PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוויה אישית: עם הפקח בטנדר הירוק, סיור אכיפה לאורך החוף

boaz avrahami
13-08-13, 08:00
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=3049-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%99%D7%94-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%9D-%D7%94%D7%A4%D7%A7%D7%97-%D7%91%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A7-%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A8-%D7%90%D7%9B%D7%99%D7%A4%D7%94-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%94%D7%97%D7%95%D7%A3

מיכה100
13-08-13, 08:28
כתבה רהוטה ומועילה מאין כמוה - תודה!

יריב קלר ברוך
13-08-13, 08:56
כתבה יפה והחוק התכוון לחופים מוסדרים לדעתי ויצא בסוף כחוק גורף.
שבסופו של דבר מוביל לקופה טובה למדינה על חשבון האזרח .
צריך וחובה לנסות לפעול שהחוק לא יתפוס בחוף לא מוכרז

דרור ברלי
13-08-13, 09:23
החוק התכוון מלכתחילה לכל רצועות החוף באופן גורף. לקח כמה שנים טובות עד שהתחילו לאכוף אותו.
אף בר דעת לא באמת חשב אי פעם לרדת עם הג'יפ לחוף מוכרז מלא מתרחצים, לא ככה?
כלומר היו כאלה שעשו את זה, והתוצאות ידועות.

boaz avrahami
13-08-13, 09:37
יריב,
יש לך אפשרות כיום להציל אותנו מהחוק הבא שיחוקקו אולי בגלל ארועים כמו מלך הסלעים וכו'.
ללמוד מנסיון זה עדיף בד"כ.

chengreen
13-08-13, 09:47
אני רוצה להאמין שהחוק לא התכוון למשפחה האומללה שהבילוי שלהם בחוף נהרס או לחיילים שממש ברור גם לפקח שהתנהגו בצורה אחראית. חבל שלא מופעל יותר שיקול דעת על ידי הפקחים.

דרור ברלי
13-08-13, 09:48
הוצאת לי את המילים...
כדי לסגור את החופים מצאו סיבות כמו הטלות של צבים וכו', כשבתכל'ס, זה התחיל מנסיון לשים סוף להשתוללות פרועה של ג'יפאים.
מי שזוכר את רצועת החוף בין בת-ים לראשל"צ לפני 20 שנה יודע על מה אני מדבר. התפרעות כמעט יומיומית של ג'יפים וטרקטורונים, השחתה לשמה של המצוק, שמה שקרה עד היום בבור זה משחק ילדים לעומתה.

הרשויות יכולות למצוא אלף ואחת סיבות דומות עד זהות כדי לסגור לתנועת כלי רכב כל שביל וכל שמורה וכל שטח אחר. כל מה שצריך זה רק להדליק אותן עם כל מיני אירועים כאלה, שמושכים הרבה עיניים רעות.

דרור ברלי
13-08-13, 09:57
אני רוצה להאמין שהחוק לא התכוון למשפחה האומללה שהבילוי שלהם בחוף נהרס או לחיילים שממש ברור גם לפקח שהתנהגו בצורה אחראית. חבל שלא מופעל יותר שיקול דעת על ידי הפקחים.

על זה שרו נושאי המגבעת "החוק היבש לא נרטב אף פעם, אפילו לא מדמעה של ילדה".
אני לא אתפלא אם זו היתה הצגת תכלית.

liontamer84
13-08-13, 10:16
על זה שרו נושאי המגבעת "החוק היבש לא נרטב אף פעם, אפילו לא מדמעה של ילדה".
אני לא אתפלא אם זו היתה הצגת תכלית.

זה לא נושאי המגבעת... זו כנסיית השכל :)

נימי
13-08-13, 10:52
איזה גרועים שניכם
זה שיר של מוניקה סקס על מקרה אונס שאם אני זוכר נכון היה בקיבוץ שמרת שכמה חברה אנסו בחורה ויצאו עם עונש מגוכך

opl
13-08-13, 10:52
ואני חשבתי שמוניקה סקס... הגבנו ביחדי

המון תודה על הטיפים בועז!

tomer s
13-08-13, 11:05
ראשית יישר כוח על היוזמה המשותפת, של הסייר ושלך בועז שהקדשת זמן לסייר ולראות את הדברים מהקבינה של הסייר אך בעיניים של ג'יפאי.
לי אישית מאוד מאוד צרם ההגיון היבש, אודות המשפחה והחיילים. אני משוכנע שאם היו מסבירים להם את העניין הם היו מבינים מקבלים ומכבדים את החוק וזה שהסייר "יצא איתם גבר" ולא היו חוזרים על זה שוב. אני חושב שאם הסייר היה פועל בהגיון גם אני הייתי מקבל את פועלו בהבנה ולא ב"כיפוף" החוק.

חוצמזה מלאכתם ברוכה.
אכן יש לנו ארץ נהדרת!

דרור ברלי
13-08-13, 11:06
אני כבר זקן, הזיכרון לא משהו. אבל השורה - שורת מחץ.
ככה זה במדינת הכל שפיט והחוק היבש מעל לכל, כולל צדק פשוט, כולל שיקול דעת.

יש שלט, אין שלט, 100 מטרים או רק 97, כן ידעת את החוק או לא ידעת - הקופה צריכה להמשיך לצלצל.

מצד שני, אם פקחי רשט"ג זקוקים היום לליווי של מג"ב כדי לעשות את עבודתם, (כי בלי הגיבוי המשטרתי החמוש הם עלולים לחטוף משהו בראש, קסדה או קרש) זה אומר דרשני. זו המדינה שלנו, ככה היא נראית - אין לנו למי לבוא בטענות אלא לעצמנו ולהפנים שבסוף כולנו לומדים רק דרך הכיס.

opl
13-08-13, 11:08
העלת את נושא ההתנדבות שניסו ליזום מולם פה באתר?

boaz avrahami
13-08-13, 11:12
העלתי את נושא ההתנדבות והעברתי בפרטי לרון נחמן את פרטי הקשר

avi636
13-08-13, 11:18
לדעתי הכל מתחיל ונגמר בחקיקה ובחוסר ההשקעה בתרבות המוטורית על כל גווניה.
ג'יפאים שיורדים לחוף (לא על קו המים!) = בירוקרטיות מטופשות שהיו נפתרות עם השקעה מינימלית של משאבים שנזכרו בכתבה (סימונים והכרזה על רצועות ייעודיות לרכבי 4X4).
השתוללות של רכבים פרטיים על כבישי ארצנו = חוסר בתרבות מוטורית ומסלולים ייעודים (אומנם מתחיל לתפוס תאוצה אבל עוד רחוק מאוד מיישום אמיתי בשטח).
בקיצור, אנשים ימשיכו להתלונן ולהצביע על הישראלי המכוער חסר התרבות ותאכלס, איך רוצים שנהיה מתורבתים אם לא נותנים לנו את האופציה?

sos4u
13-08-13, 11:22
כתיבה מסוגננת היטב.
חבל רק שהרט"ג הכניסו "גול עצמי" וחשפו את מה שכולנו ידענו מלכתחילה. שאולי כוונתם חיובית, טובה, חשובה. אבל ניצול חוסר ידע של הציבור התמים, או אכיפת החוק על מי שכל חטאו הוא להמנע מלסחוב ציוד כבד, כשיש את האפשרות האחרת ... לזה בוודאות לא התכוון המחוקק. וחבל.

כמי שנהנה לחפש [ ולמצוא ] פינות חמד מרוחקות מעין הציבור [ והפקחים ] אני יכול להעיד שבמקומות שבהם משתוללים כלי רכב, מסוגים שונים, שם - לא תמצאו פקחים. ושאלה חשובה עולה תמיד - מה קדם למה ? הביצה או הצבה ? האם אותם משתוללים עושים זאת מכיוון שאין פקחים ? או שמא הפקחים מתעלמים במכוון, ולא נכנסים לעימות עם אותם חוליגנים פראיים ? האם ידו הקשה של החוק [ בדמות פקחי הרשות ] מטפלת בכובד משקלה באותו חלק שומר חוק, "לפלף" אם תרצו ? ומתעלמת במכוון מאותם פורעים שמימלא עושים מה שהם רוצים ?

אני בטוח שכל מי שקורא, ומגיב פה יסכים איתי כי אין ויכוח על כך שיש למנוע השתוללות של רכבים מכל סוג על החופים ובמיוחד כזו שמסכנת רוחצים. מכאן ועד יישום החוק הדרקוני הזה כפי שהם מבצעים - המרחק רב מאד. וחבל.

כמו שכתבתי, לא יודע מה הייתה המטרה בלשתף את בועז בסיור שכזה, אבל אין ספק שיש פה גול עצמי. וחבל.

דרור ברלי
13-08-13, 11:32
כמי שנהנה לחפש [ ולמצוא ] פינות חמד מרוחקות מעין הציבור [ והפקחים ] אני יכול להעיד שבמקומות שבהם משתוללים כלי רכב, מסוגים שונים, שם - לא תמצאו פקחים. ושאלה חשובה עולה תמיד - מה קדם למה ? הביצה או הצבה ? האם אותם משתוללים עושים זאת מכיוון שאין פקחים ? או שמא הפקחים מתעלמים במכוון, ולא נכנסים לעימות עם אותם חוליגנים פראיים ? האם ידו הקשה של החוק [ בדמות פקחי הרשות ] מטפלת בכובד משקלה באותו חלק שומר חוק, "לפלף" אם תרצו ? ומתעלמת במכוון מאותם פורעים שמימלא עושים מה שהם רוצים ?

בדיוק. וכל מילה נוספת מיותרת.

JustDoB
13-08-13, 11:59
מעבר לכל מה שנאמר, ובלי לפגוע בטון האחראי והבוגר,
אני רק מחדד מדבריו של יוסי -
כדי לתת קנס לאותה משפחה ולחיילים לא צריך מג״ב וכדי להילחם באמת במתפרעים (ושימו לב כמה זה דומה לבדואים בדרום או לציידים בצפון) צריך הרבה יותר מרט״ג.
האמת העצובה היא שאיפה שבאמת מפחיד אינ משילות, ושם לא עוזר מד טווח לייזר. אפילו לא רולטקה.

opl
13-08-13, 12:39
אני חושב שבסופו של יום זה תלוי בפקח... גם אני התלוותי לפקח בצפון לפני כשבועיים-שלושה. הוא לא חיפש את המטייל הנורמטיבי. הוא צד את הצייד הלא חוקי. נכון, צריך ביצים של קרנף בשביל זה ולא לכל אחד יש אבל בחיי שאני מסיר אל הכובע בפניו מצד אחד ומצד שני לא אתחלף איתו בתפקיד בעד שום הון שבעולם.

Pageup
13-08-13, 12:56
איזה גרועים שניכם
זה שיר של מוניקה סקס על מקרה אונס שאם אני זוכר נכון היה בקיבוץ שמרת שכמה חברה אנסו בחורה ויצאו עם עונש מגוכך

אכן מוניקה סקס על האונס בשמרת.

shmil
13-08-13, 14:56
בועז

שאפו.
על הכתיבה ועל הגבורה (לכבוש את היצר) :)

jeepeto
13-08-13, 15:48
כתבה יפה יוזמה נחמדה אבל מה שהיה הוא שיהיה
הפקחים תמיד ימשיכו לצלצל בקופה הרושמת. רשט"ג תמשיך לגדר כל גיגית מים עם עציץ לידה ולגבות הון על כניסה לשם(עין שוקק נחל קיבוצים וכ'ו) וכל עוד האדיוטים (אנחנו) משלמים ובוכים הכל טוב...לרשות.
נראה את הפיקוח ההרואי של "אדוני השטח" בחוף גבעת אולגה עת כל בני דודינו באים מהמשולש לערוך רייסים על החוף ותאמינו לי הכל הולך סובארו ג'יפים סוסים טרקטורונים,איש אינו פוצה פה ועין לא רואה,למה? כי יותר קל למדוד לחייל בחמשוש 73.483 מטר מהחוף.או להתעמר במשפחה נורמטיבית שלא בא לה או שלא יכולה להרשות לעצמה סופ"ש בצימר או מלון וכל חטאה היה ברצון לא לערוך מסע פקל"ים .
אז עם כל ההבנה לרצון לשמור על השטח. שיעבדו קשה וישמרו עליו , שירדפו את העבריינים ,אני משלם תועפות של מיסים ואני רוצה להיות חופשי במדינה שלי. מחר יאמרו כי בשעות הלילה משתוללים באיילון אז סוגרים אותו בין 22 ל 6 וזהו,
נראה למישהו הגיוני?
אז למה לעזאזל לכמה זה נשמע הגיוני ויש אף שמצדדים בחוק המטופש הזה גם מהקהילה שלנו.
תאמינו לי אם תשובה יחליט לחתן עוד ילד או ילדה על אותה רצועת חוף מדוברת הוא יעשה זאת וטונות של ציוד אנשים מזון וכו' ישכבו שם על החול ואף אחד לא יצייץ (ראה חתונת תשובה בבן שמן)
סיימתי

thebips
13-08-13, 18:18
כתבה יפה יוזמה נחמדה אבל מה שהיה הוא שיהיה
הפקחים תמיד ימשיכו לצלצל בקופה הרושמת. רשט"ג תמשיך לגדר כל גיגית מים עם עציץ לידה ולגבות הון על כניסה לשם(עין שוקק נחל קיבוצים וכ'ו) וכל עוד האדיוטים (אנחנו) משלמים ובוכים הכל טוב...לרשות.
נראה את הפיקוח ההרואי של "אדוני השטח" בחוף גבעת אולגה עת כל בני דודינו באים מהמשולש לערוך רייסים על החוף ותאמינו לי הכל הולך סובארו ג'יפים סוסים טרקטורונים,איש אינו פוצה פה ועין לא רואה,למה? כי יותר קל למדוד לחייל בחמשוש 73.483 מטר מהחוף.או להתעמר במשפחה נורמטיבית שלא בא לה או שלא יכולה להרשות לעצמה סופ"ש בצימר או מלון וכל חטאה היה ברצון לא לערוך מסע פקל"ים .
אז עם כל ההבנה לרצון לשמור על השטח. שיעבדו קשה וישמרו עליו , שירדפו את העבריינים ,אני משלם תועפות של מיסים ואני רוצה להיות חופשי במדינה שלי. מחר יאמרו כי בשעות הלילה משתוללים באיילון אז סוגרים אותו בין 22 ל 6 וזהו,
נראה למישהו הגיוני?
אז למה לעזאזל לכמה זה נשמע הגיוני ויש אף שמצדדים בחוק המטופש הזה גם מהקהילה שלנו.
תאמינו לי אם תשובה יחליט לחתן עוד ילד או ילדה על אותה רצועת חוף מדוברת הוא יעשה זאת וטונות של ציוד אנשים מזון וכו' ישכבו שם על החול ואף אחד לא יצייץ (ראה חתונת תשובה בבן שמן)
סיימתי

כול מילה בסלע

Tourist
13-08-13, 20:08
האיפוק של בועז ראוי להערצה.
אם בשירשור המארח את אלדד פלד חשבתי שבועז נכנס בו קצת יותר מידי, הרי שבסיום קריאת הכתבה אני חושב שבועז לא נכנס בו מספיק.
למרות המאמץ האדיר של בועז לכתוב כתבה מאוזנת, אטימות הרט״ג זועקת מכל שורה.

רמי גלבוע
13-08-13, 20:27
אני יכול לספר לכם שלפני למעלה מ-10 שנים, ניסיתי לקדם (יחד עם יעקי שקרל מ'המרכז לסיור'), הגדרה של 6-7 רצועות חוף, אליהן נוכל לרדת עם הג'יפים, למטרות 'קיט ושייט', לא נסיעה ולא התחרעות. סתם לרדת עם ערכת קפה, כמו שעושים באמריקה, אוסטרליה ושאר מקומות.

הכנו הצעה מנומקת ומסודרת, וניהלנו מספר דיונים רציניים עם אנשי רש"ט, משטרה, שלטון מקומי וכיו"ב. כולם הסכימו שהמטרה ראויה ומוצדקת, אבל הדיונים הלכו ונמרחו, ולאחר שנתיים (!!!) פרשתי מהמירוץ לשום מקום. התבאסתי, עד היום אני מבואס. יכולנו לפתור את רצונם של 98% מהג'יפאים הנורמטיביים, ואז היה נשאר לרשות לטפל רק ב-2% האחרים. מצידי, שיחרימו להם את הג'יפים והטרקטורונים.

ד ו ר ו ן
13-08-13, 21:06
הייתי מעוניין להבין איך הגדירו את קו המים אליו מדדו את המרחק מהרכבים.
לקו שהגל באותו הרגע עלה על החוף?
לקו של הרטיבות בחול?
היה עצם ברור בקו המים? כי אחרת טעות הדגימה של מט״ל בהשטחה לקרקע יכולה להיות גדולה מאד.
ההפרש כן יכול להיות בדיוק אותם כמה מטרים גורליים, שנהפכו לדרקונים.
אני לא מצליח להבין בתצלום של שני הטנדרים שחונים בניצב לשביל מה הבעיה שמצדיקה דו״ח.

אין לי שום השגות לגבי אכיפת נסיעה על החוף עצמו, אבל בחייאת, רצועת החוף עצמה אינה 100 מטר בהרבה מקומות.
מה שמשתקף מהכתבה הוא שהרשות מבצעת אכיפה סלקטיבית מול מי שנוח לה, ומנצלת את החוק המקולקל הזה למילוי הקופה שלה, ולא בהכרח לשמירה אמיתית על הטבע.
אני חייב לציין שבדרום, במדבר, היכן שהמותר והאסור הרבה יותר ברור, הפקחים נשמעים פתאום הגיוניים וערכיים.

הלכלוך באחריות המועצה המקומית ולא מטופל?
שיתקעו דוח למועצה שזו אחריותה, מה, במה זה שונה מזריקת זבל או אי-טיפול בפסולת בשטח שבאחריותך?
השקיות האלו לא חונקות צבים/משבשות את מרקם החיים בתווך החופי?

אין שילוט היכן הקו 100 מטר ויש מצב של מכשול בפני עיוור, וגם משפחה שניסתה להיות עמה שיותר בסדר.

לפני שלושה שבועות היינו סופש בניצנים. קרענו את הידיים מהחנייה לחוף בגלל החנייה הרחוקה, ומסביבנו בני תשחורת קרעו את הגבעות עם רייזרים ורכבים שונים, על החוף, על הדיונות, בתוך השמורה/מחוץ לשמורה.

הפקח היחידי שראיתי ובאתי לדבר איתו אמר שהוא ״רק מחפש קיני צבים״.. הוא לא מתעסק עם הנסיעה על החוף.. איך הוא ימצא ביצים בין המתפרעים קשה לי להבין.

boaz avrahami
13-08-13, 21:30
רמי,
אני לא מוצא טעם לדון עם גופי האכיפה.
החוק ברור וחובתם לאוכפו ללא משוא פנים.
אנחנו שנינו מסכימים שהחוק לא מנוסח נכון ולכן הדיון צריך להיות עם גורמי החקיקה.

טוריסט-
אני בא ממקום שאוהב ומעריך טבע ומשקיע משאבים של זמן וכסף בכדי לכבד ולשמור על הטבע והחוק.
אם תשים לב לביקורת שלי גם אז וגם עכשיו - אני לא מוכן לקבל מצב שבו שמים בפני האזרח הנורמטיבי מכשול שמניב למדינה הכנסה. פרנציפ!

הביקורת שלי בעינה נשארת.

boaz avrahami
13-08-13, 21:59
דורון, אתה נוגע בנקודות חשובות.
קו המים ממנו מתבצעת המדידה הוא קו המיים הרגעי הקרוב ביותר לרכב.
בפועל הפקח מודד מאחורי הרכב ולעיתים קו ההשקה בין המים לחוף מוסתר והרכב הנמדד מרוויח ככה עוד כמה מטרים.

לפי מה שהבנתי עם נועם, מרבית החוף נמצאת מתחת לקו 100 המטר ולכן מתירים נסיעה וחניה לאורך הדרך שקיימת בחוף עד לסוללה החול מערבית לה.
שני הרכבים בתמונה בניצב לדרך הם ממזרח לסוללה ונכנסו לחניה תוך נסיעה עמוקה מתחום החול.
מדובר אגב בשני שוטרים מתנדבים מראשון לציון שהיו מוכרים לצוות המגב. לא עזר להם והם חטפו קנס.

לגבי הלכלוך בחוף -
היום שוחחתי עם נועם והבנתי שלפני ימים אחדים החוף נוקה על ידי המועצה האזורית.
לדבריו כבר ביום א לאחר המסיבות החוף היה מטונף מאין כמוהו.
אני לא מזדמן לחוף לעיתים קרובות והייתי שמח לדעת איך זה נראה בעיני האורחים הקבועים.

יונתןמצפה
13-08-13, 22:25
כתבה איכותית.
לצערי, אני לא מצליח להימנע מהתחושה העמוקה של התסכול והעצב נוכח המתואר בה.
באמת שהמקום שברט"ג הולכים אליו מעורר תהיה. וגם הרבה מאוד חוסר אמון!

מתוך הכתבה:

לי מאד הפריע השאלה, מדוע לא מסומן באופן ברור היכן מותר לרכבים להיות והיכן אסור.....
....נועם מספר שזו אכן נקודה בעייתית שעולה בדיונים פנימיים בתוך הרשות, ויש להם כוונות ותוכניות לשפר את השילוט והסימון, אך יש לזכור שמגבלות תקציביות קובעות את לוחות הזמנים. ויש גם נטייה לשלטים להיעקר ולהיעלם...

האם מגבלות תקציביות קבעו גם את לוחות הזמנים של קניית המט"לים?

הצוות של הרט"ג מתעד אותם במצלמה ומודד את המרחק בין כלי הרכב לקו המים עם מט"ל (מד טווח לייזר).

עצוב שאלו פני המציאות.

GodsFather
13-08-13, 23:29
דובר על זה שהרשט"ג הם השניים למשטרה. אבל גם לשוטר יש האפשרות לדון אדם ולתת לו אזהרה ראשונה לפני שהוא נותן לו דו"ח. אם כך מדוע אין פועלים כך גם ברשט"ג ? כך היו המשפחה המדוברת והחיילים יוצאים עם אזהרה ראשונה של תום לב (ואולי קנס מופחת אם בכל זאת מתעקשים על STRIKE1 )

עצוב...

yes1952
13-08-13, 23:51
שנים רבות גרתי בבית ינאי,שנים רבות נהגתי לרדת לים בלילות לצלילה חופשית לדוג דגים,וכן אפילו יש לי רשיון דיג,גם את זה לקחו לי,
היום כשאני לצערי קצת מוגבל בסחיבת הציוד קרי,פנס, צלצל,סנפירים,מסכהושנורקל,גלשן קטן של ילדים,וסקוטר חשמלי קטן,אני עובר את 10 הק"ג המותרים לי לנשיאה,פעם הייתי יורד לקו המים,צולל כ 4 5 שעות,
חוזר עם קצת דגים ושאר שרצים לארוחה אחת ,גג שתי ארוחות,
והיום?גם זה נלקח ממני אפילו שיש לי תעודת נכה(שבחיים לא השתמשתי בה)-אז כן אני זועם,
אני זועם שמתנדבי מג"ב ולא רק עושים ערבי גיבוש על קו המים,אני זועם על כך שרק עם סירה אפשר להתקרב לחוף כאשר המנוע שלושת רבעי מורם הנזק הינו נוראי למים הרדודים,אני זועם על כך שאני חייב לציית לחוק דרקוני שאינו גמיש לרובנו למעט יחידי סגולה,
אני כרובנו כאן בפורום אזרח פשוט שמשלם מיסים וחטאי היחיד הינו אהבתי לג'יפאות ולים
וכן ההצתדקויות של הרשות לדעתי על אף כתבתו הנהדרת של בועז מזכירות משטרים טוטליטריים אפלים
אז מצאתי לי לאת זיקנה עיסוק חדש,
בכל מקום שאין שילוט ברור ומוחלט אני יורד לחופים שלי,מצוייד במצלמה,ועם קבלתי את הדו"ח הראשון אשמח להתעמת בבית המשפט נגד ומול הרשות באם היא לא תציית לחוק,
זהו
ראש השנה בפתח ולכולם שנה טובה

moshik999
14-08-13, 00:01
אני מורשם מהלשון הנקיה המנומסת והסלחנית מאד בה אתם מתייחסים לפקחי הרשט"ג
שעושים עבודה דומה לעבודה של שוטרים, פקחים עירוניים ובוחני משרד התחבורה
אבל משום מה האחרונים זוכים לקיטונות של בוז וקללות מכל הבא ליד.
.

boaz avrahami
14-08-13, 00:14
יוסי,

לא ציינתי אבל היה נכה בחוף על קו המים ולאחר בדיקה שיש לו תעודה ואין איתו בעל רשיון שיכול להוציא את הרכב לא נרשם לו דוח.
אתה אולי יכול לעשות הובלות ציוד בחוף ולהשלים הכנסה...
קנס לא תקבל

ד ו ר ו ן
14-08-13, 07:37
בועז,
אם קו המים מוסתר בקו העין בין הפקח והרכב הנמדד, ויש שם שטח מת, הנמדד רק מפסיד מרחק.
המדידה לא יכולה להתבצע מהגלים, כך שהפקח מודד מהחול, מהמקום שהוא רואה, מינוס השטח המת למים.

האם המדידה מבוצעת מהחוף לרכב או מהרכב לחוף?

במידה וזה מהרכב למים, יש כאן מרווח טעות גדול מאד, עקב ההשטחה למשטח החול של החוף, וטעות המדידה של מט״ל במצבים כאלו.
לא סתם במתנ״א יש הנחייה לכוון ללוחית רישוי, שהיא עצם שטוח בניצב למודד, ומודעים לבעיה של מכסה מנוע שטוח כמה שגורם טעויות.

אבל עזוב,
זה רק נדבך פיזי במה שמסתמן כניצול ציני של חוק נכון לטובת אינטרסים אחרים.

boaz avrahami
14-08-13, 08:15
לא צוין בכתבה אבל ראוי לציין עכשיו שבמהלך הסיור פגשנו נכה על קו המים ולאחר בדיקה שאין איתו נהג בעל רישיון שיכול להוציא את הרכב מתחום המאה מטר הבחור נעזב לנפשו ללא קנס.

boaz avrahami
14-08-13, 09:18
דורון,
יתכן ואתה צודק לגבי המט"ל. לא הייתי קט"א בצבא וזה לא היה המקום לבחון את דיוק המט"ל.
המדידה במקרים שראיתי בוצעה מאחורי הרכב ולכיוון המים.
זה גם לא ממש משנה לדעתי אלא אם לדעתך הסטיה עצומה.

GodsFather
14-08-13, 10:08
בועז, מה שאתה מתאר עם המט"ל זהה לסיפורי הממל"ז שרק לאחרונה נסתיימו לאחר מעל 17 שנים של מאבקים ובהחלטות בג"ץ שנויות במחלוקת.

זה שמדדת בצעדיך את המרחק לא מעיד על דיוק ואם על דיוק זה נקבע העונש, ממש כמו דיוק GPS ושאר כלי מדידה - הכל ניתן לערעור.

עכשיו כל מה שצריך זה שיעמוד אדם כמו עמיקם לוין זצ"ל אל מול הרשט"ג ויעמיד אותם במקומם.

דרור ברלי
14-08-13, 10:46
לכמה אנשים כאן יש את הסבלנות ואורך הרוח להילחם מול טחנות הרוח?....................

עמיקם לוין ז"ל (http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/993/240.html)

מיכה100
14-08-13, 11:29
יצא לי למדוד מרחקים עם מט"ל בסביבה ימית, ומה שדרור מתאר (מדידה מהרכב אל קו המיים) נשמעת לי בעייתית מאוד.
אין שום דרך לדעת מהיכן הגיע ההחזר, האם מתלולית חול קרובה יותר, או גל רגעי רחוק יותר.
כמובן שמדידה בכיוון ההפוך (מקו המים לרכב) תהיה מדוייקת לחלוטין, אבל יש אספקט של בטיחות לייזר (לך תגרש את המשפחה מהאוטו שלה לצורך המדידה).
בקיצור אפשר כנראה להעיף את זה בבית משפט, אבל למי יש כח בשביל קנס של פחות ממיכל דלק )-:

boaz avrahami
14-08-13, 12:30
כפי שאני תופס את העניין, הדיון מתחלק לשלושה חלקים-

1. איסור נסיעה על רצועת ה-100
2. אופן האכיפה וחוקיות המט"ל.
3.השמת מכשול בפני עיוור.

לגבי סעיף 1 - באופן אישי אני די מזדהה עם העקרון של החוק הזה למרות שהייתי שמח לו היו מכריזים על כמה חופים שבהם ניתן להגיע לקו המים למרות שבאופן אישי כנראה לא תמצאו אותי בחוף כזה (או אחר).

2. אפשר להתווכח ואפשר אני מאמין שיחסית בקלות אולי לערער על מהימנות המדידה.
מצד שני, לפחות בחוף המדובר לקחו רזרבות מרחק במדידה וגם הנתונים לא היו כאלו שהיו חסרים 10 מטר בשביל להינצל.
אם הרט"ג יהיו מספיק טיפשים בשביל לנסות לדקדק ולא לאפשר 10-20 אחוז מרחב זיוף אז אולי שווה ללכת מולם בחזרה בכוח.
לפי מה שאני התרשמתי בסיור הם השאירו לאזרחים הרבה מרחב סטיה.

3. מה שהכי חשוב לדעתי ובגללו גם טרחתי הוא שנותנים לאזרחים שנפלו שלא לגמרי וחטפו קנס.
לא ראוי לדעתי שהגבול בין מותר ואסור לא יהיה מסומן ולמרות זאת יכניסו של קנסות כבדים.
זה לא הוגן ולא ראוי כלפי האזרחים.
זו מלחמה שניתן וראוי לדעתי לנהל בתור התחלה.
הרט"ג משרת את המטיילים והטבע וחובתו לטובת שני הקליינטים האלו שלו לשים שלטים ולתת הזדמנות נאותה לכבד את החוק.

בסה"כ בעניין הפקחים, מדובר בחומר אנושי איכותי וערכי.
גם אם אנחנו חלוקים איתם לעיתים עדיין הם חולקים איתנו את אותם האהבות בגדול.
לכן לדעתי אנחנו מדברים אליהם ואוהבים אותם הרבה יותר משאנחנו אוהבים את המשטרה.
אני מקווה שגם הם מסוגלים להבחין בין הג'יפאי הערכי לאחיו הבהמה כאשר הם אוחזים בפנקס הדוחות.
לא קל לראות את התמונה הגדולה כשאתה צעיר וחדור מוטיבציה ומאמין שהחיים הם שחור ולבן.

בועז

elro
14-08-13, 13:20
אני מקווה שגם הם מסוגלים להבחין בין הג'יפאי הערכי לאחיו הבהמה כאשר הם אוחזים בפנקס הדוחות.

הם לא מסוגלים, לפחות לא בנושא פלמחי"ם, מה שהם רואים זה רק שקלים חדשים לנגד עיניהם ואף אחד לא יצליח לשכנע אותי אחרת.
לא דאגה למתרחצים ולא דאגה לצבי ים עומדים לנגד עיניהם שם, אלא דאגה למכסת דוחו"ת, בדיוק כמו משטרת התנועה!!!

הקטע הכי טוב בזה, שכל מה שנכתב פה מזיז להם כקליפת השום, אני חושב שאפילו זה מנפח להם את האגו שמנופח כבר ממילא שם...

אלי טמבור
14-08-13, 15:20
קיבלתם את ההוכחה הברורה שכל המיתוס על שמירת טבע נגוע באינטרסים של כסף ובעיקר טמטום ורשעות של פקחים ,אתם מתווכחים פה על 100 מטר או 97 מטר יש שלט אין שלט ,במקום שאין הגיון הטמטום חוגג ,משפחה נורמטיוות שירדה לחוף לנפוש התקרבו עם הרכב כדי להעמיס וקיבלו דוח **** והמשך מתדרדר, ולא תואם את כללי או רוח האתר. רוצה לכתוב פה? התנסח בהתאם. תודה, המערכת ****

orend
14-08-13, 19:52

בועז
בעניין זה קיבלת תשובה שאינה משתמעת לשתי פנים. מילא אם לא היית חוזה במו עייניך. האין זאת אלא היתממות לשמה?

moshik999
14-08-13, 20:28
"
אני מקווה שגם הם מסוגלים להבחין בין הג'יפאי הערכי לאחיו הבהמה כאשר הם אוחזים בפנקס הדוחות."

אפשר לצייד את הפקחים בשאלון ערכיות משהו שדומה לינשוף
עברת את המבחן אתה רשאי לגשת עם הגיפ לחוף בשקט ובצניעות .
לא עברת , תוכרז כבהמה תקבל דוח ותגורש בבושת פנים מהחוף.

cgp
15-08-13, 18:57

אחלה כתבה מצד הכותב, ואין לי טענות אליך, אבל לגבי הפקח, פשוט גועל נפש!!
אני מוביל לא מעט טיולים ופוגש בפקחים, ובתור ראשון בשיירה תמיד מוצא רגע להגיד שלום , לשאול אם הוא צריך משהו? ואני בטוח שרב הגיפאים נוהגים כך.
קשה מאד לקרוא את הכתבה, הרי רב האנשים לא משתוללים, ולא מלכלכים ושומרים על החוק, אז לתת קנס למשפחה שלא עשתה כלום וקירבה את הרכב להעמיס ציוד? לאן הגענו?
לא צריך אנטישמיות , הנה גועל בהתגלמותו, כן היה 100 מטר , לא היה, אולי 97 מטר, מה קרה?
נכון שאי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש אבל ראבאק!!!
ממש עצבני!! כרגע פשוט מקומם לקרוא את הכתבה!
למה אי אפשר אחרת?
שיהיו שלטים ברורים, איפה מותר איפה אסור, מה המרחק מהמים, מותר לפרוק, להעמיס וכו'.
אם אני נמצא בחוף שהרוחב שלו 80 מטר והקפדתי להישאר הכי רחוק שאפשר, אני לא מפריע או מסכן חלילה את הצבים מה הבעיה?
ומה הבעיה עם להתיר פריקה והעמסה של ציוד?
מי שרוצה בכל זאת להשתולל שיקבל קנס של 10000 שקל מצידי, אבל מה עם כל היתר, ותאמינו לי שלא יספרו לכם סיפורים, רב הגיפאים לא משתוללים, לא בדרום ולא בצפון ולא במרכז!
אני חורש את הארץ ונתקל רק באנשים טובים- ראו זה פלא.
לפעמים, אבל נדיר צריך להעיר למישהו על הלכלוך, ושזה מגיע "מבן אדם רגיל" ללא דרגות, אנשים מגלים אמפטיה ומבינים.
אז שאדון פקחים ייתפשו עבריינים, ולא אזרחים תמימים שיצאו קצת לבלות בשקט בטבע.
צריך לשנות את החוק ואת האכיפה, כבר אי אפשר ללכת לים בלי להיות טרוד כל היום, יש פקחים אין פקחים, זה בסדר איפה שחנינו, זה יותר מ100 מטר מה????
הפקח הבא שאני אראה בשטח מסכן, כי אני הולך לפתוח עליו את כל הג'ורה ,יש לי מטען
אחרי הכתבה הזו וטעם לא טוב בפה.

sos4u
15-08-13, 19:15
אני שואל מתוך כונה להבין, לא לקנטר [ הפעם .. ]
מה כ"כ מושך בחוף פלמחים ? זה שווה את כל הבלאגן סביבו ?
הרי משוטטות בחופים אחרים, ובכוונה לא אזכיר את שמם אפילו ברמז, יש אמנם גם רכבים משתוללים, אבל אין פקחים.
נראה כאילו כל הפקחים במדינה התרכזו בחוף המסכן הזה. והזניחו את השאר וטוב שכך...

אבל למה אנחנו [ מי שמגיע לשם ] חייב להגיע דווקא לנקודה הבעייתית הזאת ?
מבטיח לכם שיש מספיק פינות חמד אחרות, שאפשר להגיע קרוב לים, לפרוק להנות ולא להכנס לעימות עם החשובים האלה, ולנפח להם את הכיס ואת האגו..

אז מה מיוחד בפינה הזאת שהפכה להיות קרנות המזבח של ה 4X4 ?

ד ו ר ו ן
15-08-13, 20:33
הפקח הבא שאני אראה בשטח מסכן, כי אני הולך לפתוח עליו את כל הג'ורה ,.

וזה בטוח ישפר את הדעה שלו על שאר הציבור.

דרור ברלי
15-08-13, 22:22
הרי משוטטות בחופים אחרים, ובכוונה לא אזכיר את שמם אפילו ברמז, יש אמנם גם רכבים משתוללים, אבל אין פקחים.

מבטיח לכם שיש מספיק פינות חמד אחרות, שאפשר להגיע קרוב לים, לפרוק להנות ולא להכנס לעימות עם החשובים האלה, ולנפח להם את הכיס ואת האגו..

אני אסביר לך למה. זה רק ניחוש אבל לדעתי ומנסיוני יש לו בסיס מוצק.

במשך שנים רבות (אני מדבר על 23-24 שנים אחורה, שאז הפכתי לבעל ג'יפ והתחלתי להכיר את האיזור לעומק) זה היה מוקד משיכה לג'יפאים מכל איזור ה"חי-בר" (חולון - יפו - בת ים - ראשל"צ, וכמובן גם החבר'ה מאשדוד, יבנה, רחובות והסביבה). בלי להיכנס לסטריאוטיפים והכללות, כי גם ב"חי-בר" שלנו רוב הג'יפאים בכל זאת נורמטיבים, אבל קבוצות לא קטנות של ג'יפאים וטרקטורוניסטים פחות נורמטיביים הפכו במשך שנים את כל איזור חוף פלמחים וסביבתו לג'ונגל פרוע. אני יודע כי בימי ה-CJ נסעתי באופן קבוע עם אחת החבורות האלה, גם ובעיקר באיזור הזה (למזלי, מיציתי מהר מאוד את התענוג המפוקפק הזה).

אני לא מדבר על השלכת ליכלוך אלא על נהיגה פרועה ומסוכנת (והיו שם המון תאונות של ג'יפים וטרקטורונים, כולל עם נפגעים), ובעיקר על פגיעה מסיבית בטבע - פשוט התחרעו שם בכל מקום ועל כל דבר. אני לא מדבר על נסיעה תמימה בצירי הדיונות, אלא על פתיחת קוליסים, רמיסת צמחייה ובעלי חיים, התחרעות פראית במעלה כל סכין חול וכל גבעת כורכר לאורך החוף בין פלמחים בצפון לנמל אשדוד בדרום.
למען הסדר הטוב ראוי לציין שמדובר בתקופה שבה המודעות לשמירת הסביבה היתה רק בחיתוליה, וחוק החופים עוד לא היה קיים אפילו בדמיונם של יוצריו - עצם הנהיגה בחוף עדיין לא נחשבה אז לעבירה על החוק.

אבל גם שנים לאחר כניסת החוק לתוקף, כשעוד לא הייתה אכיפה מסודרת - ההשתוללות המשיכה בכל יום שישי משעות הצהריים ועד רדת החשיכה. נופשים תמימים שהחנו את הפרייבט למעלה על הכביש וירדו לתומם לחוף, לא יכלו לשבת בשקט ליד המים כי תמיד היה סיכוי שאיזה ג'יפ או טרקטורון מתחרע ירמסו אותם.

עם הזמן זה היה רק טבעי שהפעילות המוטורית הזו תמשוך גורמי אכיפה. ולדעתי עניין ליווי מג"ב די ברור ומתבקש שם - מהיכרות בעבר עם חלק מהנפשות הפועלות שם אני מרשה לעצמי לנחש שפקח בודד ללא ליווי משטרתי בהחלט עלול להיתקל שם באלימות מילולית ואפילו פיזית.

elro
15-08-13, 23:19

זה היה מקום מאוד מיוחד בחורפים בכלל והסוערים שבינהם בפרט!!!

הדגש על זה היה...

אלו ש"שומרים" על הטבע המאיסו את זה בדרך ה"אנושית" שלהם!!!

shoko
16-08-13, 01:24
כמה עובדות חשובות:
- צבי הים מטילים בייצים בלילה לא יותר מ25 מטר מקו המים
- יש מי שדואג לאסוף את הבייצים מוקדם בבוקר ולהעבירם לנקודות מוגנות ומגודרות
- הפקחים נוסעים פעמיים ביום 20 מטר מקו המים לאסוף את שקיות האשפה
- הכסף של הדוחות לא עובר לשיפור התשתיות בים או לטובת החי והפורח ובטח שלא לטובת הניקיון
- נראה שיש להם עבודה מאוד מעניינת, אדגרית ואף מסוכנת. הייתי ממליץ לתת להם תוספת סיכון למשכורת החודשית.

כמו שכתוב בתחילת הכתבה הפקחים "התלבשו" על החוק לטובתם, למה?
כי הם יכולים !!!

ד ו ר ו ן
16-08-13, 08:42
כמה עובדות חשובות:
- צבי הים מטילים בייצים בלילה לא יותר מ25 מטר מקו המים
- יש מי שדואג לאסוף את הבייצים מוקדם בבוקר ולהעבירם לנקודות מוגנות ומגודרות
- הפקחים נוסעים פעמיים ביום 20 מטר מקו המים לאסוף את שקיות האשפה
- הכסף של הדוחות לא עובר לשיפור התשתיות בים או לטובת החי והפורח ובטח שלא לטובת הניקיון
- נראה שיש להם עבודה מאוד מעניינת, אדגרית ואף מסוכנת. הייתי ממליץ לתת להם תוספת סיכון למשכורת החודשית.
כמו שכתוב בתחילת הכתבה הפקחים "התלבשו" על החוק לטובתם, למה?
כי הם יכולים !!!
אני חושב שאין מחלוקת שהחוק חשוב ונכון.
הבעיה היא ביישום שלו- שלא ממלא את המטרה הראשונית לשמה חוקק אלא יותר את הארנק של מישהו.

גם הצבים ירוויחו (והייתי מאד רוצה לראות יותר חיות ים מרשימות כמו צבים בים בארץ), וגם המתרחצים שלא צריכים לפחד מדריסה.

ושל הרשות שהתפרעה "קצת" במהות של יישום החוק לטובתה- במקום למנף את זה לטובת הטבע, יישמו את זה גם לסגירת שטחים, כמו שהיא מאד אוהבת בשנים האחרונות- שבילים שאינם בתחומי שמורה, ומחוץ לאחריות של הרשות באזורי החוף פתאום הפכו לאסורים- ומכרה לכסף.

לא מצליח להבין מה מרוח החוק לא מתקיים במקרה של שביל שמסתיים לפני השטח החולי של החוף, שאפשר להגיע עד לשם וללכת ברגל למים, לעיתים קרובות במרחק של פחות מ-100 מטר, פשוט כי רצועת החוף היא פחות מ-100 מטר.
באותה מידה, שביל שנוסע מקביל לרצועת החוף, על המצוק מעל, ונמצא פחות מ-100 מטר, פתאום נהיה "אסור".

שיפעילו "קצת" שיקול דעת, והכי חשוב, שיציבו שלטים בנקודות עיקריות, בהן הם מתמקדים, כדי לא לטמון פח מראש לאנשים שברור שלא באו להתפרע.

boaz avrahami
16-08-13, 09:34
שישימו שלטים ושיפסיקו עם שיקול הדעת.
שיקול הדעת הוא זה שיוצר מסר לא אחיד, מבלבל ולא מחנך.

shoko
16-08-13, 10:20
הנסיעה בים בדיוק כמו נסיעה בכל שביל אחר.
הרוח, הגלים והגשם דואגים לשנות את פני השטח כל שנה הרבה יותר מכל רכבי השטח ביחד
ואם יש אחד שמשתולל צריך להכניס אותו לכלא.

הפקחים לא מפעילים שיקול דעת כי הם לא רוצים אותי, אותך ואת האחרים בים ובשמורות הטבע.
הם כדרכם מנצלים את החוק לטובתם במטרה להרחיק אותנו מכל פינה טובה
עוד דוגמא לכך בקנסות שרוכבי האופניים מקבלים (http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1195452) מאחר והחוק מגדיר אופניים ככלי רכב = ג'יפ ואסור לרוכבי האופניים

שיטת "החינוך" שלהם תקועה בשנות ה-70 עם מקלות ועונשים
הלוואי והיו אוהבים ודואגים לנו המטיילים כפי שהם דואגים לטבע

אני חושב שאין מחלוקת שהחוק חשוב ונכון.
הבעיה היא ביישום שלו- שלא ממלא את המטרה הראשונית לשמה חוקק אלא יותר את הארנק של מישהו.

גם הצבים ירוויחו (והייתי מאד רוצה לראות יותר חיות ים מרשימות כמו צבים בים בארץ), וגם המתרחצים שלא צריכים לפחד מדריסה.

ושל הרשות שהתפרעה "קצת" במהות של יישום החוק לטובתה- במקום למנף את זה לטובת הטבע, יישמו את זה גם לסגירת שטחים, כמו שהיא מאד אוהבת בשנים האחרונות- שבילים שאינם בתחומי שמורה, ומחוץ לאחריות של הרשות באזורי החוף פתאום הפכו לאסורים- ומכרה לכסף.

לא מצליח להבין מה מרוח החוק לא מתקיים במקרה של שביל שמסתיים לפני השטח החולי של החוף, שאפשר להגיע עד לשם וללכת ברגל למים, לעיתים קרובות במרחק של פחות מ-100 מטר, פשוט כי רצועת החוף היא פחות מ-100 מטר.
באותה מידה, שביל שנוסע מקביל לרצועת החוף, על המצוק מעל, ונמצא פחות מ-100 מטר, פתאום נהיה "אסור".

שיפעילו "קצת" שיקול דעת, והכי חשוב, שיציבו שלטים בנקודות עיקריות, בהן הם מתמקדים, כדי לא לטמון פח מראש לאנשים שברור שלא באו להתפרע.

shoko
16-08-13, 16:46
שלום

אני מעוניין לעשות הסבה מקצועית ולהיות פקח או לבצע תפקיד דומה.
מי יודע להגיד איך מתקבלים ומה הדרישות?

תודה מראש

talw
16-08-13, 16:53
שלום

אני מעוניין לעשות הסבה מקצועית ולהיות פקח או לבצע תפקיד דומה.
מי יודע להגיד איך מתקבלים ומה הדרישות?

תודה מראש

נדחה !!!
Overqualified
סיבה -הגיון יתר

moshik999
16-08-13, 18:17
המסקנה היא בלתי נמנעת

הפקחים מעוניינים שהם ורק הם יוכלו להנות מהטבע
לטייל לבד בחופים ובשמורות בלי חלילה להתקל בנו המצורעים והמרעישים
שמפריעים להם להנות מהסטריאוטיפ של הפקח הבודד בטבע.
הנוכחות שלנו בשמורות ובחופים הופכות אותם לשוטרים ומסרסת את אגדת הפקח עליו הם גדלו.

לא ירחק היום וגם שהות בחופים ללא רכבתוגבל לשעות מסויימות באור יום ורק בחופי רחצה מוכרזים
ותישלל הזכות לשהות בלילה בחופים ובוודאי יחול איסור על הדלקת אש.
ולבסוף גם תשלל הזכות לשהות בחופים לא מוכרזים לרחצה.
חוקי השמירה על הטבע בישראל הם מהחוקים הדרקוניים ביותר הקיימים בעולם.

הרצונות והגחמות שלנו הם חלק מהטבע (אנחנו לא צופים בטבע אנחנו חלק מהטבע)
אפשר לאמר בהגזמה שגם אם יהיה מותר לסוע עם גיפ בחופים צבי הים ימצאו בסופו של דבר
את הפתרון המתאים ע"מ להמשיך ולהתקיים.

פקחים הם משביתי שמחה קלאסיים.
אני לא אשכח שלפני הרבה שנים נסעתי עם אהבה חדשה לטיול בצפון הארץ
מצאנו מקום נעים לישון הקמנו אוהל הדלקנו מדורה קטנה היינו שיכורים מתשוקה ואופטימיות
עד שהגיע פקח והחליט שאנחנו חייבים עכשיו להתלבש לקפל ולעזוב את המקום.

nirs
16-08-13, 22:15
רק עכשיו קראתי את הכתבה.
כמה עובדות:
1. השביל הצמוד לגדר נמצא בחלק מהקטעים, במרחק קטן מ 100מ מקו הים ועדין מאפשרים נסיעה עליו.
2. במרבית המקרים המג״בניקים או בשמם הפורמאלי ״סיור כפרי״ שמצטרפים הם מתנדבים (מתמידים) וככאלו הסמכויות מוגבלות. כמתנדב (בדימוס) אין שום כוונה ״ללכת מכות״ עם אף אחד.
3. אמיר ונועם עושים עבודת קודש ואינם רואים בעבודתם שליחות של מס הכנסה.

לאור החוק (הדרקוני), אני לא רואה שום סיבה הגיונית לרדת מהשביל וכל מי שיורד מסתכן כמו בכל עבירת תנועה אחרת.

גילוי נאות - אמיר הוא ידיד ותיק.

shoko
16-08-13, 22:37
נלקח מדווח רשות הטבע והגנים לשנת 2011 (2012 עדיין לא פורסם)

נתוני האכיפה – תשומות ותפוקות
בהשוואה לנתוני אשתקד נרשמה עליה בכל הפרמטרים. נרשמה עליה של
13% במספר התיקים אשר נפתחו. נרשמה עליה מרשימה מאוד של 166% בדוחות ברירות
המשפט. כמו כן נרשמה עליה של 44% בדוחות האזהרה.

לפי הכתבות בעיתונות כנראה ובשנת 2012 הייתה עלייה של מאות אחוזים "בזכות" קנסות הנסיעה בקרבת חוף הים

shuy3110
17-08-13, 07:34
אולי מישהו כאן מבין ויכול לענות על השאלה:
מד טווח לייזר לא חייב להתמקד על נקודה כלשהי(עצם כלשהו) בשביל למדוד מרחק?
הרי זה כמו הלייזר המשטרתי שהנקודה פוגעת ברכב ומחזירה נתונים.....
לאן הפקח מכוון את הלייזר?

shuy3110
17-08-13, 07:52
הייתי מעוניין להבין איך הגדירו את קו המים אליו מדדו את המרחק מהרכבים.
לקו שהגל באותו הרגע עלה על החוף?
לקו של הרטיבות בחול?
היה עצם ברור בקו המים? כי אחרת טעות הדגימה של מט״ל בהשטחה לקרקע יכולה להיות גדולה מאד.
ההפרש כן יכול להיות בדיוק אותם כמה מטרים גורליים, שנהפכו לדרקונים.
אני לא מצליח להבין בתצלום של שני הטנדרים שחונים בניצב לשביל מה הבעיה שמצדיקה דו״ח.

אין לי שום השגות לגבי אכיפת נסיעה על החוף עצמו, אבל בחייאת, רצועת החוף עצמה אינה 100 מטר בהרבה מקומות.
מה שמשתקף מהכתבה הוא שהרשות מבצעת אכיפה סלקטיבית מול מי שנוח לה, ומנצלת את החוק המקולקל הזה למילוי הקופה שלה, ולא בהכרח לשמירה אמיתית על הטבע.
אני חייב לציין שבדרום, במדבר, היכן שהמותר והאסור הרבה יותר ברור, הפקחים נשמעים פתאום הגיוניים וערכיים.

הלכלוך באחריות המועצה המקומית ולא מטופל?
שיתקעו דוח למועצה שזו אחריותה, מה, במה זה שונה מזריקת זבל או אי-טיפול בפסולת בשטח שבאחריותך?
השקיות האלו לא חונקות צבים/משבשות את מרקם החיים בתווך החופי?

אין שילוט היכן הקו 100 מטר ויש מצב של מכשול בפני עיוור, וגם משפחה שניסתה להיות עמה שיותר בסדר.

לפני שלושה שבועות היינו סופש בניצנים. קרענו את הידיים מהחנייה לחוף בגלל החנייה הרחוקה, ומסביבנו בני תשחורת קרעו את הגבעות עם רייזרים ורכבים שונים, על החוף, על הדיונות, בתוך השמורה/מחוץ לשמורה.

הפקח היחידי שראיתי ובאתי לדבר איתו אמר שהוא ״רק מחפש קיני צבים״.. הוא לא מתעסק עם הנסיעה על החוף.. איך הוא ימצא ביצים בין המתפרעים קשה לי להבין.

אין מה להוסיף......!!!!!!!!!!!!

shoko
17-08-13, 09:57
החוק אומר:
תחום שרוחבו 100 מטרים מקו המגע בין הים ליבשה

boaz avrahami
17-08-13, 10:11
חברים,

אנחנו צריכים לדרוש בתוקף גבול ברור ומסומן בשטח.
זה הגיוני והוגן.

כל ההתעסקות במסביב רק תוציא אותנו לא טוב ואת הרשות כלוחמת במתפרעים.
אם נתמקד בזה, הם יראו לא טוב ואנחנו לא ניפול במלכודת הקנס האכזרית הזו.

oren61
17-08-13, 12:33
אולי הפקח נחמד ואדיב אבל חוסר שיקול הדעת שלו גורם לי להשוות אותו למצלמות המהירות החדשות והמטרה של שניהם משותפת " להעשיר את קופת המדינה " .

shuy3110
17-08-13, 12:39
החוק אומר:
תחום שרוחבו 100 מטרים מקו המגע בין הים ליבשה

לפי ידיעתי קרן הלייזר חייבת לגעת "בעצם" כלשהו ע"מ שהיא תוכל לחזור ולקרוא מרחק.
הפקח חייב לעמוד בקו המים ולשלוח קרן לכיוון הרכב ולא ההיפך כמו שקורה היום.
חומר למחשבה.......

אפיז
17-08-13, 18:11
אם לא להתפרע בלשוני אומר שאל אף אהבתי לטבע והעדפתי אותו על פני הולכי על 2 או 4X4 חטאו של הפקח גרוע מכל שאר החוטאים , שימוש באיצטלה '' החוק'' הוא בפרוש פגיעה באינטלגנציה של מי שיודע מה זו דמוקרטיה וזכויות יסוד . מתוך ידיעה ''מבפנים'' הרשות מתעסקת רק במידור ,אגואיזם , וייצר למצות ככל האפשר איך למקסם הכנסות תוך שימוש ציני בכותרות והפחדה של שומרי החוק ואפס ,כן אפס נסיון התמודדות עם העברינים האמיתיים , הרשות סובלת מתיקצוב חסר ,חוסר תקנים ווניסיונות מוצלחים לשל הממונים עליה -המדינה לקצץ ככול היותר , זה משפיע קשות למטה בכל התנהלות הרשות ואת התוצאה אנו מקבלים בשטח . יש מעט בעלי נשמה שבאמת חיים את עבודתם הרב פקידים שעובדים תחת מערכת מעוותת מיסודה .(כמו כל מערכות השלטון ) ולעינין ''כי הם יכולים '' מושחתות המערכת השלטונית בשימוש בכוח והשופטים שחוטאים לשבועתם כבר הודגשה ע''י השופט אהרון ברק בשאלה ''מהו תפקידו של שופט בישראל '' בנסיון לפתוח עיניים לשופטים בהרצאה בבית הנשיא כמדומני , שעיקרן ''עליונות זכויות הפרט על שלטון החוק '' כך שהאימרה שייך סוררים וחברי גנבים כולו אוהב שוחד ורודף שלמונים ממשיכה בימנו גם הלאה לכל מה שקשור בשלטון ''הנאור '' והמסואב שמעז להקרה ''הדמקרטיה היחידה במיזרח התיכון '', נכון מאד במזרח התיכון הצחקתם אותי כבר סי ידע לאיית את זה נכון יותר '' דמוקרטצמך''

אפיז
17-08-13, 18:16
סליחה סבי אמר ''דמוקרטצמך '' וליגלג על המיפלצת שיצרו בני דורו וזה גלש אפילו לאימרות גרועות יותר

shoko
17-08-13, 18:27
אני עדיין מעוניין לדעת איך מתקבלים להיות פקחים

boaz avrahami
17-08-13, 18:38
יש מכרזים לכך ברט״ג.
אם אתה רציני פנה בפרטי לחבר היקר e-pit גולש באתר שהוא פקח הרשות באזור ראש העין ומקורות הירקון.
בתור התחלה יש להם צורך כרגע במשרה זמנית אשר אולי תהיה לך קרש קפיצה.
תתכונן לעבודה לא קלה בכלל.

4x6vo
18-08-13, 01:56
רשות הטבע והגנים, לשעבר רשות שמורות הטבע הינה גוף כוחני שאכיפתו אכזרית. יעידו על כך כל אלה שנאלצים לבוא איתם במגע. לא צריך לצאת איתם לסיורים ולא לשום שת״פ אחר. הגוף הזה הוא חלק מהדמוקטטורה הישראלית הפוגעת בכל שוחרי החופש. נכון שישנם פראי אדם שמסכנים את הציבור בנהיגה פרועה בשטח, אבל תפקידם של גורמי האכיפה הוא למנוע זאת ע״י הצבת פקחים בפריסה ארצית ואמצעי עזר טכנולוגיים לצורך תיעוד התנהגות לא תקינה או עברינית, ולא ע״י מניעה גורפת של הנאה מכלל הציבור. חקיקת היתר והרגולציה המגבילה פוגעות בתחושת החופש של הציבור ומנוגדות לערכי ועקרונות הדמוקרטיה ויש להלחם בהם בכלים שלהם עצמם, דהיינו באמצעים משפטיים כמו הגשת עתירות לבג״ץ נגד תקנות וחוקים הפוגעים בחופש הפרט ובזכויות אדם נוספות. מעובדות הספור שהועלה כאן עולה הנבזות והאכזריות שבמדידת הקולי של רכב השטח כאשר הוא עצמו עמד במקום ״מותר״. זהו יישום מרגיז ומקומם של החוק גם אם יש בו הצדקה משפטית. חופי הארץ הלא מוכרזים צריכים להיות פתוחים לכל הציבור לשימוש שאינו רחצה בים, כמו הגעה לצורכי דיג, פיקניק, לינת לילה וכיוב׳ בלי שהאזרח ייאלץ לסחוב על גבו מטען כזה או אחר. צבי הים אינם קודמים לבני האדם, וממילא הוגדר מקום ההטלה שלהם וההגנה עליהם באזור שפיים. טיעון הצבים אינו יותר מאשר תירוץ מופלץ להכביד את היד עלינו אזרחי המדינה. רגולצית היתר והאכיפה של גופים מהסוג שהוזכר לעיל גורמות לנו לרצות לברוח מכאן למקומות יותר שפויים. אני ממרום שנותי זוכר ארץ ישראל אחרת, חופשית יותר פתוחה יותר. זוכר לילות של רחצת לילה כשהגענו עם הג׳יפ עד לקו המים בלי שזה הפריע לאיש. זוכר שבתות שיכולנו להוריד סירה לכינרת בכל מקום שרצינו. לא יכול לחיות בארץ שרשות שמורות הטבע או איך שקוראים לה היום שולטת בנו ביד רמה ובזרוע נטויה. ולהזכיר לכם עוד ענין קטן וטריוויאלי, בדמוקרטיה אסור להגיד ״אסור״ אלא אם כן יש בדבר הכרח של ממש ותוך שקילה בכובד ראש של האיזונים בין כלל האינטרסים. בישראל של היום, גופים חזקים כדוגמאת זה שהוזכר לעיל מייצרים חדשות לבקרים רגולציות שנועדו להצר את צעדינו ולהגביל אותנו בכל צעד ושעל, והתופעה מתפשטת ברב תחומי החיים . חייבים להתארגן כגוף מסודר ולא כסתם פורום אינטרנטי ולשים לזה סוף.

רון שלם, עו״ד

Bernard
18-08-13, 06:39
בכוונה לא הגבתי מיד.
ספרתי עד עשר, כמו שאבא אמר לי ואח"כ עוד פעם, עד עשר, כמו שהמורה ביסודי אמרה לי.
ואח"כ, ליתר ביטחון, עוד עשר, כמו שהמנהל בתיכון הציע בנימוס (לפני שזרק אותי הביתה לשבועיים - עאלק עונש..)..
ועל מנת שלא יבואו בטענות ולהיות קדוש יותר מהאפיפיור הנוכחי ומזה שלפניו גם יחד - ספרתי שוב עד עשר...
לא עזר!
נשארו העצבים והתיסכול וחוסר האונים!

תסלחו לי מאוד, כל יפי הנפש - חברי וידידי הטובים.
מה כל כך יפה בפקח אטום וטיפש?
כמו שמושיק אמר, מה ההבדל בינו לבין כל יתר פקחי החנייה ושוטרי התנועה שזוכים פה לקיטונות של בוז ולעג ועלבונות?
אם הוא, הבחור הנחמד והחביב וחדור הקדושה והשליחות, מייצג את "הפנים" של רט"ג - בושה לרשות.
גולם, שבצידקתו וצדקנותו רק גורם נזק למטרה ולגוף שאותו הוא אמור לייצג..

מעניין מה יגידו כל המתחסדים אם וכאשר יתחילו פקחי התנועה ושוטרי התנועה להסתובב עם מטר (פשוט, לא לייזר) לבדוק אם אתם חונים במרחק של 12 מטר וסנטימטר מצומת או שאולי זה רק 11.99 מטר מהצומת.
או מה תגידו שבשעה 7 ושלושים שניות בבוקר, כשאתם יוצאים להזיז את האוטו, יעמוד הפקח וידביק את הדו"ח...

ושלא יספרו סיפורים "שהחוק יבש" - החוק היבש לא מאפשר לנכה לחנות ליד קו המים.
החוק היבש לא מדבר על "קוליסים" שמצביעים על העבריין.
מה זה הקישקוש הזה?
מה ההסמכה שלו כגשש ומה פירוש הדבר "עקבות חד משמעיים"?
קשה לי להיות סלחן - ממש דביל, הפקח הזה.
רושם דוחות באיצטלה של איש חוק אבל מציג את כל הסממנים המסוכנים (לאיש חוק) של "עבד כי-ימלוך".
ושלא יסתתר מאחורי "אני רק ממלא הוראות ואוכף את החוק" - קישקוש של סדיסטיים לובשי מדים והכרתי כמה - הרבה יותר מרוב הנוכחים פה באתר..

והתירוץ הדבילי הזה שהליכלוך לא באחריותו..
אני לא מצפה שיפשיל שרוולים ותחיל לנקות את החוף אבל שלא יתן תשובות מטומטמות, כמו שהליכלוך הוא בגלל האנשים/מטיילים...
ברור לגמרי - לא יהיו מטיילים, לא יהיה ליכלוך. גאון הבחור!
כבר מישהו כתב פה משהו בסיגנון: כמה חברה נוסעים מהר מידי - שיסגרו את איילון. הרי אם לא יהיו מכוניות בכלל, בטוח (אבל בטוח) שלא יסעו מהר..

אין שום הבדל בין הפקח הזה, שיכול להיות בחור נחמד וחבר נהדר "באזרחי" אבל גולם גדול במדים, לבין אותו שוטר תנועה שרושם דו"ח מהירות בכביש מהיר, למי שנסע 99 קמ"ש (נתן לו שפיל של 10%, כל הכבוד).
לפי החוק אבל לא מראה על חוכמה יתרה...
והפקח האחר, באחד התגובות... מזכיר לי את הבדיחה על השוטרים - כל אחד והתפקיד שלו. אחד קורא ואחד כותב ואחד נהנה מחברה של מלומדים.
אחד אחראי על מרחק מהחוף, אחר סופר ביצים והאחר ... קישקוש..
ראש קטן במסווה של שליחות קדושה להצלת העולם מ... כל האחרים.

כבר כתבתי את זה בשירשור עם אלדד ההוא: משרתים בקודש ושוכחים את מה (ואת מי) הם משרתים וכבר לא מבדילים בין המטרה לאמצעים...

ובכוונה, "נטפלתי" רק לדברים שבאחריותו ובסמכותו ובשיקול דעתו של הפקח "בשטח" ולא "נגעתי" בחוק עצמו ומתי הצבים מטילים ובוקעים ( כחודשיים שלושה בשנה..כאילו שבשאר הזמן מותר לעלות לחוף) ואם יש/אין שילוט וכו' - שזה לא באחריותו/אשמתו.
רק על סמך מה שהוא עשה ואמר ותירץ...

בושה.

boaz avrahami
18-08-13, 07:46
ברנרד,

אני שמח שאתה יודע לספור עד 10... ממש מרגש.
בהבנת הנקרא הציון שלך לא משהו בכלל.

מרבית רצועת החוף היא פחות ממאה מטר ולמרות זאת מאפשרים נסיעה וחניה על הדרך.

מי שיורד מהדרך מערבה מקבל קנס.
בכדי לתת תוקף לקנס מודדים את המרחק מהמים ועוד נותנים לו כמה מטרים לטובת הנהג.

החוק ברור ולא משנה אם אנחנו מסכימים לגביו או לא. הווכוח עליו הוא מול המחוקק ( הכנסת) ולא האוכף/שליח ( הרט״ג / משטרה)

עד כאן הבנת?
אני בטוח שכן..,

מה שלא בסדר הוא שאין באזור קו תיחום שאותו לא חוצים ולכן חלקם נופל בפח.

גם את זה אני בטוח שתבין...

Bernard
18-08-13, 14:09
טוב. אז עכשיו אני מבין.
תן לי לראות אם אני צריך לתקן משהו ממה שכתבתי... אממממ... לא ממש או ממש לא.

תגיד לי מה ההבדל בין מה שעושה הקדוש הזה שלך, לבין דוחות המשטרה ופיקוח שנערכים "מתחת לפניס" ולא היכן שצריך - אבל לפי החוק .
רוצה דוגמאות:

דוחות מהירות בכבישים שנראים מהירים/בין עירוניים אבל מוגבלים ל-50 (אשדוד למשל).
חנייה על "גן" בזמן הופעה של כוורת.
חנייה אסורה בטווח של 10 דקות מהמותר.
אי עצירה בעצור, כשגלשת 2 סמ' מהקו - כאילו אתה איזה קופץ לרוחק שפסל. רק חסרה מצלמת "הקו".
דוחות חנייה למדרכה שנצבעה אדום לאחר החנייה.

להמשיך? בבקשה:

דוח על חנייה של בערך 70 מטר מקו המים, כשברור שלא היתה כוונה לעבור על החוק (לא כולם מסתובבים עם מד טווח לייזר בתא הכפפות).
דוח על "קוליסים שמובילים ל...פחות מ-100 מטר מקו המים - עוד מעט יתנו לך דוח על אי עצירה כשעצרת ליד התמרור ולקחת רוורס, לחנות כחוק משום "שאין ספק שעצרת ליד התמרור, כדי לחנות"... אחד הדוחות המטומטמים ביותר שתארת בכתבה - במסגרת "לטרטר" את האזרח.

הכל על פי ולפי ובמסגרת החוק והטימטום והאטימות.

מזל שהכתבה/ביקור שלך היו קצרים - מי יודע מה עוד היית רואה שם.

אני חושב שהבנת הנקרא שלי היא לא הבעייה פה. הגישה המתנשאת והפטרונית והדווקנית והצדקנית והעוטה "קדושה", היא הבעייה.

ואתה יודע מה, גם הגישה הסלחנית (תסמונת שטוקהולם, רק בלי ההחזקה בכפייה??) שלך (הדבר היחיד המפריע הוא העדר שילוט...בחייך, בועז) ושל אחרים לטיפוס והתנהלותו באיצטלת "המטרה חשובה"... נו, באמת.

יופי, נתנו דוחות גם לאלה שהמגבניקים מכירים - איזו אובייקטיביות. מה זה מראה בדיוק? איך זה מתרץ את הדו"ח למשפחה ההיא ולאלה שחונים 70 מטר מהחוף? ועם כל הכבוד (גם לי יש תעודה על מוגבלות גופנית מהצבא (גם..:rolleyes:) ואני אפילו מקבל רכב ממשרד הביטחון) "רוחב הלב" בויתור לנכה הוא מגוחך, לנוכח "המטרה" שאותה הוא מציג... רכב הנכה דורס פחות צבים/סרטנים/צמחים? הנכה חייב להגיע לחוף שאין בו גישה ל...נכים?
קישקוש שרק מראה שלתכשיט "שלך" יש שיקול דעת אבל שכחו להסביר לו (או שישלו בעייה בהבנה) שצריך שיקול דעת להפעיל את אותו שיקול דעת...

אני מסכים שיש לבחור עבודה מחורבנת ובמסגרתה הוא נפגש, פעמים רבות, עם "הפנים הפחות יפות" של ישראל - בדיוק כמו שוטרים ופקחי חנייה. הוא בחר להתנהל בצד הקיצוני, המגוחך והמקומם ביותר שיכל לבחור, מטווח ההתנהלויות של איש מקצועי.
התנהלות כמו שלו מקימה ומקוממת עליו ועל חבריו את "הציבור שומר החוק" ואח"כ הוא/הם מתפלאים למה הקיצוניים, לא שומרי החוק, פוגעים בהם - ואני לא מעודד וקבל התנהלות שכזו, חלילה.

בועז.
אולי "אחד-על-אחד" הבחור "אל-הכיפאק" אבל, ממה שעולה מהכתבה שלך, מדובר בהתנהלות בריונית ומתעללת, בחסות המדים והחוק.

סיפור קצר - ואל תתרץ "באמריקה". האדם הוא שעושה את התפקיד.
נסענו לאגם פה בסביבה (שעה נסיעה). מקום מוסדר עם המון קרוואנים ואוהלים ביער - משהו כמו הכינרת בחופש אבל מסודר יותר.
חיפשנו פינה שקטה ללא "שכנים" ומצאנו אותה ממש סמוך לנקודת הורדת הסירות לאגם.
פרקנו 4 כיסאות, שולחן פיקניק, מנגל וצידנית וכמבון, שתי שקיות גדולות לאשפה (יש שם מדיניות "מה שהכנסת - יוצא איתך") והתיישבנו מטר מהמים (למרות שיש שם צבים, אין חוקים כאלה..) והסעתי חזרה את הרכב למגרש החנייה, במרחק 20 מטר (מזל שלא בדקו לי את הקוליסים..)
אחרי כמה שעת ניגש אלינו פקח מפחיד (מדים מגוהצים, אקדח, טייזר, גז מדמיע, מכשיר קשר, אלה ו...כובע) ואמר שפה אסור לעשות "קמפינג" (שזה מקביל לחניית לילה). ענינו שאנחנו ל"פיקניק" (שזה רק ליום) ולא קמפינג ועוד מעט מתקפלים.
הבחור אמר שאין בעייה, רק שנשמור על המנגל, משום שאסור להדליק אש, אלא במקומות המיועדים - לדבריו, הוא רואה שהאש "מוסדרת" בכלי וכבר התחלתי והכל נקי ומסודר אבל "זה החוק" והוא מבקש שאני אסיים לבשל, משום שכבר התחלתי, ואכבה את האש ושיהיה לנו יום נהדר ואם יש בעייה כלשהי, הוא בסביבה!!!
גישה, בועז!!!
שיקול דעת!!!
ראייה, עיבוד, וקבלת התמונה של עם מי יש לו עסק ואיך להתנהל בהתאם לנסיבות!!!
כבוד לתפקיד!!!

ואנחנו מדברים על אמריקה! פה בעלי התפקידים כמו שוטרים, ריינג'רים, פקחי תנועה הם קשוחים, נוקשים, מרובעים, בלי חוש הומור - תשאל את ג'ו.

אז אולי לי יש בעייה בהבנת הנקרא (ועוד כמה..) אבל זה בוודאי לא מתרץ את ההתנהלות של הבחור "הנחמד" שלך...

boaz avrahami
18-08-13, 14:45
לדעתי ההבדל בין מדינה מערבית מתוקנת למדינה מזרחית ללא חוק וסדר טמון במשא ומתן על כיבוד החוק.
אפשר לא להסכים עם החוק.
אפשר לפעול לשנות את החוק.
אפשר לעבור על החוק - אבל צריך לקחת בחשבון שאם נתפסים משלמים את המחיר כמו גברים.
וחבל שגם הפקח האמריקאי לא הכניס לכם כי לפי איך שאתה מתאר את הדברים אתה מזלזל בחוק באופן סידרתי.

אי אפשר לעבור על החוק וליילל שאתה מסכן ודופקים אותך.
זה גם מסר לא חינוכי לילדים שלך שלומדים שהכללים והחוקים נזילים.
מחר אולי הם יתפסו אולי גם על סחר בסמים - רק 2 גרם יותר ממה שהחוק מרשה לשימוש עצמי ובכלל זה רק סמים קלים... תוותרו לנו....

לו הייתי פקח הייתי מכניס לאנשים כאלו בכל הכוח.
מי שלא מכבד את החוק מידיעה מגיע לו ללמוד דרך הכיס ובגדול!
היחידים שהייתי מרחם עליהם הם אלו שהוכשלו ע"י שלטים שלא קיימים או כאלו שאני אראה שהפנימו את המסר התנצלו והיו מוכנים לשאת בעונש.
אותם לא צריך בד"כ לחנך בכוח עד שזה יכנס לראש.

s_n_p
18-08-13, 15:01
מי יכול להסביר לי למה הבחור נכנס 20מטר עד קו המים, עם שני(!) טנדרים, בשביל למדוד מרחק להגיד לי שאני חונה 110מטר מהמים?
מה הצמיגים שלהם לא הורסים את הטבע? אם אני יכול לעשות כמה נגלות עם הציוד, אז שיראה דוגמה וירד מהאוטו ברגל.

Bernard
18-08-13, 15:23
אוי, בועז.
אתה מתפזר ומניח כל מיני הנחות תלושות...
או, במילים אחרות: "בויי'נה! בלי הורים!" - אני לא מזלזל סידרתי ולא נעליים..
לא ידעתי את החוק/כללים שם ותאמין לי, פה לא כדאי לעבור על החוק. אין משחקים וכשמגיע, מכניסים לך ... עמוק.
חוץ מזה, לכל פארק יש כללים אחרים - לדוגמא, אחרי שהפקח אמר ששם אסור "קמפינג" ואפילו שאנחנו רק "פיקניק" (יש הבדל ומשמעותי), התקפלנו משם ואת היום סיימנו על שפת אגם אחר (5 דקות משם) ששם מותר לשים את האוטו "בתוך המים" אם רוצים - שם אכלנו את האבטיח.. אני אצרף תמונות..

אולי לא הבנת (אני דווקא חושב שאתה כן. אתה עושה רושם של בחור אינטילגנטי) ואולי רק נוח לך להתעלם אבל ההבדל ומהות הסיפור, שגם במדינה שחוק הוא באמת יבש "ואין מו"מ לקיומו" ולאיש חוק פונים ב"אדוני" ובכלל לא מתווכחים - יש שיקול דעת לפקח ויש "גישה".

אני מכיר את הגישה של "חוק זה חוק" - עסקתי בחוק במשך יותר מ-21 שנים. תאמין לי - אני מכיר מכל הכיוונים.
אבל...
החוק לא "מכיר" את כל הנסיבות ולא בא לפתור כל בעייה - החוק מגדיר כללים וכללי התנהגות ומוסברים בו מספר נסיבות (דוגמאות, אם תרצה) - כל היתר הוא עניין של שיקול דעת ומידתיות וכוונה (של חוק והמחוקק וכן.. גם של העובר על החוק/עבריין).
יש אחריות קפידה ויש כוונה לעבור עבירה ויש טעות ויש רשלנות ויש עצימת עין ויש עוד מליון דברים, שהופכים את החוק ליותר אנושי ופחות "יבש", כמו שחלקינו אוהבים לכנות אותו...

הבחור שלך בחר ב"יבש" ושהאזרח "ישבור את הראש" - כמו פקחי החנייה וחניית נכים (ושמיל בטח יזכור שהתייעצתי איתו בנושא... וקיבלתי על הראש..).

כמו שאתה אומר, "נכנסים" במי שצריך להכנס בו - הבחור שלך בחר/בוחר "להיכנס" בכולם... כי הוא יכול והוא באמת יכול..
לא "נכנסים" בכולם וגם החוק לא מבקש/דורש זאת - הוא מאפשר זאת אבל..
אבל אם היו נכנסים בכולם, בכל מקרה, כל המערכת היתה קורסת וזה משהו שאתה לא מבין או לא רוצהלהבין.

אני מסכים איתך שהדרך לשנות חוקים היא לא באמצעות עבירה על אותם חוקים אבל מה שאתה עושה פה זה העלאת הרמה לאוטופיה וכל חריגה "להיכנס בכוח"..
זו גם דרך אבל אל תצפה לסימפטיה ולהבנה ולשיתוף פעולה, אם אתה נוקט בדרך כזו - ובסופו של דבר, אתה מפסיד בהשגת המטרה.
וחבל מאוד שאת לא מבין/רואה את זה.

ודרך אגב.
אפרופו חוק יבש ו"להכנס בהם"...
אחד הכללים/חוקים הוא ש"אי ידיעת החוק אינה פותרת מעונש" - לפי החוק היבש הזה, שתי השורות האחרונות שלך די תלושות מ"תורתך".
מה קשורה ההפנמה ו/או ההתנצלות ו/או המוכנות לשאת בעונש לעניין קיום החוק כלשונו...?

אני תמיד אומר - תיזהר במה שאתה מבקש. אתה עלול לקבל אותו..
זה עלול להסתובב ולנשוך אותך בתחת..
אני לא חושב שימצא חן בעיניך לחיות בחברה כוחנית (על פי החוק), כמו שאתה מתאר...

Bernard
18-08-13, 15:27
מי יכול להסביר לי למה הבחור נכנס 20מטר עד קו המים, עם שני(!) טנדרים, בשביל למדוד מרחק להגיד לי שאני חונה 110מטר מהמים?
מה הצמיגים שלהם לא הורסים את הטבע? אם אני יכול לעשות כמה נגלות עם הציוד, אז שיראה דוגמה וירד מהאוטו ברגל.

די. בחייאת S_N_P. זה ממש מיותר ודי מטופש.
כמו הטענה ששוטר חונה על המדרכה, כשהוא בא לבדוק תלונה של מישהו באבן גבירול - מה אתה רוצה, שיסע לחניון הקרוב.
זו העבודה שלו, לסייר בחופים, ואתה לא מצפה שיעשה את זה ברגל... או שכן, ואז נגמר הויכוח/דיון...:confused:.

s_n_p
18-08-13, 15:48
לא מיותר ולא מטופש! אם הילד שלי בן חמש יכול לסחוב כיסה למרחק של 100+ מטר, אז שגם בפקח ילך את אותו המרחק! בניגוד לדוגמה עם השוטר באבן גבירול יש שם ים של מקום להשיר את הרכב.

השמשוני יחיעם
18-08-13, 16:42
חוק איסור נהיגה ברכב בחוף הים, התשנ"ז - 1997

הגדרות

1. בחוק זה -

"חוף הים" - (1) רצועת קרקע, ברוחב של 100 מטרים, לאורך הים מנקודת גאות המים שבחוף;

(2) ברצועת קרקע, כאמור בפסקה (1), שבה מצוי מקום רחצה מוכרז, כמשמעותו בחוק הסדרת מקומות רחצה, התשכ"ד - 1964 - כל תחום מקום הרחצה המוכרז, אף אם הוא חורג מרוחב של 100 מטרים,

למעט דרכים שהוסדרו על פי חיקוק, תחומים שהוכרזו כנמל לפי פקודת הנמלים (נוסח חדש), התשל"א - 1971, וחניונים;

"ים" - ים התיכון, ים סוף, ים המלח, ים כנרת;

"רכב" - (1) כמשמעותו בפקודת התעבורה, התשכ"א - 1961 (להלן - פקודת התעבורה), ובין היתר, טרקטורון, ג'יפ או רכב שדה בדומה לו ואופנוע, למעט אופניים;

(2) רכב כאמור בפסקה (1) גם כשהוא משמש לרוכלות;

"השר" - שר הפנים.

איסור נהיגה בחוף הים

2. לא ינהג אדם ברכב בחוף הים.

---------------------------------------------------------------------------

לא מבין משהו,,,(:

בחוק כתוב לא ינהג !!!!
לא כתוב לא יחנה !!!

האם הדוחות שניתנו היו על "נהיגה",,,,,כלומר הפקח ראה את העבריין כאשר הוא נוהג ?????

או הפקח מניח רק שבוצע עבירה ???????

ועכשיו קצת רצינות..

יש חוק יבש,,,ויש שיקול דעת.
שרכב עומד רחוק מקו המים (מבלי להיכנס ל-100 מ' או 87.5 מ') פקח בעל היגיון מן הראוי שיגש לבעל הרכב יסביר לו ויבקש להרחיק את הרכב למרחק החוקי.
כנ"ל לגבי שמורות טבע וכו',,,,

פעילות בשם החוק היבש !! הנה בלתי מקובלת ובלתי הגיונית והגיע הזמן שמישהו ברשות יפנים שאת.

דרך אגב,,,,בעולם המערבי, באזורים בהן אסורה כניסת רכב ממונע---- גם הפקחים אינם נכנסים !!!!!!!

Bernard
18-08-13, 16:59
כשהוא רוצה, יש לו שיקול דעת וכשהוא רוצה, אין לו ... והוא לא רוצה..

ברצינות.
אל תהיו מגוכחים - זה מוציא את כל התוכן מהטענות הרציניות..

אםיש אזור אסור לשייט, איך יאכפו את האיסור? בשחייה? ברור שעם סירות.
אם יש איזור אסור בכניסה לרכב ממונע, איך יאכפו - ברגל? ירדפו אחר פורעי החוק, שנמלטים עם טרקטורון, בריצה?
ברור שלצורך אכיפה וסיור, האיסור לא תופש ואסור שיתפוס אחרת איך ימלאו את התפקיד..

בכל הפארקים, גם באזורים שיש שלטים ענקיים "לא לרכב ממונע" מסיירים ריינג'רים ברכב ובכל האגמים שאסור בהם להשתמש במנוע בנזין (או דיזל, למתחכמים), הריינג'רים שטים עם סירות מרוץ ממש - מנועי ענק - זה לצורך התפקיד ולצורך הרתעה - שלא יחשוב איזה "גיבור" שהוא יכול לעשות מה שרוצה ולברוח, בגלל שהפקח ברגל או על אופניים או בסירת משוטים (וגם כאלה יש בתפקיד - גם).

אסור לירות בשטח ציבורי - שלשוטרים לא יהיו אקדחים?
די עם האבסורד... קצת רצינות.
בכל זאת - מדובר פה על עבודת קודש...

nir.samo
18-08-13, 20:42
ועדיין, בקטע החוק המצוטט, לא מצויינים המקרים בהם כן מותר לנסוע בחוף.
ברור שהפקחים לא צריכים לרוץ, מפעילי החוף לא יכולים לאסוף את הזבל ביד וכולי אבל חוק זה חוק...

yes1952
18-08-13, 21:14
לאחר קריאה חוזרת ונשנית ולאור כתיבתו של רון שלם ע"וד(גילוי נאות==רון ואני חברים כמעט 40 שנה)
כמעט כולם צודקים
יש פתרון מצויין ולא פשוט-כך בכתיבה של הוצעת קיטור לא יעזור לנו כלום
אני מציע ומוכן להלחם על כך,להקים עמותה חוקית ולהתחיל לתקוף בבית המשפט,זו הדרך הדמוקטית היחידה שעדיין ניתנת לנו וטוב שכך,
אינני חושב שהפקחים עושים עבודה רעה-להיפך הם מקבלים שכר על מנת לאכוף את החוק ו/או התקנה ובכך הם פועלים ביושר-לפחות רובם,
לא הפקחים הם הכתובת-הרשות היא הכתובת וכתבתי לעיל מה צריך לעשות,
בעיקרון הקמת עמותה עולה כסף-אך אני רוצה להאמין ששאם הגרעין הקשה של הג'יפאים וכן מעגל שני ושלישי ובנוסף כל הקוראים שאינם רשומים ייצתרפו לעמותה שתוקם אם תוקם,אנו כח של כמה עשרות אלפים של בעלי רכב כפול הנעה,
כך גם ניתן יהיה לנקות מקרב ציבור הנהגים את אילו שמוציאים את שמנו כקהל חובב טיולים ושטח(כן גם חוף ים)לרעה ולשימצה
תחשבו על כך
אני מתחיל מבחינתי לפעול להקמת עמותה שכזו
אשמח להרשמה אדירה ורחבה בין כאן או בפרטי או למייל שלי-אולי זו המלחמה האחרונה שלי בממסד אך מאחר וכרגע אני צופה לפחות עוד 29 שנות נהיגה בג'פ שלי-אז יש לי זמן-
וחוץ מזה לכל אחד יש תחליף
ומכאן אני קורא לצעירים בפורום
באם לא תתגייסו לעמותה שכזו היום,מחר תוכלו רק להזיל ריר מול תמונות וסרטי 4x4 מפני שגם את הענף שלנו עוד יחסלו מסיבות כאילו ואחרות
בועז---יישר כח העלת ובצורה מדהימה נושא חשוב
בררנרד--אם לא היה לנו כאן מישהו כמוך היינו צריכים להמציא אותך-גם דעת הנגד בדרך שהצגת אותה חשובה לעין ארוך
מנהלי הפורום--ללא עמותה כזו בקרוב שם הפורום יהיה -ג'יפולוג-פורום נוסטלגיה על ימים יפים יותר--אני רואה בפורום זה מקום ממנו ניתן להתחיל להפיץ את משנתנו ולא רק
דרור-אשמח באם תלבש את חגור העט המושחזת
שמיל -לא שכחתי אותך אך לא כאן
וקצרה היריעה מלהוסיף שמות אך כולנו בעד יציאה לשטח . לים ולטיולים כאילו ואחרים
ואם נצליח לכופף את התפל שבחוק ולבנות חוק שיוויוני יותר והוגן יותר---דיינו
רוני תודה אישית לך על הכלים שאתה נותן לי
יוסף עמנואל שושני

shoko
18-08-13, 21:19
אנשים!

ממש לא משנה איך הם מודדים וכמה זה באמת מדוייק
אף אחד לא ישנה את החוק ולא יהיו חופים מותרים לכניסת רכבים
לא תקבלו הזהרות אלא רק קנסות

תראו מה אומר אלדד פלד, מנהל אגף פיקוח ואכיפה של רשות הטבע והגנים: "אין פשרות ואין תירוצים יותר בכל האמור על עבירת הנסיעה על החוף"

בקיצור הכריזו מלחמה אז פשוט תתרחקו כי אין לנו סיכוי נגדם

ד ו ר ו ן
18-08-13, 22:05
אני לא חושב שרכבים צריכים להיות על החוף, אבל שפעם אחת יתאימו את האכיפה למציאות , כלומר במקום שהחוף פחות מ-100 מטר, שיאפשרו להגיע עד לקו התחלת החוף, ולפי התיאור של בועז, כנראה שזה קורה, ופעם שנייה שיסמנו את המרווח הזה בצורה ברורה במקומות המרכזיים.

לגבי הרשאה עם קוליסים,
בפשיעה חמורה בהרבה, המשטרה לא מרשיעה אף אחד עפ״י ״קוליסים חד-משמעיים״ לפני שמומחה מז״פ קובע שאכן הקוליס שייך לרכב, אז פקח בשטח מחליט על דעת מה בדיוק?

סופת המדבר
18-08-13, 22:22
שתי שאלות?
במקביל להקמה של איזו עמותה (אם תקום)
למה לא לארגן איזה יום שישי ולארגן איזו הפגנת גיפים
גדולה ומתוקשרת בחוף פלמחים?
שיבואו צלמים. תקשורת. פקחים. שוטרים ועוד מי שרוצה
ועוד שאלה אם קיבלתי דוח על חניה פחות מ100 מטר
האם לפי החוק אסור לתת לי עוד דוח על אותה עבירה
ואז אני יכול להיכנס עד למים ולעשות לפקח "נה נה נה נה" (חחח)
ו

Bernard
18-08-13, 22:58
יוסף.

אחלה יוזמה אבל נראה לי שזו ברכה לבטלה ואני אסביר בהמשך..

רושמים דוחות כמדיניות, כמו שציטטו את אלדד.
הדוחות לא אמורים ולא צריכים להיות "חוקיים" וקבילים ו"חזקים". הדוחות צריכים להביע עמדה (אמרתי וגם ההוא, אלדד, אמר - מדיניות) ולהראות שיש "בעלבית" ויש לו כוח וסמכות ושכולם יקפצו..
כדרכי סיפור קצר.

לפני כמה וכמה שנים החליט ה"בוס" של מחוז ת"א, שהוא לוקח דוגמא מניו יורק והכריז על "אפס סובלנות" לכל עבירה "קלה כחמורה" והכריז בהרבה שריקות וציפצופים על "דין פרוטה כדין מאה" ודינו של כל עבריין להעצר!
אממה, הוא, שחשב שהוא הבוס הגדול והכל יכול, ובניגוד גמור לניו יורק, "שכח" לתאם/להודיע על המדיניות החדשה ליתר האוכפים, היינו שב"ס (שממונים על ביתי המעצר - אז זה לא היה כ"כ מדוייק אבל היה ממשק חשוב, שעיקרו "חילופי" עצירים וגיבויי לבתי מעצר מלאים) ובתי המשפט.
התוצאה - כל מעצר "איכותי" (היינו, כזה שביום יום היה זוכה ל"טפיחה" קלה על הלחי של אותו עבריין) הסתיים בשיחרור וביקורת רבתי על המשטרה, שלא לדבר על המון הכספים ושעות העבודה שבוזבזו - בתי המשפט נסתמו עד שעות הלילה, עבריינים אמיתיים לא "הספיקו" להגיע בזמן לדיונים, בכגלל מחסור בכ"א ומערך הסעות העצורים קרס ולא היה מקום, פיזית, בבתי המעצר.
חושבים שהגאון האשים את עצמו בכישלון המדיניות (שרק כוונה טובה עמדה מאחוריה) - תשכחו מזה. כל היתר אשמים "שלא רואים את המלחמה שבה אנחנו נמצאים"...

אותו הדבר מנהלי הרשות.
משתמשים בחוק "יבש" וסמכויות שניתנו כחוק, לנהל מערכת מדיניות קלוקלת ועקומה, ללא כל תיאום עם היתר - והכל בשם קדושת המטרה...
נותנים דוחות "שלא יחזיקו מים" אבל השיגו את המטרה בעצם טירטור האזרח... עד שיתחילו לבקש משפט, במקום ברירת הקנס ויתקעו את המערכות ובתי המשפט יתחילו להטיל אחריות אישית על רושמי הדוחות "המפוברקים" (קוליסים לים... בדיחה עצובה..) ויטילו הוצאות על הרשות וינזפו בראשיה..

לעניין האמותה.
יוסף, אתה/אנחנו מתחילים במינוס אדיר!!
אנחנו פועלים וחיים ברוח נגדית אדירה.
אם לא שמת לב, בשנים האחרונות אנחנו, חובבי השטח, הם הרעים שמשמידים כל חלקה טובה, לטובת תחביב אליטיסטי, בזבזני ואגואיסטי.
יחסי הציבור שאנחנו זוכים להם הם שליליים בכמה חזיתות - שינויים ברכב/רישויי, סגירת שטחים לנסיעה, העלאת מס על "רכבי יוקרה", ורט"ג שמצביעים עלינו כעל מקור כל הרע.
נגד כל אלה העמותה צריכה להתמודד - לא רק חוק החופים.
החוק מצטייר בצורה כ"כ צודקת והכרחית וזוכה לקונצנזוס הדיוטי מקצה לקצה, שרק אנחנו (הרעים וכו') יוצאים נגדו...
איזה סיכויי יש לך/לי מול אותה צבה מסכנה שכל מה שהיא רוצה זה להטיל ביצה או שתיים - כל הסבר (תירוץ?) שהיא עושה את זה רק במשך כמה שבועות בכל שנה ובאיזורים מסויימים ושליתר המכרסמים בדרום לא איכפת כ"כ שאני ארד לחוף שממילא שימש כשדה ניסויי צבאי ומזבלה, רק יבהיר כמה אנחנו חושבים רק על עצמינו...

אני איתך אבל לא לעצור את הנשימה, בציפייה להצלחה...

shoko
18-08-13, 23:04
במחאה החברתית בישראל 2011 (המכונה גם מחאת הדיור, ומחאת האוהלים) השתתפו כ-300 אלף איש, המחאה היתה מהמתוקשרות שידענו ומה יצא? כלום!!! אז כנראה ש-30 ג'יפים שיגיעו לא ממש יעשו את השינוי :cool:

שתי שאלות?
במקביל להקמה של איזו עמותה (אם תקום)
למה לא לארגן איזה יום שישי ולארגן איזו הפגנת גיפים
גדולה ומתוקשרת בחוף פלמחים?
שיבואו צלמים. תקשורת. פקחים. שוטרים ועוד מי שרוצה
ועוד שאלה אם קיבלתי דוח על חניה פחות מ100 מטר
האם לפי החוק אסור לתת לי עוד דוח על אותה עבירה
ואז אני יכול להיכנס עד למים ולעשות לפקח "נה נה נה נה" (חחח)
ו

boaz avrahami
18-08-13, 23:09
חברים,
יוסי מציע הצעה טובה ומעניינת.
לא זיבולי שכל אלא לקחת את היוזמה לידיים ולהיאבק משפטית.
אותי מעניין מהי הדרך המשפטית לכך אבל אני בפנים בעיקרון.

בעד שמירה על החוף.
בעד סימון גבול ברור בשטח.
בעד חופים מותאמים ששם מותר להגיע עד קרוב למים עם רכב ( נופשים בלבד)

shuy3110
18-08-13, 23:16

תשאל את בועז......זה הוא יודע............

ד ו ר ו ן
18-08-13, 23:17
ברנרד,
החוק התחיל בכלל בגלל נהיגה פרועה של רכבי שטח בחופים ומס׳ תאונות שהעלו את הנושא לכותרות.
(שלפי המצב בשטח, עוד ממשיכים להתפרע ואת הדוחות חוטפים בעיקר מי שיושב במקום ולא זז..)
עד לאותו רגע, ״הצבים״ לא ממש הצליחו לקדם לעצמם חוק, וכנראה שגם לא היו מצליחים.
מה שאומר שהפגנת ג׳יפים על החוף עוד תצטייר כזעקתו של הקוזאק.

elro
18-08-13, 23:31
שששששש חבר'ה אתם עלולים להפריע לסטטיסטיקה של הרט"ג...

Bernard
18-08-13, 23:36
דורון.
תאמין לי, אני יודע וזוכר.
את אלה צריך לתפוס ולהעניש במלוא חומרת הדין - וגם לא צריך חוק מיוחד לזה. בתקנות התעבורה יש מספיק על מנת להעמיד לדין ואפילו לכלוא להרבה זמן, גם בלי חוק דבילי וגורף...
אבל זה היה רק התירוץ הפופוליסטי או שעכשיו הוא הפך למשני - אחרת מה הקשר בין השתוללות ודריסת מתרחצים לבין רשות הטבע והגנים, ואל תיתן לקישקוש של "אחריות שטח" לבלבל אותך - אם גונבים משהו או רוצחים מישהו או מבריחים משהו בתחום החוף או שמורה או כל מקום אחר, קוראים למשטרה..
אם רכב משתולל ודורס והורס, קוראים למשטרה ומשתמשים בסמכויות של השוטרים - הפקחים הם ... רק פקחים.

כמו שהזכירו פה, אתה לא חושב שאם בריונים משתוללים ומנהלים מירוצים שאיילון, שיסגרו את איילון, נכון?
יש פה מאבק כוחות וסמכויות ותקציבים ושליטה של רשויות, זו כנגד זו והחזק והפופולארי באותו רגע זוכה - רשות הטבע והגנים (שפעם היתה אמונה על "שמורות הטבע") שזוכה לעדנה פופוליסטית ומנצלת כל רגע (ותקציב) ממנה.
מנהלי הרשות מבינים שצריך להכות על הברזל בעודו חם (ופופולארי) ואנחנו... הברזל ומכים בנו... ועוד איך מכים.

אמרתי.
הבעייה (שלנו) הם יחסי ציבור מצויינים לערכים שמציגים... מולינו, ההורסים ופורעי החוק..
כל מה שצריך הוא להראות תמונה של ג'יפ מרים ענן חול בחוף אל מול צבה מטילה ודומעת - עכשיו לך תסביר שהיא דומעת בגלל ההטלה ולא בוכה בגלל הג'יפ... אין סיכויי..

shoko
18-08-13, 23:49
אנחנו כולנו שקועים עמוק בבוץ! לא חבר, לא כננת וגם לא נעילות יוציאו אותנו החוצה.
אבל.... לכל פקח ועובד הרשות יש איזה שלד בארון וכנראה שחלקם לא ממש צדיקים גדולים.

כדאי להתארגן על מבצע אכיפה כנגד עובדי רשות הטבע והגנים, לתעד ולאסוף חומרים כנגדם.
אני בטוח שיהיו אנשים מענפים אחרים שישמחו לשתף פעולה: ציידים, רוכבי אופניים, דייגים, נפגעי השרפה בכרמל, כורתי עצים, מגדלי תוכים, מגדלי קופים ובעלי חיים אחרים

יוסף.

אני איתך אבל לא לעצור את הנשימה, בציפייה להצלחה...

moshik999
19-08-13, 00:08
יש עוד מעט בחירות לרשויות המקומיות
אם יש מישהו שיכול לשנות משהו זה ראש הרשות המקומית או המועצה האזורית הרלוונטית
כמו חוף הכרמל או חוף אשקלון.

זה הזמן לשכנע את המתמודדים שיש מקום להקצות חופים לרכבי שטח
יש הרבה מקומות גם בחוף הכרמל וגם בחוף אשקלון.
או להציע פתרון צנוע ולא דורסני לתנועה של רכבים בחוף הים.
אני זוכר שלפני כשנתיים הפקחים בחוף הכרמל איפשרו תנועה ניצבת לחוף עד קו המים
לצורך פריקה והעמסה של ציוד כאשר לאחר מכן חונים את הרכב במרחק סביר מהחוף .

boaz avrahami
19-08-13, 00:10
מושיק תסביר בבקשה.
בפעם האחרונה שביררתי אז חוקי המדינה היו מעל חוקי הרשויות...

asafk
19-08-13, 00:27
לא בדיוק. לכל אחד יש סמכות בתחום שלו.
הרשות לא יכולה לתת לך לרדת לחוף בשטח שהוא שמורה או גן לאומי, כי בהגדרה שם שומרים על הטבע.
אבל אם לא מדובר בגן לאומי, הרשות המקומית שהחוף שייך לה, יכולה להקצות חוף לג'יפים, חוף עם ירידה להורדת אופנועי ים או סירות, או חוף לקרוואנים, ממש כמו שהיא יכולה להקצות חוף שהוא מרינה או חוף רחצה או טיילת.

וזה, בלי לנקוט עמדה, אלא רק כדי להציג את הסמכויות השונות כפי שהוסבר לי.. יתקנו אותי אם אני טועה.

ואם מדברים על רשויות... זה כמובן מעלה את השאלה.. מה היה קורה אם לא היה מאבק שבסופו של דבר גרם למועצה האזורית לסגת מחוף פלמחים...? האם המועצה האזורית היתה ממשיכה לגבות כסף ולנקות את החוף ולתת לג'יפים לרדת עד קו המים?
במבט מרחוק, נראה לי שיכול להיות שמישהו במועצה האזורית טועה לחשוב שאם לא נותנים לו לקחת כסף על הכניסה לחוף, אז הוא לא צריך לנקות שם.
וזה שהפיקוח בשטח החוף שהוא לא גן לאומי עבר מהמועצה לרשות.... על זה אומרים שהטבע אינו סובל חלל ריק.

לפעמים דברים מתהפכים לכיוונים משונים.

אסף.

yes1952
19-08-13, 01:26
אתם מעלים טיעונים נפלאים אך הם נופלים על אוזן ערלה-כאן זה לא בית משפט
אתם במילים פשוטות מחד כועסים ורוצים לשנות ומאידך יש טענות שזה לא ילך
אז יש לי הפתעה קטנה לכם
אמרו חכמינו-המעז מצליח
בהתארגנות נכונה נבחרו שני צעירים לכנסת ולממשלה כנגד כל הסיכויים
אינני מוצא דבר רע בציד כל עוד הוא בפיקוח
כנ"ל בכריתת עצים-כל עוד זה בפיקוח
אינני בא להאשים אלא את עצמנו שאנו חיים בבועה בה כל אחד דואג לעצמו-לי אין בעיה להצטרף לעדר המיילל -יש לי תעודת קסמים שהרווחתי ביושר רב והרבה דם-
אני פשוט לא מוכן לנצל אותה או לחיות על חשבון הציבור כל עוד אני יכול לתפקד ולדאוג לעצמי
אך נושא הג'יפאות אינו רק לנהוג בג'יפ-זו תפיסת חיים,זו אהבה,זו דרך.
להרים תחרות בישול פויקה בשטח זה לא רק הבישול-זה המפגש
לנסוע אי שם במדבר ולעלות לקצה שומם של הר ולראות את נוף הקדומים ולחשוב איך היה שם ירוק בתקופה הנבטית-זו דרך חיים-ואז גם החברותא והעזרה ההדדית קמים לתחיה בניגוד לכלום המלווה אותנו ביום יום,
רבותיוגבירותי-זה לא חלום לפעול למען עצמנו
זה ניתן -אך אף אחד ובטח לא אני ילחם בשביל עדר שלא מוכן לדאוג לעצמו
אני פרש בודד שאוהב חברת פרשים בודדים
אני לא מנהיג של עדר פרות-כבר הייתי וזה משעמם
אז למה אין כמעט אף נרשם ?אך כן ממשיכים ליילל כאן בשרשור הזה?
זה לא למען הרווח האישי שלי-אישית יש לי די והותר-אני פשוט רוצה לחיות כעם חופשי בארצו-כדברי ההימנון שלי/שלנו

savyon
02-09-13, 17:05
נגמרה הבושה?

http://youtu.be/67I5aW4ioGw

Bernard
02-09-13, 17:16
איזה אידיוט.
חבל שלא מראים את הפרצוף שלו..

mate
05-09-13, 12:54
הנה עוד דוגמא לאטימות ולדעתי אפילו לפרוש שגוי של החוק: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=79164

shmil
05-09-13, 14:24
הנה עוד דוגמא לאטימות ולדעתי אפילו לפרוש שגוי של החוק: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=79164

דווקא הפירוש השגוי הוא שלך עצמך, ואין במקרה שפירטת שם כל אטימות.

Bernard
05-09-13, 15:45
התחכמות מיותרת שתעלה לך ביוקר - וגם לנו, בעקיפין.
עוד ניצחון משפטי שיוכלו לנפנף בו...

אם יש לך זמן וכסף מיותרים, לך על זה..

opl
07-09-13, 13:46
את זה ראיתם כבר?

http://youtu.be/wJOcfvb1oP4 (https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wJOcfvb1oP4)

Gilad
07-09-13, 17:45
אין ספק שהמצב בחופים היום (לפחות באיזור חיפה - נווה ים) טוב משמעותית ממה שרואים בסרט וזה היה המצב לפני 5 שנים

amit1
07-09-13, 20:05
כתבה רהוטה שמתארת מצב קטסטרופאלי. לא ברור מדוע לגיפאים שומרי חוק לא מותר להגיע עם הרכבים עד קו המים!!

boaz avrahami
07-09-13, 20:21
השיר הזה מתאר היטב למה סגרו וכנראה גם למה יסגרו עוד.
אנחנו חלק מחבורת בבונים אם נרצה או לא.

אתמול הייתי ליד מעיין נחמד בהרי מנשה.
חבורה של בבונים הבעירה אש מתחת לסופים.
ביקשתי שיזיזו את המדורה ימינה במטר בשביל לא להסתכן בשריפה.
ענו לי :״אחי... אל תדאג, זה אש קטנה״.
סתמתי ועפתי משם בשביל שלא ידקרו אותי בטעות.
אחר כך סוגרים מקומות כאלו ואנחנו מתפלאים.

JEEP Grand Cherokee ZJ V8 98
IR 3.5"

shmulikbg
07-09-13, 20:33
כתבה רהוטה שמתארת מצב קטסטרופאלי. לא ברור מדוע לגיפאים שומרי חוק לא מותר להגיע עם הרכבים עד קו המים!!

תגדיר בבקשה מהו ג'יפאי שומר חוק, ומהו ג'יפאי "לא שומר חוק".

JustDoB
07-09-13, 21:30
השיר הזה מתאר היטב למה סגרו וכנראה גם למה יסגרו עוד.
אנחנו חלק מחבורת בבונים אם נרצה או לא.
+1.
איך מישהו אמר לי פעם -
'בסוף אנחנו בין קהיר לביירות'...

-->