PDA

צפייה בגרסה מלאה : פריצת שבילים חדשים בשטח?

asafk
23-01-14, 23:54
רכבי שטח ומי שנוהג בהם, הפכו לשק חבטות. בגלל מיעוט שיש לגנות, שפורץ שבילים חדשים, לפעמים אפילו בסיוע כלי עבודה כבדים שמוכנסים לשטח כדי להזיז סלעים ולפרוץ מסלולים, מסיטים בדרך את תוואי הזרימה הטבעי של המים במדרונות, חורצים וחוסמים את דרכם של בעלי החיים וגורמים נזקים בלתי הפיכים.
משהו כזה:

https://www.facebook.com/Bible.bike.HL

מה דעתכם?

אסף.

יריב קלר ברוך
24-01-14, 00:23
הזוי אנחנו ההינו עצורים על דבר כזה ומופיעים בכל מהדורות החדשות

אמנון
24-01-14, 00:29
מה דעתכם?

שזה ביזיון, מקומם.
אבל אופניים זה ירוק, אז זה יעבור לסדר היום.

84068

דרור ברלי
24-01-14, 01:47
כושילאימא שלהם.
אבל אופניים זה ירוק. וזה בריא, ויש לזה אחלה יחסי ציבור.

מיום ליום אני נגעל מהם יותר.
מהפלצנות שלהם, מתחושת ה"מגיע לי" שלהם.

הם ניכסו לעצמם כבישים, עכשיו משתלטים גם על השטח.
הרבה פקחי רשט"ג יוכלו לספר לכם בשקט, לא לפירסום, שהנזק שהרוכבים האלה גורמים גדול בהרבה מנזקי רכבי שטח.

אבל כמו שלא מספרים את האמת על מכוניות היברידיות והנזק העקיף שהן גורמות כי זה לא פוליטיקלי קורקט, ככה אסור לדבר גם על זה, כי זה ספורט וזה ירוק וזה בריא וכי כל מיני אנשים חשובים עוסקים בספורט הזה.
תנסו לדחוף את הנושא הזה לתקשורת, ותיתקלו בקיר אטום. אסור ללכלך על כל מה שירוק.

opl
24-01-14, 04:59
אתם מודעים לעובדה שמדובר במסלול שנבנה על ידי קק"ל בשיתוף מתנדבים נכון?
http://www.eyarok.org.il/2013/03/%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92%D7%9C-%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%94%D7%92%D7%9C%D7%91%D7%95%D7%A2-%E2%80%93-40-%D7%A7%D7%9E-%D7%A9%D7%9C-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94/

זה לא בדיוק אנשים פרטיים שבאו ועשו כרצונם. את הטענות שלכם תפנו לקק"ל.

endurocks
24-01-14, 07:29
בתור רוכב אופני שטח בשנים האחרונות אני חייב להגיב ולומר לכם שמה שרואים מכאן לא רואים משם. גם רוכבי אופניים והרט"ג לא בדיוק נמצאים בירח דבש בכל הנוגע ליחסים שלהם, וכנ"ל לא עם קק"ל. יותר בכיוון רדיפה ומלחמה תמידית. שני הגופים הנ"ל בונים שבילים טיוליים ולא אתגריים, בדיוק כמו בקישור שמצורף כאן. זה לא משרת את הגרעין הקשה של הספורט בארץ, אפילו לא את הבינוניים, אלא רק רוכבים מתחילים. העיקר לבנות כדי לפרסם "בנינו". יש אטימות מוחלטת מבחינתם בנושא, כולל חלוקת דוחות הזויים במסלולי מדבר. בנוגע לתחושת ה"מגיע לי", מכיר את זה, נגעל מזה אבל חבל להכתים אוכלוסיה שלמה של אנשי שטח נפלאים שחלקם הלא מבוטל מגיע מג'יפים ואופנועים בגלל כמה פלצנים. הרי התפוחים הרקובים האלה נמצאים בכל תחום.

השטח הוא לא של הג'יפים, לא של האופנועים, לא של האופניים, לא של הטרקטורונים הרייזירים או הסוסים, הוא של כולם ולכולם מגיע להנות ממנו.

שבת שלום ומבורך.

boaz avrahami
24-01-14, 07:33
זה החיים8 של רוכבי האופניים?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

opl
24-01-14, 07:46
זה ממש לא חיים 8, מבינת החוק - ההיפך הוא הנכון...

לא שזה הנושא אבל יש להפריד מבחינת רוכבים האופניים בין הרטג לקקל. הקקל מכשירים מסלולי אופניים אבל בגדול מפחדים מאוד מתביעות בכל מה בקשור לנזקי גוף.
זה כולל הסרת/שבירת רמפות ונדנדות שאנשים בנו על השבילים שלהם וכו

הרט"ג כמעט לחלוטין לא משתף פעולה עם רוכבי האופניים וקונס רוכבים אשר רוכבים על שבילי הולכי רגל - בעיקר בדרום הארץ.

"הרבה פקחי רשט"ג יוכלו לספר לכם בשקט, לא לפירסום, שהנזק שהרוכבים האלה גורמים גדול בהרבה מנזקי רכבי שטח"

משפט מעניין, יש לך דוגמאות? אני מכיר את בארי כאתר שבו רוכבי האופניים גולשים אל מחוץ למותר וגורמים לנזק, את בריכת נופרים (שנסגרה) ועוד כמה אבל זה מתגמד לעומת כל תל מחורץ צמיגי גיפים וכו באשר הוא...

"השטח הוא לא של הג'יפים, לא של האופנועים, לא של האופניים, לא של הטרקטורונים הרייזירים או הסוסים, הוא של כולם ולכולם מגיע להנות ממנו. " המשפט הכי נכון פה בכל הדיון.

omri_t
24-01-14, 08:19
אני לא חובב את קהל רוכבי האופניים.
מבחינתי העוף המוזר הזה מיותר לי בעין.
בכביש הם לא מכבדים את הרכבים ולא מקפידים על החוק הם מסכנים בעיקר את עצמם אבל עלולים לגרום לי להיות זה שפוגע בהם בגלל התנהגותם חסרת אחריות.
(כי לנסוע שניים או שלושה אחד ליד השני זה כיף אבל נכנס לי לנתיב, ולחצות צומת באדום זה לא חוקי בשום מצב!)
בשטח הם רוכבים כאלו הוא של אבא שלהם, בלי לכבד את שאר הנמצאים ועוד עושים פרצוף כשמנסים לסיים את המגע איתם ולעוקפם.
(אני מודע לזה שלא נעים שג'יפ עושה ריח ומרים קצת פודרה, אבל באמת שזה שתסעו לפני הפגוש שלי ולא תזוזו סתם יגרום לי להתעצבן וממש לרדות לתת לכם דחיפה קלה)
משתדל שלא להכליל- אבל התחושה מאוד חזקה.

לגבי פריצת שבילים, אין לי התנגדות עקרונית לכך.
צריך למצוא איזונים כדי לאפשר לכולם באשר הם להינות מהטבע.
צריך לעשות זאת בדיוק כפי שעושים עבור שבילי רכבים.
ואי אפשר להתעלם מפוטנציאל הנזק הגדול משמעותית שג'יפים עושים.
ואולי בכך לגרום להפרדה בין אופניים לרכבים.
הצרה שקומץ מגעיל אחר כבר ידאג להתחיל להרחיב את שבילי האופניים...

ובאופן כללי, אופניים הם רק תירוץ עלוב לגברים כדי ללבוש טייץ

opl
24-01-14, 08:41
בתור אחד עם הרבה תחביבים ושנמצא בלא מעט קהילות ברשת זה תמיד מנחם אותי לדעת שבין כל הקהילות השונות יש מחנה אחד משותף מאחד - שנאת האחר.

ד ו ר ו ן
24-01-14, 08:55
לגבי פריצת שבילים, אין לי התנגדות עקרונית לכך.
צריך למצוא איזונים כדי לאפשר לכולם באשר הם להינות מהטבע.
צריך לעשות זאת בדיוק כפי שעושים עבור שבילי רכבים.

רק שבינתיים, לרכבים רק סוגרים דרכים.
זה נכון שלפחות בדרום, מקפידים גם עם הרוכבים שירכבו רק על דרכי רכב (אווילי לדעתי), אבל מצב הרכבים הרבה יותר גרוע.

itayt
24-01-14, 08:59
מקרה שקרה לי לפני כשנתים, בשבת אביבית יצאתי על הילדים בבוקר לטיולון בשביל מסומן אשר מוביל ממגרשי הטניס ברמת השרון, לאורך הירקון, מסלול חביב ומוכר. כיוון שרציתי להעביר כמה שעות עם הילדים בטבע, עשיתי את רוב במסלול בהילוך ראשון כמעט בלי גז ממש במהירות הליכה , בדרך הגיעו מולי 3 רוכבי אופניים, כיוון שראיתי אותם די מרחוק, החלטתי פשוט לעצור בצד ולתת להם לעבור בלי אבק או סכנה שלא יראו אותי, כשהגיעו ליד החלון שלי הם התחילו במסע קללות עלי ועל כל הג׳יפאים אשר הורסים את הטבע ואיך אני מעז בכלל להכנס לשם כי זה מיועד רק לאופניים... כיוון שהייתי עם הילדים ברכב, רק עניתי להם בקצרה שיעשו קצת שיעורי בית ויראו איפה הם מטיילים בכלל ולא נכנסתי איתם לעימות, אבל זה מראה את הסובלנות ואת הרגשת העליונות המוסרית שיש לרוב הרוכבים.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

boaz avrahami
24-01-14, 09:12
בקיצור, יוצאו האופנים מחוץ לחוק לאלתר!

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

חנן-ג'יפולוג
24-01-14, 09:16
בתור אחד עם הרבה תחביבים ושנמצא בלא מעט קהילות ברשת זה תמיד מנחם אותי לדעת שבין כל הקהילות השונות יש מחנה אחד משותף מאחד - שנאת האחר.

לייק.

עידו לוריה
24-01-14, 09:29
נדמה לי שמאיר שליו כתב פעם שהעם היהודי משול לחרא , אתה מפזר אותו בתפוצות והוא מדשן את הסביבה אתה מכנס אותו ביחד וזה ערמה של חרא .
הדיון הזה הזכיר לי את המשל הזה ,ולא חס וחלילה שיש לי משהוא נגד אחד מכם אבל הנימה הכלללית זו ערמה של חרא , תעשו את מה שאתם אוהבים ותנו הרבה כבוד לאחר והשונה זה בטוח לא יזיק וכנראה גם יועיל , זה שתפסלו ותשמיצו קבוצה כזו או אחרת יחזור אלכם מהר מאוד בכוח חזק הרבה יותר .

עידו

דרור ברלי
24-01-14, 10:11
אני גם רוכב על אופניים. לא כספורט ולא כאובססיה ולא כתחביב ולא בטייץ ובגרדרובה צבעונית. סתם כלי רכב יעיל ונוח ומהיר לסידורים בעיר. אופניים ישנים ששוים גרוש ורבע. קומיוטר. אבל זה לא משנה.
כל חיי, מגיל 6 פחות או יותר, אני רוכב, וחווה לעתים קרובות את מה שרוכבי האופניים מתלוננים עליו. עברתי גם תאונה קשה שעיצבה לי מחדש את כל מערך השיניים בפה (בואו ונאמר שהסכום שנדרש כדי לשפץ לי את שיניים והלסתות, יכל לשפר את הסופה לרמת אקסטרים, או סתם לרכוש לי זוג אופני בוטיק-עילית שעולים כמו סופה משופרת במצב טוב). אני יודע על בשרי שרוב הנהגים באמת בכלל לא סופרים את רוכבי האופניים.
מצד שני רוכבי אופניים באמת עושים מה בראש שלהם - גם בעיר. חוקי תנועה לא קיימים מבחינתם. הולכי רגל הם מטרד עבורם. מכוניות?... החוק הישראלי המטומטם הרי מטיל את כל האחריות על הנהגים, לא משנה מי באמת אשם, מבחינת החוק הנהג תמיד אשם ותמיד אחראי. כי יש לו לוחית רישוי וביטוח ואפשר לקנוס אותו על כל גרעפס. מה זה אם לא היתר רשמי ומוסמך עבור הרוכבים לעשות מה שבא להם ולצפצף על כל העולם?...

אין כאן שנאת האחר כי גם אני "אחר" - נמצא משני הצדדים באופן כמעט יומיומי. אז דווקא בגלל זה אני יכול להיות אובייקטיבי ולומר לכם שחלק גדול מרוכבי האופניים ממש לא צדיקים. אני מבטיח לכם שבכבישים מסויימים, בשטחים מסויימים, יש היתקלות בלתי פוסקת עם הגרעין הקשה, האידיאולוגי, של הרוכבים.

יש את רוכבי הכביש שדורשים בתוקף סגירה מוחלטת, לא פחות, של קטעי כביש מסויימים בימים מסויימים לכבוד התחביב התחביב הירוק והבריא שלהם. הם מסכנים את חייהם ואת החופש שלי ושלכם. אני מבין ומסכים איתם שאין להם איפה לרכב בבטחון. למרות שהחוק, בטיפשותו כי רבה - מתיר להם לעשות את זה כי "אופניים זה כלי רכב" ושולח אותם לשטח ההריגה שעל הכביש. אין קביעה מטופשת מזו. אם זה כלי רכב, אז שיחוייב ברישוי ובביטוח, ושיישא באחריות בדיוק כמו נהג מכונית או רוכב אופנוע. ואם זה לא כלי רכב, אז מקומו לא על כביש. נקודה.

ממה שאני מכיר, רוכבי השטח קצת יותר "מתחשבים", אבל גם להם יש טענות. לפעמים בצדק, לרוב ממש לא.
כמו שיש נהגי רכבי שטח ששמים פס על החוק ועל הטבע ועל דרך ארץ בכלל, ואני לא רוצה לתת דוגמאות, ככה יש גם רוכבי אופניים כאלה. הפוליטיקלי קורקט לצידם. האהדה הציבורית לצידם. הטענות שלהם לא ספציפיות נגד נהג מסוים בקטע שטח מסוים אלא כוללניות, נגד ג'יפים בכלל.

כשאני רואה את "הכשרת השביל" העצמאית הזו בגלבוע, בשת"פ עם קק"ל או לא, כי פצע באמצע הטבע זה פצע באמצע הטבע! לטובת רוכבי אקסטרים מסויימים, זה מעלה לי את הסעיף. מישהו מדמיין לעצמו הכשרה פיראטית דומה של שביל אקסטרים או פארק שעשועים מוטורי לטובת קבוצות ג'יפאים חובבי עבירות ואיזה רעש זה יעורר - ובצדק - מצד גורמי שמירת הטבע?..... אבל עבור אופניים אפשר ומותר ופתאום הטבע לא כל כך חשוב. זו הצביעות המקוממת של גורמי שמירת הטבע שמעצבנת אותי.

השטח באמת של כולם, ואין לזה שום פתרון מלבד התחשבות הדדית. אבל כמו שדורשים - ובצדק גמור - מג'יפאים לשמור על הטבע, אז שידרשו את זה גם מרוכבי אופניים.

opl
24-01-14, 12:17
למה אתה משוכנע שלא דורשים?

endurocks
24-01-14, 13:11

sad but true.

shmulikbg
24-01-14, 14:41
שלום רב

בתאריך 8.2.2014 מתקיים כמידי שנה מרוץ בית גוברין באופני כביש של איגוד האופניים.

כמידי שנה אנו נערכים מראש למרוץ זה , המרוץ מאושר ומלווה ע"י משטרת ישראל ומד"א

במהלך התחרות יסגרו הכבישים 35,38,353 בין השעות 06:00 ועד השעה 12:00

במהלך הזמן הזה נסייע לתושבים ולאורחים להגיע ליעד בסיוע משטרת התנועה

לא תותר נסיעה ללא ליווי משטרתי

בתודה מראש על שיתוף הפעולה

נשמח עם הודעה זאת תעבור לכול התושבים בישובים על מנת למנוע אי נוחות

בתודה מראש

צוות ההפקה

דרור ברלי
24-01-14, 16:17
למה אתה משוכנע שלא דורשים?

לא, לא דורשים מהם. הם הרי ירוקים, אז מתייחסים אליהם כאל קדושים יותר מהאפיפיור.
לא דורשים מהם - עובדה שחצבו להם שביל לצורך הנאתם נטו.
איתנו הג'יפאים אין לרשויות שום דיאלוג וכבר לא דורשים מאיתנו כלום - פשוט סוגרים לנו שביל אחרי שביל.

תבין, עיני לא צרה ברוכבים ובתחביב שלהם - אבל מה?
אם אתה תרד עם הפג'רו שלך מטר מהשביל כדי לעשות קפה, יזיינו אותך. אבל כשלרוכבי האופניים משעמם בגלבוע, אז צ'יק-צ'ק מביאים מחפרון שיחצוב להם שביל מעניין.
אחרי שרשות כמו קק"ל פוצעת ככה את השטח לטובת איזה סינגל, אני אשמח אם יפסיקו לזיין לנו ת'מוח על "שמירת סביבה" ועל "חתימה סביבתית" ו"נזק לטבע". די לצביעות.

סולי
24-01-14, 16:45
נתחיל מזה שקקל אינה רשות.
ולהפך מבורך שפותחים ביערות שבילים גם קלים וגם בטוחים לקהל המתחילים.
זו יוזמה מבורכת, וכן אף היא פוגעת בטבע אך בצידה ערך מוסף הנגשה של היופי הזה גם לצעירים יותר ומנוסים פחות.
נמשיך בזה שבגנים לאומיים ושמורות טבע רשות הטבע והגנים לא עושה אבחנה בין רוכב אופניים , אופנוע , מטייל רגלי או גיפאי.
מי שייתפס פוגע בטבע/עובר על תקנות או חוקים ייאכף.

ונמשיך בכך שאצלנו בקהילה יש בבונים בדיוק כמו אצל רוכב האופניים.

לקהל הגיפאים יש פשוט יותר וותק כנראה של פגיעה והתנהגות ברברית.

הדרך להתמודד עם השם הרע שנוצר זה לא התנצחות ברשת והתבכיינות.
אלא להתנהג אחרת בשטח, להפגין מעט יותר סבלנות וסןבלנות בשטח ויותר שיקול דעת בריא.

וצר לי שאנשים רואים אתצהטבע כשלהם כמו שנאמר פה, הטבע הוא לא שלי ולא שלך ולא של כולם. הוא קודם כל של הטבע ואנחנו האורחים שלו ויש להתנהג בהתאם.

גם איפה שאנחנו גרים , עובדים וחיים את היום היה בעבר טבע שלא יחזור. בטבע תתנהגו בטבע, זה לא רחוב ולא קניון ותגידו אותה שנשאר עוד מקום לברוח אליו.

דעתי.

opl
24-01-14, 17:26
דרור, אני מנחש שאתה לא גולש בפורום גרופי ואני מניח כי לא קראת על הקנסות והמארבים שביצעו פקחי הרטג לרוכבים שרכבו בשבילי הולכי הרגל. בבקשה אל תקבע כי מתייחסים אליהם כקדושים. גם לרוכבים דיאלוג קשה מול הרטג. לפחות פה זכינו להתייחסות כלשהי מנציג בכיר.

יספר לך ידידנו מעלי שגם על כניסה לבריכת נופרים הם נקנסו כמו כולם וגם בבארי ננזפו כאשר פגעו בעתיקות

השביל שחצבו ישמש גם אותך אם תחליט להוריד את הכרס מהסופה לטובת הליכה בשבילי הארץ הקסומה הזו. אפילו אם סומן כשביל אופניים.

גם אני וגם אתה מטיילים בשבילים שחוקיותם לעיתים מוטלת בספק. שבילים שככל הנראה נפרצו על ידי חברינו לתחביב ועם הזמן הפכו לקונצנזוס. הארץ שלנו מצולקת מצפון לדרום על ידי קוליסים וצלקות שנוצרו כי מישהו החליט שזה יותר מאתגר לטפס דווקא מהאיזור הבתולי של הגבעה מאשר מהשביל המסודר. לא מכיר יותר מדי "מגרשי משחקים" של אופניים כמו שאני מכיר של גיפים. ואם אתה משוכנע שיקנסו אותי כשארד מהשביל המסומן אז איך זה שמתקיימות פה תחרויות לא חוקיות בעליל כמעט באין מפריע? מה שגורם לי לא לרדת מהשביל הוא לא פחד מקנס כי אני לא באמת מאמין שמישהו יתפוס אותי... מה שגורם לי לא לרדת זה חינוך.

אני אמנם חזרתי רק השנה לתחום רכבי השטח אבל זה דיי ברור- לרוכבים ייצוג טוב יותר ודיאלוג טוב יותר מול הרשויות. למה? אולי כי הם יותר. אולי כי איכפת להם יותר? לא יודע... אבל בתור גיפאי אני יכול לעשות שלוש דברים - לקנא, להאשים את עצמי ולנסות לשנות.

המסר שחשוב לי להעביר הוא שגיפ, טרקטורון, אופנוע, אופניים וסוליית נעליים הם בסך הכל כלים. זה האדם שמאחורי המכונה שצריך להתייחס אליו ולא קבוצת אנשים שלעיתים המחנה המשותף שלהם הינו התחביב

BlackStar
24-01-14, 19:49
אתם מתעסקים בשטויות
הרבה יותר מעסיק אותי
שהמתאבדים שרוכבים על הכבישים בחבורות של 4 \ 5 \ 6 רוכבים נוסעים להם בצד הדרך או לא
ועם חלילה הם נדרסים אנחנו הנהגים הולכים לכלא על מה ולמה ?
הרי עם אותו רוכב לא היה שם אז אותו נהג שסטה מהכביש היה נכנס במעקה בטיחות או בעץ או במשהוא אחר והורג את עצמו אבל עצם המצאות הדבילים האלו על הכביש
מכניסה אותנו הנהגים לסיכון גבוהה מאוד שאולי יום אחד לא נחזור הביתה לילדים שלנו כי איזה טמבל החליט לנסוע עם האופניים שלו על הכביש ולי בדיוק היה פנצר וסטה לי
ההגה ובדיוק ובדיוק ויהיה זכרו ברוך ואתה יושב בכלא .....

עדיאל
25-01-14, 11:24
בלאק סטאר .. אני אייתך

אני מפחד מזה שאני אדרוס רוכב אופנים בשולי הכביש
במיוחד כשהשביל והכביש צר והם נכנסים לנתיב שלי

כאות מחאה ( קצת מגעילה אני מודה ) אם רוכב נצמד לי לרכב אני צופר כל כך חזק עד שהאוזניים שלו יתפוצצו :)
מכווה שהם יבינו את הרמז

אני מפחד להרוג אותם , אני ברכב בטיחותי וחזק
הם בקושי עם קסדה

מיכה100
26-01-14, 17:16
דברים כדורבנות.
על מה כועסים פה בדיוק? שקק"ל ועמותות תיירות איזוריות יוזמות פריצת שבילי אופניים? תרכבו בשביל רום הגלבוע (בחודשים הקרובים זו ה עונה) ותראו איזה יופי מדהים, איך מנגישים חלקי ארץ לא נודעים לציבור בצורה מתוכננת ומאושרת.
לא בא לכם טוב שימוש במיני באגר לטובת העבודות הנ"ל? למה לחתוך את הנוף עם שביל 4X4 (חוקי) זה לגיטימי, אבל לעשות את זה (בקטן) עבור אופניים זה פשע לאומי?
בקיצור, לשנוא זה קל. את האופנים (כביש ושטח), את הטרקטורונים וה SBS הערסים, את האופנוענים המטורפים, את כול מי שלא בצלמכם ובדמותכם.
גילוי נאות, הכותב הוא רוכב אופנוע שטח, אופני הרים, נהג 4X4 ואף הולך קצת כשאף אחד לא מסתכל.

דרור ברלי
26-01-14, 18:00
כי אני לא מכיר אף "שביל 4X4 חוקי" בד"כ שנפרץ לטובת ג'יפאים נטו. השבילים המסומנים שאנחנו נוסעים בהם משמשים גם את המטיילים ברגל ובאופניים ועל גב סוס וגם את צה"ל וגם את אלה שמתחזקים/שומרים על הטבע - פקחים, יערנים וכו'. גם הם נוסעים שם ברכב 4X4.
לאחרונה, לעתים קרובות מדי, סוגרים שבילים למטייל הממונע. בצדק או שלא - זה לא הויכוח. אבל עובדה. עושים את זה בשלל הסברים ותירוצים - שמירת הטבע, שיקום בתי גידול וכו' וכו'.
ואז מגדילים לעשות ופורצים שביל לאופניים שבתכל'ס, אין לי בעיה עם זה.
מצידי שיפרצו עבורם עוד ועוד שבילים. עבורם בלבד - זה רק טוב שהחיכוך בינם לבין הג'יפאים ירד למינימום.

אבל יש לי בעיה עם המוסר הכפול של "שומרי הטבע". כיפוף הטבע לטובת רוכבי האופניים לעומת העוינות הקולקטיבית למטיילים בג'יפ.
פתאום מדברים על "הנגשת היופי לציבור" בזמן שמדירים באגרסיביות ציבור אחר מאותו יופי בדיוק?... נו באמת.
מה, פתאום אין "בתי גידול" איפה שהמיני-באגר הזה חצב וחפר?

אין לי שום בעיה שיאכפו את החוק ביד קשה על עבריינים - על 2 גלגלים או על 4, שיורדים משביל ומשחיתים. אבל אחרי שחוצבים ופורצים שביל לטובת אופניים נטו, שלא יספרו לנו שאוסרים כניסת ג'יפים לשביל כזה או אחר בגלל "שמירת טבע". איזו צביעות.

סולי
26-01-14, 20:02
דרור בא להגיד לך את זה ישר בפנים,
אני כל היום בשטח, רובכנו הגדול פשוט בבונים, פרימטיביים, לא יודעים קרוא וכתוב, אפילו ציורים על שלט לא מבינים, רפי שכל, חסרי שיקול דעת, נימוס, היגיון בריא, חושבים שאתם הכי חכמים בשטח ושבטח אין חוק, מזלזלים באינטליגנציה של כל האחרים, ובבון על 2.5 טון כבר 40 שנה.. עושה הרבה יותר נזק מאשר בבון על אופני קרבון של 14ק"ג והרבה יותר ללכת לקראת טרנד חדש וירוק שמעלה את הכושר ומקטין את הזיהום... לעומת ערסים עם כרס בירה שמתנהגים כמו חיות.

ולא אל תתחילו להתלהם הייתי קיצוני, ציני וסתלבט , התבקש לאור רמת הקוטריות והרצינות בדיון שהיה צריך להיות _כולו_ פרגון לדעתי!.... P:
גילוי נאות: אני פקח ברט"ג, אני ג'יפאי, אני רוכב אופניים, ונמאס לי שכולם יפיי נפש בכל הנוגע לתחביב הזה.

דרור ברלי
26-01-14, 20:39
אתה באמת קיצוני וציני.
אתה מתאר מצב שהרשויות נכנעו לו. הרימו ידיים, והכי קל לכם להאשים את כולם. כולם בבונים.
ואני אפרגן כשלא תהיה איפה ואיפה ולא ינהגו באנשים לפי טרנדים ירוקים או כחולים או ורודים או לפי גודל הכרס.
אם שומרים על הטבע אז כולם שומרים. ואם פותחים אז לכולם. ומי שעבריין או עושה נזקים - שיכניסו לו חזק.

אבל אני חי בסרטים כנראה.

ד ו ר ו ן
26-01-14, 21:35
אורי,
אתה טועה בדבר אחד.
מהותי.

הבבונים לא בוכים ברשת בג׳יפולוג על זה שסגרו להם שבילים כי מבחינתם הכל פתוח.

אז כשאתה כותב ״רובנו״, תסתכל אולי מי החברים שלך, אבל לא שלי ואני מאמין שרוב רובם של מי שמשוטט כאן באתר גם לא נכלל בהגדרה הזו.

ולפני שנוגסים לי בצוואר,
אני מכיר אישית את אורי, וברור לי שהוא מדבר מתסכול מקצועי-אישי (אולי הבומבה שחטפת בראש הזיזה משהו בפנים, שלא חזר למקום?), עצמי, אבל אותו תסכול גורם לו להכליל אוכלוסיה שלמה ולהפוך לאט לאט להיות משוחד מראש כלפי רכבי שטח, כמו חלק מהקולגות שלו עצמו.

opl
26-01-14, 22:13
אני מאמין שאורי נפגש עם כולם, הטובים, הרעים והמכוערים, וכשהוא אומר שרוב הקהילה כזו דיי קשה לי להתווכח איתו.... אין מה לעשות, גיפולוג לא מייצג ולא משקף את קהילת בעלי רכבי השטח (ואני בכוונה לא משתמש במונח גיפאים). בשבת שקעתי חזק בבוץ של פלמחים ובחור ממש נחמד בא וחילץ אותי. אחרי שהודתי לו וקצת דיברנו במקום לנסוע על השביל הוא פשוט נסע דוך דרך שדה זרוע ואני פשוט עמדתי שם מכוסה בוץ ודיי בהלם.

דרור אף אחד לא מכשיר שבילי 4X4 חדשים כי אף אחד לא רואה צורך. אנחנו זכינו בשבילים ומעלות לטייל בהם שהכשרתם הייתה לסיבות אלו ואחרות כמו שאתה מנית ואני מבטיח לך שאף גורם ברשות לא חושב לעצמו "וואלה בוא נעשה מסלול חדש לרכבי שטח"
.
סינגלים לאופניים זה לא מושג שהיה קיים עד לפני עשור פלוס. התשתית שהייתה נוצרה על ידי רוכבי אופנועים שפרצו לעצמם שבילים. מצחיק הוא שהיום רוכבי אופניים בוכים שאופנועים הורסים להם את השבילים מבלי לדעת מי בכלל יצר אותם. וכיום יש סינגלים שאסורים לכניסת אופנועים ואלו כמובן כועסים על כך או מצפצפים על האיסור.

"חיכוך ירד למינימום" למה כשאני רוכב בשביל ושומע רכב שטח אני יודע להיצמד לצד או לעצור אם צריך וכשאני נוהג ומולי רוכב אני יודע להאט או לעצור בצד על מנת לא להפחיד או לחנוק מאבק. למה אי אפשר לחלוק בדרך? לאן אנחנו ממהרים כל כך בטיול שלנו ולמה אנחנו כך כך ממהרים לכעוס?

דרור... התחלת בזה שהרוכבים משתלטים על השטח, חשים את עצמם ושאתה נגעל מהם ועכשיו כבר לא איכפת לך ומצידך שיהיה להם את כל השבילים שבעולם. אז מה זה אם לא קנאה? הכעס שלך כלפי הרשויות השונות בכל הנוגע לצביעות מוצדק לדעתי, אבל כאחד שרוכב כביש שמזמן נפל לו האסימון שה"קומץ" השנוא הוא ממש לא "קומץ" יש לי חשש שגם בקהילה של בעלי רכבי השטח הדבר הוא נכון.

מה שהכי כואב לי בקהילה שלנו הוא שאין לנו פה, לקהילת האופניים יש עמותות וארגונים שדוחפים ועושים בהתנדבות מרשימה. תמצא אותם בכנסת, בדיונים של עיריות וגופים כמו קקל וכו.
מה נראה לכם, שסתם פתאום מותר לעלות לרכבת עם אופניים? זו דוגמא מובהקת של שנים של דיונים, ישיבות וחפירות של אנשים שאיכפת להם.

אסף - אהבתי את הקטע של "אני רק אניח את זה פה ואלך"

דרור ברלי
26-01-14, 23:02
אין לי מה לקנא בהם. אני נגעל ממי שמנכס לעצמו את השטח ובא בטענות לכל הג'יפאים באופן קולקטיבי. זו בדיוק אותה "שינאת האחר" שאתה מדבר עליה, רק מהכיוון ההפוך, ולהבדיל מאיתנו, אצלם זה בא עם גיבוי כמעט ממוסד ורשמי.

יש לי יסוד סביר להאמין שכולנו כאן מאיטים כדי לא להרים עליהם אבק ולא לסכן אותם, ושרובנו כאן יעשו עיקוף גדול רק כדי לא לעלות על שדה חרוש.
גם אני לא ממהר, אבל ב-9 מתוך 10 מקרים, רוכב אופניים יבוא בטענות לנהג ג'יפ שבא מולו ועל עצם קיומו. להגיד את זה בצורה בוטה? מכיוון שאני לא עבריין והשביל שלי ממש כפי שהוא שלו, הוא יכול לקפוץ לי.

אבל מה שמרגיז זה שמדברים גבוהה-גבוהה על "שמירת טבע", אבל רק בהקשר של ג'יפאים. כי ג'יפ שירד מטר מהשביל כדי לא לחסום אותו, "משחית את הטבע". אבל מכיוון שאופניים זה ירוק ובריא וחטוב וללא כרס בירה, אז אפשר לחצוב לכבודם עם מיני-באגר באותו טבע ממש כאילו אין "בתי גידול" ושאר מונחים מקצועיים שרשט"ג אוהבת לשלוף כדי להצדיק סגירת שבילים חדשות לבקרים. מה יש להוסיף עוד? כלום. שיהיה לבריאות. שאו ברכה.

רק עוד משהו קטן. אם אפילו פקח "משלנו" לא יודע לעשות את האבחנה המתבקשת ומכליל על "בבונים באוטו של 2.5 טון עם כרס בירה" שלא יתפלאו שאחר כך עושים כאן הכללות דומות על כל הפקחים - וזה כבר עצוב.

elro
26-01-14, 23:53
אין לי מה לקנא בהם. אני נגעל ממי שמנכס לעצמו את השטח ובא בטענות לכל הג'יפאים באופן קולקטיבי. זו בדיוק אותה "שינאת האחר" שאתה מדבר עליה, רק מהכיוון ההפוך, ולהבדיל מאיתנו, אצלם זה בא עם גיבוי כמעט ממוסד ורשמי.

יש לי יסוד סביר להאמין שכולנו כאן מאיטים כדי לא להרים עליהם אבק ולא לסכן אותם, ושרובנו כאן יעשו עיקוף גדול רק כדי לא לעלות על שדה חרוש.
גם אני לא ממהר, אבל ב-9 מתוך 10 מקרים, רוכב אופניים יבוא בטענות לנהג ג'יפ שבא מולו ועל עצם קיומו. להגיד את זה בצורה בוטה? מכיוון שאני לא עבריין והשביל שלי ממש כפי שהוא שלו, הוא יכול לקפוץ לי.

אבל מה שמרגיז זה שמדברים גבוהה-גבוהה על "שמירת טבע", אבל רק בהקשר של ג'יפאים. כי ג'יפ שירד מטר מהשביל כדי לא לחסום אותו, "משחית את הטבע". אבל מכיוון שאופניים זה ירוק ובריא וחטוב וללא כרס בירה, אז אפשר לחצוב לכבודם עם מיני-באגר באותו טבע ממש כאילו אין "בתי גידול" ושאר מונחים מקצועיים שרשט"ג אוהבת לשלוף כדי להצדיק סגירת שבילים חדשות לבקרים. מה יש להוסיף עוד? כלום. שיהיה לבריאות. שאו ברכה.

רק עוד משהו קטן. אם אפילו פקח "משלנו" לא יודע לעשות את האבחנה המתבקשת ומכליל על "בבונים באוטו של 2.5 טון עם כרס בירה" שלא יתפלאו שאחר כך עושים כאן הכללות דומות על כל הפקחים - וזה כבר עצוב.

מצטרף במאה ועשר אחוזים לכל מה שכתבת!!!

זו גם ההרגשה שלי.

Gilad
27-01-14, 00:15
השביל שרואים בתמונות עם הבאגר מעניין את רוכבי ההארד קור בדיוק כמו ששבילי קקל מעניינים גיפאים.
שני השבילים מיועדים שעמך ישראל יוכל לטייל ולהגיע למקומות בטבע שקודם לא יכל להגיע אליהם.

רוכבי האקסטרים מתעניינים בסינגל טרק- קצת כמו אוף פיסט בסנובורד למי שמכיר. רכיבה על שביל מאולתר וצר עם הרבה טכניקה.
זה ממש לא מה שרואים בתמונות. אם תסתכלו סביב יש קידום נרחב של שבילי אופניים גם בערים כקידום אמצעי תחבורה אלטרנטיבי ואורך חיים בריא יותר.
אני מניח שכולנו רוצים שמירה על הטבע. זה יגיע לדעתי רק עם חינוך נכון ועם חשיפה של אנשים ליופי של הטבע- כמה שהטבע יהיה נגיש יותר ככה אנשים יוכלו להיחשף אליו ולהבין כמה חשוב לשמור עליו. מבחינה זו אני חושב ששבילים כאלה יכולים רק לעזור.

מה שכולכם שוכחים הוא שבניגוד לגיפ או רכב שטח כדי לרכב באופניים בשטח צריך באמת לרצות ולהתאמץ. לא מספיק לקנותרכב שטח כי יש לך כסף ולמלא דלק ולסוע אלא צריך כושר, להזיע, ליפול לפעמים ולהתאמץ. מהר מאד יוצאים מהמשוואה רוכבי פוזה למיניהם ונשארים אלה שבאמת רוצים לראות את הטבע ויודעים להעריך אותו. אצל רוכבי אופניים כמעט ולא תראו "בבונים עם כרס" פשוט כי אחרי רכיבה אחת הם יחזרו לשבת ולפצח גרעינים מול הטלויזיה או יחזרו לרכב שטח המפנק שלהם אתו אפשר לדרוס כלניות וגם לחנך על הדרך את הדור הצעיר שמוציא את הראש מהסאן רוף וזורק את השקית פיצוחים מהחלון.

עוד דבר שאי אפשר להתעלם ממנו הוא האימפקט הסביבתי של רכב מנועי לעומת אופניים - הקוליס שמשאיר רכב מנועי בודד ישאר הרבה הרבה אחרי שיעברו באותו שביל צי של רוכבי אופניים, שלא לדבר על הרעש שכל אחד מהם גורם ומשפיע על בעלי החיים בסביבה.

סולי
27-01-14, 01:54
שטויות במיץ,
כל מה שכתבתי נכתב בהומור, בהקצנה וציניות ..ואולי טיפה רצינות (כמו רוב התגובות חסרות הרסן שלך דרור)
ממש לא מתסכול ולא מהפציעה בראש... תפסיקו לפרש דברים כרצונכם, תסתכלו למציאות בפנים כבר.
אני לא צריך להצטדק בפנייך אם אני מבחין אם עומד מולי בבון או ג'יפאי מלך הארץ.. אגב כששניהם עושים עבירה (ושניהם עושים!!!) החוק רואה אותם כשווים.
ולא אני לא מתפלא מהחוסר אבחנה שלך אני רגיל אליה שנים כבר...אתה רק מקלל ומגדף פקחים ושוטרים, אני מת לראות מתי יעלה פה דיון אנטי עיתונאים ואיך תגיב אליו,
ואל תשים לי מרכאות על המשלנו, אתה מנהל בפורום, לא משתמש מהשורה! אתה לא אמור לגרום למשתמש לסלוד מהמקום הזה, אם זה היחס עדיף לנטוש!

ולא אני לא מרגיש שאזלה יידי בעבודה, העבודה זה לא רק אכיפה ולא רק ג'יפאים, יש לי הרבה סיפוק שממש לא מגיע מתחום האכיפה.
ואנחנו כגוף לא עושים אבחנה והכללות, מי שנמצא עובר על החוק ייאכף, מה יהיו תוצאות פעולת האכיפה , זה תלוי בפגיעה כמובן אך גם בשיתוף הפעולה ובשכל הישר של העבריין. ולא, ואני לא מבחין בין הולך על שתיים, לרוכב מוטוקרוס ולצייד.
כולם מקבלים את היחס שהם נותנים, אחרי הכל כולנו בני אדם, מטייל מתחכם ומתריס ייקבל את אותו היחס, טרקטורוניסט זב חוטם שרגע לפני הטיס סילוני בוץ על מטיילים יגלה מהפקח את אותו חוסר סבלנות שהוא הפגין לשאר הסביבה שלו, צייד שנוהג בכבוד למרות ששחט 3 צבאים לפני שפגשנו אותו ייקבל ייחס מקצועי ומכובד, כיאה למקצוע אכיפת חוק (לפי ראות עיניי, לא לפי כלל כל הפקחים/שוטרים מנייאק שנהוג אצל הכלל)

זאת תשובתי לכל נושא הקוטריות, "למה להם מותר ולי אסור, למה להם לא עושים כלום" וכל שאר הבולשיט הזה .. אף אחד לא אוהב את הרט"ג, לא רוכבי אופניים , ג'יפאים וגם לא מטיילים על שתיים, בדיוק כמו משטרה.

ולעניין,
די לתמימות, יצא לי לראות לא פעם ולא פעמיים .. וגם לא שלוש גולשי ג'יפולוג נכנסים במקומות שאסור, חלקם אפילו מדריכי טיולים! לא עצר אותם לא שלט ולא שער... וגם הם כמו כל ישראלי טוב סיפרו תירוצים וסיפורים שאלוהים יעזור לי, אנחנו לא טיפשים ולא עיוורים! אל תזלזלו בנו.
ולא שאני בא ללכלך חלילה, אני מחשיב את עצמי ג'יפאי וגם עד לרגע זה חלק מהקהילה הזו, אני מחשיב את הקהילה הזו לאיכותית ביותר, גם בגוף שבו אני עובד! הקרם דה לה קרם של הטיילים..
וכמו כולם גם עשיתי עבירות וייתכן שאף אעשה (ולא שמירת טבע זה לא מרכז החיים של כולם), אני גם בחלקי נגד המערכת/הממסד/השיטה..
אני נמצא כל יום בשטח, רוב היום, במרכז הארץ, רואה את כל האנשים מכל הסוגים המינים והצבעים... וצר לי לומר לכם חברים יקרים ואהובים.
גיפולוג הוא מיעוט, ג'יפאים טובים לצערי הם מיעוט... אנחנו בישראל ובתוך עמי אני חי, כולנו חווים את המציאות היומיומית.
הרוב הגדול חסר מודעות בסיסית לאיך מטיילים או יותר חשוב איך מתנהגים, זאת עובדה.
גם אני לא שונה מאחרים, לא נולדתי עם המודעות וגם לא חונכתי אליה, רק העבודה שלי גרמה לכך, לצערי.
הדור הבא למזלי מבין טוב יותר מההורים שלו את החשיבות של המחזור לדוגמא, את הסכנות בירידה מהשביל , לנו ולאלו שנמצאים מחוץ לשביל.
תבינו ששנאת הג'יפאים היא לא חינם, שכחו מזה! ג'יפולוג הוא ממש לא רוב ולא דוגמא מייצגת להתנהגות של ג'יפאים בשטח.

אתה דרור אנטי מערכת ידוע ואלרוי נפגע רט"ג, יופי תפסו עמדה ואל תשחררו.
אבל תנו לי להגיד לכם משהו, "בתי גידול" הוא מונח מקצועי נכון ואמיתי ואוניברסלי ובינלאומי , מה שבטוח הוא לא תירוץ מערכתי.
הוא תיאור לתא שטח שהולך ונעלם ... לטובת שאר הדברים שאתה כנראה לא עושה בזמנך הפנוי (כי אתה מטייל בג'יפ המזהם והמרעיש שלך בטבע)...
לטובת קניונים, כבישים, קאנטרי קלאב, בתים בניינים ערים , רכבות, מכוני התפלה, קידוחי גז, נפט. ותשתיות נוספות שבני האדם ההולכים ומתרבים זקוקים להם, אני לא שומע את אף אחד בוכה על המינים ובעלי החיים שנכחדו, נעלמו ..ועדיין נדרסים מורעלים ניצודים נדחקים ועוד...
יודע מה, אני גם לא מצפה מכם , זה התפקיד של רט"ג במדינה הזו לשמור על אילו שנשארו למען הדורות הבית.
ולצד הדרישה שלך לשבילי טיול לג'יפים חדשים .. יש את כל אלו שהזכרתי מקודם שמתפתחים ודורסים בתי גידול נוספים, את זה אתה לא לוקח בחשבון ולא טורח לשקלל בדרישה שלך למקומות נוספים לטייל בהם.

למה אתה באמת מצפה שבכל שדה בו יש אוכלסיית 4X4 שמטיילת סביבו תראה קוליסים מגעילים במרכז, זה לא פגיעה בטבע זה בפגיעה של אחד בפרסנה של השני.
מי רוצה לקרב כאלה חיות לפנינות האמיתיות של הטבע???? ואל תגיד לי תאכפו, לא יכולים, לא מסוגלים עם התקציבים וכוח אדם הנתון אל מול האיומים הקיימים (לא לא רק ג'יפים) והגיע הזמן להתמודד עם זה כבר! כל עוד בונים ונוגסים עוד ועוד ועוד השטחים לטיול בטבע יקטנו ויתמעטו בצורה טיבעית כמעט כמו גדילת האוכלוסייה של האדם.

זהו, נמאס התמימות הזאת של תלמיד ייסודי שאיבד את המחק כי הוא מפוזר ומאשים את כל השארררררר

Bernard
27-01-14, 04:01
שטויות במיץ,
כל מה שכתבתי נכתב בהומור, בהקצנה וציניות ..ואולי טיפה רצינות (כמו רוב התגובות חסרות הרסן שלך דרור)
ממש לא מתסכול ולא מהפציעה בראש... תפסיקו לפרש דברים כרצונכם, תסתכלו למציאות בפנים כבר.
....
זהו, נמאס התמימות הזאת של תלמיד ייסודי שאיבד את המחק כי הוא מפוזר ומאשים את כל השארררררר

אני מתנצל מראש אם תיפגע אבל זו בחירה שלך. מקווה שתיקח את הדברים בהתאם ותפיק מהם משהו...

יו!
כמה צביעות והתנשאות וחשיבות עצמית וצדנקנות וידענות ו... ומה לא...

יש לי טיפל'ה נסיון בנושא אכיפת החוק, טיפל'ה. אולי, קצת קצת, קצת יותר ממך אבל אני לא מכנה את כל עם (ועמחה) ישראל בבונים, רק בגלל שזו האוכלוסיה שאני נתקל בה, מתוקף תפקידי..
הלו! איך אומרים, טול קורה.. וכו'...

ההתנהלות וההתנסחות שלך (גם אם אני לוקח בחשבון, שהשניים נועדו להבהיר נקודה..), הם אלה שמקוממים את "ציבור" הג'יפים נגדכם - שירות דוב, אתה עושה פה.
הצדקנות וההכללות שאתה "מייצר" פה, ועוד נותן דוגמאות קיצוניות ומכוערות (ועל כך אין ויכוח, כנראה) על מנת "להוכיח" את הטיעון שלך, שכולם בבונים... חאליק... תרגיע.

יש בבונים פה ויש בבונים שם. יש כאלה עם ג'יפ ויש כאלה עם אופניים ויש כאלה עם אופנועים ויש כאלה גם בקניונים (שדוקרים והורגים אזרח פשוט, שהעיר להם שנפל להם שטר מהכיס...) - זה שאתה, כהכרח ומתוקף תפקידך, נאלץ לפגוש ולהתמודד ולהתעמת עם הבבונים, לא אומר שכולם כאלה ואפילו לא הרוב, וחבל שאתה לא מפנים את זה.

אבל זה בכלל לא משנה וזו בכלל לא הנקודה, פה..

"להנגיש את היופי לכלל הציבור..." - איזו בדיחה עצובה.
מי אתה/אתם שתחליטו שאני ודרור ואסף וכל היתר, הם לא חלק מ"כלל הציבור"?
ממתי סלילת מסלול/דרך "באמצע הטבע", עבור "ציבור אחד" היא לגיטימית אבל "לציבור אחר" היא לא?
מה הקשר בין 4 גלגלים ומנוע, שעושים יותר... הכל, מאשר שני גלגלים ו"בלי מנוע" לנזק לסביבה, כשלצורך תנועת "הלא-מזיק=אופניים", מפעילים דחפורים ומכונות... אלה עשו יותר נזק מאשר שנים של טיולי 4X4, בשבוע!!

את מי זה מעניין שהרוכב "ההרד-קור" הוא חטוב/שרירי/בריא/בכושר ונהג ה-4X4 מגדל, להנאתו, כרס בירה/קולה/קפה/מרלבורו??? מה אתה מקשקש? לאחד יש יותר זכויות וזכות קיום מאשר לאחר?
לאחד "מגיע" שיהרסו טבע בשבילו ולאחר לא?
ומה הקישקוש ההוא, של"הרד-קור" זה בכלל לא מעניין? מה הקשר?

באה חבורה וחצבה ופינתה וסללה דרך ב...טבע!
אתה בכלל קולט את זה?
אתה קולט את הזילזול?
מישהו שם פנה לוועדה/רשויות, הציג מכנית/מסלול/צורך והוציא רשיון/רישויי לדבר הזה?
אתה מקשקש על "בבון" שחצה שדה ופתח שער (ולא סגר) ונכנס לחוף והשאיר קוליס - פה נכנס טקרטור ושיטח וכרתו עצים/גדמים וסללו ו(כמו שדרור הגדיר יפה - כנראה שרמלה ובת ים זה אותו שורש) כושילאמאמשלהם ותסלחו לי על הצרפתית...

פאקינג סללו דרך בטבע!!!! אתה קולט?!?!?
אני, בגינה הפרטית שלי בגבעתיים, לא יכול לעשות כזה דבר בלי רשיון/אישור!!!
אתה קולט?!?!

ואל תקשקש לי בשכל, שמדובר בשבילון לאופניים - זה נראה לי פאקינג שביל, שעוד 1/2 מטר, מספיק גם לריינג' שלי - מה, לא יכלו להסתפק "בסינגל" של 10 סמ' (טביעת הצמיג של האופניים היא פחות)? היו צריכים לסלול משהו שמספיק ל-3 רוכבים, זה לצד זה?
ואתה יוצא להגנתם?!!

בריונות, בבוניות, ערסיות, צ'חצ'חיות... עבריינות!
זה מה שזה!
בגלויי! בגאווה! בסיפוק!
זה מה שמעצבן!
מי הם בכלל שיעשו כזה דבר, אופניים או לא אופניים!!

בושה!
אני, במקומך, כבעל תפקיד, הייתי (לכל הפחות) שותק ולא נכנס בכלל לויכוח/דיון הזה... לכל הפחות.
איך אתה בכלל יכול (להרשות לעצמך) לייחס/להתייחס למעשה הונדליזם הזה, איזשהו דיון לגטימי, עם טיעונים לפה ולפה?

לא מאוחר להגיד"טעיתי. צודקים. זה אסור. נקודה!"

עפר ג
27-01-14, 08:32
מה שיפה אצל הפקחים זה המוסר הכפול שלהם, בגלל חבורה של חארות (לא קטנה בכלל אני מודה) יש ענישה קולקטיבית על כל ציבור המטיילים. מצד שני בפועל לפקחים יש ביצים של פיל מול במטייל/ ג'יפאי הנורמלי אבל מול העברינים האמיתים יש להם ביצים של יונה. אותם הםמעדיפים לא לראות. דרך אגב זה נכון גם לפקחי מס הכנסה, משרד הפנים, מנהל וכו. איפה שיש אופציה לעימות הם לא מגיעים. ואל תתחילו לתת לי דוגמאות על פקח זה או אחר שנלחם מול עבריינים בארוע נקודתי זה או אחר, גם זה קורה אבל מעט מידי ובלי שום פרופורציה למה שקורה במציאות

אמיר ב.א
27-01-14, 08:56
חברים , הגיע הזמן לשתות קצת מים ולהרגע ...חבל להתחיל ככה את היום ...

opl
27-01-14, 09:16
הגיע הזמן להיפגש ולדבר, לא פה באתר ולא בשום משרד - בשטח. אנחנו צריכים ליזום דיאלוג מול אותן רשויות שמשפיעות באופן ישיר על התחביב שלנו, קהילות אחרות עושות זאת ואף משיגות תוצאות.

כל מה שאנחנו כתובים כאן הוא על גבול בכי חסר טעם. הטענות מוצדקות ברובן לדעתי אבל אין לזה ערך להטיף אותן למקהלה.

אורי, מה הסיכויים לדעתך לארגן מפגש שכזה עם הרט"ג?

עפר ג
27-01-14, 11:00
לא תהיה שום פגישה וחוץ מזה מול מי תהיה הפגישה? עם אותם אנשים שבמילא לא עושים בעיות.הפקח בשטח לא יכול לעשות איפה ואיפה ולבדוק אם האיש שעומד מולו הוא מהטובים או הרעים למרות שלפעמים זה ברור. הוא פשוט צריך לדפוק את העבריין גם אם הוא ערס מצוי ויש איתו עוד עשרה אנשים מה שלא קורה. פה דרך אגב חייבים להודות שבמקרה כזה הפקח נמצא בעמדת חולשה, אין לו עזרה והוא פוחד ובצדק להתעמת איתם או להפעיל את סמכותו החוקית כולל איום בנשק או מעצר, הרי הוא לא יקבל שום גיבוי מהמערכת והואימצא את עצמו במשפטים או סיבוכים אחרים כולל איומים על חייו. בארצות הברית למשל הפקח הוא נציג חוק, נראה ומתלבש כמו נציג חוק ואוי למי שמתעסק איתו

asafk
27-01-14, 11:36
חברים... בבקשה לנשום עמוק ולהרגע...

הכיוון צריך להיות חיובי. של עשיה, ויש ללמוד גם מציבורים אחרים כיצד עושים זאת נכון ותוך רתימת הרשויות.
יש לומר בהגינות שכלי רכב שונים לא יכולים לחיות יחד באותו שטח ולכן יש תחרות על המשאב...
אבל התלהמות ודהלגיטימציה של האחר לא תורמת. שליליות היא דבר מדבק.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

raanan
27-01-14, 11:41
הגיע הזמן להיפגש ולדבר, לא פה באתר ולא בשום משרד - בשטח. אנחנו צריכים ליזום דיאלוג מול אותן רשויות שמשפיעות באופן ישיר על התחביב שלנו, קהילות אחרות עושות זאת ואף משיגות תוצאות.

כל מה שאנחנו כתובים כאן הוא על גבול בכי חסר טעם. הטענות מוצדקות ברובן לדעתי אבל אין לזה ערך להטיף אותן למקהלה.

אורי, מה הסיכויים לדעתך לארגן מפגש שכזה עם הרט"ג?
ייתכן שהשרשור בנושא (כאורך הגלות) נשכח ?
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75648

רענן

opl
27-01-14, 11:49
לא. להיפך... הקלות שבה אחד הצדדים יכול להתעלם ולהיעלם בדיאלוג ווירטואלי היא לא משהו שקיים ממש בפגישה פנים מול פנים.

raanan
27-01-14, 12:02
לא. להיפך... הקלות שבה אחד הצדדים יכול להתעלם ולהיעלם בדיאלוג ווירטואלי היא לא משהו שקיים ממש בפגישה פנים מול פנים.
אתה נאיבי ?
אתה מאמין שמישהו מהרשעויות (בלי קשר לרשט"ג) מעוניין בכלל בדיאלוג עם האזרחים ?
רובם עדיין חושבים שאנחנו (האזרחים) מטרד ותפקידם לשרת את מטרת "העל" שהם כול כך משננים בחזה נפוח מחשיבות ...
(גם פה בשירשור תוכל למצוא דוגמאות בלי להתאמץ )

רענן

polar bear
27-01-14, 12:05
החלשים הם הבריונים החדשים. רוכב אופניים יודע שאם הוא נוסע מול רכב ומעקב אותו - הכח אצלו כי הרכב למרות גודלו העדיף לא יכול לשות כלום כי אם יעשה - יענש. אותו רכב גם יודע שאם בטעות הוא מעיף איזה הולך רגל - גם לא יקרה יותר מדי. וזה שאותם רוכבים הם גברים מסוקסים בטייטס לא משנה כלום. אין פה שום ענין של "קבלת האחר" שזו, אגב, שטות מומצאת של פסיכולוגים מודרנים.

יש פה צביעות/תמימות מטורפת של ציבור רוכבים שמישום מה מתכחש לעובדה שכרגע הוא הבייבי של הממשל. אני למשל לא חושב שבשביל כמה חסרי כרס { נניח 15% מתושבי עיר } העריה צריכה לבזבז כסף ושטחים כדי שיוכלו לדווש להנאתם וזאת על חשבות שירותים אחרים כי כידוע - כסף אין. אז אם יש קהילה שאין להם גן ליד הבית והם נאלצי לשלוח את הילים רחוק וגם אז לגן שעשוי מקרטון ומצד שני העריה סוללת שבילי אופניים במיליונים רק כי איזה תחנת רדיו מסוימת ופוליטית מאד עושה להם את המוות.

שאלה היא לא מי יותר בבון מהשני אלא איך יכול להיות שהרשויות מחליטות ...לכתוב "דרור אף אחד לא מכשיר שבילי 4X4 חדשים כי אף אחד לא רואה צורך. אנחנו זכינו בשבילים ומעלות לטייל בהם שהכשרתם הייתה לסיבות אלו ואחרות כמו שאתה מנית ואני מבטיח לך שאף גורם ברשות לא חושב לעצמו "וואלה בוא נעשה מסלול חדש לרכבי שטח" " ואז לנסות להסביר שאין יחס מועדף? מי קובע שאין צורך? מי קובע שאם אדם מהשורה רוצה לקחת את אשתו והילדים לראות טבע באוטו שלו - הוא לא יכול, אבל חבורת גברים על אופניים כן יכולים? ואל תגידו לי עמך ישראל ידווש בשבילים, אני לא רואה את השכנה שלי עולה על אופניים וגורסת ג'בלאות .

אין פה יותר מדי מה לעשות רק להשלים אם התנהלות השלטון - מדי פעם יש לשלטון בייבי ואותו הוא מטפח ולא משנה כלום, כרגע אחד מהתינוקות של השלטון זה נושא האופניים. { יש עוד כמה אבל זה לא המקום }.

שאו ברכה.

opl
27-01-14, 12:19
אז אם להבין ממכם קהילת האופניים פשוט זכתה לאימוץ... פשוט הממשלה והרשויות החליטו יום אחד שאותם הם יפנקו? וידאגו להם יותר מלשאר סתם ככה כי הם אחלה חברה? או שאולי להם יש פה יודע עם מי ואיפה לדבר... אולי כל השבילים האלה וכל הפרוייקטים הם תולדה של גופים שעשו ימים כלילות למען הקהילה שלהם? משהו שלנו... אין.

אני עייפתי מלחזור על דברי שוב ושוב אבל אם אתה מקבל את המצב כמו שהוא ומרכין ראש אתה חלק מהבעיה ומבחינתי איבדת את זכות התלונה. זה משול בעייני לאדם שכל היום מתלונן על ממשלתו אבל לא מצביע בבחירות כי חבל על המאמץ

דרור ברלי
27-01-14, 14:54
בעידן שאנו חיים בו, האמת והעובדות הרבה פחות חשובים מהתדמית. לא משנה מה אתה עושה, משנה מה חושבים עליך.
לג'יפאים יש תדמית איומה - אנחנו "עשירים", אנחנו מבזבזים דלק, אנחנו מרעישים, אנחנו מזהמים, אנחנו רומסים, יש לנו כרס בירה. לא יעזור כמה שנצעק שאנחנו אוהבי טבע ונשתדל לשמור עליו - תמיד יקראו לנו בבונים.
לעומת זאת, לרוכבי אופניים יש את התדמית הנכונה - ספורט, בריא, ירוק, נקי, שקט, משפר את הכושר, משטח את הכרס, ידידותי לסביבה, ולא פחות חשוב - אופנתי. הם גם פריכים ופגיעים פיזית ובעידן המודרני - החלש הוא החזק האמיתי. אולי כואב לו כשהוא נופל, אבל הוא זה שזוכה לאמפטיה. להמשיך?...

לכן נקודת הפתיחה של קהילת האופניים מול הרשויות הרבה יותר חיובית. קל יותר ונכון יותר פוליטית להתייחס אליהם באהדה.
ומנגד - קל ונוח להכליל על כל קהילת הג'יפאים, לכנות בשמות מעולם הזיאולוגיה לנתח את הפיזיולוגיה שלהם, לסגור שבילים קולקטיבית, לצאת במבצעי אכיפה מתוקשרים.

אז על מה יצא הכעס? על הצביעות והמוסר הכפול.
ג'יפ שיורד מהשביל ונוסע בר בשטח משאיר קוליס. עובדה. יש מקומות שזה מותר, יותר נכון לא אסור - אבל הרוב המוחלט בכל זאת נוסעים על שבילים קיימים ואורי, תבדוק טוב את כל השרשור הזה - אף אחד לא דרש שבילים חדשים ל-4X4!!! מה שיש טוב ומספיק לגמרי.
אבל מיני באגר שחוצב בשטח לא משאיר קוליס? לא רומס בתי גידול?... (לא בציניות אורי, תעשה טובה ואל תתנשא. כולנו יודעים טוב מאוד מה זה). אז מה אם זה מנגיש את הטבע והיופי לעוד עשרה רוכבי אופניים ויש לזה אישור מגורמים מוסמכים? גם לכביש 6 יש אישורים רשמיים, נחיצותו ותועלתו ברורים מעבר לכל ויכוח ועדיין מהבחינה הסביבתית מדובר באסון. אז כאן פרצו שביל במיוחד לטובת התחביב של מישהו והפגיעה בטבע בעינה עומדת, ואת בעלי החיים והצמחים שנחצבו לא מעניין אם יש נייר עם חותמת או שלא. בסופו של דבר הכל נשאר עניין של תדמית.

-->