PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיווט לאנטנה חיצונית

ofer_b
21-08-13, 11:24
יש לי מכשיר קשר של baofeng, וקניתי גם אנטנה מגנטית חיצונית.
מספר שאלות:

מה הדרך הכי טובה לחווט אותה לגג?
דרך הדלת (ז״א שהדלת תסגר על הכבל)?
האם ניתן להשתמש בחיבור של אנטנה סלולרית, אלה שמחוברות דרך החלון, בשביל ״להעביר״ את הכבל החוצה ?

האנטנה תהיה על הגג, האם יש חשיבות היכן שמים את האנטנה (בקדמת ברכב, או באחורי הרכב)?

אני מעוניין שכל החיווט יהיה קבוע, וכל שאצתרך זה רק להבריג את האנטנה לפני השימוש.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

Tourist
21-08-13, 11:34
תוכל לתת קישור לאנטנה הספציפית שקנית ? (Nagoya ?)

והאם יש שיפור בקליטה ?

ofer_b
21-08-13, 11:38
האנטנה היא אכן של nagoya, עוד לא חיברתי אותה אז לא יודע עדיין לגבי שיפור הקליטה. אני מניח שבטוח יהיה יותר טוב מהאנטנה המקורית, שנמצאת בתוך הרכב...

Tourist
21-08-13, 11:41
אשמח אם תעדכן.

כמו״כ, אולי זה יעניין אותך:
http://www.dealextreme.com/photogallery.dx/sku.107018

raanan
21-08-13, 14:02
אתה לא יכול לחבר אותה במקום האנטנה של הסלולארי (טווח תדרים שונה. כמו כן המעבר מצד לצד בזכוכית ע" השראות).
בעקרון אם יש לך סובארו (חלון ללא מסגרת) אז אין בעיה להוציא דרך החלון ושיהיה לחץ קל בין הזכוכית לפס האיטום.
אם יש מסגרת קשיחה, זה לא הכי מומלץ אבל כנראה שאין לך הרבה ברירה.

עדיפות להצמיד האנטנה במרכז הגג (משפר את טווח הקליטה/שידור).

אם יש לך כבל מספיק ארוך, תבצע ניתוב מוסתר בספים ותוציא האנטנה (רצוי דרך מעבר קיר מקורי עם גומיית איטום) ותתקין באיזה שיטה
שתבחר בחלק האחורי (חשוב שהאנטנה תותקן על משטח מתכתי לפחות בקוטר 10 סמ' ).

ראה דוגמה להתקנה חיצונית קבועה78371
רענן

sos4u
21-08-13, 14:13
המיקום האידאלי והיעיל ביותר לאנטנה בכלל, הוא מרכז גג הרכב.
בכל מקרה לא הייתי ממליץ לנקוט בשיטה שבה הדלת "דורכת" על הכבל. בסופו של דבר יינזק הכבל.

raanan
21-08-13, 14:17
המיקום האידאלי והיעיל ביותר לאנטנה בכלל, הוא מרכז גג הרכב.
כל מקרה לא הייתי ממליץ לנקוט בשיטה שבה הדלת "דורכת" על הכבל. בסופו של דבר יינזק הכבל.
וההמשך, צפי לשריפת מכשיר הקשר . גם בקצר וגם בנתק של הכבל.

רענן

ofer_b
21-08-13, 14:19
אוקיי, נמקם במרכז הגג. רק צריך למצוא מקום יציאה נוח מבלי לחורר את הרכב (גראנד ויטרה ארוך). אולי מפנס תאורה אחורי? אולי דרך קיר האש? צריך לבדוק.

sos4u
21-08-13, 14:33
אפשרות נוספת, פחות טובה, אך נוחה יותר להתקנה, היא לצאת דרך קישר האש לכיוון המנוע, ולמקם את האנטנה על מכסה המנוע, או על הפגוש, או על הדופן עם פלאח מתאים.

בכל מקרה מומלץ לבדוק את ההתקנה, והאנטנה עם מד יג"ע ע"מ לקבל יעילות מקס'

בהצלחה..

erezgur
21-08-13, 15:39
למכשירי קשר קטנים כמו הבאופנג והפוקסינג - ישנן מספר דגמי אנטנות של Nagoya. מדובר בכבל דק יחסית למה שאתם אולי מכירים מעולם המקסטרקים ובוודאי זולות בהרבה.

אני משתמש באנטנה כזו ומעביר את הכבל דרך הדלת האחרוית ומשתדל למקם אותה במרכז הגג (בצורה כזו ביצעתי בעבר את מדידת היג"ע).
ליתר ביטחון יש לי אנטנה נוספת (העלויות הן כ 12-17 דולר) וכמובן גם את האנטנה המקורית המחוברת במקור למכשיר.

ואם כבר - המע"ד הזול ביותר (משמעותית) נמצא בדיל-אקסטרים - http://dx.com/p/3-5mm-2-5mm-clip-on-microphone-for-kenwood-walkie-talkies-1-5-meter-cable-14769

ארז גור

joedavni
21-08-13, 17:43
אני מצדד בהתקנת האנטנה על אחת הכנפיים הקדמיות או מאחורי הדלתות האחוריות כמו בתמונה של הטרופר של רענן. אמנם זה מוריד קצת מיעילות הקליטה והשידור אבל אנטנה על הגג נתונה לחסדי ענפי עצים נמוכים, גגות חניונים וכו', ועלולה ליפול או להנזק או לגרום נזק. החוט יכול להיות מועבר אחורה בהנחתו מתחת לשטיחי הרכב ואחר כך אין מניעה שהכבל ילחץ על ידי גומיות הדלת האחורית בצד של הצירים. לא יקרה לו כלום. אם אתה מעביר את האנטנה קדימה אז מעבר דרך קיר האש אפשרי בדרך כלל בקלות יחסית.

-->