PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוזוקי ג'ימני?

Oriana Ostfeld
19-11-13, 18:51
היי,
עד היום יש אצלי יונדאי אקסנט. רכב שנוסע ולא יותר מזה.
עכשיו אני מחפשת לרכוש ג'יפ עם דגש על קטן (לא משהו ארוך ומטורף).
יחד עם אח שלי הגענו למסקנה שסוזוקי ג'ימני הוא האוטו עבורי. עושה שטח מעולה, עושה כביש מעולה וכו'.
הבעיה? לאחר התייעצות עם המוסכניק שלי ( לקח שנים עד שמצאתי מוסכניק שאני סומכת עליו והוא הגון ולא יקר!) הוא הסביר לי שג'ימני לו בדיוק רכב אמין ושחלקי החילוף שלו יקרים וזה יכול לגרום לבעיה (עצם היותי סטודנטית שחסכה 4 שנים עבור רכב ראוי). לאחר חיפוש קטן לגמרי ראיתי באמת שהרבה מהרכבים האלו עברו כבר גיר.
אז יאללה אנשים: לרכוש ג'ימני? מה היתרונות? מה החסרונות?
אם לא ג'ימני מה כן? הציעו לי טויוטה ראב 4 שהוא די מעפן בשטח וגם יקר מאוד במחיר (שנת 2002 עולה בסביבות ה50 אלף).

אז מה הקריטריונים שלי? לפחות שנת 2003, יד לא מעל 4, ק"מ לא מעל 150. ושבסך הכל יהיה רכב אמין שישאר איתי לפחות 5 שנים בלי שאצטרך לתקן אותו בסכום ששווה הרכב עצמו.

תודה,
אוריאנה

asafk
19-11-13, 20:05
ג'ימני באופן כללי רכב אמין וטוב.
נכן, יש נקודת תורפה יקרה והיא הממסרת האוטומטית.
הפתרון הראשון הוא לשים כמה אלפי שקלים בצד. אם יהיה צורך הם יהיו שם בשביל הגיר... מקסימום תרוויחי קצת.
הפתרון השני הוא לקנות ג'ימני מהשנתונים המאוחרים יותר עם גיר יותר אמין.
הפתרון השלישי הוא לקנות ידני...
הפתרון הרביעי הוא לקנות... ולהתקין מצנן נוזל ממסרת חיצוני שמונע את הבעיה ברמה מסויימת.

אבל ג'ימני.. באופן כללי.. הוא בחירה מצויינת.

אסף.

Oriana Ostfeld
19-11-13, 22:08
כמה היית אומר שכדאי לשים בצד לתיקונים? ובלי קשר כמה פלוס מינוס עולה לשפץ גיר?
אני חדשה בתחום אז תרגיש חופשי להעמיס במידע שגם לא קשור למחירים (אני מאוד מאוד אשמח!)

שגיא S
19-11-13, 22:27
לשפץ גיר בערך 7000 שקל.
להשאיר בצד לתיקונים - תלוי איזה רכב תמצאי...הכי טוב זה רכבים מ2006 ומעלה עם VVT.

תקראי פה קצת:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=80707

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=79535

ותשתמשי באופצית החיפוש...למזלך הג'ימני רכב מבוקש ולכן יש הרבה מידע בפורום על מה לחפש/לבדוק ולשאול לפני רכישה

zerez
20-11-13, 13:48
כניראה שהמוסכניק שלך לא יודע לטפל בג'ימני.
ב 6 השנים האחרנות היו לי 2 ג'ימנים שנסעו בכביש ובשטח ועלות האחזקה היא לא יותר מיונדאי אקסנט,
הרכב אמין והחלפים זולים רק צריך מוסך שיודע לטפל בהם.

ג'ימני הוא קטן, קופצני ויש לו מנוע 1300, לא להיט בכביש אבל עביר מאוד בשטח.

liontamer84
20-11-13, 14:09
על איזה סוג של טיולים / שטח את בונה?

הג'ימני הוא דיי פשרה בכביש, ואם רוב הזמן את הולכת לבלות בכביש, ובשטח את בונה רק על שבילים,
אולי שווה לחפש אלטרנטיבה קצת יותר מפנקת.

-->