PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת פרוניוס ( transpocket 1500 TIG ) שלא עוברת למצבי הTIG

kd2
03-10-13, 19:30
שלום לכולם,

שמתי את ידי המלוכלכות על הרתכת המוזכרת בכותרת (ובתמונה האקסמפלר הספציפי).
הבעיה היחידה איתה היא שהרתכת מוכנה לעבוד רק במצב אלקטרודה (=מנורה ראשונה), ובמצב צלולזה/CEL (= מנורה שניה).
ואילו כשעוברים מעבר למנורה השניה (מצב CEL), ל-לכאורה מצבי הTIG שמתחתיה (= נורה 3 ו-4) אף אחת מהמנורות לא נדלקת וידית הTIG לא יוצרת קשת.
וכמוכן ידית האלקטרודה גם לא יוצרת קשת במצב זה (שוב, מצבי אלקטרודה מרתכים מצויין).
כמובן שחיברתי בניסיונות את ידית הTIG כולל מנגנון השליטה בזרם, ואת בלון הגז, בכדי לפסול את האפשרות שהרתכת לא עוברת לTIG עד שציוד זה מחובר בפועל.

אני יודע שמדובר על אחת הרתכות הנמכרות ביותר בארץ בסקטור המקצועי (לפחות הסדרה, לא בהכרח הספציפית), ולכן אני מקווה שמישהו כאן ידע אם מדובר על תקלה או שאני עושה משהו לא נכון ( יש רק כפתור אחד, אבל היו דברים מעולם...).

80354

תודה מראש...
ים

sus
12-11-14, 17:38
שלום לכולם,

שמתי את ידי המלוכלכות על הרתכת המוזכרת בכותרת (ובתמונה האקסמפלר הספציפי).
הבעיה היחידה איתה היא שהרתכת מוכנה לעבוד רק במצב אלקטרודה (=מנורה ראשונה), ובמצב צלולזה/CEL (= מנורה שניה).
ואילו כשעוברים מעבר למנורה השניה (מצב CEL), ל-לכאורה מצבי הTIG שמתחתיה (= נורה 3 ו-4) אף אחת מהמנורות לא נדלקת וידית הTIG לא יוצרת קשת.
וכמוכן ידית האלקטרודה גם לא יוצרת קשת במצב זה (שוב, מצבי אלקטרודה מרתכים מצויין).
כמובן שחיברתי בניסיונות את ידית הTIG כולל מנגנון השליטה בזרם, ואת בלון הגז, בכדי לפסול את האפשרות שהרתכת לא עוברת לTIG עד שציוד זה מחובר בפועל.

אני יודע שמדובר על אחת הרתכות הנמכרות ביותר בארץ בסקטור המקצועי (לפחות הסדרה, לא בהכרח הספציפית), ולכן אני מקווה שמישהו כאן ידע אם מדובר על תקלה או שאני עושה משהו לא נכון ( יש רק כפתור אחד, אבל היו דברים מעולם...).

80354

תודה מראש...
ים

ים שלום.
הייתי היום אצל אוניוולד והסתכלתי על הרתכת הזאת.
אני רוצה לקנות רתכת TIG לשימוש חובבני, האם אתה ממליץ על הרתכת? האם הצלחת לתקן את התקלה? האם יש למישהו המלצות על רתכות TIG אחרות (זאת די יקרה...)

תודה
דוד

עידו לוריה
12-11-14, 19:51
דוד פנה למ. ב יש להם מגוון לא קטן של רתכות משולבות במחירים יותר סבירים .

עידו

kd2
13-11-14, 18:11
לצערי לא התקדמתי עם הטיג ברתכת הזאת, אבל אני בהחלט צריך לפנות לזה זמן.
מה שכן...אין בכלל ספק שהיא מרתכת מצויין באלקטרודות.
כמה היא עולה היום באוניוולד ?

אני מחזק את ההמלצה על מ.ב.

sus
13-11-14, 20:56
ככה:
פרוניוס-
חסרונות-
1) 5500ש"ח באוניוולד. יקר.
2) אין הצתת HF (יש פיתרון אחר- נגיעה).

יתרונות-
1) מרתכת כל מה שאני צריך (גם צלולוזה).
2) אנ מעריך שלא תיתקלקל בשימוש ביתי (אלא אם כן תיפול).

מ.ב. מוכרים רתכת Jasic 180TIGP ב-3000 ש"ח.
יש למישהו ניסיון עם JASIC באופן כללי או עם הרתכת הזאת בפרט?
מבחינת מפרט טכני היא נשמעת לי בסדר. החסרונות שלה לדעתי הם:
1) עם OCV של 55V לא נראה לי שיש מצב לרתך אלקטרודות צלולוזה.
2) קצת חושש מאמינות. הרתכת שיש לי עכשיו היא סינית שאמורה להיות איכותית (Falcon). היתה סבבה עד שהתקלקלה פתאום השבוע .

חשבתי גם לחכות למשהו משומש טוב, בינתיים הלוחות יבשים.
יש למישהו עוד רעיונות?

דוד

lizard
13-11-14, 21:18
JASIC נחשבים לסינים טובים אבל בכל מקרה יש לך אחריות לא?
שקלתי לקנות לי אחת כזו לפני כמה זמן אבל בגלל שיקולי תקציב החלטתי שלא כרגע. לא בטוח אם היא יכולה לרתך אלומיניום.

עודד זנטון
14-11-14, 09:42
מחזיק JASIC MIG חד פאזית, מרוצה ממנה מאוד!
עוד יותר מרוצה מ מ.ב. שמכרו לי אותה ולא מפסיקים להפתיע עם שירות שהמילה מעולה קטנה עליו כל פעם מחדש.

אמנם לא קשור ממש לשרשור אבל הזכרת לי..
שני סיפורים קצרים:
1. יום אחד מתקלקלת לי הרתכת, אני כבר שנה ללא אחריות וכולי עצבים. מתקשר למ.ב, מגיע נציג אלי הביתה תוך יומיים.
מאתר את הבעיה שאני יצרתי עקב שימוש לקוי בהחלט, ופותר. על הדרך, מאתר בעיה שהשביתה לי רתכת אלקטרונית ישנה - סוויץ' מקולקל, מתקן והולך לדרכו.
לא לקח שקל על כל הביקור!!
2. אני חמור, הפלתי את מיכל הCO2 שלי ושברתי את המבחנה של הווסת.
אין לי מושג איפה לקנות את החלק אז אני מתקשר למ.ב. לשאול עם מי הם עובדים באזור שלי.
הבחור שלהם שולח אלי הביתה מבחנה חדשה עם אחד הסוכנים שלהם.
המחיר - אף לא אגורה שחוקה!!

אני באופן אישי אחזור למ.ב. בכל עניין שבו הצורך שלי יצטלב עם משהו שהם מוכרים.

עידו לוריה
14-11-14, 19:36
ככה:
פרוניוס-
חסרונות-
1) 5500ש"ח באוניוולד. יקר.
2) אין הצתת HF (יש פיתרון אחר- נגיעה).

יתרונות-
1) מרתכת כל מה שאני צריך (גם צלולוזה).
2) אנ מעריך שלא תיתקלקל בשימוש ביתי (אלא אם כן תיפול).

מ.ב. מוכרים רתכת Jasic 180TIGP ב-3000 ש"ח.
יש למישהו ניסיון עם JASIC באופן כללי או עם הרתכת הזאת בפרט?
מבחינת מפרט טכני היא נשמעת לי בסדר. החסרונות שלה לדעתי הם:
1) עם OCV של 55V לא נראה לי שיש מצב לרתך אלקטרודות צלולוזה.
2) קצת חושש מאמינות. הרתכת שיש לי עכשיו היא סינית שאמורה להיות איכותית (Falcon). היתה סבבה עד שהתקלקלה פתאום השבוע .

חשבתי גם לחכות למשהו משומש טוב, בינתיים הלוחות יבשים.
יש למישהו עוד רעיונות?

דוד

כן לי יש אחת כזו כבר קרוב לשלוש שנים , רתכת טובה במחיר טוב , אין לה באמת זרם הצתה גבוהה מה שמגביל אותה מבחינת מגוון האלקטרודות אבל אצלי זה לא היה שיקול ( לא חסר לי ציוד שכן יודע ) .
מתוך הכרות גם עם פרוניוס עדיין יחס עלות תועלת ה jasic לוקחת .

עידו

kd2
09-12-14, 19:18
חייב לכם עידכונים...

את הרתכת תיקנתי, הוחלף "כרטיס חזית" בעלות של 750 ש"ח + מע"מ, אצל יבואני הרתכת - אוניוולד.

אומר לכם את האמת, האינסטינקט הטבעי שלי היה לתקן במ.ב. - אבל הם היו מספיק הוגנים כדי להגיד לי שהיבואן ט!חן אותם במחירי החלפים
משום שהוא מעוניין שיתקנו את הרתכות של פרוניוס רק אצלו, ולכן כדאי לי לשלוח לאוניוולד.
נו שוין. כבר לא היה אכפת לי, אני רק רוצה לרתך כבר.
שלחתי אליהם דרך הסוכן באזור שלי - ישראל 054-4233126 - שבא לקחת את הרתכת ממני, החזיר, וסיפק גם חלפים
נוספים (טונגסטנים, תפסניות, כובעים בלה בלה בלה) + ייעוץ, לשביעות רצוני ובזמני אספקה טובים מאוד.
עד פה רק + לאוניוולד - בואו נקווה שהרתכת תאריך ימים.

מכיוון שבדיון הזה כבר יש לפחות גורו אחד לTIG, ברשותכם כמה קושיות נוספות, מכיוון שאני די מתחיל בארגון:

1. זרימת גז - לי יש מד בליטר/דקה (מצולם) ואילו במדריכים שקראתי מדברים בCFH.
כמה CFH או ליטר/דקה אני צריך בריתוך נירוסטה פשוט (טונגסטן 1/16) ?
לפי טבלאות המרה שמצאתי היחס הוא 2.12 ביניהם והטווח הוא 11-35 CFH (מתוך מדריך מילר).

2. מחיר מילוי בלון ארגון ?

3. לקראת סוף הבלון - האם יש לחץ מינימום שאסור לעבוד מתחתיו או שהרגע לעצור הוא רק מתי שמד הזרימה כבר לא עומד בערך הנדרש ?

4. השחזת טונגסטן, חוץ מזה שיש חשיבות להשחזה במקביל לגלגל ההשחזה, חשוב גם - עם כיוון או נגד כיוון הסיבוב ?

5. טונגסטן - ממה שהצלחתי לקרוא פה ושם, טונגסטן אפור (2% סריום) הוא הטונגסטן המתאים ביותר לעבודות כלליות בנירוסטה/ברזל. וזה מה שקניתי כרגע.
נכון ? לא נכון ? עדיף לנטניום ? אמרו לי שלא כדאי לי להתעסק עם טוריום (אדום) במידה ויש תחליפים.
איזה קוטר טונגסטן מתאים לעבודה עם פחים של 1 מ"מ ומטה ?

6. איזה כיף זה TIG.
7. דוד, הצתה בנגיעה (לא סקראץ'), לא כזה נורא, ועוד פחות נורא כשיש מסיכה אלקטרונית. הפרוניוס עושה את זה די מדוייק.

kd2
09-12-14, 19:36
עוד קצת תמונות...

lizard
09-12-14, 20:08
אני משתמש בטונגסטן זהוב, אם אני זוכר נכון הוא מאפשר לרתך הכול. יש לי גם אדום בשביל ברזל. מילוי מיכל ארגון זה כמובן כתלות בגודל המיכל אבל לא זול. אם אין לך מיכל אז לדעתי תקנה סביבות ה10 קילו אולי 12. אני לא חושב שתצטרך יותר.

עידו לוריה
09-12-14, 20:17
חייב לכם עידכונים...

את הרתכת תיקנתי, הוחלף "כרטיס חזית" בעלות של 750 ש"ח + מע"מ, אצל יבואני הרתכת - אוניוולד.

אומר לכם את האמת, האינסטינקט הטבעי שלי היה לתקן במ.ב. - אבל הם היו מספיק הוגנים כדי להגיד לי שהיבואן ט!חן אותם במחירי החלפים
משום שהוא מעוניין שיתקנו את הרתכות של פרוניוס רק אצלו, ולכן כדאי לי לשלוח לאוניוולד.
נו שוין. כבר לא היה אכפת לי, אני רק רוצה לרתך כבר.
שלחתי אליהם דרך הסוכן באזור שלי - ישראל 054-4233126 - שבא לקחת את הרתכת ממני, החזיר, וסיפק גם חלפים
נוספים (טונגסטנים, תפסניות, כובעים בלה בלה בלה) + ייעוץ, לשביעות רצוני ובזמני אספקה טובים מאוד.
עד פה רק + לאוניוולד - בואו נקווה שהרתכת תאריך ימים.

מכיוון שבדיון הזה כבר יש לפחות גורו אחד לTIG, ברשותכם כמה קושיות נוספות, מכיוון שאני די מתחיל בארגון:

1. זרימת גז - לי יש מד בליטר/דקה (מצולם) ואילו במדריכים שקראתי מדברים בCFH.
כמה CFH או ליטר/דקה אני צריך בריתוך נירוסטה פשוט (טונגסטן 1/16) ?
לפי טבלאות המרה שמצאתי היחס הוא 2.12 ביניהם והטווח הוא 11-35 CFH (מתוך מדריך מילר).

מקסימום 10 ליטר / דקה בידית מקוררת מים , ומקסימום 25 ליטר / דקה בידית מקוררת אוויר , כמובן שזה מקסימום תלוי A / עובי טונגסטן / גודל קרמיקה / מיקום ריתוך / אורך הטונגסטן שבולט מהקרמיקה / סוג בית התפסנית ( רגילה או GAS LENS ) וכו' .
עכשיו תשאל " למה לא לעבוד על מקסימום ?" ... כסף .

2. מחיר מילוי בלון ארגון ?

350 ש"ח לפני מע"מ ל - 11 קוב 99.9 ארגון

3. לקראת סוף הבלון - האם יש לחץ מינימום שאסור לעבוד מתחתיו או שהרגע לעצור הוא רק מתי שמד הזרימה כבר לא עומד בערך הנדרש ?

ענית על השאלה , ברגע שמד הזרימה לא עומד בספיקה זה הזמן לעצור , עדיין יש לחץ בבלון אבל לא מספיק לריתוך ואז בעצם אתה מזהם את הריתוך / טונגסטן .

4. השחזת טונגסטן, חוץ מזה שיש חשיבות להשחזה במקביל לגלגל ההשחזה, חשוב גם - עם כיוון או נגד כיוון הסיבוב ?

תמיד נגד הכיוון , לאמור השפיץ מצביע נגד סיבוב הגלגל , טייפ קטן תעשה את זה עם מברגה תכניס את הטונגסטן לפוטר תסובב את המברגה ותצמיד לאפן ההשחזה .

5. טונגסטן - ממה שהצלחתי לקרוא פה ושם, טונגסטן אפור (2% סריום) הוא הטונגסטן המתאים ביותר לעבודות כלליות בנירוסטה/ברזל. וזה מה שקניתי כרגע.
נכון ? לא נכון ? עדיף לנטניום ? אמרו לי שלא כדאי לי להתעסק עם טוריום (אדום) במידה ויש תחליפים.
איזה קוטר טונגסטן מתאים לעבודה עם פחים של 1 מ"מ ומטה ?

אפור זה נחמד , מקצוענים עובדים עם אדום הוא הרבה יותר יציב , חוד שנשמר לאורך הרבה יותר ריתוך .
פח 1 מ"מ ומטה טונגסטן 0.5 מ"מ אבל אפשרי גם עם 1 מ"מ .

6. איזה כיף זה TIG.

אני מגדיר את זה MIG = סכין יפני , TIG = סקרפל ניתוח

7. דוד, הצתה בנגיעה (לא סקראץ'), לא כזה נורא, ועוד פחות נורא כשיש מסיכה אלקטרונית. הפרוניוס עושה את זה די מדוייק.

הצתה בנגיעה זה סקראץ' , ממש לא כייף :p

עידו

kd2
09-12-14, 22:00
אני משתמש בטונגסטן זהוב, אם אני זוכר נכון הוא מאפשר לרתך הכול. יש לי גם אדום בשביל ברזל. מילוי מיכל ארגון זה כמובן כתלות בגודל המיכל אבל לא זול. אם אין לך מיכל אז לדעתי תקנה סביבות ה10 קילו אולי 12. אני לא חושב שתצטרך יותר.

זהוב = למיטב הבנתי- lanthanum. התלבטתי בין זה לכסוף, אבל במילר אומרים שהכסוף הוא הכי all around מביניהם.
מיכל גז וטונגסטן אדום > ראה בתגובה לעידו.

עידו,

1. הבנתי.
אבל יש כיוון מה המינימום זרימה לריתוך בנגיד..... 30-40 אמפר ,1/16, תפסנית רגילה, קרמיקה כמו שמופיעה בתמונות (10 מ"מ קוטר, טונגסטן בולט 9 מ"מ),
לא חייב כיוון מדוייק, רק כדי שאני אוכל להתחיל ממקום נכון.
15 CFH שווה לבערך 3.3 ליטר שעה, זאת נקודת המינימום בערך ?

2. אני חלש בגדלים של מיכלים בקוב או קילו.
לי עכשיו יש 2 סוגים, אחד בגובה 70 ס"מ +- (בדרך להגמר), ואחד בגובה שלי - 1.70 מ'. תוכלו לעזור לי לסדר מי זה מה ?

3. קיבלתי, אכן חצי שאלת קיטבג, אבל אני מעדיף לשאול.

5. הבעיה עם האדומים היא שהתוריום שמוסף אליהם הוא יסוד טיפה רדיואקטיבי, השאלה בדיוק כמה זה משמעותי.....לא יודע.
אני מניח שתאכלס לא מספיק (אחרת זה לא היה בשימוש), אבל מצד שני זה מסוג הדברים שאם הם לא MUST לגמרי, אני מעדיף שלא.
אם אפור וצהוב עושים בגדול את העבודה, אז למה להסתבך ?
יש צורך לשנות כוס כדי לעבוד עם אלקטרודה 0.5 מ"מ? או שככל שיותר כיסוי זה יותר טוב ? (כרגע עם 1.6 וכוס "6", שזה 10 מ"מ פנימי).

7. לא בטוח שאנחנו משדרים על אותו גל ידידי, מה שיש ברתכת הזאת זה מה שהם מכנים - "Tig Touchdown Ignition" (אמור להיות כמו מילר "Lift Arc").
ממה שהבנתי זה מנגנון שנועד להחליף את הHF, בלי סקראץ'. משהו בין לבין.
הצורה בה זה עובד היא:
כשאין ריתוך מועבר לידית מתח חישה בלבד, וברגע שהמתח הזה סוגר מעגל עם המתכת שאתה מרתך...
דבר ראשון נפתח שסתום הגז (אין הדק בידית, רק בורר עוצמה).
ודבר שני, תוך בערך חצי שנייה אתה מרים קלות את הידית ונוצרת קשת.
אני לא בטוח אם בפרוניוס זה עניין של טיימר או מנגנון שחש שינוי במתח כתוצאה מהרמת הידית (מנגנון כזה קיים כי יש לרתכת comfort stop שמבוסס על
השיטה הזאת) ומתניע את העסק.
אבל זה באמת מהמעט שאני קראתי ושיחקתי עם הרתכת, אולי זה אחרת, אבל אחרי שמבינים את הפרנציפ היא מתניעה אחלה נכון לעכשיו.

תודה לכולם על התגובות, אני לומד מזה המון.

עידו לוריה
10-12-14, 19:41
זהוב = למיטב הבנתי- lanthanum. התלבטתי בין זה לכסוף, אבל במילר אומרים שהכסוף הוא הכי all around מביניהם.
מיכל גז וטונגסטן אדום > ראה בתגובה לעידו.

עידו,

1. הבנתי.
אבל יש כיוון מה המינימום זרימה לריתוך בנגיד..... 30-40 אמפר ,1/16, תפסנית רגילה, קרמיקה כמו שמופיעה בתמונות (10 מ"מ קוטר, טונגסטן בולט 9 מ"מ),
לא חייב כיוון מדוייק, רק כדי שאני אוכל להתחיל ממקום נכון.
15 CFH שווה לבערך 3.3 ליטר שעה, זאת נקודת המינימום בערך ?

"למד שחיה בהתכתבות אצל מדריך ידוע " אין כלל אצבע , תנסה לרדת בהגזמה למטה תלמד מה קורה , מה גם שהידית שלך מקוררת אוויר (עלק ) וחלק גדול מהקירור זה הגז , כיוון כללי למצב שאתה מתאר 6 ליטר דקה .

2. אני חלש בגדלים של מיכלים בקוב או קילו.
לי עכשיו יש 2 סוגים, אחד בגובה 70 ס"מ +- (בדרך להגמר), ואחד בגובה שלי - 1.70 מ'. תוכלו לעזור לי לסדר מי זה מה ?

הגדול כנראה 10/11 קוב.

3. קיבלתי, אכן חצי שאלת קיטבג, אבל אני מעדיף לשאול.

5. הבעיה עם האדומים היא שהתוריום שמוסף אליהם הוא יסוד טיפה רדיואקטיבי, השאלה בדיוק כמה זה משמעותי.....לא יודע.
אני מניח שתאכלס לא מספיק (אחרת זה לא היה בשימוש), אבל מצד שני זה מסוג הדברים שאם הם לא MUST לגמרי, אני מעדיף שלא.
אם אפור וצהוב עושים בגדול את העבודה, אז למה להסתבך ?

כי גם טונגסטן שמחממים אותו פולט קרינה רדיואקטיבית .

יש צורך לשנות כוס כדי לעבוד עם אלקטרודה 0.5 מ"מ? או שככל שיותר כיסוי זה יותר טוב ? (כרגע עם 1.6 וכוס "6", שזה 10 מ"מ פנימי).

כוס זה לקפה / תה , אתה מתכוון לקרמיקה , כלל אצבע אומר ככול שהטונגסטן קטן גם הקרמיקה , ריתוך פינה פנימית קרמיקה גדולה , ריתוך פינה חיצונית קרמיקה קטנה , טונגסטן בולט הרבה להגדיל את זרימת הארגון ולעבור לבית תפסנית GAS LENS עם קרמיקה מתאימה .
יש מגוון ענק של קרמיקות ובתי תפסנית שבסופו של דבר באות לשימוש במצבים שונים של ריתוך אפילו שכול הסטאפ אותו דבר , אני לא מעט מחליף תוך כדי ריתוך כמה קרמיקות באותה עבודה בלי לשנות כלום למעט זרימת גז .
"כשנכנס סוף סוף לים תוך שניות הוא נעלם " או בקיצור תגיע לביקור נלמד אותך .

7. לא בטוח שאנחנו משדרים על אותו גל ידידי, מה שיש ברתכת הזאת זה מה שהם מכנים - "Tig Touchdown Ignition" (אמור להיות כמו מילר "Lift Arc").
ממה שהבנתי זה מנגנון שנועד להחליף את הHF, בלי סקראץ'. משהו בין לבין.
הצורה בה זה עובד היא:
כשאין ריתוך מועבר לידית מתח חישה בלבד, וברגע שהמתח הזה סוגר מעגל עם המתכת שאתה מרתך...
דבר ראשון נפתח שסתום הגז (אין הדק בידית, רק בורר עוצמה).
ודבר שני, תוך בערך חצי שנייה אתה מרים קלות את הידית ונוצרת קשת.
אני לא בטוח אם בפרוניוס זה עניין של טיימר או מנגנון שחש שינוי במתח כתוצאה מהרמת הידית (מנגנון כזה קיים כי יש לרתכת comfort stop שמבוסס על
השיטה הזאת) ומתניע את העסק.
אבל זה באמת מהמעט שאני קראתי ושיחקתי עם הרתכת, אולי זה אחרת, אבל אחרי שמבינים את הפרנציפ היא מתניעה אחלה נכון לעכשיו.

תודה לכולם על התגובות, אני לומד מזה המון.

עידו

kd2
11-12-14, 20:14
תראה...
בעזרת השם וההספקה מרכזית יהיה פה עוד גז ארגון מתישהו בקרוב.
תן לי להתאמן עוד קצת כדי לצמצם את הפאדיחות, והגוגל מראה קצת פחות משעתיים עד בית שערים, אז יש סיכוי טוב שעוד תשמע ממני :cool:

שוב תודה
ים

sus
06-01-15, 20:31
עדכון:
בסופו של דבר רכשתי את הפרוניוס.
רתכת מעולה.
דוד

עידו לוריה
06-01-15, 21:01
תתחדש .

עידו

yes1952
06-01-15, 21:08
ים
בשביל להגיע לעידו אתה לא צריך WASE
תרים טלפון ואני אכוון אותך בתנאי שאתה נוהג ואני יושב לידך
אפשרות שניה שפשוט תגיד מתי אתה רוצה לנסוע ומפתח תקווה פשוט תיסע אחרי
אני כבר מתגעגע לריחות ולברזלים בסדנא של עידו
טוב גם לקפה

kd2
10-01-15, 19:49
דוד תתחדש...

אחרי עוד קצת פזמ על הרתכת הזאת אני יכול להגיד לך בנוסף -

1.שתהיה התמכרות קלה.
אחרי שאתה מתחיל לשלוט טוב במיומנות השונה...הורסטיליות של TIG היא פאן טהור למי שאוהב את התחום.
אני עושה חיים איתה (כבר פירקתי איזה 4 קוב של ארגון).

2.ש-LIFT ARC זה בכלל לא נורא אחרי שלומדים שהמערכת אוהבת נגיעה והצמדה החלטית ורק אז הרמה, יש לי היום 98% הצלחה
בהצתה. מסיכה אלקטרונית לוקחת את זה עוד צעד קדימה.

3. אני משתמש באלק' 1.6 לרוב השימושים, 1 מ"מ הפגינה ביצועים טובים על פח 0.7 אז לא מצאתי צורך לרדת נמוך יותר כרגע.
הרתכת נותנת קשת יפה גם באמפרזים נמוכים כאלו (מניח שסביב ה10-15).

4. חייבים להמציא/למצוא דוושה לרתכת הזאת (זה כולה פוטנציומטר), שינוי דרך הידית זה סביר אבל בסופו של יום מסורבל,
בטח למי שיש ידיים לא גדולות. דוושה זה בעיני, כרגע, הרבה יותר חשוב מהצתת HF.

5. טיפ מצויין - בתהליך הלמידה אל תתחיל עם פילר, קודם כל תרביץ שורות רק עם הידית וגלגלת האמפרז'.

6. הערוץ של MR TIG ביוטיוב הוא ממש אחלה למתחילים, כך גם weldingtipsandtricks.

7. למדתי בדרך הקשה שבטיג אי אפשר לרתך יותר כמו חאפרים בתנוחות הזויות, חייבים לעמוד בABC OF WELDING...
ABC= Always Be Comfortable.

8. יוסי, רשמתי לפני. לא יעזור לעידו כלום, זה רק עניין של זמן עד שהוא פותח לנו כיתה של האקדמיה לריתוך.

הוספתי קצת תמונות של הריתוכים הראשונים...וזהו...
Do Your Best......Grind The Rest :cool:

(התמונה התחתונה ביותר היא ריתוך על נירוסטה 0.6-0.7 מ"מ).

lizard
10-01-15, 20:30
אתה מרתך אלומיניום או נירוסטה? אם נירוסטה (או פלדה אחרת לצורך העניין) למה אתה בכלל משחק עם האמפרז'? אתה צריך את זה באלומיניום כי האמפר התחלה הוא גבוה לאחר כמה שניות (פשוט המתכת נמסה וחייבים להוריד אמפרז') ובתכל'ס למי שיודע לרתך גם זו לא בעיה.

עידו לוריה
10-01-15, 20:39
ים יפה מאוד תמשיך כך .

ריתוך טיטניום 0.5 מ"מ ב- 7A
95040

מוצר סופי :
95041

נותן לכם חומר למחשבה :)

אתה מרתך אלומיניום או נירוסטה? אם נירוסטה (או פלדה אחרת לצורך העניין) למה אתה בכלל משחק עם האמפרז'? אתה צריך את זה באלומיניום כי האמפר התחלה הוא גבוה לאחר כמה שניות (פשוט המתכת נמסה וחייבים להוריד אמפרז') ובתכל'ס למי שיודע לרתך גם זו לא בעיה.

מיכה בריתוך TIG הגורמים לעבודה עם שינוי A או לא אינו תלוי בסוג החומר בלבד אלה בהרבה מאוד גורמים בנוסף , למשל שינוי עובי חומר תוך התקדמות פוזיציית ריתוך שונה , חימום מקדים או לא , שימוש ב -down slip וכו' , כך שלומר לא צריך בכלל זה לא מקצועי .
או לומר : " ובתכל'ס למי שיודע לרתך גם זו לא בעיה " זה אמירה בלי תכלית מי שיודע ברור שיודע אבל זה לא עוזר לאחר להבין כלום .

עידו

lizard
10-01-15, 22:01
אני הבנתי מדבריו שהוא מאוכזב מהרתכת על זה שאין לה פדאל. רק רציתי להסביר לו שזה לא חובה ושאפשר להסתדר בלי. ועם כל הכבוד, הבחור מוכשר אבל לא רתך תעופתי, לדעתי 99% מהעבודות ברזל ו נירוסטה שהוא יבצע לא ידרשו שינוי אמפרז תוך כדי ריתוך. אלומיניום זה שונה.

kd2
10-01-15, 22:12
תודה עידו,
הריתוך המגניב הזה הוא עם ידית סטנדרטית או מיקרו-טורץ' ?
לא יזיקו לנו עוד תמונות...:rolleyes:

מיכה בעיקרון אפשר לרתך באמפרז' קבוע, כולנו עושים את זה בריתוך אלקטרודה כל הזמן.
אבל כשיש לך שליטה נוחה על האמפרז אתה יכול למשל:
* לתפור ביתר קלות חלקים בהם התפר לא אחיד בהתאמה שלו (שלפעמים יש רווחים גדולים ולפעמים לא).
* אתה יכול לעשות down slope בסוף הריתוך כדי שלא יהיה לך מכתש (מצורפת תמונה מה קרה לי כשלא ידעתי לעשות את זה).
* בריתוך ארוך - מה שהיה אמפרז' תקין בהתחלה הוא חם מידי לסוף ואתה מתחיל "לרוץ" ולהוסיף פילר כמו משוגע, שמוריד מאיכות הריתוך
שלך כשאתה מתחיל ולא ממש יכול לעמוד בקצב התקדמות כזה.
* אתה לא חייב לעשות אימונים על חתיכה בצד כדי לדעת איזה אמפרז צריך לסטאפ הספציפי, אלא פשוט מתחיל ומכוון תוך כדי.
* זה כמו להגיד...."למה צריך pulse של 1 הרץ'? תרים ותוריד את המבער בקצב הזה".
אלו דברים שנועדו לעזור לך להצליח וגם להנות מהמכונה והתהליך.
* עזוב נו...זה ממש כיף לשחק באמפרז'.

ובעיקרון זה דבר שהיה מאפשר יותר חופשיות גם בריתוך באלקטרודה, זה פשוט לא קיים שם כסטנדרט.

(בתמונה ריתוכי אימון אחרי ליטוש, בלי down slope, ובלי comfort stop).

lizard
11-01-15, 08:43
לא יודע מה לומר לך, עברתי מבחן הסמכה בלי הצורך בשינוי אמפרז'. כל מה שאתה אומר נכון אבל לא הכרחי לדעתי בברזל (אלומיניום זה שונה).

Big_White
17-03-15, 20:37
JASIC הם אחלה לחלוטין, שוקל לקנות רתכת כזאת לבית.

עובד איתה ביום יום, הדגם התלת פאזי עם קירור מים, לפעמים תופר ביום 40-50 מטר נרוסטה (לפעמים גם קצת יותר), על 130+ אמפר (כימעט ולא יורד מ130 אמפר ביום יום)

עבודות אפשר לראות כאן.

https://instagram.com/newworldofdisorder/

לא משתמש בפדאל, כי לא תמיד יש לי מקום לכזאת.

עידו לוריה
17-03-15, 21:27
ים זו ידית WP20 רגילה עם טונגסטן 0.5 אדום .
שימוש בדוושה חובה בהרבה מצבים ( לא כתלות בחומר ) אבל לפעמים לא , אני יכול להבין שיש מקומת שלא ניתן להשתמש בפדל במיוחד של JASIC ( הפדלים הסינים מאוד גדולים ) , מעבר לכך שברתכות מתקדמות הרבה מהפונקציות כמו
down slope , comfort stop
נשלטות גם במצב מיקרו סווץ' .
מעבר לכך שיש הרבה מאיכות / נראות התפר מוכתבת ע"י דברים אחרים כמו בחירת הקרמיקה בית תפסנית , טונגסטן וכו' .

עידו

96723967249672596726
96727967289672996730

Big_White
17-03-15, 21:56
ים זו ידית WP20 רגילה עם טונגסטן 0.5 אדום .
שימוש בדוושה חובה בהרבה מצבים ( לא כתלות בחומר ) אבל לפעמים לא , אני יכול להבין שיש מקומת שלא ניתן להשתמש בפדל במיוחד של JASIC ( הפדלים הסינים מאוד גדולים ) , מעבר לכך שברתכות מתקדמות הרבה מהפונקציות כמו
down slope , comfort stop
נשלטות גם במצב מיקרו סווץ' .
מעבר לכך שיש הרבה מאיכות / נראות התפר מוכתבת ע"י דברים אחרים כמו בחירת הקרמיקה בית תפסנית , טונגסטן וכו' .

עידו

96723967249672596726
96727967289672996730

תגיד, איך אתה פותרים את בעיית ה UNDERCUT ב MILD STEEL?
לפעמים מבקשים ממני לרתך ברזל שחור עם TIG, אבל אני נתקל בהמון UNDERCUTS במהלך הריתוך, ניסיתי להוריד זרם, לעלות זרם, ללכת מהר יותר, לאט יותר, או פשוט להוסיף לשם המון חוט.

למען האמת אני מרתך המון במצבים שהם לא מצבים, בתוך מיכלים,חביות, שאתה שוכב בצורת ח' או במצבים עוד יותר גרועים שהרגליים באוויר בכלל וצריך לעמוד על הראש.
אז פדל זאת לא אופציה,
למען האמת ב DOWN SLOPE אני משתמש לעיתים נדירות מאוד, רק בדברים דקים מאוד, או דברים עדינים, או שאני רוצה שזה סם יצא יפה.
כמו שאמרתי, אני עובד בתעשיה, אם זה יפה או אל זה לא מעניין אף אחד.

משתמש בידית 18, עם GAS LENSE וקראמיקה 8 (כי פשוט אין לנו גדולות יותר) ומחטים 2.4
אבל את ההסמכה שלי לרנטגן עשיתי עם קראמיקה רגילה 7 והכל היה בסדר. יש צילום:)

עידו לוריה
17-03-15, 22:45
דבר ראשון השחזה של השטח שעובר ריתוך ( הורדה של השכבה החיצונית ) דבר שני פחות תנועה שמולה ימינה עם הידית .
תעלה תמונות שלך לפה .

עידו

Big_White
18-03-15, 20:28
דבר ראשון השחזה של השטח שעובר ריתוך ( הורדה של השכבה החיצונית ) דבר שני פחות תנועה שמולה ימינה עם הידית .
תעלה תמונות שלך לפה .

עידו

אם רק הייתי יודע איך עושים את זה,

אבל יש כאן את כל התמונות.

https://instagram.com/newworldofdisorder/

עידו לוריה
18-03-15, 21:20
ריתוכים יפים מאוד הכול בנירוסטה , עם אני מזהה נכון אתה משתמש בטכניקה של walk on the cup מה שיוצר את הקסקסים הכפולים , בכול מקרא יפה מאוד.

עידו

Big_White
18-03-15, 21:52
ריתוכים יפים מאוד הכול בנירוסטה , עם אני מזהה נכון אתה משתמש בטכניקה של walk on the cup מה שיוצר את הקסקסים הכפולים , בכול מקרא יפה מאוד.

עידו

אכן WALK THE CUP ואכן נרוסטה, כי זה מה שמשתמשים בתעשיית המזון והכימיה.

מי שעובד אצלינו עם ברזל זה בעיקר עם MIG ולעיתים נדירות עם אלקטרדות, בכל מקרה, ב MIG אני לא משתמש זה מסובך מדי בשבילי ואני לא מצליח להבין את העיקרון של הדבר הזה.

ותודה:)

lizard
18-03-15, 22:23
ברצינות??? עם יד כזו הייתי חושב שאתה תהיה אלוף בכל ריתוך. לא בציניות באמת ריתוכים יפים מאוד.
מיג זה שטויות, כמובן שצריך לדעת ולריתוך ברמה גבוהה לוקח זמן להגיע (לא רק תפר יפה, לדעת שהחדירה והאיכות של הריתוך טובה) אבל זה קלי קלות לעומת טיג. לפחות לדעתי.

עידו לוריה
18-03-15, 22:43
איפה אתה עובד עם מותר לשאול .

עידו

Big_White
18-03-15, 22:43
ברצינות??? עם יד כזו הייתי חושב שאתה תהיה אלוף בכל ריתוך. לא בציניות באמת ריתוכים יפים מאוד.
מיג זה שטויות, כמובן שצריך לדעת ולריתוך ברמה גבוהה לוקח זמן להגיע (לא רק תפר יפה, לדעת שהחדירה והאיכות של הריתוך טובה) אבל זה קלי קלות לעומת טיג. לפחות לדעתי.

תודה על המחמאה,אצלך הם לא פחות יפים:)

ניסיתי, וניסיתי וניסיתי, זה פשוט לא עובד בשבילי, יש לי יונה שמחרבנת יותר יפה ממה שאני "מרתך" עם מיג.
יותר קל בשבילי לתפוס ידית TIG ולצלול לאן שצריך כדי לתפוס פיק או לרתך.
אני משאיר את העבודה עם המיג לאנשים שמסתדרים עם זה יותר טוב ממני.

בקשר לזה שלא לשחק עם הידית מצד לצד על הברזל אני חושב שאתה צודק, אני אנסה את זה מחר, כניראה שזאת כל הבעיה אצלי.

אלוף הריתוך אני יהיה אולי עוד כמה שנים, בנתיים אני מרתך רק שנה. יש עוד הרבה לאן לשאוף.

אם אתה מכפר טרומן כמו שרשום, אז אני עובד מטר וחצי ממך, בנחשונים :-P

ד''א, אני מחפש כרגע עבודה חדשה, אם מישהו מכיר או שמע, באיזור של אריאל, או ראש העין, אבל לא עבודה שאני אצטרך לקום ב 4:20 בבוקר :-D

איפה אתה עובד עם מותר לשאול .

עידו

איזור תעשיה חצב. יהב חמיאס טכנולוגיות.

lizard
19-03-15, 07:52
אתה מוזמן לבוא ללמוד על מיג. הסוד הוא לכוון אותה כמו שצריך ואז היא מנגנת. יש כולה 2 כפתורים אז זה לא קשה...חחח יכול להיות שאצלכם יש רתכת פולסים? ריתוך מדהים אבל כיוונים יותר מסובכים

עידו לוריה
19-03-15, 07:57
הסוד הוא שאין סוד פשוט אימון והבנה של מה אתה אמור לעשות.

עידו

Big_White
19-03-15, 18:41
לא ממש מעוניין ללמוד את השיטה הזאת, אני יתר בכיוון של צנרת גז טבעי, מאשר לרתך עם מיג,
וצנרת לא מרתכים עם מיג או אלקטרודות או ארגון.

sus
19-03-15, 20:57
לא ממש מעוניין ללמוד את השיטה הזאת, אני יתר בכיוון של צנרת גז טבעי, מאשר לרתך עם מיג,
וצנרת לא מרתכים עם מיג או אלקטרודות או ארגון.

נכון אבל לא לגמרי מדוייק:
הרוב המוחלט של צנרת הגז הטבעי היא פלדת פחמן דלת סגסוג.
זוהי קבוצת פלדות שאינן רגישות לסידוק כתוצאה מריתוך ומכאן שאינן רגישות לתהליכי ריתוך שונים.
תהליך הריתוך נקבע ע"פ שיקולי עלות/תועלת ומכיוון שאין בארץ הרבה ניסיון עם תהליכי ריתוך "מתוחכמים" רוב הריתוכים מבוצעים בטיג ואלקטרודה...

בפועל בישראל הצנרת מרותכת ע"י GTAW ("טיג"), GMAW ("מיג"), FCAW ("חוט ממולא") ו- SMAW ("אלקטרודה").
חלק מהתהליכים הם תהליכים ידניים (SMAW, GTAW, GTAW, FCAW) וחלקם אוטומטיים (GMAW, FCAW).

דוד

Big_White
19-03-15, 21:14
נכון אבל לא לגמרי מדוייק:
הרוב המוחלט של צנרת הגז הטבעי היא פלדת פחמן דלת סגסוג.
זוהי קבוצת פלדות שאינן רגישות לסידוק כתוצאה מריתוך ומכאן שאינן רגישות לתהליכי ריתוך שונים.
תהליך הריתוך נקבע ע"פ שיקולי עלות/תועלת ומכיוון שאין בארץ הרבה ניסיון עם תהליכי ריתוך "מתוחכמים" רוב הריתוכים מבוצעים בטיג ואלקטרודה...

בפועל בישראל הצנרת מרותכת ע"י GTAW ("טיג"), GMAW ("מיג"), FCAW ("חוט ממולא") ו- SMAW ("אלקטרודה").
חלק מהתהליכים הם תהליכים ידניים (SMAW, GTAW, GTAW, FCAW) וחלקם אוטומטיים (GMAW, FCAW).

דוד

כל סרטון שאני רואה של PIPELINERS בארצות הברית, קנדה, רוסיה, אוסטראליה, הכל מרותך אלקטרודה,
צנרת גז, עוברת הרבה תהליכי בקרה, ככה ששורש נקי יותר חשוב שם, יש גם לפעמים מצבים שעושים שורש עם טיג, עושים צילום, ואז עושים כיסויי עם אלקטרודה,

יש לי חבר שעובד בתחחום הצנרת, הם מרתכים אלקטרודה או טיג, כל צינור, על מיג אף אחד לא מסתכל.
בנוסף יש לי חבר שלאבא שלו יש עסק של ריתוכים, הם בעיקר מרתכים צנרת דלק ומים בנתבג, ( אבל לא רק) גם שם, הכל אלקטרודה או טיג.

בכל מקרה, אני אל הולך להיכנס לוויכוח הזה, לא מעוניין ללמוד אתה שיטה הזאת, זה הכל:)

-->