PDA

צפייה בגרסה מלאה : לימי הקיץ החמים משהו שיכול אולי לעזור בקרור XJ

יורד ים
27-08-13, 22:23
הנה לינק נחמד שפגשתי, לא קשה להכין לבד, אבל רעיון !!! ??
http://www.ebay.com/itm/Jeep-Cherokee-XJ-Hood-Spacer-riser-Vent-Kit-prevent-overheating-Rock-Crawler-/221268111337?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&fits=Model%3ACherokee%7CYear%3A2001&hash=item33849b6fe9&vxp=mtr
שנה טובה
יוסי

Saar
27-08-13, 22:41
טריק מוכר :)
בניגוד ל ZJ, בד"כ ל XJ אין בעיות התחממות.
אם כי זה בטח לא מזיק...

נמרוד
27-08-13, 23:31
אני גם לא השתכנעתי עד היום שבZJ, גם עם מנוע V8, יש בעיית התחממות.

כלומר, בוודאי שיש בעיות התחממות, בכל מכונית ובוודאי בג'יפים ישנים - אבל צריך לפתור אותן ביסודיות, מהשורש, ולא על ידי פתיחת חריצי אוורור כאלה ואחרים.

הג'יפ שלי לאחרונה התחיל להתחמם הדרגתית, ואחרי שנפסלו כל האפשרויות, ולמרות שרוב מערכת הקירור - בעצם כולה - הוחלפה במהלך השנים האחרונות, בקדנציה שלי - נותרתי עם אפשרות אחת - רדיאטור סתום, למרות שהוא בן שנה בלבד. ואכן - פתיחה גילתה שגם בשנה אחת, ממנוע ישן, יכול להצטבר מספיק זבל כדי לגרום לסתימה משמעותית של רדיאטור חדש.

boaz avrahami
27-08-13, 23:54
הבעיות מתחילות כשמשנים את הסטאפ המקורי עם רדיאטור חליפי וכו׳.
לא כולם מבינים מה ההשלכות ואז במקום לחזור למקור הם ממשיכים לסטות.

ב zj האדום בשעון הוא גבוה מעל 100 ( לכיוון 120 ) אבל המזגן מפסיק להיות אפקטיבי מעל 105.
האוטו מיצר סביבו המון חום מהמאוורר.
בימים חמים מאוד ומאמץ יס סיכוי לראות 110 מעלות ולהיחלץ אע״פ שלא צפוי מזה נזק...

נמרוד
28-08-13, 00:02
בועז אם תחליט תעשה בדק בית יסודי, כולל ניקוי רדיאטור, יתכן שתופתע לגלות שאפשר לחזור למחוג אנכי בשעון החום שלא זז ולא משנה באילו תנאים.

מכיוון שאצלי זה היה המצב ברוב השנים שהג'יפ אצלי, כשזה לא - אני לא מקבל את זה כגזרה משמיים ועושה מה שצריך כדי לתקן את מערכת הקירור למצב "אפס".

boaz avrahami
28-08-13, 00:10
ב 98 ידוע שהיו כמה שינויים לטובה לעומת הדגמים הקודמים ואצלי לא היתה בעית חום מעולם ( טפו טפו טפו...)
חוץ מזה יש לי רדיאטור מקורי חדש יחסית אז נשאר לי רק לשחק עם מאוורר חשמלי ולנסות להשיג חסכון בדלק.

אגב, אתמול הכנסתי לשבט חבר חדש מרמת ישי שרכש ZJ 97 שמור מאוד די מקורי למעט אקולוגים שני אינץ.
עכשיו ה install base שלי יותר טוב לצורך הסטטיסטיקות.

JustDoB
28-08-13, 00:50
אני נסעתי תקופה עם מכסה מורם מאחור,
זה היה אפקטיבי מאוד לאוורור תא המנוע שבאמת נוטה לחום כבד ולא רק אצלי,
אני לא הרגשתי שזה משנה לטמפ. המנוע עצמו מיודעמה.
ותכלס זה נראה מאפן.

סולי
28-08-13, 03:06
בדקתם אופציה למשאבת מיםם משופרת ובית טרמוסטט?
ראיתי XJ שזה עשה לו פלאים .. הוכיח את עצמו יותר מהחלפה לרדיאטור מוגדל ו3 וונטות.

אלה החלקים שהוזמנו.
http://jeep-xj.info/HowtoWaterpump.htm

-->