PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוכנת ניווט למכשיר סיני 7 "

rafaely10
13-08-13, 07:31
:rolleyes:
שלום רב לחברי הפורום .

רכשתי מכשיר סיני 7" עם מערכת הפעלה windows 6 ce /
איזו תוכנת ניווט רצוי להתקין עליו ?
האם משהו הצליח להפעיל את עמוד ענן על כזו פלטפורמה .
ה IGO עובד נהדר כולל מפות של בחריין...

תודה .

נמרוד
13-08-13, 09:25
אני לא מומחה אבל אכן, עמוד ענן צריכה לרוץ על מערכת ההפעלה הזאת.

eysham
13-08-13, 09:30
קודם כל, השאלה היא האם המכשיר פתוח, כלומר האם הוא מרשה לך להכניס תוכנות חיצוניות.
אתה רואה את הדסקטופ של WINDOWS עם אייקונים וכו' או שיש שכשמדליקים מגיעים ישירות לממשק ייחודי? כי זה יכול לסבך את העניינים....

בכל מקרה, אם ניתן אז הכי פשוט לדעתי OZI EXPLORER
עבד אצלי על כזה מכשיר בג'יפ הקודם לכמה שנים.

לא שיא הקידמה אבל בהחלט מספיק בשביל להתמצא בשטח ולנסוע לפי נקודות/מסלול מוכן.

איל

erezgur
13-08-13, 10:33
OziExplorerCE בוודאי, רק תביא בחשבון שהיא מגיעה ללא מפות ותצטרך להשקיע מעט זמן בלימוד (זו התוכנה הראשית אצלי, למרות שאני משתמש כיום בגרסת ה- PC).

עמוד ענן - צריך לוודא שיש לך פונטים בעברית (ולא, IGO אינה מספיקה לבדיקה זו) וכמובן שאתה יכול להגיע למערכת ההפעלה / סייר קבצים כפי שציינו למעלה. במכשיר דומה אצלי מותקנת עמוד ענן, אבל צריך להביא בחשבון שייתכן ותאלץ להשקיע זמן (בהנחה שיש קצת ידע) כדי להתגבר על בעיות כמו העברית וכו'.

אני מניח שתוכל להתקין גרסה של twonav וכנראה גרסה של נאוויגייד ל- CE, למרות שטרם עשיתי זאת בעצמי.

ארז גור

katsirz
13-08-13, 13:13
[QUOTE=rafaely10;529903]:rolleyes:
שלום רב לחברי הפורום .

רכשתי מכשיר סיני 7" עם מערכת הפעלה windows 6 ce /
איזו תוכנת ניווט רצוי להתקין עליו ?
האם משהו הצליח להפעיל את עמוד ענן על כזו פלטפורמה .
ה IGO עובד נהדר כולל מפות של בחריין...

תודה .[/QUOTE
עמוד ענן עובדת נהדר על wince.
הבעיה היא שצריך להעלות את התכנה מתוך מסך הwindows ולא באמצעות האייקונים של היצרן. (בד"כ יש אייקון שמוציא אותך למסך של windows)
דבר שני, אתה צריך להפעיל את התכנה מהמיקום : mobilenavigator1/mobilnavigator
ותצטרך בהגדרות של עמוד ענן להפוך את העברית.
אצלי עובד נהדר.

rafaely10
13-08-13, 13:24
ראשית תודה .
אכן ניתן לצאת מהמסך הראשי ע"י איקון למסך של WIN CE .
אין בעיה להתקין תוכנות כמו כן ישנו כרטיס זכרון וכיו"ב .
איזו גרסא של עמוד ענן ? יש קישור אולי ?
לגבי העיברית אשמח להבהרות..
תודה רבה .

katsirz
13-08-13, 13:26
1. לא יודע לגבי גרסת עמוד ענן. אבדוק בערב בבית.
2. תכנס על גבי מכשיר בו אתה רואה את עמוד ענן טוב להגדרות של עמוד ענן. אחת ההגדרות היא עברית הפוכה. תסמן את האפשרות ואח"כ תעבור לסיני...
3. המדובר בכרטיס זכרון חוקי של עמוד ענן. לא מכיר אפשרות אחרת.

1ofersh
13-08-13, 16:11
שלום
אני בדכ לא מתערב אז לא לכעוס.
מה רע בטבלט אנדרוייד עם GPS פנימי ותוכנת אורוקס חינמית 7" או 9" 10".
שיושב ועובד כשצריך וניתן לרכוש בכל תחנת דלק או חנות ב350-500 שח.כי לשאלתך: קנית קודם את המכשיר ואתה מנסה להתאים לו תוכנה.
מנסיון אישי דומה לפני שנתיים חבל על הזמן וההתעסקות.לך ישר על מה שהצעתי לך.
עופר

zerez
13-08-13, 16:36
שלום
אני בדכ לא מתערב אז לא לכעוס.
מה רע בטבלט אנדרוייד עם GPS פנימי ותוכנת אורוקס חינמית 7" או 9" 10".
שיושב ועובד כשצריך וניתן לרכוש בכל תחנת דלק או חנות ב350-500 שח.כי לשאלתך: קנית קודם את המכשיר ואתה מנסה להתאים לו תוכנה.
מנסיון אישי דומה לפני שנתיים חבל על הזמן וההתעסקות.לך ישר על מה שהצעתי לך.
עופר

זה ממש לא רע ואפילו מצויין, ככה אני מנווט.
אבל זאת לא הייתה השאלה.

ואני לא כועס :-ׂ)

zerez
13-08-13, 16:41
ק
בכל מקרה, אם ניתן אז הכי פשוט לדעתי OZI EXPLORER
עבד אצלי על כזה מכשיר בג'יפ הקודם לכמה שנים.

לא שיא הקידמה אבל בהחלט מספיק בשביל להתמצא בשטח ולנסוע לפי נקודות/מסלול מוכן.

איל

אחת התוכנות היותר טובות בשוק אל לא הטובה ביותר (ויסלחו לי אלו שהשקיעו הרבה כסף בתוכנה "המתקדמת בעולם") ואם לא הייתי עובר לאנדרואיד הייתי ממשיך להשתמש בה.
יש לה אופציות שאין לאף תוכנה אחרת, כולל ניווט קולי בשטח וכולל תיכנון מסכים בדיוק כפי שאתה רוצה ועוד ועוד ועוד.

היתרון היחידי של עמוד ענן הוא מפות ונקודות עניין והיתרון היחידי של אורוקס הוא המחיר (חינמית)

katsirz
13-08-13, 17:04
אחת התוכנות היותר טובות בשוק אל לא הטובה ביותר (ויסלחו לי אלו שהשקיעו הרבה כסף בתוכנה "המתקדמת בעולם") ואם לא הייתי עובר לאנדרואיד הייתי ממשיך להשתמש בה.
יש לה אופציות שאין לאף תוכנה אחרת, כולל ניווט קולי בשטח וכולל תיכנון מסכים בדיוק כפי שאתה רוצה ועוד ועוד ועוד.

היתרון היחידי של עמוד ענן הוא מפות ונקודות עניין והיתרון היחידי של אורוקס הוא המחיר (חינמית)

כל אחד ישתמש במה שנח לו.
אבל, מכיוון שניווט שטח דורש יותר מאשר ״בכיכר צא ביציאה השלישית״ אני חושב שכל מכשיר שנותן לך מיקום מדוייק על פני המפה עושה את העבודה שלו. בלאו הכי הניווט, למי שבאמת מנווט, נעשה על בסיס מפה (נייר או סרוקה) שניתן ללמוד ממנה על תבליט ועל התכסית.
טאבלטים שאינם ייעודיים לא מצויידים בהכרח במקלט gps איכותי וטעות של עשרות מטרים ויותר די נפוצה. זה אולי נשמע כלום, ״כמה עשרות מטרים״, אבל כשהשביל בצד השני של הואדי, זה קצת פחות נעים.
בקיצור, מפה טובה ואימות טוב למיקום.

katsirz
13-08-13, 17:07
עמוד ענן מספקת את הפונטים הנדרשים.

erezgur
13-08-13, 17:22
איזו גרסא של עמוד ענן ? יש קישור אולי ?
.
פתח את אתר עמוד ענן (http://www.amudanan.co.il), ראה את הלשוניות למעלה מימין ובחר בלשונית "אודות התוכנה" - שם תמצא את הפרטים הנדרשים לרכישת התוכנה כאשר כמובן מדובר על הגרסה למכשירי CE' כלומר PND / PNA.

לגביהעברית - אם יש פונט עברי במכשיר שלך, עדיין כנראה שאין בו תמיכה של עבודה מימין לשמאל ולכן הטקסט בעברית בתוכנת עמוד ענן עלול להופיע בצורה הפוכה (םולש במקום שלום). בהגדרות התוכנה ישנה אפשרות של היפוך העברית כדי להתגבר על בעיה זו.

ארז גור

erezgur
13-08-13, 17:25
ואם לא הייתי עובר לאנדרואיד הייתי ממשיך להשתמש בה.
יש גם גרסה לאנדרואיד...

אבל אני מודה שטרם בדקתי אותה (ממשיך להשתמש באוזי על מחשב PC (טבלט) כתוכנה עיקרית למרות שאני מחזיק גם מספר תוכנות על האנדרואיד ועל ה- CE ) .

ארז גור

zerez
13-08-13, 17:31
יש גם גרסה לאנדרואיד...

אבל אני מודה שטרם בדקתי אותה (ממשיך להשתמש באוזי על מחשב PC (טבלט) כתוכנה עיקרית למרות שאני מחזיק גם מספר תוכנות על האנדרואיד ועל ה- CE ) .

ארז גור

אני לא מוכן לשלם שוב על תוכנה שכבר קניתי ולכן לא קניתי את גרסת האנדרואיד

zerez
13-08-13, 17:37
כל אחד ישתמש במה שנח לו.
אבל, מכיוון שניווט שטח דורש יותר מאשר ״בכיכר צא ביציאה השלישית״ אני חושב שכל מכשיר שנותן לך מיקום מדוייק על פני המפה עושה את העבודה שלו. בלאו הכי הניווט, למי שבאמת מנווט, נעשה על בסיס מפה (נייר או סרוקה) שניתן ללמוד ממנה על תבליט ועל התכסית.
טאבלטים שאינם ייעודיים לא מצויידים בהכרח במקלט gps איכותי וטעות של עשרות מטרים ויותר די נפוצה. זה אולי נשמע כלום, ״כמה עשרות מטרים״, אבל כשהשביל בצד השני של הואדי, זה קצת פחות נעים.
בקיצור, מפה טובה ואימות טוב למיקום.

כל אחד ישתמש במה שנוח לו - זה נכון
מפות נייר זה גם נכון
אבל כל התוכנות בלי יוצא מהכלל נותנות מיקום מדויק - הבעיה היא בהגדרת הדאטום וכיול המפה.
אני עברתי 6000 ק"מ בנמיביה עם אוזי אקספלורר ומפות מדויקות והניווט הקולי היה אחת הברכות של הטיול, מספיק לקבל את ה"גלינג" לפני סיבוב שיסב את תשומת הלב.

ואני אומר שוב וזה אחרי שניווטתי עם כמה תוכנות - לדעתי ולטעמי אוזי זאת התוכנה הטובה ביותר שהשתמשתי בה.

erezgur
14-08-13, 15:51
...אוזי אקספלורר ומפות מדויקות והניווט הקולי היה אחת הברכות של הטיול, מספיק לקבל את ה"גלינג" לפני סיבוב שיסב את תשומת הלב.
ואני אומר שוב וזה אחרי שניווטתי עם כמה תוכנות - לדעתי ולטעמי אוזי זאת התוכנה הטובה ביותר שהשתמשתי בה.
מסכים בהחלט. במשך תקופה ארוכה ניווטתי עם גרסת ה- CE ונהנתי מיתרונות ההנחייה הקולית (כמובן שחשוב "לדקור" בהתאם את נקודות המסלול כדי לאפשר שילוב מנצח של פונקציונליות וניווט מהיר בשטח).
רק חשוב לציין שהניווט הקולי הינו תכונה של גרסאות ה- CE שאינה קיימת (עדיין ?) בגרסת ה- PC בה בעיקר אני משתמש כיום.

ארז גור

-->