PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחממות מנוע - דיפנדר TD5

ibinder
06-10-13, 19:54
לאחרונה התחיל להתחמם לי הרכב בנסיעה.
דיפנדר, TD5.
אני עם שעון חום דיגיטלי, אז למרות שאין שום שינוי בשעון המקורי, אני רואה עליה ויודע מתי להוריד את הרגל מהגז ומתי לעצור ולתת לרכב להתקרר.

בנסיעה רגילה, כביש 6, מהירות 100, הרכב מגיע ל 100 מעלות (חיישן מותקן בצד החם מעל סעפת הפליטה).
אני מוריד רגל מהגז, מאט והוא יורד קצת בטמפרטורה, אם אני ממשיך באותה מהירות, הטמפרטורה ממשיכה לעלות לאט לאט...
השעון המקורי עדיין בשלו, עד כמה שידוע לי, הוא מזנק למעלה בסביבות ה 115.

בפעם הראשונה כשזה קרה עצרתי וראיתי שהפאן קלאץ רך כמו חמאה, אז אז נגעתי ברדיאטור וגיליתי שהוא קר לחלוטין. חלק עליון חם, חלק תחתון קר, כלומר סתום. פירקתי, לקחתי לניקוי יסודי, תעלה תעלה, עם חוטר יצא לא מעט ג'יפה, היה סתום.
זה הסביר לי למה הפאן קלאץ, רך, כי לא זורם דרכו בכלל אוויר חם מהרדיאטור...
על הדרך, הכל כבר מפורק והיה לי בבית אז החלפתי טרמוסטט חדש (שלקחתי מג'קי פעם ולא החלפתי ;) )
עשיתי שטיפה יסודית לכל הצינורות והמעברים וסגרתי, ניקזתי אויר.

נסיעה נוספת, מנוע מתחמם.
ליתר ביטחון, פתחתי את צינורית העודפים לראות אם יש זרימה מהרדיאטור למיכל העיבוי, הכל בסדר, פשוט רציתי להיות בטוח שאין סתימה וניקיתי כמו שצריך.
הנחת העבודה הבאה, הייתה שאין זרימה של מים במערכת. חיברנו שעון וואקום למיכל העיבוי לראות אם יש ינקה, כלום, משאבה לא מתפקדת. פירקתי משאבת מים... גיליתי משאבה בלי כנפיים.... נשארו סכינים.

שמחתי מצאתי את הבעיה... הבאתי משאבה מג'קי, סגרתי, ניקזתי אויר, נסעתי...
מנוע עדיין מתחמם. כאילו לא ניקיתי רדיאטור, החלפתי טרמוסטט והחלפתי משאבה.

אני כבר לא בטוח מה עוד יכול להיות....
ראש מנוע - לא קונה את זה, כי במידה והייתה בעיה עם ראש המנוע, מערכת המים כולה הייתה מתחממת, כלומר הרדיאטור כולו היה מתחמם, פאן קלאץ, וכו'.... אז זה ממש לא נראה לי הכיוון.

מה שנשאר, זה סיכוי נמוך מאוד, אבל בכל זאת.... שהציר שמסובב את המשאבה, לא תקין ומשאבה לא מסתובבת.
מכיוון שמדובר ברדיאטור עם תעלות אופקיות, כלומר הדודים מאוזנים, ורק בחלק העליון מתחמם, וחלק עליון קר, זה מחזיר אותי שוב לנושא סירקולצית המים במערכת. אין זרימה, חום עולה למעלה, ובגלל זה רק החלק העליון מתחמם, והתחתון נשאר קר.

מה שאני אעשה עכשיו, זה לפרק את צינור יציאת המים מהמשאבה, אנסה להכניס מברג ועם היד לסובב את הפולי של משאבת המים.... במידה ואני מצליח בעזרת המברג לעצור את סיבוב הפולי, זאת כנראה לא הבעיה, אם הפולי מסתובב למרות שאני תופס את הכנפיים של המשאבה, זאת כנראה הבעיה.

האם יש למישהו עוד רעיון?!?
האם אני בכלל אצליח להשחיל מברג לתוך המשאבה ולעצור את הכנפיים?

עידן

אמיר ב.א
06-10-13, 20:20
עוד משהו שיכול לגרום למשאבה לא לעבוד - אם היא בתוך בועת אוויר.

בנוסף אתה יכול להשאיל ממישהו(או לקנות באיבי) אקדח טמפ' , לכוון לצינורות המים השונים ,(למשל כניסה יציאה מהמשאבה)
ולהבין מה חם/קר בצורה יותר מדוייקתומה זורם מאיפה לאיפה.

ibinder
06-10-13, 20:34
עוד משהו שיכול לגרום למשאבה לא לעבוד - אם היא בתוך בועת אוויר.

יש מצב, אבל מכיוון שהחלפתי אותה, וניקזתי אוויר עם מערכת יניקת וואקום, קשה לי להאמין שיש לי בועת אוויר.
הוואקום מרוקן את כל האויר מכל המערכת, אתה רואה שכל הצינורות פשוט מכווצים לחלוטין, ולאחר מכן כשמחליפים את צינור היניקה בצינור שנכנס למכיל נוזל הקירור
הוואקום פשוט שותה את מיכלי נוזל הקירור והצינורות מתמלאים בנוזל קירור.

בנוסף אתה יכול להשאיל ממישהו(או לקנות באיבי) אקדח טמפ' , לכוון לצינורות המים השונים ,(למשל כניסה יציאה מהמשאבה)
ולהבין מה חם/קר בצורה יותר מדוייקתומה זורם מאיפה לאיפה.
יש, אבל מרגישים ביד, חלק עליון רותח, חלק תחתון אני יכול לגעת למשך זמן ארוך מאוד בלי להרגיש חום בכלל, קר לחלוטין.

עידן

Saar
06-10-13, 21:52
רדיאטור סתום?
למרות שנוקה, זה נשמע כמו רדיאטור שעשה את שלו.

Gershon
06-10-13, 22:01
ibinder
יכול להיות כך:
אטם ראש מנוע פגום ויש פריצת תערובת במערכת קירור
סימנים:לחץ גבוה במערכת הקירור,רדיאטור אינו מחומם השלם

ibinder
06-10-13, 23:33
אטם ראש מנוע פגום - רדיאטור אינו מחומם השלם

תוכל להסביר לי את התופעה? כלומר איך מעבר של לחץ מהראש (אטם ראש פגום) גורם חימום לא אחיד ברדיאטור?

עידן

Gershon
07-10-13, 04:36
תוכל להסביר לי את התופעה? כלומר איך מעבר של לחץ מהראש (אטם ראש פגום) גורם חימום לא אחיד ברדיאטור?

עידן

כדור של תערובות (גז) מתלבש על התרמוסטט ומתחיל לגדול-התרמוסטט ניסגר(כמו פקק אוויר במערכת)

מוני אורבך
07-10-13, 07:04
אני לא מכיר td5 אבל מכיר לעומק tdi300
אני יוצא מנקודת הנחה שמערכת המים היא אותה תסבוכת של צינורות ומעברים(אנגלים)
במקרה זה אם אתה לא מנקז טוב אוויר יכולה להתלבש בועת אוויר על הטרמוסטט או המשאבה
יש פרוטוקל ניקוז וכמה פתחים שצריך לפתוח ולסגור כדי למנוע זאת. וואקום לא בהכרח יעשה את העבודה.
כמו כן מה שגרשון כתב בהחלט אפשרי. נזילה קטנה של אוויר בין המנוע למערכת קירור
סימפטומים אופיניים לחץ גבוה במערכת גם בחום לא גבוה
היות והמערכת סגורה לגמרי לא צריכה להיות לחץ גבוה במערכת.

ibinder
07-10-13, 08:39
כדור של תערובות (גז) מתלבש על התרמוסטט ומתחיל לגדול-התרמוסטט ניסגר(כמו פקק אוויר במערכת)
אז אני יכול לזהות את זה עם אקדח חום כמו שאמיר הציע, ירידת טמפרטורה די חדה על הטרמוסטט, עד כמהשאני זוכר, הצינור עד הרדיאטור חם מאוד, כלומר מים חמים כן עובדרים את הטרמוסטט.
תזכיר לי בבקשה, מכיוון שמדובר בטרמוסטט כפול... יש לו כניסה מראש (צומת T לרדיאטור), כניסה מהמשאבת מים, וכניסה לחלק התחתון של הרדיאטור
מה שם כניסה ומה יציאה? מה הוא המעגל הראשוני ומה השני?
בכל מקרה, אז למה רדיאטור מתחמם רק בחלקו העליון?

איפה אפשר לקנות קיט לבדיקת גזים במערכת הקירור?

עידן

מוני אורבך
07-10-13, 09:00
מים חמים עולים, והיות והצינור העליון הוא הנקודה הגבוהה ביותר, הם נוטים לעלות לשם.
בדוק את הלחץ במערכת (אם אין לך שעון יעודי, באמצעות לחיצה על הצינור) אם במצב הזה יש לחץ גבוה, משהו אינו כשורה.
כמו כן אם הזליגה מאוד קטנה יתכן שרק במצב חם היא נפתחת.

ibinder
07-10-13, 09:03
יש שעון, אבל בגלל המיקום הגרוע של מיכל העיבוי, אי אפשר לחבר ולנסוע עם השעון (אי אפשר לסגור מכסה מנוע), אולי אמצא דרך כלשהיא לחבר את השעון על קו של רדיאטור החימום.

אמיר ב.א
07-10-13, 09:24
לגבי קניית קיט - דליפת גזים למערכת הקירור :

http://dsa.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=engine+co2+leak&_sop=15

Gershon
07-10-13, 09:30
אז אני יכול לזהות את זה עם אקדח חום כמו שאמיר הציע, ירידת טמפרטורה די חדה על הטרמוסטט, עד כמהשאני זוכר, הצינור עד הרדיאטור חם מאוד, כלומר מים חמים כן עובדרים את הטרמוסטט.
תזכיר לי בבקשה, מכיוון שמדובר בטרמוסטט כפול... יש לו כניסה מראש (צומת T לרדיאטור), כניסה מהמשאבת מים, וכניסה לחלק התחתון של הרדיאטור
מה שם כניסה ומה יציאה? מה הוא המעגל הראשוני ומה השני?
בכל מקרה, אז למה רדיאטור מתחמם רק בחלקו העליון?

איפה אפשר לקנות קיט לבדיקת גזים במערכת הקירור?

עידן

1.בתמונה גז דוחף את הנוזל למעלה...החלק התחתון עשוי להיות ללא נוזל...עשוי להיות...ויש הבדל בטמפרטורה
2.על איפה לקנות קיט-ג'קי צריך לדעת

ibinder
07-10-13, 10:19
תודה!
אחפש, אולי יש למישהו את הקיט הזה לפני שאני מזמין מחו"ל :-)

המשוטט
07-10-13, 15:22
אם אני זוכר נכון באח של הדיפנדר שלך , היתה נזילה מאחד הפקקי
מים שעל בלוק המנוע.

אביחי

sent from TIZ EL NABI

ibinder
07-10-13, 15:32
לא יודע מי זה האח של הדיפנדר שלי, אבל אצלי אין נזילות :-)
אתה מוזמן לפרוש שמיכה מתחת לרכב, לא שמן ולא מים! וכן יש מלא שמן ומים :-) :-)

עידן

המשוטט
07-10-13, 15:54
התכוונתי ליד הראשונה שלו......
יכול להיות שיש חדירת אויר.

sent from TIZ EL NABI

Saar
07-10-13, 18:45
עידן,

יש לי קיט כזה.
תאם איתי בפרטי אם אתה רוצה לקפוץ לאיזור רחובות (2 דקות מאלי שחר :) )
סער

ibinder
11-10-13, 16:02
עשיתי בדיקה של CO2 במערכת הקירור... נראה תקין.
קניתי ערכה בתל אביב.

גרשון,
תוכל בבקשה להעלות לפה תרשים של מערכת הקירור של דיפנדר על מנת להבין מה הכניסות ומה היציאות של הטרמוסטט?
התרשים שיש פה למעלה נראה של דיסקו, לפחות על-פי מיקום הטרמוסטט והצנרת, שאני לא מצליח להבין איך זה מתקשר למה שי לי באוטו :-)

אני רוצה להרתיח את הטרמוסטט, ולראות שהוא מתפקד, כלומר נפתח בצד אחד, ונסגר לחלוטין בצג השני כלומר משנה את כיוון הזרימה לאחר מגע עם מים רותחים (בין המעגל הקצר, והארוך).

עידן

אמיר ב.א
11-10-13, 17:26
לגבי בדיקת הטרמוסטט :

http://www.youtube.com/watch?v=OJkFkdBQcGE

avi110
12-10-13, 11:33
לגבי הפאן קלאץ' - בדקת שהוא נותן מכת אוויר רצינית כשהטורים עולים? (אצלי TDI)

אבי

ibinder
12-10-13, 12:33
אבי,

מכיוון שהרדיאטור בכלל אינו מתחמם, הוא לא זורק אוויר חם לכיוון הפאן קלאץ והתוצאה שהפאן קלאץ אינו מתחמם ולא נכנס לעבודה.
הוא מתחמם בצורה חלקית מהחיבור הפיזי לפולי שמסובב אותו.

עידן

לגבי הפאן קלאץ' - בדקת שהוא נותן מכת אוויר רצינית כשהטורים עולים? (אצלי TDI)

אבי

avi110
12-10-13, 22:48
טוב ניסיתי...
קראתי שוב את הפעולות שבצעת, החשוד המיידי זה לדעתי טרמוסטט סגור
(ואם זה לא היית אתה שכידוע תורם רבות מנסיונך בפורום, הייתי אומר שאולי לא מתחמם באמת, אבל לא יכול להיות)
אבי

Gershon
13-10-13, 07:47
DE-FE-N-DER TD5!!!

amit1
14-10-13, 19:25
אם תחליף רדיאטור, מה שלדעתי מומלץ בכל מקרה (הרדיאטורים האלו לא בנויים לפירוק וניקוי) , שים לב שיש להתקין תותב שמקטין את קוטר היציאה מקולר דלק. בנוסף הדק את הצנרת לשני היציאות התחתונות מצד ימין לא עם הבנד הקפיץ המקורי אלא עם בנד מתכת רגיל!!.

ibinder
14-10-13, 19:31
עמית,

למה להקטין את קוטר הצינור?

עידן

amit1
14-10-13, 20:00
עידן,תקרא כאן http://pl.b5z.net/i/u/6064257/f/tech._bulletin_0009.pdf ואם תחליף לפני ההרכבה צור איתי קשר. זה חשוב. עמית

ibinder
22-10-13, 23:00
טוב, לסיכום...
רדיאטור סתום, משאבת מים טחונה, ואדיוט אחד...
ממחר אני קם בבוקר, מסתכל במראה ואומר בוקר טוב חמור!
מתברר שהרכבתי את הטרמוסטט הפוך!!! לא יודע איך הצלחתי, הפכתי בין היציאה ממשאבת המים והרדיאטור, ככה נוזל הקירור שיצא מהמשאבה, זרם חזרה למנוע ולא לרדיאטור... בגלל זה הרדיאטור לא התחמם (המנוע לא התקרר) והפאן קלאץ לא נכנס לעבודה!!
:-( :-(
פאדיחה, פאדיחה...

עידן

אסף ד.
23-10-13, 10:54
All I can say: RTFM !!!

-->