PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסאן טראנו 2001

haylevy280
06-12-13, 21:15
היי שלום לכולם ותודה לעוזרים
אז ככה אני בן 17 ולא מזמן נגמר לי המלווה , יש לי תקציב די גדול 30 אלף לרכב , ולא מההורים הכל לבד !!!
הנני מתכנן לקנות ג׳יפ מסוג ניסאן טראנו קצר 2001 , יש לי אופציה לקנות אחת עם 300 אלף קילומטר , אין לי ידע רכב בנושא האוטו לאחר צמיגים ומצבר ! מתי מנוע כזה שובק את חייו ? אני מפחד מלקנות היום ומחר לנסוע לעשות אוברך או מנוע ! יש לציין שאני קונה אותו ב11 מתחת למחירון

ishc
07-12-13, 10:17
למה ילד בן 17 רוצה ניסן טראנו? נשגב מבינתי...
קנה ג'יפ פאן, כזה בלי גג שאפשר להתחרע איתו בשטח ולשפר אותו לרמת עבירות טובה. את ה-SUV למיניהם תשאיר לזמן אחר שבו פרטיות יותר חשובה.

dorobo
07-12-13, 10:49
למה דווקא טראנו? הוא צורך הרבה דלק והביטוח והטסט הכל יהיה יותר יקר

תפזול יותר לכיוון של סוזוקי ג'ימיני או סמוראי או אפילו ויטרה יכול להיות טוב

haylevy280
07-12-13, 12:35
חברים יקרים זוהי החלטתי , ג׳ימני ויטרה , אני לא מתחבר אליהם , ואני לא קונה בנזין , רק דיזל ,
ודרך אגב כסף אצלי זה לא בעיה ,
שוב תודה לכם על העזרה אם תוכלו רק לתת לי תשובות על השאלות ששאלתי אשמח מאוד , תודה לכם

אמיר ב.א
07-12-13, 14:04
איך כסף זה לא בעייה , אם יש לך רק 30K ש"ח ?

אתה זוכר לשים כסף בצד לישור קו , תיקונים , טיפולים וכו'?

300 אלף למנוע דיזל זה לא המון , אבל כמה תצטרך להשקיע בו מאוד תלוי במצב של הרכב , תעשה בדיקה במכון כמו שצריך ,שים כאן את הטופס תוצאות ותדע יותר

אם כבר החלטת על הכל לבד וכסף לא משנה לך , לא משנה מה יגידו , אז לך תקנה , ותלמד לבד , מה כן טוב ומה לא טוב.

tallevi
07-12-13, 19:40
לא מומלץ. ( גם כי כל המלצה אחרת עלולה להיחשב כשידול קטינים...)

טל.

haylevy280
07-12-13, 19:52
אם אפשר בבקשה לתת תשובות מדויקת , כמה מנוע כזה עושה קילומטר אם טופל כמו שצריך
וכמה עושה אחד שלא טופל כמו שצריך ??

dorobo
07-12-13, 20:02
כמה ק"מ מנוע כזה עושה זה לא מדע מדויק
לפי מה שאני יודע המנוע של הטראנו אמין אבל חייבים לבדוק שכל החלקים מקוריים
חלקים לא מקוריים גורמים לכל התקלות.

haylevy280
07-12-13, 20:12
אוקי בערך כמה הוא עושה , האוטו יד 4
שווה לשקול קנייה ? או לרדת מזה ?

אמיר ב.א
08-12-13, 10:20
זה ניראה לי כמו טרול זה ...

קיבלת כבר 5 תשובות .

haylevy280
08-12-13, 12:22
לא קיבלתי שום תשובה מדויקת , אני רוצה לדעת מספר , כמה עושה כל אחד עונה לי תשובה אחרת ואתה תדבר יפה ,

דרור ברלי
08-12-13, 12:43
אין תשובה מדויקת. לך תדע מה רכב עבר ב-13 שנים...
ענו לך לעניין - שמור על תרות דיבור בפורום.

ori abr
08-12-13, 12:49
לא ניתן לדעת כמה מנוע עושה, בטויוטה פראדו שלי הלך לי ראש מנוע ב 345 אלף קמ למרות שהרכב מטופל באדיקות ( אצלי כבר 7 שנים) ופשוט לא שמו לב שהמנוע התחמם.. אני מקווה שאתה מבין שלא ניתן לתת תשובה כמה המנוע עושה, זה משתנה מרכב לרכב וכמו שאמרו לך זה לא מדע מדויק.
אתה צריך לזכור שכמעט כל רכב 4X4 במחיר כזה ובשנה כזו צריך יישור קו ( בדרך כלל משאירים בערך 10 אלף ש"ח לישור פלוס מינוס) מעבר לזה, הרכב יד רביעית והוא רוצה 11 אלף מתחת למחירון...אני לא הייתי נוגע. אני יכול להגיד לך שמנוע מיבוא זה לא דבר זול ובהחלט יכול להסתיים ביותר כסף מאשר ההנחה של 11 אלף שהבחור רוצה...
אם כסף זו לא בעיה הייתי הולך על רכב יותר חדש..

שגיא S
08-12-13, 13:19
אני יודע שכבר הציקו לך פה...אבל אני הכי קרוב כאן מכולם לגיל שלך ( בלי להעליב את כל השאר)
אבל אני מציע לך לקנות רכב אחר שהוא לא טראנו. בזמן התיכון אתה לא רוצה להסתבך עם רכב שהוא מפלצת מוצצת שישאב לך את כל הכסף שאתה מרוויח ביושר.
אתה פשוט תתבאס, וכשלפני הגיוס תרצה לטוס לאנשהו - תראה שלא ישאר לך כלום.
יש לך גם הפרש של כמה אלפי שקלים רק בעלויות הקבועות בין טרנו לסוזוקי הקטנים.

אני ממליץ לך לקנות סמוראי או ויטארה, בתקציב הזה יישאר לך עודף מרכב מטוב ומשופר. אני מכיר כמה סמוראים טובים שישאירו אותך עם כמה אלפים טובים לביטוח ודלק.
ובנוסף יהיה לך רכב שנוח וזול לתחזק, שלא נדבר על היכולת בקיץ לסוע בלי גג....

דרור ברלי
08-12-13, 13:45
טראנו דווקא רכב די פשוט. יותר קרוב לפשטות של סוזוקי מאשר ל"מפלצות המוצצות".
מנוע יכול למות כבר אחרי 100K ק"מ ואפילו פחות, או להחזיק חצי מיליון ק"מ ויותר. הכל עניין של איך ננהג ואיך טופל. שני אלה הם נעלם מבחינתך.

העניין הוא שאוטו זה לא רק מנוע.
300K ק"מ זה רזומה מכובד לכל אוטו - מאחורי המנוע יש גם גיר, טרנספר, גלי הינע, סרנים, שילדה, מתלים, מערכת היגוי, מרכב, מזגן, מערכת חשמל.... להמשיך? כל אלה יזדקקו לתשומת לב ולתיקונים מתי שהוא. אל תתמקד רק במנוע אלא תבדוק לעומק גם את כל היתר. יש מצב שהמנוע טוב אבל מסביבו יש גרוטאה, ולהפך - אוטו יפה, טוב ושמור שרק זקוק להחלפת מנוע.
ברכבי שטח משומשים לעייפה הכל יכול להיות ולקרות. הנסתר רב על הגלוי.

haylevy280
09-12-13, 20:33
תודה רבה לכם לכל אחד שעזר שמעתי את התשובות , והחכמתי אני כרגע מגדיל תתקציב שלי , בעבודה כמובן ואביא משהו יותר נורמלי עם פחות הוצאות של תיקונים ודלק , נתראה בהמשך ...

-->