PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלפים תחליפיים, איכות ותקנים

opl
30-12-13, 18:52
בתור אחד שמשתדל לעשות טיפולים לבד ומתבסס בעיקר על חלפים לא מקוריים איך אני יכול לדעת מה איכות החלפים שאותם אני קונה?

לדוגמא - רפידות ברקסים - הרפידות האחוריות הן של http://www.icerbrakes.com/en/web/seccion.asp, יצרן שאין לי מושג מיהו ואם בכלל הוא איכותי או לא...על המוצר כתוב E9 ו-90R שנראה כי מדובר בתקנים מסויים - בחיפוש לא ממש מצאתי מידע
הרפידות הקדמיות הן של http://www.remsa.com/ ושם כבר כתוב E1 90R

המשותף לשני החברות הללו שלפחות להן יש אתר רשמי (לא שאני מאמין לכל אחד שכותב על עצמו שהוא עומד בכל התקנים) יצוגי ו"מרשים"

לפילטר שמן של RABBIT מבית KANGNAM אני לא מוצא שום דבר ברשת וגם לפילטר אוויר שלWP...

בקיצור, איך אנחנו כצרכנים יכולים לדעת שמה שמוכרים לנו בחנויות זה לא המיץ של הזבל?

חנן-ג'יפולוג
30-12-13, 20:55
במקרה פתחתי היום שלושה מסנני שמן. אחד מקורי ושניים תחליפיים.
שטח הנייר במסנן התחליפי מגיע לכדי 53 אחוז משטח הנייר במקורי. הדבק שמדביק את הנייר לפח שמסביבו במסנן התחליפי בחלקו התפורר ובחלקו לא היה, או שאולי לא ראיתי אותו כי הוא התפורר והמשיך בדרכו למיסבי המנוע. הנייר באחד מהמסננים התחליפיים היה מעוך וקרוע וכשנגעתי בו הוא התפורר לעשרות פיסות. הנייר במסנן התחליפי השני סתם היה קל להפרדה מהפח ביד ואילו את הנייר במסנן המקורי הייתי צריך למשוך בעוצמה עם פלאייר כדי להפריד מהמסנן. מעברי השמן במסנני המקורי הם חורים בקוטר של חמישה מ"מ ואילו במסננים התחליפיים מדובר בחריצים דקים בפח.

תמיד שמתי בהיילקס מסנן מקורי. היום אני מבין עוד יותר טוב למה.
גילוי נאות: אני עובד אצל יבואן רכב, אם כי לצערי אני לא רואה אחוזים ממכירת החלפים ):

שולץ האיום
30-12-13, 21:13
תן לי בבקשה סיבה אחת טובה/הגיונית/מניחה את הדעת לקניית פילטר שמן לא מקורי?
גם לי יש רכב כמו שלך, הפילטר המקורי עולה 80 שח, בהזמנה מרוכזת באינטרנט אפשר להשיג אפילו בפחות.
איזו סיבה מספיק טובה להתעסקות יש בחסכון של 20 שח ברכיב כזה חשוב?

לא ברור.

שולץ האיום
30-12-13, 21:15
בקיצור, איך אנחנו כצרכנים יכולים לדעת שמה שמוכרים לנו בחנויות זה לא המיץ של הזבל?[/QUOTE]

אתה יכול להיות בטוח, שבמקרים שתיארת מכרו לך את האמא של המיץ של הזבל.

opl
30-12-13, 21:21
עד היום הפילטר שמן היה מקורי וגם פילטר האוויר.. בכל הרכבים שלי, פשוט כי ככה יצא. היום קניתי בחנות אחרת כי כבר הייתי מולה לטובת משהו אחר והם לא מחזיקים את המקורי, אני לא עושה זאת מטעמים כספיים, אני אפילו לא יודע מה ההבדלים במחיר בינהם...

שולץ האיום
30-12-13, 21:27
הגבתי קצת בגסות אבל זה היה בהומור כן?

לא הייתי לוקח סיכון בפילטר שמן, אם לא כלכלית אז איזה עוד סיבה יש?
גם לא ברפידות ברקס.
אני פשוט לא רואה סיבה מספיק הגיונית.
לא חוסך בזה, לא מחפף בזה, לא מתעסק עם זה. שם מקורי וזהו, ראש נקי.

opl
30-12-13, 21:33
בחנות שאני בדרך כלל קונה יש פילטר שמן מקורי ופילטר אוויר מקורי, השאר תחלפיים. תאמת, מעולם לא ניגשתי למוסך היבואן (הילוך שישי) לקנות חלפים לטיפול, אחרי שבררתי שם פעם מחירי גומיות למכסה שסתומים ונפלה לי הלסת, הזמנתי בכל זאת ואני עדיין מחכה שיתקשרו להודיע שהגיע (זה היה לפני חצי שנה, מאז כבר הייתי שם להזכיר להם).

נגיד ונושא הפילטרים מובן. מה דעתכם על יצרני רפידות תחלפיים?

שולץ האיום
30-12-13, 22:40
גם גומייה למכסה שסתומים יצא לי להחליף, (במסגרת החלפת גומיות שונות) השגתי את המקורית כמובן, באינטרנט, מאתר שנקרא amayma
המחיר כולל המשלוח והמעמ היה חצי מהמחיר בארץ. עד לדלת, עם שליח.
והאתר הזה יקר יחסית, במקרים אחרים כאשר יש לי את ה p.n אני מזמין מאיביי או אתרים אמריקאים,אפילו זולים יותר.ומגיע למוסכניק שלי עם הכל מסודר.
הכל מקורי בלבד.
פשוט.

ד ו ר ו ן
30-12-13, 23:12
ואני שמעתי שמישהו כאן באתר היה מספיק שרוט כדי לפרום ולספור את הדפים של פילטר אויר מקורי מול תחליפי.

הבדל ויזואלי שקשה לראות, אבל במספרים מאד ברור לרעת הפילטר התחליפי.

omri_t
30-12-13, 23:21
הדיון הזה מאוד מעניין!

שנים אמרו לי לקנות פילטרים שמן ואוויר מקוריים. ועשיתי כך. למרות שבחלק מהרכבים שהיו לי ההבדל היה די משמעותי.
בעיקר אצל יצרנים גרמנים.

אבל בברקסים למשל- מה זה משנה? יבלום פחות טוב? ישחק יותר? זה מהותי?

מה הכלים שלנו כצרכנים לדעת מה טיב החלפים שאנחנו קונים?

מוני אורבך
31-12-13, 06:02
גם בברקסים זה משנה...
נתחיל בזה שהרכב עוצר פחות טוב, לא משהו בטיחותי אבל בהחלט מורגש.
נמשיך בזה שהרפידה נשחקת הרבה יותר מהר.
נסיים בזה שהיא שוחקת את צלחת הבלמים.
חלקי חילוף איכותיים הם אכן בעיה במדינתנו הקטנטונת.
יש הרבה זבל וחיקויים מסתובבים בשוק.
עם זה לא כל תחליפי הוא זבל. לפעמים התחליפי הוא oem ללא חותמת היצרן.
אם יש לך ניסיון אפשר אולי לזהות זבל.
סימן זיהוי די ברור הוא מחיר מאוד מאוד נמוך, אבל גם זה לא תמיד נכון.

חנן-ג'יפולוג
31-12-13, 07:07
ראוי לציין ששני המסננים התחליפיים שבתמונה שהעליתי קודם נלקחו ממנועים שנשחקו עד כדי צורך בהחלפת מנוע למנוע חדש והם בקילומטראז' של כ60000 בלבד.

opl
31-12-13, 07:24
נשחקו רק בגלל שהפילטר לא אסף את המתכת אלא נתן לה להמשיך למנוע?

חנן-ג'יפולוג
31-12-13, 07:38
זה נסיבתי, אבל להערכתי התשובה חיובית. גם תוצאות המעבדה של דגימות השמן מראות ערכים גבוהים מהרגיל של חול ומתכות אבל זו התוצאה של המנוע השחוק או הסיבה לשחיקה? אפשר גם לטעון שזו תוצאה של מסנן אוויר תחליפי, שמנים זבליים, החלפת שמן שלא במועדה או שלא נעשתה כלל וכו'. בשביל לבודד את אשמת מסנן השמן הבלעדית צריך שכל שאר הפרמטרים יהיו פיקס.

חנן-ג'יפולוג
31-12-13, 09:07
עובי של חמישה קיפולי נייר. המקורי באמצע.

חנן-ג'יפולוג
31-12-13, 09:15
ה"אין דבק":

kd2
31-12-13, 09:58
תודה רבה חנן.
בדיקה מושקעת ומאוד מאירת עיניים.

ukiuki
31-12-13, 10:15
בחנות שאני בדרך כלל קונה יש פילטר שמן מקורי ופילטר אוויר מקורי, השאר תחלפיים. תאמת, מעולם לא ניגשתי למוסך היבואן (הילוך שישי) לקנות חלפים לטיפול, אחרי שבררתי שם פעם מחירי גומיות למכסה שסתומים ונפלה לי הלסת, הזמנתי בכל זאת ואני עדיין מחכה שיתקשרו להודיע שהגיע (זה היה לפני חצי שנה, מאז כבר הייתי שם להזכיר להם).

נגיד ונושא הפילטרים מובן. מה דעתכם על יצרני רפידות תחלפיים?
תלוי איזה חלק ומאיזה יצרן.
גם צמיגים למשל יש זבל ויש איכותיים. לא זכור לי שמישהו מתעקש פה להמליץ דווקא על הצמיגים המקוריים.
כן מתעקשים פה להמליץ על צמיגים מיצרן איכותי ובעל מוניטין.
ישנן רפידות בלמים הרבה יותר איכותיות מהרפידות שהיצרן בחר משיקולים שונים.
ישנם שמנים, פלאגים פילטרים מאוד איכותיים ואני לא רואה סיבה שלא להשתמש בהם.
וישנו כמובן זבל לרוב.
כקו הנחיה כללי, אם אינך מבין לך על בטוח כלומר מקורי.

opl
31-12-13, 11:04
יופי... על זה אני מדבר... איך אני סתם אחד יכול "להבין"?

דרור ברלי
31-12-13, 16:40
אני חושש לבעיה אחרת.
האם החלק ה"מקורי" לכאורה שאנחנו רוכשים הוא אכן מקורי ולא זיוף?... בסין מזייפים כל דבר.

חנן-ג'יפולוג
31-12-13, 18:26
אם אתה קונה את החלף ישירות מיבואן הרכב נראה לי שאתה יכול להיות שקט לחלוטין. גם ככה הוא מרוויח מאות אחוזים על החלפים, הוא מחויב לאחריות ארוכת טווח על החלפים וגם מקבל אותה מיצרן הרכב. בזמן תביעת אחריות הוא מחויב להראות ליצרן חשבונית קנייה. יצרן הרכב מתגמל אותו לפי קניית חלפים. כל הסיבות האלו גורמות לכך, לעניות דעתי, שלא יהיה לו אינטרס למכור זיופים.
אם אתה קונה את החלף ממוסך ברשת יבואן הרכב, גם כאן יש מספיק סיבות לבעלי המוסך לא להתעסק עם זיופים, כגון נושא אחריות החלפים המקוריים שהוא מחויב להם, מחויבות להציג קנייה מהיבואן בעת תביעת אחריות, מחויבות לאחוזי קניית חלפים מהיבואן, תגמול בהתאם, קנסות על אי עמידה ביעדי אחוזים של חלפים מקוריים וכו'. אני קונה חלפים להיילקס ממוסך מורשה ברשת טויוטה ואני מרגיש די בטוח מהכיוון הזה.

לגבי קנייה מיבואנים מקבילים אין לי מושג. אם אתה קונה מהם, בהצלחה.

boaz avrahami
31-12-13, 18:48
חנן,

האם איכות ח״ח שנמכרים על ידי היבואנים הם באותה האיכות מהם מורכב הרכב?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

חנן-ג'יפולוג
31-12-13, 18:50
או שאני לא מבין את השאלה או שהיא מוזרה.

מדובר באותם חלפים בדיוק - מן הסתם הם באותה איכות.

חנן-ג'יפולוג
31-12-13, 18:56
אני אסייג את עצמי: יש מצבים שבהם היצרן מחליף ספק לאחר תחילת ייצור הרכב. לפחות במקרים שאני מכיר זה נעשה עקב גילוי תקלה סדרתית בחלפים מהספק המקורי ולכן כשאתה קונה חלף שכבר יוצר ע"י הספק החדש, אתה מקבל חלק טוב יותר.
לא מוכרים לי מקרים שבהם המצב הוא הפוך: שהספק החדש מייצר חלפים פחות טובים.
עם זאת, תיאורטית, אני מניח שמצב כזה הוא אפשרי. אני לא נתקלתי במקרה כזה.

ד ו ר ו ן
31-12-13, 19:34
אני חושש לבעיה אחרת.
האם החלק ה"מקורי" לכאורה שאנחנו רוכשים הוא אכן מקורי ולא זיוף?... בסין מזייפים כל דבר.

תקנה מהיבואן הרשמי..
או ממפיצים שמביאים את החלפים מהמחסן של היבואן, בהרבה מקרים עם הנחה קטנה ביחס לדלפק היבואן.

boaz avrahami
31-12-13, 20:00
תודה.
ענית למה שהתכוונתי.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

סופת המדבר
01-01-14, 18:13
אני קונה למאזדה שלי חלפים מקוריים מחנות ח.ח רגילה
פילטר שמן ופלאגים מקוריים שמן איכותי ופילטר אויר איכותי
בעלות סופית של אולי 50/80 שקל הבדל מחלפים "לא ידועים"
שווה את השקט..
שלא נדבר על הסופה שאני מקפיד לקנות רק חלפים מקוריים או "מומלצים"

בכל מקרה לא נראה לי שתוכל לדעת אם החלפים התחליפיים
הם מדרום סין או מצפון סין

opl
01-01-14, 18:41
אני אולי יצחיק פה כמה אנשים אבל... זה לא תפקידו של משרד התחבורה לפקח על איכות החלפים? ולוודא שנגיד הברקסים שנמכרים בחנויות יהיו כאלה שעומדים בתקנים מסויימים וכו?

איל מ
02-01-14, 11:32
לגבי קניה ברשת - ברוב המקרים אין אפשרות לדעת.
הרבה מאד חלפים מקוטלגים תחת השם המפוצץ: OEM ובאותיות קטנות אפילו כותבים "באיכות המשתווה או עולה על חלק מקורי" (לא זוכר את הניסוח המדוייק באנגלית כרגע), ובפועל אתה מקבל חלק שבמקרה הטוב יחזיק מעמד עד שיגיע החלק המקורי שתזמין במקומו.
הפתרון הוא כמו שאמרו - או מקורי, או אם יש לך נסיון ספציפי עם חלק/חברה מוכרים.
(באופנועים למשל אני משתמש בפילטרים של hilo-filtro, במייסבים רואה איזו חברה מייצרת את המקורי ומזמין מהחברה עצמה (koyo,nsk,skf) וכו'...).
בפילטרים בג'יפ, נכון להיום - רק מקורי.

opl
21-02-14, 09:05
העלילה מסתבכת... קפצתי להילוך שישי בראשון לציון. ביקשתי לקנות פילטר שמן מקורי, התשובה הייתה "לא מוכרים חלקי טיפול" מותר להם להחליט ככה? איפה אני מוצא פילטר מקוקי לפאגרו 2.8 ?

שולץ האיום
21-02-14, 09:22
בבקשה :
http://www.ebay.com/itm/Oil-Filter-MZ690116-Qty-5-Galant-Eclipse-EVO-Montero-Pajero-Challenger-OE-/380553838894?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item589ac6c12e&vxp=mtr

5 יחידות ב 300 שח, כדי שלא תחפש יותר, או תחלק לאחרים...
אם זה דחוף לך, יש לי עוד 2, אתה מוזמן לקחת אחד.

opl
21-02-14, 09:30
מעולה! בחנות ביקשו ממני עכשיו 200 לאחד. תודה

gmike
21-02-14, 10:12
שים לב שזה פילטר למנועי הבנזין, ואתה חיפשת ל2.8 דיזל,לא? בדיזלים הפילטר בד"כ הרבה יותר גדול פיזית...

שולץ האיום
21-02-14, 10:46
צודק
אבל הרעיון ברור...

opl
21-02-14, 11:04
הרעיון כן... אבל הלכה למעשה אני לא מוצא...
זה הכי קרוב וזה סתם יקר

http://www.ebay.com/itm/MITSUBISHI-FUSO-NEW-OEM-OIL-FILTER-ME215002-FE-FG-FH-/321234117771?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item4acb0ba48b&vxp=mtr

שולץ האיום
21-02-14, 11:26
תמשיך לחפש
אני בטוח שתמצא לפי ה P.N

- - - Updated - - -

קנייה מרוכזת לפני טיפול גדול ועוד, אני ממליץ מ amayama
הכל שם מקורי בלבד, מקצועיים מאוד בטיפול ובמשלוח, אין חלק שאין להם.
קצת יותר יקר מהמציאות באיביי, אבל עדיין זול משמעותית מהארץ.

- - - Updated - - -

פששש
מסתבר שתחזוקת מנוע דיזל באמת יקרה יותר....
בדקתי הרגע ב amayama, הם מבקשים 50 דולר על הפילטר שלך.

ספרדי
22-02-14, 19:11
עוד אפשרות לקניית פילטרים ופלגים לרכב אז אפשר ללכת גם לזוקו שילובים ולקנות אצלהם הם מייבאים פילטרים מקורים של כל הרכבים במחירים יותר זולים מחניות החלקים שקונים מהם.

אסף ד.
24-02-14, 14:15
הנושא הזה עולה פעמים רבות בפורומים שונים.
לא דוקטור, לא מדען ולא גורו, רק מקריאה רבה של פורומים בחו"ל (אנגליה, ארה"ב, אוסטרליה וניו זילנד) היכן שיש הרבה כרכרות אנגליות, עולים הדברים הבאים:
(אני נוטה להאמין שגם אצל יצרנים אחרים).
בגדול חלוקת החלפים היא כמו בצבא (סתם בדיחה פרטית) מתחלק לשלוש:
1. מקורי - GENUINE
2. תואם מקורי - OEM
3. תחליפי - AFTERMARKET

המקורי הוא כמובן בעל התכונות הטובות ביותר ובעל ההתאמה המכאנית\פונקציונאלית המוצלחת ביותר לרכב שלך.
ה - OEM בעיקרון מיוצר ע"י ספק שמוכר את הפריט ליצרן הרכב אבל אורז אותו בקופסה עם השם שלו לדוגמה בפילטרים MAHLE או MANN באיכות גבוהה מאוד ומשתווים באיכותם לפילטר GENUINE של לנדרובר.
גם ב - OEM יש איכויות, שוב לדוגמה בלנדרובר יש את BRITPART או את BEARMACH המייצרים חלקים באיכות כזו או אחרת.
דוגמה נוספת היא משאבת הגה בדיסקברי שמיוצרת ע"י חברת ADWEST שכיום עברה לייצר בברזיל, אבל אם תרצה משאבת הגה GENUINE תשלם מחיר כפול 3 ועדיין תחזיק ביד (מהקופסה) פריט שעל האריזה כתוב LAND ROVER אבל בתכלס זה ADWEST.
יש לי הרבה דוגמאות, לא רוצה לחפור יותר מדי בראש שלך.
חשוב להכיר את יצרני ה -OEM בהתאמה לרכב שלך, כך תדע איזה OEM הוא באיכות אמיתית קרובה לאיכות החלקים המיוצרים ע"י יצרן המנוע\רכב, עבורי למדתי את הנושא עבור לנדרובר.

לגבי חלקים באיכות AFTERMARKET - לא הייתי נוגע עם מקל...(אבל כל אחד ושיקוליו מבלי לפסול) זה נכון רק עבורי.

קח בחשבון שאתה "חוסך" סכום פעוט יחסית בחלקי חילוף מתכלים (פילטרים) לעומת עלות הנזק הפוטנציאלי שאתה גורם למנוע שלך.
גם חנן העלה תמונות, פילטר ירוד באיכותו אינו מסנן חלקיקי מתכת כיאות ו"נותן" להם להגיע לצילינדרים, נגרמת שחיקה מוגברת בשרוולי הבוכנה, הלחץ יורד עם הזמן ועוד הרבה תופעות רעות למנוע, ובסופו של דבר את מגיע מהר מאוד לאוברול או מנוע מיבוא... בזה שקנית זול, דפקת רק את עצמך.

לדוגמה תופעה רווחת בנושא "פילטר פתוח" ברכב, ובייחוד ברכב שטח שחי בסביבה מאובקת מאוד.
פילטר כזה "מאפשר" לחלקיקי אבק גדולים יותר לחלוף על פניו ולהגיע למנוע.
את מי האוויר אחרי הפילטר פוגש ראשון?
נכון, את הטורבו !
אח"כ את האינטרקולר ואח"כ את סעפת היניקה ויאללה לצילינדרים.
האבק הראשון שנתפש על ציר הטורבו מז...ן לו את צורה, מה שממשיך הלאה מגיע לצילינדרים.

נו אז "הרווחת" כמה כוחות סוס (אתה לא במכונית מירוץ דראג) רק ג'יפ כבד, אבל מהר מאוד תגיע להחלפת טורבו ועוד חלקים.

רפידות בלימה זה עולם שלם, החל מהשפעה ישירה על איכות הבלימה, בלאי לצלחות, פיזור חום שאם לא מוצלח יכול לגרום לעיוות צלחות הבלם, ומשם לאיבוד יכולת בלימה בירידה ארוכה שאתה עמוס בציוד עד הגג.

לסיכומו של עניין אתה צריך להבין את השלכות הקניה שלך (של חלקי החילוף) על הרכוש שלך (הרכב).
פילטרים מקוריים ו - OEM באיכות גבוהה ניתן לרכוש באינטרנט, תנסה למצוא חנות קבועה לקנות ממנה, שאפשר להתקשר ולשאול שאלות לגבי טיב ה - OEM (איזה OEM הם מוכרים לך).

בהצלחה.

shaypaj
24-02-14, 15:08
בוא אני יגלה לך סוד קטן בתור אחד שהיה לו כמה מכוניות ספורט בחיים ורכבים ששופרו להם הספקי מנוע בכל דרך שאתה יכול לחלום עליה , אנשים ששמים פילטר פתוח ברכב וחושבים שקיבלו תוספת כח פשוט אין להם מושג על מה הם מדברים. ברוב המקרים אין תוספת בהספק והפילטרים האלו פוגעים בחיישן האוויר והורסים אותו אלו שכן מתקינים שומעים קצת יותר את היניקה של המנוע ולכן חושבים שקיבלו יותר כח, אשליה... לרכבי שטח ממש ממש לא הייתי ממליץ לשים וזה בגלל הלכלוך.
הנה וידיאו על החרטה המדוברת...

http://www.youtube.com/watch?v=PAIxeQUSg-Q

ד ו ר ו ן
24-02-14, 17:04
לא מכיר את היצרנים של הפילטרים שהם בדקו, אבל קשה לי להאמין שיצרן כמו K&N או AEM יזייפו נתוני דינמומטר במודעות מכירה שלהם.
גם הם, לא טוענים לשיפור גדול, אבל שיפור ברור.

shaypaj
24-02-14, 17:29
לא מכיר את היצרנים של הפילטרים שהם בדקו, אבל קשה לי להאמין שיצרן כמו K&N או AEM יזייפו נתוני דינמומטר במודעות מכירה שלהם.

הדרך הנכונה לעשות את זה הוא לרכוש קיט יניקה שלם מה שאומר שיש עוד צינור שמוביל לפילטר וע"י כך מגיע אוויר קר יותר ועשיר יותר בחמצן מאשר האוויר החם בתא המנוע. זה משהו שלרוב קיים גם ככה בבית פילטר מקוריים מהחברה אבל מה שאנשים בדרך כלל עושים זה לשים פילטר "פתוח" ומשאירים אותו ככה בתא המנוע והרכב יונק אוויר חם , לא מועיל, הורס את החיישן אוויר ולא נותן כלום חוץ מרעש יניקת אוויר חזק יותר שפסיכולוגית גורם לנהג לחשוב שיש לו יותר כח.
לרכב עם טורבו זה אפילו פחות משמעותי ולמנועים אטמוספרים השיפור כמעט ולא קיים אם בכלל.
בגדול המנוע שואב את האוויר שהוא צריך לא משנה איזה פילטר תשים שם .
העניין עם התוספת כח הוא מאד פשוט, חרטה. כל אוטו יוציא על דיינו מספרים אחרים ואפילו אותו רכב על דיינו שונה יוציא מספרים אחרים מה שאומר שהם יכולים לקחת את "ההוכחות" שלהם ולדחוף אותם ל... יש המון המון חומר על הנושא באינטרנט אני פשוט חוסך לך. הנה קח לינק עם הסבר אם יש לך כח לקרוא.
http://www.nicoclub.com/archives/kn-vs-oem-filter.html

ד ו ר ו ן
24-02-14, 17:45
זאת חזרה על דיון ותוכן שכבר נדון הרבה פעמים, כולל סוגיית מיקום שאיבת האויר.

מה שכן, אתה קצת סותר את עצמך, בזה שמצד אחד מדבר על אויר חם מתא המנוע ומצד שני אומר שזה לא משנה.

המנוע ישאב מה שהוא צריך כתלות בהגבלת מדיום הסינון והספיקה האפשרית דרך צנרת האויר.

אבל זה כבר נושא לדיון נפרד, לא לשרשור חלפים תחליפיים.

איל מ
24-02-14, 17:51
אז תתפלא.
ספציפית לגבי k&n (אמנם מעולם אופנועי השטח אבל אני לא רואה כאן הבדל), בחפירות שעשיתי לקראת קניית פילטר שלהם התברר שבאופן גורף בכל הפורומים האפשריים דווח שאמנם ספיקת האוויר גדולה יותר (ובמנועים טפשים ומשופרים זה דבר חיובי) אבל הסינון איננו מספק (גם עם ערכות נוספות המיועדות לתנאי שטח). בלאי ונזק תועדו בהמון מקרים.
ולכן, למרות שהמוצר הוא אפטר מרקט ולכאורה אף יותר טוב מהמקורי, ועוד מחברה בעלת שם עולמי, לא תמיד הוא הבריא למנוע שלך.

ד ו ר ו ן
24-02-14, 18:03
עזוב סינון, זה לא הנושא.
רכב בלי פילטר גם יציג שיפור, אבל ברור שזה לא ישים בעולם האמיתי.

אגב סינון,
כל פילטר מעביר דרכו חלקיקים, ואם עובר יותר אויר, אז באופן מוחלט יעברו גם יותר חלקיקים, גם אם הפילטר מסנן בצורה זהה.

gali
24-02-14, 21:45
אני לא חטדב שללנדרובר דיפנדר המזרח מוכרים מסננים ורפידות בלם מקוריות...גם הם משווקים מוצרי אפטר מרקט

-->