PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעית התחממות

עודדוש
27-06-05, 15:27
שלום
בימים האחרונים אני מוצא שהמנוע מתחמם יתר על המידה וללא הצדקה, המחוג מטפס לשני שליש.
כיוון שהרדיאטור והפאן קלאץ חדשים, אין נזילה אני חושד שהבעיה בטרמוסטט או במשאבה.
לגבי הטרמוסטט- ניתן לרכוש רק במכשירי תנועה או שיש בשוק חליפיים, אולי של סוויפט? עלות בערך?
במידה והחלפת הטרמוסטט לא תפתור את הבעיה כיצד ניתן לבדוק את המשאבה (ספיקת המשאבה)?
אולי אני לא בכיוון?
תודה רבה
עודד

נמרוד
27-06-05, 15:34
אתה צודק בכיוונים.

קודם כל תבדוק ביד את המשאבה. תנענע את המניפה ותחפש חופשים בציר המשאבה. בהנחה שאין, תפרק את הטרמוסטט, סגור בחזרה, וסע! אם בעיית ההתחממות נפתרה - הוכחת את אשמת הטרמוסטט, ועכשיו גם יש לך את הנדון למוות בתור דוגמא ביד, שאיתה לא צריכה להיות שום בעייה למצוא חלק תחליפי בחנויות הרגילות.

עודדוש
28-06-05, 07:47
תודה רבה, נמרוד
האם יש לשחרר את החגורה כדי לבדוק את המשאבה?

danip
28-06-05, 10:16
היי עודד
תרמוסטט של סוויפט לא מתאים (הקוטר שלו קטן מדי) וכפי שנמרוד כתב בכול חנות חלקי חילוף תמצא טרמוסטט עלות של חלופי כ 35 ש"ח מקורי יעלה כ 80 ש"ח לפני מע"מ. ודרך אגב אם תקנה שים לב לטמפ' הפתיחה שלו צריכה להיות ב 82 מעלות צלזיוס אם אני זוכר נכון.
בהצלחה דני

אלון_ק
28-06-05, 11:27
טרמוסטט חליפי שכן מתאים אחרי השחזה קלילה הוא דווקא של לנד-רובר. מצד שני, צריך להיות מטורף כדי להכניס חלקים של ל"ר לסוזוקי נומרלי... :lol:

סתם לידע כללי.

danip
28-06-05, 12:22
האם יש לשחרר את החגורה כדי לבדוק את המשאבה?
אם אני זוכר נכון אז לפי הספר של היינס כן.
דרך אגב אצלי בסוף התברר שההתחממות נבעה משעון חום לא תקין :? למרות,שהשעון הראה הבדלים בנסיעה עם ובלי תרמוסטט . סתם עוד חומר למחשבה .
דני

עודדוש
14-07-05, 07:38
שלום
לאחר החלפת טרמוסטט, הבעיה לא נפתרה (אולי הצטמצמה קצת) ומבדיקת המשאבה עולה שיש חופש כמעט לא מורגש בציר, אולם בטורים נמוכים נשמעים תיקתוקים מתוך המשאבה. כאשר החגורה מנותקת אין רעש וזה גם לא מהמאוורר כיוון שפרקתי אותו ועדין היה רעש. אני מניח שהמשאבה סיימה את תפקידה.
1) מה קונים משאבה חדשה או מחודשת (אם יש דבר כזה בכלל)?
2) סדר גודל מחירים?
3) האם יש אטמים או דברים נלווים אחרים שיש להחליף כאשר מחליפים משאבה?
4) האם ההחלפה דורשת כלים מיוחדים?
5) האם ניתן לבצע לבד או שצריך שני אנשים?
תודה רבה
עודד

החוקר
14-07-05, 09:09
עודד אהלן
השבוע אני ודניפ החלפנו בקשיש 87 שלי משאבת מים.
את המשאבה קניתי מאמנון ב-170 ש"ח(בחברה רצו כ-400 כולל מעמ)
מדובר בעבודה יחסית קלה ובהחלט ניתן לבצע לבד. בכל מיקרה עם אתה רוצה עזרה אתה מוזמן
להתקשר-054-3103409
כזכור לי צריך רק מפתחות 10 ו-12.
הקושי היחיד בו ניתקלנו היה להחזיר את הרצועת טיימינג וגם זה היה עקב חוסר ערנות
שלנו .
בהזדמנות זו תבדוק/תחליף את הרצועת טיימינג.
לצורך נוחות בעבודה צריך לפרק את המגן של הוונטה ,לא צריך לפרק רדיאטור :!:
חשוב לאחר פרוק של המשאבה לנקות את השטח אליו צריך לחבר כולל הסרת שאריות סיליקון
ואפילן שיוף קל עם נייר 0(בהמלצת אמנון)
טל

עודדוש
14-07-05, 09:16
תודה רבה, טל
האם מרחתם סיליקון (rtv) לאטימה?

danip
14-07-05, 09:44
היי עודד

יחד עם המשאבה מקבלים פקונג, אבל מרחנו גם RVT (כך היה כתוב בספר ולא מזיק לדעתי) כמו שטל כתב צריך לשים לב שהמשטחים יהיו חלקים אחרת לא מושגת אטימה טובה ויכולות להתחיל נזילות.
אם אתה צריך משהו תרים טלפון 0544731354

בברכה דני

טלסקופ
14-07-05, 10:34
אצלי הבעיה היתה פשוטה הרבה יותר: הונטילטור של המזגן והונטילטור של הרדיאטור הסתובבו בכיוונים מנוגדים. מכיוון שהם מקבילים זה לזה, הם ביטלו אחד את השני. כאשר הרכב עמד, עם מזגן פועל, הוא היה מתחמם.
הפתרון פשוט: החלפת הקוטביות של אחד המאווררים.
בהצלחה!

עודדוש
14-07-05, 11:36
שלום
תודה רבה על העזרה.
רציתי לתקן משהו שכתבתי. סחבק (אני) כנראה מאוד מבולבל ולא קלט שהרעשים והנקישות באות מהאלטרנטור ולא מהמשאבה.
בכל אופן היא תוחלף כיוון שהרכב מתחמם עד השני שליש ללא סבה מוצדקת ועוד לא הצלחתי להבין מתי ולמה, אז בשביל השקט בנפשי היא תוחלף.
דרך אגב אין לי מזגן ברכב.
תודה רבה
עודד

חנן-ג'יפולוג
14-07-05, 11:55
יכול להיות גם פאן-קלאץ' לא תקין. האם ההתחממות נגרמת במהירות נמוכה ונעלמת במהירות גבוהה?

כמובן שגם המצנן יכול להיות סתום. דווקא נדיר שהמשאבה תייצר בעיות חום. בדרך כלל הקלקול שלה הוא באטימות והיא נוזלת.

המהנדס
14-07-05, 12:41
יכול להיות שהבעיה היא לא במים אולי היא בשמן.
איזה נוזל קירור שמת ?
בכל מקרה תחליף משאבה (או לפחות תבדוק את הכנפיים של המשאבה שלך) ..

עודדוש
14-07-05, 13:49
שלום
ההתחממות קורת בד"כ בצהרי היום בנסיעות מרמזור אדום אחד לשני במרחקים קצרים. והוא מתקרר כאשר הנסיעה מתארכתוהמהירות עולה. הפאן קלאץ הוחלף לפני שנה, גם הרדיאטור. הפאנקלאץ נראה תקין, גם שאלתי משהו שמתעסק ברדיאטורים שאשר שהוא תקין. טרמוסטט הוחלף לפני שבוע, והמערכת נוקתה לפני שבועיים, כך שמה שנשאר זאת המשאבה.
המים הם מים "ירוקים", ולא חסר שמן.
תודה רבה
עודד

עודדוש
15-07-05, 15:09
שלום
שאלה נוספת. קראתי בספר רכב שהתחממות יכוה\לה לנבוע גם ממצוף נמוך בקרבורטור. האם הבנתי נכון? אם כן מדוע זה גורם להתחממות? כיצד לפתור (איך קובעים את גובה המצוף?)?
תודה רבה
עודד

חנן-ג'יפולוג
15-07-05, 20:48
גובה דלק נמוך בתא המצוף, יקשה על המאייד לשאוב דלק לתא המצוף, כך תיווצר תערובת עניה בדלק, שתגרום להתחממות, ואף לצלצולים. הפרוצדורה של כיוון גובה המצוף והמידה הנכונה אמורה להיות רשומה בספר הטיפולים.

המהנדס
16-07-05, 11:08
יש הרבה סיבות לפני גובה דלק במצוף - פלאגים,שסתומים לא מכוונים,משאבת מים

jango
24-07-05, 19:32
מה אמור להיות גובה מדיד החום בשעון של סמוראי
עם יוניט חום מקורית?
אצלי עד אתמול היה שליש ואז שמתי גם טרמוסטט מקורי והחום עלה לחצי וטיפה יותר מזה.

משהו מוזר נוסף עם הטרמוסטט כאשר אני בנסיעת כביש רגילה המחוג עומד על החצי וטיפה יותר אך כאשר אני עוצר, 20 שניות אח"כ החום יורד לשליש ואז עולה לאט כאשר אני מחדש נסיעה.
יש מצב שהטרמוסטט לא תקין?

-->