PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב לסטודנטית עד 50-60K

itayhi
31-07-13, 20:34
שלום שלום :)

לגיסתי היקרה גנבו את הקורולה 2001 המשפחתית מתחת לביתה בב"ש
(הם אמיתיים הבדואים האלו? קורולה 2001??? אולי כדאי שיתייעצו קצת עם דרור... )

מחפשים רכב חדש לגברת.
קצת פרטים:
הרכב נוסע כמעט כל סופ"ש מב"ש למרכז וחזרה.
מעבר לכך נסיעות קצרות בתוך ב"ש.
הנסיעות יימשכו עוד 5 שנים לפחות (מסיימת כרגע שנה שניה בלימודי רפואה)

ההתלבטות בין קוריאנית/יפנית בת 3-4-5 (i20/סוויפט החדשה וכד') לבין רכב דנדש מהחבר'ה (ספארק/אלטו/i10/פיקאנטו)
ברור לנו שעבור רכב חדש יצטרכו לגרד עוד כ-10K

איך מסתדרות הקטנטנות במהירויות של 120-130 על כביש 6?

הצעות? רעיונות? הארות והערות?

אני אגב הצעתי להם לשחזר את ההצלחה ולחפש לה קורולה 2000-2002 יד ראשונה מרופא :)
לא מקשיבים לי...

תודה

איתי

ishc
31-07-13, 21:44
פיג׳ו 107 מתפקדת יפה אצל שני חברים. אני נסעתי עם כזו לעיר הקודש לא מזמן, התמודדה סביר עם העליות. עוד חבר קנה עכשיו סיאט Miii ומאוד מרוצה. אני הייתי מחפש את אחת הקטנות אבל משומשת בת שנה או שנתיים אחרי ירידת הערך הראשונית.

asafk
31-07-13, 21:59
אפשר בימינו לקנות מכונית סופרמיני בת שנתיים שלוש בכלום כסף.
חבל לקנות קטנטונת חדשה. פשוט חראם על הכסף.

אסף.

דרור ברלי
01-08-13, 00:22
הקטנות נוסעות מצוין 120-130.
אבל הגברת בטח רוצה אוטומט - ואז כל יתרון צריכת הדלק מתקזז ונעלם...
מי שרוצה מיני - שימצא משומשת. 2010-2011 ב-40 ומשהו K. ק"מ נמוך, גיר ידני, ויהיה מאושר.
רק לא להתפתות למיני אוטומטיות/כל מיני גירים רובוטיים מוזרים וכו' - זה לא נוסע טוב, זה צורך דלק כמו אוטו גדול בשני מספרים וזה גם יכה לכם בכיס מתי שהוא.

לגבי הבדואים - כן הם אמיתיים.
אלה הקורולות מהדגמים האמינים-מיתולוגיים. אוטו שלא נגמר. מנוע חזק לזמנו(ורועש) וביצועים טובים בקו ישר. רק אל תנסה לפנות... האוטו לא אוהב את זה.
אם אתה בדואי עד גובה 1.70, אולי תצליח להידחק מאחורי ההגה של דבר מגעיל כזה.

itayhi
01-08-13, 01:12
תודה :)

דרור, הגברת דווקא תשמח לרכב ידני. זה אבא שלה שטוען ש"צריך להתרכז בנהיגה ולא בהעברת הילוכים..."
(אני מכחיש כל קשר להיותו של האיש הזה "חמי")
לא לדאוג, אני וחמותי נוציא לו את השטויות מהראש...

לאישתי הייתה עד לפני חודשיים קורולה 99 עם קרוב ל300K על השעון. אוטומטית, יד ראשונה, בתולה לגמרי מכל תיקון פרט לטיפולים, צמיגים, ברקסים ופולי קראנק.
אין לרכב הזה שני באמינות פרט לסובארו מהמודלים הנכונים.

איתי

רמי גלבוע
01-08-13, 06:34
הבן שלי היה באותו מצב. מבחינתו מכונית היא מכונה שצריכה להעביר אותו בנינוחות ובזול ממקום למקום, לא מעניין אותו ביצועים, עידון ושמידון.

קנה לפני כמה חודשים יונדאי I20 משומשת 2010, ליסינג, 85000 ק"מ, 52000 שקל, מסוחר.
האוטו מסודר פיקס, נראה חדש, 2 צמיגים חדשים, טסט לשנה.

גם לאשתי יש כזה אז אני יכול להעיד - ב-85,000 ק"מ ראשונים, התיקון היחיד, סך שמש שנפל...
בנהיגה חסכונית אוכל ממוצע של 14 ק"מ לליטר. על הכביש המהיר, 100-110, כ-16-17 ק"מ לליטר. מדי פעם אני משתעשע בתחרות דן חסכן (עם עצמי...), מוציא בקלות 18-19 ק"מ לליטר, אבל זה בכביש ישר, 90-100, לא בעיה בדרך מבאר שבע. מרווח מאוד, אבל בסך הכל - תחבורה בסיסית. חבל שהגיר שלו 4-הילוכים פרימיטיבי, המזגן לא משהו, אבל נסבל.
יש 6 כריות, ESP, בסך הכל בסדר גמור.

sus
01-08-13, 14:43
סקודה פאביה ספייס דיזל ידני (2008) נכנסת בסכום הזה ועושה בערך 1 ל-20. אמורה להיות אמינה (אני מקווה, קניתי כזאת).

רנו מגאן דיזל ידני 1500 סמ"ק- 2008 נמכרות בערך ב-30000 וגם חסכוניות מאד.

דוד

8ball
01-08-13, 17:36
מותר להגיד פיאט או שתצלבו אותי. פונטו מהשנתונים המתקדמים 2004-5 ידנית, אמינה טיפשה זולה וקלה לאחזקה שאני מניח שיש לך בה יד רגל וכמה מפתחות רינג... יציבה יחסית. שורדת מאה עשרים בכיף וצריכת דלק נוחה. ככה מהתקציב ישאר לסטןדנטית היקרה שבעים שמונים אחוז שהם עולם ומלואו לסטודנט
רק דעתי

Tourist
01-08-13, 22:21
מותר להגיד פיאט או שתצלבו אותי. פונטו מהשנתונים המתקדמים 2004-5 ידנית, אמינה טיפשה זולה וקלה לאחזקה שאני מניח שיש לך בה יד רגל וכמה מפתחות רינג... יציבה יחסית. שורדת מאה עשרים בכיף וצריכת דלק נוחה. ככה מהתקציב ישאר לסטןדנטית היקרה שבעים שמונים אחוז שהם עולם ומלואו לסטודנט
רק דעתי

הרכב לא ׳סקסי׳
אבל צריכת דלק מצויינת

asafk
01-08-13, 23:46
קודם כל... מותר לומר פיאט. וה"גרנדה" פונטו, מהדגמים העוד יותר חדשים, נחשבת לדגם אמין ומוצלח. אבל בתנאי שהוא מטופל רק בנוזלים מקוריים ופילטרים מקוריים.
והבונוס - הרבה יחסית נמכרו ידניות.

וכאמור - יש בשוק מכוניות די חדשות, שאפילו לא הגיעו לטיפול ה"גדול" הראשון שלהן, (הנזק עוד לא נגרם) בפחות מהתקציב.

אסף.

ד ו ר ו ן
02-08-13, 21:32
רק דעתי

יש לנו נסיון רע מאד עם 2 פונטו מהשנתונים האלו, אחת חדשה לגמרי והשנייה משומשת שטיפלו בה יפה כל חייה.
סוג של נבלה סרוחה וכפויית טובה..
מוכן לגעת ברכב הזה רק עם מקל כדי להרחיק אותה ממני הלאה.

לא יודע אם הם שינו/שיפרו את הרכב בהמשך, אבל בשנתונים האלו לא הייתי נוגע.

Micha
03-08-13, 15:32
לא הייתי הולך על מיני בשום אופן. גם אם זה אפשרי , זה בטח לא מהנה לעשות ב"ש ת"א כל שבוע.
סופר מיני כבר בא בחשבון. משהו ובסגנון i20 או אקו מיקרה (עדיף. חסכוני, נוח וסחיר) .
והכסף מספיק לרכישה ישירות מחברת ליסנג מודל 2010-2011

asafpeleg
03-08-13, 16:12
[QUOTE=רמי גלבוע;527853]הבן שלי היה באותו מצב. מבחינתו מכונית היא מכונה שצריכה להעביר אותו בנינוחות ובזול ממקום למקום, לא מעניין אותו ביצועים, עידון ושמידון.

קנה לפני כמה חודשים יונדאי I20 משומשת 2010, ליסינג, 85000 ק"מ, 52000 שקל, מסוחר.
האוטו מסודר פיקס, נראה חדש,

חברות הליסינג מוכרות את הרכב בתום חוזה ההחכר במגרשי המכירות שלהן.
אין להן שום סיבה להעביר את הרכב לסוחר, אלא אם הוא.... נבלה. לכן לדעתי עדיף לקנות ישירות מחברת הליסינג. הן יושבות על הענף ולא תחתכנה אותו.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

-->