PDA

צפייה בגרסה מלאה : הירוקים הרגו את הדיפנדר

סטורםטרופר
11-10-13, 07:58
אחרי 67 שנה , זה נגמר
ולמה... כי אי אפשר להתאים לו מנוע שיתאים לסטנדרטים הירוקים של היום

http://www.autoblog.com/2013/10/10/land-rover-ending-defender-production-after-67-years/

itayt
11-10-13, 08:23
זה כבר ידוע בכל העולם שהם כמו כל ארגון טרור אחר, יש להם את ה"אני מאמין" שלהם והם מוכנים לעשות הכל כדי להשוג אותו, אין הבדל בינם לבין אלקאידה בדרך, רק המטרה שונה.
לפחות זה תרומה חיובית לערך של הרכב שלי...

ד ו ר ו ן
11-10-13, 10:05
זה לא באמת מדויק,
טויוטה ממשיכים למכור רכבים במדינות מתפתחות עאלק (אפריקה, אוסטרליה, המפרץ, וחלק מהמזרח) שלא עונים לתקינה האירופאית מבחינת זיהום ובטיחות.
חלק קטן מהרכבים האלו בדיגום שונה מצאו את הדרך לאירופה.
אז או שאין למוצר הספציפי של רובר שוק/ביקוש במקומות האלו, או שהם לא ממש רוצים להתאמץ להתאים לו מנוע נקי.

foxy
11-10-13, 10:25
זה כבר ידוע בכל העולם שהם כמו כל ארגון טרור אחר, יש להם את ה"אני מאמין" שלהם והם מוכנים לעשות הכל כדי להשוג אותו, אין הבדל בינם לבין אלקאידה בדרך, רק המטרה שונה.
לפחות זה תרומה חיובית לערך של הרכב שלי...

קצת מוגזם לא לצערנו חיבים שיהיה מישהו שיתן דעה נגדית וישמור על איזון מסוים וחייבים לישמור על הטבע אז למרות שגם אני לא מת על הירוקים אבל הם עושים תפקיד מעולה ומנסים לישמור על הקיים

SharonEden
11-10-13, 10:59
לא קראתי את הקישור, אבל למרות זאת לא ברור לי מה רוצים מהירוקים. כל כמה זמן יוצאות תקנות חדשות (לא רק בנושא זיהום אויר) והיצרנים מתאימים את עצמם.
לדעתי צריך לבוא בטענות ללנד רובר. הם לא רוצים או לא משתלם להם להתאים מנוע אחר. הבעיה היא השיקול הכלכלי שלהם, זו הסיבה למוות המוקדם :)

itayt
11-10-13, 12:14
קצת מוגזם לא לצערנו חיבים שיהיה מישהו שיתן דעה נגדית וישמור על איזון מסוים וחייבים לישמור על הטבע אז למרות שגם אני לא מת על הירוקים אבל הם עושים תפקיד מעולה ומנסים לישמור על הקיים
תמתין עוד כמה שנים ותראה איך אתה חייב לעבור תחביב ואז נדבר.
לצורך העניין, ההשוואה הינה בחדרות האמונה בצידקתם וכמובן לא בביצוע מעשים.
ודבר אחרון, היה איזה סרט דבילי עם משפט מעולה "הדבר הכי חכם שהשטן עשה, זה לגרום לאנשים לא להאמין בו" (זה היה באנגלית אז התרגום שלי) ובאנלוגיה לירוקים, מישהו בעל אינטרסים כלכליים שיכנע אנשים שמה שהם עושים תורם לאנושות ולכדור הארץ ו"ירוקים" מאז הפך לדתם של הרבה אנשים. אני אישית לא חושב שזה נכון אבל זה סובייקטיבי.

Tourist
11-10-13, 14:12
זה לא באמת מדויק,
טויוטה ממשיכים למכור רכבים במדינות מתפתחות עאלק (אפריקה, אוסטרליה, המפרץ, וחלק מהמזרח) שלא עונים לתקינה האירופאית מבחינת זיהום ובטיחות.
חלק קטן מהרכבים האלו בדיגום שונה מצאו את הדרך לאירופה.
אז או שאין למוצר הספציפי של רובר שוק/ביקוש במקומות האלו, או שהם לא ממש רוצים להתאמץ להתאים לו מנוע נקי.

קראתי בכתבה אחרת שגם יצור הדיפנדרים ימשך במדינות כמו הודו או סרילנקה

ofiredri
11-10-13, 17:24
JEEP עשו את המהלך פעמיים - הפסיקו לייצר את מנוע ה 4.0 ליטר הטורי ועברו למנוע 3.8V. לאחרונה עברו מ 3.8V ל 3.6V Pentastar.
מצופה מלנדרובר וטויוטה שיעשו מהלך דומה כדי להשאיר את המותג בחיים ופחות מזהם.
אני משוכנע שבאיזשהו מקום, בעלים של דיפנדר חדיש מרגיש לא בנוח שהרכב שלו מזהם ולא מספיק בטיחותי.

asafk
11-10-13, 17:51
אופיר, אין כאן עניין של אי נוחות או אחריות סביבתית.
יש מקומות רבים בעולם... מבחינת שטח זה רוב העולם... שבהם אין דלק מתאים למנועים החדישים.
הכלים המיושנים מיוצרים כדי לעבוד, ולעבוד קשה, במדינות האלו.

אסף.

ofiredri
11-10-13, 18:06
80778מדינות עולם שלישי גם הן אמורות לשמור על איכות הסביבה. ואם הפתרון להיעדר דלק נקי הוא מנועים מזהמים, אזי הפתרון הוא גרוע.
באותו הקשר, אם משמעות הטכנולוגיה היא אמינות נמוכה, אזי גם כאן יש בעיה ואפילו אירוניה.
בקיצור, יצרניות הרכב צריכות להירתם לשמירה על הסביבה גם אם הן רחוקות מהעין ומהלב.
במקרה הזה אני מצדיק את ההחלטה להפסיק לשווק את הדיפנדר / לנדקרוזר 75 במדינות המערב. שיפתחו דיפנדר עם מנוע נקי או שישתלו בו אחד כזה בתוספת מערכת בקרת משיכה הניתנת לנטרול בהילוך כוח. משהו כאן דפוק מהיסוד.
זו לפחות השקפתי.

eyalski
11-10-13, 22:05
רק כדי לקבל מושג כללי על מכוניות שעדיין נמכרות חדשות מהשקית כנסו לקישור : http://www.pktrucks.com/stock/view/div2637-Toyota-Land-Cruiser-HZJ76L-LX-4x4-SUV-new/

שוטטו באתר ותמצאו דגמים של מכוניות מיצרנים שונים , ההבדל והמחיר הנמוך נמצא כנראה במנועים ותיבות הילוכים , מושבים ואבזור של "העולם השלישי"

ואללה לא הייתי מתנגד למה שמציעים שם למכירה , אבל רוב המכוניות לא יכולות לעלות על הכביש באירופה ובטוח לא אצלנו בארץ , שיהנו אנשי העולם השלישי .

ד ו ר ו ן
12-10-13, 00:28
רק כדי לקבל מושג כללי על מכוניות שעדיין נמכרות חדשות מהשקית כנסו לקישור : http://www.pktrucks.com/stock/view/div2637-Toyota-Land-Cruiser-HZJ76L-LX-4x4-SUV-new/

שוטטו באתר ותמצאו דגמים של מכוניות מיצרנים שונים , ההבדל והמחיר הנמוך נמצא כנראה במנועים ותיבות הילוכים , מושבים ואבזור של "העולם השלישי"

ואללה לא הייתי מתנגד למה שמציעים שם למכירה , אבל רוב המכוניות לא יכולות לעלות על הכביש באירופה ובטוח לא אצלנו בארץ , שיהנו אנשי העולם השלישי .
במקרה של ה-76, אתה יכול לרכוש אותו באירופה עם מנוע שמתאים לתקן.

דרור ברלי
12-10-13, 15:43
JEEP עשו את המהלך פעמיים - הפסיקו לייצר את מנוע ה 4.0 ליטר הטורי ועברו למנוע 3.8V. לאחרונה עברו מ 3.8V ל 3.6V Pentastar.
מצופה מלנדרובר וטויוטה שיעשו מהלך דומה כדי להשאיר את המותג בחיים ופחות מזהם.
אני משוכנע שבאיזשהו מקום, בעלים של דיפנדר חדיש מרגיש לא בנוח שהרכב שלו מזהם ולא מספיק בטיחותי.

מי ש"מרגיש לא נוח כי הדיפנדר/ג'יפ שלו מזהם ולא בטיחותי" אז שלא יקנה.
גם ראינו מה קיבלנו מ-Jeep במרום המנוע הטורי - מנועי V "נקיים" יותר על הנייר אבל בפועל לא פחות שתיינים. אולי אפילו יותר.
טכנית, לא צריכה להיות שום בעיה לדחוף לדיפנדר איזה מנוע מודרני שתרצו. הבעיה האמיתית שלו היא עלויות ייצור יקרות שמקורן בתכנון מאוד מיושן. זה גם למה הוא כל כך יקר. שלא יהיו לכם אשליות - לקוחות צבאיים/מוסדיים מהסוג שלא נותן שום דין וחשבון לתקינה אירופית או לפלצנים הירוקים, בטח יוכלו להמשיך לקבל אותו בקונפיגורציה הותיקה והטובה עם מנוע TDI300 כפי שזה נעשה כיום.

הבעיה שלי עם הירוקים ועם חוקי הגנת הסביבה למיניהם היא המיליטנטיות שלהם.
הם נכנסים לך לורידים, לאוטו, לצלחות, לפח הזבל הביתי. טרור לשמו, רק בלי הקלצ'ניקוב. מי יודע, אולי גם זה יגיע - מתישהו הם עוד יהרגו אנשים שפגעו בעץ או שלא הפרידו אשפה.
ואחרי חילוקי הדעות בקרב אנשי המדע לגבי תיאוריית התחממות כדור הארץ - כן או לא, דעתי השלילית על הירוקים ועל מעלליהם רק מתחזקת.

amit1
12-10-13, 16:03
'הבעיה שלי עם הירוקים ועם חוקי הגנת הסביבה למיניהם היא המיליטנטיות שלהם.
הם נכנסים לך לורידים, לאוטו, לצלחות, לפח הזבל הביתי. טרור לשמו, רק בלי הקלצ'ניקוב. מי יודע, אולי גם זה יגיע - מתישהו הם עוד יהרגו אנשים שפגעו בעץ או שלא הפרידו אשפה.
ואחרי חילוקי הדעות בקרב אנשי המדע לגבי תיאוריית התחממות כדור הארץ - כן או לא, דעתי השלילית על הירוקים ועל מעלליהם רק מתחזקת.[/QUOTE] כמה שאתה צודק...

אמיר מ
12-10-13, 17:17
מסתובבים ברט"ג כמה וכמה דיפנדרים ירוקים

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

ofiredri
12-10-13, 18:20
הכל נכון, אך יש להפריד בין המיליטנטיות המכוערת שלהם לבין המסר הכללי. אני באמת חושב שאם אפשרי עם קצת מאמץ לשמור יותר על הסביבה, אז למה לא. ייתכן והמנועים החדשים של קרייזלר שותים אותה כמות דלק, אך מזהמים פחות, ויש להבדיל בין השנייים.
אני משוכנע שהמליטנטיות מגיעה מחוסר אונים מסויימת, המתבטאת בהזנחת הטבע ע"י הציבור בצורת לכלוך (לדוגמא מצב אתרי המים בצפון), ירידה מהשבילים (בדרום), נהיגה פרועה על החוף ועוד דוגמאות. ללא מיליטנטיות ישימו עליהם קצוץ.
כמות הג'יפים שעלתה על הכביש בשנים האחרונות וההתנהגות הלא נאותה של חלק מהג'יפאים היא שהולידה את הירוקים ובשלב מסויים את גישתם המיליטנטית.
לסיכום, אני לא מסכים עם הגישה שלהם אך כן מרגיש שהטבע נמצא בסכנה מסויימת, ולפעמים גם הציבור (נהיגה פרועה על החוף).
או במילים פשוטות, אם היינו ילדים טובים, תופעת הירוקים הייתה צצה בקנה מידה קטן יותר.

itayt
12-10-13, 18:54
גם אני חשבתי כמוך אופיר, כל עניין שמירת הסביבה מוכר נהדר וקל מאוד לקנות את כל התיאוריות, אבל תקרא קצת מידע אמיתי ותראה שהרוב או פשוט שטויות או לפחות מוכח שאין קשר למציאות.

אמיר מ
12-10-13, 21:04
מעבר למה שכתבת, איתי, לא פעם האידאלים של הירוקים מסתיימים בכסף. בתחום שלי, לא פעם נתקלים בהם בהפגנות ובדרישות שרובן מתבטאות בהתנגדות נחרצת לפרוקט כזה או אחר. בסופו של דבר רוב דרישותיהם משתנות כאשר הכסף מונח על השולחן. כסף שנותן להם אויר למאבק הבא.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

ofiredri
12-10-13, 22:24
גם אני חשבתי כמוך אופיר, כל עניין שמירת הסביבה מוכר נהדר וקל מאוד לקנות את כל התיאוריות, אבל תקרא קצת מידע אמיתי ותראה שהרוב או פשוט שטויות או לפחות מוכח שאין קשר למציאות.
אודה לך אם תוכל להיות יותר ספציפי לגבי זיהום אוויר, לכלוך הטבע, נהיגה פרועה על החוף, ירידה מהשבילים, ועוד דוגמאות שנתנו כאן. מה כל כך שטויות כאן ?
למען הסר ספק, אני ממש לא מגדיר את עצמי ירוק. אני בסך הכל אוהב את הטבע ומקפיד להשאיר אותו נקי, יפה וטבעי, כדי שנוכל להמשיך להנות ממנו. כנ"ל לגבי האוויר שאני נושם.

asafk
12-10-13, 22:29
יש טענה לפיה המעבר מיורו 3 ליורו 4 הוריד בטיפטיפה את זיהום האוויר, המעבר ליורו5 בעוד טיפונת, והמעבר ליורו6 שהתעשייה מוציאה עליו מיליארדים רבים - כבר תורם משהו לחלוטין זניח.

לכן גם במדינות המפגרות, הרכבים שנמכרים הם יורו 3 (שזה כבר משהו). אבל המאמץ לעלות את הרמה ליורו 5 עולה המון, הרבה יותר ממה שהכלכלות האלו יכולות או רוצות להשקיע, והתועלת שולית - במיוחד אם זוכרים שברוב העולם זיהום האוויר (ברמת המדינה, לא ברמת מרכז עיר זו או אחרת) נובע מתעשיה ולא תחבורה.

אסף.

foxy
12-10-13, 23:03
אם אני מבין נכון זה הולך להיות רכב שני .......................... אז למה לחפש הרפתקאות ושיפורים לך תקנה סופה יותר טוב מזה אין בעולם ויש המון כלים ברמה טובה ובתקציב שהצבת

itayt
13-10-13, 07:08
בשבילך אופיר...
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-440049/Greenhouse-effect-myth-say-scientists.html

יש כמובן המון כאלה אבל רק בשביל העניין.
אני רק אומר שלא צריך לקחת דברים כנכונים רק כי גרמו לך להאזין להם הרבה, מדובר פה בהרבה אינטרסים כלכליים משני הצדדים.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

elro
13-10-13, 09:07
מי ש"מרגיש לא נוח כי הדיפנדר/ג'יפ שלו מזהם ולא בטיחותי" אז שלא יקנה.
גם ראינו מה קיבלנו מ-Jeep במרום המנוע הטורי - מנועי V "נקיים" יותר על הנייר אבל בפועל לא פחות שתיינים. אולי אפילו יותר.
טכנית, לא צריכה להיות שום בעיה לדחוף לדיפנדר איזה מנוע מודרני שתרצו. הבעיה האמיתית שלו היא עלויות ייצור יקרות שמקורן בתכנון מאוד מיושן. זה גם למה הוא כל כך יקר. שלא יהיו לכם אשליות - לקוחות צבאיים/מוסדיים מהסוג שלא נותן שום דין וחשבון לתקינה אירופית או לפלצנים הירוקים, בטח יוכלו להמשיך לקבל אותו בקונפיגורציה הותיקה והטובה עם מנוע TDI300 כפי שזה נעשה כיום.

הבעיה שלי עם הירוקים ועם חוקי הגנת הסביבה למיניהם היא המיליטנטיות שלהם.
ואחרי חילוקי הדעות בקרב אנשי המדע לגבי תיאוריית התחממות כדור הארץ - כן או לא, דעתי השלילית על הירוקים ועל מעלליהם רק מתחזקת.

כמה שזה נכון!!!

נמרוד
13-10-13, 09:22
כותרת הדיון דמגוגית, אחיזתה במציאות קלושה ביותר, אבל תראו איך היא תופסת - "הירוקים הרגו את הדיפנדר!!!".

הדיפנדר - הוא מת-מהלך כבר עשרים שנה. מכונית מיושנת שמיוצרת בשיטות מיושנות שפשוט אין דרך להפוך את היצור שלה למודרני ורווחי. אבן ריחיים כלכלית על הצוואר של מותג לנדרובר - ומצד שני זה לב המותג, ובגלל זה המשיכו להנשים את הרכב הזה מלאכותית כל כך הרבה שנים. אבל גם את הרב עובדיה אי אפשר היה להחזיק לנצח, צריך לדעת להיפרד.

nirs
13-10-13, 11:56
כותרת הדיון דמגוגית, אחיזתה במציאות קלושה ביותר, אבל תראו איך היא תופסת - "הירוקים הרגו את הדיפנדר!!!".

הדיפנדר - הוא מת-מהלך כבר עשרים שנה. מכונית מיושנת שמיוצרת בשיטות מיושנות שפשוט אין דרך להפוך את היצור שלה למודרני ורווחי. אבן ריחיים כלכלית על הצוואר של מותג לנדרובר - ומצד שני זה לב המותג, ובגלל זה המשיכו להנשים את הרכב הזה מלאכותית כל כך הרבה שנים. אבל גם את הרב עובדיה אי אפשר היה להחזיק לנצח, צריך לדעת להיפרד.

😄
אהבתי...(גם לי קצת קשה)

השמשוני יחיעם
13-10-13, 14:16
סוף סוף מישהו דואג להעלות את מחירון הרכב יד שניה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

תודה

Gershon
14-10-13, 09:43
בלי DEFENDER לא יהיה Land Rover...יש/יהיה ... לנסיעות מהבורסה עד הפארק הירקון...

-->