PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה אחורית עושה בעיות

boaziko
27-06-05, 21:03
בתקופה האחרונה (וזה הולך ומתגבר) בסיבובים , במהירות נמוכה (הילוך ראשון שני) קורה לי הרבה שכל הסרן האחורי דופק ומנענע את האוטו (אין לי תיאור יותר מדוייק מזה...) הדבר היחיד שאני חושב עליו הוא שהנעילה לא משתחררת. בנוסף עלתה משמעותית תדירות ה"בומים" מהנעילה... (זה נשמע שאני לא יודע איך לנהוג עם הנעילה, אבל כיוון שבעבר הבעיה הזאת לא היתה, אז אולי זה לא אני...)
הנעילה יחסית חדשה. סביבות החצי שנה. (לוקרייט).

עמי
27-06-05, 21:10
בדוק שלחץ האוויר זהה בשני הגלגלים.

boaziko
27-06-05, 21:26
זה לא זה. בדקתי במהלך התקופה האחרונה בתדירות גבוהה.
אגב, האם יכול להיות איזשהו קשר אם לחץ האויר אינו זהה בין שני הגלגלים הקדמיים?!

סוזי המשתוללת
28-06-05, 00:22
בדוק את ההיקף האמיתי של הגלגלים
האם הנעילה הייתה חדשה ?

boaziko
28-06-05, 00:33
הנעילה חדשה חדישה.
ב"היקף האמיתי" אתה מתכוון למדוד עם מטר את ההיקף בלחץ אויר זהה?

אלון_ק
28-06-05, 00:49
תו"כ המדידה תחליף בין הקדמיים לאחוריים. אם לא עובד, נסה גם להחליף עם עידן או מישהו אחר שאין לו בעיה.

במקרה וכל זה לא עובד, פתח את התופים האחוריים ותוודא שבוכנות הבלמים לא תפוסות. אם אחת נתפסת במצב פתוח ומסרבת לחזור היא עשוייה לגרום להפרשי מהירויות בין הגלגלים. למה הניחוש הפרוע הזה רלוונטי? כי לבוכנות שלנו יש נטיה להתפס. קרה לי בעבר.

עודדוש
28-06-05, 07:46
שלום
האם זה קורה גם כשאתה לוחץ על הקלאץ בזמן הסבוב?
האם הדפיקות מסקות מפסיקות כאשר אתה לוחץ על הקלאץ?
אם אני מבין נכון לחיצה על הקלאץ אמורה לשחרר את הנעילה ולאפשר לגלגלים להסתובב במהירות שונה.

המהנדס
28-06-05, 09:22
גם לי זה קורה המון .
מה לחץ האוויר שלך בצמיגים ?
אם אני נוסע על 25 בערך יש תופעות כמו שתארת ואם אני יורד ל 20 הן מתבטלות (אחיזה טובה יותר זה הכל).
בכל מקרה אתה מוזמן לקחת את הצמיגים שלי .
אלון קלע בול נראה לי - יכול להיות שמשאבה נתפסה - דרדר את האוטו ותראה אם הוא קצת "תפוס" או שפשוט תפרק את הדראמים מאחורה.

אין לי בעיה לפרק את הנעילה שלי עוד פעם סתם בשביל הכיף :twisted:

jzuk
02-07-05, 16:07
אצלי זה קרה גם לפני הנעילה והבעיה הייתה חופש במיסב של הסבבת. נסעתי עם הנעילה 5 שנים ועכשיו זה שוב חזר. אני לא בדקתי בכלל את הנעילה כי הכרתי את זה מקודם ופשוט החלפתי את המיסב ועשיתי כיוון לבקאקס ועכשיו הכל תקין. כמובן שאני מדבר על הבומים הגדולים שמרעידים את האוטו ולא על הבומים שיוצאים מהדיפרנציאל כשהוא מתשחרר כל כמה זמן.

boaziko
02-07-05, 20:51
אפשר לפרט קצת לגבי ה" מיסב של הסבבת"? מה זה? אני לא מכיר.

jzuk
06-07-05, 17:35
הסבבת=פיניון, והיא משתלבת עם העטרה=קורונה. היא גם מתחברת לגל הינע ומשם מקבלת את התנועה. יש לה שני מיסבים, אחד מקדימה ואחד מאחורה , מחזיר שמן עוד שימסים לכיוון. אצלי אחד המיסבים, החיצוני, נשחק והיא לא הסתובבה בצורה עגולה , אלא אליפטית, דבר שגרם לפגיעה בשילוב עם הקורונה ולדפיקות שעוזבים קלאץ', גז ובעיקר בסיבובים כל הסרן היה רועד וגורם לדפיקות. רמז נוסף שיכול להיות זה נזילה קטנה או גדולה מבית הדיפ' ביציאה לכיוון הדרייבשאפט. זה לא מחייב אבל אם נוסעים ככה הרבה זמן, כמוני, גם המחזיר שמן מפסיק לאטום כראוי בגלל שהציר לא מסתובב בצורה אחידה.
הטיפול וההחלפה הם לא רציניים אבל קח בחשבון שצריך לכוון את כל הדיפרנציאל מחדש. ניתן לעשות את זה לבד עם משקל עופות, צבע וספר רכב, אבל זה אף פעם לא כמו במפעל.
וכמובן שלא בטוח שאתה סובל מאותה הבעיה.

המהנדס
06-07-05, 19:56
עזוב בועז זו לא הבעיה אצלך .
אגב אם המייסב היה הולך היית שומע ציפצוף מטורף מאחורה שהולך ומתגבר במהלך הנסיעה - אי אפשר לפספס את זה.

boaziko
07-07-05, 09:55
אז תגיד פיניון..
החריטה שעשו לתופים לא היתה אחידה (הרגלית של הבלם היתה עולה ויורדת בתנועות קטנות תוך כדי לחיצה) אתמול תיקנתי. עושה רושם שזה עזר, אבל לא נסעתי מעט.

boaziko
07-07-05, 09:56
תיקון - נסעתי מעט..

-->