PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי 84 אספנות ...

עדיאל
02-01-14, 09:35
סמוראי טנדר היגע יומו והוא אספנות

אחד מהגבלות מיני רבים היא שאסור להוביל מטען ...
מה בכוונה אסור להעמיס בארגז כלום ??

ומה בנוגע לציוד בארז לטיולים כגון צדנית בגדים אוהל וכו' ....

תודה רבה לעוזרים
והמשך יום טוב

asafk
02-01-14, 09:45
אסורה הובלת מטען - כוונת המחוקק היא שלא תעבוד עם הטנדר.
ציוד לטיולים זה לא נחשב.
הובלת הספה לדודה שלך כן

אסף.

ד ו ר ו ן
02-01-14, 09:48
אסף,
עבודה=תשלום,
?

GodsFather
02-01-14, 09:54
מצטרף לשאלה של דורון, טנדר אספנות לא יכול להוביל מטען אישי כמו ריהוט ?

עדיאל
02-01-14, 09:57
מצטרף לשאלה ...?

asafk
02-01-14, 10:02
מצטרף לשאלה של דורון, טנדר אספנות לא יכול להוביל מטען אישי כמו ריהוט ?

יכול. אבל אסור. מצד שני, מה הסיכון?

עבודה=תשלום,
?

זו הגבלה אחרת. "לא ישמש רכב אספנות את בעליו לצורך עיסוקו" אוסר את השימוש לעבודה בתשלום.

אסף.

GodsFather
02-01-14, 10:22
אסף, מדבריך אסור ולכן האיסור הוא חד משמעי. בתשובה לשאלה יכול אבל מה הסיכון אם יתפס - אם עושים דבר כזה, בדיוק כמו נסיעה בשעות ההגבלה - אין ביטוח.

לי זה נשמע תמוה שרכב כזה לא יכול לעשות את הפעולה הזו כאשר מובהק שמדובר בפרטים אישיים ולא בתמורה לתשלום. לא מפתיע אותי במדינה הזו, אבל בהתחשב בזה שאנשי האספנות הצליחו לשנות את התקנות כבר בעבר (ולראיה טסט פעם בשנה ולא פעמיים), כיצד הם הסכימו לאיסור הנ"ל.

יש לך קישור לתקנה ?

דרור ברלי
02-01-14, 10:56
זהו, שמלבד "לא ישמש לעיסוקו של בעליו" (שהמשמעות העיקרית של זה היא שההוצאות על הרכב לא מוכרות לצרכי מס) שום דבר כאן הוא לא חד משמעי.

מה ההגדרה של "מטען"? צידנית ואוהל לטיול מותר, ומה עם ערימת משטחים למדורה לאותו טיול? זה כבר אסור?

בשנים הקרובות נראה מספר הולך וגדל של רכבי שטח אספנות, והשאלות האלה יצוצו שוב ושוב

מוני אורבך
02-01-14, 11:18
לא צריך להפוך כול דבר לפיל, ולחשוד מידית שמדובר בקונספירציה של השלטון באזרח הקטן והמסכן.
לשון החוק:
"לא יוביל אדם מטען ברכב מסחרי שצוין ברשיון הרכב כרכב אספנות"

וזה מאתר משרד הרישוי
http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=327:sug-rechev-a&catid=76:sug-rechev-c&Itemid=90

כלומר אם יש לך רכב מסחרי, אסור לך להוביל מטען.
גיפ אספנות לא מוגדר רכב מסחרי ולכן במילא זה לא תקף לגבין.

אגב דרור, אני לא צופה להצפה של רכבי אספנות בשנים הקרובות.
היתרון של רכב אספנות על רגיל הוא בביטוח ורישוי מופחתים.
אבל היום מרכיב הביטוח והטסט בההוצאה על רכב הם זניחים לעומת ההוצאות על הדלק.
טיול אחד לנגב והופ התאדו לך 800 שח ויותר.
כלומר 4 או 5 טיולים לנגב משמעותם בסביבות 5000 שח רק הדלק.
לעומת זה ההוצאות על ביטוח וטסט זניחות.
להחזיק רכב אספנות דורש ידע וזמן, לא כל אחד יכול.

מה שיוצא מכל זה שהמוטווציה להחזיק רכב אספנות היום קטנה בהרבה ממה שהיתה לפני 10 שנים.

שלא לדבר על זה שהיום אתה יכול לקנות רכב 4X4 בן 10 ל 15 שנה במשהו מסביב ל 30 אלף שח.
שזה פחות או יותר כמה שיעלה רכב אספנות שידרוש הרבה יותר ליטופים..

היום, רק המשוגעים לדבר מחזיקים רכב אספנות, וטוב שכך!

asafk
02-01-14, 11:38
כוונת המחוקק היא שרכב אספנות לא יהיה פרקטי.
וזה מתואם עם האג'נדה של מועדוני האספנות השונים (שעם האג'נדה הכללית של שניים מתוך השלושה שאני מכיר אני מתקשה להסכים, אבל זה נושא לדיון אחר).
הרציונל הוא שעל רכב אספנות יש הרבה הקלות (למשל טסט רק פעם בשנה ולא פעמיים כמו ברכב מיושן, וכמו אגרות מופחתות וביטוח מופחת) ולכן לא רוצים שהוא יהפוך לאלטרנטיבה זולה לרכב יומיומי - מה שיגרום להבה ישראלים חסכנים להשתמש בגרוטאות מסוכנות לשימושיהם הרגילים.

כך שגם מבחינת כוונת המחוקק - וכיוון שאין הגדרה חד משמעית של מה זה מטען ומה לא - הפרשנות היא לפי השימוש במטען (לטיול או להובלה) ולא לפי הנפח או המשקל שלו.. מכאן הלאה זה ניהול סיכונים.

אסף.

דרור ברלי
02-01-14, 13:45
אגב דרור, אני לא צופה להצפה של רכבי אספנות בשנים הקרובות.
היתרון של רכב אספנות על רגיל הוא בביטוח ורישוי מופחתים.
אבל היום מרכיב הביטוח והטסט בההוצאה על רכב הם זניחים לעומת ההוצאות על הדלק.
טיול אחד לנגב והופ התאדו לך 800 שח ויותר.
כלומר 4 או 5 טיולים לנגב משמעותם בסביבות 5000 שח רק הדלק.
לעומת זה ההוצאות על ביטוח וטסט זניחות.
להחזיק רכב אספנות דורש ידע וזמן, לא כל אחד יכול.

מה שיוצא מכל זה שהמוטווציה להחזיק רכב אספנות היום קטנה בהרבה ממה שהיתה לפני 10 שנים.

שלא לדבר על זה שהיום אתה יכול לקנות רכב 4X4 בן 10 ל 15 שנה במשהו מסביב ל 30 אלף שח.
שזה פחות או יותר כמה שיעלה רכב אספנות שידרוש הרבה יותר ליטופים..

היום, רק המשוגעים לדבר מחזיקים רכב אספנות, וטוב שכך!

ראשית - אין טענה. האינטרס של המחוקק שסטטוס "אספנות" לא יהווה אלטרנטיבה זולה לתפרנים שתעלה על הכביש המוני גרוטאות מתפרקות - הוא מובן ואפילו קצת מוצדק. אבל ברכבי שטח המצב קצת שונה.

אחזקת רכב שטח, חדש או ישן - היא לא עניין לתפרנים. אני לא רואה את ההבדל בין למשל אחזקת סיקס 86' לטיולים שהוא "רכב מיושן" היום, לבין אותו סיקס בעוד שנתיים כשיהיה "אספנות".
רוב הסיקסים והסמוראים בשוק הולכים ומתקרבים לגיל האספנות. בעוד 10 שנים גם חלק גדול מהסופות יהיו בגיל המתאים.
בג'יפ טיולים שממילא בקושי זז ביומיום והבלאי שלו הרבה יותר נמוך, עניין ההוצאות על ניירת וזיוני המוח - אגרות מופחתות וחזרה לטסט אחד בשנה - הם כן משמעותיים.

עוד סיבה כבדת משקל שאוהבי השטח יעדיפו את הכלים האלה?
כי רכבי שטח אמיתיים כבר לא מיוצרים או (למעט רנגלר) לא מיובאים לישראל כיום.
ה-SUV היפניים הישנים שהיו חלופה נוחה ופרקטית, הולכים והופכים למפלצות מוצצות שאחזקתם יקרה ומורכבת.
ג'יפ אמיתי ישן שמקבל תחזוקה הולמת לא ימות והמשוגעים לדבר כבר לא בדיוק ממהרים למכור סיקס ישן אבל מתוחזק ומשופר היטב, פשוט כי אין לו תחליף הולם. ההיצע של כלים למכירה במצב טוב הולך ומצטמצם וגם הסופות הטובות נמצאות כבר בכיוון הזה.

אני חושב שהמדד הטוב מכולם למגמה הזו הם מחירי השוק של רכבי שטח - כבר אמרו טובים וחכמים דבר אחד נכון: העדר לא טועה.
לא בכדי המחירים של ה-SUV הישנים בצלילה מתמדת ומחירי הג'יפים האמיתיים המתוחזקים והמשופרים נשארים גבוהים מתמיד, ולהערכתי נראה התחזקות של המגמה הזו בעוד כמה שנים.

מוני אורבך
02-01-14, 14:43
דרור - לעניות דעתי, הולך ופוחת הדור.
הנוער\צעירים של היום לא מענין אותם רכב שטח "אמיתי" קשוח
מענין אותם נוחות מראה סטטוס וכו

כאשר אני נוסע עם CJ7 האיקון של הגיפ, פתוח ומסוקס כמו שרק גיפ יכול להיות כל מה שאני רואה בעינים של חברה צעירים זה חמלה.
רק הפסיכים והמשוגעים לדבר (ויש כמה כאלו, עדין) מתלהבים.
לעומת זאת אני נוסע בלנד קרוזר פראדו קצר ומוגבה אני מקבל רק מבטי הערצה מה"צעירים"

תמיד יהיו חובבי הזאנר הפסיכים שיחפשו את הגיפים האמתים, אבל מספרם הולך ויורד בהתמדה.

GodsFather
02-01-14, 14:51
אז אי אפשר לקחת 2 ק.ט.מ על הגב של הגלדיאטור ולנסוע למדבר ?

asafk
02-01-14, 15:00
אפשר ורצוי.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

עדיאל
02-01-14, 15:15
איך בדיוק אפשר זה לא תחת הקטגוריה של "מטען"

חשוב לי לדעת כדי לדעת איך להתנהל עם הטנדר שלי ...

asafk
02-01-14, 16:10
עדיאל... כמו שכתבתי - אין הגדרה טובה למה זה "מטען". מכאן זה פרשנות.
אם הייתי עוכר דין, הייתי ממליץ לך להחמיר ולא להעמיס גם לא קניות מהסופר, אפילו לא סיגריות, חוץ מהאחת שאתה מעשן.
אבל אני לא.

לכן, "מטען", להבנתי, זה משהו שלא קשור לשימוש שלך ברכב כתחביב. אם אתה יוצא לטיול, וזה השימוש של הרכב במסגרת התחביב, אז קח מה שאתה רוצה לטיול. אבל הובלת רהיטים היא לא במסגרת התחביב המוטורי, לרוב האנשים.
כאן אני רואה את הגבול, וזה בתור מי שגם ברכב האספנות שלו כתובה ההגבלה על הובלת מטען (למרות שהוא בכלל מסווג כרכב נוסעים ולא מסחרי).

אסף.

מוני אורבך
02-01-14, 16:30
אסף - רק לשם הבהרה, היכן כתוב לך שאסור לך להוביל מטען? ברשיון הרכב.
בשני רכבי האספנות שלי (שהם רכבי נוסעים לא מסחריים) לא כתוב שום הגבלה כזו.
לפי החוק רכב מסחרי לא יוביל מטען. היות ומדובר ברכב נוסעים אין מגבלה כזו.
מדוע אתה חושב שמגבלה כזו חלה על רכב נוסעים??

למיטב הבנתי (ויתקן אותי שמיל אם אני טועה) רכב נוסעים אספנות יכול להוביל מטען בהתאם להגבלות המשקל שלו.
זה גם מתאים לרוח החוק, שמטרתו היתה שאנשים לא ישתמשו ברכב אספנות לעבודה.

עדיאל
02-01-14, 16:30
שלי מסווג כרכב מסחרי

asafk
02-01-14, 16:49
מוני... אצלי זה כתוב ברשיון.
זה בגלל שהרכב נופל באיזה שהוא עולם מקביל מבחינת רישוי... שקיים רק במחשבי משרד התחבורה. וככה זה נראה:

אסף.83719

עדיאל
02-01-14, 17:45
תודה לכולם עזרתם לי ..
והמשך שנה אזרחית טובה

opl
02-01-14, 18:03
38 אלף קמ?

ishc
02-01-14, 19:24
השירשור הזה ממש פיל מעכבר

asafk
02-01-14, 19:24
האמת שזה מיילים אבל אין במחשב...
וחוץ מזה זה 138 אלף. אבל יש רק 5 ספרות. כיוון שאנחנו מכירים את ההיסטוריה של הכלי, אלו מיילים מקוריים וספרת המאות הוא אכן 1.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

GodsFather
02-01-14, 20:53
השירשור הזה ממש פיל מעכבר

האמת שרק עכשיו הבנתי באיזה רכב ספציפי מדובר. בוא נגיד ככה، מלהעביר ספות פחות הייתי חושש והמבין יבין.

-->