PDA

צפייה בגרסה מלאה : סליל הצתה בספוראטג שנת 2000

YairNet
06-11-13, 09:24
הרכב שלי קצת מזיף ככה המוסכניק אומר ,מרגשים קצת רעידות שהרכב עומד
הוא אמר שננסה להחליף פלגים וזה לא פתר תבעיה וכעת אמר לי שצריך להחליף את הסליל הצתה שהחלק הזה עולה כ-600 ש"ח
עכשיו מצאתי בEBAY סליל הצלה במחיר טוב - תמונה:

http://i.ebayimg.com/t/Hyundai-Kia-OE-0K013-18-100-Ignition-Coil-/00/s/MTYwMFgxNjAw/z/ntEAAOxyk99R0vzW/$(KGrHqNHJ!8FGncTiKmgBR0vzWhPeQ~~60_57.J PG

עכשיו רק רציתי לדעת שמדברים על סליל הצתה מדברים על החלק הזה ולא על עוד חלקים או שצריך בכלל 2 כאלה? (כי בזמן שהוא פירק לי והחליף פלגים והראה לי איך נראה הסליל הצתה ראיתי עוד חלק שחור כזה שמורכב מחוטים שחורים )

מה זה 150? האם צריך שתי סלילי הצתה אותו דבר?

http://0.tqn.com/d/autorepair/1/0/X/3/78835948.jpg

חנן-ג'יפולוג
06-11-13, 10:09
C150 C151 הם קונקטורים שמתחברים לסלילי ההצתה. יש שני סלילי הצתה.

האם שני סלילי ההצתה זהים? כדאי לבדוק בתוכנה או באתר אינטרנט של חנות שמוכרת חלפי קאיה את המק"טים שלהם, ולראות אם שני המק"טים זהים.

ישנה בדיקה שאתה יכול לעשות, להצליב בין הסלילים ולראות אם הכול מתחבר ועובד. נסה לזהות מק"טים על הסלילים הישנים ולראות אם הם זהים.

oferg22
06-11-13, 10:38
היי,
כל הנתונים שאני מביא כאן נלקחו מאתר היצרן שאני ממליץ להרשם אליו בחינם ואז תוכל לקבל את כל הנתונים. הכתובת -
www.kiatechinfo.com

בכל מקרה, להלן הנתונים:
ברכב ישנם שני סלילים. בקובץ שצירפתי ישנם כל הנתונים.
באתר מומלץ לבדוק את הכבלים שהולכים מסלילי ההצתה לפלאגים. אם ישנו פגם ויזואלי או שאריות פחם (שחור) אז מומלץ להחליף.
באתר ישנה המלצה לבדוק התנגדות של הסלילים. הראשי בעל התנגדות של
Primary coil resistance : 0.55 - 0.60Ω @ 68°F(20°C)

והמשני בעל התנגדות של
Secondary coil resistance : 13-15kΩ @ 68°F(20°C)

אני מקווה שהמידע עוזר לך. אם יש צורך במשהו נוסף אני מאוד ממליץ להרשם בחינם לאתר. אני נעזר בו רבות.
עופר

danob
07-11-13, 12:47
שני הסלילים זהים, אני הזמנתי (בזמנו...) מאי בייי והחלפתי לבד, מומלץ להחליף גם את החוטי הצתה שעולים כמה גרושים בארה"ב וגם את האטם של המכסה. שים לב שלא יפלו לך הקפיצים (לי נפלו ולקח לי זמן למצוא אותם על הכביש :)) ושים לב גם למומנט סגירה של הברגים של המכסה, הם נגזרים בקלות.
דרך אגב, אצלי זה לא עזר...המנוע המשיך "לחתוך" עד שהרכב נמכר

ליאור

danob
07-11-13, 12:50
באתר ישנה המלצה לבדוק התנגדות של הסלילים. הראשי בעל התנגדות של
Primary coil resistance : 0.55 - 0.60Ω @ 68°F(20°C)

והמשני בעל התנגדות של
Secondary coil resistance : 13-15kΩ @ 68°F(20°C)

רק עכשיו שמתי לב לזה...כנראה בגלל זה הבעיה לא נפתרה :)
מצטרף להמלצה על האתר

-->