PDA

צפייה בגרסה מלאה : חגורת בטיחות 5 נקודות עיגון-הוראות התקנה

yes1952
21-12-13, 13:15
במסגרת השריטות שלי ומאחר ואני חושב שחגורות הבטיחות הרגילות הינן לצאת ידי חובה והן לא מספיקות(צריך לפחות חגורה מוצלבת וחובקת)
החלטתי לצייד את הסופה בחגורות בטיחות 5 נקודות עם שחרור מהיר(סיבובי)באמצע
ברשותי חגורות של לייפגארד-אבל אין לי הוראות התקנה-lifeguard 5-point seat belt installation guide-
עקרונית אין לי בעיה להתקין אותן אך אני שואף לעשות זאת באופן מיקצועי ועם שרטוט מאשר לאלתר לבד את מיקום החיבורים
ניסיתי לחפש באינטרנט ,אך מוגבלותי ידועה בנושא שיטוטים וכאן יש כמה קליברים רציניים שיודעים למצוא גם ראש של סיכה ברשת,
בבקשה -התעזרו לתרח מזדקן למצוא הוראות התקנה?
תודה

omri_t
21-12-13, 13:41
יוסי, קח בחשבון שזה לא חוקי לנהיגה בכביש.
יהיה לך קשה בטסט, מול שוטר ואם חלילה אז גם הביטוח ינסה לחגוג.

yes1952
21-12-13, 13:51
תודה אומי
במסגרת "חידוש"אישור הנכה שלי היגשתי בקשה למי שצריך במשרד התחבורה שיחדשו לי חגורת בטיחות 5 עוגנים,היה לי בעבר ב GMC כאשר
מסיבות שלא אפרט כאן החגורה הצולבת סיכנה אותי
אך תודה על התגובה שכרגיל אצלך היא במקום

boaz avrahami
21-12-13, 14:09
זה עונה על הדרישה שלך?

http://simpsonraceproducts.com/pdf/Seat_Belt_Mounting.pdf

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

yes1952
21-12-13, 14:24
בועז תודה
כן ולא
כן -זה נותן לי את היחס והזויות
לא-אין לי בדפים מהן אפשרויות העיגון ולאן(רק את עיגון החגורות היורדות מהכתפיים
לחגורות הצדדיות ולחגורה הקדמית יש חורים מוכנים בבודי כאילו או שהיו שם חגורות כאילו או שכבר מישהו חשב על כך(זה שקניתי ממנו את הסופה
או שסתם היה שם איזה מכשור צבאי כזה או אחר

raanan
21-12-13, 14:25
יוסי היקר,
חגורת 5 נקודות עיגון משמשת ברכבי מירוץ ומטוסים.
אכן רתימה זאת היא הבטיחותית ביותר. אבל, היא לא מאפשרת תימרון כאשר היא מהודקת כמו שצריך
(בהנחה שלא תנהג עם סרבל מירוצים, תצטרך להדק הרצועות בהתאם לעובי שכבות הביגוד והארוחה שחיסלת טרם הנסיעה ...).

נניח שתסתדר איתה בכביש, לא רואה כיצד תוכל לתמרן בשטח כשהרבה פעמים נדרש רכינה קדימה ולצד (כדי לראות היכן גלגל שמאל מטפס).
אם בשטח לא תשתמש בה מסיבה זו, עדיף שתשאר עם חגורת הבטיחות המקורית !

אגב, במטוסים הרצועות העליונות נכנסים ליחידת אנרציה (עקרון דומה למה שיש ברכב)
רק עם יכולת שליטה על מצבי האיסוף (ידית בכיסא) + איסוף ונעילה אחורנית ע"י כדור פרוטכני בתחילת תהליך הפלטה.

רענן

boaz avrahami
21-12-13, 14:38
יוסי,

חגורה כזו מחברים לכלוב בטיחות תיקני ולא למרכב הרך...
חיבור לבודי עלול לקרוע לך את הבשר כשהמרכב יתעוות חו״ח בקרות מקרה.
כל הנקודות כולל תושבות הכיסא צריכות להיות מחוברות תיקנית אחרת הן יהרגו אותך ולא יצילו.
לא אטיף לך מוסר אבל קרא היטב את מה שרענן רשם. לא רק שלא תוכל לשפר זווית ראיה, אפילו להפעיל כפתור בלוח שעונים או לכוון מראה לא תוכל.
תעשה סיבוב ברכב עם חגורת כאלו ותבין על מה מדובר.

חגורה תקנית ורשתות צד על החלונות יתנו לך עשרות מונים יותר בטיחות בסגנון הנהיגה שלך.

או שאם יש לך עודפי כסף מטורפים תבנה מערכת כמו במטוס עם רצועות נמתחות וכפ״ט ..,,

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

yes1952
21-12-13, 16:18
בועז עודפי כסף מטורפים אין לי לא היו לי ולא יהיו לי-טוב לי במה שיש,
לא סתם נבנה לי ברוק סוליד כלוב התהפכות תיקני כאשר קניתי את הסופה,
הבודי בסופה ,לטוב ולרעףהינו בעל דופן מאוד עבה וזאת צשום שלא הסירו את כל המיגונים מהסופה(היתה ממוגנת לשעבר)
אני אשתדל אולי הערב ואם לא אז מחר להעלות תמונה,
שתי הרצועות(החגורות)העליונות הינן עם מנגנון מתיחה /נעילה כמו כל חגורת בטיחות,דבר שאינו מקביל אותי כמו חגורת צד,
לגבי סיבוב,ציינתי נדמה לי שהיו לי כאלה בGMC בתקופת המחלה--היה קטע בביטני שלא היה אפשרי שיהיה עליו עומס של חגורה ואת האישור והפתרון נתנו לי במשרד התחבורה אחרת לא היו מחדשים לי את רישיון הנהיגה,
ולא שאני רואה שחורות אך אני אולי לא די מבוגר כפי שחלק מנחמים אותי כאן אך הגוף מתפרק יותר מהר מהשכל ואני מכין עצמי לבאות,
אחת התובנות שהיגעתי אליהן במפגש המדברי האחרון שאני יותר מצריך חגורה 5 עיגונים,
רענן
האם הבנת כיצד לא אהיה מוגבל לרכון?
בנוסף כמו שיש לי מראה הפוכה על דופן גלגל ימני שמאלי שמראה לי את מיקום הגלגל הימני הקדמי(הוכיח עצמו במפגש האחרון|)ניתן בעלות זניחה של מראה נוספת להתכין גם על דופן שמאל
אבל מאחר וכבר ציינתי את השריטה אזי בדרך מיוניטד סטייק גם סט מצלמות מיוחדות ל4 פינות הסופה בעלות הנמוכה משמעותית ממאה ירוקים כולל מסך קטן,
אתם חייבים להבין שמומנט ההליכה שלי הינו מצומצם ,ומי שהיה איתי בטיול של שבת המפגש אולי שם לב שכולם ירדו לראות ולהשקיף על הנחל לי זה היה רחוק מידי ללכת,
ניסיתי אך חזרתי על עיקבותי,
וכך עם המצלמות(שיש להן זום)אני גם יכול לצלם את כל הדרך ולהנות בבית מדברים שפיספסתי כאשר אני עסוק בנהיגה ולא להסתכל על הנוף בצורה מעמיקה,
עכשיו האם תעזרו לי למצוא את השרטוטים המבוקשים אחרי שחפרתי לכם בשכל?
בועז הכל נעשה בפיקוח ויעוץ של מהנדס רכב ותיק שמלווה אותי כבר שנים עם השטויות שלי

asafk
21-12-13, 20:02
ארבע נקודות יוכל להתקין מי שבנה את הכלוב (נקודות העיגון האחוריות יהיו חלק ממנו, והתחתונות יהיו העיגון התחתון של החגורה והעיגון של האבזם המקורי). הנקודה החמישית היא בעיה, כל עוד לא תתקין מןשב עם חור.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

boaz avrahami
21-12-13, 20:43
אם אתה מתכנן לשים מושב עם חור אז יש לי עוד רעיון לשדרוג בשבילך... ;-)

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

-->