PDA

צפייה בגרסה מלאה : חליצה של ציריה שנגזרה - רעיון

Merkava
23-06-05, 16:42
עלה רעיון בראשו של חבר עם דיסקו על אפשרות לחלץ ציריה שנגזרה (בשטח) במצבים בהם הציריה נגזרה בחלק הפנימי (קרוב לדיפרנציאל).
הרעיון הוא להשיג מגנט גדול וחזק מספיק (אני לא מדבר על המגנטים בעלי הזרוע הגמישה) למגנט אותו לקאפה ובעזרת הציריה עצמה למשוך את החלק שנשבר, עכשיו לשאלות:
1. האם נראה לכם שמגנט גדול מספיק (אבל לא כזה בגודל של בית) יעשה את העבודה ?
2. איפה ניתן להשיג מגנטים גדולים כאלו ? (ואם יש למישהו מושג לגבי עלויות)

תודה

ירון

עמי
23-06-05, 18:11
ובכל זאת, למה לא לקנות מגנט עם זרוע טלסקופית/גמישה, בעוצמה של שניים ואפילו שלושה ק"ג ב-60 ש"ח?

Merkava
23-06-05, 20:54
עמי, זאת הייתה הכוונה:

... במצבים בהם הציריה נגזרה בחלק הפנימי (קרוב לדיפרנציאל).
...
לכן מגנט כזה לא מתאים (קצר מדי)

ירון

עמי
23-06-05, 20:58
קיימים ארוכים מספיק - מנסיון (גם כאשר הגזירה היא ממש בכניסה לדיפ'.)
פשוט קונים אחד מספיק ארוך - וגם אם הוא לא, אז מאריכים אותו, איפה הבעיה?

אריה פאהן
24-06-05, 00:37
תמצא צינור השקיה מפלסטיק ,בקוטר פנימי של הציריה ,זה עובד

חנן-ג'יפולוג
24-06-05, 01:26
אריה, אני לא מבין מה כתבת.
ציריה, כמו שאני מכיר אותה, היא לא צינור, היא מוט מלא. מה זה קוטר פנימי של צינור מלא? אתה מתכוון לקוטר של הציריה מינוס הספליינים?
בנוסף לזה, מה עושים עם הצינור?

עמי
24-06-05, 07:31
מוציאים את הציריה השניה, דוחפים את הצינור (זה יכול להיות גם ברזל בנין או כל דבר אחר - אם הוא מספיק ארוך :lol: ) מהצד השני של הסרן (זה שממנו שלפת את הצירייה השלמה), דרך הדיפרנציאל, ודופקים/דוחפים את הגדם החוצה.

חנן-ג'יפולוג
24-06-05, 09:52
ניחשתי שזו היתה הכוונה. אני מבין מזה שבדיפ' של הל"ר אין קרוס שפט אחד שחוסם את הדרך, אלא בלוק חלול שממנו יוצאים שניים או ארבעה קרוסשפטים?

Merkava
24-06-05, 10:00
עמי, את זה אני יודע, הכוונה היא לארגן פתרון שלא מצריך פתיחת גלגל שני, אלא מאפשר פתרון מהיר כשנמצאים בשטח.
לגבי המגנטים הארוכים - לא נתקלתי בארוך מספיק, ובקצרים יותר גם הידית גדולה יותר מהפתח של הסרן - כלומר המגנט לא נכנס כולו.

ירון

אריה פאהן
24-06-05, 11:44
טוב הייתי קצת עייף אז קיצרתי ,וחשבתי שזה יובן :D

לוקחים צינור השקיה מפלסטיק שהקוטר הפנימי של צינור הפלסטיק כקוטר החיצוני של הציריה ,מרחיבים טיפה בקצה של צינור הפלסטיק כדי שהוא יוכל להתלבש על הציריה, ברגע שנגזרת הציריה ,שולפים את החלק החיצוני שנגזר (זה עם הברגים ) מכניסים את צינור הפלסטיק במקום ,דופקים עליו מעט ,עד שהוא חובק את הגדם שנשאר בפנים ,ואז ניתן לשלוף את הגדם

Merkava
24-06-05, 12:40
תודה אריה
רעיון יפה :idea:

ירון

-->