PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיסוי ביטוח הרכב בעת התנדבות במשטרת ישראל

מאיר רוטברג
01-10-13, 09:35
שאלה שנשאלתי רבות במהלך השנים ושוב נשאלתי הבוקר, האם בעת התנדבות הביטוח הפרטי של הרכב "תופס" התשובה לשאלה הזו ברורה לחלוטין ,ביטוח הרכב הפרטי שלנו מכסה אותנו בזמן פעילות התנדבותית תחת משטרת ישראל ,כמובן בכפוף לכל המגבלות הרגילות בפוליסה , אבל אם החשש הנו מה ייקרה אם אעשה תאונת דרכים בזמן ההתנדבות הרי התשובה ברורה , כן, הכיסוי הביטוחי תקף , משטרת ישראל אינה מכסה את הרכב בזמן פעילות , לא מקיף ולא ביטוח צד שלישי, קחו בחשבון כי הכיסוי הביטוחי המקסימלי של משטרת ישראל בעת התנדבות היא השבת ההשתתפות העצמית במקרה הטוב,

GodsFather
01-10-13, 10:07
כלומר אם נניח הרכב נפגע במהלך התנדבות ואתה בוחר (או למעשה נאלץ) להפעיל את הביטוח ובכך מאבד את ההטבות של מחיר הביטוח בשל היעדר תביעות, את משטרת ישראל זה לא מעניין.

מצוין...NOT.

ומה קורה אם פגעת במישהו ואתה נתבע על ידי הנפגע ? איזה ביטוח מכסה פה ?

Tourist
01-10-13, 10:19
כמתנדב, כסוכן ביטוח - זה הוגן לדעתך ?

torchak
01-10-13, 11:04
אתה עוד מתאר פה מצב טוב.
נניח שישנו מתנדב שאין לו ביטוח מקיף אלא רק חובה וצד ג'. במהלך הפעילות הוא מעורב בתאונה עצמית חלילה או בתאונה שנגרמה "באשמתו".
במקרה הזה, את הנזק שלו עצמו אף אחד לא מכסה. זה מטריד..... (אותי פחות כמובן, אבל את מי שמתנדב זה צריך להטריד)

jase
01-10-13, 11:06
יש בעייתיות גדולה מאוד בנושא הביטוחים במקרים כאלו, במקרים שהם קטנים אולי ביטוח הרכב יעזור לך.. אבל במקרים רבים חברות הביטוח יטענו שיש "אשם תורם"
כלומר.. בביטוח הרכב שלך מוגדרת הנסיעה לצורך בייתי או אישי ופרטי... לא משנה איך זה מנוסח זה לא למטרות המשטרה!
כאשר תתבע בעקבות שימוש עם הרכב למטרות אחרות או לחילופין שימוש ברכב לא למטרות שהוגדרו בביטוח, חברת הביטוח שלך ככל הנראה תצליח להתחמק מלשלם לך ואתה תישא בנזקים.
בכל מקרה.. זה יקל עליהם להתנער ממך..

asafk
01-10-13, 11:10
יש גם תקרה בצד ג', ופוטנציאל הנזק בשימוש אזה גדול יותר לפעמים.
מה המצב במקרה כזה, מאיר? מן הסתם נזק לצד שלידי כן יכוסה על ידי המדינה?

אסף.

נמרוד
01-10-13, 11:33
מדובר בהתנדבות.

מי שמתנדב, בהגדרה תורם מזמנו, מכספו, ובמקרים מסוימים נוטל על עצמו סיכונים נוספים.

אם מתחשבנים, אז מראש ההתנדבות היא הפסד טהור, והתוספת של הסיכון הביטוחי זניחה.

jase
01-10-13, 11:47
נמרוד,
אני לחלוטין לא מסכים איתך, אמנם התנדבות היא לתת מעצמך ולקחת סיכונים
אך מן הראוי שבמקרים כאלו שדורשים ביטוח כאשר אתה בשירות המדינה היה נכון שהמדינה תכסה אותך.
אני לא מבקש כלום בתמורה להתנדבות אלא להיות מוגן בזמן משמרת בדיוק כמו כל שוטר אחר,
הדבר נכון לכל בעל מקצוע, תאר לך רופא שבא להתנדב, יש ניתוח מסובך והוא יאמר... חבר'ה אני לא מוכן לנתח כי הביטוח של בית החולים לא תקף לגבי...
או לצורך העניין מתנדב במשטרה, שראה מקרה והיה צריך להגיב.. הוא לא יעשה כלום אם הוא ידע שבמקרה ומשהו ישתבש אין לו ביטוח!

אין שום הגיון בכך שהמשטרה לא תבטח מתנדבים בזמן המשמרת!

torchak
01-10-13, 11:47
נמרוד, אני לא לגמרי מסכים איתך.
זה נכון שאתה תורם את הזמן שלך ללא תמורה, אפילו את הרכב, הדלק והבלאי. אבל אל לממשטרה לצפות שתסכן את עצמך ואת הרכוש שלך אם אין בכוונתה לעמוד מאחריך. ואם כך הדבר, אז כל ההתנדבות ריקה מתוכן, כשמתנדב צריך לעשות כל פעם חושבים, מה הוא יכול להפסיד מזה ובשביל מה לו בכלל.
מבחינת המשטרה חלופה של מתנדב היא שוטר, שהעלות שלה הרבה יותר גבוהה. המינימום המתקבל על הדעת זה שהיא תישא בתוצאות של נזקים שעלולים להגרם כתוצאה מהפעילות שלה, שהמתנדב לוקח בא חלק ללא תמורה.
בכלל, כל ענין ההתנדבות במשטרה מקומם ואני אומר את זה (האמת בקצת בושה) בתור אחד שהתנדב בעבר (הייתי צעיר, מה ידעתי...) - מגיעים אנשים עם פול מוטיבציה ובאמת נכונות לעזור והמשטרה, בטיפשותה לא עושה את המינימום כדי להפיק את המירב מהכוח הזה שהיא מקבלת בחינם.

boaz avrahami
01-10-13, 12:32
אתם רק מלמדים את המשטרה לא לעבוד.

כמו שהמשטרה מתנערת מהצורך לתת לכם כיסוי כך היא גם בורחת מלמלא את תפקידה.

נכון, זה מגניב לשים אורות כחולים קשר וסירנה ברכב האזרחי הפרטי שלכם ( שגם את זה אתם קונים בכספכם) ולבצע מרדפים כמו בסרטים אבל בטווח הארוך הנזק לכולנו גדול מהתועלת.
מילא היו מפחיתים לנו את המיסים בזכותכם או שהייתם מכפיל כח.
לצערנו , ואתם יודעים זאת היטב, סתם מנצלים אותכם בציניות.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
01-10-13, 12:53
בעז,
גם אני מהמתנגדים לתרבות הזו, אבל תהיה הוגן - מאיר וחבריו ליחידה לא עוסקים במרדפים ובמשחקי שוטרים וגנבים, אלא בעבודה די קשה ומאוד חשובה... שגם לדעתי ראוי שהמשטרה תבצע בעצמה.

)ובמיוחד היום, אחרי שהמשטרה התעקשה על ניידות סיור 4x4 )

אסף.

torchak
01-10-13, 12:59
נכון, זה מגניב לשים אורות כחולים קשר וסירנה ברכב האזרחי הפרטי שלכם ( שגם את זה אתם קונים בכספכם) ולבצע מרדפים כמו בסרטים אבל בטווח הארוך הנזק לכולנו גדול מהתועלת.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

בועז, אם אני לא טועה, התקנת סירנה ומהבהבים ברכב פרטי, אפילו שמדובר במתנדב, היא אסורה על פי חוק. במקרה הזה ייתכן שלמשטרה דווקא נוח להעלים עיין
לטובת התועלת שיוצאת לה מזה (על אחת כמה וכמה שהיא לא רוכשת את הציוד מכספה).

boaz avrahami
01-10-13, 14:25
מסכים - ביחפ"צ העבודה פחות זוהרת.

לגבי חוקיות הסירנות והמהבהבים וגם הקשר - נכון שזה לא חוקי אבל זה קיים ויש סביב זה שוק אביזרים משגשג.
אני גם יודע מסיפורים של חברים שהם עושים עבודת קודש.
הבעיה שלי היא עצם הרעיון שהמדינה בורחת מאחריות ומשאירה אזור דימדומים גדל והולך.
הביקורת שלי היא לא על רוח ההתנדבות אלא על מה שזה גורם.

moshik999
01-10-13, 14:41
אני מניח שהרעיון שעומד מאחרי ההתנדבות זה עבודה ללא תמורה לטובת הקהילה.
אז אם זה סביר בעיני המתנדבים להשקיע שעות עבודה ללא תמורה
זה סביר שגם השקעה אחרת (פחת, ביטוח דלק השתתפות עצמית וכו) יהיו ללא תמורה.

GodsFather
01-10-13, 14:48
עד שהסביר הזה יהיה בדמות תביעה על רשלנות לכאורה בסך מליון שקל נגד מתנדב שניסה לחלץ רכב ובטעות תלש לו טמבון.

Tourist
01-10-13, 14:51

משה, גם מתנדבי מד״א או ׳הצלה׳ מבוטחים.
(במד״א, משלמים סכום חודשי פעוט אאל״ט).
מדובר פה בהתנדבות עם סיכון גבוה.

בכל זאת מעניין אותי לשמוע את דעתו האישית של מאיר בעניין.

Tsafrir
01-10-13, 14:52
הבעיה שלי היא עצם הרעיון שהמדינה בורחת מאחריות ומשאירה אזור דימדומים גדל והולך.

זה משפט המפתח.

המדינה על כל זרועותיה מחפשת איך לברוח מאחריות ולהטיל תפקידים שבהגדרה שמורים לה לגורמים אחרים: פרטיים, מתנדבים וכיוצ"ב.
את מה שנשאר מהשירות הציבורי מיבשים ומתישים עד שלא נותר ממנו דבר.

גורם המפתח הוא משרד האוצר (אגף התקציבים, הממונה על השכר וכו') שעומד בראש המגמה הזאת.
אח"כ אותם בכירי אוצר ושלל הרפרנטים שלו פורשים בגיל 45 לשוק הפרטי שקולט אותם אחרי ששירתו את האינטרסים של כל מיני קונצרנים ובעלי הון למינהם.
ודוגמאות לא חסרות: ניר גלעד, גליה מאור, דוד ברודט ועוד.

התשובה טמונה בשינוי המגמה והגישה.

jase
01-10-13, 15:10
רק חסר סטיקר חדש..

" מפסיקים להתנדב למען המדינה"

אני לצערי הרב מסכים ... אני מאוד מעריך את הרצון של כולם להתנדב.. אני חושב שזה חשוב..
אבל השיטה של המדינה לחסום תקציבים למקומות ראויים ולגרום למערכת לקרוס ללא עזרה של מתנדבים היא שיטה נוראית..

ובאמת.. אני מתקשה לחשוב מה הפתרון הנכון... אני מדבר ברמה האישית חברתית.. לא תקציבים וכאלה...

Pageup
01-10-13, 16:55
משה, גם מתנדבי מד״א או ׳הצלה׳ מבוטחים.
(במד״א, משלמים סכום חודשי פעוט אאל״ט).
מדובר פה בהתנדבות עם סיכון גבוה.

במד"א יש לך לא רק ביטוח אלא אתה וקרובים מדרגה ראשונה מקבלים "הטבה"
נסיעה באמבולנס בחינם. במחירים של היום זה הטבה לא קטנה בכלל.

מעבר לזה אני עם בועז. כל נושא ההתנדבות, עמותות האוכל בחגים וכו' זו
הדרך של המדינה להתנער מהאחריות שלה כלפי האזרחים ולנצל את
הערבות ההדדית שלנו. כל שקל שאנחנו תורמים זה שקל שהמדינה מורידה
מהתקציב לשנים הבאות גם כן. כל שעת התנדבות זו שעה שיורדת מתקציב
המשטרה לשנים הבאות.

ובואו לא נדבר על השנור הגדול של חיילים במדים בארה"ב ועוד כהנה וכהנה.

GodsFather
01-10-13, 17:07
זה לא אומר שצריך להפסיק להתנדב, זה אומר שצריך ליצור את הלחץ שיגרום לקברניטי המדינה להבין שאופן הפעולה עקום ולא נכון.

חלומות באספמיה ? אולי. אבל הילד הרעב לא אשם בכך.

boaz avrahami
01-10-13, 17:11
ועוד לא נגענו בכלל בכל מיני טובות הנאה של בעלי תפקידים בכל מני מוסדות התנדבותיים.

כמובן שלא כולם ויש המון אנשים בעלי כוונות מלאות טוב לב.
מצד שני כולנו ערים לכל מני עמותות שחיות מתרומות ושמעניקות שכר עתק לבעלי תפקידים.
אני יכול רק לנחש שבמקומות שאין כסף עלול להיות דברים אחרים שווי ערך.
בקיצור זה מדרון חלקלק וגם אני לא משוכנע מהו הפתרון הנכון.
כרגע, לצערי, אני לא תורם ולא מתנדב באופן גורף.

אגב, מישהו שם לב באיזה רכבים נוסעים הדתיים מזק"א?
רכבי תרומות מנקרי עיניים ממש...

asafk
01-10-13, 19:20
אני דווקא רואה במשטרה הכרה בזה שדרושים רכבי 4x4 .
ברגע שהם גם קיבלו תקציב לכך ורכשו רכבי סיור שכהגדרתם מיועדים גם לשטח, הם למעשה הכירו בעובדה שעבודת ההתנדבות של חברי יחידות הג'יפים, עדיף שתתבצע על ידי שוטרים ברכבי משטרה..
מה, לא??...??

וכאמור... כל זה בלי קשר ליחפץ.

שאני מתעקש לראות אותו באור אחר והרבה יותר חיובי מאשר את יחידות הג'יפים...

אסף.

raanan
01-10-13, 20:03
שאלה שנשאלתי רבות במהלך השנים ושוב נשאלתי הבוקר, האם בעת התנדבות הביטוח הפרטי של הרכב "תופס" התשובה לשאלה הזו ברורה לחלוטין ,ביטוח הרכב הפרטי שלנו מכסה אותנו בזמן פעילות התנדבותית תחת משטרת ישראל ,כמובן בכפוף לכל המגבלות הרגילות בפוליסה , אבל אם החשש הנו מה ייקרה אם אעשה תאונת דרכים בזמן ההתנדבות הרי התשובה ברורה , כן, הכיסוי הביטוחי תקף , משטרת ישראל אינה מכסה את הרכב בזמן פעילות , לא מקיף ולא ביטוח צד שלישי, קחו בחשבון כי הכיסוי הביטוחי המקסימלי של משטרת ישראל בעת התנדבות היא השבת ההשתתפות העצמית במקרה הטוב,
האם אתה מסוגל להעלות לכאן מסמך מאחת מחברות הביטוח שמאשר את אמירתך ?
אני סקפטי לחלוטין !

רענן

KOOKE
01-10-13, 20:43
רק הערה קטנה. בנושא נזקי הרכוש בין אם עצמי ובין אם לאחר לצד ג׳ מסכים עם הטוענים שהמצב אינו סביר שהנטל מוטל על המתנדב והביטוח הפרטי שלו.

אבל בעניין נזק גוף למתנדב דינו כדין שוטר והוא זכאי לקבל פיצוי מהמדינה ממכוח חוק הנכים תגמולים ושיקום וכאשר מדובר בנזק גוף כתוצאה מתאונת דרכים למתנד שמורה האופציה לבחור את דרך הפיצוי או כנפגע כוחות הביטחון מכוח חוק הנכים או כנפגע תאונת דרכים המכוסה על ידי ביטוח החובה שלו ומכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
באיזו אופציה לבחור- התשובה היא בהתאם לחומרת הפגיעה ויש לבחון כל מקרה לגופו.
גילוי נאות- ראו את החתימה שלי.

moshik999
01-10-13, 23:46
בסוף יהיה מקצוע שנקרא "מתנדב בשכר".

נמרוד
01-10-13, 23:52

+1

ואללה אז אני לא השיכור היחיד פה :)

מי שרוצה להתנדב, שיתנדב, בשקט.

מי שלא - לא חייב תירוצים לאף אחד.

boaz avrahami
02-10-13, 00:09
+1

ואללה אז אני לא השיכור היחיד פה :)

מי שרוצה להתנדב, שיתנדב, בשקט.

מי שלא - לא חייב תירוצים לאף אחד.

צודק יש לנו שני שיכורים ;-)
סתם, בצחוק כמובן...

shmil
02-10-13, 08:06
אבל בעניין נזק גוף למתנדב דינו כדין שוטר והוא זכאי לקבל פיצוי מהמדינה ממכוח חוק הנכים תגמולים ושיקום וכאשר מדובר בנזק גוף כתוצאה מתאונת דרכים למתנד שמורה האופציה לבחור את דרך הפיצוי או כנפגע כוחות הביטחון מכוח חוק הנכים או כנפגע תאונת דרכים המכוסה על ידי ביטוח החובה שלו ומכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
באיזו אופציה לבחור- התשובה היא בהתאם לחומרת הפגיעה ויש לבחון כל מקרה לגופו.
גילוי נאות- ראו את החתימה שלי.
שלמה - אולי אתה צודק עקרונית.
מעשית, כשהייתי מפקד יחידה ונפצע לי מתנדב, כך ששכב בבית שלושה חודשים, המשטרה זרקה אותו לכלבים, ופרט לביקור בודד של קצין נפגעים, שגם הוא קרה רק אחרי שבועיים שלא הפסקתי לצעוק, המתנדב נזרק להתמודד לבד מול ביטוח לאומי.

תיאוריה ומעשה.
כמאמר הבדיחה- תיאורטית יש לנו שני מליון דולר.
זו בדיוק המשטרה.

אגב, בדיוק אחרי הבמקרה הזה ובגללו, סיימתי את התנדבותי במשטרה, והיחידה כמעט התפרקה.

KOOKE
02-10-13, 15:28
שמיל

ההתנהלות היא מול משרד הביטחון קצין התגמולים וכו׳

לצורך העניין זה שהגופים האמונים על התשלום הגימלאות לנפגעים (גופים כמו המוסד לביטוח לאומי או משרד הביטחון) עושים את המוות לנפגעים ומקשים עליהם זו כבר אופרה אחרת ששווהדיון נפרד.

בתכלס אין זה מתפקידה של המשטרה או מתפקידו של הצבא להילחם על זכויות הנפגע ובדרך כלל הם אינם עושים זאת.

אם זו הסיבה שפרשת מההתנדבות שלך אז לטעמי פרשת שלא בצדק כי ה״אשם״ במקרה שתיארת אינו מוטל על המשטרה למעט עניין השיהוי בביקור של קצין הנפגעים.

shmil
02-10-13, 20:57
בתכלס אין זה מתפקידה של המשטרה או מתפקידו של הצבא להילחם על זכויות הנפגע ובדרך כלל הם אינם עושים זאת.

אם זו הסיבה שפרשת מההתנדבות שלך אז לטעמי פרשת שלא בצדק כי ה״אשם״ במקרה שתיארת אינו מוטל על המשטרה למעט עניין השיהוי בביקור של קצין הנפגעים.
אם נפגעת תוך כדי התנדבות, אני מצפה שהמשטרה תדריך ותגבה את הנפגע כיצד להתנהל מול הגופים הרלבנטיים.
כיוון שהנפגע היה עצמאי שלא יכול היה לעבוד באותם שלושה חודשים, איש ממשטרת ישראל לא טרח לדאוג לו ולהסביער לו, או אפילו להציע עזרה פיסית או אחרת.
כמי שהיה ועדיין, כמה עשרות שנים מפקד בכיר - אצלי מי שנפגע, מטופל מ-א' ועד ת'.
התנהלות המשטרה, לפיכך, לא מקובלת עלי.
העובדה שהמתנדב הגיע בשלב מסויים באותם חודשים לכמעט מצב של פת לחם חרבה היא תעודת עניות, והנורמות צריכו להיות שונות, לטעמי.

אסף ד.
14-10-13, 11:59
וכמובן לא מכסה את התוספת לפוליסה במקרה של חוסר ב "העדר תביעות" שאינך זכאי לו לאחר מקרה ביטוחי לשנה הבאה עליך לטובה (שנת ביטוח חדשה).

-->