PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש המלצות בנוגע לרכישת רכב שטח

raz123
07-10-13, 22:28
שלום לחברי הפורום המכובדים,

אנחנו משפחה של 4 נפשות. לפני כשנה רכשתי יונדאי IX35 חדשה עם 4X4 ועקב כך החלטנו לנסות לצאת לטיולי שטח.
יצאנו לטיולים ברמת קושי קל בלבד אולם למרות זאת נגרם לתחתית הרכב נזק שעלה הרבה אלפי שקלים לתקן.
כולנו מאד התלהבנו מטיולי השטח וברצוננו לשדרג את ההשתתפות ואת הקושי של המסלולים. ברור לי שהיונדאי אינו מתאים ואין בכוונתי לצאת איתו יותר לשטח.

אני מחפש לרכוש רכב נוסף שישמש אך ורק למטרות טיולי שטח. להלן הדרישות שלי מן הרכב:

שלא תהיה לו מגבלת עבירות (גבוה, רצוי עם אפשרות לנעילת דיפרנציאל אחורי)
הילוך כוח חובה. רצוי מיגון מלא או אפשרות להתקין בעלויות סבירות.
שיהיה מנוע בנזין בלבד (לא קומבינציות של גז ולא דיזל)
לא הייתי מעוניין לעבור את ה- 40K ש"ח ואם אני כבר נאלץ לעבור אותו אז לא בהרבה ושהרכב יהיה עם שוק כך שזה לא יהיה לזרוק סתם כסף.

להלן האבחנות שלי מהחיפושים של החודשיים האחרונים:
איסוזו טרופר ארוך בנזין - מחפש כבר כחודשיים. לא קל למצוא ואני מודאג מבעיות אמינות במודלים הללו.
סוזוקי גרנד ויטארה - אני חושש שהוא לא מספיק ג'יפ עבור השטח. למרות ההגבהה האפשרית, הוא עדיין נמוך מידי לטעמי.
מיצובישי פג'רו וטויוטה לנד קרוזר - רכבים יקרים מידי לתקציב. צריך לרדת משנת 2000 על-מנת למצוא משהו בטווח המחירים שלי ואני לא רוצה ללכת כל כך אחורה.
יונדאי טרקאן - רוב הרכבים המוצעים הם עם מנוע דיזל. אני חושש ממגבלות העבירות שלו והאמינות.

אודה מאד לחברי הפורום המכובדים שיואילו לתת לי הצעות.
כמו כן אם ידוע למישהו על רכב מתאים למכירה, אנא צרו איתי קשר.

בכבוד רב ותודה מראש,

רז

raanan
08-10-13, 00:10
אני מחפש לרכוש רכב נוסף שישמש אך ורק למטרות טיולי שטח. להלן הדרישות שלי מן הרכב:

שלא תהיה לו מגבלת עבירות (גבוה, רצוי עם אפשרות לנעילת דיפרנציאל אחורי)

אין חיה כזאת ! גם לרוביקון משופרעם צמיגי 37" יש מגבלת עבירות .
בפרט שברשימה שלך יש SUV ולא רכבי עבירות (סמוראי, דיפנדר, סופה, רנג'לר, CJ , לנדקרוזר 73 וכו ..)

להלן האבחנות שלי מהחיפושים של החודשיים האחרונים:
איסוזו טרופר ארוך בנזין - מחפש כבר כחודשיים. לא קל למצוא ואני מודאג מבעיות אמינות במודלים הללו.
סוזוקי גרנד ויטארה - אני חושש שהוא לא מספיק ג'יפ עבור השטח. למרות ההגבהה האפשרית, הוא עדיין נמוך מידי לטעמי.
מיצובישי פג'רו וטויוטה לנד קרוזר - רכבים יקרים מידי לתקציב. צריך לרדת משנת 2000 על-מנת למצוא משהו בטווח המחירים שלי ואני לא רוצה ללכת כל כך אחורה.
יונדאי טרקאן - רוב הרכבים המוצעים הם עם מנוע דיזל. אני חושש ממגבלות העבירות שלו והאמינות.

אודה מאד לחברי הפורום המכובדים שיואילו לתת לי הצעות.

טראקן מאוד מוגבל בעבירות (בעיקר בגלל מהלכי מתלה) ונדרש הגבהה ונעילה.
גראנד ויטארה תהיה הכי זולה לאחזקה ויש אפשרויות רבות (ויחסית זולות) לשיפור.
פג'רו (עדיף עד שנת 2000) ופראדו סביר להניח שתמצא דיזל וזה בניגוד לקריטריון שהגדרת.
נשארת עם טרופר בנזין (אני "משוחד" (מחזיק בנזין ארוך 2003) וחושב שזאת בחירה מצויינת) או ג'יפ צירוקי (אישית לא מתחבר לצורה שלו).

לגבי טרופר בנזין, אוכל להרחיב אם תרצה.

בהצלחה בבחירה
רענן

klam
08-10-13, 07:10
סופה או צ'ירוקי יענו על הדרישות שלך. הרבה מאוד סבלנות.

raz123
08-10-13, 07:21

שלום רענן,

ראשית תודה על המענה. אני גם הגעתי אל טרופר ארוך ואני מחפש כבר מספר חודשים.
אשמח אם תוכל להרחיב. בעיקר על שיקולים בבחינת הרכב בעת הקנייה וגם בעניין הגיר המתחמם.

בנסיעה שערכתי בשני כלים יד-2 היה לי רושם שהסחיבה של הרכב בעייתית. אתה לוחץ על הגז והוא מתקשה לצבור תאוצה.
רכב אחד שבחנתי היה בעל סחיבה טובה יותר אולם היתה לו בעיה שהיה בבעלות אחרונה רק 3 חודשים וההסבר של המוכר לא שכנע אותי.

מקריאה בפורומים אני מבין שהגיר חלש ומתחמם יתר על המידה עד לתקלה. ראיתי רכב אחד עם קולר (וונטה וחיווי טמפרטורה דיגיטלי בתא הנוסעים). האם זה רצוי או לא? האם קירור כזה מחויב המציאות עבור ג'יפ שנוסע בשטח בעבירות לא טובה בחדשי הקייץ החמים שלנו?

אני מבין שאי אפשר לתת הבטחות אבל הייתי מעדיף למזער את הסיכוי להיתקע עם הרכב באמצע טיול שטח. אירוע כזה יגרום לי ולמשפחתי עגמת נפש לא מבוטלת.

לתשובתך אודה.

רז

ishc
08-10-13, 11:40
אני לא יודע מה ההגדרה שלך לטיולים ועבירות (טיול שכולל מעלות כגון ורדית, עשוש וכו' וא גיחות עבירות לסלעי בית שמש) אבל הנה ה-2 סנט שלי לגבי גראנד ויטרה. אחרי הגבהה עם קיט קלמיני הרכב גבוה מספיק ובעל מהלכי מתלה נאים ואם תשקיע בבולמים נורמלים הוא גם יגהץ בן-זו@#%$. נעילה אחורית אוט' זולה וקלה להתקנה משפרת את העבירות של הרכב הזה פלאים. יש מיגונים בשוק ולא מאוד יקר מה שגם הרבה מאוד מהגראנד ויטרות מוגנו ע"י בעלים קודמים. אם תשקיע בקטי יחסי העברה ובדיפ' קדמי מברזל ונעול תקבל רכב שיכול לתת פיי לרוב המעלות בארץ. בעיה העיקרית היא גודל צמיגים, במקורי אין צמיגי שטח מלא והמידה שמסתמנת כאידאיל בארץ (גם מבחינת מבחר) היא 245/75/16.
צריכת דלק ממוצעת (צמיגים מקוריים) בין 1:8 ל-1:9, עלויות חלקים סבירות ומוגדר כרכב פרטי הופכים את הגראנד לאופציה הכי קורה לרכב פרטי עם חמש דלתות. אני גם אוהב את הגודל, לא גדול מדי אבל גם לא פצפון כמו הג'ימני/סמוראי קצר.אנחנו טיילנו עכשיו זוג שלושה ימים, רוב הציוד ישב בתיק גג שתפרנו מברזנט ובתא המטען היה רק את הארגז הקבוע של הרכב + ציידנית, מים וציוד מטבח. הספסל האחורי איכלס רק את הכלבה שלנו אז משפחה יכולה לטייל בו בכיף.
תעשה את החשבון שלך, אם אתה לא מחפש עבירות קיצונית, גראנד ויטרה משופרת יכולה להיות אופציה מאוד הגיונית אבל מי שימכור כזו במצב טוב ידרוש עליה גם סכום נאה (כי פשוט אין הרבה טובות).

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/p206x206/1234643_10151845951993405_2132907046_n.j pg

דרור ברלי
08-10-13, 12:02
"סחיבה בעייתית" בטרופר בנזין?....

לטרופר בנזין יש מנוע חזק. כמה חזק? 175 כ"ס במנועי ה-3.2 הישנים, 215 כ"ס במנועי ה-3.5 החדשים יותר.
האוטו אמנם גדול ודי כבד אבל "סחיבה" ברמה מספקת+++ זה אחד היתרונות המובהקים שלו. אם הכלים שבדקת "לא סוחבים", כנראה משהו בהם לא תקין.

raz123
08-10-13, 12:51
שלום,

תודה רבה על התשובה המפורטת בנוגע לגראנד ויטרה. התשובה רק מחזקת אצלי יותר את הדעה שזה רכב שלא מתאים לי.
מאחר ואני חדש לנושא השטח, אני לא מכיר את השדרוגים הרבים האפשריים ולא מתחבר אליהם עדיין בשלב זה.
בשלב זה נהננו מהטיול והחוויה ולא מהתחזוקה של הרכב. אני גם לא מבין הרבה במכניקה של רכבים כך שעבורי כל מה שהזכרת נמצא בסעיף 'הוצאות נוספות שנדרשות על מנת לקבל רכב שטח טוב'.
בשלב הראשון אני רוצה לרכוש רכב שכבר מתאים לשטח ושלא ישבר עלי בנסיעה הראשונה.
כפי שציינתי, יש לי נסיון לא טוב עם עבירות מוגבלת מאד של יונדאי IX35. אני מחפש רכב שלא תהיינה לו מגבלות כאלו.

דרור ברלי
08-10-13, 13:29
יונדאי ix35 זה לא רכב שטח אלא קרוס-אובר שזו הגדרה שיווקית מכובסת לפרייבט מוגבה שמיועד ללקוחות שאוהבים לשבת גבוה ולעשות רושם עם אוטו שנראה "כאילו ג'יפ".
גם דגמי ההנעה הכפולה של הקרוס-אוברים לא מיועדים וגם לא מסוגלים לעשות שטח מעבר לרמת שבילים מסודרים. הייעוד המקורי של ה"4X4" שלהם הוא יכולת תנועה בטוחה על הכבישים הרטובים/מושלגים של אירופה ואמריקה ולא טיולי עבירות נוסח ישראל...
כדי לאנוס את הכלים הפריכים האלה לרדת מהאספלט ללא גרימת נזק צריך הרבה מאוד מיומנות ויכולת קריאת שטח ברמה מאוד גבוהה, וגם אז הנזקים יגיעו במוקדם או במאוחר.

כבר בתצורתם הסטנדרטית, כל רכבי הכביש-שטח/SUV שמנית עולים על כל קרוס-אובר ביכולות השטח שלהם בפער תהומי ממש, פער גדול לא פחות מיתרונו של הקרוס-אובר עליהם בכביש...
לא פירטת למה אתה מפחד קולקטיבית ממנוע דיזל.

asafk
08-10-13, 13:32
אני ממליץ לרכב טיולים בלבד - עזוב אותך מרכבי פנאי שטח.
חפש ג'יפ אמיתי.
יש עכשיו בלוח סופה בנויה ומוכנה לטיולים.
לדעתי זה כיוון נכון יותר, כי אף רכב פנאי שטח לא יספק לך את אותה תחושה כמו רכב שטח אמיתי.

אסף.

סוזי המשתוללת
08-10-13, 13:54
עבירות זה מה שאתה אוהב
כל suv יהיה יותר טוב מהיילקס עד 97 בחולות /דרדרות /בוץ וכל מקום שבו המנוע "מדבר "
פג'רו דיזל 2.8 לא בתוך ההגדרה הזו אבל כל suv דיזל עם 160 כ"ס כן ובטח כל suv בנזין
מצד שני היילקס הוא בסיס מצויין לשיפורים בייחוד אם החוק לא מעניין אותך ..... (ואז גם להסב suv לסרן חי זו אופציה....) וכוכב אמיתי בכל מה שקשור לסלעים , וטוחן כלים טובים ויקרים ממנו
אם אתה מחפש גם וגם וגם suv בנזין/דיזל חזק נעול פעמיים ייתן לך עבירות מנצחת במגוון מתארים עם חסרון קל בסלעים מול סופה היילקס דיפנדר ג'ימני
והיתרון החשוב , איכות חיים בכביש ובטיחות אקטיבית ופסיבית
כך שבטוטל הם מנצחים בגדול
אם אתה מחפש טוחן סלעים ייעודי אז תפזול יותר לכיוון היילקס / סופה / דיפנדר /ג'ימני/סמוראי ותבנה אותם לפי ראות עיניך וכיסך
אני מתמודד לא רע עם מרבית המעלות הקיימים עם טרופר בנזין נעול פעמיים
מדי פעם שובר פעמון ציריה ב 120 ש"ח , מחליף לבד וממשיך הלאה
לגבי הגיר לרענן ולי יש חילוקי דיעות
הוא בנה מפלצות קירור ואילו אני ועוד כמה חברים נוסעים רק עם קולר היידן 405 או דומים לו בגודל שמספיקים מעל ומעבר
אני בנסיעת אוטוסטראדה במהירויות של כביש 6 עמוס מלא עומד על 81 מעלות.....(זה הרבה פחות מטמפרטורת שמן המנוע באותם תנאים !!!) ואפילו אין לי מאווררים ייעודיים לקולר (שלא לדבר על שעון...)
עיקר התקלות הן תקלות בניהול הגיר (צמה /חיישנים /סולנואידים /שסתומים במח של הגיר ) שבמידה ועושים דיאגנוסטיקה יסודית פותרים אותם ברמת ההלחמות /החלפת סולנואיד
הבעייה היא שאין מי שיאבחן יסודית , ומרבית "בעלי המקצוע" מאבחנים תמיד "הלך הגיר" .....גם כשהבעייה היא בחיישן מצב המצערת ששיך בכלל לניהול המנוע אך מספק נתונים לגיר
טרופר בנזין 2002 יהיה בערך בתקציב שלך
נעילה אחורית קצת יותר מורכב להתקין בו אך זו גם לא הנעילה החשובה ביותר
בכל רכב עם מיתלה נפרד , הנעילה החשובה תהיה תמיד בסרן שיאבד אחיזה ראשון , ובsuv כמו טרופר / פג'רו /פוררנר/ פרדו ושו"ת הנעילה החשובה יותר היא הקדמית ואת זה ניתן לעשות בטרופר בקלות ובזול(להבדיל דווקא מאחרים)
אופציה נוספת שלא הייתי מתעלם ממנה אם יש לך ידיים (וזה כדאי שיהיה לך בכל מיקרה) היא לנדרובר דיסקברי יש אחד כזה מפורסם באתר משופר ובמחיר ....שקית בוטנים
מ40000 אלף עוד יישאר לך הרבה כסף להרבה טיולים לדלק .....(ותצטרך אותו....)

תחליט מה אתה רוצה במדוייק ויהיה יותר קל

דרור ברלי
08-10-13, 14:05
שמוליק, רוב מחפשי/בעלי ה-SUV מתבלבלים משטף הנתונים הזה, שדורש מבעל הרכב להיות בעל חוש טכני מפותח ולגלות בקיאות בנבכי המכלולים המכניים...
הנסיון ורמת הבקיאות/מיומנות שלך ושל עוד כמה כאן, היו מאפשרים לכם לחיות בשלום ויחסית בזול גם עם כלים שמוגדרים "לא אמינים" ויקרים לאחזקה מעצם קיומם כמו ל"ר למיניהם.
הבעיה מתחילה עם חובב השטח המתחיל, שאין לו מושג בפני מה הוא עומד. אחד כזה ילמד רק דרך הכיס וחבל שזה אולי ירחיק אותו מהתחביב לתמיד.

raz123
08-10-13, 15:49
שוב תודה על ההרחבה.

הסתכלתי על הג'מיני. נראה לי שהוא קטן מידי ל-4 אנשים (2 דלתות?) לטיול נוח ומרווח עם מקום לרגליים במושב האחורי ומספיק מטען.

דרישה שבטעות השמטטי במקור היא גיר אוטומטי. היילקס, סופה ועוד כמה ג'יפים חייתיים משנות ה-90 לא עונים על הדרישה הזו.
בנעורי נהגתי מספיק על רכבים עם הילוכים ידניים. זה לא עושה לי שום דבר. אני מעדיף להנות מהנוחות של גיר אוטומטי.

על הדיפנדר מספרים שלנד רובר מאד יקרים לאחזקה.

ככל שאני בודק אני משתכנע שהבחירה באיסוזו טרופר בנזין היא נכונה. אני כבר מחפש רכב טוב מספר חודשים. כנראה צריך להתאזר ביותר סבלנות עד שמשהו יבוא בתקציב ובאיכות הראויים.

דרור ברלי
08-10-13, 16:07
ה"נוחות" הזו עוד תעלה לך בהרבה כסף ומפחי נפש.

gruyon
08-10-13, 16:59
אני חייב להעיר שאני חושב שגרנד ויטרה אפשר להכניס למוסך (מישהו יכול להמליץ לך בהתאם למקום מגוריך) לעשות את כל מה שצריך , הגבהה ונעילה ואולי סרן ברזל , וזהו להיפגש עם המוסך פעם בשנה לטיפול וטסט . בגלל שאתה מעדיף משהו מקורי וגדול אני גם חושב שאם הייתי במצבך הייתי מתלבט בין הטרופר לפאג'רו .
אבל אני חושב גם על עלויות אחזקה , עליות צמיגים , עליות טסט וביטוח ועלויות דלק.
לא הייתי בכל זאת הולך על רכב ספרטני מידי כי צריך לזה קצת יותר זמן וזה תלוי בכח רצון שלך כבר.
אקיצר נתראה במעלה .

asafk
08-10-13, 18:02
דיפנדר לא יהיה יקר יותר לאחזקה מנבלה יפנית...

אסף.

ד ו ר ו ן
08-10-13, 20:33
דיפנדר לא יהיה יקר יותר לאחזקה מנבלה יפנית...

אסף.

הקבלה מעניינת..
דיפנדר תקין=נבלה יפנית..

שלומי
08-10-13, 21:45
לדעתי הרכב עליו נסעת עד עכשיו אינו בכלל בסיס להשוואה.

במידה והגדרת הצורך ביכולת עבירות גבוהה נולד ממנו - ובכן : יכולת גבוהה יחסית אליו יתן לך כל SUV כולל הגרנד ויטארה.

ממליץ לך לקנות רכב במצב טוב שנוח לנהוג עליו - כל אחד מהרשימה שנתת מספיק בשביל לטייל בנחת.

אם תראה שאתה נמשך לעבירות (בד"כ לא כ"כ קשור לטיולים בפורום משפחתי) תחליף / תשפר .

נראה לי שההנחה שרכב לא משופר לא מתאים למטרת טיול לא נכונה ,
ומהצד השני בשביל רכב שלא צריך לדעת לנהוג בו ו"עובר הכל לבד" תצטרך לשלם הרבה בנוחות,אמינות ומחיר - לא נראה לי שזה הכיוון (וגם לא נראה לי ש SUV משופר זה הפיתרון למי שאינו בעל ניסיון במכונאות).

בקיצור - רכב ספציפי תקין , הדגם פחות קריטי.

raz123
09-10-13, 07:29
שלום שלומי,

תודה רבה על התגובה השקולה והעניינית. אני מקבל את דעתך ומתכוון להרחיב את החיפוש לרכבים נוספים מלבד האיסוזו (וכולל הגרנד ויטארה).
לאור הנסיון שלי הקצר בשטח עם היונדאי אני עדיין חושב שמיגון תחתית מלא הוא הכרחי עבור רכב שאיננו גבוה מספיק (כדוגמת הגרנד ויטארה).

תודה ויום טוב.

raanan
09-10-13, 09:27

שלום רענן,

ראשית תודה על המענה. אני גם הגעתי אל טרופר ארוך ואני מחפש כבר מספר חודשים.
אשמח אם תוכל להרחיב. בעיקר על שיקולים בבחינת הרכב בעת הקנייה וגם בעניין הגיר המתחמם.

בנסיעה שערכתי בשני כלים יד-2 היה לי רושם שהסחיבה של הרכב בעייתית. אתה לוחץ על הגז והוא מתקשה לצבור תאוצה.
רכב אחד שבחנתי היה בעל סחיבה טובה יותר אולם היתה לו בעיה שהיה בבעלות אחרונה רק 3 חודשים וההסבר של המוכר לא שכנע אותי.
רז בוקר טוב,

אכן בהתרשמות ראשונית מרגישים שהטרופר מעט עצלן ביחס לציפיות.
זה נכון במטרים הראשונים ביחס ל SUV דיזל חזק (165 כ"ס ומעלה) אך מיד אח"כ משתחררים הסוסים ותוך שניות נמצאים במהירות לא חוקית בעליל ...
הדבר נובע מיחסי העברה יחסית ארוכים (לחסכון בדלק) + שינוי שרובנו ביצענו (מעבר מצמיג בקוטר 29 לקוטר 31 ).
בנוסף, מחשב הניהול כנראה משתדל לחסוך בדלק ומבצע החלפת הילוכים בסל"ד נמוך. במידה ומפעילים את כפתור ה POWER ,
הטרופר מעלה הילוכים בסל"ד גבוה יותר "והחיה משתחררת" וטסה בכביש (ע"ח תצרוכת דלק מעט גבוהה יותר ).

מקריאה בפורומים אני מבין שהגיר חלש ומתחמם יתר על המידה עד לתקלה. ראיתי רכב אחד עם קולר (וונטה וחיווי טמפרטורה דיגיטלי בתא הנוסעים). האם זה רצוי או לא? האם קירור כזה מחויב המציאות עבור ג'יפ שנוסע בשטח בעבירות לא טובה בחדשי הקייץ החמים שלנו?

אני מבין שאי אפשר לתת הבטחות אבל הייתי מעדיף למזער את הסיכוי להיתקע עם הרכב באמצע טיול שטח. אירוע כזה יגרום לי ולמשפחתי עגמת נפש לא מבוטלת.

לתשובתך אודה.

רז
בעקרון הטרופר בנזין הוא רכב מאוד אמין .
יש לו שתי נקודות תורפה :
א. מוטות הגה חלשים - פתיר עבור 600 ש"ח של החלפה במחוזקים.
ב. גיר אוטומטי מגבלתי לכוח (215 כ"ס) והמשקל, מגבלה זו מפיקה חום רב - הוספת קולר עוצמתי (2000 ש"ח כולל התקנה) כמעט מבטלת לחלוטין הבעיה.

מעבר לזה, הרכב חסון ובנוי לתלפיות (שלדה, סרנים, טרנספר, תא נוסעים )
צריכת דלק של 1:6 עם רגל קלילה על הגז. בשטח וכשמשחררים את כול הסוסים, הצריכה 1:4
ביטוח חובה + מקיף (אני מעל 45 ) באזור ה 5000 ש"ח לטרופר 2003 . אגרת טסט 1500 ש"ח .
הרכב מאוד אמין, כך שאם מצאת רכב טוב, לא אמורות להיות לך הוצאות מעבר לטיפולים שגרתיים.
הערה - רצוי להתמקד משנת 2002 ומעלה (יש שמועה שמשנתון זה הבלוק מנוע עם שדרוג).

בקיצור, אם צריכת הדלק לא מרתיעה אותך (אל תשלה את עצמך, גם SUV קטנים יותר הם זללנים ואפילו לא פרופרציונלי למשקל וכוח המנוע),
טרופר בנזין מתוחזק לא יאכזב ויתקע. אמינותו בוודאות לא פחותה מכול SUV אחר (לדעתי אפילו מהגבוהות שיש ב SUV ישנים).

בהצלחה בחיפוש (לי לקח יותר משנה למצוא את הטרופר בסטנדרטים שלי).

רענן

motorica.net
09-10-13, 09:55
אני בכביש נתקל בתופעה מאד מענינת.
אני רואה רכבי שטח עם מנועים גדולים שמזדחלים בכביש בשביל לסגור עוד חצי ק"מ לליטר.
בעיניי זה לא יותר מפאטתי.

בקלדנות בפורומים כולם גיבורים עם V8 ומנועי 6 צילנדרים, בחיים האמיתיים מעכבים את התנועה ומקבלים בראש מסיריון 1000.

raanan
09-10-13, 10:52
אני בכביש נתקל בתופעה מאד מענינת.
אני רואה רכבי שטח עם מנועים גדולים שמזדחלים בכביש בשביל לסגור עוד חצי ק"מ לליטר.
בעיניי זה לא יותר מפאטתי.

בקלדנות בפורומים כולם גיבורים עם V8 ומנועי 6 צילנדרים, בחיים האמיתיים מעכבים את התנועה ומקבלים בראש מסיריון 1000.
100+
אני בכביש 6 מפעיל את בקרת השיוט על 110 קמ"ש בהלוך (לכיוון תחילת המסלול). בחזור זאת כבר אופרה אחרת !
תאמין לי אף סיריון או משפחתית לא נשארת בנתיב השמאלי כשמזהה את מהירות הסגירה של המפלץ הירוק ...

רענן

bizon
09-10-13, 11:30
80748אני באופן שיטתי לא עובר את ה100 ! החיסכון משמעותי. ואין מה למהר כי אולי. רק אולי תחסוך 10 דקות (וכל עוד לא מדובר בחיים או מוות זה ממש לא קריטי ) זה שיש לך גדול לא אומר שאתה צריך לנופף אותו לכולם אלה פשוט להנות ממנו כשאתה רוצה :) חוץ מזה נחמד לדעת שבשעת הצורך או הרצון לחיצה קטנה ואתה ממריא :)

מור

motorica.net
09-10-13, 12:18
אני כבר לא מדבר על כל אלו שהנסועה העיקרית שלהם בכלים האלה בדמיון או בדפי הפורומים.

משונררים איזו גרוטאה מהסבתא, נוסעים ברכבת , אוטובוס אופניים, קורקינט (מחק את המיותר)
שהנסועה העיקרית היא למכון הטסטים ,למוסך, לקפה בסדנת שקר כלשהי וכמובן רק כשאין תנועה !

raz123
09-10-13, 15:57
הי רענן,

שוב תודה על המענה המועיל. הבעיה שהקריטריונים לחיפוש צרים מידי ונראה לי שבקצב הזה יקח חודשים למצוא רכב.
לאור התגובות שקיבלתי בפורום, אני שוקל להרחיב את החיפוש גם לגרנד ויטארה, פג'רו, וצ'ירוקי. אולי הם פחות טובים בעבירות אבל כפי שכתב כאן שלומי, יתכן ואני קצת פרנואידי עקב הנסיון הבעייתי עם ה- IX35 וגם כלי רכב אלו מספקים למטרות טיולי שטח עם המשפחה.

רז

raanan
09-10-13, 16:19
אני שוקל להרחיב את החיפוש גם לגרנד ויטארה, פג'רו, וצ'ירוקי. אולי הם פחות טובים בעבירות אבל כפי שכתב כאן שלומי, יתכן ואני קצת פרנואידי עקב הנסיון הבעייתי עם ה- IX35 וגם כלי רכב אלו מספקים למטרות טיולי שטח עם המשפחה.
גראנד ויטארה ארוכה רצוי עד 2003 (הדור השלישי מ 2007 דיי צעצועי ), ע"מ לטייל בראש שקט תצטרך למגן, להגביה ורצוי מאוד להחליף הפרונטאקס לברזל.
מכיוון שאין לה בקרת אחיזה, נעילה אחורית זה שיפור דיי נחוץ (אוטומטית יחסית זולה לעומת נשלטת ARB ).
כול "המגילה" ע"מ שתכין כ 15 עד 20 אלף ש"ח ע"מ להביא גראנד ויטארה (בתול) למכונת טיולים סבירה כמו כול SUV .

פאג'רו לשטח עדיף דגמי ה Q (עד שנת 2000 ) , מ 2001 הפאג'רו כבר ללא שילדת סולם וללא סרן "חי" אחורי.
זה אומר שהוא מכוון יותר להתנהגות כביש על חשבון השטח. גם אותו נדרש להגביה ולמגן.

צ'ירוקי - יתרונו בסרן "החי" הקידמי. סטנדרטי נדרש להגביה ולהגדיל צמיגים. שים לב לעניין הטרנספר מצבים .
אבל על זה תצטרך לשאול את המומחים לאינדיאנים ....

בהצלחה
רענן

raz123
10-10-13, 21:36
שלום רענן,

בנסיעת מבחן שערכתי היום באיסוזו טרופר שמעתי תקתוקים מגלגל שמאל. המוכר עדכן אותי שמדובר בבעיה שולית ולא משמעותית של התרחבות והתפשטות בחום של ה-"קאפה" מפלסטיק של הגלגל, בעיה שנקראת בעגה המקצועית - 'הפינוקיו של הטרופר'. אשמח לקבל את חוות דעתך על הנושא.

בתודה,

רז

raanan
10-10-13, 21:43
שלום רענן,

בנסיעת מבחן שערכתי היום באיסוזו טרופר שמעתי תקתוקים מגלגל שמאל. המוכר עדכן אותי שמדובר בבעיה שולית ולא משמעותית של התרחבות והתפשטות בחום של ה-"קאפה" מפלסטיק של הגלגל, בעיה שנקראת בעגה המקצועית - 'הפינוקיו של הטרופר'. אשמח לקבל את חוות דעתך על הנושא.

בתודה,

רז
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=79841

נדב ש.
10-10-13, 22:26
שלום רענן,

בתודה,

רז

לא יודע מאיפה הבאת את "הפינוקיו" הזה....אבל....
אני יכול לתת עוד הרבה דוגמאות של גלגלים שעושים את אותו הרעש....:-)
מיכוון שהייעוד של הרכב הולך להיות לשטח בלבד כהגדרתך אין לך צורך בגלגלים האלה והדבר הראשון שתעשה כמו כמעט כל בעל טרופר טוב שמטייל זה ליזרוק את הג'נטים והצמיגים האלה לפח אשפה ולהרכיב סט 31/10.5/15 שזאת המידה המוגדלת המותרת ברישיון עם צמיגי MT שמיועדים לשטח.

raanan
10-10-13, 23:45
מיכוון שהייעוד של הרכב הולך להיות לשטח בלבד כהגדרתך אין לך צורך בגלגלים האלה והדבר הראשון שתעשה כמו כמעט כל בעל טרופר טוב שמטייל זה ליזרוק את הג'נטים והצמיגים האלה לפח אשפה ולהרכיב סט 31/10.5/15 שזאת המידה המוגדלת המותרת ברישיון עם צמיגי MT שמיועדים לשטח.
אתה "רותם את הסוסים לפני העגלה ..." הבחור רק בשלב הגישושים להיתכנות רכישה.

רענן

raz123
11-10-13, 00:06
תודה שוב לרענן על ההפנייה המדויקת.

לגבי החלפת הצמיגים, גם רכב שנועד רק לשטח צריך להגיע אליו ואפילו בארצנו הקטנטונת זה אומר לפעמים נסיעה של מאות ק"מ על כבישים.
אני עדיין לא מבין מספיק את היתרונות והחסרונות של צמיגים כאלה או אחרים אבל אני בהחלט מתכוון להיכנס לנושא ברצינות ולהבין יותר עם הזמן. אני לא נוטה להשקיע בתוספות לפני שאני מבין בדיוק מה המטרה ומהם היתרונות והחסרונות. תודה על ההערה. אני משוכנע שעם הזמן אני אבין יותר מה צריך לעשות.

raz123
12-10-13, 20:12
ושוב שלום,

בסופ"ש הזה התרכזנו במיצובישי פג'רו (ארוך דיזל) ובגראנד צ'ירוקי (4700).

ברור לי שהרבה תלוי ובכל זאת, אם מעמידים פג'רו 2001 אל מול צ'ירוקי 2001 (נגיד לצורך העניין ששניהם עם הגבהה ומיגון), האם ניתן לסכם כמה יתרונות וחסרונות משמעותיים שיקלו על ההחלטה?
למי מהם יש יתרון מבחינת עבירות בשטח?
למי מהם צפויות יותר תקלות והאם ניתן להביע דעה לגבי עלויות האחזקה השוטפת שלהם האחד מול השני?

foxy
12-10-13, 20:29
טוב חייב להגיב אין צאנס למיצובישי בשום מצב גם בכביש וברור בשטח

raanan
12-10-13, 20:39
ושוב שלום,

בסופ"ש הזה התרכזנו במיצובישי פג'רו (ארוך דיזל) ובגראנד צ'ירוקי (4700).

ברור לי שהרבה תלוי ובכל זאת, אם מעמידים פג'רו 2001 אל מול צ'ירוקי 2001 (נגיד לצורך העניין ששניהם עם הגבהה ומיגון), האם ניתן לסכם כמה יתרונות וחסרונות משמעותיים שיקלו על ההחלטה?
למי מהם יש יתרון מבחינת עבירות בשטח?
למי מהם צפויות יותר תקלות והאם ניתן להביע דעה לגבי עלויות האחזקה השוטפת שלהם האחד מול השני?
כמו להשוות תפוחים לאגסים ...

לגבי אמינות, עליות אחזקה זה קשה מאד בגלל שאחד דיזל והשני בנזין. מה שכן אחזקת הקינג (פאג'רו 2001 ומעלה) דיי יקרה.
לגבי עבירות, אין ספק שצ'ירוקי מנצח בזכות הסרנים "חיים" ומתלים עם מהלך טוב יותר (בפאג'רו מה שלא תעשה מהלך המתלים דיי מוגבל).

אישית, לא מתחבר לעיצוב הצ'ירוקי (מבחינתי זה פרייבט מוגבה). מאידך הייתי מעדיף את הפאג'רו Q (עד שנת 2000 ).

רענן

foxy
12-10-13, 20:49
לגבי עלויות לא בטוח שהגראנד יותר זול עד היום חפרתי מאוד עמוק בכיס בשביל לטפל בבהמה ועוד הזרוע נטויה בקיצור גייפ עם המון אופי כוח ורמת שיפורים אין סופית מומלץץץץץץץץץץ

IlanHadar
12-10-13, 20:55
בנוסף אם יש קצת חוש טכני ואין בעיה לקחת מפתח ברגים ביד, ניתן לרכוש חלקים ושיפורים לג`יפ במחירי ארה"ב ברשת. נכון יש משלוח, מיסים ולפעמים קצת כאב ראש אבל אפשר לחסוך הרבה.

בכל מקרה רכב בן 12 ומעלה יעלה, כולם כבר מבינים שזה תחביב יקר.

JPMAN
12-10-13, 20:55
,תחפש איסוזו רודיאו בשנים 2003-2004 בשנים הללו הגיר מתוצרת אייסין יפנית ורוב הרכבים שימשו לנסיעת כביש בלבד המידות שלו סבירות וניתן לשדרג אותו כעומק הכיס הרכב נפוץ בארה"ב וקיימים עברו שיפורים רבים רכב נוסף גיפ ליברטי 2002-2003 מנוע דומה ומידות דומות

foxy
12-10-13, 21:23
במחשבה שניה לא חושב שבתקציב שלך תוכל להביא גראד במצב טוב ובכלל אחד משופר אולי טרופר בנזין וגם לא משהו משופר

eyalski
12-10-13, 22:24
לפני שנה הייתי באותה הדילמה שלך . חיפשתי וקראתי לא מעט ובסוף לאחר סינון נשארתי עם רכב אחד על הכוונת . בתקציב של 40-50K , קשה למצוא רכב טוב ושמור ,צעיר יחסית ,קילומטרז' סביר שלא החליף הרבה ידיים .

אפשר לקנות באותו תקציב רכב זקן יותר ,עם מוניטין ויחסי ציבור יותר טובים , אבל שלא יספרו סיפורים : רכב עם 400000-500000 מגיע לשלב שאולי המנוע עוד טוב , אבל מערכות אחרות מתחילות לדרוש החלפה , ואין הבדל על מה בזבזת יום או שבוע במוסך וערימה של כסף .
החלפת מדחס מזגן , אלטרנטור , סטרטר ,בקאקס או מערכות אחרות הן תקלות של בלאי מצטבר של כל רכב וכל יצרן ומנסיון הן מגיעות אחרי 400000 ק'מ .

אחרי חיפוש דיי ארוך מצאתי טרופר בנזין 2004, יד ראשונה ,פחות מ 200000 ק'מ , ברמת האבזור הגבוהה ביותר עם מערכת גז וצמיגי "31 חדשים .

שנה אחרי ,אני חייב לציין שזו היתה קניה מצויינת , אני יוצא המון לשטח ונוסע גם לא מעט כביש ובסך הכל ,אין מילה אחת שלילית .

מבין את מה שאמרת על "עצלנות" אבל אם תלחץ על הגז תעיר את המפלצת הרעבה ,כך שהברירה בידיך : חיסכון מול ביצועים.

מערכת הגז מתפקדת מצויין אחרי טיפול ראשוני אין שום בעייה .

בטיולי שטח "רגילים" שלא נועדו לאתגר קשה מידי אלא לטיול לשם הטיול , אין מכשול שנחשב לבעייה עבורו גם במצבו הסטנדרטי ללא שום שינוי ושיפור .

לדעתי , אין רכב ברמת המחיר הזו שנותן יותר .

raz123
12-10-13, 23:34
שוב תודה על ההתייחסויות.

באשר לתקציב, בלב כבד אני מוכן לעלות גם ל-60K אם הרכב שומר על ערך ויש לו שוק סביר. לשם הבהרה, ב- 40K אני מוכן נפשית גם להניח שלא ניתן למכור ושזו השקעה נטו עבור ההנאה מטיולי שטח.

לפי הנסיון שלי בחיפושי הרכב בחודשים האחרונים, טרופר ארוך בנזין הוא בסה"כ רכב ללא שוק ולכן, גם בהינתן שהוא המועדף עלי, אני לא רוצה לעבור בהרבה את ה- 40K. אין מבחר ביד-2 ולא קל להשיג רכב תקין בזמן חיפוש סביר.

לפי חוות דעת מומחים שקיבלתי, רודאו הוא לא באמת רכב שטח ונופל מהאחרים בקטגוריה. הוא כרגע מחוץ לחיפוש.

באופן אישי המכניקה של הרכב מעניינת אותי ויש לי ידיים. הבעיה היא שאין לי כלים מתאימים, אין לי נסיון או יתר הבנה, אין מי שילמד אותי ובאופן כללי לפחות בהתחלת הדרך, אני אאלץ לסמוך על המוסכים. לא בחנתי כלל רכבים שיש להם מעל 250K ק"מ, כך שהקטגוריה של אלו כלל לא עומדת אצלי כאפשרות.
הגראנד צ'ירוקי שראיתי בסופ"ש האחרון כולם בפחות מ-250K, שנת 2001. אני לא מעוניין להיקבר בהוצאות על תיקונים מייד מההתחלה. האם הדרישה הזו פוסלת אותם על הסף?

ishc
13-10-13, 01:07
נראה שאתה מתפזר. לכל רכב יש יתרונות וחסרונות ונראה לי שאתה צריך למקד את עצמך. עד היום נסעת בקרוסאובר של יונדאי, תתפלא גם טריוס יתן לך הפרש של שמיים וארץ ביכולת העבירות ובטח שכל SUV עם הילוך כוח.
תחליט מה הפרמטרים שחשובים לך: גודל, אמינות, עלויות אחזקה, צריכת דלק, שוק שיפורים וכו׳ ותתחיל לפסול רכבים. לדעתי כל SUV בנזין יעשה את העבודה נאמנה וכל מה שנשאר זה למצוא את הרכב הכי שמור ותקין שאפשר. עוד שנה/שנתיים תרגיש רעב לעבירות, תשפר או תמכור ותתקדם הלאה.

gruyon
13-10-13, 02:13
מישהו אמר לי היום משהו שמתאים לדיון .
95% מהמסלולים בארץ אפשר לעבור עם רכב ממוגן והילוך כוח .
תחשוב כמה שווה ההשקעה ל-%5 הנותרים .

כפי שג'וג'ו חלסטרה היה אומר " ותחשבו על זה" מאהאהאהאההאה

raz123
13-10-13, 07:22
הלואי והייתי יכול להתפזר. לצערי בקריטריונים שנתתי המבחר מצטמצם לדגם אחד.
אני מחפש בנזין, שנות ה-2000 המוקדמות (שגם מתאים לתקציב), שידוע באמינות סבירה לשנתונים הללו (כי ברור שזה רכב ישן ויש לו תחזוקה של בלאי), ובעל עבירות שתתאים ל-95% מהמסלולים שציינת.

זה מצמצם את המבחר לגראנד צ'ירוקי.
ואני דוקא מאד מתחבר לקביעה של רענן. זה נראה לי כמו פרייבט מוגבה ואני הלו רוצה לקנות רכב שטח שגם נראה כמו רכב שטח וגם מרגיש כמו רכב שטח.

eysham
13-10-13, 07:49
ואני דוקא מאד מתחבר לקביעה של רענן. זה נראה לי כמו פרייבט מוגבה ואני הלו רוצה לקנות רכב שטח שגם נראה כמו רכב שטח וגם מרגיש כמו רכב שטח.

בהחלט... פרייבט...

http://www.thailandoffroad.com/jeep/board/picture/27255516455.jpg

מי שלא ניסה לא מבין...

grand
13-10-13, 07:52

לפי השורה האחרונה שלך אתה זקוק לדיפנדר.....

תשמע'
כן נראה, לא נראה, לטעמי לפחות הגראנד צ'רוקי אחד מרכבי השטח היפים שייצרו אי פעם.
אין מה להשוות אותו לטרופר או לכל יפני/קוראני דומה, מצטער רענן... זו ליגה אחרת,
רכב כמעט מושלם שמעניק איכות חיים של מרצדס + ביצועי מנוע של מכונית שרירים אמריקאית וביצועי שטח של סופה.
זה נכון שצריך לשפר, שים איזה 10K בצד, תזדקק להם.
מדי פעם לפעם יוצאים לשוק אקזמפלרים משופרים ומתוחזקים טוב, תתאזר בסבלנות, אל תתפתה לכל מיני רכבים מוגזים, או זולים וגמורים.
ואו.. כמה שאתה תהנה.
אני מתגעגע.....

נדב ש.
13-10-13, 08:28
חבר יקר ניראה שלא כל כך הבנת לאן אתה ניכנס.....
תחביב כזה כמו כל תחביב עולה כסף, אם זה בנזקים ואם זה בתחזוקה שחייבים לבצע, אין פשרות, מי שמתפשר לרוב תימצא אותו תקוע באמצע הדרך, ככה זה.
אין כזה רכב שלא צריך השקעה וזה מניסיון, לא משנה מה, תשאיר לך 10k בצד לכל מקרה, גם רכבים בקריטריונים שציינת אחרי שתירכוש אחד מהם תיצטרך את הכסף (מקווה מאוד שלא), עוד לא ראיתי בעל רכב שטח שרק קנה אותו ולא היה צריך את השקלים האלה....
לגבי ניסיון וכו', זה בא עם הזמן לכל אחד, כאלה שרוצים לדעת ולהיתנסות יותר מתאמצים יותר ולא רצים ישר למוסכים, יש לי חברים שניכנסו לתחום לא מזמן ולא ידעו להחזיק מברג, לא הבינו כלום במכונאות, והיום מטפלים כמעט בהכל לבד, לא מדבר על החיסכון, זאת חלק מההנאה שבדבר.
אני בטוח שתירכוש רכב החבר'ה כאן יעזרו לך בפורום המתאים בכייף.
בהצלחה.

raanan
13-10-13, 08:31
בהחלט... פרייבט...

http://www.thailandoffroad.com/jeep/board/picture/27255516455.jpg

בהחלט פרייבט !!!

כך צריך להראות SUV

80814
רענן

gruyon
13-10-13, 09:23
זה לא קצת בעייתי שהרזרבי נמצא מתחת לרכב ?(באינדיני) ?

ishc
13-10-13, 09:28
הלואי והייתי יכול להתפזר. לצערי בקריטריונים שנתתי המבחר מצטמצם לדגם אחד.
אני מחפש בנזין, שנות ה-2000 המוקדמות (שגם מתאים לתקציב), שידוע באמינות סבירה לשנתונים הללו (כי ברור שזה רכב ישן ויש לו תחזוקה של בלאי), ובעל עבירות שתתאים ל-95% מהמסלולים שציינת.

טעות בידך חביבי.
כל SUV עם הילוך כוח הגבהה קלה של 2 אינץ ומיגון יעשה 95% ממסלולי הטיול בארץ, כנ"ל גם הגראנד ויטרה ובמיוחד אם היא נעולה אחורה בנעילה אוט' זולה. ואם חשקה נפשך בטיולי עבירות אז:
1. אני מקווה שיש לך כיס עמוק כי כגודל הסלע כך עומק הכיס
2. שום רכב שאני מכיר בארץ במצבו הסטנדרטי לא יספק אותך

אבל אני בספק שזה המצב.

eysham
13-10-13, 09:52
זה לא קצת בעייתי שהרזרבי נמצא מתחת לרכב ?(באינדיני) ?

בהחלט יכול להיות בעייתי... רק איפה ראית אינדיאני עם ספייר מתחת לרכב??

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

eysham
13-10-13, 09:58
בהחלט פרייבט !!!

כך צריך להראות SUV

80814
רענן

אחרי בית-ספר.
מאחורי האולם ספורט
תבוא לבד!

:)

בקיצור, אין אמת אחת. הויכוח הזה התחיל מזמן ולא נראה שייגמר אף פעם.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

raz123
13-10-13, 10:06
אני מזדהה יותר עם רענן וגם אהבתי יותר את האיסוזו טרופר ארוך (וכך גם אשתי והילדים).
לצערי אין יותר מידי היצע בדגמי הבנזין ובתקציב שאני מוכן להשקיע (כהשקעה התחלתית).
נמשיך לחפש...

יום טוב ושוב תודה לכולם.

gruyon
13-10-13, 15:28
בגרנד צ'ירוקי , איפה הספייר ?

Saar
13-10-13, 15:35
במקור - בתא המטען.
בפועל - הרוב מעבירים לגג או מוסיפים מתקן על הפגוש.

foxy
13-10-13, 18:43
בהחלט פרייבט !!!

כך צריך להראות SUV

80814
רענן

יכול להיות עינין של טעם יכול להיות בגלל שאני משוחד אבל הטויוטה ניראה כמו רכב משנות ה 80 ולא מבין איך אפשר להשוות בניהם בכלל בשביל הספורט אתה מוזמן לבוא אלי יש לי wj משופר מאוד תעשה סיבוב ואחרי זה תגיד לי על איזה איסוזו אתה מדבר או משהו יפני בכלל

אפיז
13-10-13, 19:34
יכול להיות עינין של טעם יכול להיות בגלל שאני משוחד אבל הטויוטה ניראה כמו רכב משנות ה 80 ולא מבין איך אפשר להשוות בניהם בכלל בשביל הספורט אתה מוזמן לבוא אלי יש לי wj משופר מאוד תעשה סיבוב ואחרי זה תגיד לי על איזה איסוזו אתה מדבר או משהו יפני בכלל
עזוב את השטויות, מה מעניין אותך מי בעל המניות שמייצר את הפחנוע שלך ? ואיך הוא ניראה ? מה אתה הולך לתצוגת אופנה ?
תגדיר סכום שאתה רוצה להשקיע וביצועים ומרחב מחייה חשוב היצרן וכו' שטויות העיקר שיעשה מה שאתה צריך . בעיקרון עדיף לבחור בנזין =עדיפות בכוח ואחזקה קלה יותר ע''ח דלק (פונקציה של ק''מ ) בדיזל פרט ליתרון הדלק יש יותר חסרונות במיוחד כשיש תקלות הם כואבות ויקרות בהרבה ככל שהמודל חדיש יותר הכאב גדול ויקר יותר !!!!

raanan
13-10-13, 19:48
הטויטה הזאת נקראת לנדקרוזר 80 ! לדעתי ה SUV הטוב ביותר שהיה אי פעם ולצערנו גם האחרון (יכול להיות שהלנדקרזור 106 הוא באמת האחרון).
תוריד את הסרן החי מקדימה מהצ'ירוקי/גראנד צ'ירוקי וקיבלת פרייבט.
איך יודעים, פשוט, שילדה אחודה, סרנים עם יתירות לא גדולה. צמיגים מקוריים של פרייבט ...

תתפלא אבל, "משהו יפני" משנות ה 80 , בד"כ בנוי מוצק (תשווה תא נוסעים) עם רמת גימור טובה יותר מאמריקאי 2013 .

שורה סופית, יש מקום ל SUV יפני לצד "פרייבט" מוגבה עם הסמל האלמותי.

רענן

foxy
13-10-13, 19:53
אמממממ אולי אותך לא מענין אבל אותי כןןןןןןןן אז ......... וחוץ מזה זה דיון וכמו בדיון יש המון דעות ובסיכומו כול אחד נוסע על מה שמענין אותו

foxy
13-10-13, 20:01
הטויטה הזאת נקראת לנדקרוזר 80 ! לדעתי ה SUV הטוב ביותר שהיה אי פעם ולצערנו גם האחרון (יכול להיות שהלנדקרזור 106 הוא באמת האחרון).
איך יודעים, פשוט, שילדה אחודה, סרנים עם יתירות לא גדולה. צמיגים מקוריים של פרייבט ...

תתפלא אבל, "משהו יפני" משנות ה 80 , בד"כ בנוי מוצק (תשווה תא נוסעים) עם רמת גימור טובה יותר מאמריקאי 2013 .

שורה סופית, יש מקום ל SUV יפני לצד "פרייבט" מוגבה עם הסמל האלמותי.

רענן

אמממממ בגדול אתה צודק וזה נכון אבלללללללללל אתה טועה בגדול ממש בגדול אתה משווה תא נוסעים של רכב משנות ה 80 לרכב משנות האלפים גימור אח שלי קצת פיספסת כי ממש לא בר השוואה וכרגע לא ניכנס למי יותר טוב כי זה ויכוח אין סופי

IlanHadar
13-10-13, 20:19
רענן

רענן - ממש מעליב, לפי ההגדרה שלך הגרנד שלי זה פרייבט, נו נהיה אישי השרשור :)
אכן גרנד מקורי לא מיועד לשטח, זהו המצב היום - כל suv במצב מקורי לא מתאים. גם רוביקון 2013 מקורי מהיצרן צריך השקעה של עשרות אלפי שח כדי להפוך למכונת עבירות.

רז - ראיתי היום ג'יפ XJ בתולי יפה וחשבתי על השרשור. יוצר עד 2001, אם תמצא כזה זה פיתרון:
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Jeep_Cherokee_(XJ)

raanan
13-10-13, 20:46
אכן גרנד מקורי לא מיועד לשטח, זהו המצב היום - כל suv במצב מקורי לא מתאים. גם רוביקון 2013 מקורי מהיצרן צריך השקעה של עשרות אלפי שח כדי להפוך למכונת עבירות.

תכלס, פה בארץ אנחנו (החלק שמטייל) "מותחים" את מעטפת הביצועים בכמה רמות מול מה שתיכנן היצרן לרכב.
אנחנו "אונסים" SUV להיות כמעט רכב שטח לעבירות.
העניין שעם הרכבים הישנים (שנות ה 90 תחילת שנות ה 2000 ) זה איך שהוא עבד (עם שידרוגים), אבל עם הרכבים החדשים, אין סיכוי !

דווקא רוביקון זה אחרון המוהיקנים (תרתי משמע) עם פלטפורמה לשטח אמיתי.
"שפיכת" הכסף עליו בעיניי יותר בשביל הפוזה ופחות כצורך אמיתי.

רענן

orend
14-10-13, 15:09
[808728087080871QUOTE=raz123;539922]

לפי חוות דעת מומחים שקיבלתי, רודאו הוא לא באמת רכב שטח ונופל מהאחרים בקטגוריה. הוא כרגע מחוץ לחיפוש.

[/QUOTE]

צודק...
אל לך ללכת בצורה עיוורת לפי כל אותם "מומחים". פתח את הראש, אל תשלול על הסף - ואולי תהיה מופתע. [אם שיכנעתי אותך - אשמח לפרט]

eysham
14-10-13, 15:15
אורן,

אם גראנד צ'ירוקי הוא פרייבט מוגבה... רודיאו הוא חיקוי של פרייבט מוגבה... ??? :)

amit1
14-10-13, 15:17
אם אתה מחפש רכב שטח דרישת הסף מאוד ברורה: :2 סרנים קשיחים. תתמקד ברכבים שעונים על תנאי זה.

סוזי המשתוללת
14-10-13, 16:05
אם אתה מחפש רכב שטח דרישת הסף מאוד ברורה: :2 סרנים קשיחים. תתמקד ברכבים שעונים על תנאי זה.

זה נכון בתיאוריה ולפי ההגדרה שלך אולי היילקס שנת 97 ייכנס לו בתקציב אבל הוא טוב רק לסלעים....
במעשה סרן ifs יפני חזק כמו דנה 30 אמריקאי קדמי/לנדרובר דיסקו/דיפנדר
היתרון היחיד שיש לשניים האחרונים זה שניתן לשפרם משמעותית
שאר המכלולים של מרבית הsuv היפנים חסונים בהרבה מהתחרות האמריקאית
סרנים אחוריים מסיבים יותר וגם כשנשברים מאפשרים לנסוע הביתה מהלי לחפש את הגלגל בדרך.... (ראה ערך c clip)
מהלכי מתלה טובים בהרבה כבר במקור
חלק מהיפנים מגיעים נעולים מהיצרן (בד"כ כי מהלך המיתלה שלהם פחות טוב) (כנ"ל גם חלק מהגרנדים - קוודראדריב)
ריכות גימור הפנים באותו שנתון היא ללא תחרות - הפלסטיק היפני חי טוב בהרבה ומקרקש הרבה פחות
בקיצור זה ויכוח סרק
כמו שפעם היו מתווכחים על סיקס או דיפנדר היום מתווכחים על suv כי הבינו שלא צריך לסבול בשביל לטייל טיולים קשים
יאללה תקנה משהו ותטייל
לא טוב?? לא חתונה קתולית ......

raz123
14-10-13, 19:20
שלום,

אני זקוק לעזרה דחופה!!!

אני מחפש מוסך שיבדוק לי גראנד צ'ירוקי מודל 2002 מחר (שלישי).
מישהו יכול הלמליץ לי על מוסך אמין ומקצועי, שמכיר את הרכב ויכול להביע דעה בנוגע למצבו (בעיקר המצב המיכני - מנוע, גיר וכיו"ב)?

תודה,

raanan
14-10-13, 19:25
באיזה אזור הרכב ?

רענן

פומפוי
14-10-13, 19:35
ארז בחולון

raz123
14-10-13, 19:35
חולון. אבל אפשר בסביבות תל-אביב ובכל איזור המרכז.
תודה,

raz123
14-10-13, 19:39
ארז בחולון - החרש 3. קיבלתי. תודה.

amit1
14-10-13, 19:49
"במעשה סרן ifs יפני חזק כמו דנה 30 אמריקאי קדמי/לנדרובר דיסקו/דיפנדר " בלשון עדינה, ממש אבל ממש לא מדויק. מעבר לכך שלסרן קשיח הרבה מאוד יתרונות נוספים על IFS של SUV.....

foxy
14-10-13, 22:06
נו אפשר להגיד מזל טוב

raz123
14-10-13, 22:27
עדיין מוקדם מידי למזל טוב. למדתי מהנסיון שעד שכסף עובר ידיים והבעלות עוברת, הכל יכול לקרות.
מחר בדיקה אצל ארז ואם לא יתגלו כשלים משמעותיים אז נתחיל את המסע להכרת הצ'ירוקי.
התחלתי כבר למצוא באתר של קרייזלר כל מיני ספרי אחזקה שעולים כמה עשרות דולרים. אם אני אקנה את הרכב, אני מתכוון להתחיל ללמוד את החומר כמו שצריך.

asafk
14-10-13, 22:28
במעשה סרן ifs יפני חזק כמו דנה 30 אמריקאי קדמי/לנדרובר דיסקו/דיפנדר
.

בסדר... ובגלל זה אתם כל הזמן מפוצצים פעמונים, שוברים מוטות הגה, מפרקים ציריות ומי יודע מה עוד...???

אסף.

raanan
14-10-13, 22:35
בסדר... ובגלל זה אתם כל הזמן מפוצצים פעמונים, שוברים מוטות הגה, מפרקים ציריות ומי יודע מה עוד...???
אסף.
מוטות הגה, נושא סגור ! יש מחוזקים.
פעמונים, שמוליק מכין לנו הפתעה ....

רענן

808908088880889

רוכברודאו
14-10-13, 22:41

אסף.

אוווץ׳ מדויק חד וכואב.....

foxy
14-10-13, 22:44
אוווץ׳ מדויק חד וכואב.....

יפהההההההההההההההההההההה

IlanHadar
14-10-13, 23:03
התחלתי כבר למצוא באתר של קרייזלר כל מיני ספרי אחזקה שעולים כמה עשרות דולרים. אם אני אקנה את הרכב, אני מתכוון להתחיל ללמוד את החומר כמו שצריך.

אין צורך לרכוש, הכל נמצא ברשת בחינם. הספר החשוב ביותר הוא ספר תרשים חלקי הרכב, שם מוצאים מק"ט, ברגע שיש לך מק"ט של חלק אתה תגלה כמה חסכון אפשרי בהשוואה לחלפים בארץ.

raz123
15-10-13, 17:05
שלום והרבה תודה לכל החברים שעזרו.

עכשיו מגיע מזל טוב. הייתי אצל ארז והרכב עבר. מחר סוגרים העברת בעלות.
לאור העזרה המכובדת שזכיתי לה בפורום, אני משוכנע שאמשיך להתייעץ עם החברים. לעומת זאת, כרגע אני כבר לא מחפש יותר המלצות לרכישה ולכן מבחינתי הנושא הזה סגור. שוב תודה לכולם ולהתראות בדיונות...

shahav
15-10-13, 17:26
הבחור עומד לקנות רכב ספציפי, ואנו מתווכחים IFS או סרן קשיח, במקום להיות נחמדים ולספר לו מה הם הנתבים של WJ.

רכב מוגבה ומשופר או סטאנדרטי? דגם מפואר או פשוט?

טוב נתחיל:
שם לב טוב טוב לחיבוריי המוטות לשילדה האחודה, שם נוצרים סדקים.
אם הדגם מאובזר בבקרת אקלים, נסה לברר אם הוחלף התריס המהולל.
אם הרכב מצוייד בדיפים שננעלים לאחר פירפור, תיבדוק את יעילותם - לא עשיתי זאת אף פעם, אבל יש פרוצדורת לבדיקה שלהם ברשת. מה שהוא כמו לעשות סיבוב במקום...
תבדוק את הדברים הרגילים בכל גיפ: בולמים, קפיצים, צמיגים, פלסטיקה, מזגן...

לא אוכל לעזור לך לגביי המנוע, אין מושג לגביי בנזין -:(

נקודה אחרונה, אל תתפתה לקנות את הרכב הראשון שאתה רואה. בגלל מחיריי הדלק, וצריכת דלק גבוהה, רכבים אלה נסחרים במחירים ממש מצחיקים. במיפגש אינדיאנים אחרון היה בחור שדיבר על 20K שח על שנתון דומה דגם מפואר לא משופר! ....אוליי מציאה אוליי לא, אבל לא 40K שזה מה שתקצבתה.

רבין

IlanHadar
15-10-13, 18:09
רז, ברוך בואך למשפחת האינדיאנים, משפחה מפוארת.

שתדע רק דרכים טובות עם ה WJ.

-->