PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרופ קיט למוטות רדיוס SA לעומת LA

השועל
21-10-13, 10:57
שלום חברים,

ברוב ההודעות של אלה המחפשים לשדרג את הרכב שלהם לשטח, בדרך כלל רוצים להנות משני העולמות, כלומר נוחות נסיעה ברכב ליום יום ובאותה נשימה, יכולות שטח של מהלכי מתלה בשטח ועבירות גבוהה.. וכמו ברוב המקרים אנו נאלצים להחליט ולהתפשר לפעמים על אחד מהפרמטרים.
יש כאלה שמוותרים על נוחות הנסיעה לטובת יכולות שטח גבוהות ויש כאלה שיוותרו על השטח בתמורה לנסיעה נעימה יותר ביום יום וגם בשבילי השטח.

כולנו כבר יודעים שLA זה הסטאפ הכי טוב בכדי להנות משני העולמות, אבל לפעמים יש כאלה שיתנגדו מסיבות כאלה ואחרות שאין צורך לפרט אותם כאן.
הפתרון המובא כאן הוא בהחלט לא חדש ומתאים גם לZJ וגם לXJ. ישנם כמה יצרנים של הקיטים האלה והם די דומים האחד לשני מבחינת הקונספט.

לפני כ-3 שנים קניתי קיט עבור חבר עם XJ והרכבנו על הרכב. מה שאהבתי בעיקר בקיט הXJ זה העובדה שהקיט הוא בולט און ולא מצריך שום דבר מיוחד בהתקנה, כי הוא פשוט יושב על הנקודות המקוריות של הרכב.

בקיט הZJ (המצורף כאן) ניתן לראות שיש צורך לבצע התאמות נוספות. לחיזוק נקודת העיגון, בגלל העובדה ששני מוטות הרדיוס מתחברים לאותה נקודה, כך שלמעשה אנחנו מבטלים את נק' העיגון העליונה (מיותר לציין שבשני דגמי הרכבים יש לנו 4 לינק מקדימה).

מבחינה הנדסית, הגאומטריה של הרכב משתפרת באופן ניכר עם הקיט הזה ומאפשרת להנות משני העולמות על קיט של SA כמו שיש לרוב הגיפאים פה.
אחד החסרונות של הקיט הוא שהוא מנמיך את נקודות העיגון הקדמיות כלפי מטה ולמעשה פוטנציאלית יכול להוות נקודה רגישה למכות, שפשופים, ונגיעות במיוחד כשיורדים ממכשול כלשהוא (לדוגמא סלע, מדרגה וכאלה..), הוא פחות מפריע כשעולים\מטפסים מכשול שכן הגלגלים הקדמיים מובילים ועוזרים מבחינת המרווח.

אין ספק שנסיעה עם הקיט הזה משפר את נסיעת הרכב והנוחות.. על זה אין וויכוח. המחיר שלו באופן יחסי הוא לא יקר (באיזור ה250$ שם), חשוב שיהיו מוטות רדיוס מתכווננים בכדי שיהיה אפשר לכוון את הסטאפ למקסימום האפשרי (לא לכולם יש מוטות מתכווננים, אז זה משהו שצריך לקחת בחשבון).

הפתרון המוצע כאן יכול לפתור או לפחות לעזור לחלק מהמתלבטים מבחינת איזה סטאפ לשים ובאותה מידה לאלה שכבר לא מוכנים להתפשר ולשדרג תמונות סכום זעום את הסטאפ הנוכחי שלהם.

אני באופן אישי, בחרתי להתפשר לטובת השטח. בסוג השטח שאני עושה, הם יותר מפריעים לי מאשר מנעימים לי.. לא יודע אולי כבר התרגלתי.
חשוב לי המרווח גחון מאוד וכל ס"מ אצלי נחשב..

רוכברודאו
21-10-13, 15:59
מעניין מאד... שחקת אותה דני - אני בדיוק מתלבט בנוגע לזווית הרדיוסים האחוריים..
יש גם ל WJ ??

boaz avrahami
21-10-13, 16:51
שאלה למהנדסים-
האם זרועות בסגנון הזה תורמות במשהן בקיטים נמוכים או שהגאומטריה נשארת ללא שינוי?

http://www.ironrockoffroad.com/Merchant2/adjlca6.jpg

talw
21-10-13, 18:34
לא מהנדס ואין שינוי בגאומטריה .

Ersten
21-10-13, 19:28
רק LA חברים. שום דבר לא יחליף אותו...

http://youtu.be/AOcAkouc5y4

foxy
21-10-13, 20:03
שמע הגייפ ניראה חדששששששש יפה אהבתי

השועל
21-10-13, 20:13
תגיד לי רגע אלכסיי.. אתה הרמת גלגל שם או שנדמה לי? איך זה יכול להיות? משהו גובל אותך פה..

אני פשוט לא מאמין שה LA היה גורם לך לניתוק גלגל מהרצפה כמו בקטע ווידאו הזה. משהו לא בסדר פה.

sos4u
21-10-13, 22:56
תגיד לי רגע אלכסיי.. אתה הרמת גלגל שם או שנדמה לי? איך זה יכול להיות? משהו גובל אותך פה..

אני פשוט לא מאמין שה LA היה גורם לך לניתוק גלגל מהרצפה כמו בקטע ווידאו הזה. משהו לא בסדר פה.

1. צפיתי פעמיים בסרטון לא ראיתי גלגל באוויר.

2. עדיין לא אומר דבר. גם עם LA אפשר להרים גלגל. קשה, בעייתי, אבל בהחלט אפשרי.. לא רואה בזה בעיה. אחרי הרבה נסיונות ...

השועל
21-10-13, 23:18
יוסי.. תסתכל טוב בשנייה התשיעית.

LA פשוט לא יכול להרים גלגל בהצלבה כזאת, לכן ציינתי שמשהו לא תקין.

נמרוד
22-10-13, 08:53
מעניין מאד... שחקת אותה דני - אני בדיוק מתלבט בנוגע לזווית הרדיוסים האחוריים..
יש גם ל WJ ??

מאחורה אפשר להגביהה, הזוית של הזרועות יכולה לגדול וזה לא בעייה כי הסרן עוקב אחרי הזרועות. הבעייה היא מקדימה, איפה שהסרן מוביל את הזרועות. צריך לדמיין את תנועת הגלגל במבט צד כשהמתלה עובד - אם הוא הולך אחורה כשהמתלה נסגר, כמו שקורה בסרן האחורי, אין בעייה. אם הוא הולך קדימה כשהמתלה נסגר, כמו שקורה בסרן קדמי עם זרועות בזוית כלפי מטה, מרגישים את זה בחוליות. בג'יפ בגובה מקורי הנוחות טובה, כי הזרועות ישרות, וגם הגלגל הקדמי הולך אחורה כשהמתלה נסגר.

נמרוד
22-10-13, 08:57
דני, במה שנוגע לנושא הדיון - drop brackets האלו לזרועות קצרות - לדעתי מדובר על רעיון גרוע. זה מתקן בעיקרון את בעיית הנוחות, אבל כמו שציינת על חשבון מרווח גחון באזור קריטי, וזה שינוי מבנה בולט לא פחות אם לא יותר מאשר לונג-ארם... מכל בחינה עניינית, עדיף זרועות כמה שיותר ארוכות.

השועל
22-10-13, 10:01
1. אני מסכים איתך לגבי הLA וגם כתבתי את זה בהודעה שלי. פה אנחנו מיושרים.
2. הקיט הזה עבר רישוי ללא שום בעיה, כבר הותקן על רכב.
3. זה לא מתאים לכולם. לא כל מי ששם 4.5" על הרכב עושה שטח קשה, הרבה רק רצו לשפר זוויות גישה ונטישה. הוא יכול לעזור לאלה שרוצים את שני העולמות (נוחות ועבירות).

נמרוד
22-10-13, 10:27
שום קיט הגבהה לא "עובר רישוי" בישראל. מה שאתה מתכוון אני מניח הוא שהקיט לא הפריע לג'יפ לעבור טסט כרגיל. זה לא תלוי דווקא בקיט...

השועל
22-10-13, 11:49
אמת. אולי נתקשר לTUV .. :)

Kobi B
22-10-13, 15:27
אני כבר 4 שנים עם קיט כזה של RCX ועם הגבהה של RE 4.5.
כמעט ואין מעלה קשה שלא עליתי (אם לא עליתי זה רק כי לא הגעתי אליו עדיין... :D )
מבחינתי המציאות חייבה את התקנת הקיט כי הבולמים של בילשטיין קצת פחות "רכים" ובנוסף צמיגים 100% שטח עוד פחות "רכים".
לא הרגשתי מעולם שהקיט מגביל אותי, בעליה או בירידה. יש גירודים קלים פה ושם אבל אף פעם לא התעקם לי שום דבר שקשור לדרופ קיט. בלי קשר לגירוד או לא, הקיט הזה מאסיבי בטירוף.
לגבי הגמישות של הזרועות והפלקס לעומת לונג ארם.... התמונות מדברות :cool:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=81087&d=1382444566

השועל
22-10-13, 16:25
תודה קובי.. חיזקת את טענתי.

נמרוד - אפשר להסכים ואפשר לא להסכים. אבל לא חייבים LA בשביל להנות מנסיעה נעימה ולעשות עבירות.

Ersten
22-10-13, 18:01
כן הרמתי גלגל. מה שמגביל זה בולם. זה קיט הגבהה 4" בלבד ולכן הבולמים קצרים יחסית והם מגבילים את המהלך

Ersten
22-10-13, 18:07
תסתכלו בתמונה הזאת
במצב הזה, אחרי 90 ס"מ גובה, גלגל אחורי שמאלי מתחיל להתנתק מהקרקע
התמונה עוד עם צמיגי דייט
http://alachson-group.moy.su/_fr/8/2907094.jpg

-->