PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעש לא לגמרי ברור מכיווח גלגל אחורי ב110

torchak
23-08-13, 11:54
הענין הוא כזה, בנסיעה איטית, רק כשאני לוחץ על הגז, יש רעש סיבובי מתכתי וגם לא רציף.
זה נשמע כאילו זה מגיע מגלגל אחורי שמאלי, כשהוחלף של מייסב לפני מספר חודשים.
אני שומע את זה רק סהילוכים נמוכים, רק בנסיעה איטת ושוב, רק בלחיצה על הגז. כשהאוטו סתם מתגלגל, ברעש לא קיים.
רעיונות?

shachar
23-08-13, 12:26
לא תקועה איזו אבן בברקס או בצלחת המגינה?

אמיר ב.א
23-08-13, 13:53
אופציה נוספת - צלב עם מייסבים שהחלידו.

torchak
23-08-13, 15:53
הצלב די חדש, החלפתי אותו לא מזמן וגם גירזתי אותו עכשיו לראות עם יש שינוי ולא שמתי לב שזה עשה משהו.אם היה נתקע משהו בדיסק זה היה מרעיש כל הזמן ולא רק בעומס אבל הרעש באמת מאוד דומה לרעש כשמשהו נתקע בדיסק. גם אם אני נוסע, כשיש את הרעש ולוחץ על הברקס, אין שינוי

ד ו ר ו ן
23-08-13, 21:29
תבדוק את פחיות מגיני אבק על הגל-הינע בכניסה/יציאה מהדיפ׳/טרנספר.
אמנם ברכב אחר, אבל נשמע דומה,, טמטם לי את השכל עד שהבנתי שזו פחית שהשתחררה, ובעומס האצה, הספיק העיוות המינימלי כדי שהיא תיגע.

boaz avrahami
23-08-13, 23:48
תגביר את הרדיו...

torchak
24-08-13, 19:41
מצאתי את מקור הרעש אבל בכל זאת הייתי שמח אם למישהו יש הסבר.
הרעש היה מרפידת בלם שחוקה. בגלל שאין לי כרגע ולצורך הבדיקה, החלפתי בין הרפידה הפנימית לחיצונית (באותו קליפר) והרעש נעלם.
איך זה הגיוני שזה קורה רק כשיש התנגדות לגלגל (כשאני נותן גז או בירידה בהילוך משולב)?

dice2
24-08-13, 20:35
מה שעשית אסור בתכלית האיסור
רוב הסיכויים שאין לך בלימה בגלגל הזה והרכב מסוכן לנסיעה
והרעש הגיוני. תמיד יש חיכוך מסויים בין הרפידה לדיסק רק שעכשיו זב בין ברזל לברזל
טפל מיידית לפחות בשני הגלגלים שעל אותו סרן ובדוק מצב גם בסרן השני

בועז

torchak
24-08-13, 21:21
כמו שכתבתי, זה היה רק לצורך הבדיקה כי אין לי עלי רפידות ברקס ספר. לא מדובר על מגע של ברזל וברזל וידוע צי שהרפידות נוגעות תמיד. השכלה שלי היתה מה ההבדל בין מצב שהגלגל מסתובב סתם למצב בו מופעל עתיו כוח ש סובב אותו

asafk
24-08-13, 21:55
הרפידות לא נשחקות בצורה סימטרית.
לכן כשהחלפת, הצד השחוק מתרחק מהדיסק.

אסף.

torchak
24-08-13, 22:29
אסף, תודה, אבל זה עדיין לא מסביר לי את מה שאני מנסה להבין. איך עכשיו הבעיה "נפתרה" אני יכול להבין. מה שאני לא מבין זה את הבעיה הראשונית. הבנו שהרעש היה מרפידה שחוקה אבל למה כשהאוטו התגלגל בעצמו, לא חשוב באיזה מהירות, לא היה רעש וכשנתתי גז, אפילו באותה מהירות, בלי קשר להאצה, כן היה. יכולתי לסוע בהילוך שני נגיד, היה רעש, לחצתי על הקלאץ' (או הוצאתי לניוטרל) הרעש נעלם. מה ההגיון פה?

אסף ד.
24-08-13, 22:49
אחת הסיבות לשחיקה לא שווה הם הפינים המובילים בקליפר.
סרטון דוגמה (https://www.youtube.com/watch?v=8IxJFoZxKaE)

אמיר ב.א
24-08-13, 23:09
אסף - מבנה הפינים בבלמים בדיפנדר הוא שונה לגמרי ממה שמופיע בסירטון (אני מניח שאתה מודע לזה)

אפשר להסתכל מבחוץ , בלי לפרק כמעט כלום ולראות אם הרפידות זזות חופשי...

dice2
25-08-13, 05:53
תבדוק מיסבים. מעבר לכך אני לא רואה סיבה הגיונית להעלמות הרעש

בועז

torchak
25-08-13, 13:49
כמו שכתבתי, מיסבים הוחלפו לאחרונה. בכל זאת, הרמתי גלגל, בדקתי חופשים (אין) ופתחתי פלאנג' ציריה כדי להוסיף גריז למיסב. לא נראה שזאת הסיבה.

shmulikbg
26-08-13, 00:23
ייתכן ויש חופש צידי קטן מאוד, שבכוח הזרוע אתה כמעט לא מרגיש אותו.
הוא בא לידי ביטוי בכוח שבא מהדיפרנציאל.

chengreen
26-08-13, 13:36
אצלי בדיסקו זה היה קליפר מעט תפוס שגרם לרעש תוודא שהרפידות חוזרות אחורה בצורה שווה משני הצדדים בעזיבת הברקס

gali
30-08-13, 09:28
אם אתה לא נעול על הסרן האחורי...תרים על ג'ק פעם את ימין אחורי ופעם את שמאל אחורי...כל פעם סובב את הגלגל ובדוק האם ישנו רעש.
אין? זה לא משם! עבור הלאה ובדוק קדימה סיים-סיים.
בדוק דריישפטים.
בדוק בלמים.
ואני ראיתי/שמעתי את הרעש הזה גם מבולם שכיסוי המתכת העליון שלו נשבר מהריתוך בריתום והתחיל לצייץ.
ברקסים- אם אתה לא יודע מה אתה עושה עדיף שלא תעשה בלי לשאול ולהקשיב בענווה...זה החיים שלך והיינו רוצים להמשיך ולשמוע על התקלות שלך פה בפורום :)

-->