PDA

צפייה בגרסה מלאה : עם איזה שיפורים מומלץ להתחיל עבור טרופר בנזין

אורי ח.
11-12-13, 13:37
כבר 4 שנים אני נוהג על טרופר בנזין 2001.
הבעלים הקודמים הוסיף מיגונים ומדרגות צד. ואני המשכתי לנסוע עליו כמו שהו ללא שיפורים נוספים.

רק לפני כמה ימים נחשפתי לאתר וקראתי בעניין כתבות ושרשורים רלוונטיים.
מתוכם הבנתי שאפשר להוסיף מגוון של שיפורים כעומק הכיס.

אוסף חלקי של שיפורים ש "דגתי" בשרשורים השונים.

החלפת צמיגים לצמיגי שטח מלא - כולל הגדלת הצמיגים והקטנת ג'נטים ל 31/10.5/15
הוספת קולר למערכת הגיר
החלפת מוטות הגה
נעילה קדמית
החלפת משככים

אשמח אם תוכלו לסדר את הרשימה לפי יחס עלות תועלת כך שאדע איפה להתחיל, וכמובן להוסיף ולתקן אם לא דייקתי.
בנוסף הערכה לטווח עלוייות לכל שיפור, אם אפשרי.

אורי

raanan
11-12-13, 14:05
כבר 4 שנים אני נוהג על טרופר בנזין 2001.
הבעלים הקודמים הוסיף מיגונים ומדרגות צד. ואני המשכתי לנסוע עליו כמו שהו ללא שיפורים נוספים.
ראשית, ברוך הבא !
שנית, אם כך נהגת 4 שנים בלי צורך בשיפורים, כנראה שאתה לא באמת צריך אותם ....

רק לפני כמה ימים נחשפתי לאתר וקראתי בעניין כתבות ושרשורים רלוונטיים.
מתוכם הבנתי שאפשר להוסיף מגוון של שיפורים כעומק הכיס.
אני במקומך הייתי מבצע "שחזור לאחור" של כמה ימים אחורה לפני שנחשפת וקראת בעיון את השרשורים ....;)
אכן הבנת נכון, מחלת השדרגת יכולה לגרום לך להכיר את מנהל הבנק ולא בנסיבות טובות .... :p

רענן

שגיא S
11-12-13, 14:09
מניסיוני של שנתיים וחצי עם טרופר בנזין, ועוד כמה שנים בטיולים עם חבריי מועדון איסוזו טרופר:

1. קולר גיר עם ונטה ושעון. יש מדריכים איך לעשות. יכול להציל לך את הגיר ולמנוע הוצאה גדולה.
2. החלפת מוטות הגה - לא חובה, אבל אם אתה לא מחליף אז להסתובב עם ספייר באוטו וידע איך להחליף. אני בזמנו החלפתי למחוזקים ואת הרגילים שמתי בבגאז' למקרה חירום. שני המחוזקים עלו לי 600 שקל. - זו נקודת כשל מרכזית בטרופרים.

3. מפה זה כבר תלוי בך - צמיגים כשתצטרך להחליף אני ממליץ לעבור ל31 שטח מלא. סט צמיגים וג'אנטים חדשים יעלה באיזור ה4000 שקל. משומש - כמה שתמצא אבל בטח באיזור ה2500-3000 שקל אפשר לסגור את הפינה.
הגבהה - החלפה של קפיצים ובולמים ביחד - עולה באיזור ה4000 שקל, אולי פחות. נותן יותר גובה שנותן יותר בטחון, מגדיל מהלך מתלה וכל השיפורים הנלווים מכך.

נעילה קדמית - את זה תעשה רק כשתרגיש שהרכב כבר לא עומד באתגרים שאתה מנסה לעבור. שיפור שמקפיץ את העבירות בכמה רמות ומאפשר לך לנהוג יותר לאט ובזהירות במכשולים - ובכך פחות להזיק לרכב.
מצד שני יש גם חסורנות(אם מדברים על נעילה אוטומטית) - יוצר עומס גדול יותר על המכלולים כשעובד, מקשה על ההיגוי, ועוד כל מניי דעות שתמצא כשתעשה חיפוש.
נעילה עולה באיזור ה2400-2500 שקל לאוטומטית ונעילה נשלטת עולה יותר קרוב ל10000 שקל.

אורי ח.
11-12-13, 16:25
כן Recall נשמע הדבר הכי הגיוני, ובטוח שאשתי תסכים אתך :)
אבל עם הקריאה הגיע התובנה כמה הייתי קרוב לתקיעה רצינית (מנורת חום גיר נדלקה אי שם במדבר).
ומכיוון שאני מטייל בדרך כלל ג'יפ בודד או שניים כדאי להיות מוכן ולמנוע את התקלה הבאה.
נראה לי שאתחיל עם קולר גיר ואולי בהמשך מוטות הגה (תודה שגיא על התשובה המפורטת).
עם השאר אולי אני באמת לא צריך.

תודה,
אורי

-->