PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדל בסוג צמיגים

roseng
04-02-14, 16:06
שלום
1. כיום יש לי צמיגים 245/65-17 שהם חצי שטח חצי כביש. האם צמיגים 245/70-16 יתנהגו בשטח יותר טוב (גם חצי-חצי וגם שטח) מאלו שמותכנים אצלי כיום
2. אילו צמיגי שטח ירעישו פחות בכביש בנסיעה- המלצתכם מניסיונכם.
תודה

boaz avrahami
04-02-14, 17:39
במידות מייל טריות כגון זו המספר באמצע הוא גובה הצמיג באחוזים מרוחבו.
לדוגמא: הרוחב הוא 245 והגובה הוא 75 אחוז מכך.

ככל שהצמיג גבוה יותר אז אתה מקבל יותר גובה גחון ויותר כושר לתקל מכשולים.
יש את עניין חוקיות המידות לכל רכב וזה כבר סיפור נפרד.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

נמרוד
04-02-14, 21:35
שתי המידות שציינת הם צמיגים זהים בקוטר וברוחב, רק על חישוק בגודל שונה. ההתנהגות שלהם לכן תהיה מאד דומה, עם עדיפות שולית וזניחה למען האמת, לצמיג עם החתך הנמוך יותר (חישוק בקוטר 17) בהתנהגות כביש, ולצמיג עם החתך הגבוה יותר (חישוק בקוטר 16 אינץ') בנוחות נסיעה ובעמידות בשטח.

ההבדל המשמעותי הוא בזמינות צמיגים מסוגים ויצרנים שונים, אני חושב שבמידה 245/70/16 תמצא מגוון גדול יותר, בוודאי של צמיגים לשטח.

כדי לקבל עצות מעשיות יותר, כדאי שתספר על איזה רכב מדובר ואיזה צמיג בדיוק יש לך כרגע, עד כמה הוא מספק או לא מספק אותך, ומה התכנונים שלך בעתיד מבחינת יכולת שטח.

amitaikl
05-02-14, 09:35
אם כבר עלה נושא מידות צמיגים, אנצל זאת ואנצל"ש
כרגע מידות הצמיג המותקן ברכב הם 235/60/16. במידה זו הצמיגים הסבירים היחידים הם maxsis 771 ו Yokohama Geolander.
לפי אוטודאטא אפשר לרדת ל 215/65/16 או 205/75/15 ולקבל צמיגים סבירים יותר לשטח (מה שמטריד אותי בעיקר זה העובי דופן של הצמיג, בגלל שכבר קרעתי אחד).
השאלה עם כדאי בכלל לרדת מידה או שאולי עדיף פשוט.... לנסוע בזהירות?

ולא, לנסוע עם צמיג לא מאושר ברישיון לא רלוונטי

asypeer
05-02-14, 09:43
אמיתי (או עמיתי?) - אצלך ברכב לא ניתן לשים ג׳אנט 15 (להבדיל מהדגם הקצר) בגלל שהברקסים אצלך גדולים יותר. כאחד שנוסע עם המקסיס שנתיים אני יכול להעיד שהם יחסית עמידים ונותנים תמורה הולמת למחיר, סע בזהירות ויהיה בסדר. ותקנה את הצמיגים שאמרתי לך מהבחור מהפייסבוק ;) לא יזיק ספייר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

amitaikl
05-02-14, 10:03
אמיתי בא' :rolleyes:
לפי אוטודאטא ניתן לשים ג'אנט 15. השאלה אם כדאי.
אני מנסה לקנות את המשומשים, אבל הוא לא מגיב :(
בכל מקרה - איך שומרים על צמיג באח"י ולא על הג'אנט? לעטוף עם סמרטוט? למרוח באיזה שמן נחשים כזה או אחר?

asypeer
05-02-14, 10:09
עזוב מה כתוב באוטודאטה. ג׳אנט 15 ייגע לך בצלחות של הברקס או בקליפרים, הפתרון היחיד שאותו אתה בוודאות לא רוצה זה לשים ברגים של הדגם הקצר..יש לדעתי שרשור של צחי בנושא.

asypeer
05-02-14, 10:14
*לשים ברקסים של הדגם הקצר... לגבי שמירת צמיג לשים בצל שלא יתייבש בשמש . אפשר לתת לו קצת ספריי סיליקון שישמור עליו מיובש. יש לצמיג אורך חיים מוגבל אבל כספייר למספר שנים זה בסדר.

AvigdorAharon
14-04-14, 18:55
מישהו יכול לשלוח קישור או קובץ של אוטודאטא?

תודה,
אביגדור

-->