PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת מיג לינקולן 140i

riko
16-11-13, 18:51
מבקש חוות דעת על הרתכת המדוברת לינקולן מיג 140i , חד פאזית
אני חושש לגבי ה- 140 אמפר , זה נראה לי מעט מידי
איזה עובי ברזל אפשר לרתך עם רתכת כזו ?
בהתחשב בעובדה שאני רוצה לרתך פחים עד 5-6 מ"מ , ברמת חדירה טובה
חיפשתי באינטרנט ולא מצאתי פרטים
תודה
ריקו

נמרוד
16-11-13, 21:41
לפי לינקולן, עד 5/16" או 8 מ"מ.

זה הרתכת?

http://youtu.be/w4qxQgKv14M

riko
17-11-13, 20:05
כן זו הרתכת
אבל נראה לך הגיוני 8 מ"מ ????
עכשיו מצאתי שהדיוטי סייקל שלה הוא 90אמפר ב- 20% , מה הכוונה ?????
הם גם אומרים שלברזל בעוביים גדולים מ- 3 מילימטר , אפשר להשתמש בחוט עם גז פנימי , מה הכוונה ?
תודה

אפרים
17-11-13, 23:54
כן זו הרתכת
אבל נראה לך הגיוני 8 מ"מ ????
עכשיו מצאתי שהדיוטי סייקל שלה הוא 90אמפר ב- 20% , מה הכוונה ?????
הם גם אומרים שלברזל בעוביים גדולים מ- 3 מילימטר , אפשר להשתמש בחוט עם גז פנימי , מה הכוונה ?
תודה
נראה לי שאם חברה כמו לינקולן מציינת 8 מ"מ אז אתה יכול לסמוך עליהם.
חוט עם גז פנימי משמש לריתוך ללא בלון CO.
הייתי מציע לך לפנות בה"פ לעידו לוריא שהוא גם מקצוען גם בחור שעוזר מכל הלב וגם מחזיק אצלו מפלצת של לינקולן.
כמו שאני מכיר אותו לא תצא אצלו בידיים ריקות.

מוני אורבך
18-11-13, 06:32
היתרון הגדול של רתכת מיג (לחובבים) הוא בפחים הדקים 3 מילימטר ומטה מעל לזה אתה יכול להשתמש בריתוך אלקטרודה
. רתכות אלקטרונית לאלקטרודה עולות הרבה פחות שוקלות הרבה פחות ועושות עבודה מצוינת.
הבעיה הגדולה של אלקטרודה היא בפחים דקים. אלקטרודה בגלל שהיא עבה יחסית קשה להתמודד עם פח בעובי 1 מילימטר
כאן היתרון הגדול של מיג. אפשר להשתמש בחוט עד 0.6 מילימטר. מה שאומר שאפשר לרתך גם פח בעובי 0.8 !
לכן לחובב לקנות רתכת מיג שיכולה לרתך 8 מילימטר זה בזבוז כסף. הם מאוד מאוד יקרות.
עדיף לקנות רתכת מיג קטנה עבור פחים דקים ואלקטרונית טובה עבור 5 ומעלה. יעלה פחות ויהיה הרבה יותר פרקטי.
המצב שונה כמובן אם אתה מסגר מקצועי. אבל זה לא המצב עבור רובנו.
חוט מוגן במיג הוא חוט ברזל המכיל גם חומר מגן (שלקה) כך אתה לא צריך co לריתוך.
יתרונו הוא גם חסרונו. בסוף הריתוך יהיה לך שלקה על הריתוך.
בנוסף הוא מאוד יקר ועבה יחסית כך שאי אפשר לרתך בו פח דק. וזה עבור החובב מבטל את הצורך בו.

riko
18-11-13, 19:50
הבנתי , תודה .יש לי רתכת אלקטרודה של deka , מצויינת .
יכול להיות ששניהם יחד יהוו פתרון לקשת רחבה של עבודות .

נמרוד
18-11-13, 21:44
מוני, רתכת מיג "ביתית" ממוצעת שאתה קונה היום - כמו הJasic שראית אצלי, ואני מניח שגם הלינקולן הזו - מרתכת בקלי קלות גם 5-6 מ"מ בלי להתאמץ. וזה הרבה, הרבה יותר קל מאשר אלקטרודה, הרבה יותר מדויק, שלא לדבר על מהיר, ובלי השלאקה המחורבנת. ברגע שאתה עובר למיג, אתה לא רוצה לשמוע מאלקטרודה, לא משה לאיזה צורך, עבה או דק, גדול או קטן. באחריות :)

מוני אורבך
18-11-13, 22:26
ריקו דיבר על 8 מילימטר לא על 5-6.
רתכת אלקטרונית רגילה (ואני מניח שגם ה jasic אם משתמשים אתה באלקטרודה) יכולה לרתך 8 מילימטר.
אלקטרונית טובה יכולה לעשות זאת רצוף לאורך זמן.
אבל מיג קטנה (ולצורך זה גם jasic היא קטנה) לא יכולה או קשה לה לרתך 8 מילימטר. וגם אם היא תוכל אי אפשר יהיה לעשות זאת לאורך זמן.
שילוב של השנים יתן את הפיתרון גם לפחים עבים (8 מילימטר) וגם לדקים (1 מילימטר).
עד כמה צריך לרתך 8 מילימטר? לא יודע, אבל כנראה שלחובב לא הרבה...

נמרוד
18-11-13, 22:29
מוני תקרא שוה את ההודעה הראשונה, הוא כתב 5-6, לא שמונה.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

מוני אורבך
19-11-13, 06:02
אם זה המצב אז אכן רתכת מיג קטנה חד פאזית תספיק לכל הצרכים.
ובלבד שהשימוש יהיה לזמן קצר עם הפסקות ארוכות כי זמני המחזור של רתכות קטנות בזרם גבוה קטן.

motorica.net
21-11-13, 15:36
מוני, רתכת מיג "ביתית" ממוצעת שאתה קונה היום - כמו הJasic שראית אצלי, ואני מניח שגם הלינקולן הזו - מרתכת בקלי קלות גם 5-6 מ"מ בלי להתאמץ. וזה הרבה, הרבה יותר קל מאשר אלקטרודה, הרבה יותר מדויק, שלא לדבר על מהיר, ובלי השלאקה המחורבנת. ברגע שאתה עובר למיג, אתה לא רוצה לשמוע מאלקטרודה, לא משה לאיזה צורך, עבה או דק, גדול או קטן. באחריות :)

+ 1
ואם תקנה את ה JASIC ובכל זאת תרצה/תצטרך לרתך באלקטרודה, זה גם אפשרי.

riko
21-11-13, 21:43
תודה על העזרה

עידו לוריה
21-11-13, 21:55
סלט חצילים עם ריבה עשיתם פה :)

עידו

riko
22-11-13, 13:57
תעשה קצת סדר עידו..... זה די דחוף ..

זה הקישור לקובץ של הרתכת
http://www.lincolnelectric.com/assets/servicenavigator-public/lincoln3/im387.pdf

asafk
22-11-13, 14:33
לי יש רתכת עם נתונים דומים ובוא נאמר שגם כשהיא ב"פול ווליום" יותר מ 3 ממ זה לאנןס אותה.
וגם אז הדיוטי סייקל מאוד נמוך.

אסף.

עידו לוריה
22-11-13, 22:42
זו רתכת של חברה אחת המובילות בתחום והאיכות בהתאם .
זו רתכת לסלילים "רגילים " וגם לסלילים בלי גז ( flux cored , ודרך אגב הגז לא נמצא בפנים כמו שנכתב פה אלה זו אבקה כמו באלקטרודה שנמצאת בתוך הסליל בגלל זה נקרא "סליל ממולא ") שזה אומר שאפשר לשנות לה את הקוטביות , מה שטוב מאוד במקרה של ריתוך חומר מגולוון או ריתוך ברוח .
הדיוטי סיקאל שלה 140A ב - 12V ב- 20%
100A ב - 19V ב - 60%
75A ב - 18V ב - 100%
שזה אומר שעם תעבוד רצוף על 140A אז 20% מהזמן תוכל לעבוד בעוד בשאר היא תתקרר ולא תוכל לרתך , המשמעות של זה בתכלס אינה רלוונטית מהסיבה הפשוטה שלא תגיע ליכולת לרתך 20% משעה רצוף ב- 140A זה מצב נדיר אפילו בבתי מלאכה מקצועיים .
זו רתכת שעונה על כל צורך ביתי/ חובבני ++ .
אין צורך להחזיק מעבר למכונה כזו גם רתכת אלקטרודות .
זו רתכת שיודעת לעבוד עם סליל עד עובי 1.2 מ"מ כך שאין שום בעיה לרתך חומר בעובי של 10 מ"מ , מה גם שניתן יותר עבה בכמה מעברים .
רתכת MIG יודעת לרתך בכול מגוון העוביים שבעיקר מה שקובע את ההצלחה זה הרתך ולא הרתכת , לריתוך SMAW אין שום היתרון על רתכת MIG ויותר יש לו הרבה חסרונות לרתך חובב ודורש מיומנות גבוהה לאין שעור , עד לפני כמה שנים היתה בעיה שהסלילים הגיעו רק ב - 15 ק"ג ואז סליל כזה היה מחליד ומתקלקל ( אצל רתכים חובבים שלא עובדי כל יום ) אבל היו יש סלילים של 5 ק"ג וגם זו כבר לא בעיה .

עידו

sus
23-11-13, 06:56
שזה אומר שעם תעבוד רצוף על 140A אז 20% מהזמן תוכל לעבוד בעוד בשאר היא תתקרר ולא תוכל לרתך , המשמעות של זה בתכלס אינה רלוונטית מהסיבה הפשוטה שלא תגיע ליכולת לרתך 20% משעה רצוף ב- 140A זה מצב נדיר אפילו בבתי מלאכה מקצועיים .
עידו

תיקון קטן,
ה-duty cycle הוא מתוך 10 דקות ולא שעה, ככה שמדובר על 2 דקות ב-140A. לא ממש הרבה.
דוד

עידו לוריה
23-11-13, 08:51
duty cycle לא מתייחס לזמן משויים אלה לתהליך רציף לאורך זמן וכמה מתוך הזמן ב - % התעליך מתבצע , זה יכול להיות גם יום שלם של 10 שעות או כמו שכתבת 10 דקות .

עידו

עידו לוריה
23-11-13, 09:32
duty cycle לא מתייחס לזמן מסוים אלה לתהליך רציף לאורך זמן וכמה מתוך הזמן ב - % התהליך מתבצע , זה יכול להיות גם יום שלם של 10 שעות או כמו שכתבת 10 דקות שמתוך הזמן הזה % מסוים התהליך יתרחש .
בריתוך באופן כללי זה מושג די תאורטי מסיבה פשוטה שכמעת בכול סוג ריתוך אין מצב לעבודה ברצף תמיד ישנן הפסקות ואז המכונה יכולה להתקרר ולכן אין כמעת משמעות ל - duty cycle רק במקרא של ריתוך של מכונות אוטו' / רובוטים יש לזה משמעות וגם לא תמיד , אחד היוצאים מהכלל זה ריתוך רציף של פרופילם עם תפר בתהליך היצור שלהם שזה דוגמה טובה לריתוך מתמשך לאורך זמן ארוך מאוד בלי הפסקה כמעט .
ולכן לרוב אין כמעת משמעות לבחירת מכונה לפי ה - duty cycle שלה .

עידו

נ.ב : מנהלים יקרים תוך כדי עריכה נגמר לי הזמן המוקצב אולי יש אפשרות להאריך קצת את הזמן ?

sus
23-11-13, 09:35
duty cycle לא מתייחס לזמן משויים אלה לתהליך רציף לאורך זמן וכמה מתוך הזמן ב - % התעליך מתבצע , זה יכול להיות גם יום שלם של 10 שעות או כמו שכתבת 10 דקות .

עידו

עידו, ראה קישור לעמוד מתוך האתר של מילר.

http://www.millerwelds.com/products/helpmechoose/basics6.html

זה גם מאד הגיוני, תחשוב שאם מדובר בזמן של 24 שעות, אין משמעות (כמעט) למונח דיוטי סייקל- אתה יכול לעבוד רצוף במשך 4.8 שעות (20%).
ואם מדובר בזמן של 10 דקות אתה יכול לעבוד רצוף רק 2 דקות- מאד משמעותי....
דוד

riko
23-11-13, 16:45
תודה על ההסבר המפורט .
עדיין לא הבנתי איך אפשר לרתך 10 מ"מ ברזל עם הרתכת הזו כאשר האמפרז' שלה נמוך יחסית ?
או שלא ירדתי לסוף דעתך :confused:
אשמח לדעת האם בברזל העבה צריך לעבור לחוט ממולא , או שהסליל הרגיל מספיק ?
עידו בנוסף איזה סליל ממולא אתה ממליץ לקנות ?
הכוונה סוג ודגם ?
תודה
ריקו

riko
23-11-13, 19:05
עוד דבר קטן בקובץ ה - pdf של הרתכת וגם במדבקה שנמצאת בצד הפנימי של הדלת של הרתכת מצויין שמעובי של 3.5 מ"מ ומעלה יש צורך
לעבור לחוט הממולא בעובי של 0.9 או 1.2 מ"מ , האם עם החוט המומלא ניתן לרתך ברזל עבה ? , כלומר האם איתו זה יהיה טוב יותר ?
מה השינויים שאני צריך לעשות ברתכת על מנת שתוכל לקבל חוט ממולא של 1.2 מ"מ ?
האם צריך קפיץ פנימי + גלגל מוביל + דיזה שונים ?
כי בקובץ של הרתכת הם מציינים שצריך קיט שכולל כמה חלקים על מנת שהיא תוכל לקבל חוט של 1.2 מ"מ
מה דעתך ?
תודה
ריקו

עידו לוריה
23-11-13, 20:17
הכן ב - pdf מצוין כך ויש שם גם את הקיט שצריך לחוט 1.2 .
בגדול צריך ידית שמסוגלת לקבל חוט כזה וגם גלגל מזין שמאים לכך וגם דיזה מתאימה לסליל 1.2 .
סליל ממולא קיים בארץ וניתן לקניה אצל כל הספקים ( אני רוכש אותו מחברת מ.ב ) אני לא זוכר את השם המקצועי שלו , עם תרצה אני יכול לבדוק ( אתה יכול ליצור איתי קשר 0527468878 ) .
ריתוך של חומרים עבים לא תמיד מתבצע במעבר אחד לפעמים בכמה מעברים ולכן גם עם סליל דק ו - A נמוך אפשר לרתך חומר עבה מה נקרא תפר שורש ותפרי כיסוי .

עידו

מוני אורבך
23-11-13, 21:10
למה להתעקש ולעבוד עם הכלי הלא נכון?!
כן אפשר אולי לרתך חומרים עבים מ 5 מילימטר עם מיג קטנה, ויש טכניקות לזה.
אבל צריך לעבוד בהפסקות ארוכות ועם כמה מעברים.
עם אלקטרודה 3.5 לעומת זאת עוצמת החדירה הרבה יותר גדולה ולכן אפשר לעשות זאת כבר במעבר אחד.
ואם יש לך כבר אלקטרונית טובה אז תוכל לבצע זאת ללא הפסקה כלל.
אלקטרונית טובה יש לך כבר, אז מה הבעיה?
כמו שכבר כתבתי מיג קטנה טובה עד מכסימום 5 מילימטר (בלחץ)
מעבר לזה עדיף להשתמש באלקטרודה עבה שתעשה עבודה יותר טובה ובקלות.
אבל ריקו למה אתה כל כך מודאג מפחים עבים? מתי כבר יוצא לך לרתך פח 8 מילימטר? פעם בשנה.
הרבה יותר נפוץ לחובב לרתך 2 או 3 מילימטר, ולזה מיג קטנה מצוינת.
יותר מזה היתרון הגדול הוא לרתך פחים דקים, ואז אתה יכול לבצע תיקוני פחחות בעצמך.

riko
23-11-13, 21:34
כן מוני יש אמת ונכון במה שאתה אומר , אין ויכוח !!!
אבל אני דפוק במובן שאם הייתי יכול לרכוש רתכת של 350 אמפר תלת פאזית עם מזין חיצוני ושיהיה לה אפשרות לריתוך tig עם גל מרובע
בשביל לרתך פעם בשנה איזה חתיכת אלומיניום , הייתי עושה את זה .
מה שאני אומר זה שבכלי עבודה מאז שאני מכיר את עצמי תמיד אני נמשך להכי חזק הכי טוב והכי גדול
דפוק ................:):cool:

אבל כיוון שאי אפשר את הכל , אז העצה שלך מעשית הרבה יותר
תודה !

riko
23-11-13, 21:38
הכן ב - pdf מצוין כך ויש שם גם את הקיט שצריך לחוט 1.2 .
בגדול צריך ידית שמסוגלת לקבל חוט כזה וגם גלגל מזין שמאים לכך וגם דיזה מתאימה לסליל 1.2 .
סליל ממולא קיים בארץ וניתן לקניה אצל כל הספקים ( אני רוכש אותו מחברת מ.ב ) אני לא זוכר את השם המקצועי שלו , עם תרצה אני יכול לבדוק ( אתה יכול ליצור איתי קשר 0527468878 ) .
ריתוך של חומרים עבים לא תמיד מתבצע במעבר אחד לפעמים בכמה מעברים ולכן גם עם סליל דק ו - A נמוך אפשר לרתך חומר עבה מה נקרא תפר שורש ותפרי כיסוי .

עידו
כן הידית מתאימה לקבל קפיץ מוביל עד 1.2 מ"מ .
בקשר לתפר שורש ותפר כיסויי , זה נראה לי קטע מקצועי שצריך לראות ולהבין אותו
אני מקווה שמ.ב. ידעו על מה מדובר ( הכוונה לקיט ) , אצור איתם קשר בהקדם .
ושוב תודה על העזרה והטלפון לבירורים ......
ריקו

יונימוג אדום
24-11-13, 20:15
ריקו , ערב טוב .
כמו שכבר אמרתי לך , יש לי רתכת מיג 160A של חברת FDB שזאת חברה איטלקית המייצרת רתכות של לינקולן באיטליה תחת שם אחר .
כאשרה התחלתי לעבוד איתה היא פשוט ריתכה גרוע , משיחה עם הספק הבנתי שהבעיה היא בכבל ההזנה - חייב להיות כבל עבה מאוד אחרת יהיה מפל מתח והריתוך יצא גרוע .
ניסיתי חיבור ישיר ללוח , ואכן הרתכת עובדת מצויין ( לדעתי לא יותר מפח 3 מ"מ ) , אולם כאשר עבדתי בערב והדלקתי תאורה שוב פעם הריתוך יצא לא טוב .
בקיצור - הרתכות הקטנות הללו מיועדות לעבודות פחחות ואולי קצת מעבר לכך .

אילן

-->