה תגובה מס 12 ע'י יואב הבנקאי
הוא זה ש ...שיט
HE coined the phrase.

אני רק התפלספתי.

ניר ל
03-08-13, 11:14
סער,
שני מפגשים בודדים שלי עם דיסקו 2 , הסתיימו בתקלות קשות - לאחד הלך דיפ' אחורי בנסיון לעלות את הזיק. השני שפך גיר ביציאה מהמוסך אחרי תיקון גדול ובעליו עמד לשרוף אותו מרוב עצבים. זה היה לפני שנים רבות כהכלים היו חדישים יחסית , הראשון (אלון) חבר פורום וותיק שאולי יתקל בשרשור ויספר מה עבר עליו מאז.
השני (ארז) פיתח לדעתי אלרגיה למותג הזה מאז.
אבל בשורה התחתונה - כל ג'יפ ישן צפוי לתקלות ולתחזוקה יקרה יחסית , את שלך אתה כבר מכיר ומתחזק שנים , אז אם כבר אתה מחליף - תתקדם 10 שנים בשנתון לפחות. חוץ מזה - לפני שתנהג על רכב כזה אין בכלל טעם לדבר - תראה אם אתה בכלל מתחבר אליו.

boaz avrahami
03-08-13, 11:24
סער,
תקשיב רק לאלו שהיה להם כזה רכב וכרגע אין.
כול השאר מדברים מפוזיציה כנראה...

shmil
03-08-13, 13:02
סער,
המלצה מצויינת, סער.
לא כאלה שעדיין יש להם ועשויים להיות בעלי אינטרסים.

נמרוד - מערד
03-08-13, 14:32
בועז
הדיבור לא מפוזיציה, אלא מהפסקות קפה רבות, מתחת ללנדרובר היחיד אצלנו בקבוצה, היחס 1ל4 לרעת הדיסקו.
נמרוד

boaz avrahami
03-08-13, 15:36
אני לא חושד באף אחד אבל כולנו מוטים.
אם נרצה או לא כל אחד מנסה להצדיק את את הבחירות שלו- ככה זה אנשים.

סער בחור נבון ומנוסה ויבחר את הבחירה הנכונה עבורו ויום אחד ישתף אותנו בדיעבד אם בחר נכון. אולי :-)

Bernard
03-08-13, 17:06
ולעצם העניין והכיתוב.
כנראה שאלה כלי רכב גנובים (כנראה מהצפון/דרום הרחוק) שננטשו ע"י גנבים טמבלים (שלא ברור למה גנבו רכב כזה, כשהשמועה אומרת שניתן לקבל בחינם..) שלא ידעו לתפעל אותם... ובכלל לא מפתיע שהם ננטשו בחולון - בטח ליד הבית של הגנבים..

לעניין הפסקות הקפה מתחת לדיסקברי ועלילותיהם של בעלי הלנד רובר המשמיצים... נימרוד (במילעל):

אולי בגלל התיקונים הלא רציניים, שכללו הפסקות קפה וסיפורים/שיחות, הדיסקברי היחיד בחבורה, לא הצליח להשתחרר מתקלה פשוטה.
אולי הוא/אתה/אתם לא טובים כ"כ באיתור ותיקון תקלות בדיסקברי.
אולי הדיסקברי המסכן הזה, פשוט לא אהב את ההתגודדיות מתחתיו, במקום לעבוד ברצינות - או ש..לחילופין, כן אהב.
אולי הדיסקברי לא תוחזק/מתוחזק כמו שצריך.
אולי הדיסקברי לימון.
אולי אתה סתם נהנה להשמיץ רכב תמים וניסה לעשות כמיטב יכולתו אבל, כמו אותו סוס שבעליו לא האכילו - שנייה לפני שהתרגל.. מת, הייתם חזקים ממנו (בכל זאת, הוא נצר לאצולה אנגלית ענוגה..).

אולי הרבה דברים אבל לכתוב בנחרצות כזו על סמך נסיונו של (בעל) רכב אחד (?!?!?) ולהתעלם לחלוטין מעוד (אחד לפחות..) מרוצה עד הגג... קטעים איתך..:).

יש לי חבר (אחר) שקנה דיסקברי בנזין 1996 שמור נהדר ויפיפה (בלי צחוק) בבדיקה אצל שגיא, עלה שיש בעיית התחממות קלה (נפוץ במנוע הבנזין הישנים האלה - החלפת אטם ראש, בד"כ פותרת את הבעייה לגמרי - הוספת תוסף, שאני מוסיף לכל מנועי האלומיניום שהיו לי אי פעם, פותרת בביטחון..).

מרגע שתפס עליו בעלות הוא גילה רק בעיות ברכב - מעולם לא הצלחנו לגלות מה הבעיות (רק הוא הרגיש אותן) אבל הוא החליף 1/2 אוטו:

בולמים.
קפיצים.
רדיאטור (שפרץ בגלל ההתחממות) - אחרי שהקודם עבר ניקויי.
משאבת מים.
דרייב שאפט (נפל על סלע בראשון LOW וסל"ד בשמיים).
צמיגים.
רדיו (רצה עם מגברים וסאב...).
עוד כמה דברים שאני לא זוכר כרגע.

הוא לא רצה לטפל בראש המנוע (הבעייה לא היתה אקוטית, רק לפעמים המחוג היה עולה לקו האדום ואח"כ יורד) כמו ששגיא הציע, אלא הלך על התיקונים הזולים יותר (משאבה ורדיאטור).
בסופו של דבר המנוע התחיל לשתות מים ונמאס לו - הוא הוסיף חומר זול למים והרכב נמכר (בניגוד להצעתנו, החברים ושגיא), לאחר שעבר בדיקות (במוסך לנד רובר + מכון בדיקה) בתוצאות מצויינות!!
הבעלים החדש נהנה ממנו ומכל ההשקעה של החבר שלי.. ויש לו רק דברים טובים להגיד עליו - על אותו רכב ...

עכשיו, תשאל את החבר שלי מה דעתו על דיסקברי - רק דברים רעים!!!
אחרי הדיסקברי הוא קנה טרופר 2001 (נדמה לי) בנזין ארוך - אחרי חודשיים עשה שיפוץ גיר (יותר מ-12K ש"ח). אחרי עוד שנה, עוד שיפוץ גיר (יצא זול יותר...) ועכשיו, אחרי עוד שנה וחצי, הגיר .. צריך שיפוץ.
הוא לא נוסע בשטח והוציא ימבה כסף (רק על הגיר) אבליש לו להגיד רק דברים טובים על הטרופר...

עכשיו, נמרוד, תגיד לי למה דעתו של החבר שלך טובה יותר מאלה של החברים שלי שמרוצים מהדיסקברי וגם מאלה שלא...

מיכה100
03-08-13, 17:07
סער,
סליחה אבל זה קשקוש - כמו לבקש חוות דעת על אייפון רק מבעלי אנדרואיד.
בהגדרה מדובר בקבוצה שמורכבת מאנשים שלא בחרו דיסקברי, אז להגיד שהם לא מוטים זה טיפשות או רשעות.
מי שמניח ש'הכל אינטרסים' בפורום אז מה בדיוק יש לו לחפש פה?
הנחת העבודה שלי היא שאנשים כותבים כאן קודם כל מאהבת התחביב ורצון כן לעזור לאחרים בעצה ונסיון.
ברור שצריך לברור בזהירות את התגובות, להתעלם מכל מיני כותבים מטעם וסתם אנשים ציניים - אבל בבסיס הגישה היא קודם כל של אמון.
לענינינו, יש בדיסקברי הוצאות תחזוקה גדולות יחסית, אף אחד לא אומר שלא.
מה שאומרים פה זה אלף: הכל ידוע ומוכר, לא ביג דיל לתקן. ובית: הכיף שהאוטו מעניק שווה את ההשקעה.
מכאן ואילך זה סתם סיפורי זוועות על מקרים ספציפיים, כמהם אפשר למצוא על כל דגם אחר.
שתי תשובות על מה ששאלת למעלה:
מוט הגה החלפתי כי נהיה חופש בתפוח שמרותך למוט (התגלה בטסט). החלפתי במחוזק, בעיקר כי במחוזק אפשר להחליף בעתיד רק את התפוח.
במידה 255/65 R16 אכן אין צמיגי שטח מלא, שזו בעיה אמיתית. אני שמתי טויו אופן קאונטרי 50/50, שהם נפלאים בכביש אבל בעלי דופן רגישה לסלעים חדים, ולא שווים גרוש בבוץ. בקיצור תסתכל טוב טוב מה כתוב ברשיון.

נמרוד - מערד
03-08-13, 18:22
ברנרד
הנחרצות שלי לא באה מרכב אחד, אלא מארבעה כלים שהיו לבנאדם, וכולם תוחזקו במקום ידוע, והוא לא מוכן לשמוע על רכב אחר, רק דיסקברי.
נמרוד

Bernard
03-08-13, 18:26
שנים חיפשתי את הסופר הזה. אני מתחיל לחשוד שהוא לא קיים וסתם עובדים עליכם.. נמרוד.

נמחק לבקשתך, ברנרד.
בבירור... יתכן שמישהו מאיתנו ערך בטעות במקום להגיב.
המערכת

לא שביקשתי למחוק, פשוט, לרגע קטנטן, נכנסתי לפניקה (רגעית, כן?) שמישהו חדר לי ליוזר... ולך תדע לאן יגיע...:rolleyes:.

לכל המתעניינים (עניתי גם בפרטי):
פשוט לתגובה שלי הוספה שורה שמציינת אגדה שפעם, בחולון, היו זרוקים דיסקברי נטושים וכו'... ציינתי (בפניקה.. רגעית, כן? אני לא פחדן או משהו כזה.. טוב אולי רק קצת..) שלא אני כתבתי את זה...

לא היו שם סודות או השמצות או העלבות...

Bernard
03-08-13, 18:29
ברנרד
הנחרצות שלי לא באה מרכב אחד, אלא מארבעה כלים שהיו לבנאדם, וכולם תוחזקו במקום ידוע, והוא לא מוכן לשמוע על רכב אחר, רק דיסקברי.
נמרוד

מסכן.. כמו יואב.
חוסר מזל...זה מדבק נורא! תתרחק ממנו ותפרסם את שמו ברבים, שנדע גם אנחנו להיזהר :).

יואב פולס
03-08-13, 19:39
נמחק. מיותר.

ד ו ר ו ן
03-08-13, 19:41
אתה מציין את זה בתור אגדה אבל בהחלט יצא לי לראות כמה דיסקברים עומדים מאובקים מאד, עם עלים וקורי עכביש, שאין דרך אחרת להבין את מצבם מאשר נטישה..

לא רחוק ממני יש אחד כזה, שחודשים עומד בחוץ וצובר ג׳יפה, שמידי פעם מדביקים לו על השמשה ״קונה רכבים לפירוק״, והבעלים מוריד את המודעה והרכב ממשיך לעמוד..

אני לא זוכר שראיתי רכבי שטח אחרים במצב כזה ברחוב.

KOOKE
03-08-13, 20:03
מאד אוהב את המותג ואת הדיסקו. אבל לאיכול לתרום לדיון שכן לא היה לי td5 רק דיסקו 1.

כל הדיון נסוב סביב אמינות ועלות אחזקה וכו׳ אבל מתעלם מנקודה אחת חשובה. רכב שטח מהסוג שאנחנו מדברים עליו ושאנחנו רוצים ( להבדיל מצריכים) נקנה קודם כל עם הלב ולא עם ההגיון - אם הרכב עושה לך את זה לך על זה ועזוב אותך מכל השיקולים הפרקטיים כביכול של אמינות ועלות אחזקה.

בתכלס - דיסקברי בכללי פחות אמין מרכב משנתון מקביל אבל לא כצעקת שונאי המותג. ההפרש בעלויות התחזוקה יהיה לטובת הדיסקברי ולו בגלל עלויות הדלק.

סתם כאנקדוטה- משנת 2000 ועד היום אני חזק בתחביב. רוב השנים עם לנדרובר כולל 3 דיסקו בנזין, 1 דיסקו דיזל ידני ודיפנדר. במהלך השנים עשיתי הפוגה בת כשנה עם סופה. דווקא הסופה הייתה הכי פחות אמינה ולא הצלחתי לסיים אפילו טיול אחד איתה ללא תקלות. פשוט פחדתי לצאת איתה לטיול כי ידעתי מה יהיה.

כיום שוב חטאתי ואני עם jk רוביקון חדיש יותר אבל גם הדיסקו1 בנזין ברשותי וכנראה לא יימכר כי הבנות החליטו שהן דווקא רוצות אותו כרכב הראשון שלהן.

amit1
03-08-13, 20:06
אתה מציין את זה בתור אגדה אבל בהחלט יצא לי לראות כמה דיסקברים עומדים מאובקים מאד, עם עלים וקורי עכביש, שאין דרך אחרת להבין את מצבם מאשר נטישה..

לא רחוק ממני יש אחד כזה, שחודשים עומד בחוץ וצובר ג׳יפה, שמידי פעם מדביקים לו על השמשה ״קונה רכבים לפירוק״, והבעלים מוריד את המודעה והרכב ממשיך לעמוד..

אני מחפש דיסקו 2 נוסף. אשמח לקבל את מס' הטלפון.

amit1
03-08-13, 20:11
סער,
כול השאר מדברים מפוזיציה כנראה... אני מחזיק ברכב 8 שנים ואין בכוונתי לעזוב את הדגם בעתיד הנראה לעיין. פשוט אוהב את הרכב ומרוצה ממנו. . לא ברור לי על איזו פוזיציה אתה מדבר.

Bernard
03-08-13, 20:15
תגיד, לא יכולת להעלות את הדברים האלה לפני שנה. לפני טסתי לחפש זהב על המדרכות פה (אף אחד לא אמר לי שפה, היכן שאני גר, אין כמעט מדרכות...)?

אז ככה, מספר עובדות:

הדור הראשון/שני של הכריות של הדיסקברי אכן ברמה בינונית- ואחרי מספר שנים (!!) נוטות להתייבש ולדלוף ממליון נקבים זערוריים, במיוחד במספר מקומות (ותכף נגיע למקומות אלה).
בשנים האחרונות, יש כריות חליפיות (זהות למקור) מאיכות גומי טובה הרבה יותר - וגם זולות יותר מהמקור..
מערכת שיש בה דליפת אויר ולא מטופלת או לא מאותרת (כמו אצלך...) תביא, בסופו של דבר לקריסה של הקומפרסור.
הקומפרסור המקורי, בעל בוכנת/צילינדר אלומיניום, לא ניתן לשיפוץ.
ליחידת הקומפרסור מחוברת יחידת הסולנואידים והמייבש וכל הגישפט קומפלט עולה כמה אלפים.
הסולנואידים וצינורות האויר, כמעט שלא דולפים (אני אומר "כמעט", ליתר ביטחון..)
יש אפשרות לסנכרן ליחידה המקורית קומפרסור אחר, טוב/חזק/אמיד/זול יותר, שיעמוד בהמון דליפות...
המערכת עצמה, פשוטה וטיפשה ואין בה כל תיחכום ומקום לגרלינים להסתתר (ואני אסביר בהמשך).
בד"כ (ואני אומר "בד"כ", לשם הזהירות) מחשב "האויר" לא "הולך ואם יש בעייה, היא מכנית לחלוטין.
יש קפיצים חליפיים ארוכים/טובים/אמידים מהמקור לאין שיעור - קצת יקרים יותר..
יש קיט החלפה לקפיצי סליל - קוראים לו... קפיצי סליל - למי שנמאס לו או מתעצל..

עכשיו, אחרי שגמרנו עם העובדות הרלוונטיות..
איך בורח האויר? הרכב נוטה לכיוון אחד או שניהם ביחד?

לכל קפיצי האויר, יש נקודה רגישה והיא המקום בו הקפיץ מתקפל לתוך עצמו - גובה הנסיעה הרגיל. במקום זה מתרחש מירב החיכוך וזהו המקום בו נותים הקפיצים המקוריים לפתח דליפות שקשה לאתר (אני לא מדבר על בלאי היובש שהזכרתי קודם - בחדשים אין את זה).
דליפה כזו אופיינית מאוד לדליפה ראנדומלית, שלא מאתרים: כשהנקב/חור נמצא "בתוך" הקיפול - אין דליפה. כשהוא זז קצת והדרך "מתפנה" - יש דליפה. כך שקשה לאתר אותה (למי שלא יודע איך ולמה) באמצעים "קונבנציונלים - יענו, מים וסבון ושפריצר פרימטיבי.
הרכב "נוטה" ליישר את הרכב (כלפי מטה) - יש דליפה בקפיץ אחד, בלילה כל הרכב יירד.

כמו שהזכרתי, המערכת פשוטה מאוד ואם יש דליפה, שלא מאותרת על פניה, יש לבודד את משתני המערכת ולבדוק מה קורה:

לנתק את הקפית מצינור האויר. לחבר צינור אחר ולנפח לגובה רגיל +קצת. לסגור את יציאת האויר (אני סומך עליך שתמצא איך) ולבדוק אם הקפיץ מאבד אויר/גובה...
לפתוח את מערכת הקומפרסור/סולנואידים ולחפש שם דליפות - מים וסבון.
להשעין את הרכב על "חמור"/ג'ק כך שלא יוכל "לרדת" בכלל (שגם אם תהיה דליפה באחד הצדדים, לא יהיה איזון כלפי מטה) ובבוקר לבדוק באיזה קפיץ חסר אויר - הוא הפושע!
אם לא מוצאים דליפת אויר בקפיץ שחסר בו אויר (לא לרוץ לקנות/להחליף קפיץ..), להצליב בין חיישני הגובה ולחזור על הבדיקה (המחיר של חיישן מגוחך וכך גם המשלוח לארץ).
אם אתה לא מצליח, למרות כל זאת - שלח לי כרטיס (ביזנס ומעלה :rolleyes:) ואני אבוא לנסות...
לא רוצה לשלם כרטיס - תחליף לסלילים - בניגוד לריינג' (שזו כפירה מוחלטת, שדינה מוות בסקילה!) הדיסקברי חי יפה מאוד גם עם סלילים...

זה נשמע מסובך כשכותבים/קוראים - ממש לא והבדיקות בחינם, כשעושים בבית ולא משלמים למוסכים הון (והם גם מחליפים דברים "ליתר ביטחון")..

Bernard
03-08-13, 20:25
הכתוב למעלה, היה ליואב, שמשום מה מחק את מה שכתב ב-#114...

דבר נוסף.
לעיתים, אותו נקב מחו..בן, "נפתח" רק בתנוחה מסויימת של קיפול הקפיץ וכשמיישרים (מנפחים אויר) את הקפיץ לבדוק את כל אורך הקפיץ, לחץ האויר פשוט "סותם" את הנקב ולא רואים בועות - כך נוצרות אגדות...
כיש מצב כזה, שלא מוצאים נקב/בועות ואין דליפות אחרות במערכת, במקום למלא אויר ולחשוף את החלק המגולגל, עדיף להרים את הרכב קצת (בכל פעם) עם ג'ק...

Bernard
03-08-13, 20:28

אל תהיה נאיבי.
זה רכב פתיון לגנבים - יש פה כל מיני תוכניות כאלה בטלוויזיה. כנראה שגם הגיע לארץ.

פשוט, הרכב כ"כ מבוקש.. רכב הפתיון האולטימטיבי...

gp1
03-08-13, 20:35
ברנרד
נמרוד

גם במקום ידוע יש מקום לטעויות ויש גם מקומות ידועים שהם טעויות . אותו בן אדם נדפק עם ארבעה רכבים . זה אומר דרשני. לגביו . לא לגבי הרכבים מפני שסביר מאוד להניח שהם מדגמים שונים או שנתונים שונים. ללכת ולפסול את כל המותג ועל סמך בחור אחד עם ארבעה רכבים , .
אולי הבעיה היא בבחור ובמותג שממנו הוא עשוי ? :))

ד ו ר ו ן
03-08-13, 20:40
אני מחפש דיסקו 2 נוסף. אשמח לקבל את מס' הטלפון.

עם כל הג׳יפה, הרכב לא למכירה..

ד ו ר ו ן
03-08-13, 20:46
אל תהיה נאיבי.
זה רכב פתיון לגנבים - יש פה כל מיני תוכניות כאלה בטלוויזיה. כנראה שגם הגיע לארץ.

פשוט, הרכב כ"כ מבוקש.. רכב הפתיון האולטימטיבי...

כנראה שלהפקה יש הרבה מאד כסף להעמיד מארב במשך חודשים.. בלי תוצאות..

בו נגיד שלא הייתי מעיז להחנות את הטויוטה או לחילופין גם לא דיפנדר/סופה בנקודה בה הדיסקו צובר עובש בעמידה במשך חודשים ( גלוי ובולט ברחוב לכל בן-בליעל שמחפש הזדמנות).

Bernard
03-08-13, 20:58
שוב. אתה נאיבי.
ככה זה תוכניות ראליטי - תראה את הישרדות.
משדרים חודשים רבים אחרי האירוע.

אני מהמר שכבר תפשו ימבה גנבים ועכשיו רק עורכים את התוכנית, עם פרשנות של ההוא, עם האצבעות. שו אישמו זה??? זה מ"יצאת צדיק"..

נמרוד - מערד
03-08-13, 21:15
gp1
בוא נסחף קצת, וניקח את בעל הרכב למוסך נתקן אותו, ואז הוא יעבור לJEEP

Bernard
03-08-13, 21:28
ואז שיתחילו תקלות ב-JEEP?
אתה בטוח שאתה רוצה את זה?
עדיף לך שישאר עם לנד רוברים...עליהם הוא כבר שם את המאנחוס...

amit1
03-08-13, 21:36
כל מה שקשור לכריות הוא פשוט , במיוחד כשמנתקים את המערכת ממחשב הרכב כמעט בכל המשאיות והאוטובוסים מותקנות כיום כריות......:)

נמרוד - מערד
03-08-13, 21:37
ברנרד
איזה תקלות בJEEP אני ברכב שלי החלפתי הכל חוץ מהבודי, ועדיין מורעל.

Bernard
03-08-13, 21:42
חכה... זה עוד לפני המאנחוס...

רגע, רגע, רגע?
תקלות ב-JEEP?
יותר מבדיסקברי?

אני לא זוכר את הנוסח המלא אבליש איזשהו משפט על כושים ונמרים ומשהו הפוך....

amit1
03-08-13, 21:45
לינק מעניין שקשור לכריות בדיסקו http://fritzing.org/projectsland-rover-discovery-2-sls-adjuster

ד ו ר ו ן
03-08-13, 21:56
שוב. אתה נאיבי.
ככה זה תוכניות ראליטי - תראה את הישרדות.
משדרים חודשים רבים אחרי האירוע.

אני מהמר שכבר תפשו ימבה גנבים ועכשיו רק עורכים את התוכנית, עם פרשנות של ההוא, עם האצבעות. שו אישמו זה??? זה מ"יצאת צדיק"..

אני מוכן להתערב שהנאיבי זה אתה..
אף אחד לא משקיע כאן לכיוון של גניבות רכב.

נמרוד - מערד
03-08-13, 21:59
ברנרד
אצלי זה לא מייצג, אני מתעלל ברכב שלי, בצורה מוגזמת.

Bernard
03-08-13, 22:08
אל תחמיא או תהיה קשה עם עצמך (תבחר) - זה האוטו דפוק. כל הJEEP-ים ככה. זו הפרופוגנדה הקפיטליסטית האמריקאית העשירה, שהצליחה לסובב את כל האגדות והסיפורים על תקלות ה-JEEP ושתלה את המילה "דיסקברי" ו"לנד רובר" במקום...JEEP.

לינק מעניין שקשור לכריות בדיסקו http://fritzing.org/projectsland-rover-discovery-2-sls-adjuster

עמית. אני מתפלא עליך!
מה כל הסיבוך האנגלי האופייני הזה?

לא שלחתי לך, לפני כמה שנים, לינק לכל מיני שלטים (משדרים ומקלטים)?
קח אחד כזה, עם שלוש פונקציות/פעולות ותתחבר (בעלוקה) למתג/ים שעל לוח השעונים.
למה צריך לחתוך חוטים? להתחבר למחשבים? לקדוח?

אפשר, לחילופין (כמו שרמי עשה), להתחבר ישירות לסולנואידים ולקבוע מה בדיוק כל קפיץ יעשה, בלי "טובות" מהמחשב.

ואפשר, כמובן, לשלב בין השניים...

רק מסבכים ואח"כ מתפלאים שלא עובד..

נמרוד - מערד
03-08-13, 22:19
בוא נגיד שהתאוריה שלך נכונה, אז למה הדיסקברים ממשיכים להיתקע.
נמרוד

Bernard
03-08-13, 22:51
בוא נגיד שהתאוריה שלך נכונה, אז למה הדיסקברים ממשיכים להיתקע.
נמרוד
וואללה, אתה מצחיק.
אתה לא רואה?
הם בכלל לא נתקעים. הכניסו לנו לראש, שהם נתקעים...
האמריקאים האלה.. מסוגלים להכל. תשאל את סנודן ההוא..

gp1
04-08-13, 00:09
gp1
בוא נסחף קצת, וניקח את בעל הרכב למוסך נתקן אותו, ואז הוא יעבור לJEEP

ואז ...... מה יהיה ? תאלצו לחפש מישהו אחר עם רכב אחר כדי להעביר עליו דאחקות וכך להתנחם .

boaz avrahami
04-08-13, 02:29
כנראה שבאמת הלנד רובר מעט יותר יקר לתחזוקה וטיפה פחות אמין אבל איפה האמפטיה שלנו לחברים שנתקעו איתו?
לא מספיק הם סובלים גם ככה?
איפה רוח האתר, החברות והתמיכה שלכם?

אתם מאכזבים...

Bernard
04-08-13, 03:20
מי ניתקע, בועז?

כמה אתה רואה בלוחות? הביקוש עולה על ההיצע.

אתה לא קורא?
אפילו רכב "נטוש" שמציעים לגאול מיסוריו ולקחת לחלקים, לא למכירה!!!

אתם סתם מייצרים יחסי ציבור גרועים לדיסקברי - נראה לי שלחוסר הביטחון העצמי שלכם וברכב העדין והפגיע ומצריך שיפור אינסופי (ראה את הרכב האדום של יוסי), יש חלק לא קטן לגישה הארסית והקנטרנית הזו...

לא נורא.
האצולה האנגלית יודעת לסלוח ולהמשיך..

tzagi
04-08-13, 03:38
יותר ביקוש מהיצע אתה אומר?
סתם בשביל הצחוק הרצתי חיפוש באיבי על כול מה שרץ בחודש האחרון
מחירים באדום=לא נמכר, ירוק =נמכר

תהנה
http://www.ebay.com/sch/Cars-Trucks-/6001/i.html?_from=R40&LH_Complete=1&_vxp=mtr&_nkw=land+rover+discovery&_pgn=2&_skc=50&rt=nc

אפשר בקלות לפתח פה דפוס
מי שמבקש פחות מ$2000- מקבל, מי שמבקש יותר-לא מקבל.

Bernard
04-08-13, 04:01
בישראל ביז'ו, בישראל.

פה יש אינספור אפשרויות. מי בכלל קונה דיסקברי?
בכלל, פה הדיסקברי בכלל לא מיועד לשטח (בדיוק כמו ה-WJ).

כבר אמרתי, שני חברים שלי מניו יורק, קנו דיסקברי: אחד 2000 ב-$1800 והשני 2004 ב-$3400.
ה-2001 דרש תוספת של כמעט $3000 למצב מושלם (עכשיו הוחלף סטרטר) ונשלח ומשמש אותו בפנמה.
ה-2004 נדרש למשאבת הגה חדשה ועוד כמה קוסמטיקות = $2000.
הכל, כולל החלפת כל הנוזלים והפלטרים.
שניהם מרוצים עד הגג ולא מחליפים לשום דבר אחר..

בארץ זה סיפור אחר לגמרי- איזה עוד רכב שטח אמיתי (למשפחה וליומיום, לא להרד-קור בלי גגות) במחיר סביר/זול יש? דיסקברי וגראנד/צירוקי.
שניים יפים ומהירים ואחד .. אחד טוב...:cool:

tzagi
04-08-13, 08:24
לא ירדת לסוף דעתי,
איך זה שרכב יוקרה שעלה לא מעט בזמנו שווה היום פחות מטויוטה קורולה מצ'וקמקת מאותה שנה?

אתה לא חושב שאיפה שיש עשן יש אש?

אתה טוען שבישראל כן יש להם ערך? אולי, אבל גם הסטנדרטים שונים. לכם זה נורמלי שתחזוקת רכב זה עניין יקר.

Bernard
04-08-13, 18:00
פשוט מאוד.

קנו אותו בתור רכב יוקרתי ולא עושים בו בכלל שימוש בשטח (רואים גם בתמונות) ופתאום, שני סרנים חיים ומשקל של כמעט 3 טון על רכב שהוא לא בגודל של האקספדישן שלי, פתאום לא נראים כ"כ מושכים...
כבר הזכרתי שהזה רכב מאוד מכוער?

grand
04-08-13, 18:48
אולי בגלל זה?

http://www.landroverhell.com/

Saar
04-08-13, 20:21
הי,

הלכתי לראות היום td5 נוסף, האוטו עצמו מאוד נחמד, אני מאוד מתלבט (לאו דווקא לגבי הרכב הספציפי הזה אלא בכלל לגבי ההחלפה).
מה שהצחיק אותי היה זה שהגעתי עם הצירוקי לראות את האוטו, עוד לפני שיצאתי מהרכב שלי, הבעלים ראה אותי ושאל למה באתי, איזו סיבה יש לי לרצות להחליף אוטו כמו שלי :)

סער

boaz avrahami
04-08-13, 20:56
הוא כנראה יודע משהו שאתה לא...

בכל מקרה, זה נבלה וזו טריפה.
כאילו שחסרות תקלות ב JEEP שנתקעים בגללם.
כמה מהכותבים כאן בעלי זיכרון קצר.

asafk
04-08-13, 21:21
לא קצר. סלקטיבי.

אסף.

Bernard
05-08-13, 03:15
אולי בגלל זה?

http://www.landroverhell.com/

עוד אתר אנונימי/מגמתי/מירשע/קנאי/רעעעע!, שעקבותיו, באופן ברור וחד משמעי, מגיעות ל-NSA...

הי,

הלכתי לראות היום td5 נוסף, האוטו עצמו מאוד נחמד, אני מאוד מתלבט (לאו דווקא לגבי הרכב הספציפי הזה אלא בכלל לגבי ההחלפה).
מה שהצחיק אותי היה זה שהגעתי עם הצירוקי לראות את האוטו, עוד לפני שיצאתי מהרכב שלי, הבעלים ראה אותי ושאל למה באתי, איזו סיבה יש לי לרצות להחליף אוטו כמו שלי http://www.jeepolog.com/images/smilies/smile.png

סער

ברור.
הרי ה-XJ הוא האבא של הפרופוגנדה ויחסי הציבור נוסח "איש המלבורו" - במיוחד בארץ הלבנטינית שלנו.

איפה ג'ו עכשיו, שיספר כמה XJ אפשר לקנות כאן בלירה?
יש אותם פה כמו שסובארו DL (המקורית, לפני הליאונה) היתה פעם בארץ - פה קונים 3-4 לשחק ולבנות אחד לשטח...

אם היו יודעים כמה עולה הרכב הבסיסי הזה בארץ, היה קם כבר לובי בקונגרס, ללחוץ על ישראל להקל על ייבוא XJ משומשים לארץ...

וברצינות, סער.

אני, שמכיר את הריינג' (לפחות) מרמת הבורג, אהיה האחרון שיהלל את האינג'ינרים האנגלים כגאוני הדור ולא אהיה הראשון שיכנה את העובדים האנגלים שיכורים ארורים - ולא בחיבה..
אבל, לרכב בן עשר ויותר, פשוט אין יותר תמורה עבור המחיר - נקודה!!!
כל שנתון של הדיסקברי המגעיל הזה, נותן יותר מכל רכב מקבלי, באותו שנתון - הן בשטח והן בכביש/יומיום - חד וחלק!
לבעיות המובנות והידועות והמעצבנות שלו (כל רכב ודור הלמידה שלו - ראה בעיות ההתחממות המטופשות והבילתי נגמרות של ה-ZJ) יש פתרונות ידועים וזולים יחסית ומי שהתמזל מזלו (ובדק טוב ואצל מי שמבין - והחלק האחרון חשוב מאוד) ומצא דיסקברי טוב (ויש כאלה והרבה ותצקצקו שם בשורות האחרונות) לא יחליף אותו.
לא צריך להגביה, לא צריך למגן, לא צריך לחזק, לא צריך גלגלים גדולים, לא צריך מאכר לטסט - איך שהוא, מקורי הוא יותר עביר, יותר נוח, יותר מרווח, יותר מפנק מכל הקונקורנציה הקולנית.
והיה והחלטת לשפר - נעילה (אוט' או נשלטת), ציריות ו...זהו בעצם - יעבור בכל מקום שהבחור הפוטוגני השקיע עשרות אלפים, בכדי לעשות את אותו הדבר.. אם פחות מקום, פחות מרווח לבירכיים ולראש ויותר רעש וצילצולים..

רק חבל שהוא כזה... מכוער.
אבל נראה לי שעל זה כבר התגברת...

הייתי מציע לך לעבור בכלל לריינג' רובר 2000-2002 (לא 1996-99!!) אבל... חבל עליך.. מספיק האלפא :)

tzagi
05-08-13, 03:59
עוד אתר אנונימי/מגמתי/מירשע/קנאי/רעעעע!, שעקבותיו, באופן ברור וחד משמעי, מגיעות ל-NSA...

ברור.
הרי ה-XJ הוא האבא של הפרופוגנדה ויחסי הציבור נוסח "איש המלבורו" - במיוחד בארץ הלבנטינית שלנו.

איפה ג'ו עכשיו, שיספר כמה XJ אפשר לקנות כאן בלירה?

אה אה, עד כן.
מה בדיוק היה הבדל במחיד (כחדש) בין XJ לדיסקו ב(סתם נגיד) שנת 99? (יותר מכפליים?)
כמה XJ נמכרו חדשים ושרדו עד היום לעומת הדיסקו?(יותר מכפליים?)

לעומת זאת, הXJ משנת 99 כמה עולה היום? ובא נעזוב מצב מכני כרגע
באיזה מהם תקבל תמורה טובה יותר לכסף (אמינות, מחיר חלפים-תיקונים-שדרוג)?

שכבר לא לדבר....אתה יודע מה היתה הנקמה האולטמטיבית למלחמת העצמאות? (1776)
הדקה שאנשי המכירות בביואיק הצליחו לשכנע בריטי מטומטם לקנות את הפח זבל מאלומניום שאף אחד לא רצה בחינם.(אני אישית מאד גאה בהם)
לדעתי....המשא ומתן היה חייב להיות ככה:
http://www.youtube.com/watch?v=WtUN4F4Jt_M

Bernard
05-08-13, 05:53
מה נקמה? חשבתי שהאמריקאים ניצחו... (טוב, הם לא מודים שקיבלו עזרה מהצרפתים).

גו', אתה מתפרץ לדלת פתוחה.
אתה לא עוקב אחרי - אני אומר שה-XJ הוא רכב בסיסי במחיר בסיסי (ואין בו בכלל הרבה שיכול להתקלקל - לחבר שלי הוא עבד יופי עם גלון שמן שמילא בכל חודש + שני גלון מים + שני צילינדרים שלא עבדו בכלל, במשך יותר משנה... עד שגנבו לו אותו.. אז קנה אחר וכשזה גסס, במקום לתקן, קנה עוד אחד).

רק בארץ הוא שווה את משקלו בזהב - יותר מ-ZJ ו-WJ ביחד..

tzagi
05-08-13, 06:40
אתה אל תכנס לחיי הנקמות של האמריקאים, לפחות אנחנו לא גיזענים, שונאים את כולם במידה שווה, אני אישית לא סובל מזרח ומערב ארופאים, מה לעשות, הם עולים לי על העצבים.
צרפתים שמרצפים, הם לא אהובים בהרבה יותר.
אתה זה שהעלתה ערכי XJ בהשוואה לדיסקו וכולו אמרתי שאי אפשר להשוות. פשות עולם-נתח שוק שונה לחלוטין.

Bernard
05-08-13, 06:45
לא צריך להיעלב -אלא אם ממש רוצים...

לא העלתי את ה-XJ כהשוואה לדיסקו אלא כדוגמא לאגדות באזורי עולם שונים ומחירים, בהתאם לאותן אגדות.
פה ה-XJ רכב בסיסי מינוס, כזה שקונים כמה, בגרושים, להרכיב רכב תחביב וזורקים כשמתקלקל (אבל ממש מתקלקל - עד שהוא מת.. הנשמה יוצאת לך) ובארץ הוא מלך! הביקוש עולה עשרות מונים על ההיצע והמחיר... פנטסטי..

tzagi
05-08-13, 07:04
אף אחד לא נעלב, וכול השאר ידוע ממזממממן,
סוג של שוק היצע וביקוש שבכלל לא קשור למחירים במערב, שלדעתי מראים טוב מאד מה שווה מוצר X בניגוד למוצרY בלי השפעות מלאכותיות וניתן בקלות להבין למה.

Bernard
05-08-13, 16:21
חולק עליך, לגמרי.
וה-XJ הוא דוגמא קלאסית לזה.

תן לי סיבה אחת, מדוע בארץ (יענו, בישראל) ה-XJ עולה יותר מ-WJ, ללא שום פרופורציה.
הוא יותר קטן, יותר חלש, פחות נוח, פחות מאובזר, פחות "מגומר", עולה (במקור) הרבה פחות, שווה (כמשומש, פה , בארה"ב) הרבה פחות ועדיין...
ברור שזה ביקוש והיצע אבל לחלוטין לא מראה את השווי האמיתי שלו - זה רכב פחות טוב שעולה יותר, רק בגלל "שם אקזוטי" שיצא לו בישראל..
פה, כמו שאתה יודע, זה רכב "לניסויים" ורכב ראשון לתלמידי תיכון ורכב "דחק" לתלמידי קולג' - עולה גרוש וחצי, לא צריך לתחזק, כי הכל ברזל, ושווה כמו שזה...

אני לא מזלזל חלילה ברכב, במחיר הנכון, הייתי קונה אותו במקום הסופה והיה נשאר אצלי, כמתאים למשפחה, הרבה יותר זמן אבל אתה חייב להסכים, שבארץ, הוא מוערך הרבה יותר מהערך האמיתי שלו...
בלי השפעות לאכותיות, היה עולה 1/2-1/3 מ-WJ בשנתון מקביל..

Saar
05-08-13, 17:04
חולק עליך, לגמרי.

תן לי סיבה אחת, מדוע בארץ (יענו, בישראל) ה-XJ עולה יותר מ-WJ, ללא שום פרופורציה.
הוא יותר קטן, יותר חלש, פחות נוח, פחות מאובזר, פחות "מגומר", עולה (במקור) הרבה פחות, שווה (כמשומש, פה , בארה"ב) הרבה פחות ועדיין...

אני לא מזלזל חלילה ברכב, במחיר הנכון, הייתי קונה אותו במקום הסופה והיה נשאר אצלי, כמתאים למשפחה, הרבה יותר זמן אבל אתה חייב להסכים, שבארץ, הוא מוערך הרבה יותר מהערך האמיתי שלו...

הי,

אני חושב שדווקא כאן אולי תהיה לי תשובה...
התשובה היא במה שאתה כתבת... כשאני חיפשתי רכב שטח אחרי הויטרה, רציתי "סופה משפחתית" וזה בדיוק מה שה - XJ הציע.
יש בו את כמות האלקטרוניקה והחשמל המינימלית ההכרחית ועדיין הוא מאוד פשוט מכנית, גם לתחזוקה עצמית.
אני מסכים ש WJ או ZJ הרבה יותר נוחים וחזקים, אבל הם הרבה יותר מורכבים ו"דחוסים" בתא המנוע = הרבה יותר קשה לתקן אותם. לחליפין, יותר יקר לתקן אותם.

סער

Bernard
05-08-13, 17:27
יש WJ עם מנוע ואלקטרוניקה של XJ, שעולה הרבה פחות...

Saar
05-08-13, 17:36
יש WJ עם מנוע ואלקטרוניקה של XJ, שעולה הרבה פחות...

פה בארץ הקודש?

אני יכול לספר מנסיוני האישי, כשאני חיפשתי רכב (אי אז לפני 10 שנים...) בדקתי סיקסים, סופות ובשלב מסויים גם דיסקו בנזין ו ZJ
(WJ היה חדש ועלה הרבה יותר ממה שיכולתי לחשוב על להוציא :) )
במקרה ניתקלתי ב XJ (שאפילו לא היה למכירה) ומפה לשם "עשיתי סיבוב" על האוטו.
ה ZJ והדיסקו היו לי גדולים מדי, לא אהבתי את המימדים שלהם (בדיסקו היו עוד כמה דברים שלא אהבתי בזמנו, אבל זה סיפור אחר)
בקיצור, ה XJ הרגיש לי בדיוק הגודל הנכון והעוצמה הנכונה. השאר היסטוריה...
סער

Bernard
05-08-13, 17:44
כן WJ עם מנוע 6 בטור ובלי שום מערכת הנעה מתוחכמת.

אם אלה היו לך גדולים מידי, אין שום ויכוח - זה הרכב המתאים לך וזה רכב מצויין לדרישות שאתה מעלה - אני דיברתי על מחיר השוק שלו, בארץ...

ובהמשך לאגדות/הגדות/השמצות...
הנה http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=77864, ככה הן נוצרות.
יקפצו "הרעים" על הכותרת וילעזו "בבקשה! כמו שאמרנו...".
ואז אתה נכנס לתוכן ומתברר שזה בכלל הבעלים (מסכן אבל...)

tzagi
05-08-13, 20:33
חולק עליך, לגמרי.

לא הסברתי נכון, הכוונה היתה שניתן להשתמש באיביי ככלי לקבוע ערך בגלל שאין השפעות כגון הצ'רוקי בארץ הקודש.
תחשוב מה היה קורה אם היו אלפים מהם...

amit1
06-08-13, 20:03
ערכו של כלי רכב הוא הערך המוסף שהוא נותן לבעל הרכב. במקרה של הדיסקו, במידה והא מתוחזק נכון ובעל הרכב תחביבו טיולים ונסיעה בשטח, מדובר בערך גבוה.

דרור ברלי
06-08-13, 21:04
ערכו של כלי רכב הוא הערך המוסף שהוא נותן לבעל הרכב. במקרה של הדיסקו, במידה והוא מתוחזק נכון ובעל הרכב תחביבו טיולים ונסיעה בשטח, (וגם בעל מספיק ממון שהוא מוכן לפוצץ ללא הכרה על תיקונים בלי סוף) מדובר בערך גבוה.

התוספת באדום היא שלי.

סתם יצא לי לעלעל היום בגליון ישן של קונסיומר ריפורט, מ-2007...
קצת קשה לחשוד במדיה הזו כבעלת סנטימנטים למותגים מסוים.

דיסקברי II מוגדר שם כ"POOR" בכל מה שקשור לאמינות. גם הם מטומטמים ולא מבינים כלום?

amit1
06-08-13, 22:01
התוספת באדום היא שלי.

דיסקברי II מוגדר שם כ"POOR" בכל מה שקשור לאמינות. גם הם מטומטמים ולא מבינים כלום?

הקונסיומר ריפורט ירחון מכובד, מעניין איזה ציון הוא היה נותן לסופה ? חוות הדעת של הקונסיומר לא רלבנטית ל TD5 שלא נמכר בארה"ב למרות שגם דגם הבנזין מצוין (לקח מקום ראשון בראלי חוצה ישראל...) דרך אגב הקונסיומר קטל סופית מותגים נוספים לדוגמא הסמוראי ששיווקו בארה"ב נאסר לחלוטין בגלל הדו"ח של הקונסיומר ריפורט. בנוגע לדיסקו 2 מניסיון של מעל 8 שנים מתברר שבתחזוקה נכונה, וכוונתי ע"פ הוראות היצרן שמפורטות ב RAVE , הרכב אמין וזול לתחזוקה. ברור שהדיסקו לא חף מתקלות כמו כל רכב אחר אבל כולן ידועות וצפויות ולרובן נמצא פתרון. הבעיה היא שאני לא מכיר בארץ בעלי מקצוע שמכירים את הוראות היצרן. לכן אם אתה בעלים של דיסקו ורוצה לנהוג ברכב אמין אתה חייב ללמוד ולהכיר את הרכב בצורה יסודית. העסק הופך לתחביב.....לטוב ולרע. בנוסף בדיסקו שילוב נדיר של עבירות מובנית as-is עם נוחות......כשחוזרים מהציחור מעריכים זאת....הדיסקו לא בר השוואה לסופה, הסופה בהגדרה רכב עבודה ספרטני עם מתלים פרימיטיביים שבנויים למטען כבד יחסית ויוצרים קשר ישיר בין חוליות הגב של הנהג לתוואי השטח. יש כאלו שזה מתאים להם. לי לא.

Bernard
06-08-13, 22:14
התוספת באדום היא שלי.

כבר מזמן הקונסומר ריפורט לא נחשב אובייקטיבי וחף מפניות - אבל הוא אכן נותן אידיקציה.
מלבד זאת, דרור, בדקת מה התלונות והשיקלולים שלפיהם מחושב הציון - זה הולך, ברוב המקרים, לפי תלונות צרכנים והם לא מבדילים בין "הרדיו לא עובד לי טוב" לבין "הלך ראש מנוע אחרי 1/2 שנה".
תראה איפה יוצאים מרצדס, בנטלי וכו' בסקר של קונסומר ריפורט - הרי שם, ביקרים יותר, כל פיפס ועדשה מתחת לכיסא הבעלים/הנהג העשיר, הרכב חוזר למוסך בתלונות, אפילו אם הגולם פשוט לא יודע על איזה כפתור ללחוץ - הנה לך ציון נמוך...

שוב, אין ויכוח שרכב אנגלי, בהגדרה, פחות איכותי/אמין מגרמני מקביל או יפני בשתי דרגות מתחת. בטח לא תשמע ממני ויכוח על זה ואני מסכים עם כל מילה, שכתבת על עט החלל האנגלי - מייצג מאוד.
אני מדבר על פרופורציות, תמורה למחיר והשוואה לקונקורנציה מקבילה - אני לא רואה הבדל כזה שיפסול את האנגלי באופן אוטומטי..
זה הכל.

דרור ברלי
07-08-13, 00:14
עמית, אני השוויתי לסופה?
או לסמוראי?
או לדה שבו?
או לאופל רקורד?
או לפורד מודל T?
או לעגלה עם סוס?........

מה הקשר בכלל לסופה. מדברים על דיסקברי. והאמריקאים באמת מכירים רק בנזין, שהוא אמין יותר מהדיזל. ועדיין הוא יוצא POOR. מסכן... באמת טוב שזה לא TD5.

amit1
08-08-13, 09:04
אני חושב שדיסקברי 2 הוא רכב מוצלח. יש נבלות... אבל הרוב סביר בשביל רכב שטח בן עשור.
אבל... מה בעניין הגיר האוטומטי ולמה כל בעלי הרכב הזה רואים בו מוקש עם אורך חיים של 150 אלף קמ?

אסף. אכן הגיר נוטה לשבוק בסביבות ה 200000. הפתרון כאן http://www.ashcroft-transmissions.co.uk/index.php?act=viewProd&productId=52 בקנייה צריך לבדוק היטב את הגיר ולקחת בחשבון שיפוץ כולל (גיר+מוח+ממיר ) בדיוק הדראוליקה, החלפת גיר בגיר משומש מיבוא או קניית גיר משופץ מאשקרופט.

amit1
08-08-13, 09:48
עמית, אני השוויתי לסופה?
או לסמוראי?
או לדה שבו?
או לאופל רקורד?
או לפורד מודל T?
או לעגלה עם סוס?........

מה הקשר בכלל לסופה. מדברים על דיסקברי. והאמריקאים באמת מכירים רק בנזין, שהוא אמין יותר מהדיזל. ועדיין הוא יוצא POOR. מסכן... באמת טוב שזה לא TD5. דרור, את הקונסיומר ריפורט אותו אני מכיר הרבה שנים וצריך לקרוא אותו בהקשר הנכון של השוק האמריקאי. אני לא מכיר רכב מושלם וככל שהרכבים משתכללים הבעיה גדלה. בכלל לייצר כיום רכב ובמיוחד רכב שטח זאת בעיה רצינית. מצד אחד מוצר צריכה ושוק תחרותי ומצד שני טכנולוגיה של תעשיית התעופה. עם סופה חדשה דנדשה פשוטה (ערימת ברזלים) מודל 95 שחשבתי שתהיה אמינה ונטולת תקלות אכלתי קש ותערובת בכמויות וכדי לא לבייש את המסגרייה בנצרת לא אפרט את התקלות שחוויתי (דרך אגב אכזבה גדולה המסגרייה הזאת בניהול נכון יכלה להפוך לסיפור הצלחה עולמי) עם טרופר חדש דנדש ניצלתי בעור שיני ברגע האחרון רגע לפני שהמנוע התחיל לייצר מיונז (שלא לדבר על הטרנספר הנמוך....והפרונט הקדמי ששוקע בשטח טכני) בקינג חוויתי תקלות באזור ה 170000 ק"מ ומחירי חלקים רצח ומרווח גחון מצחיק שגירד כל סלעון , בפראדו הפרונט הקדמי קורס סתם כך ללא התראה, מזרקים בעיתיים ויקרים רצח, והדש בורד מתאדה. לעומת זאת עם הדיסקו הקשיש שלי אני כבר 8 שנים מרוצה ונהנה כל יום מחדש. גיליתי רכב מהנה בצורה בלתי רגילה, שילוב נדיר של נוחות בשטח ובכביש, בנוי מלכתחילה לנסיעה נוחה בשטח קשה וגם בכביש, קל וזול לתחזוקה.(חלקי חילוף OEM זולים) ואמינות מדהימה, מעולם לא נתקעתי עם הרכב בשטח. תנוחת ישיבה משובחת, חלונות גדולים דרכם רואים את השטח, מזגן מעולה, קופסא גדולה ומרווחת. אממה, הרכב הזה הוא מעין תחביב, יושב לך בראש כל הזמן. אם אתה מתחזק אותו נכון אתה נהנה ממנו. דווקא מי שמבין ברכבי שטח צריך לדעת את הערך המוסף של הדיסקו במונחים של עלות/תועלת והנאה.

ארז
08-08-13, 12:27
לפני שאני מספר על "החוויה, שלי עם דיסקברי מצחיק אותי שמכל העולם דווקא אנשי הצ'רוקי למינהם מעלים כל הזמן את נושא האמינות.... מה שנקרה ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה....

בכל מקרה לי היה דיסקברי 2004 נקנה עם ק"מ מאוד נמוך ,רכב שטופל היטב ונשמר בקנאות אצל הבעלים הקודמים שלו.
אני אקצר ואספר שתחלס לא היה שבוע בלי תקלה כלשהי( לרוב כאלו שמוגדרות על ידי בעללי דיסקברי/גראנד צ'רוקי כלא תקלות... זה פיצ'ר... זו תחזוקה... זה לא תוקע את הרכב וכו' וכו'...), המון בעיות חשמל
היו גם תקלות רציניות(גיר) אבל בגדול מה שהרס לי את החיים זה שפשוט לא סמכתי על הרכב ,כל הזמן חכיתי למכה הבאה, למזלי קנו את הרכב לפני שהספקתי לשרוף אותו....

Saar
08-08-13, 12:36
ארז, תודה.

לגבי אמינות הצירוקי, דווקא אצלי אני יכול לומר שבמשך 9 שנים היו מעט מאוד תקלות, בטח לא כאלו שגרמו לי לבדוק את יתרת האשראי בבנק...
בשנה האחרונה היו כמה תקלות כואבות - רדיאטור שהתפוצץ באמצע טיול וגרם לפגיעה בראש המנוע ורדיאטור סיני דולף...
תקלה נוספת שליוותה אותי כמה שנים ותוקנה השנה הייתה בעיה במנגנון השליטה על חלונות החשמל, 60$ לפיקוד חדש והבעיה נפתרה (זה נגרר המון זמן כי במשך תקופה ארוכה לא נסעתי עם עוד אנשים באוטו כך שלא הפריע לי שהם לא יכולים לפתוח את החלונות :) )

בקיצור, מה שמפחיד אותי עם ה D2, זה המשפט האחרון שכתבת "כל הזמן חיכיתי למכה הבאה"
תודה,
סער
אני לא מתייחס לריפוד גג נופל כתקלה :)

boaz avrahami
08-08-13, 13:06
לפני שאני מספר על "החוויה, שלי עם דיסקברי מצחיק אותי שמכל העולם דווקא אנשי הצ'רוקי למינהם מעלים כל הזמן את נושא האמינות.... מה שנקרה ההגנה הטובה ביותר היא ההתקפה....

בכל מקרה לי היה דיסקברי 2004 נקנה עם ק"מ מאוד נמוך ,רכב שטופל היטב ונשמר בקנאות אצל הבעלים הקודמים שלו.
אני אקצר ואספר שתחלס לא היה שבוע בלי תקלה כלשהי( לרוב כאלו שמוגדרות על ידי בעללי דיסקברי/גראנד צ'רוקי כלא תקלות... זה פיצ'ר... זו תחזוקה... זה לא תוקע את הרכב וכו' וכו'...), המון בעיות חשמל
היו גם תקלות רציניות(גיר) אבל בגדול מה שהרס לי את החיים זה שפשוט לא סמכתי על הרכב ,כל הזמן חכיתי למכה הבאה, למזלי קנו את הרכב לפני שהספקתי לשרוף אותו....

אני נוטה לקבל את הסיכום שלך אבל עדיין לא הבנתי למה לא סמכת עליו אם לא היו תקיעות.
האם הקטנות החוזרות הם שעירערו את היחסים בינכם?

amit1
08-08-13, 13:39

מנגד אני מחזיק את הרכב 8 שנים, 270000 ק"מ, עם רמת תקלות נורמאלית לחלוטין ואף נמוכה יותר מרכבים אחרים שהיו לי בעבר. במקביל זכיתי ברכב מפנק ומהנה!! הרכב לא נתקע מעולם וכמעט ולא רואה מוסך (אני מטפל ברכב בעצמי). אני נוסע בדיסקו 2 TD5 ללא ACE . את כריות האוויר ניתקתי ממחשב הרכב ואני מפעיל אותן באמצעות בקרה עצמאית. שבניתי לבד (בהנחיית ברנרד...) התקלה הרצינית היחידה שנתקלתי בה הייתה שגיר ה ZF שבק ב 190000 ק"מ. היום אני יודע כיצד להתמודד עם ה ZF. . אתה בטוח שהרכב תוחזק ע"פ הוראות היצרן, מניסיוני אף אחד בארץ לא מכיר את הוראות היצרן! (כולל המזרח).

ארז
08-08-13, 13:41
התחושה הכללית ברכב הייתה שכל רגע יכול ללכת משהו, בן אם זה משהו קטן ומעצבן ובן אם זה מכלול רציני...
בתחילת הדרך שלי איתו באמצע עליה במדבר יהודה כשאני לבד פתאום הדש בורד נדלק כאלו חג המולד ומתברר שאני בלי ABS וכמובן בלי בקרת משיכה... קצת בעיה בעליה דרדרתית עם הצלבות ובלי דיפ' מרכזי...

אחרי החוויה הזו כבר לא סמכתי עליו יותר ולמרות שהרכב טופל במוסך מורשה, היה עם ק"מ נמוך ולא קרעתי אותו כמו שכתבתי, לא היה שבוע שלא היה איזה סיפור איתו( פעם זה החלון, פעם זה הABS, פעם זה כפתור של הצופר שקופץ מההגה ועוד ועוד...)
רכב לימון? מכוון שחלק גדול מהפרנסה שלי זה מלנדרובר אז כנראה שהמפעל שלהם בפרדס לימונים ענק...

מצד שני לרכב יש יתרונות גדולים ומשמעותיים ממתחריו בשנתון, אצלי החיסרון הדי יחידי שהיה לרכב( האמינות) הכריע את העניין.

ארז
08-08-13, 13:45
עוד משהו קטן...
עמית, לא משנה כמה פעמיים תחזור על אותם המשפטים זה לא יהפוך את זה לנכון, מי שרוצה מוזמן להסתכל על ההיסטוריה שלך עם הרכב בפורום של גפטריפ וגם פה ויכול להבין שכבר החלפת 80% מהרכב, גם אם זה לא נכון מה שכתבתי, יכול להיות שלך זה מתאים( בגלל היתרונות שלו), אבל לי לא מתאים להחזיק רכב שבגללו אני צריך להיות בקשר עם בעלי מקצוע באנגליה.
התרוץ של לא מכירים את מכלולי הרכב בארץ בעיני זה מצחיק... כל לנדקרוזר ממוצע מסובך פי 100 מהלנדרוברים שלפני הדיסקו 3 ובכל זאת כל מוסך יכול לטפל בהם, אז דווקא רכב פשוט כמו לנדרובר חייבים איזה דוקטור לFZ מאנגילה? אני לא אוכל את זה... ואם זה כן נכון אז לי אישית לא מתאים להחזיק רכב כזה.

amit1
08-08-13, 14:09
לדיסקו שלי טרנספר עם נעילה מרכזית. כאשר המודולטור ABS התחיל לזייף בסביבות ה 200000 ק"מ קניתי חדש דנדש באי ביי ב 400 $ . בנוגע ל TC, מומלץ בכל כניסה לשטח לשלב את הנעילה המרכזית כדי לצמצם את פעולת ה TC ולשמור על המודולטור/קליפרים......בנוסף מותקנים אצלי מוגבלי החלקה של איטון והשילוב של המוגבל החלקה עם ה TC מצוין.. בעיית הכפתור המפורסם בגלגל ההגה נפתרה כשקניתי גלגל הגה חדש באי ביי ב 50$ שכלל גם זוג כפתורים :) בנוגע ללימונים אל תזלזל, פרדס לימונים מניב בדר"כ רווח נאה :) בהשוואה לשמוטי!

amit1
08-08-13, 15:12
ארז, כנראה שלא קראת טוב בצהוב. ואומר לך שוב ושב, מנסיון הדיסקו שלי רכב אמין נקודה. כל מה שהוחלף בדיסקו שלי (למעט שיפוץ הגיר) מתחייב ברכב שטח בן 11 שנים שגמע 270000 ק"מ במיוחד כשאתה רוצה לשמר את הרכב ברמת אמינות גבוהה. כשחלקים זמינים ובמחיר סביר והעבודה מבוצעת על ידך... הרבה יותר זול לקנות חלק חדש בחו"ל ולהחליפו בצורה יזומה בטרם הפך לחלק תקול שתוקע עוד 10 מכלולים מסביבו. אני מעדיף להחליף באופן יזום ולא לחוץ משאבת מים שעלותה 50 GP ומותחן בעלות 25 GP מלדפוק מנוע קומפלט. אני לא מתבייש לומר שאני מתחזק את הדיסקו בדיוק ע"פ הוראות היצרן ולא בשיטת החרטא ברטא והחפיף שנהוגה בארצנו. האם בטויוטה לא מחליפים רדיאטור וצנרת אחרי 2700000 ק"מ/ 11 שנים? בכל מקרה ולדוגמא, אם אתה מחפש רכב נוח עם 2 סרנים קשיחים וקפיצים ספיראליים, הדיסקו מהווה אלטרנטיבה טובה בהיבט של עלות/תועלת גם בהשוואה לקרוזר 100 מודל 2002 עם 400000 ק"מ, מתלה קדמי IFS שעלותו 175000 ₪ (אח"כ לחפש בולמים מתכוונים שמשקלם בזהב). נכון, אתה צודק, אני נוהג ללמוד ולהתייעץ עם בעלי מקצוע בחו"ל. לצערי למדתי שרוב ענף המכונאות (לא כולם) בארץ חובבני עם נטייה לשרלטנות.

Bernard
08-08-13, 15:42
ראשית: ארז, כל רכב שאתה נהג בו לא יכול להיחשב ככזה שלא עובד קשה... בהגדרה :)..

שנית: חבל שאתה "נעלם" מפה לתקופות ארוכות, וכך הדיונים/שירשורים מתארכים....

שלישית: מודולטור ה-ABS, שהבאת פה כדוגמא, הוא באמת דוגמא אבל ל"שם" שיוצא ולאגדות שמשתרשות.
כמו שאמרתי, טיפול לא נכון וקיצורי דרך הן המקור העיקרי ללאגדות העם האלה..
ראשית, למודולטור יש פתרון קל לביצוע וזול מאוד, יחסית, גם בלי לקנות חדש.
שנית, לאחרונה למדתי (משהו חדש) שאותו מדולטור בדיוק, מותקן בהאמר ואני לא זוכר ששם שומעים סיפורי זוועה על מודולטור ABS "שהולך" כל שני וחמישי.

רביעית: סער, אני חושב שארז התכוון ל"גראנד צ'ירוקי" ולא לצ'ירוקי - מה כבר יכול להתקלקל בצ'ירוקי (אלא אם הוא מגיע בגירסתו כ"סופה"...) ומה שהזכרת זה שיהוק קטן ולא "ת ק ל ה" שמאפיינת ויוצרת "שם", כמו במקרה של הדיסקברי..

חמישית: אכן, כמו שנאמר לא אחת, רכב אנגלי הוא בדיוק שיא הגימור והתיכנון לפרטים אבל העניין הוא ההגזמה (פחד מהתקלה הבאה? זה לא בדיוק מדד לאמינות -אני זוכר מה כתבת על הפראדו בזמנו - זה "פחד מהתקלה הבאה"...) בכל הנוגע לדיסקברי (ולריינג'... אבל זה יותר מובן..:() ומה האלטרנטיבות וכמה הן "מפחידות" ויקרות...

יואב פולס
08-08-13, 15:47
עמית,
מכיוון שאתה מזכיר את הרכב שהיה לי, ושוב מביא דוגמא להצדקה שלך להחזיק את הדיסקברי (יחד עם הרשימה שנתן לך דרור), אין לי אלא להעמיד אותך על דיוקם של דברים:
1. סט בולמים מקוריים מתכווננים עולה, כולל משלוח, פחות מ 4000 שקלים. כולל משלוח. זה הכל.
2. הרכב נמכר במחיר של שלושה דיסקברים שלך, ועדיין התפשרתי עמוק מאוד על המחיר. במחשבה נוספת, יותר מפי שלוש. הוא עדיין נותן תמורה הולמת למחיר.
3. עם 325000 ק"מ הרכב שמור, פועל, ומגיב הרבה יותר טוב מכל דיסקברי 2 שאי פעם נהגתי עליו, כולל כאלה עם 60,000 ק"מ או 120,000 ק"מ.
אל תשווה דיסקברי 2 ללנדקרוזר 100. הם לא באותה הליגה, ולעולם לא יהיו. הם גם לא תוכננו להיות באותה הליגה. ה 100 נתן מענה לריינג'. הפראדו מוצב מול הדיסקברי.
היום בדיעבד, אני לא מבין איך יכולתי לסבול דיסקברי 2. זו דעתי, ולא משנה כמה תרד לפסים אישיים, כמה תתקוף החלטות שלי או של אחרים, היא לא תשתנה.

כל השרשור הזה, הוא שאלה של סער שרוצה לרכוש דיסקברי.
הדרך שלך להצדיק לעצמך את הבחירה שלך בדיסקברי היא לתקוף כל מי שמעביר ביקורת, בין אם בהתקפה אישית, ובין אם בהתקפה על הרכב שהחליט לרכוש.

כל אחד מאיתנו מנסה להצדיק, בראש ובראשונה לעצמנו, את הבחירות שאנחנו עושים. כבר כתבו את זה כאן.

אני מקווה שסער יקנה דיסקברי 2.

בהצלחה,
יואב

Bernard
08-08-13, 16:33
באמת לא ברור לי איך מישהו משווה רכב שעולה X לאחד אחר שעולה 3X, שוקל 3X ויכול להכיל את רכב X בבגאג'..

יואב.
אתה רק שוכח לציין שהמחיר שציינת פה הוא רק לשני בולמים ולא ל-4... אם אני לא מתבלבל (ל-100 הבולמים מתכווננים רק מאחור, לא?).
אתה גם לא מציין שהמחיר האסטרונומי כולל... רכב ברמת גימור של צ'ירוקי (אפילו לא גראנד), גם אם האיכות היא יפנית, ושהמחיר הגבוה בעליל נועד למצב אותו מול מתחרים יקרים ולא בגלל מכלולים יקרים ו/או מתוחכמים - שוב, סוג של אגדה... בצדק או שלא (כמו הפאטרול, שהוא המתחרה הישיר שלו, בארצות רלוונטיות).
פה, באמריקה.., כמו שאמרתי לך בשירשור אחר, יש המון 100.. המון והם נראים שמורים יפה ו... מפגרים בשנות דור אחרי מתחריהם למחיר ו/או לגודל - פשוט רכב שמעוצב באופן דומה 20 שנה וגם נראה כך.
למי שאוהב - לבריאות אבל, למעשה, אתה משלם מחיר של רכב פאר ומקבל רכב פרימטיבי (אמנם שכל פלסטיק במקום ומתפקד) ובעל "שם אגדי".
מה שמדגיש את מימרת חכמינו "טוב שם טוב, משמן טוב"..

וזה שמכרת במחיר גבוה... נו, זה המחיר שגם שילמת, יותר מדיסקברי,באותו שנתון וחוץ מזה, זה טויוטה.
גם הקורולה נמכרת במספרים גדולים ומחזיקה מחיר מצויין, הרבה יותר טוב מכל הארופאיות והאנגליות והיא לא מתקלקלת והגאדג'טים שלה מחזיקים לעד (אולי משום שהם... לא קיימים) אבל זה עדיין לא עושה אותה אוטו טוב יותר מהיתר - "שם טוב..".

וחוץ מזה.
ראיתי במודעה שמכרת בגלל שקנית רכב קטן (פרטי) יותר - הרי ה-100 הוא מפלצת ענקית - אולי אם היה לך רכב קצת קטן יותר, במקום האוטובוס היקר הזה, הוא היה עונה על הצרכים של שטח בגודל סביר ומשפחתי שניתן לחיות איתו ביומיום - אבל כל אחד ושיקוליו.

ולסיום.
אני לא חושב שעמית ניסה לפגוע "אישית" (ואני בטח שלא) בטיעוניו - יש לנו נטייה להזדהות עם הרכב שלנו (מחמל נפשינו) ולקחת אישית, כל ביקורת עליו ("מה, אני לא מתחזק אותו טוב?!?!?!")...

מיותר..

itayt
08-08-13, 17:05
יוסי, רק עכשיו ראיתי שהעלת תמונות ריגול של הדיפנדר שלי מפורק, לצורך טיעון שיש בעיות בלנדרובר.
אז בכדי להעמיד דברים על דיוקם, אמנם כל הדשבורד פורק, אבל זה בסה"כ לפתיחה של צינור ניקוז של המזגן. לא היה לי בחיים רכב שיותר אהבתי ויותר הייתי מרוצה ממנו, יותר מהדיפנדר הזה. לא אגיד לך שמבחינת תקלות הוא מקביל ללקסוס, אבל 99% מהתקלות שהיו לי איתו, קשורות ישירות למוסך היבואן ולא לרכב עצמו, כולל הבעיה במזגן שנוצרה בגלל שהיבואן התקין לי במעמד הקניה, מזגן אחורי בהתקנה מקומית, וכמו כל ההתקנות המקומיות בארץ זה התקנה גרועה.
מבחינתי, לא יפתסו אותי חי בלנדקרוזר...
ועוד משהו לקינוח, מעניין מה אתה עשית במוסך באותו יום... הרכב שלך כבר הפך לחלק קבוע מהנוף שם. :-)

יואב פולס
08-08-13, 17:09
יעקב,
לא. אני לא טועה. המחיר הוא לארבעה בולמים מתכווננים. בערך 110 ליש"ט לבולם בחו"ל.
מסתבר שגם כשרואים מלא 100 עדיין לא יודעים שכל הבולמים מתכווננים.
כשאני כותב כל, הכוונה היא גם לקדמיים.
בולם ההגה לא מתכוונן.
אפילו בניסוח שלך אתה נכנס לשיקולים שכל מטרתם היא להקטין רכב אחר, בשביל הפרופורציה. אם אני אקטין רכב X הדיסקברי יצא פחות נורא.
שחרר.
עמית אכן מנסה לפגוע. כל הזמן. בכולם. כדי להיכנס לכוונות שלו רק צריך לומר מילה רעה על לנדרובר. כאן ובצהוב. כל תגובה שלו גולשת לפסים אישיים. זה האיש. אפילו כאן בשרשור. זה האיש שחיפש נעילות של מק'קאליסטר, ציריות של קורץ באואר.
אכן הזמנתי רכב קטן, חדש, ידני עם מנוע 1200 סמ"ק.
היה לי רכב "קצת" יותר קטן - דיסקברי 2. שנתיים וחצי. כפי שרשמתי, אני לא מבין למה, היום יותר מתמיד.
אחרי קבלת הרכב הקטן אתחיל בחיפוש אחרי רכב שטח, שיהיה רק לשטח. אולי היילקס, אולי טויוטה 80. אולי גרנד ואולי 75. הכל פתוח למעט לנדרובר, שהוא מותג שאני מאוד אוהב, אבל מרחוק. לא אקנה לעצמי היום ל"ר. אהבה יקרה מדי בשבילי.

Bernard
08-08-13, 17:38
4000 ש"ח, ל-4 בולמים מתכווננים, כולל משלוח ומיסים - זול מאוד!! גם אני רוצה!
אתה יכול לשלוח לי לינק לאתר עם מידות, אולי יתאים לאקספדישן שלי.

כמו שאמרתי, אני לא חושב שצריך להשוות תפוחים לתפוחים וכל יתר ההתייפיפויות האלה אבל בוא לא נגזים..
אין מה להשוות בין ה-100 לבין הדיסקברי - לא במחיר, לא בגודל, לא במשקל, לא בתיחכום (לטוב ולרע, זה כבר סיפור אחר), לא באלקטרוניקה ולא במכניקה (מתלים) - בכלום.
אז מה בדיוק ההשוואה, שלשניהם יש 4 גלגלים, 4X4, ומנוע?

לא מנסה להקטין שום רכב אחר אלא להעמיד דברים על דיוקם - הדיסקברי רכב מודרני (לתקופתו - אפילו דרור התלהב בהשקה בארץ וכולם עמדו נפעמים בבור, כשג'ו בירן הדגים) ומתוחכם ואילו ה-100, עם כל הכבוד, הוא רכב "ברזלים" מיושן (ואם כבר מיושן כזה, הייתי מעדיך את ה-105), שעל מנת להתחרות בריינג', עטה עור, בולמים מתכווננים (במקום משהו יותר מתוחכם ונוח, שמצריך שינויים במתלים) ו.. זהו. אפילו לא שידרוגון קטן לעומת ה-80.

עם זה שיש לך נסיון רע עם הדיסקברי, אי אפשר להתווכח ואני באמת לא מקנה ולא שמח לעידך (חלילה) ובהחלט מובן לי למה אתה לא רוצה להתקרב לאחד כזה יותר. ברור ומובן וטרוויאלי לגמרי - לאחרים נסיון שונה (הפוך).

זה שאתה מתאר את המהות של הדיסקברי, לפי הנסיון שלך ומכליל, גם זה ברור ומובן וכולם עושים את זה - זה נקרא "נסיון אישי" ואני לא רואה את זה כשונה ממה שעמית עושה - כל אחד בסיגנונו.
קראתי (שנים) בצהוב וגם פה ואני לא רואה משהו חריג אצלו או רגישות יתר (כמו שניתן לראות פה אצל חלק מהחברים, בשירשורים אחרים) - הוא מגיב, פחות או יותר, ברמה שכותבים "לו".
אין לי דבר עם עמית. פגשתי אותו פעם אחת, להעביר מידע שביקש ועזרתי לו בפורומים, כמו שאני עושה עבור כל אחד אחר שצריך ומבקש - ההתרשמות שלי שונה משלך - כש"קופץ" איזה חכמולוג בצהוב (בד"כ עם טויוטה...:)) ו"עוקץ", עמית משיב באותו אופן ו"אחת אפיים" - נראה לי לגיטימי ומשעשע ואינפורמטיבי בדיוק כמו שצריך להיות בפורום צבעוני (אדום או צהוב) ולא יבשושי.
לא ראיתי שקילל מישהו או העליב או משהו.
איך אמרת - "שחרר".

ומה זה הנעילות והצריריות האלה? משהו שפיספסתי או שאני יוצא גולם, ששואל מה זה "שמן נחשים"...?

יואב פולס
08-08-13, 17:57
יעקב,
לי יש את הנסיון שלי. לארז יש נסיון דומה, יש עוד אנשים עם נסיון דומה.
היה הפוסט המיתולוגי "נפטרתי מהנבלה".
כולנו נפלנו על לימונים. הרכב פצצה. זה רק לימונים.
כמו שארז כתב - פרדס.
אני מסכים איתך שה 100 הוא ברזלים ישנים וטיפשים בעטיפת עור ופאר. אמין. עובד. מהודק. איכותי. לי זה מתאים.
הנעילות האלה והציריות...היו פעם ימים שמחים בצהוב.

Bernard
08-08-13, 18:17
עשיתי חיפוש...קטעים איתכם... אז אני לא מבין מה העצבים..

לךיש נסיון ולארז יש נסיון ולאחי היה נסיון (כל רכב שהיה לו - רק דיסקברי ודיפנדר)... בעייה - ולפחות במקרה (מקרים) של אחי, אני יכול להעיד, שלא תמיד הרכב אשם...:)

אבל, מהצד השני, לאבי יש נסיון, ולינון יש נסיון, ולרמי יש נסיון, וזיו ואלדד עכשיו רוכשים נסיון (לזיו יש נסיון של 5 שנים עם הריינג' שקניתי בניו יורק).
אני בכוונה לא מזכיר את עמית... כנראה שהנסיון שלו לא מקובל עליך :)

ואני חייב לציין שגם לי יש נסיון - עזרתי רבות, שנים, לחבר במוסך בכל מיני תקלות של DII ו-LR3 וריינג'ים - לא נתקלתי ב-DII או בריינג' אחד שהיה בלי "קיצורי דרך" בעברו... אחד! כולם מג'ומפרים ומקוצרים ומקומבנים, על מנת "לפתור, ולהעלים כל מיני תקלות - יש מוסכניק (מאוד מוכשר, אני חייב לציין) יותר משנה לגלות את כל הקומבינות (אני מקווה שגיליתי את כולן) שיצר "לתקן" תקלות (שהיו או שלא היו - לפעמים סתם ניתוק יזה "מעקף" שהשתיל, פתר בעייה) - אבל הוא גורם לכלי הרכב להמשיך לנסוע...

לכולם יש נסיון.
מי אומר שהנסיון שלך ושל ארז הוא הוא הנסיון המייצג?

בשביל זה יש את הפורום והשירשור הזה.

יואב פולס
08-08-13, 18:34
אתה צודק.

ד ו ר ו ן
08-08-13, 21:19
כל מה שהוחלף בדיסקו שלי (למעט שיפוץ הגיר) מתחייב ברכב שטח בן 11 שנים שגמע 270000 ק"מ במיוחד כשאתה רוצה לשמר את הרכב ברמת אמינות גבוהה..
לא, פשוט לא נכון.
בינתיים, כל מה שתיארת כ״בעיות קטנות ופתירות״ זה זה משהו שרכבים אחרים לא מכירים, או לפחות לא ברמת האינטנסיביות שאתה מתאר.

אני נוסע ברכב בן 15 שעבר חצי מליון, ובהתייחס למכלולים שיש בשני הרכבים (לא מתייחס למערכות שאין בשניהם), רכב שראה ״קצת״ שטח בחייו, ולא נתקלתי ב-99% מהתופעות שאתה מתאר.

אז נכון שכל דבר עלה לך ״רק 50 דולר/פאונד״, אבל אתה מתעלם מזה שהרבה תקלות קטנות עולות ביחד הרבה כסף, ומצריכות הרבה מאד התעסקות בלתי פוסקת-ושוב, זה מלקרוא מה שאתה כתבת על תיקונים והחלפות.

זה בסדר אם אתה מוכן להתמודד עם זה בהכרה צלולה שזה מה שיש מתוך בחירה,כי הוא נוח/נעים או השד יודע מה מצאת בו.
אבל בחייאת, רק מלקרוא אתה רשימת תיקונים ה״קטנים״ הארוכה שאתה כותב נהיה לי כיווץ בישבן מלחשוב על הזובור שהרכב מעביר אותך.

יש לי חבר שבמודע אומר שהפירמה הזו מקולקלת מהמפעל, ושאין רגע נתון בלי שמשהו לא מתפקד, ובכל זאת הוא לא מחליף אותו, היו לא כמה בעבר ויש לו גם כיום, וזה במודע גם לאור הבעיות.
באים בעלי רכב כזה בעבר, כולל כאלו שמתפרנסים מהתקלות שלו ואומרים משהו 180 מעלות ממה שאתה חושב..יש מצב שאולי השיכור זה אתה?

talw
08-08-13, 22:16
הדיון הזה מזכיר לי דיון גברים על נשותיהם סביב המדורה. (כמימים ימימה....).
יש כאלה שלמרות שיש להם שותפה קלפטה, חושבים שהיא מציאה,יכול להיות שהתרגלו או לחילופין התאלפו.
ילדים לנצח.
לא שזה רע (כל עוד שהם אוהבים),כן ?

Bernard
08-08-13, 23:09
הדיון הזה מזכיר לי דיון גברים על נשותיהם סביב המדורה. (כמימים ימימה....).
יש כאלה שלמרות שיש להם שותפה קלפטה, חושבים שהיא מציאה,יכול להיות שהתרגלו או לחילופין התאלפו.
ילדים לנצח.
לא שזה רע (כל עוד שהם אוהבים),כן ?

טל!!!
אתה כורת את הענף שאתה יושב עליו ויורה לעצמך ברגל ומה שאתה לא רוצה... ומנסה לגרור את כולם איתך!
תפסיק ומיד.

אני מכחיש כל השתתפות בשיחות מדורה כאלה ומכחיש כל ידיעה על שיחות שכאלה ובכלל, מכחיש את קיומן, מכל וכל!!
מה נהיה לך? חסרים פה מלשנים? אתה מחפש צרות? תתרכז בעיקר..

דורון, יש ויש.
לגיסי (אבי) יש דיסקברי TDI 1997 שקנה בהזדמנות לפני יותר מעשר שנים. לרכב יותר מ-750K קמ', ללא אוברול וללא החלפת גיר (עייף הגיר הזקן הזה) ו.. ללא תקלות מיוחדות, כפי שציינתי פה, איפשהו.
למה אתה חושב שזה של החבר שלך הוא המייצג ולא זה?
מטבע הדברים, פה אתה שומע רק צרות..

חוץ מזה, תשחרר קצת את השרירים - כשקוראים/שומעים, במרוכז, זה נראה נורא יותר מאשר לנסות, כך שמעתי...:)

amit1
08-08-13, 23:38
לא, פשוט לא נכון.
בינתיים, כל מה שתיארת כ״בעיות קטנות ופתירות״ זה זה משהו שרכבים אחרים לא מכירים, או לפחות לא ברמת האינטנסיביות שאתה מתאר.

אני נוסע ברכב בן 15 שעבר חצי מליון, ובהתייחס למכלולים שיש בשני הרכבים (לא מתייחס למערכות שאין בשניהם), רכב שראה ״קצת״ שטח בחייו, ולא נתקלתי ב-99% מהתופעות שאתה מתאר.

אז נכון שכל דבר עלה לך ״רק 50 דולר/פאונד״, אבל אתה מתעלם מזה שהרבה תקלות קטנות עולות ביחד הרבה כסף, ומצריכות הרבה מאד התעסקות בלתי פוסקת-ושוב, זה מלקרוא מה שאתה כתבת על תיקונים והחלפות.

זה בסדר אם אתה מוכן להתמודד עם זה בהכרה צלולה שזה מה שיש מתוך בחירה,כי הוא נוח/נעים או השד יודע מה מצאת בו.
אבל בחייאת, רק מלקרוא אתה רשימת תיקונים ה״קטנים״ הארוכה שאתה כותב נהיה לי כיווץ בישבן מלחשוב על הזובור שהרכב מעביר אותך.

יש לי חבר שבמודע אומר שהפירמה הזו מקולקלת מהמפעל, ושאין רגע נתון בלי שמשהו לא מתפקד, ובכל זאת הוא לא מחליף אותו, היו לא כמה בעבר ויש לו גם כיום, וזה במודע גם לאור הבעיות.
באים בעלי רכב כזה בעבר, כולל כאלו שמתפרנסים מהתקלות שלו ואומרים משהו 180 מעלות ממה שאתה חושב..יש מצב שאולי השיכור זה אתה? כפי שציינתי בשרשורים הקודמים, אני ממש לא מאמין ומחזיק מרוב בעלי המקצוע בארצנו הקטנה כולל אלו שמתיימרים להציג עצמם כמובילי דעה ומומחים בתחום המכונאות והשיפורים. ישנם בודדים 2-3 מביני עניין שגם במקרה נוסעים בדיסקו 2 ויש להם ידע מקצועי ברמה סבירה. לא כל אחד שיודע לרתך שני פלחים בעובי 10 מ"מ נחשב בעיני מומחה ומוביל דעה במיוחד שדעותיו משתנות כל בוקר בהתאם לכיוון הרוח ואחוז הלחות היחסית. היות ומדובר בפורום מכובד ורציני אשמח לשמוע התייחסות עניינית ולא דברת שטחית. בכל רכב שגילו 10 שנים ומעלה חובה להחליף צנרת מים, בולגוינטים, רדיאטור, משאבת מים, משאבת הגה,מותחן, סטרטר, אלטרנטור וכו'..... עכשיו, היות והחלקים של הדיסקו זולים וזמינים, נכון כלכלית ותחזוקתית להחליף מכלולים ע"פ הוראות היצרן כתחזוקה מונעת ולא לעסוק בכל מיני קומבינות וקיצורי דרך שאופייניים לבעלי המקצוע ה"מומחים" בארצנו הקטנטונת. כבמיוחד שהוראות היצרן מפורטות, ברורות וזמינות לכל דיכפין (RAVE). כשאני שומע ש"מומחה ברכבי שטח" מחזיק בדיסקו 2 עם טרנספר ללא נעילה מרכזית אני מרים גבה, כשהוא פוסל את הרכב בגלל שהתפרק לו המפסק בהגה אני כבר מתפוצץ מצחוק וכשהוא מתגאה שהרכב טופל במוסך "מורשה" אני כבר נקרע !!!! . עובדתית, היות ותחזוקת הרכב שלי מתועדת בקפדנות לצורכי מס, ואני מדבר על ניסיון מצטבר של 8 שנים, 270000 ק"מ עם הרכב הספציפי הנדון וב 37 השנים האחרונות אני נוסע אך ורק ברכבי שטח מסוגים שונים מליוני ק"מ וגם יצא לי לחוות עם רכבי שטח שונים ומשונים כל מיני חוויות מעניינות אומר רק שעל סמך נסיוני לא קיימים הרבה רכבים שיכולים להתחרות בדיסקו 2 באופן שבו הרכב הזה מבצע את מה שהוא תוכנן קרי מצד אחד רכב עם שני סרנים קשיחים ועבירות מצוינת בשטח ונסיעה נוחה ומפנקת בכביש ובשטח, שילוב בעייתי מאוד ברמת אמינות טובה ובעלויות סבירות ביותר. זאת גם הסיבה שאני מחזיק בדיסקו הקשיש למרות שבמקביל היו ברשותי רכבים אחרים שאף אחד מהם לא התקרב לקרסוליים של הדיסקו בשום פרמטר. בסה"כ אלו מכלולים קיימים בדיסקו: מנוע דיזל אמין וקצת חלש (ניתן לשיפור עם ציפ) אבל עם מומנט סביר בסל"ד נמוך יחסית, גיר של חברת ZF (מותג מוכר וידוע) קצת בעייתי אבל כל הבעיות פתירות וידועות, טרנספר פשוט וחזק עם גלגלי שיניים, דפרנציאל מרכזי עם נעילה וללא שרשרת, מכלולים יפניים של DENSO , מערכות חשמליות/אלקטרוניות של BOSCH ו WEBCO תפוחים ומוטות מקשרים של LEMFORDER. כולם מפעלים ידועים ומובילים בתעשיית הרכב. ה TC עובד מצוין. הדפרנציאלים בית הסטיליטים והסטיליטים נוטים להישחק בגלל ה TC אבל ממלא רובנו מתקינים נעילות או מוגבלי החלקה שפותרים את הבעיה. חובבי האקסטרים שחורגים מהמעטפת שהרכב תוכנן עבורה יכולים לרכוש ציריות מחוזקות וקיטים לחיזוק האקס במחיר סביר.

asafk
08-08-13, 23:52
רק כהערת אגב..

שימו לב שהכשלים האופיניים הם בגיר של ZF (שכמוהו בדיוק יש בלא מעט כלי רכב אחרים), ביחידת קומפרסור של WABCO (יצרן ענק, מהטובים בעולם למערכות מתלי אוויר ובלמי אוויר), במודולטור ABS של בוש (לא צריך להרחיב).... שאם כל אחד מהמכללים האלו היה נכשל בכל רכב אחר, זה היה "כי ככה זה". כשהחלק הזה נכשל בלנדרובר זה חגיגה.

אסף.

דרור ברלי
08-08-13, 23:55
כי רק בלנדרובר כל השמות הגדולים האלה גם יחד כושלים בהרמוניה מתואמת אחת?...............:rolleyes:

שכחת את המנוע מתכנון של ב.מ.וו, זה עם צמת החשמל המטוגנת בשמן עמוק. צ'יפס.

Bernard
09-08-13, 00:05
כי רק בלנדרובר כל השמות הגדולים האלה גם יחד כושלים בהרמוניה מתואמת אחת?...............:rolleyes:

שכחת את המנוע מתכנון של ב.מ.וו, זה עם צמת החשמל המטוגנת.

מדי פעם אתה פשוט קורע אותי - יושב לבד במטבח, קורא ומתפוצץ מצחוק...:):D

עם זה באמת אי אפשר להתווכח - הכישרון האנגלי לסנכרן תקלות מכל יצרן אפשרי... לא כל אחד יכול לעשות את זה.
יש כאלה שמצליחים לארגן תקלה ב-ZF, יש כאלה ב-ABS של BOSCH וכו' אבל כל התקלות של כל היצרנים ברכב אחד... רק באנגליה...

אבל עכשיו ברצינות.
הבדיחה של WABCO, עם הקומפרסור המצחיק הזה, שלא ניתן לשיפוץ ומובנה בכל המערכת, ללא יכולת להחליף רק אותו (אלא אם מתעקשים/מתאמצים) - אני לא מבין את זה.
בכל מקרה, כמו שאמרו קודם, במקרה זה הכל ידוע ופתיר במחיר זול יחסית - אם בכלל הבעייה מופיעה - זה גם כישרון אנגלי, הראנדומליות...

ד ו ר ו ן
09-08-13, 00:59
דורון,
למה אתה חושב שזה של החבר שלך הוא המייצג ולא זה?

כי האיש חי ונושם לנדרובר, כמשתמש ומכונאי מאמצע שנות ה-90, החזיק כמה במקביל לטיפול ותחזוקה של אחרים, ובניגוד להרבה בעלי כרכרות, לא נרתע מהאמת המקצועית שלו וגם לא מתבייש להגיד שלמרות הכל, זה מה שהוא בוחר.

ב-13 השנים האחרונות, אחד הפרטנרים היציבים שלי לטיולים נסע עם דיפנדר ודיסקברי, באותם המסלולים יחד איתי, ועוד רכבים.
האיש לא חסך על התחזוקה, ועדיין, באותו השימוש, אלו היו הרכבים עם הכי הרבה תקלות.
לא בהכרח משביתות את הרכב אבל בהחלט משביתות שמחה, ובהחלט מורגשות בכיס.

ד ו ר ו ן
09-08-13, 01:05
עמית,
סאראמאגו כתב ספר על תגובות כמו שלך.

גם כי אתה מתעלם מהבעיות שאתה עצמך מעלה, וגם כי בשביל להגיע למילוני ק״מ מצטברים היית צריך לנסוע מעל 70k קמ בכל שנה מהתקופה שציינת, ולשיטתך כולם ברכבי שטח שונים, ואיכשהו אני נוטה לפקפק בכך.

Bernard
09-08-13, 01:14
כי האיש חי ונושם לנדרובר, כמשתמש ומכונאי מאמצע שנות ה-90, החזיק כמה במקביל לטיפול ותחזוקה של אחרים, ובניגוד להרבה בעלי כרכרות, לא נרתע מהאמת המקצועית שלו וגם לא מתבייש להגיד שלמרות הכל, זה מה שהוא בוחר.

ב-13 השנים האחרונות, אחד הפרטנרים היציבים שלי לטיולים נסע עם דיפנדר ודיסקברי, באותם המסלולים יחד איתי, ועוד רכבים.
האיש לא חסך על התחזוקה, ועדיין, באותו השימוש, אלו היו הרכבים עם הכי הרבה תקלות.
לא בהכרח משביתות את הרכב אבל בהחלט משביתות שמחה, ובהחלט מורגשות בכיס.

כמו יואב... במשך השנים הלך מהפח אל הפחת...

או

שהסנדלר הולך יחף - קנה גרוטאה, בהזדמנות, וחשב/חושב שבגלל הנגישות והידע והכישרון, "יסדר" את הנבלה...
אצל חבר שלי, רמי, זה דווקא הצליח יופי והוא אפילו מכר את הנבלה שהצליח להחיות (והיא חיה יפה מאוד.. מאוד) ועבר ל-TD5, לפני כמה שנים...

יואב פולס
09-08-13, 07:18
אצל חבר שלי, רמי, זה דווקא הצליח יופי והוא אפילו מכר את הנבלה שהצליח להחיות (והיא חיה יפה מאוד.. מאוד) ועבר ל-TD5, לפני כמה שנים...

אם אני מנחש על איזה רכב/ים מדובר אז
או ש:
1. אתה לא יודע את כל העובדות ולכן נותן את שתי המכוניות שלו כדוגמא
2. אתה יודע את כל העובדות אבל לא מתאים לך לתיאוריה, ואז אתה "מעגל" פינות, 'שוכח' דברים ועוד ועוד
3. שילוב של 1 + 2 בתוספת שאתה 'שוכח' לרשום שלאותו 'רמי' יש נגישות לטיפול שלאדם פרטי אין.
4. לא פגשת ב'רמי' כשהוא מקלל את ה TD5 שלו בגלל שדברים לא עבדו כמו שצריך.
5. לא פגשת את 'רמי' כשהוא 'החייה' את ה TDI וגילה אילו קומבינות מטורפות נעשו על הרכב הסטנדרטי
6. כל התשובות נכונות.

אל תיתפס בסעיף 5 בשביל להוכיח שמי שטיפל ברכב קודם עשה עבודה חרא. אם הרכב לא היה מתקלקל לא היו צריכים לתקן אותו מלכתחילה, וכזכור היה מדובר ברכב עם נתונים מיוחדים.

בכל מקרה יעקב, כפי שרשמתי קודם - אתה צודק!

tzagi
09-08-13, 08:36
בגלל ש אני לא אוהב להיות צבוע, ובפרט הגלל ההאשמות של ברנרד, אז יש לי וידוי,
תמיד היה לי משיכה "לא מוסברת" ל110, ובסוף שנות ה90 נתנו אותם בחצי חינם...ממש ככה
אבל , היה לי מתכון מנצח
1.כול המכני והחשמלי- עף לפח
2התקנה של LS3+4L80 כולל צמת חשמל קומפלט לכול הרכב מהאף עד הזנב
הסרנים יעופו לפח כמו כן ויוחלפו בסרני טויוטה עם מייטב חלקים של בובי לונג

פנטזיה? היום כן, לפני 20 שנה ממש לא.

ארז
09-08-13, 10:18
עמית, תהייתי באמת מתי תעבור לפסים אישים כמו שתמיד אתה עושה כשמישהו לא מסכים עם הדעות שלך.
אז אומנם אדוני מומחה ידוע ובעל מקצוע מדרגה ראשונה, אבל גם לי הקטן מותר להביע דעה.

לרכב שלי התקנתי נעילה מרכזית, זה לא משנה את העובדה שחברה שמתימרת להיות רצינית הוציע לשוק רכב ללא נעילה מרכזית
זה לא משנה את העובדה שהמודולטור של הABS משבית את בקרת המשיכה ומשאיר אותך עם רכב בעל עבירות בינונית ומטה, לך אולי אין בעיה לסמוך על לנדרובר ויכולות האלקטרוניקה, לי יש.
לך אולי אין בעיה להחזיק רכב שכפתורים קופצים מההגה באמצע נסיעה, לי יש(כמו גם רכב שמחליט לפי מזג האוויר אם בא לו לפתוח היום חלון...אם הגג יקרוס...אם הידית של הדלת תתקלקל ועוד ועוד ועוד...).
יש מוסכים טובים ויש לא, מכיוון שאני לא מהיום במקצוע(אומנם לא ברמת הידע שלך...), יש מוסכי לנדרובר מאוד מקצועיים ,לפחות בעיני.
יש שם אנשי מקצוע מעולים, ישרים ובעלי ידע נרחב במערכות הרכב, אני מבין שלך זה לא מספיק, אני מבין שמישהו או יותר נכון כולם חוץ מהרכב עצמו חייבים להיות אשמים בכל התקלות שיש לך, אבל לי אנשי המקצוע שיש במוסכים מורשים בהחלט מספיקים.

אגב, אני מחזיק היום גרוטאה משנת 91( לא משנה מאיזה סוג...), אותו מוסך מורשה לנדרובר שטיפל לי בדיסקברי ולאחר מכן בדיפנדר 130 מטפל בה היום... לדברך הוא היה אמור לגרום לי לתקלות אין סוף (כמו בלנדרוברים), גם ברכב הזה,לא?

סוזי המשתוללת
09-08-13, 10:59
מנגד אני מחזיק את הרכב 8 שנים, 270000 ק"מ, עם רמת תקלות נורמאלית לחלוטין ואף נמוכה יותר מרכבים אחרים שהיו לי בעבר. במקביל זכיתי ברכב מפנק ומהנה!! הרכב לא נתקע מעולם וכמעט ולא רואה מוסך (אני מטפל ברכב בעצמי). אני נוסע בדיסקו 2 TD5 ללא ACE . את כריות האוויר ניתקתי ממחשב הרכב ואני מפעיל אותן באמצעות בקרה עצמאית. שבניתי לבד (בהנחיית ברנרד...) התקלה הרצינית היחידה שנתקלתי בה הייתה שגיר ה ZF שבק ב 190000 ק"מ. היום אני יודע כיצד להתמודד עם ה ZF. . אתה בטוח שהרכב תוחזק ע"פ הוראות היצרן, מניסיוני אף אחד בארץ לא מכיר את הוראות היצרן! (כולל המזרח).

זה לא חדש שלא מכירים הוראות יצרן

זה נכון גם אצל יצרנים אחרים (למשל איסוזו ומנוע הדיזל 3.0 .....)

סוזי המשתוללת
09-08-13, 12:14
כפי שציינתי בשרשורים הקודמים, אני ממש לא מאמין ומחזיק מרוב בעלי המקצוע בארצנו הקטנה כולל אלו שמתיימרים להציג עצמם כמובילי דעה ומומחים בתחום המכונאות והשיפורים. ישנם בודדים 2-3 מביני עניין שגם במקרה נוסעים בדיסקו 2 ויש להם ידע מקצועי ברמה סבירה. לא כל אחד שיודע לרתך שני פלחים בעובי 10 מ"מ נחשב בעיני מומחה ומוביל דעה במיוחד שדעותיו משתנות כל בוקר בהתאם לכיוון הרוח ואחוז הלחות היחסית. היות ומדובר בפורום מכובד ורציני אשמח לשמוע התייחסות עניינית ולא דברת שטחית. בכל רכב שגילו 10 שנים ומעלה חובה להחליף צנרת מים, בולגוינטים, רדיאטור, משאבת מים, משאבת הגה,מותחן, סטרטר, אלטרנטור וכו'..... עכשיו, היות והחלקים של הדיסקו זולים וזמינים, נכון כלכלית ותחזוקתית להחליף מכלולים ע"פ הוראות היצרן כתחזוקה מונעת ולא לעסוק בכל מיני קומבינות וקיצורי דרך שאופייניים לבעלי המקצוע ה"מומחים" בארצנו הקטנטונת. כבמיוחד שהוראות היצרן מפורטות, ברורות וזמינות לכל דיכפין (RAVE). כשאני שומע ש"מומחה ברכבי שטח" מחזיק בדיסקו 2 עם טרנספר ללא נעילה מרכזית אני מרים גבה, כשהוא פוסל את הרכב בגלל שהתפרק לו המפסק בהגה אני כבר מתפוצץ מצחוק וכשהוא מתגאה שהרכב טופל במוסך "מורשה" אני כבר נקרע !!!! . עובדתית, היות ותחזוקת הרכב שלי מתועדת בקפדנות לצורכי מס, ואני מדבר על ניסיון מצטבר של 8 שנים, 270000 ק"מ עם הרכב הספציפי הנדון וב 37 השנים האחרונות אני נוסע אך ורק ברכבי שטח מסוגים שונים מליוני ק"מ וגם יצא לי לחוות עם רכבי שטח שונים ומשונים כל מיני חוויות מעניינות אומר רק שעל סמך נסיוני לא קיימים הרבה רכבים שיכולים להתחרות בדיסקו 2 באופן שבו הרכב הזה מבצע את מה שהוא תוכנן קרי מצד אחד רכב עם שני סרנים קשיחים ועבירות מצוינת בשטח ונסיעה נוחה ומפנקת בכביש ובשטח, שילוב בעייתי מאוד ברמת אמינות טובה ובעלויות סבירות ביותר. זאת גם הסיבה שאני מחזיק בדיסקו הקשיש למרות שבמקביל היו ברשותי רכבים אחרים שאף אחד מהם לא התקרב לקרסוליים של הדיסקו בשום פרמטר. בסה"כ אלו מכלולים קיימים בדיסקו: מנוע דיזל אמין וקצת חלש (ניתן לשיפור עם ציפ) אבל עם מומנט סביר בסל"ד נמוך יחסית, גיר של חברת ZF (מותג מוכר וידוע) קצת בעייתי אבל כל הבעיות פתירות וידועות, טרנספר פשוט וחזק עם גלגלי שיניים, דפרנציאל מרכזי עם נעילה וללא שרשרת, מכלולים יפניים של DENSO , מערכות חשמליות/אלקטרוניות של BOSCH ו WEBCO תפוחים ומוטות מקשרים של LEMFORDER. כולם מפעלים ידועים ומובילים בתעשיית הרכב. ה TC עובד מצוין. הדפרנציאלים בית הסטיליטים והסטיליטים נוטים להישחק בגלל ה TC אבל ממלא רובנו מתקינים נעילות או מוגבלי החלקה שפותרים את הבעיה. חובבי האקסטרים שחורגים מהמעטפת שהרכב תוכנן עבורה יכולים לרכוש ציריות מחוזקות וקיטים לחיזוק האקס במחיר סביר.

עמית
אני מתאמץ לקרוא את השרשור הארוך כאורך הגלות ואני מסכים רק עם מה שכתבת לגבי הוראות היצרן
אבל וזה אבל גדול
ה tc עובד בצורה סבירה לא יותר מכך
בכל דרדרת ארוכה וחולית הוא מחרבן קוביות , ולא מטפס היכן שכל פג'רו נעול מקורי עלה בקלות ואני מדבר על גרסת הבנזין החזקה ...
ואגב נעילת הדיפ המרכזי ....
הרכב הזה כמובן עבר את השינוי ,אבל השינוי הזה "משגע " את מערכת הטרקשן... והיינו צריכים לחכות 15 דקות עד שהמערכת ניאותה "לאתחל" את עצמה במצב שגם הדיפ המרכזי נעול וגם הטרקשן עובד .....
בקיצור קומבינה וככה היא עובדת
זה לא קורה ברכב יפני!!!
לרכב יש בהחלט משיכה והילה אך מהיכרות מאד אינטימית עם השטח ועם רכב שטח הוא לא עולה על רכבים אחרים בשום פרמטר וכנראה נופל מהם
אתה כותב באותו משפט שהמערכת מצויינת אבל ... היא משמידה את עצמה !!!
ואם כבר אתה מתקין נעילות אז תתקין אותם ברכב שאין לו בעיות נוספות מהותיות , שלא צריך להחליף לו חלקים בגלל שהרכבתי נעילות ,ששאר המערכות שלו שורדות יפה יותר את שנות השטח ,ושלא צריך גורו בשביל לתחזק אותו

Bernard
09-08-13, 16:19
די התשתם אותי. אני לא יכול, יותר, להתמודד עם טיעונים לא רלוונטיים. עוד מעט תאשימו את הדיסקברי הזה גם בסיכסוך הישראלי פלשתינאי...

מה הקשר בין התקנה/שילוב נעילה מרכזית, לבעיות באיתחול ה-TC?

מה הקשר בין הקללות של רמי, לבעיות שהיו ברכב (מישהו הזכיר שם קומבינות של הבעלים הקודמים?)?
שבוע שעבר החלפתי ידית דלת נהג באקספדישן - אתה יודע כמה קיללתי.

מה הקשר בין קומבינות שהיו לאיזשהו סממן לבעיות אמיתיות?

מה ההשוואה בכלל בין TC (טוב ככל שיהיה) לבין נעילה מכנית/פיזית של הגלגלים - של כל רכב, לאו דווקא יפני?

ומה זה "רכב לא עולה"? אולי הנהג לא עולה? אולי הנהג תפס יום גרוע? אולי לחץ האויר שלו היה גבוה/נמוך? אולי סתם בא לו לגרום לדיסקברי להראות גרוע?

איזה מין טיעונים אלה?
לי אף פעם - בחיים - לא פרצו לבית. אף פעם!
אז אני אגיד שאין פריצות ואין פורצים ו... מה בדיוק הדוגמא שלי מלמדת? - ככה אתם.

כמו שאמרתי, התשתם אותי - אני לא קונה דיסקברי.

ד ו ר ו ן
09-08-13, 16:21
... במשך השנים הלך מהפח אל הפחת...

הנחתום מעיד על עיסתו?

Bernard
09-08-13, 19:31
זה מה שהעיד יואב, לא אני.
אני רק תימצתתי למשפט מוכר...

amit1
10-08-13, 16:46
[QUOTE=יואב;529173]יעקב,
לי יש את הנסיון שלי. לארז יש נסיון דומה, יש עוד אנשים עם נסיון דומה.
היה הפוסט המיתולוגי "נפטרתי מהנבלה".
כולנו נפלנו על לימונים. הרכב פצצה. זה רק לימונים.כמו שארז כתב - פרדס. מה רע בפרדס לימונים? הניסיון שלך ושל ארז מייצג רק את הניסיון של שניכם כלומר אלו שהחזיקו את הרכב תקופה קצרה ולא ידעו כיצד לתחזקו שאחרת קשה לי להסביר מדוע ניסיוני מציג תמונה שונה לחלוטין. ואני מדבר על 8 שנים ו 270000 ק"מ. היות ואין בכוונתי למכור את הרכב בשנים הקרובות אין לי גם שום אינטרס לייפות או לעוות את המציאות ולהיפך, מבחינתי מחירים נמוכים של LR זה רק יתרון. אנקדוטה מעניינת, בחודשים האחרונים בחנתי את אוכלוסיית ה LC 80 , גיליתי נבלות שכמעט בכולן הוחלף המנוע, הגיר, הטרנספר, הסרנים ומה לא....וברוב המקרים יותר מפעם אחת. בנוגע ל 100 עם ה IFS ומערכת המתלים שעולה ויורדת עצמונית , אם הוא כל כך מתאים לך אז מדוע אתה מעמיד אותו למכירה ?:)

Bernard
10-08-13, 17:05
מה זה בכלל קשור, אם הוא מוכר או לא?
הסופה התאימה לי יופי ומאוד נהניתי ממנה ואהבתי אותה ומכרתי אותה, בגלל שלא היה נוח עם שתי דלתות והגמדים..
הבחור רוצה רכב קטן יותר, מה זה אומר על ה-100? שום דבר.

מה אתה מתחיל להעלות טיעונים לא רלוונטיים, כמו כמה אחרים פה?

shais01
11-08-13, 14:03
כמעט ולא גולש כאן כבר, בטח שלא מגיב, אבל חייב להוסיף את נקודת המבט שלי.
7 שנים עם דיסקברי 97 EDC.
הוחלף לפני בערך 3 שנים ב דיסקברי 2004 TD5.

שניהם נקנו מיד ראשונה, ק"מ נמוך, ללא היסטוריית שטח אינטנסיבית.
ננהגים במתינות, מעט מאוד שטח. רכב של אישתי. מטופלים היטב בלי קיצורי דרך.
אמינות לא מושלמת אבל בהחלט סבירה מאוד. למיטב זכרוני ה 97 נתקע פעם אחת על רדיאטור חימום פנימי דולף. ה 2004 עדיין לא...

אני נוהג על שתי אלפות (GTV+166) ומבחינתי יש המון קוי דמיון בין המותגים, האמוציות שהם מעוררים לטוב ולרע, הסטיגמות, האמינות שאינה מושלמת אבל טובה בהרבה מהתדמית.

מנגד יש לא מעטים שאכלו קש, ובכמויות מהמותג הזה. לי זה לא קרה. לפחות עדיין (כבר 10 שנים).

שי

מוני אורבך
12-08-13, 11:16
שוב פעם ושוב אמינות הדיסקברי...
כל כך הרבה אמוציות וכל כך הרבה ביטים מבוזבזים )-:
משום מה בעלים של דיסקו (או של כל רכב אחר) חיבים להגן על שלהם ולהפוך אותם למותג על..
האמת - גם טויוטה גם דיסקו גם גרנד וגם טורג כולם מתקלקלים!
השאלה היחידה באיזו תדירות או בלשון יותר הנדסת MTBF
אז טויוטה מתקלקלת בתדירות יותר נמוכה, מצד שני החלקים שווים זהב.
דיסקו מתקלקל יותר, אבל הרבה יותר זול לתקן...

היה לי פעם דיסקו (3 שנים) סך הכל די אמין
תקלות קטנות (וכן כפתור נופל זו תקלה קטנה) יש מדי פעם.
אבל סך הכול אפשר לחיות איתו בכבוד אם לא שואפים לשלמות (הכול עובד כל הזמן ללא חריקות או פשרות).
מבחינת נוחות ו"אופי" יש הרבה ולמי שזה מתאים בהחלט שווה.

amit1
13-08-13, 02:26
למעט אמירות כלליות עדיין לא הבנתי אלו בעיות קריטיות ישנן בדיסקו 2.

נמרוד
13-08-13, 09:56
ואללה איזה שרשור...:)

אני כמתבונן מהצד מבין בדיוק מה שמוני כתב -

לא שיש ברכב הנדון תקלות קריטיות שאין ברכב אחר, אלא שהפיזור הסטטיסטי שלהן על ציר הזמן גבוה יחסית לכלי רכב מתחרים. זה הכל. ואין שום סתירה בין זה שלעמית וליאור, החוויה מהדיסקו מצויינת ולארז ויואב חוויה שלילית וריבוי תקלות. כל אחד נופל על הסטטיסטיקה עם המזל שלו.

הדיון הוא בעצם על אחוז הלימונים. אבל כל עוד הצדדים מתבצרים בעמדות קיצוניות - מצד אחד טוענים שאחוז הלימונים אפסי, מצד שני - "פרדס לימונים" אז זה יכול להמשיך לנצח.

בואו נניח ש"אחוז הלימונים" הוא 5% בטויוטה, 6% בניסאן, 8% בג'יפ, ו10% בלנדרובר - אז שני הצדדים צודקים. זה אומר שהסיכוי שלך לאכול לימון עם לנדרובר הוא כפול מאשר עם טויוטה - וזה משהו שמורגש על ידי השוק - ומצד שני, עדיין רוב רובם של בעלי הלנדרובר נופלים על תפוז ולא על לימון.

נוסיף לזה שלהחומציות יכולה להתפתח גם עם השנים, ומסתבר שהיא מושפעת גם מתחזוקה אחרי שפרי ההדר עזב את הפרדס...

או בקיצור - אם טויוטה מייצרים תפוזים אחידים בגודל ובטעם, עם חיי מדף ארוכים, ועם אחוז קטן של לימונים, אז לנדרובר מייצרים אתרוגים! עם אחוז גדול יותר של לימונים... ואם לא משמרים את האתרוג כמו שראוי לו, הוא הופך לחושחש...

דרור ברלי
13-08-13, 10:04
כל החוכמה היא לקחת את הלימון, לסחוט אותו, לגרד ממנו את הקליפה ולהוסיף, על זה להוסיף קצת סוכר, קצת נענע, קצת קרח כתוש, ולהפוך אותו ללימונדה מדהימה.
זה פחות או יותר מה שקורה עם הסופות.

amit1
13-08-13, 10:55
ואללה איזה שרשור...:)

לא שיש ברכב הנדון תקלות קריטיות שאין ברכב אחר, אלא שהפיזור הסטטיסטי שלהן על ציר הזמן גבוה יחסית לכלי רכב מתחרים. זה הכל. ואין שום סתירה בין זה שלעמית וליאור, החוויה מהדיסקו מצויינת ולארז ויואב חוויה שלילית וריבוי תקלות. כל אחד נופל על הסטטיסטיקה עם המזל שלו.

הדיון הוא בעצם על אחוז הלימונים. אבל כל עוד הצדדים מתבצרים בעמדות קיצוניות - מצד אחד טוענים שאחוז הלימונים אפסי, מצד שני - "פרדס לימונים" אז זה יכול להמשיך לנצח.

בואו נניח ש"אחוז הלימונים" הוא 5% בטויוטה, 6% בניסאן, 8% בג'יפ, ו10% בלנדרובר - אז שני הצדדים צודקים. זה אומר שהסיכוי שלך לאכול לימון עם לנדרובר הוא כפול מאשר עם טויוטה - וזה משהו שמורגש על ידי השוק - ומצד שני, עדיין רוב רובם של בעלי הלנדרובר נופלים על תפוז ולא על לימון.

נוסיף לזה שלהחומציות יכולה להתפתח גם עם השנים, ומסתבר שהיא מושפעת גם מתחזוקה אחרי שפרי ההדר עזב את הפרדס...

או בקיצור - אם טויוטה מייצרים תפוזים אחידים בגודל ובטעם, עם חיי מדף ארוכים, ועם אחוז קטן של לימונים, אז לנדרובר מייצרים אתרוגים! עם אחוז גדול יותר של לימונים... ואם לא משמרים את האתרוג כמו שראוי לו, הוא הופך לחושחש... אהבתי את הפוסט הזה, שאפו על הכתיבה :)

Saar
13-08-13, 11:47
וואי וואי לאן הגענו :rolleyes:
אני חושב שקיבלתי את התמונה פחות או יותר.
נראה לי שלעת עתה אשאר עוד קצת עם הצירוקי ואז נראה. כרגע לא מתאים לי להסתכן בלימונים...
תודה,
סער

IlanG
13-08-13, 12:42
וואי וואי לאן הגענו :rolleyes:
נראה לי שלעת עתה אשאר עוד קצת עם הצירוקי ואז נראה. כרגע לא מתאים לי להסתכן בלימונים...
תודה,
סער

טוב שלא פתחת שירשור על אמינות סיקס או סופה :-))

Bernard
13-08-13, 15:27
וואי וואי לאן הגענו http://www.jeepolog.com/images/smilies/rolleyes.png
תודה,
סער

יופי.
הפחדתם אותו. כל הכבוד.
עכשיו תוכלו לנוח קצת...

כל החוכמה היא לקחת את הלימון, לסחוט אותו, לגרד ממנו את הקליפה ולהוסיף, על זה להוסיף קצת סוכר, קצת נענע, קצת קרח כתוש, ולהפוך אותו ללימונדה מדהימה.
זה פחות או יותר מה שקורה עם הסופות.

ממש חוכמה, לקחת משהו שאין בו... כלום, מלבד מנוע (שגדול על הגוף בכמה מספרים), שני סרנים וטרנספר ולעשות ממנו... טוב. לא יוגע מה אתה עושה ממנו - מה שיש זה לגמרי מספיק. מקסימום מחליפים קפיצים בולמים נעילה.... נשארים עם ספסל וברזנט מעל הראש - וזה המקרה הטוב.... מסכנים בעלי הגג הסגור..
פעם היינו קוראים לרכב כזה "פחנוע" - משהו בסיסי לחלוטין עם מנוע שנוסע.
אני בכלל לא מבין איך אפשר להשוות את הסופה ל-SUV - היא אפילו יותר פרימיטיבית מהקונטסה שהיתה לי (אחרי הגילבוע...).
זה כמו CJ עם מנוע הזרקה - בסיסי, ספרטני ועובר בכל מקום... משהו כמו רכב עבירות לתחרות עם מזגן.

דרור ברלי
13-08-13, 16:00
יופי.
זה כמו CJ עם מנוע הזרקה - בסיסי, ספרטני ועובר בכל מקום... משהו כמו רכב עבירות לתחרות עם מזגן.

תוסיף הרבה יותר יציב וצפוי על הכביש מ-CJ וגם הרבה-הרבה יותר אמין.... אבל לא נפתח פה עוד חזית. אבל בוא ונאמר שקלעת בול - זו בדיוק הכוונה.
אבל היי - זה בדיוק מה שרצינו, לא ככה?

ואני לא משווה - אבל לסופות ולכל סוגי הלנדרוברים יש משהו משותף מאוד ברור - שניהם יוצאים מקולקלים מהמפעל - "אמינים אך לא חפים מתקלות". ומאותו רגע, אם ייצא מזה לימון או לימונדה - זה תלוי רק בבעלים.

IlanG
13-08-13, 17:10
תוסיף הרבה יותר יציב וצפוי על הכביש מ-CJ וגם הרבה-הרבה יותר אמין.... אבל לא נפתח פה עוד חזית. אבל בוא ונאמר שקלעת בול - זו בדיוק הכוונה.

ואני לא משווה - אבל לסופות ולכל סוגי הלנדרוברים יש משהו משותף מאוד ברור - שניהם יוצאים מקולקלים מהמפעל - "אמינים אך לא חפים מתקלות". ומאותו רגע, אם ייצא מזה לימון או לימונדה - זה תלוי רק בבעלים.

דרור התחלנו ... עכשיו שחררת את הפקק , השדים יוצאים ( בעלי הסיקס ) .... מי אמר שהסיקס פחות אמין מסופה , אז כן יש לך מנוע יותר חזק אבל גם יותר אלקטרוניקה/חישנים שמתקלקלת ... ראה לנדררובר דיסקברי 2 ;-))

Bernard
13-08-13, 17:44

אוי כמה שזה נכון...
כנראה שהשפעת המנדט הבריטי לא פגה כ"כ מהר ואפילו שיכללנו אותו - לוקחים אוטו אמריקאי אמין ובסיסי ומצליחים לקלקל אותו... חדש מהמפעל...

אילן.
מה אתה קופץ?
ברור שזה נכון, מה שדרור כתב - או שאתה אוהב לשחק עם ידית הילוכי האופניים המאולתרת, כדי שלא יכבה בעליונת קטנה או לחפש את החור במצוף של הקרבורטור, כשה-CJ מגמגם ונחנק או להתפלל שהפיתול (גמישות עאלק..) של השילדה לא תסתיים בקמט סופני/שבר ושחיזוק תיבת ההגה יחזיק ושהגשם יפסק כי אי אפשר לנהוג בכביש, כשהטיפות כל הזמן נכנסות לעיניים והמזגן.... בעצם, איזה מזגן?

אתה אל תתחיל...:)
החלק הכי אמין בו זה הגלגלים - אומרים תודה, שהאויר לא יוצא מהם, כשה-CJ מושבת למשך שנים...

Bernard
13-08-13, 17:46
אפרופו אמינות.
יותר מאוחר אני אעלה דוגמה של רכב שטח אגדי - ג'יפ גראנד צ'ירוקי... 2014...
ג'ו כבר צחק עלי... לי בא לבכות...

דרור ברלי
13-08-13, 17:47
דרור התחלנו ... עכשיו שחררת את הפקק , השדים יוצאים ( בעלי הסיקס ) .... מי אמר שהסיקס פחות אמין מסופה , אז כן יש לך מנוע יותר חזק אבל גם יותר אלקטרוניקה/חישנים שמתקלקלת ... ראה לנדררובר דיסקברי 2 ;-))

אנ יאמרתי. אחר שני סיקסים ושתי סופות בהפרשי זמן קטנים ביניהם, יש לי תובנות מאוד ברורות.
וזה לא גורע מילימטר מאהבתי ל-CJ ומהעובדה שאני מעדיף CJ בן שלושים על לנדרובר בן שלוש.

IlanG
13-08-13, 18:11
אנ יאמרתי. אחר שני סיקסים ושתי סופות בהפרשי זמן קטנים ביניהם, יש לי תובנות מאוד ברורות.
וזה לא גורע מילימטר מאהבתי ל-CJ ומהעובדה שאני מעדיף CJ בן שלושים על לנדרובר בן שלוש.

טוב נסלח לך הפעם ....

eyalski
13-08-13, 18:23
נשאלת שאלה שהתחבטתי בה לא מעט : איזה ג'יפ יכול להכנס לשטח יום יום עם שמונה אנשים בדרך כלל תיירים ששילמו לא מעט כסף , לנסוע סולו ללא אפשרות גיבוי את מסלולי הנגב הרחוקים , דרך הבשמים , הר כרכום הר הנגב ומכתש רמון , לסחוב על הגג ציוד לינה ומזון , לחזור הביתה ולמחרת לצאת לעוד יום מפרך בשטח .
רכב שטח שיוצא לעבודה המתוארת מעלה כל יום שבילה את חייו בתחילה כרכב משטרה וכיום שש שנים אחרי , עם 500000 ק'מ קשים על השעון , הוא לא פחות ממדהים .
היו תקלות במהלך השנים , אך איכשהוא הוא ממשיך במצב צליעה הביתה ומבחינת הטיול , לרוב למטיילים לא היה מושג שמשהו קרה . הפעם היחידה שיצא בגרירה היה בשל תקלה בקודן המטופש .

במהלך השנים הוחלפו לא מעט חלקים ברכב ותמיד יש משהו בדרך שמחכה להחלפה , אז צריך להפריד בין המושג "אמינות" שמושג על ידי תחזוקה מונעת ושוטפת ברמה גבוהה מאד לבין המושג "אמינות" כלומר אפס תקלות .
תקלות הן חלק מאחזקת הרכב ואין רכב שטח שלא מחורר את הכיס .

אז נכון שבטיולי מדבר אנו לא הולכים ומחפשים צרות ולמרות שהפעילות שלנו בנגב כבר שנים לא עליתי את מעלה רמון/זיק/מחמל וכדומה אבל בשטח אני כמעט כל יום וגם אם מסלולי הטיולים הם לא קשים , עדיין נראה לי שבמצטבר הג'יפים שלנו עובדים הרבה יותר קשה מרוב הג'יפים בארץ .

בקיצור אם עייפתי אתכם במחמאות שחילקתי לדיפנדר , נסו לחשוב על תחליף ואל תספרו לי על הטויוטה 75 כי מנסיון של חברים הוא גם מתקלקל ,אולי קצת פחות .
הרבה פעמים התקלה היא השבתה כי אין יותר מדי חלקי חילוף ואם יש הם מאד יקרים .

נ.ב לפני הדיפנדר היו לי סופות דיזל ובנזין וגם סי.ג'יי 6 , 8 , הדיפנדר עדיף בכל פרמטר של עבודה תכלס . הנאה ותחושה עדיפים ללא ספק בג'יפ סופה וסי.ג'יי .

בקיצור , אם הייתי מחפש היום רכב לחיים ארוכים בשטח ולא לשימוש מסחרי בעבודה בטיולים הייתי בוחר בדיסקברי 1997 יפה ומטופל ונשאר איתו למאה השנה הקרובות , מכוניות כאלה לא ייצרו יותר בעתיד ובמחירים של 25000 ש'ח אתה מקבל מניה בטוחה שרק תעלה את ערכה עם השנים.

ד ו ר ו ן
13-08-13, 18:44
נמרוד,
פשש..
גם אינג׳יניר, וגם סופר לעת מצוא..

אימא שלך בוודאי גאה.

ד ו ר ו ן
13-08-13, 18:52
אייל,
זאת לא בחירה זה אונס..
אין אלטרנטיבה שיכולה לשמש כרכב טיולים לעבודה כמו שתיארת, אז מול מה ההשוואה?

אם זו השוואה על רכבים שנכנסים יום-יום לשטח, קשה יותר מהטיולים שלך, וחוזר שלם לעוד ועוד יום ועדיין מתפקד, אז רק הרמת להנחתה, כי יש כאלו שמחזיקים הרבה יותר טוב מהדוגמאות שלך.

דרור ברלי
13-08-13, 19:08
בקיצור , אם הייתי מחפש היום רכב לחיים ארוכים בשטח ולא לשימוש מסחרי בעבודה בטיולים הייתי בוחר בדיסקברי 1997 יפה ומטופל ונשאר איתו למאה השנה הקרובות , מכוניות כאלה לא ייצרו יותר בעתיד ובמחירים של 25000 ש'ח אתה מקבל מניה בטוחה שרק תעלה את ערכה עם השנים.

את "לא עושים כאלה יותר" אתה יכול לומר על כמעט כל אקזמפלר מ"תור הזהב" של רכבי השטח - אמצע שנות ה-90 עד תחילת שנות ה-2000.
ואם כבר לנדרובר "פור-לייף", הייתי בוחר בדיפנדר ולא בדיסקברי.

eyalski
13-08-13, 21:58
הרכב שלי בן 16 עם 500000 ק'מ ונחשב צעיר מול עדר הדיפנדרים שחי לו שנים ארוכות בהר הנגב . אני חושב שבאופן יחסי מספר הדיפנדרים לנפש בהר הנגב הוא מהגבוהים בעולם וחלק מהרכבים כאן שעובדים בטיולים חצו את המיליון ק'מ .
אולי ישנם רכבים אחרים שמיועדים לנשיאת 8 אנשים על ציודם בעולם ,אך אלה כלים צבאיים שאין סיכוי שיגיעו לארץ וימכרו לאזרחים . מה שמותיר אותנו עם דיפנדר או לנד קרוזר 70 .

ד ו ר ו ן
13-08-13, 22:15
70 זו לא באמת אופציה בארץ, בייחוד לא לרכב עבודה שאם מתקלקל משהו, החלק צריך להיות זמין על המדף בכל רגע נתון.
זה יותר סוג של דוגמית חולפת..

eyalski
13-08-13, 22:31
מה שמשאיר אותנו במקום שהתחלנו . בכל מקרה גם חבר'ה שויתרו על הדיפנדר ועברו לפראדו , דיסקברי פאג'רו או טרופר ,גילו עם הזמן שלא רק שיש שני מושבים פחות , אלא שברוב המקרים הם מתאימים לילדים בלבד וכשהמושבים בשימוש , אין מקום לאחסון כמעט בכלל , מה גם שכניסה ויציאה מהמושבים האחוריים דורשת אקרובטיקה מסוימת .
בקיצור : עם כל המגרעות , אין תחליף לנבלות .

amit1
15-08-13, 15:26
בהתייחס לאמינות, נושא השרשור, במידה והרכב מהדגם הפשוט עם מינימום אבזור חשמלי, פיקוד ידני לקפיצי האוויר, ללא ACE ומתוחזק בדיוק, אבל בדיוק ע"פ הוראות היצרן אזי הרכב אמין וזול לאחזקה, אממממממה, בודדים מתחזקים ע"פ הוראות היצרן (מחוסר ידיעה) רובנו מתקמצנים בכסף קטן ומשלמים בכסף גדול ואח"כ מתבכיינים על אמינות. וההוכחה/תוצאה, 270000 ק"מ ו - 0 (אפס) "תקיעות". (למעט פעם אחת אחרי החלפת צלחות במוסך כשהרכב שוחרר כשהקליפר הקדמי תפוס עם בורג 1...) כאשר מדברים ומשווים לרכבים אחרים ובמיוחד למלוכסנות אני פשוט מתפוצץ מצחוק במיוחד כשאני מכיר אינטימית את הטרופר (מנוע 3 ליטר דיזל) , הקינג , ה LC והבול גוינט הצונח והמזרקים שמשקלם כחצי דיסקו קומפלט. בהיבט של נוחות/עבירות כשאני בוחן את הדיסקו על סמך ניסיוני הדל החל כצוציק עם הCJ3 (כן שלוש) של אבי שמכסה המנוע שלו היה מחורר ממבצע קדש , המשך דרך הטנדר וויליס המיתולוגי, הגלדיאטור שחצה את סיני עד אבו רודס, (והפרונט שהיה נכנס לוויברציות ב 80 קמ"ש וידית ההליכים שנתקעה) ה CJ6 , הדיסקו 1 ובצבא: החמישיה, הנ.נ, הריינג רובר (שהציל את חיי בלבנון) ה FJ40 (שמספר הרישוי שלו היה המספר האישי שלי), ושוב ה CJ6, הפרד (שהוצנח) וכאזרח הטנדר דנג'ל, הסופה הדנדשה, הטרופר, הקינג ולבסוף הדיסקו 2, חד משמעית העבירות, הנוחות/האמינות/עבירות של הדיסקו טובה מכל היתר.

ד ו ר ו ן
16-08-13, 08:44
עמית,
"בדרכים" של קרואק נראה פתאום קל לעיכול ליד הכתיבה שלך.

סוזי המשתוללת
16-08-13, 08:56
[QUOTE=נמרוד;529926]ואללה איזה שרשור...:)

או בקיצור - אם טויוטה מייצרים תפוזים אחידים בגודל ובטעם, עם חיי מדף ארוכים, ועם אחוז קטן של לימונים, אז לנדרובר מייצרים אתרוגים! עם אחוז גדול יותר של לימונים... ואם לא משמרים את האתרוג כמו שראוי לו, הוא הופך לחושחש...[/QUOT

ממש סופר סת"ם נהיית :)

סוזי המשתוללת
16-08-13, 09:07
אוי כמה שזה נכון...
כנראה שהשפעת המנדט הבריטי לא פגה כ"כ מהר ואפילו שיכללנו אותו - לוקחים אוטו אמריקאי אמין ובסיסי ומצליחים לקלקל אותו... חדש מהמפעל...

אילן.
מה אתה קופץ?
ברור שזה נכון, מה שדרור כתב - או שאתה אוהב לשחק עם ידית הילוכי האופניים המאולתרת, כדי שלא יכבה בעליונת קטנה או לחפש את החור במצוף של הקרבורטור, כשה-CJ מגמגם ונחנק או להתפלל שהפיתול (גמישות עאלק..) של השילדה לא תסתיים בקמט סופני/שבר ושחיזוק תיבת ההגה יחזיק ושהגשם יפסק כי אי אפשר לנהוג בכביש, כשהטיפות כל הזמן נכנסות לעיניים והמזגן.... בעצם, איזה מזגן?

אתה אל תתחיל...:)
החלק הכי אמין בו זה הגלגלים - אומרים תודה, שהאויר לא יוצא מהם, כשה-CJ מושבת למשך שנים...

קרעת אותי .....

סוזי המשתוללת
16-08-13, 09:11

אתה גם היית נשוי אי אילו פעמים ...
כנראה שאתה 1) סובל מתסמונת שמונעת ממך ללמוד....(יש כזה דבר תאמין לי:p)
2) אתה צריך לגלוש באתרים אחרים ולעשות שימוש אחר בכבלים וברצועות שקנית לגרירה (bdsm):)

מה זה חשוב איזה אוטו העיקר שנוכל לצחוק האחד על השני בדגש על הלצחוק

tzagi
16-08-13, 09:27
אתה צריך לגלוש באתרים אחרים ולעשות שימוש אחר בכבלים וברצועות שקנית לגרירה (bdsm):)

[/U][/B]

בדיוק מה שאני תמיד אומר, בעלות של לנד-רייג' רובר זה סוג של מזוכיזם, ויתכן אפילו זה סוג של סדו-מזוכיזם....בשהוא מנסה לשכנע אחרים לרכוש את המוצר.

nirs
16-08-13, 09:34
בדיוק מה שאני תמיד אומר, בעלות של לנד-רייג' רובר זה סוג של מזוכיזם, ויתכן אפילו זה סוג של סדו-מזוכיזם....בשהוא מנסה לשכנע אחרים לרכוש את המוצר.

😄
אהבתי....

KOOKE
16-08-13, 10:05
הנושא אומנם עלה במובלע פה שם בשירשור הזה. אבל לטעמי לא קיבל דגש מספיק. כוונתי היא לגורם האנושי.

לעניות דעתי שלא מבוססת על שום מידע סטאטיסטי או ידע במכונאות וכו׳ כשמדברים על אמינות רכבים בבני למעלה מעשור הגורם שהכי משפיע על אמינות נרכב הוא. הגורם האנושי - משמע האופן בו תוחזק וטופל הרכב ברבות השנים. יתר הגורמים כמו איכות הייצור והתכנון של רכב כזה או אחר נדחקים הרבה לאחור לעומת הגורם האנושי.

לכן אותי אישית קצת מצחיקים השירשורים האין סופיים שדנים באמינות מותג או רכב אחד מול השני וכמעט מתעלמים מהגורם האנושי.

דרך אגב השירשור הזה כנראה הטה את הכף והדיסקו בנזין דור 1 שלי יישאר כנראה במשפחה כפרייבט לתאומות שעכשיו מוציאות רישיון נהיגה.

יום ראשון תפורק ןתמכר הנעילה האחורית, נחליף צמיגים לצמיגי כביש במידה האורגינלית נפרק המיגונים ואולי גם נחליף את המתלים בחזרה לסטנדרט והכי הכי חשוב מבחינתן פחחות וצבע שחור מט..... זה מה שרצות הערסיות הצפונבוניות שלי.....

boaz avrahami
16-08-13, 10:19
הן גם רוצות שתשאיר את המיטה באוטו?
דיסקו כרכב ראשון אחרי טסט...
מה, אתה מנסה ללמד אותן שעדיף תחבורה ציבורית?

grand
16-08-13, 10:39
שלמה...
אתה אב מתעלל, אל תקשיב לבנות, הן מנסות לרצות אותך, הן יודעות וחשות שאתה לא שש להיפטר מהנבלה....
תהיה אב טוב, תן להן רכב בטוח אמין וחסכוני !!! ליום יום.

IlanG
16-08-13, 10:54
קרעת אותי .....

כן גם אותי .... פגעתי בנפשם של בעלי הדיסקברי בסוף מתברר שסיקס יותר אמין ...... :-)

tzagi
16-08-13, 10:59
שלמה, אל תקשיב לליצנים האלה, רעיון מעולה אני אומר,
דרך מעולה ללמד את הדור החדש בעבודות חשמל ומכונאות (Sink or swim)
ועוד במצבי חרום, על סף הדרך עם הוראות (צרחות) בטלפון
יש לי ילד בין 12.5 (מחר יום הולדת) ואני כבר מזיל ריר על הדיסקברי שהוא הולך לקבל בגיל 16, והוא יקבל~אפילו אם אצתרך לשלם כמה גרושים מעל ל$2000(הנסיון יהיה שווה כול סנט אדמדם)
זה לא כלי רכב- זה אוניברסיטה.

Tourist
16-08-13, 11:22
דרך אגב השירשור הזה כנראה הטה את הכף והדיסקו בנזין דור 1 שלי יישאר כנראה במשפחה כפרייבט לתאומות שעכשיו מוציאות רישיון נהיגה.

אני בעד.
הפרייבט הראשון והיחיד שאשתי נוהגת עליו מאז הוציאה רשיון נהיגה הוא דיפנדר 110.
היא בכלל לא יודעת שיש דברים פשוטים יותר.
כשהיא תסיים את השנתיים של ה׳נהג חדש׳ אולי אגלה לה שזה בכלל לא אוטו...
אבל אז היא כבר תדע לנהוג על כל דבר.

מעבר לכך, אולי התאומות ידלקו ויהפכו למפעילות האמר קרבי בצאלים.
ואז באמת תשאר באבק שלהן...

יש לי ילד בין 12.5 (מחר יום הולדת)

הבנאדם פנומן !
אמריקאי מבטן שמצטט את הגשש בשלוף !

גוט שאבעס טקסס

KOOKE
16-08-13, 11:40
מהניסיון שלי השילוב של נהגת חדשה עם גרוטאת ברזל גדולה וכבדה הוא דווקא שילוב מאד מוצלח.

השימוש של התאומות בדיסקו יהיה לנסיעות קצרות עירונית מהבית לתיכון ולכל היותר נסיעה של 15 ק״מ לתל אביב.

אני מכיר את כל תיאוריות הבטיחות הפאסיבית המודרנית וכו׳ עדיין סבור שבמהירות עירונית יתרון המסה והגודל הוא מכריע בהקשר הבטיחות הפאסיבית.

הבת הבכורה בזמנו מייד לאחר קבלת הרשיון קיבלה את הסופה שהחזקתי אז כרכב טיולים. הייתה מרוצה עד הגג והייתה עם הרכב הכי ״קול״ ומגניב בשכבה שלה.
דוגמה - בסיום שמינית בתיכונים אצלנו בעיר היה את טקס ה״רונדו״ - סיבוב בעיר במכוניות מקושטות של כל בוגרי שמינית מן שיירה עליזה ורעשנית שכזו. הבת הבכורה כמובן שהשתתפה ברונדו עם הסופה.
אני במשרד מקבל טלפון מהבת והיא בוכה בהיסטריה בטלפון, אבא עשיתי תאונה, הלב שליצנח לתחתונים ישר שאלתי מה קרה לך והבת עונה כלום. אוקיי מה קרה לסופה והבת עונה כלום. אז למה את בוכה? הבת עונה תראה נסעתי לאט שמעתי בום מאחורה לא הרגשתי כלום לסופה לא קרה שום דבר אבל לרכב שהתנגש בנו מאחור נמעכה כל החזית אין חצי אוטו אז נבהלתי ולכן אני בוכה.....

בכל השלוש שנים שיש לי את הדיסקו נתקעתי איתו רק פעם אחת ונזקקתי לשירותי גרר וגם זה בגלל תקלה בקודן או באימובילייזר השהוסף לרכב אי שם בעברו.

בשורה התחתונה אניאהיה הרבה יותר רגוע כשהתאומות יסעו בדיסקו מאשר הן יסעו באיזה מיני קטנטנה וחדשה יותר מהשנים 2006-2009.

KOOKE
16-08-13, 11:45
בקשר לשירות הצבאי זה לא יהיה כמדריכת האמרים. אחת התאומות כרגע קיבלה פטור על רקע בריאותי ושוקלת להתנדב רק לא יודעת בדיוק למה והשנייה הודיעה שהיא רוצה להתגייס לעוקץ - יחידת הכלבנים.

נמרוד
16-08-13, 16:16
.

השרשור הטה את הכף!?

לא מחיר השוק השלילי של דיסקו 1?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

Bernard
16-08-13, 17:06
כמו שאמרתי בתחילת השירשור - אנשים רעים וקנאים!!!

שלמה, שיעברו לך מעל הראש, הרוחות הרעות המנשבות פה.
בסופו של דבר, כך מסתבר, כולם רוצים לנד רובר (ולא חשוב איזה...:)) - קטנים וגדולים, ישראלים ואמריקאים. משיכה שאין להסבירה התגבר עליה וכל אחד מנסה להשתמש בכל מיני תירוצים והכפשות והעלבות והעלבויות... הכל על מנת להילחם ב... עצמו ובשדים הפנימיים שלו, שרוצים משהו אנגלי אצילי ו...מכוער.

ראה לדוגמא:

את "לא עושים כאלה יותר" אתה יכול לומר על כמעט כל אקזמפלר מ"תור הזהב" של רכבי השטח - אמצע שנות ה-90 עד תחילת שנות ה-2000.
ואם כבר לנדרובר "פור-לייף", הייתי בוחר בדיפנדר ולא בדיסקברי.
!!!

דרור בוחר בגרוטאת המתכת, שרק בשנים האחרונות השכילו האנגלים להתקין בה כיסא בסיסי, במקום הדלי ההפוך, שהשתמשו בו עד אז...
זה הרכב שהיית רוצה ל-"לייף" דרור?
תסתכל על כל החברה האלה, מטיולי השטח לתיירים - גם כשהם יושבים ליד שולחן האוכל, הם שמים את הצלחת ימינה מהמרכז והרגליים שמאלה מהכיסא - הם כבר לא יכולים אחרת... בגלל הרכב הלא סימטרי הזה..
ובכלל, הדיסקברי הוא מעיין דיפנדר בתלבושת קצת יותר מודרנית/נוחה. אז למה????

ושלמה - סופה זה מגניב (אני מודה). דיסקברי זה... לא. במיוחד לא טירטור הטרקטור של ה-TDI.
אני לא הייתי בונה על הובלה בשיירה, עם סיום התיכון..
ולמה להוריד את המיגונים?

וג'ו, בכלל...
פתאום אנחנו שומעים שהיה לו דיפנדר ושהוא אהב אותו ופתאום מסתבר שהילד חולם על דיסקברי (בעוד 3-4 שנים) - איך בכלל ילד אמריקאי שמע על הגרוטאה האנגלית?

אמרתי - לכולם יש איזה "אנגליה" קטנה בתוכו, שרק מבקשת להתפרץ החוצה - יאללה!!! תפסיקו להתבייש ולהסתתר!! צאו מהארון!!!

הערת שוליים קטנה - אמינות ותיכנון אמריקאי לרכב שטח..

לפני 4 חודשים קנינו גראנד צ'ירוקי 2014.
ברור שלקחנו את "ערכת השטח" שכוללת, בין היתר, LOW, נעילת דפרנציאל אחורית, TC לשטחים שונים (בוץ, חול, סלעים...) ומתלי אויר מתכווננים (חובה!) וכמובן, מנוע V8.
אגדת שטח או, כפי שמפרסמים אותו - הג'יפ הטוב ביותר שייצרו עד היום!

לא שמעתי בקול ג'ו, שאמר לי לא להתבלבל ושלא מדובר ברכב שטח ויצאנו לאגם קרוב, דרך היער, כמובן.
ביער יש הרבה שבילים והמון שלוליות - "מחייגים" ל"בוץ" בבורר המצבים, הרכב עולה לגובה מקסימלי, לוחצים על LOW (הנעילה אחורית משצלבת אוטומטית עד ל-20מייל לשעה) ונכנסים בזהירות (לא ברור מה גובה המים..).
כך עברנו כמה שלוליות, כמה בוציות מאוד, עד שרצינו (בשלולית ארוכה) לצלם מתוך הרכב את המעבר (לדורות הבאים ולחברים, פה, שלא יודעים שביער יש שבילים לרכב..).
אחרי שעברנו את השלולית וראינו כי טוב (לא עמוק מידי ואין בורות באמצע וכו'), נסעתי לאחור לצלם את החצייה.
עוד אנחנו מתארגנים (עם האייפון שלה..) וממעמקי השלולית, במרכזה, עולה וצף לו באיטיות פגוש, שבאופן חשוד, דומה לזה שלנו...
הועמס אחר כבוד בתא המטען (יחד עם הבושה..).

ממשיכים בג'ונגל וחוצים שלולית די עמוקה, שמעלה לשנייה, גל קידמי מעל מכסה המנוע (לא משהו חריג בטיולים עם הריינג' (עם גלגלי"33.5 והגבהה לשמיים) ודיסקברי וגראנד 2002 וטרופר ופטרול) ואפילו מרגישים את הנעילה האחורית וה-TC עובדים - עברנו בלי בעייה. כל הכבוד לאמריקה..

אחרי 10 דקות מגיעים לכביש וממשיכים לאגם.
אחרי העלייה לכביש, נותנים טיפל'ה גז והאוטו מגמם נואשות. כך כמה פעמים עד שהסתדר... כך חשבנו..

עוד 10 דקות עוברות ומגיעים לאגם.
"היא" והגמדה הקטנה (הגדולים בארץ) יורדים לחוף ואני מחפש צל, להרכיב את הפגוש.
5 דקות והפגוש במקום - לא נשבר כלום. בליטות פלסטיק מגוחכות מחזיקות את הפגוש במקום ונכנסות בחזרה בלי בעייה - בושה. כנקרה לחץ המים, ברוורס, גרם לפגוש להתנתק!!

אממה...
החלק המחבר בים תיבת מסנן האויר לבין בית המצערת שבור לחלוטין!!!
האויר נכנס חופשי אחרי הפילטר!
כמו כן, הפילטר כולו רטוב ומים בכל מערכת האויר!
אז ראיתי, לא חשבתי בכלל לבדוק, שפתח יניקת האויר פונה לחזית, בדיוק מעל הפנס הקידמי השמאלי, כמו ברכב ספורטיבי - לטובת זרימת אויר מהיר וקר וכדי שיוכל לשאוב כל חלקיק של מים מלפנים!

תיכנון גאוני!
אבל זה לא הכל.
הפילטר נרטב לגמרי והמנוע, שרעב לאויר, יצר ואקום וכל מערכת צינורות הפלסטיק, שמובילה את האויר פשוט קרסה לתוך עצמה ונשברה!!!

כמובן שהדבקתי הכל (לחזק יותר מהמקור ולקח 4 שעות בתנור, על טמפ' נמוכה, לייבש את הפילטר) והדבר הבא היה להתקשר לג'ו.

ג'ו הזהיר אותו לא לגשת כך לסוכן של ג'יפ (רכב חדש, 4 חודשים. באחריות) משום שהוא יאשים אותי ב... נסיעת שטח...
בושה!!!

הזמנתי חלק חדש ($100) וכנראה שזו הפעם האחרונה שהרכב רואה משהו שהוא לא אספלט...

אמינות שטח אמריקאית - אני יכול להבטיח לכם, שדבר כזה לא היה קורה בחיים לריינג' רובר או לריינג' ספורט או לדיסקברי _3 או 4, תבחרו) ואפילו לא ל-LR2..

בושה וחרפה - הג'יפ הטוב ביותר שייוצר עד היום, עאלק..

Bernard
16-08-13, 17:39
הבושה בתמונות...

78238

78239

78240782417824278243

boaz avrahami
16-08-13, 17:50
הסר דאגה מלבך.
גם לרינג׳ רובר החדש, השטח שלו זה הכביש...
כבר כמעט שלא מייצרים רכבי שטח של ממש כיום.

תמכור את הגרנד ותקנה לה דיסקו מהר.

אגב, למה ההיא שמביאה את הכסף הביתה משתמשת באייפון ונוסעת בגראנד?
יכול להיות שאפילו אצלך בבית אתה לא מצליח לשכנע את בעל המאה?

Bernard
16-08-13, 18:18
אחד אחד..

ממש לא נכון.
פה, בגראנד החדש הזה, לפחות בנוגע לפתח יניקת האויר ולחומר ממנו עשוי ה"צינור" הזה, זה תיכנון וייצור גרוע מאוד.
מיקום מטופש ביותר לפתח וחומר שמתאים יותר לסופר מיני עם מנוע 900 סמ"ק.
בחרו באויר קר יותר ?(וזרימה... מלפנים) וזנחו את ההגנה שמקנה מיקום מאחורי הכנף - גם לחול ואבק זה לא מתאים - ממש יונק כל מה שמגיע מלפנים.
בחרו בחלק שמתאים לכמה שיותר כלי רכב (דודג' וקרייזלר - כביש) מאשר להשמתש בחומר חזק יותר, לרכב שטח - הפלסטיק פריך ודק ופשוט קרס!
באנגלים ואפילו ביפנים, אני לא חושב שזה (היה) קורה.

דיסקו זה מגעיל - גם ה-LR4 החדש לא משהו..

אי לא צריך לשכנע את בעל(ת) המאה - בעלת המאה לא רוצה פרטים ולא התחבטויות ולא שיקולים-לכאן-ולכאן. בעלת המאה רוצה אוטו גבוה וחזק ולא פחות מהאקספלורר שהיה לה בארץ.
הגראנד החדש נתן/נותן את התמורה הטובה ביותרלמחיר פה - רכב סופר מפואר (לקחנו אחת פחות מהמפואר ביותר, בגלל שלמפואר אין את מתלי האויר וכו'), מוקף עור (כולל הדשבורד - מוסיף המון!!!), מחושמל, ממוזג (מושבים), מחובר (BT וכו') ונוח.
לפני ההחלטה ביקרתי בתערוכת המכוניות בפילדלפיה (קישקוש מוחלט - התאספות של סוכנויות מכירת רכב) ושם יכולתי לבדוק, זה לצד זה, את כל האופציות הרלוונטיות ורמות הגימור - הגראנד נראה הטוב ביותר - נקודה.
הרבה לפני כל הארופאים (Q5, Q7, לקסוסים, מרצדס, BMW וכו'), שלרמת הגימור הדומה לגראנד הזה, צריך להוסיף הרבה אלפי דולרים (מרצדס בכלל מעופפים..), אחרת אתה מקבל פלסטיקים וגומי בסיסי לחלוטין.
היחידים שנראו טוב יותר הם הריינג' והריינג' ספורט - עשרות אלפי דולרים יותר!
נשארנו עם הגראנד החדש - חיכנו חודשיים עד שיצא לשוק.

הבוס עם אייפון 5 בגלל שזה בא בחינם מהחברה... ביחד עם 4S.
חינם זה הכי משוכלל והכי נוח והכי טוב - ועם זה, אפילו אני לא יכול להתווכח.
אבל... חברה שלה, שקיבלה גם היא אייפון 5, לא מוכנה להתפשר ואני מחפש לה גלקסי S4 בהזדמנות..:)

וחוץ מהכל.
אני גיבור גדול פה, בג'יפולוג (כמו שפוקסי פעם "איים" עלי) - בבית, אני עושה מה שאומרים לי ומשתדל לא להיכנס לצרות (שלא תתחיל לבדוק את ההוצאות על הריינג'...:rolleyes:).

ודבר אחרון.
כל הזמן "בעלת המאה" צחקה עלי שרציתי לקחת איתי את הריינג' לפה - נסענו כמה פעמים בשטח (עד כמה שאפשר לקרוא למה שיש פה "שטח") עם הגראנד ועם האקספדישן (מאוד נוח) וכל פעם היא אומרת שחבל שהריינג' לא פה ומתי אני "עושה" פה אחד כזה - אין תחרות ואין השוואה לנוחות וה"נון-שלנטיות" של הנסיעה בריינג', לעומת היתר...

amit1
19-08-13, 08:47
ברנרד, הרגת אותי........

yuviveamitay
21-08-13, 17:37
לי יש דיסקברי TD5 2004 ואין שום צמיגי שטח במידות שלו. רק 50/50

yuviveamitay
21-08-13, 17:42
לי יש דיסקברי TD5 2004 ואין שום צמיגי שטח במידות שלו. רק 50/50

Bernard
21-08-13, 18:01
מה זה "המידות שלו"?