PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצי טאף דוג + בולמים לדיסקו - זקוק לדעות וחוות דעת.

OMER1
22-05-05, 23:43
שלום לכולם. האולדמנים שנמצאים כעת על הדיסקו שלי במצב עדיין די סביר לאחר 60,000 ק"מ.
הם במצב MD ונראה שהקפיץ האחורי שקע במעט. מצאתי קונה לסט המתלים שלי במחיר די טוב וחוץ מזה אני רוצה מתלים חדשים אז למה צריך לתרץ? :lol: 8)
האולדמנים במצב MD כאשר יוצאים מהקופסא נותנים מלפנים הגבהה של 1.25" ומאחור כ 1.5 " , זה בהחלט מעט מידי עבורי! . בזמן האחרון התחלתי להעמיס את הרכב יותר בציוד שנמצא ביום יום על הרכב ואני מעוניין בקפיצים קצת יותר קשוחים. אני מעוניין מאוד בטאף דוג שזוכים לביקורת משובחות , אך מתלבט מאוד בין הMD לבין הHD שלהם מאחור ( מלפני אני עומד להתקין בשבוע הבא פגוש צינורות ומגן למוטות הגה ואני מעריך שקםיצי MD ישרדו את זה ולא ישקעו , תקנו אותי אם אני טועה!!!) , מאחור אני מתכונן לבנות גם ארגז מעץ לרכב והמשקל המוערך שיהיה מועמס ביום יום יהיה כ 90 ק"ג פחות או יותר , בטיולים המושב האחורי ריק ומן הסתם מועמס ציוד נוסף , איני מעוניין ברכב קשה באופן מיוחד מה שגם בחירת קפיץ HD במידה ולא מעמיסים את המשקל הנחוץ יגביל את מהלך המתלה ( שוב לתקן אותי אם אני טועה) .
בקיצור אשמח מאוד לחוות דעת הסט בכליליות והאם אני אמור להתקין HD אחוריים או MD ?
תודה רבה , עומר.

OMER1
22-05-05, 23:50
שחכתי לציין במודעה שהעליתי כי בעתיד הקרוב ( חודש - חודשיים) אני מתכוון להחליף גם את הפגוש האחורי בפגוש מברזל ( של אספיר כנראה) שאני חושב ששוקל יותר , ואם יש לזה השפעה אז גם אני מצוייד בצמיג גדול מהמקור על הדלת האחורית.
שוב תודה , עומר.

asafk
23-05-05, 00:01
למתקינים השונים יש את הטבלאות של טאפ-דוג. לפי הטבלה, בצירוף מספר שאלות שישאל אותך המתקין יוכל לומר לך אם אתה צריך HD או MD. בטבלה רשום בפשטות שהMD מיועד לרכב ממצב ריק ועד עומס מסויים, והHD מעומס מסויים עד מצב עמוס לגמרי. כיוון שיש חפיפה ביניהם, יש מקום לשיקול דעת, לפי אופי הנהיגה שלך. בנוסף, יש מקום לשיקול דעת כיוון שהבולמים מתכווננים, ולעתים בגלל אופי נהיגה מסויים או העדפות שלך, ירכיבו קפיצים MD עם בולמים מכוונים למצב קשה, או דווקא HD עם בולמים מכוונים למצב רך- ויש גם הרבה אפשרויות ביניים.
בשורה התחתונה- אין תשובה אחת, הכיוון הכללי הוא שאם אתה נוסע עם עומס רגיל של 90 ק"ג, ובטיול לא מעמיס הרבה יותר, מן הסתם יתאים לך MD. אם אתה מעמיס יותר בטיולים, או נוסע אגרסיבי, או כל דבר אחר- אתה כבר חייב להתייעץ באופן פרטני.

אסף.

OMER1
23-05-05, 00:14
אסף תודה רבה על התשובה הממצה כהרגלך בפורום.
זה גם מה שהפתיע אותי! המשפר הינו איש ותיק בעסק והוא הציע לי HD אחוריים!
הבולמים שהציע הינם טאף דוג עם תא קצף וקוטרם הפנימי הוא 41 מ"מ , הוא טען שזה הבולם שיתאים , אני נוהג לנסוע בכביש רגוע ולא להתפרע בשטח , אוהב עבירות אבל לא אקסטרים , ומידי פעם נוסע במהירות של 80 ק"מש בשטח ולא באופן קבוע.
אשמח לחוות דעת נוספות.
עומר

fuksi
23-05-05, 12:40
הייתי מוסיף שמעבר לטבלאות יש עניין של העדפה/טעם אישי.
אצלי בדיסקו שממש לא עמוס (ובנזין גם קל יותר מהדיזל) העדפתי קפיצי HD ובנוסף הבולמים מכוונים למידה קשה!!!
הייתי צריך ל"שכנע" את ארז באיומים ( :) :) ) כייון שהוא טען שיעופו לי הסתימות
בשיניים....ככה אני אוהב....
כדאי לעשות סיבוב עם כמה אופציות ותבחר מה שנוח לך.
בהצלחה

asafk
23-05-05, 14:27
זה גם מה שהפתיע אותי! המשפר הינו איש ותיק בעסק והוא הציע לי HD אחוריים!

למה מפתיע? כנראה הוא, משיחה איתך, הבין את אופי הנהיגה וההעמסה, והגיע למסקנה שזה מה שמתאים. כמו שכתבתי- אין אמת אחת, ויש מספר דרגות חופש בהתאמת קפיצים ובולמים לרכב בסטים האלה. נכון שאם תלך על משהו סטנדרטי לגמרי "לפי הספר", זה כנראה יתאים, אבל זה סוג של פשרה- כי הסט בנוי לנהג הממוצע שנוסע בטווח עומסים מסויים. אם בונים סט קרוב לסטנדרטי, "ליד הספר", זו גם פשרה, אבל יכול להיות שיותר מתאימה לך. אין נהג ממוצע.

אגב, הבולם 41 מ"מ עם הקצף, הוא איפושהו בין האמצע לשליש העליון של טווח הבולם המתכוונן. אלו הבולמים שמורכבים אצלי בדיפנדר (גם לא נוסע עמוס מדי- 200 ק"ג עומס קבוע בדיפנדר זה כמו 50 ק"ג עומס קבוע בדיסקברי) ומתאימים בול, גם כשהרכב במצב רגיל (נהג + עומס קבוע), וגם כשהאוטו עם 4 אנשים ועמוס לטיול של כמה ימים (עוד מקסימום 50 ק"ג חוץ מהנוסעים, או אפילו 100 אם אני לוקח עוד גלגל ספר)... אבל, שוב- אין פתרון אחד, ואנחנו לא מכירים מספיק בשביל להתאים לך קפיצים ובולמים באינטרנט.

אסף.

Merkava
23-05-05, 15:17
שחכתי לציין במודעה שהעליתי כי בעתיד הקרוב ( חודש - חודשיים) אני מתכוון להחליף גם את הפגוש האחורי בפגוש מברזל ( של אספיר כנראה) שאני חושב ששוקל יותר , ואם יש לזה השפעה אז גם אני מצוייד בצמיג גדול מהמקור על הדלת האחורית.
שוב תודה , עומר.
יש לי את הפגוש האחורי של אספיר, והאמת קצת התאכזבתי ממנו, נגיעה ראשונה שלו בשטח גרמה לו להתעקם קלות, כלומר לא התרשמתי שהוא חזק יותר מהמקורי, יפה יותר אולי, אבל לא חזק יותר

ירון

OMER1
23-05-05, 15:33
הפגוש של אספיר התעקם מהר? האחורי? לי דווקא הוא נראה מסיבי מאוד , מה שבטוח מעניק זוויות טובות יותר מהמקורי.
אסף - שוב תודה על התשובה המעמיקה , אם הדיפנדר 200 ק"ג ציוד זה כמו 50 בדיסקו אז כנראה שאהנה מאוד מהבולמים! אם אתה מתכוון לבולם 9 המצבים עם תא הקצף ( שאני חושב שגם הוא 41 מ"מ) אז זה לא מה שאני מתכוון להרכיב ( הוא יקר בטירוף ) אני הולך על ה41 מ"מ עם תא הקצף ואני לא חושב שהוא מתכוונן.
לגבי הקפיצים האחוריים , אז באמת , אני אוהב הרבה עבירות אבל לא אקסטרים , דברים נוסח זיק מעלות חורשן למינהם וטיפוס שכולל אתגרים בכליליות :lol: .
המשקל שמועמס כולל המגירות שאבנה יכול להגיע ל 90 ק"ג ביום יום , המשפר הציע שאנסע על הדיסקו שלו ( עם HD אחוריים של טאף דוג) ואחליט בעצמי.
אם יש לכם רעיונות נוספים או חוות דעת אשמח לשמוע.
עומר

ori4x4
23-05-05, 22:00
הנושא אכן מעניין מאוד. אני עדיין עם הלוולאס MD שהחלפתי ( משומשים ) לפני כחודשיים וזה התברר כטעות ( אצטרך גם כן לרכוש חדשים ומעוניין בטאף דוג).
אשמח מאוד אם מישהו מחכמי הפורום ועתיר ניסיון בעיניין ( כמו ארז אסף וחבריהם) יתנו את דעתכם בעיניין.
בהצלחה , אורי.

ארז
23-05-05, 22:12
כמו שאסף כתב לכם, לכל משפר יש טבלה של המוצר הספציפי(כמו אולדמן /טפדוג וכו'), כמו כן יש לו את נסיונו האישי וכך הוא יכול להתאים לכל לקוח את המבוקש.
אני לא מאמין בלתת עצות באינטרנט כשאני לא מכיר את ה"לקוח" לא את סגנון הנהיגה שלו, העדפותיו,משקל הרכב(עמוס/לא עמוס, יש גגון וכו') וכו'.

אם מישהו ממכם רוצה עזרה הוא מוזמן לתאם איתי ולקפוץ לסדנא אשמח ליעץ ולכוון (כמובן שזה לא אומר שאתם צריכים לרכוש ולהתקין אצלנו...)

-->