PDA

צפייה בגרסה מלאה : הערכת שמאי לטובת ביטוח - (שיתוף במידע)

shachar
22-08-13, 15:27
נושא הערכה פרטנית של שווי עלה לא פעם במסגרת דיונים בפורום, בד"כ בקונוטציה שלילית :-( בה נדרש לקבל פיצוי מחברת ביטוח
הכוונה בפוסט היא להוסיף מעט מידע בנושא (ולא לטעון שחברות הביטוח או השמאים הם כאלו או אחרים)

למי שיש תוספות ושיפורים ברכב שאינם רשומים (בצורה שחברת הביטוח תכיר בהן) יש ביטוח חסר.

היום עשיתי הערכת שווי רכב לטובת הביטוח השנתי.
ההנחה שלי שמכיוון שהבדיקה יקרה (700+מעמ) שאני אשלם את העלות השנה ובשנים הבאות אני אלחם על כך שיתבססו על הערכה קודמת.

כשקיבלתי את ההערכה בסיפא שלה היה רשום שניתן לחדש אותה בעוד שנה ובעוד שנתיים ללא תשלום נוסף,
כך שהעלות בפועל היא לשלוש שנים כלומר כ 232+מעמ לשנה והרבה פחות מפחידה.

רצוי להביא קבלות שתומכות בעלות השיפורים והתוספות - מקל על שני הצדדים להגיע לשווי הרכב

עכשיו כל אחד ושיקוליו,
ברור שהפרמיה עולה כאשר השווי עולה...

שחר

meir alony
22-08-13, 16:07
באיזה חב' ביטוח ? האם הם דרשו הערכה ?
לדעתי אתה לא צריך הערכת שמאי בעת עשיית הביטוח, פשוט תבדוק עלות התוספות ותודיע לחב' הביטוח את ערך התוספות שאתה רוצה לבטח, במקרה של נזק השמאי יעריך את הנזק כולל הנזק שנגרם לתוספות ואם תהיה לך השגה על הערכה זו תוכל להביא הצעת מחיר ממשפרים למיניהם.

shachar
22-08-13, 17:12
זה לא משנה באיזו חברה, במהלך השנים ביטחתי בכמה חברות.תמיד צירפתי קבלות ואישורים אבל זה פחות חזק מכך שכל הדברים נרשמים בהערכת שמאי.
אנשים נרתעים מלקבל הערכה בגלל המחיר ולדעתי כאשר העלות מתחלקת לשלוש שנים היא פחות מפחידה.

השיקול בצורך מול יכולת הוכחה בעתיד הוא שלך.

במקרה הזה - (פוסט ממאי שנה שעברה) היה קושי להביא את השמאי על מנת שיווכח בשיפורים :-(

הערה חשובה לגבי ביטוח דיפנדר שנאמרת על רקע ניסיון אישי.
הדיפנדר הפך להיות גניב במיוחד ונחשק על גנבי הרכב יימח שמם.
בדרך כלל המחירון לא משקף את השווי האמיתי של הרכב ובוודאי הדבר נכון כשמדובר ברכב משופר וכמעט כל דיפנדר יש לו שיפורים (אפילו קפיצים ובולמים אפטר מרקט נחשבים כשיפור !!!)
לכן, אני ממליץ בחום לקבל הערכת שווי ספצפית לרכב שלכם מהשמאי לוי יצחק ועל בסיס הערכת שווי זו לבטח בביטוח מקיף את הרכב. כן זה יקר אבל זה שווה כל גרוש וגרוש שמושקע בכך !!!!
הדיפנדר האישי שלי (זכר צדיק לברכה..) היה מבוטח בהתאם לחוות דעת של לוי יצחק וכשהוא נגנב חברת הביטוח פיצתה אותי ב- 80,000 ש"ח. אם לא הייתי מבטח כמו שצריך הייתי מקבל מחברת הביטוח בקושי 30,000 ש"ח (שווי המחירון לאחר הפחתת בעלות מדינה וכו'..) !!!!

תחום הביטוח והשמאות הוא לא העיסוק שלי, שם המשפחה שלי לא לוי ואני לא קרוב של אלון חסן.

meir alony
22-08-13, 17:31
גם אני ביטחתי לא פעם תוספות כמו כננת, מיגונים, מדרגות סף ומכשיר קשר.
פשוט הודעתי למבטח על התוספות וערכן ושילמתי תוספת על כך והן נרשמו בפוליסה.
אם חב' הביטוח רוצה הערכת שמאי היא אמורה לממן אותה כמו שעושים בכל ביטוח כמו דירה או עסק.
כמובן שיש יוצאים מהכלל כמו רכב ששווה 30K והתוספות עוד 50K.

-->