PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג'רו 97 - התייעצות לפני קניה

shahara
13-11-13, 15:29
שוב אני מבקש לנצל את עצת הפורום הנכבד,

ראיתי היום פאג'רו דיזל קצר 2.5 שנת 1997.

האוטו שמור מאוד טוב, כל המערכות החשמליות עובדות והפנים והפח נראים טוב מאוד.
האוטו יד שניה, עבר במשפחה מאבא לבת.

כמה דברים שזיהיתי -
1. הטרנספר עצמו מכוסה בשכבה של שמן מבחוץ, לא זיהיתי נזילות על הרצפה.
2. בין בלוק מנוע לראש המנוע נראה שיש נזילה. בלוק המנוע מכוסה בשמן בצד אחד ונראה שהשמן מרטיב לאורך הזמן את כל מה שמתחתיו.
3. גם שמתסכלים מלמטה רואים שכל איזור חיבור מוט ההינע לדיפרנציאל הקדמי מכוסה בשמן. התקשיתי להגיד אם בגלל נזילה באיזור הדיפרנציאל או טפטוף ארוך ומתמשך מלמעלה, מבלוק המנוע.
4. בשילוב להילוך נמוך שומעים מעט נקישות (אני מנחש שזה מהגיר בגלל קצב הנקישות אבל אין לי מושג).
5. בשילוב להילוך 4HLC או 4LLC נורית הדיפרנציאל המרכזי מהבהבת ולא מתקבעת. הבחורה שמוכרת את הרכב אומרת שזה מתקבע, רק לוקח לזה זמן. אולי לא נסענו מספיק.

חוץ מזה האוטו מרגיש טוב, הילוכים עוברים חלק, פליטה טובה, נעילת דיפרנציאל אחורי עובדת.
המחיר של האוטו טוב. אבל אני מתלבט האם שווה בדיקה.
הבדיקה תעלה לי כ-700 שקלים ואזדקק בוודאות להתייעצות במוסך אחרי - שכן תוצאות הבדיקה יגידו דברים חסרי משמעות כמו "נקישות מאיזור הגיר".

בקיצור - צפויה לי הרפתקאה של כ-1000 שקל אם האוטו בבעיה רצינית שקשה לי להבין עכשיו.

מצד שני - אין הרבה מכוניות כאלו ששמורות כך, וביד כזו נמוכה. שווה מבחינתי את השקעת התיקון אם היא לא עצומה.

מה אתם הייתם עושים?
האם אחת התופעות האלו בוודאות מעידה על סיבוך רציני בדרך?

שחר

raanan
13-11-13, 16:30
כנראה שאותה נזילה מהמנוע נמרחת לכיוון הטרנספר בנסיעה.
נעילת דיפ' מרכזי צריכה להעשות תוך כמה שניות או נסיעה של כמה מטרים (הגה ישר).

בדוק האם הם מטפלים בקביעות במוסך מסוים (כולל תיעוד קבלות לתיקונים וטיפולים).
בכלל כמה קמ' עבר הרכב ?

בקש כאן המלצות למוסך אמין שמטפל בפאג'רו (בהתאם לאזור הרלוונטי), בקש מאותו מוסך בדיקה כולל הצעת מחיר לתיקון הליקויים.
(כמובן תוודא שזה לא המוסך שהבעלים מטפלים אצלו).

בהצלחה
רענן

bel1bel
13-11-13, 16:34
אתה בטוח שאתה מעוניין ברכב הזה?
ה 2500 חלש מאוד ובלי נעילה אחורית.

shahara
13-11-13, 16:43
התייחסות לשתי השאלות:

1. הרכב עבר 240 אלף ק"מ, טופל באופן מסודר
2. בדגם הזה יש נעילת דיפ' אחורית. בדקתי את זה בוודאות ברכב.

רענן - נראה לך שנזילה כזו מהמנוע כמו שתיארתי היא תקלה מז'ורית או משהו שסביר לתקנו?

שחר

liontamer84
13-11-13, 16:49
מפה זה נשמע שצריך להרביץ ניקוי רציני מלמטה כדי להבין בדיוק מאיפה הנזילות.

כי זו יכולה להיות נזילה מינורית מהמנוע,
אבל זו גם יכולה להיות נזילה מהטרנספר / גיר / דריישאפט.

נסה למצוא מוסך שמתמחה בפג'רואים כאלה, כדי לקבל תשובה קצת יותר קונקרטית מאשר נקישות ושאר תשובות פוליטקלי קורקט של מכון סטנדרטי.

raanan
13-11-13, 16:53
רענן - נראה לך שנזילה כזו מהמנוע כמו שתיארתי היא תקלה מז'ורית או משהו שסביר לתקנו?

שחר
עד שלא מאתרים מהיכן הנזילה אי אפשר לדעת.
בד"כ הנזילות ממחזיר שמן אחורי בין מנוע לגיר. אתה טוען שזה למעלה בבלוק. אז צריך לאתר היכן.

אגב, עכשיו אני נזכר, הטרופר שלי שבדקתי אותו בזחילה עם פנס בלילה היה עם סימני רטיבות שמן.
לא התרגשתי ולמחרת הוא היה שלי. יום אחרי בבדיקת המדיד זהיתי שהוא "מפוצץ" שמן (קניתי מבחורה שבתחנות דלק הקפידו לבדוק ולמלא לה שמן ... )
ריקון ומילוי שמן חדש והטרופר מאז יבש לחלוטין.

בקיצור, בדוק מפלס שמן ותראה אם החנייה (בהנחה שיש חניה קבועה) מג'ויפת בשמן, במידה ולא, אז סביר להניח שזאת לא נזילה רצינית.

רענן

danob
13-11-13, 16:57
אתה בטוח שאתה מעוניין ברכב הזה?
ה 2500 חלש מאוד ובלי נעילה אחורית.
אחרי כמעט שנתיים עם הדגם הארוך אני יכול להגיד שה- 2500 ממש לא "חלש מאוד", הוא לא אימפרזה טורבו אבל בתוך העיר הוא בסדר גמור, אני גם מניח שהקצר קל יותר ולכן גם קצת יותר זריז. הוא גם מגיע עם טרנספר סופר-סלקט המצוין ונעילה מרכזית ואחורית (הוא כתב בפירוש שהנעילה האחורית עובדת אבל יותר קל לקרוא רק את הכותרת ולהגיב...)
המנוע הזה גם פשוט, אמין ובד"כ זול יותר לתחזוקה בהשוואה ל-2800.
בנוגע לשמן, ממליץ לך לקחת את הרכב לשטיפה טובה עם מסיר שומנים ולזהות מהיכן הנזילות לפני כל בדיקה אחרת.
כמו שכבר כתבתי בעבר, האוטו עם היחס עלות-תועלת הכי טוב שהיה לי.
בהצלחה!

ליאור

opl
13-11-13, 17:43
לא בטוח שכל מוכר יסכים שיקחו לו את הרכב לשטיפה עם מסיר שומנים... מצד שני...

לי ב2.8 אוטומט יש נזילה במחזש מנוע עליון בין הגיר. אבל זה מנוע אחר ותיבה אחרת. הבנתי שזה דיי שכיח.

bel1bel
13-11-13, 18:38
אחרי כמעט שנתיים עם הדגם הארוך אני יכול להגיד שה- 2500 ממש לא "חלש מאוד", הוא לא אימפרזה טורבו אבל בתוך העיר הוא בסדר גמור, אני גם מניח שהקצר קל יותר ולכן גם קצת יותר זריז. הוא גם מגיע עם טרנספר סופר-סלקט המצוין ונעילה מרכזית ואחורית (הוא כתב בפירוש שהנעילה האחורית עובדת אבל יותר קל לקרוא רק את הכותרת ולהגיב...)
המנוע הזה גם פשוט, אמין ובד"כ זול יותר לתחזוקה בהשוואה ל-2800.
בנוגע לשמן, ממליץ לך לקחת את הרכב לשטיפה טובה עם מסיר שומנים ולזהות מהיכן הנזילות לפני כל בדיקה אחרת.
כמו שכבר כתבתי בעבר, האוטו עם היחס עלות-תועלת הכי טוב שהיה לי.
בהצלחה!

ליאור

אל תרתח...
פיספסתי את עניין הנעילה, ובכלל הייתי בטוח שהדגם הזה מגיע בלי נעילה אחורית.
ועדיין, לדעתי עגלה עם סוסה.
הרכב פשוט לא זז. לא מגיב.

danob
16-11-13, 09:20
אל תרתח...
פיספסתי את עניין הנעילה, ובכלל הייתי בטוח שהדגם הזה מגיע בלי נעילה אחורית.
ועדיין, לדעתי עגלה עם סוסה.
הרכב פשוט לא זז. לא מגיב.

לרתוח?...זה המצב הרגוע שלי
הבעיה שאתה ממשיך..."לדעתי עגלה עם סוסה" מסקרנות, אתה כותב מתוך ידע או שרק נראה לך שזה המצב?
אם הפג'רו היה עדיין ברשותי (והייתי צעיר ב-20 שנה...) הייתי מזמין אותך ל"רייס" :)
אני לא חושב של-2.8 האוטומטי יש יתרון על ה-2.5 הידני עד למהירויות של 100 קמ"ש - שזו בערך המהירות המרבית של ה-2.5.
שלא תטעה, אני חושב ששניהם חלשים אבל בטח לא "לא זז ולא מגיב"

-->