PDA

צפייה בגרסה מלאה : 82 כוחות סוס בדינמומטר!!!

shawa
16-06-05, 00:19
היום כחלק מבדיקת לפני קניה נמדדו בדינמומטר לא פחות מ82 סוסים צוהלים בסמוראי !!!!
אפילו אני הייתי מופתע, כנראה שלא הערכתי מספיק את הרביעיית יפנים חמי מזג שמחוברים לסעפת יניקה.
אך.... מיקוני מיקוני...... אילו שנתיים נפלאות היו... :twisted:

אלון_ק
16-06-05, 00:27
1. כל הכבוד!
2. רוצים גרפים. מתי ההספקים מתקבלים, איפה הם שונים מאלו של סמוראי רגיל וכו'.
3. מה בדיוק מותקן אצלך, הכל כולל הכל.

shawa
16-06-05, 14:58
בקשר לגרפים ..אני אבדוק עם הבחור שלקח את הרכב לבדיקה אם הם אצלו אם לא אני אבדוק במכון עם יש להם הסטורית בדיקות בדינמומטר(תקלה שלא חשבתי מיד על לקחת את הדוח עם הגרפים בשביל הפורום) מה שבטוח זה שהרכב אהב את הטורים הגבוהים הרבה יותר מאשר כשהיה קרבורטור בודד.
לייצור הכוח אחראי מנוע 1300 מהדור החדש (1294 סמ"ק) לא יודע להגיד של איזה שנה.
ליניקה ולדלק אחראים קיט 4 קרבורטורים של מיקוני (דיזות ההאצה הוקטנו עקב עודף דלק בכל לחיצה על הדוושה, הקיט מיועד גם ללא שינוי למנוע של ויטרה).
פלאגים בוש שלוש אלקטרודות, חוטי הצתה אורגינלים, קידום הצתה קבוע וניתוק וקום קידום ההצתה. במערכת הפליטה הוחלף הדוד האחורי לדוד פתוח לגמרי( דוד אמצעי של פסאט).
במערכת העברת הכוח הוחלף הטרנספר לטרנספר 1000 וצמיגים 215.
לא נראו בעיות מכללים כתוצאה מהגדלת ההספק, הצלבים תקינים ותושבות הגיר והטרנספר תקינות .
שחף

אלון_ק
16-06-05, 15:18
איך אתה מאזן 4 קרבורטורים? לי אחד זה כבר יותר מדי... :lol: ברצינות, כמה זה קשה?

איך הקרבורטורים מתנהגים בשיפועים קיצוניים? האם בעיית הזנת הדלק נפתרת?

כמה זמן המערכת מורכבת (המיקוני)? איך אמינותה יחסית לקרבורטור הרגיל של הסמוראי (כמה היא נסתמה וכו')?

מהי צריכת הדלק?

כמה עולה קיט כזה של מיקוני (יחד עם קישור, בבקשה)?

dizza man
16-06-05, 22:36
יש סט של מיקוני למכירה עם סעפת קומפלט 4 קרב' היה מורכב על 1300

אבל קצת יקר .. בסביבות 2000 +-

shawa
16-06-05, 23:11
בעיקרון ישנו בורג אחד שמאזן בני שני זוגות קרבורטורים ובורג כיווין סיבובי סרק לכל קרבורטור.
אני לא הצלחתי לכוון את סיבובי הסרק למצב שהאוטו עובד עגול לגמרי, פרט לזה האיזון בין הקרבורטורים פשוט מאוד . הקיט מורכב אצלי כמעט שנתיים ומעולם לא נתקלתי בבעית סתימת דלק או תקלה אחרת. בזויות הקיט עובד בצורה נפלאה גם בזויות קיצוניות ביותר ואני מתכוון לבאמת קיצוניות, אך אם הרכב נכבה בעליה קיצונית כזו לוקח מספר שניות להניע אותו ועוד כמה שניות אחרי ההנעה של מעט גימגומים.
מבחינת צריכת הדלק: כשהיה מורכב קרבורטור יחיד הרכב היה אוכל 1-8/9 בעיר אחרי כיוון במכון (8 כשאני נהגתי 9 כשהאישה נהגה) לאחר הרכבת הקרבורטורים הצריכה היתה 1-7/8 בעיר שוב... תלוי מי נהג, בסוף הקיט הזה רגיש מאוד ללחיצה חזקה על דוושת התאוצה (מבחינת צריכה) בגלל שכל לחיצה על הדוושה גורמת לכל ארבעת דיזות ההאצה לירוק דלק לצילנדר(אבל הם עושים את זה בצורה יפה..זרנוק ישיר לצילינדר)היתרון שהדיזות האלה נתונות למשחק.
היתה תקופה שאשתי נהגה ברכב קבוע אז החזרתי את הקרבורטור היחיד ואת הקיט הרכבתי אצל אחי (דביר מור) רק שאצלו היו גם הדרסים וטרנספר 1300. במבחנים מול סמוראים 1600 למינהם (בלי להזכיר שמות) לא נראה הבדל בין הרכבים.
בסוף .. לטעמי המנוע 1600 עדיף על הקיט אך ישנה בעיית העלויות התאמות וחוקיות של ה1600.
אם מישהו מוכר את הקיט ב1500 שקל כמו שדיזה אמר לא הייתי חושב פעמיים(בייחוד על 1600).
שחף

shawa
16-06-05, 23:14
שמתי לב שדיזה עידכן מעלי את המחיר ל2000.... עדיין שווה.

אלון_ק
16-06-05, 23:43
קלעתם לנקודה שלי. 2000 ש"ח לקיט (פחות בחו"ל?) ותוצאה טובה יותר מזו של ה1600 מבחינתי: יש פתרון לשיפועים (על 6 כ"ס אני לא אריב עם אף אחד). מה יותר מזה, זה יותר חוקי בהרבה.

עכשיו נשאלת השאלה כמה תעלה הסבה מלאה להזרקה לסמוראי לא מוזרק כדי לקבל מושג על עדיפויות. אני מעדיף מערכת מוזרקת עם 84 כ"ס ע"פ הקיט הזה, אם העלויות דומות אז נפתרה בעיית ה1600 מבחינת כדאיות למשתמש הממוצע. לשורפי הצמיגים תמיד יהיה עדיף 1.6 משופר, אבל לשאר... I VOTE 1.3.

אני לא מחפש לקנות כזה כרגע, אבל תודה על המידע בכ"ז.

נמרוד
17-06-05, 00:43
אלון - בין כדור 5.56 בראש לבין ארבע קרבורטורים - אני בוחר את הכדור. פחות כאב ראש.

המהנדס
17-06-05, 01:10
עם כזו צריכת דלק עדיף לעבור ל JEEP לא ?

פשוט נהרס היתרון הקטן של הסמוראי על שאר רכבי השטח.

six 4 life
17-06-05, 02:16
אני בראש של המהנדס.

אחד היתרונות הבודדים אם לא היחיד של סמוראי סטנדרטי על ג'יפ בסיסי אחר, הוא צריכת הדלק הנמוכה שלו.

ברגע שלקחת את זה, אין שום יתרון לסמוראי לפי דעתי.

אמין?
בסדר. כבר סוכם רבות שאמינות לא נקבעת ברוב המקרים על פי היצרן אלא על פי רמת הכלי ומצב תחזוקתו.

אז למה, שמישהו ינסע על סמוראי שעושה 1 ל7?
אז שיפרת את המנוע וסחטת 82 כ"ס, ואכן זה שיפור ענק ביחס למנוע הבסיסי שלו ואני בטוח שהפאן אדיר והסיפוק גם כן.
אבל תגיד... מה דעתך לדבר באלפי סמ"קים במקום בכמה מאות... :twisted: ?
נניח לכיוון של 4,000 סמ"ק ומעלה, ועוד לפני שנגעת במנוע...? :twisted:
משהו בכיוון של אמריקה...... אם אתה מבבבבבבין למה אני מתכוווווון.... :twisted:
ומה דעתך על סרנים רחבים באמת במקום לשחק בקקי :twisted: ?
ועל מידת צמיגים התחלתית של 31' :twisted: ?
ועל יותר מקום בג'יפ עצמו לציוד וכו' :twisted: ?
ועל יותר פוזה :twisted: ...?

לא אני לא יאמר את זה...
בעצם למה לא?

עם סמוראי שעושה 1 ל7 כדי להגיע ל82 כוחות סוס- סיקס יהיה זול יותר וחזק יותר בכל רגע נתון.
אבל מה אני יודע..אני סתפ פנאטי :twisted:

בעצם......... סופה תתן עוד יותר טירוף באותה צריכת דלק של הסמוראי שסוחט בלחץ 82 כוחות סוס... :twisted:

בכל אופן
לסיכום
דעתי היא שכדי להחזיק סמוראי שעושה 1 ל7 , צריך להיות אהבל עם חיבה לא מוסברת לסינים/יפנים :twisted: או באמת מטורף על האוטו.(שאם זה המקרה אני בעד כמובן.)

בכל אופן, כל הכבוד על התוצאה.

-ארז 8) -

shawa
17-06-05, 12:10
האמת ארז... מי שמחזיק סמוראי הוא באמת מטורף..בייחוד עם יש לו 4 קרבורטורים אבל אתה מכיר מישהו בפורום שהוא לא מטורף??? אם כן צריך לחסום לו את הכניסה לפורום :wink:
ועכשיו ברצינות...לפני הסמוראי היתה לי סופה 96 בצורה שאני נוהג היא צרכה 1-4/5 בעיר
עד שהגעתי למצב שכואב לי הלב(הכיס) ללחוץ למרות הכיף האדיר(ששום דבר לא יחליף אותו). הנתונים שנתתי לגבי הסמוראי הם נתונים אובייקטיבים לגמרי עם עיגול כלפי מטה (צמיגים 215 , במדידה עם GPS נמדדו על 200 ק"מ שהראה הספידומטר 212 ק"מ .אני לא בא להשלות פה אנשים בקשר לצריכה... אבל בשביל רכב סגור,נעול,מזגן, עם צמיגים 215 ונסיעה בטורים שלא מביישים הונדה vti ה1-7/8 שהאוטו צורך לא כל כך נורא...בייחוד כשאתה נהנה מכל צליל שהוא מפיק. ושוב אני אומר עם קרבורטור יחיד הוא היה אוכל 1-8/9 כך שאל תאמין לסיפורים של 1-11 בסמוראי (גם הסמוראי של המהנדס שאמר שעדיף JEEP בצריכה הזו אוכל 1-8/9 . אם הרכב לא היה נמכר עידן הייתי עושה לך סיבוב כשהיינו נפגשים במכון...לדעתי היית משנה דיעה ובמקום למכור את הסמוראי היית מביא כזה קיט).
שורה אחרונה-לכל בעלי הסמוראים הסטנדרטים - חבר שלי רצה לקנות ממני את הקרבורטורים לפני שמכרתי את הרכב... אמרתי לו שב 2000 שקל יקנה קודם נעילה אחורית, יחסוך עוד 2000 כדי להחליף טרנספר ורק אז שיחסוך 2000 נוספים ויקנה את הקיט.
שחף
נ.ב ארז.. 82 כ"ס על 800 ק"מ זה בערך כמו 120 כ"ס על טון וחצי :twisted:

shawa
17-06-05, 12:26
אני אומר שוב.. אל תשווה את הקיט הזה נמרוד ל4 קרבורטורים באלפא, היתה לי בזמנו סוד TI שהשתלתי בה מנוע 1700 עם 4 קרבורטורים 44 מ"מ של וובר, היה סיוט לכוון אותם כל סוף שבוע. אם מתרגלים לזה שהרכב לא יציב בסרק אין מה לגעת בכיוון של הקיט של קלמיני, אבל אני מתחיל להישמע כמי שיש לו מניות בחברה אז מעכשיו אני יתן רק חסרונות:
1. אין מה לעשות...צריכה מוגברת.
2. יונק אויר משני פילטרים פתוחים...צריך לדאוג לשמן אותם הרבה.
3. הפילטרים יושבים יותר נמוך מהמקורי כך שיש יותר סכנה בחציית מים עמוקים.
4. בנייה של שנורקל מעט בעייתית.. צריך ליצור מבנה מלבני אטום למים שיתלבש מעל הפילטרים הקיימים.
5. המנוע לא עובד עגול בסרק.
6. חיי המנוע מתקצרים עקב התלהבות יתר של הנהג :twisted:
שחף

סוזי המשתוללת
18-06-05, 00:36
ארז
הבעייה של בעלי סיקסים היא "הבנת הניקרא"
אם לא שמת לב צריכת הדלק כשהאישה נוהגת בעיר היא 1/8 שזה סיקס שעומד כבוי במקום לא אוכל :twisted:
חוצמזה זה אומר 82 כ"ס לטונה כמה יש לסיקס? קצת פחות אם אני זוכר נכון
עכשיו ברצינות
לדעתי חבל על הכסף
תוצאות דומות ניתן להשיג עם קרב אחד משופר למשל קרב סוויפט מביא את המנוע הזה במקור ל75 עם צריכת דלק סבירה עוד יותר
קרב l200 עם דיזה משנית מוקטנת ייתן עוד יותר ובסרק האוטו יעבוד כמו עם הקרב הרגיל
גם צריכת הדלק נשארת זהה (עד שפותחים את לוע מס 2 :twisted: )
בעיית השיפועים נפתרה אצלי כל כך טוב שהאוטו המשיך לטפס גם כשהאף בכיוון השמיים עד שנגמרה לו האדמה מתחת לגלגלים ואז הוא ביצע פליקלק לאחור עם צוקהרה ובורג :D
או בקיצור חבל על ה 2000 ש"ח עדיךף להשקיע אותם בטרנספר

debilezem
18-06-05, 21:47
שאלה של צעירים:
איך קרבורטור של סוויפט פותר את בעית השיפועים?
איפה משיגים?
כמה זה עולה?
ואיך הוא מתאים (כלומר מה צריך לפתוח, לסגור, לרתך, לנסר, לשייף, לקדוח ולעקם)
בשביל שישב בול בסמו שלי?

combina347
19-06-05, 00:43
אין כל שינוי בהתקנה לא צריך לנסר לשייף או לשנות
ההבדל היחידי הוא שהקרבורטור נראה מסובב מעט ז"א הצינורות של הבנזין
באים מכיוון אחר אך כל השאר בדיוק אותו הדבר
אני לא יודע אם קרבורטור סוויפט משפר משהו לא בכח המנוע ולא בזוויות
אם בכל זאת אתה מחפס קרבורטור כזה אז יש לי

אלון_ק
19-06-05, 00:59
קובי, אתה מדבר מנסיון לגבי ההתאמה? אתה יודע בוודאות שאין צורך בשום שינוי של אף דיזה, לדוגמא?

debilezem
19-06-05, 01:40
אם זה לא עוזר בהספק, ולא בזווית אז מספיק לי הקרבורטור שלי...
לעומת זאת אם יש בזה תועלת יש על מה לדבר!

סוזי המשתוללת
19-06-05, 10:50
אלון
אני מדבר מנסיון
קרב סוויפט מתאים בול אחד לאחד ללא שום שינוי כולל בדיזות ומספק עוד כמה סוסים במנועים החדשים בעלי יחס דחיסה גבוה יותר
פתרון בעיית השיפועים לא קשור לדיזות אלא לנשמים של תא המצוף שמציפים את הלועות באופן ישיר בקפיצות מעל זווית מסויימת וזה בגלל המבנה הבסיסי של הקרב ומיקום תא המצוף בחזית הקרב
הפתרון פשוט להגביה את הנשמים עד למקסימום האפשרי בתוך מכסה הקרב
בקרב סוברו למשל תא המצוף נמוך משמעותית מאשר בסמוראי ולכן הוא מתאים יותר ופותר את בעיית ההצפה בקפיצות /שיפועים בסטנדרט
לגבי האמינות של הקרב הנ"ל
הקרב של סוזוקי הוא מאד אמין מה שכן כשחוסכים ולא מחליפים בזמן צינורות דלק ישנים מגומי הם מתפוררים ויוצרם את סתימות הדלק
מאז שהחלפתי את כל צינורות ומחברי הגומי במערכת הדלק תמו צרותי ואני מדבר על 3 שנים ללא גמגום

dizza man
19-06-05, 16:49
לקרב' סוויפט צריך רק להתאים 4 גוז'ונים קצרים לסעפת יניקה
והוא יותר חזק מסמוראי עקב דיזות יותר גדולות 100 ו140 במקום 84 ו114
רק צריך לתת לו יותר אוויר, הפחית המקורית של הסמוראי קצת חונקת

נסעתי עם כזה אחלה קרב' אבל סובארו יותר חזק

combina347
23-06-05, 04:09
אתם פשוט מז**** את השכל
אני אומר לכם בוודאות שהיה לי קרבורטור סוויפט על הרכב
כרגע הוא יושב בארון אני מוכן לצלם לכם אותו ולצלם את הקרב' של הסמו
ולהוכיח לכם שהם אותו דבר ומתחברים אותו דבר גם מבחינת נסיעה בשטח
רק של סוויפט מסובב מעט

יש עובדות

dizza man
23-06-05, 21:20
קומבינה צודק אני התבלבלתי ... הקרב' שהיה מורכב אצלי זה של דייהטסו שרייד
1.3 16 שסתומים.. ה140 ו100

של סוויפט זה כמעט אותו קרב'

סוזי המשתוללת
25-06-05, 23:10
קומבינה
אל תרתח עזריאל על תרתח
הם טועים ואתה צודק
השינויים מינוריים וכוללים את חיבור הזנת הדלק וחיבור כבל הגז זה הכל
כל השאר זהה לחלוטין

debilezem
25-06-05, 23:39
טוב, הבנו שהשינויים מינוריים.
אבל מה יוצא מהעסק הזה (מספרים רבותי, מספרים) לא כ"כ ברור...

-->