PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי טרנספר לסמוראי

shaked8
03-02-14, 23:08
שלום, יש לי סמוראי שנת 96, האם כדי להרכיב לו טרנספר 1000? האם טרנספר 1000 יותר חזק מבחינה מכנית? ואם אפשר להתקין על טרנספר 1300 כמו שלי יחסי העברה?

gmike
03-02-14, 23:26
מה יש לך עכשיו,גלג"ש או שרשרת?
טרנספר 1000 לא יותר חזק מכנית, הוא מנמיך יחס העברה ב12% וזהו.
חבל להוציא כסף על טרנספר 1000, תביא קיט יחסי העברה במקום זה.
מה המידת צמיג שלך עכשיו?

shaked8
03-02-14, 23:41
יש לי גם טרנספר 1300 וגם 1000 ומידת צמיגים 235. פשוט אני מתלבט איזה טרנספר להשאיר ולהרכיב

שגיא S
04-02-14, 01:56
תרכיב את ה1300 עם יחסי העברה בתוכו.
את ה1000 תמכור ובכך תצמצם עלויות

ishc
04-02-14, 07:39
אני לא מסכים אתכם. תלוי מה אופי השימוש ברכב. אני נסעתי כמה שנים עם צמיגי 235 וטרנספר 1000 שבשנה האחרונה עמד בצד קיט 4.9. אני לא מיהרתי (ובסוף לא התקנתי כלל) את הקיט מכיוון שה"בור" שנוצר בין ה-HIGH ל-LOW הופך את הילוך הכוח שמיש רק למעברי עבירות ובמקומות שיש צורך לנהוג ב-LOW עדין כדי שלוט יותר טוב ברכה אתה נאלץ לנסוע ב-HIGH. אני באופן אישי טיילתי טיולים די רגועים ללא אתגרי עבירות קשים במיוחד ולכן לי הטרספר 1000 עשה עבודה מצויינת. היום הייתי בכלל שוקל לשנות יחסי העברה בסרן כדי לתקן הגדלת צמיגים ולא ממש נוגע בטרנספר.

omri_t
04-02-14, 07:47
לדעתי ומנסיוני טרנספר 1000 הוא כוות רוח למת.
בטח אם מדובר בצמיגים 235.
נכון שאפשר לחיות ככה, אבל אפשר לחיות גם עם טרנספר 1300 .
(ואפשר לחיות עם סמוראי..)
אבל ההילוך הנמוך לא באמת נמוך עם טרנספר 1000 שזו הסיבה שלשמה בכלל מתעסקים עם הטרנספר.

אז אם המטרה היא להוריד את ההילוך הנמוך- אין מנוס מייחסי העברה.
אבל אם אין בכוונתך להשקיע, עדיף טרנספר 1000 מטרנספר 1300 - כי במקרה הזה "עדיף קצת מכלום".

שגיא S
04-02-14, 10:34
אני לא מסכים אתכם. תלוי מה אופי השימוש ברכב. אני נסעתי כמה שנים עם צמיגי 235 וטרנספר 1000 שבשנה האחרונה עמד בצד קיט 4.9. אני לא מיהרתי (ובסוף לא התקנתי כלל) את הקיט מכיוון שה"בור" שנוצר בין ה-HIGH ל-LOW הופך את הילוך הכוח שמיש רק למעברי עבירות ובמקומות שיש צורך לנהוג ב-LOW עדין כדי שלוט יותר טוב ברכה אתה נאלץ לנסוע ב-HIGH. אני באופן אישי טיילתי טיולים די רגועים ללא אתגרי עבירות קשים במיוחד ולכן לי הטרספר 1000 עשה עבודה מצויינת. היום הייתי בכלל שוקל לשנות יחסי העברה בסרן כדי לתקן הגדלת צמיגים ולא ממש נוגע בטרנספר.

צחי את זה אתה כותב כי לא הרכבת את היחסי העברה.

אני לא מכיר בנאדם אחד עם סמוראי ששם 4.16 או יחס אחר ואמר שהוא רוצה לחזור לטרנספר 1000.
בסוף גם בטיולים ללא עבירות קשה - נניח בעשוש לדוגמא, יש יתרון בלעלות על הטורים.

וחוצמזה - לא צריך באמת LOW בשבילים, ואם כן - אז 2 LOW ב4.16 מאוד קרוב ל1 LOW בטרנספר 1000.

GodsFather
04-02-14, 15:40
חפש LOBSTER בפורומים בחו"ל ותבין מה אתה יכול לעשות עם שני הטרנספרים שיש לך ביד, אם אתה רוצה להיות הרפתקן.

אחרת, תעיף אותם ללוח יד2 ותתקין לפחות 4.16 בשביל ההנאה שבהנעה.

סולי
04-02-14, 19:36
מדובר בסמוראי סלילים או עלים?

ishc
04-02-14, 19:40
צחי את זה אתה כותב כי לא הרכבת את היחסי העברה.

אני לא מכיר בנאדם אחד עם סמוראי ששם 4.16 או יחס אחר ואמר שהוא רוצה לחזור לטרנספר 1000.
בסוף גם בטיולים ללא עבירות קשה - נניח בעשוש לדוגמא, יש יתרון בלעלות על הטורים.

וחוצמזה - לא צריך באמת LOW בשבילים, ואם כן - אז 2 LOW ב4.16 מאוד קרוב ל1 LOW בטרנספר 1000.

נסעתי בכמה רכבים עם יחסי העברה לפני שרציתי להרכיב. לטעמי יש בור גדול מדי בין ההילוך הגבוה לנמוך. הסמוראי היחיד שראיתי עולה את עשוש על טורים כלל קיט 6.5 ו-4.56 בסרנים

שגיא S
04-02-14, 20:35
נסעתי בכמה רכבים עם יחסי העברה לפני שרציתי להרכיב. לטעמי יש בור גדול מדי בין ההילוך הגבוה לנמוך. הסמוראי היחיד שראיתי עולה את עשוש על טורים כלל קיט 6.5 ו-4.56 בסרנים

כי באותו טיול האוטו שלי לא היה תקין :/

אבל אני יכול להגיד לך שבטיול האחרון שלי עם הסוזוקים דני/חמוצי עלו עם 4.16 את ורדית על הטורים....וגם את עשוש בקלות כולם עברו
בסופו של דבר כל מי שיש לו יחסי העברה לא היה חוזר אחורה...זה די ממצה את הנקודה.

shaked8
04-02-14, 23:08
מדובר בסמוראי סלילים, ממה שהבנתי הטרנספר הוא שרשרת

GodsFather
04-02-14, 23:41
תחליף אותו כל אימת שרק תוכל.

סולי
05-02-14, 08:00
אהלן שקד

טרנספר שרשרת שקט יותר אך הוא עדין יותר ויקר יותר לשיפוץ.
טרנספר גלג"ש - 1000/1300 בשניהם ניתן להתקין קיט הפחתה בלי בעיה, אם תקח 1000 תצטרך להחליף את התוף בלם יד על היציאה האחורית בפלאנג' ישירות לגל הינע, ולהתאים את הפלאנג'ים למעגל חלוקה הגדול שמצוי בכל סמוראי שהגיע עם סרנים רחבים (גם במסולסל)
לכן עם הטרנספר 1300 ירד מרכב עם סרנים רחבים אני הייתי מפרק ממנו את שלושת הפלאנג'ים ומעביר לטראנספר 1000 ומתקין אותו.
כדי לעבור בסמוראי סלילים מטרנספר שרשרת לטרנספר גלג"ש תזדקק להחלפת ברגים לארוכים יותר עם אופ ושייבות קפיץ לדרייבשאפטים )במקור במסולסל הברגיים מתברגים להברגה שקיימת בפלאנג') , להחליף תושבות טרנספר מסמוראי שהיה מותקן בו טרנספר גלגש במקור, תצטרך להחליף יוניט 4*4 ואת הדרייבשאפט קצר בין הגיר לטרנספר.

מאחר וכל התהליך הזה נדרש לפני שמדברים על קיט הפחתה ..יש שיחשבו פעמיים לפני שישימו גם קיט הפחתה בעלות של 500$, אבל היי הכל תלוי בעומק הכיס שלך.

זהו ומפה כשקצת יותר ברור מה נדרש בכלל כדי לעבור לגלג"ש אתן את דעתי מהניסיון שלי:
מסולסל שלא נגעו לו בדיפ מגיע כסטנדרט עם יחסים 3.9 בביצים (צחי אגב אצלך אם אני זוכר נכון היו סרנים צרים גם בהם היה 3.9) לעומת 3.7 כמן ברוב הסמוראים.
צריך לזכור גם המנוע מסולסל גם קצת יותר חזק מבעלי הקרב'..
עם 235 בכביש המהיר התחושה היא שהיחסים קצרים מידי בשיוט ב90 קמש.
לעומת במקור שהייתי משייט ב-100 בנינוחות יחסית.
אגב ב-high היחס ב1000 זהה לשל הקיט 4.16.
וב-low אני מצאתי אותו מספק לעת עתה.. משהו שבהחלט ניתן לחיות איתו , אולי הוא לא זחלן ומתקשה בעבירות קיצונית.. אבל על הנייר היחסים חזרו להיות בדיוק כמו בסמוראי עלים סטנדרטי עם צמיגים מקוריים
מה שאומר 9% הפחתה ב-high וב-low יותר מהטרנספר שרשרת על צמיג מקורי.
אפילו הספידומטר מדייק.

עד כאן דעתי.

ishc
05-02-14, 08:15

אבל אני יכול להגיד לך שבטיול האחרון שלי עם הסוזוקים דני/חמוצי עלו עם 4.16 את ורדית על הטורים....וגם את עשוש בקלות כולם עברו

גם בטיול סמוראים עלינו את עשוש וגם שם היו כמה וכמה חברים עם יחסי העברה ואף אחד לא עלה על הטורים (כנראה שההגדרה שלך ושלי ל"על הטורים" שונה).
בכל מקרה בגלל זה כתבתי שזה תלוי בשימוש. אם המטרה היא טיולים ולא בהכרח אתגרי עבירות אני חושב שטרנספר 1000, במיוחד עם הפחתה קלה בדיפ' יתן תוצאה מאוזנת יותר. אם המטרה היא אתגרי עבירות אז הייתי יורד לקיט נמוך יותר, ה-4.9 למשל.

GodsFather
05-02-14, 10:14
4.16 - 87% מהמקורי.

6.54 - 187% מהמקורי.

אמיר

הכוכב הכחול
21-02-14, 09:14

גם בטיול סמוראים עלינו את עשוש וגם שם היו כמה וכמה חברים עם יחסי העברה ואף אחד לא עלה על הטורים (כנראה שההגדרה שלך ושלי ל"על הטורים" שונה).
בכל מקרה בגלל זה כתבתי שזה תלוי בשימוש. אם המטרה היא טיולים ולא בהכרח אתגרי עבירות אני חושב שטרנספר 1000, במיוחד עם הפחתה קלה בדיפ' יתן תוצאה מאוזנת יותר. אם המטרה היא אתגרי עבירות אז הייתי יורד לקיט נמוך יותר, ה-4.9 למשל.

http://www.youtube.com/watch?v=tU8GPwlfPaA

צחי, היית יכול לעשות את זה עם 1000 ו 235?
אני לא הייתי חוזר ל 1000.
אם כן אז אולי לדבלר..

(אם תבקש יפה יש גם סרטון של עשוש. יותר איטי...)

-->