PDA

צפייה בגרסה מלאה : יבוא הדיפנדר חוזר ?

Tourist
05-02-14, 15:05
יותקן ESP ויורשה ביבוא לארץ:

http://cars.walla.co.il/?w=/0/2718164

nirs
05-02-14, 15:17
החדשה הבאמת חשובה היא שגנזו את הדבר האיום שהתיימר לרשת את הדיפנדר...

איל מ
05-02-14, 15:32
אוקיי איפה יגאל שילון?
לחילופין: מה? כבר אחד באפריל?

אם זה נכון זה הדבר הכי טוב ששמעתי בשבוע האחרון.
מעניין אם זה ישפיע על המחירים הסופר מופרזים של דיפנדרים ביד2.

asafk
05-02-14, 15:59
המזרח צריכים ללמוד ממרצדס... כשהתחילו למכור את ה.g במעל מליון פתאום נמצאו לו קונים... 350000 זה מעט מדי

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Gershon
05-02-14, 18:57
DEFENDER-...
בשבילו מערכת ESP-כמו אקורדיון לעז...

KOOKE
06-02-14, 01:55
אסף- ביג לייק.

עם כל אהבתי למותג בכלל ולדיפנדר בפרט תימחור כזה הוא טירוף מערכות......

בעלות כזו ניתן לרכוש רנגלר רוביקון + שידרוגים ההופכים אותו לתפלצת ועוד יישאר עודף .....

רוביקון חדש דנדש מהניילונים כמובן....

רק מכורים קשים בשלב מתקדם של ההתמכרות ירכשו דיפנדר בכזה מחיר....

קונסטון
06-02-14, 08:16
אני דווקא הבנתי אסף שאמר את זה לא בציניות או אולי בגלל הביוס שלי לטובת הדיפנדר
ולערוך השוואה גם רנגלר, ואגב עם כל רכב אחר, היא לא רלבנטית- כי בהשוואה שלכאורה רציונאלית אין דגמה שלא תצליח מול הדיפנדר גם אם יימכר ב 250 יהיה יקר מאד לכאורה. אבל לדעתי למי שכן מתחבר לדיפנדר ולא רק זוקף לו מחמאות על יכולת עבירות ושאר ירקות הוא לא עורך שום השוואה עם אף רכב ורק בודק אם יכול לעמוד בעלות. דגמה טובה לכך היא שוק המשומשים שהתנסיתי בו בחודישים האחרונים. מסכים עם מי שכתב כאן שהמחירים של המשומשים לכאורה מופקעים ואכן לדעתי הם כך, אבל לא בעיני המוכרים ואין כמעט קונים (אולי פרט לי ועוד אחד שביקשתי לשמוע על עסקאות בפורום זה), כי ה 99+% עורכים השוואות והדיפנדר לדעתי נופל בכל השוואה שתביא. מי שקונה את הדיפנדר עם מחירו המופקע לכאורה הוא זה שלא ערך שום השוואה עם אף רכב אחר.
אני כבר מאסתי בכל אלה למשל כששאולים אותיבכמה רכשתי, וכבר מדקלם להם מראש..." או במחיר הזה יכולת לרכוש......." הדגמאות ששמעתי כבר כללו כל הרכבים הקיימים במחיר שרכשתי. אבל זה לדעתי חוסר "ההתחברות" והחבר כאן קרא לה התמכרות.

אסף- ביג לייק.

עם כל אהבתי למותג בכלל ולדיפנדר בפרט תימחור כזה הוא טירוף מערכות......

בעלות כזו ניתן לרכוש רנגלר רוביקון + שידרוגים ההופכים אותו לתפלצת ועוד יישאר עודף .....

רוביקון חדש דנדש מהניילונים כמובן....

רק מכורים קשים בשלב מתקדם של ההתמכרות ירכשו דיפנדר בכזה מחיר....

eyalski
06-02-14, 08:29
אני זוכר שראשוני הדיפנדרים הגיעו בשנות התשעים הם עלו בערך 140000 ש'ח ונמכרו יחסית יפה בשוק האזרחי, איפהשהוא המחיר זינק לרמות מטורפות והמכירות נעצרו .
דיפנדר 90 חדש עולה לבריטי בבריטניה 23000 פאונד בערך 130000 ש'ח .
רק אלוהים וחברת המזרח יודעים איך משם המחיר מטפס לאזור ה 350000 ש'ח.

מה שבטוח שבמחיר סביר הוא יימכר גם היום, כי למרות גילו המתקדם הוא עדיין שחקן מרכזי על המגרש.

איל מ
06-02-14, 08:39
אני מסכים שאדם פרטי שיקנה דיפנדר הוא או משוגע לדבר או סתם משוגע (במחירים הנ"ל ;)),
אבל, ההשוואה לרנגלר היא לא רלוונטית בעליל מכיוון שהדיפנדר יכול לשמש כרכב עבודה (אין עוד רכב שמציע 9 מקומות).
עדיין, יש מצב טוב שרוב הרכבים ייקנו ע"י מוסדות ו/או חברות טיולים כאלו או אחרות וכמויות בטח לא יהיו כאן.

נשאלת השאלה האם הדיפנדרים הצבאיים (הלא ממוגנים) יימכרו במכרזים. לכאורה התשובה הפשוטה היא כן אבל לא יפתיע אותי אם יש איזה חוק שרכב שייובא בתקן צבאי, בתקופה בה אי אפשר היה לייבאו בתקן אזרחי הוא לא חוקי לאזרח ויישלח לגריטה. אם יש מישהו הבקיא בנבכי הבירוקרטיה הנ"ל ויכול לשפוך אור על הנושא ובכך להשקיט את נפשי המעונה :p אשמח.

דרור ברלי
06-02-14, 08:54
כעיקרון, רכב צבאי "חום" לא יוצא למכרזים. למרות שהיו יוצאים מין הכלל.

KOOKE
06-02-14, 13:36
למען הסר ספק אני נמנה על אלו שבהחלט התחברו לדיפנדר- היה לי עד שלצערי נגנב.

ההשוואה בין הדיפנדר ובין הרנגלר, לדעתי בכל אופן, היא בהחלט במקומה כי שני רכבים אלו הם בין רכבי השטח המוהיקנים האחרונים שנשארו שבאמת מיוצרים קודם כל לנסיעה בשטח ואשר יכולים כמו שהם סטנדרטיים לחלוטין לצאת ישר משער המפעל לשטח במלוא מובן המילה.

ניתן אולי להוסיף לרשימת המוהיקנים את הטויוטה סדרה 70 ואת המרצדס G וזהו....

כל השאר הם רכבי כאילו שטח.

baSS4
06-02-14, 13:50
לא הייתי לוקח דיפנדר יוצא צבא גם אם היו משלמים לי...

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

opl
06-02-14, 15:11
כל צבא או רק שלנו? וגם אז - למה? רבים וטובים עשו זאת ולא זכורים לי סיפורי זוועה

baSS4
06-02-14, 16:09
בתור חימושניק אני יכול לספר לך בדיוק איזה התעללות עוברים הרכבים האלה מצד הנהגים, ואיזה טיפול מחורבן הם מקבלים מצד שני.

Tourist
06-02-14, 18:33
לא הייתי לוקח דיפנדר יוצא צבא גם אם היו משלמים לי...

עצור ! תחשוב כלכלית....
אם מציעים לך דיפנדר וגם מציעים לשלם לך, אתה לוקח את הכסף אני לוקח את הדיפנדר.
סגרנו ? אל תשכח אותי....

ד ו ר ו ן
06-02-14, 21:10
כל צבא או רק שלנו? וגם אז - למה? רבים וטובים עשו זאת ולא זכורים לי סיפורי זוועה
מי בדיוק?
דיפנדרים צבאיים לא יוצאים החוצה.

ד ו ר ו ן
06-02-14, 21:17
נשאלת השאלה האם הדיפנדרים הצבאיים (הלא ממוגנים) יימכרו במכרזים. לכאורה התשובה הפשוטה היא כן אבל לא יפתיע אותי אם יש איזה חוק שרכב שייובא בתקן צבאי, בתקופה בה אי אפשר היה לייבאו בתקן אזרחי הוא לא חוקי לאזרח ויישלח לגריטה. אם יש מישהו הבקיא בנבכי הבירוקרטיה הנ"ל ויכול לשפוך אור על הנושא ובכך להשקיט את נפשי המעונה :p אשמח.
יש כאן 2 סוגיות, הראשונה היא שבעקרון רכב שנרכש כסיוע לא יוצא למכירה בגלל סוגיית מיסוי כבדה.
כנ״ל רכב חום.
הצבא ( וגם המשטרה) הם רשות רישוי משל עצמם, מה שאומר שהם יכולים לייבא/ לשנות רכבים לפי התקנות של עצמם, ואז, שוב, יש להם רכבים שלא יכולים לעלות על הכביש ע״י אזרחים רגילים, אם מראש לא עברו תקינה של משרד הרישוי, או שעברו שינוי (דוג רכב ממוגן ירי).

opl
06-02-14, 21:18
אני מתכוון ליוצאי מגב. לאחרונה חבר קנה אחד והוא לא הראשון.

ד ו ר ו ן
06-02-14, 21:28
אני מתכוון ליוצאי מגב. לאחרונה חבר קנה אחד והוא לא הראשון.
מגב זה סיפור אחר לגמרי מהצבא.

איל מ
08-02-14, 20:54
מכיוון שאני לא שוחה בחומר אני זורק ניחוש.
עד כמה שאני מבין הדיפנדרים הצבאיים (בניגוד לבעבר) נקנים ישירות מאנגליה ולא בכספי סיוע (שוב, אם מישהו יודע אחרת אשמח לעדכון).
בנוסף, בזמנו נמכרו סופות שהיו צבאיות כך שאין הכללה גורפת על אי מכירת רכב חום.
מכאן שקיים סיכוי תאורטי למצוא לנדרובר "רגב" בשוק עוד כמה שנים.
אשמח להבהרות (כאמור מה שכתבתי הוא ניחושים וספקולציות).

ד ו ר ו ן
08-02-14, 21:05
דיפנדרים מגיעים/הגיעו גם מטורקיה..

זה שרכב בצבע חום לא אומר שהוא היה "חום" בהגדרה שלו.

דרור ברלי
08-02-14, 21:16
וגם מארה"ב.

yoni_0000
08-02-14, 22:43
הדיפנדרים בצה"ל מזוודים על ידי חברת MDT האמריקאית (אותה חברה שעושה את הדוד). צה"ל רוכש דיפנדרים מזוודים ישירות מהם, אין שום מגע בין היצרן (לנד רובר) לצה"ל. ד"א אם אני זוכר נכון, דיפנדר מזווד של חברת MDT לפי המפרט שהצבא דורש עובר בקצת את ה80K $ לחתיכה...

אמיר מ
09-02-14, 08:16
80 אלף דולר זה עדיין זול יותר מ 110 HD בארץ (כשניתן היה לרכוש חדש).

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

asafk
09-02-14, 08:17
זה בלי מיסים

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Tourist
09-02-14, 08:40
לאידע.... ה-MDT האלה נראים קצת כמו קומבינה...

ישראלים מייצרים בארה״ב לצה״ל ?
שיטה לקניית לנדרוברים בכספי סיוע ?
מה העניין ?

gp1
09-02-14, 09:15
רכבים צבאיים מבצעיים , לא יוצאים לשוק האזרחי . רק במקרים מאוד קיצוניים (שזה משהו לחברה או לפרוייקט שקשור למדינה או למישהו באמת מקושר וזה ביחידות בודדות)
רכבי מגב"ב ומשטרה וחברות ממשלתיות ואחרות יוצאים לשוק האזרחי ( מלבד רכבים מיוחדים = ייעודיים , ו..רכבים ממוגנים -שיוצאים רק לידיים בעלות אישור להחזקת רכב ממוגן או שהולכים להשמדה). רכבי משטרה ומג"ב עוברים רשוי מחדש.
יש הסכמי רכש הגנה עם הדוד סם ויש חברת MDT שמספקת את הדיפנדרים ואולי עוד דברים לצה"ל תחת ההסכם הזה. ולפי מה כתוב בהרבה מקומות מייצרים אותם באלבמה ארה"ב

ציטוט :

designed in Israel by Arotech's MDT Protective Industries in collaboration with the IDF. The 'David' will be built in MDT Armor's Alabama facility.

http://www.defense-update.com/products/d/david.htm

http://www.mdtisrael.com/profile.html

לא קשור אבל שיהיה : http://www.themarker.com/dynamo/cars/1.1715368

איל מ
09-02-14, 18:32
טוב ויפה אבל אתם מדברים על הדויד בעוד הכוונה היתה לגרסה הלא ממוגנת - רגב.

Tourist
09-02-14, 19:00
טוב ויפה אבל אתם מדברים על הדויד בעוד הכוונה היתה לגרסה הלא ממוגנת - רגב.

תסתכל באתר שבקישור
גם הרגב מככב שם

צור
12-02-14, 20:00
עד שתגיעו למסקנה אם יש יבוא או סתם שמועות
אני מוכר את ה 110 hd מהאחרונים שנמכרו
כאמור בשרשור למעלה
לשרוטים /מאוהבים/או לעצמאים שרוצים רכב מוכר מלא ללא רשיון ג
עולה פחות משווי שימוש של דיפנדר 94

ד ו ר ו ן
13-02-14, 09:58
יש הסכמי רכש הגנה עם הדוד סם ויש חברת MDT שמספקת את הדיפנדרים ואולי עוד דברים לצה"ל תחת ההסכם הזה. ולפי מה כתוב בהרבה מקומות מייצרים אותם באחסנה

מעל x פעולות הרכבה/שינוי במוצר, מאפשר להגדיר מחדש את ארץ הייצור.
מה שאומר שלמרות שהבסיס הוא דיפנדר, ניתן להגדיר אותו מחדש כתוצרת ארה״ב, ולרכוש בכספי סיוע.
אותו דבר נעשה בעבר עם משאית הטטרא שכמות מוגבלת ממנה הגיעה לכאן תחת המותג האמריקאי ATC, ולפי הבנתי מתקיים גם עם ה״תבור״.
ורכש בכספי סיוע, לא יוצא לאזרחות, בלי קשר להאם הוא אכן עומד בתקינה.

-->