PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל דליות - שאלה לגבי מסלול

דורוןרובין
07-02-14, 18:45
שאלה לגבי מסלול
אנחנ מחפשים מסלול ראוי לשבת האה ברמת הגולן.

מישהו מכיר את נחל דליות?
אני רואה שני צירים
1. עולה מהכביש סובב הכינרת לאורך הרכס הצפוני נחל עד לרמה.
2. עולים על הכביש לכיוון מעלה גמלה ואז חותכים שמאלה לציר שיורד לנחל ועולה לרכס הצפוני ממסלול בצורת פרסה.

מישהו מכיר? יש המלצות?

י

PW
07-02-14, 19:10
שאלה לגבי מסלול
אנחנ מחפשים מסלול ראוי לשבת האה ברמת הגולן.

מישהו מכיר את נחל דליות?
אני רואה שני צירים
1. עולה מהכביש סובב הכינרת לאורך הרכס הצפוני נחל עד לרמה.
2. עולים על הכביש לכיוון מעלה גמלה ואז חותכים שמאלה לציר שיורד לנחל ועולה לרכס הצפוני ממסלול בצורת פרסה.

מישהו מכיר? יש המלצות?

י
קודם כל, אני מקווה שלא מדובר על טיול באמצע השבוע כי האזור הנ"ל הוא ש"א עסוק ופעיל.

הציר הראשון, עליה בנחל בתרה (דרך "הדולמנים הטנקים ע"ע וחרבת בתרה) אפשרי עד מתחת לקובת קרעא (כפת נשרים). אפשרות אחת היא להמשיך עד א טייבה, להתחבר לדרך עפר על תוואי ההטייה הסורי (ע"ע), שחוצה את נחל עיט (ואדי טייבה) ואת ערוץ היהודיה ועולה לכביש הראשי דרך מטווח גולן.
אפשרות שניה היא לטפס מזרחה מא טייבה על גדתו הדרומית של ואדי א טייבה לכיוון ציר המפלים.
שתי הנתיבים הללו הם בהסתייגות אחת משמעותית, כי השטחים האלה הם שטחי מרעה ותחומים לעיתים בשערי בקר המונעים לחלוטין מעבר, ללא אפשרות עיקוף או מעבר בשער. את שניהם ביצענו לא מזמן עם קושי בציר השני (שער חסום) ומעקף ארוך על מישור הנוחייל'ה.

הציר השני שציינת (שעוקב אחרי תוואי ההטייה מתחילתו), לפחות לפי הפעם האחרונה שסיירנו שם - היה חסום כבר בתחילתו ע"י שער בקר אימתני.

טיול נעים

דורוןרובין
08-02-14, 22:19
מדובר בטיול בסופ"ש
יש המלצות אחרות לגבי רמת הגולן?

אנחנו מחפשים לנסע ולהנות מהירוק והשקדיות, לא חייבים אתגרי עבירות משמעויתיים הפעם.

amirk
09-02-14, 13:40
הציר השני שציינת (שעוקב אחרי תוואי ההטייה מתחילתו), לפחות לפי הפעם האחרונה שסיירנו שם - היה חסום כבר בתחילתו ע"י שער בקר אימתני.

החסימות באזור קובת קרעא הן של הרשות, כאשר מגיעים ממזרח יש אפילו שלט ירוק עם הסבר כלשהו.

מצבור אדיר של שקדיות תמצא באזור נחל מייצר,

-->