PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון של vw dune buggy

'Abu 'D
13-02-14, 23:21
אוקיי אז אחריי הרבה זמן של מחשבה והיסוסים החלטתי שאני רוצה לבנות באגי לדיונות
קיבלתי החלטה על התצורה והיא תהיה עם מכלולים של חיפושית http://www.offroadtoys.com/asa/sandrail/leftfront_1024.jpg
(התמונה נראית מפציץ אבל זה כיוון המחשבה)
אז אחרי שקראתי כל שירשור ושירשור בפורום הבונים בלי לדלג על כלום החלטתי להזמין את הספר הנ"ל http://www.socalautoparts.com/images/product/000811.jpg
אבל לפני שהזמנתי את הספר הזה הזמנתי את הספר הזה:
http://www2.cip1.com/v/vspfiles/photos/C12-7046-2.jpg
ואז כשקיבלתי אותו קצת התאכזבתי כי אין לו שמה סירטוטים וסקיצות של שילדה.
בגדול הוא אומר: לך תקנה שילדה מאחת החנויות ואני ידריך אותך מהנקודה הזו ואליך, מכיוון שזו לא המטרה שלי, לקנות משהו מוכן אלא לבנות אחד אז פניתי לאתר שהוצע כאן וקניתי את התוכנית מהאינטרנט: http://www.dunebuggyplans.com/
ואני יחסית מאוד מרוצה מהתוכניות האלו בגלל שזה סירטוטים של השילדה ויש שמה הכל: החל ממידות אורך של החלקים וזוויות כיפוף של הכיפופים ועוד...
(די קשה לפענח את המיקומים של החיבורים אבל זה אפשרי פשוט צריך לחזור לנוסחאות של הטריגונומטריה והכל אפשרי)

לא מזמן קניתי מחבר באגי שהיא לא נסעה מעולם והיא נראית גורטאה אז אני פשוט חשבתי על לחתוך הכל ולקחת את הפרונט, הגיר והתושבת של הגיר
הנה כמה תמונות:
https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=eb248b4dda&view=att&th=1442cfc008c66c25&attid=0.1.1&disp=emb&zw&atsh=1https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=eb248b4dda&view=att&th=1442cfc008c66c25&attid=0.1.2&disp=emb&zw&atsh=1https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=eb248b4dda&view=att&th=1442cfc008c66c25&attid=0.1.3&disp=emb&zw&atsh=1https://mail.google.com/mail/u/0/?ui=2&ik=eb248b4dda&view=att&th=1442cfc008c66c25&attid=0.1.4&disp=emb&zw&atsh=1
אז חתכתי את כל הכלוב שבנו (אם אפשר לקרוא לזה כלוב) ומכרתי אותו לברזל
אז כחה: הכיוון שלי הוא לבנות באגי דיונות או בשפה יותר יפה sand rail אני לא שואף לכך שיהיה לה איזה רישיון תחרותי אלא רק לפאן
אבל אני כן רוצה להיצמד לתקנון הראלי רייד מבחינת התקנים, הבטיחות והקונסטרוקציה של כלוב ההתהפכות וכו'...
יש לי כמה סימני שאלה בנוגע לסוג החומר שממנו צריך לבנות את השלד
אני יודע שצריך צינור ללא תפר ומשוך בקור הרוב פה מדברים על צינור סקדיול 40 מפלדה או צינור st37 שהוא לפי הבנתי מקביל לצינור סקדיול 40 או שזה אותו צינור בשפה שונה. ביררתי כמה עולה צינור כזה לפי מטר ולמעשה הספקיות הגדולות מוכרות מינימום 600 מטר, אני צריך רק כ- 50 מטר אז התקשרתי לאיזה מקום בא"ת אזור רחוב המרכבה (אני לא זוכר את השם של המפעל) והוא הציע לי צינור סקדיול 40 מפלדה לפי מטר כ 23 שח השאלה שלי האם זה יקר או מחיר סביר?
ובנוגע לכיפופים אני לא בררתי כמה עולה כל כיפוף. בתרשים של הבאגי מצויים 20 כיפופים אני צימצמתי אותם ל 18 כיפופים (הורדתי את השתיים שיש בגג כי לדעתי הם מיותרים אבל אם מומחים יגידו אחרת אז נחזיר למקור)
האם מישהו יכול להגיד איזה שהיא הערכה על כמה יעלה לי הכיפופים אני אשמח
ולסוגייה נוספת איך אני יוצר פיש מאוות בזווית מסויימת ולא ל 90 מעלות
עד כאן השאלות שלי ויש לי עוד הרבה אבל כמו שאומרים "פרה פרה"
(אמנם לא התייחסתי לגלגלים ולמנוע למרות שזה חלק חשוב)

lizard
14-02-14, 07:23
אם אתה בונה לפי תקן אז סקדיאל לא מתאים לך. צינור שש נטר עולה 125 שח אז המחיר נראה בסדר. כל כיפוף עולה בסביבות חמישים שח ללא חומר. כדי ליצור התאמה מושלמת אתה צריך נוטצר. צור קשר בפרטי ואולי אוכל לעזור לך

YosSima
14-02-14, 07:58
אל תקנה גם את הספר השני. גם בו אין פרטים שיעזרו לך,צור קשר עם בני (דר' באג) ממועדון החיפושיות. יש לו מוסך/סדנה לכל מה שקשור לעולם הזה ביהוד,ואפילו תוכל להציץ שם בספר הזה,

'Abu 'D
14-02-14, 08:10
אם אתה אומר שצינור סקדיאול 40 לא מתאים לי אז מה כן? האם st 37?
בתכלס אני מחפש את הצינור שיענה על הדרישות המינימליות או שיהיה הכי קרוב לדרישות כי המטרה שלי היא רק לפאן
המטרה שלי היא לא לבנות לפי התקן אלא רק לקחת דברים שיוכלו לעזור לי ולא לבנות סתם חאפר

- - - Updated - - -

אל תקנה גם את הספר השני. גם בו אין פרטים שיעזרו לך,צור קשר עם בני (דר' באג) ממועדון החיפושיות. יש לו מוסך/סדנה לכל מה שקשור לעולם הזה ביהוד,ואפילו תוכל להציץ שם בספר הזה,
כתבתי שקניתי את הספר השני והתבאסתי
ובנוגע למועדון החיפושיות שברופין אני נוסע עם חבר שלי שיש לו חיפושית מושקעת כמעט כל שבוע

lizard
14-02-14, 08:30
אם אתה לא בונה לפי תקן אז תשתמש בסקדיואל. אין בעיה. רק אם תרצה לעשות לכלי רישוי לא תוכל

talw
14-02-14, 09:39
אני דווקא הייתי ממליץ לך לבנות לפי התקן,לך תדע אם יום אחד תקבל קריזה ותרצה להשתתף בתחרויות ? לפחות רק את השלדה.
ההבדל בין לבנות שלדה לפי התקן או לא ,לא נורא כלכך.
אני גם מציע לך לבדוק על שינויים קרובים בתקן אם יהיו..........ואז להחליט.

'Abu 'D
14-02-14, 13:01
ההבדל בין לבנות שלדה לפי התקן או לא ,לא נורא כלכך.

למען האמת המחשבה עברה לי בראש, אבל אין בשום מקום הסבר פשוט להבנה על איך עושים את השלדה חוקית וכמה זה עולה מבחינה של אישורים ובירוקרטיה וכל העסק הזה עם הטכניון (קצת מפחיד כל העניין של הניירת)
1 לא הבנתי איזה סוג צינור צריך מבחינת הדרישות המינימליות
2 האם סוג הריתוך משנה? כי חשבתי לקנות בקרוב רתכת של חברת: jasic mig 200A (המלצות תתקבלנה בחיוב אבל כמו שקראתי פה על הרתכת אף אחד לא מאוכזב)

אומי5
14-02-14, 17:47
כתבתי שקניתי את הספר השני והתבאסתי
ובנוגע למועדון החיפושיות שברופין אני נוסע עם חבר שלי שיש לו חיפושית מושקעת כמעט כל שבוע

רופין זה אחד מסניפי המועדון, בני מגיע למפגש המרכז, מי זה החבר שלך?

'Abu 'D
14-02-14, 18:12
רופין זה אחד מסניפי המועדון, בני מגיע למפגש המרכז, מי זה החבר שלך?

אלמור

lizard
14-02-14, 18:31
ההבדל העקרוני הוא שסקדיאל עולה בסביבות 20 שח למטר ואילו הצינור שנכפה על ידי ההתאחדות עולה בסביבות 110 שקל למטר. לרכב ראשון לא הייתי משקיע.
מבחינת עלויות רישוי, סביבות חמשת אלפים שקל לרשויות לא כולל שכר בוחן

talw
14-02-14, 20:09
לגבי השלדה 1325 ש״ח + מע״מ לרשויות ללא שכר בוחן .לפני חצי שנה בערך.
רק שלדה, ואני מאמין ששכר הבוחן יהיה בהתאם,אם תרצה להמשיך הלאה לרישוי כל הכלי ,זה כבר אופרה אחרת לגמרי. מה שכן לרישוי השלדה תצטרך להמציא שירטוטים בהיטלים מידות ותכנון ,אתה יכול לעשות לבד או לתת למישהו.
לשילדה תקבל לוחיות עם מספר לרתך לאחד מהצינורות שלה ,וברגע זה הפכת אותה לבעלת ערך יום אחד ולא ערמת ברזלים.
תעבוד מסודר,תעבוד עם בוחן,תתמיד,תלמד,תבין ותראה שבסופו של דבר גם התוצאה הכללית תהיה טובה.
לגבי סוג הצנרת ....יש אנשים טובים שדואגים גם לזה....תמתין בסבלנות ,אני מאמין שיהיה שינוי לטובת הבונים.

'Abu 'D
15-02-14, 20:31
נניח ואני לא בונה לפי התקן אז מה עדיף לי מבחינת סוג החומר
סקדיול 40 או סקדיול 10 שניהם בקוטר 48 ממ וההבדל שלהם הוא בעובי דופן הסקדיול 40 הוא 3.7 ממ ואילו הסקדיול 10 הוא 2.7
יש עוד סוג של ברזל שאני לא כתבתי שנקרא st37 אבל אני לא יודע עליו יותר מדי

NRG
18-02-14, 14:05
קצת סדר...,

ST37 - זה שם של חו"ג מתכתי ספציפי, זה פלדה פחמנית מה"פשוטות" שיש, עם אחוז פחמן נמוך,
בעלת תכונות מכאניות "ירודות" (גם המחיר נמוך בהתאם) אין לה חוזק גבוה ו/או עמידות לשחיקה ועל כן מתאימה לתכנון של "מבנה" מכונה או חלקי מכונות פשוטים.

סקדיול - זה שם של תקן המגדיר עבור קוטר צינור נומינמלי מסוים את עובי הדופן (ומתוך כך מגדיר גם את הקוטר הפנימי , בהנחה שקוטר חיצוני קבוע בדר"כ).

סקדיול כשלעצמו לא מגדיר דבר לעניין סוג החומר...,
סקדיול נכון גם לצינור נחושת, לצינור פלסטיק וכו',

כנראה שבמבחן המציאות משתמשים במונח סקדיול להגדרה של חו"ג לבניית שלדות..., אבל גם אז יש לבחור מבין מספר סוגים של חו"ג הקיימים בשוק.

לגבי עובי דופן,
או שמבצעים חישובים, אנליזות וכו'
או דרך קלה יותר,
שיענו לך בעלי ניסיון מעשי שכבר בנו...

lizard
18-02-14, 14:33
אתה צריך ברזל שבעגה נקרא סקדיאל 40. קוטר אינץ ורבע או אינץ וחצי. זה קוטר פנימי. עובי דופן 3.6ממ וקוטר חיצוני הוא 48 ממ ו42ממ.
החומר נחשב בדרגה של st37 ומתאים מבחינת חוזק וקוטר לבניית רכבים אבל מאחר ושיטת הייצור שלו היא משיכה בחום אז נחשב לא מספיק טוב לבניית רכבי מרוץ. במעשי עם זה בנו עד לפני שנתיים את כל רכבי המרוצים בארץ ולדעתי זה מספיק בטח לבניה ראשונית של רכב ראשון. העלות היא חמישית או פחות מעלות ברזל "תקני"

'Abu 'D
19-02-14, 10:59
תודה על ההסבר עכשיו אני יותר בטוח לגבי סוג הברזל
עכשיו יש לי כמה שאלות לגבי הקונסטרוקציה של השלד
נתחיל בקשת התהפכות האחורית
השאלה שלי היא כזאת: אפשר לראות שהפינות הם לא 90 מעלות הם יותר קהות ויש את הכיפוף בצד בקשת שיוצר שהקשת תהיה בניצב לסרן האחורי
השאלה שלי היא כחה האם לכופף את הקשת בפינות שלה ב 90 מעלות ולהימנע מהכיפופים שבצד או שלהשאיר את זה כחה

lizard
19-02-14, 11:04
אם אתה נותן לבית מלאכה שמתמחה בכיפופים לעשות את זה אז זה לא משנה. אם אתה מכופף לבד אז לך על ההכי פשוט.

'Abu 'D
19-02-14, 11:28
השאלה שלי היא מה יותר חזק
ולגבי הגג האם להשאיר את זה מכופף או שפשוט להשתמש בצינור ישר

lizard
19-02-14, 12:37
ההבדלים בחוזק לא משמעותיים. אני חושב שאתה צריך את הכיפוף בגג בגלל המרחק מהראש של הנהג ונהג המשנה. אחרת אתה צריך קשתות יותר ארוכות וזה משנה את כל המראה והדינמיקה של האוטו

'Abu 'D
01-03-14, 17:42
אוקיי
לקראת סופ"ש הקרוב אני הולך להביא את הברזלים שהזמנתי (הזמנתי 8 צינורות של 6 מטר סקדיול 40 שחור, צול וחצי ב 96 ש"ח + מע"מ )
ועוד דבר אחד לפני שאני מתחיל בתהליך הכיפוף
מה שלא הבנתי זה הזווית כיפוף של הפינות של הקשת האחורית (אני מתכוון לתמונה שהעלתי)
הרדיוס מצוין שהוא 7' אבל הזוויות לא, לדעתי הזוויות הם 95 מעלות בכל פינה
האם מישהו יכול לאשר לי את החששות

asafk
01-03-14, 18:08
טיפ לגבי כיפוף קשתות..
צייר את הקשת על רצפת בטון ב 1:1. כשאתה עושה את זה אל תחשוב על זוויות אלא רק על רוחס חוץ-חוץ בכל גובה.
זוויות הכיפוף יתקבלו מזה.
וכשאתה מכופף אתה מתקדם לאט לאט ומניח את הקשת על הציור.
זה כמובן נכון לכיפוף באמצעים ביתיים... למקצוענים יש מדידת זווית מדוייקת במכופפת.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

'Abu 'D
01-03-14, 19:17
הכיוון שלי זה לתת לבית מלאכה לכופף לי את הצינורות בצורה מדויקת
אז לפני שאני מתחיל לפקסס את השרטוטים בשביל לקבל הצעות מחיר אני צריך לדעת מה הזוויות בדיוק לפני שאני שולח להם

'Abu 'D
10-04-15, 01:54
שאלה לגבי המנוע
אני חשבתי לשים מנוע של חיפושית סטנדרתי אבל הוא קצת חלש לי
אני יודע שהרבה משתמשים במנועים של סובארו בגלל התצורת בוקסר הדומה והקלות להתאים לגיר חיפושית
השאלה שלי האם יש איזשהו דגם מועדף של סובארו לבאגי
ואיך אני עושה את ההתאמה לגיר
וגם איך הופכים את כיוון העבודה של המנוע

אומי5
10-04-15, 09:03
אני כותב לפי דברים שראיתי או קראתי, לא ביצעתי בעצמי.

אם אתה שם מנוע סובארו על גיר VW אחורי, לא צריך להפוך כלום. הגיר מתאים מבחינת הכיוון.
ניתן גם (בלא מעט כסף) לבנות מנועי VW קירור אוויר משופרים עם מעל 100 כוחות סוס .
אבל, אם כבר באגי ומנוע סובארו, קח גם את הגיר של הסובארו ושים את המנוע לפני הגיר, וקיבלת באגי עם מנוע מרכזי. נכון ללפני חמש שנים יש לפחות שתיים כאלו נוסעות בארץ הקודש.

אני לא מבין גדול במנועי סובארו, אבל יש לי חבר שמוכר מנוע של איפרזה ידנית 97' 170,000 קמ. תבדוק אם המנוע והגיר מתאימים לך ואם כן צור קשר בפרטי

'Abu 'D
10-04-15, 10:38
לגבי השיפור של מנוע החיפושית אני יודע מה צריך לעשות ועלויות כי יש לי אחת שאני משפץ לאט לאט ולכל החברים שלי יש.
אני גם מעורב בכל המפגשים ומתמיד😁 לכן הפסקתי עם הבאגי כי קניתי את חיי http://images.tapatalk-cdn.com/15/04/10/8a66959aa3029e7ee6f6161f9e86d1b6.jpg
וחוץ מזה עם אני יחליט לשפר את המנוע של החיפושית אני כמעט בטוח שזה יקרה בחיפושית שלי ולא בבאגי (אני חצוי בין 2 העולמות).
ולגבי גיר של סובארו
אני לא יודע מה בדיוק השינויים המבניים שצריך לעשות כל התכנון שלי היה להשתמש בחלקה האחורי של שלדת החיפושית (כבר יש לי את החלק האחורי וגיר) שזה מגיע הכל כומפלט גיר קפיצים והכל וזה ממש פשוט ליישום וגם חוץ מזה התוכניות שקניתי הם מתעסקות בגיר חיפושית ומה שאתה מציע לי (אולי יהיה הרבה יותר טוב) מאוד קשה לי ליישום בעיקר בגלל חוסר ידע כי זה משנה את רוב המבנה הוא כבר הופך לבאגי עם מנוע מרכזי ואני מאמין שזה יעלה לי קצת יותר כסף בהתחשב בעובדה שהקפאתי את התהליך כשנה.
פשוט עכשיו קיבלתי 4 צמיגים 33 אינץ אומנם גמורים ושנת ייצור 2001 אבל זה יעשה את העבודה בבאגי(זה מה שהצית את התהליך מחדש)
לגבי הצמיגים זה נושא אחר בשבילי ואני רוצה לדעת מה היא דעת המומחים בנושא.
אבל לפני כן המנוע!!

אומי5
11-04-15, 09:14
מקרה משעשע , אני קבוע במפגש המרכז, אתה אם אני מזהה נכון מרופין.
אין ספק שבניה על בסיס חיפושית פשוטה בהרבה, ותספק מלא פאן ברכב שטח ראשון.

'Abu 'D
11-04-15, 10:22
כן אני מרופין

-->