PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוחר הרכב רימה אותי..מה עושים?

dody34
22-02-14, 14:47
שלום לכולם
אש מח לתגובתכם בנושא.
אז לפניי כחודש רכשתי מסוכנות טויוטה ממחלקת הטרייד אין שלה טנדר טויוטה היילקס שנת 2000.
ברכב היו מספר ליקויים :
היה חסר כפתור הרמת חלון.
שעון הטורים לא עבד
ההנעה הייתה קשה
והיו מכות עקב העמסה על הגג וחלודה, קצת מכות בפח.
הבעלים של הסוכנות התנהל מולי והוריד 25 אחוז במחיר עקב כל הליקויים כאשר סוכם שאני לוקח אותו במצב כמושהוא.
אני מתחיל כעצמאי את דרכי ואין לי הרבה כסף רציתי טנדר אמין והליקויים לא הפריעו לי להתחיל לעבוד עם הרכב.
וחשבתי לעצמי כי עם הזמן אסדר אותו לאט לאט.כאשר הגעתי לראות את הרכב ביקשתי מהבעלים של שמכר את הרכב (בעל סוכנות משנה של טויטה) האם הוא מתחייב כי הרכב נקי מבחינת תאונות ,שהמנוע והגיר תקינים.
והוא התחייב ואמר כי הכל תקין.
לאוטו לא היה טסט הוספתי לא 900 ש"ח כדייש ישלים את הטסט ולקחתי אותו לאחר שבוע.
ואז החלו להתגלות אין ספור בעיות האוטו מעשן כמו קטר - משאבת סולר לא תקינה, הטורבו על סוף כוחותיו, אינג'קטורים סתומים,מנוע מזייף כנראה צלינדר אחד לא תקין, הארז שבור לגמריי, הדלת האחרוית של איסוזו בכלל,מחשב לא תקין מצתי להט גמורים, משאבת וואקום לבקרסים גמורה.....והרשימה לא נגמרת.
הבנתי שעשיתי עסקה גרועה , אך אחייה עם זאת.
מה ששבר אותי אתמול היה כיגיליתי כי השאסי שבור- לרכב ברישיון יש וו גרירה ,אך בפועל הוא לא היה קיים.
ולכן הלכתי למגרש רכשתי מתקן עם וו והתחלתי להתקין.
ואז חשכו עיניי גיליתי כי הזרועות של הטומבון חוץ מהברגים רותכן לשאסי , פתחתי את הריתוכים וגילתי כי ב-20 ס"מ האחרונין ב 2 הצדדים השאסי היה גזירה ורתכה זווית פנימית על מנת לחזק -אינני יודע מה לעשות הרכב נראה לא בטיחותי אני אמור לגרור נגרר כבד ,ואני מת מפחד כי השאסי יתנתק ועגלה תעוף על רכב מאחוריי ,וחס וחלילה אהרוג משפחה.
האם לתבוע את המוכר ?
האם לגשת לחולון למסלול אחד שיאשרו את הרכב או ייפסלו?
מה אני עושה במצב כזה?
השקעתי מעל 5000 ש"ח על הרכב כבר החודש .
קניתי את הרב על בסיס אמונה , היו תקלות , אך יש גבול לשאסי שבור אני יכול להרוג אנשים בגלל התרמית הזו.

אשמח לעצתכם כיצד להתקדם בנושא.

rikmik
22-02-14, 15:31
"הבעלים של הסוכנות התנהל מולי והוריד 25 אחוז במחיר עקב כל הליקויים כאשר סוכם שאני לוקח אותו במצב כמושהוא"

כאן אתה בבעיה "קטנטנה"....
והרבה שאלות אלייך,,,
יש זיכרון דברים?
נאמר לך על השאסי?
בזכרון דברים שנכתב, אם נכתב,,,,הוזכרו הבעיות הנ"ל שאתה מדבר ? ורק על השאסי לא הוזכר דבר?
תיראה יש כאן מקום לביטול עסקה.......אבל...ואבל גדול,כבר השקעתה ברכב,איך התנהלו הדברים מול המוכר..בעל פה? בכתב?
האם לא נאמר לך שיש מקת שילדה?
עם חתמתה לו שבדקתה את הרכב (באותיות הקטנות...) ומצאתה אותו מתאים...
לפי מיטב הבנתי, אתה נכנס עכשיו לסיפור ארוך עם המון עגמת נפש,
הכל שאלה מה נכתב,אם נכתב!
פרט יותר,יש כאן בפורום אנשים נפלאים,ומבינים היטב, שיעזרו לך כמיטב יכולתם,אבל הם גם חייבים פרטים מדויקים איך הלכה כל ההתנהלות מול המוכר!
מאחל לך בהצלחה!
מיקי

יונימוג אדום
22-02-14, 15:34
קודם כל קח נשימה ארוכה - להרוג מישהו ישלח אותך לשנים רבות לכלא .
תתנחם בזה שאתה לא הראשון , וכנראה גם לא האחרון שהאכילו אותו לוקשים עם רכב ( על שכר לימוד שמעת ? ) .
החוק עומד לצידך - אם בתוך שלושה חודשים מרגע ביצוע העסקה מתגלה ברכב פגם מהותי אשר המוכר הסתיר ( כגון - מנוע גמור , שלדה מתוקנת , גיר שהיה לא תקין בזמן העסקה ונטען שהוא תקין וכו' ) .
אתה חייב לחזור למוכר ולדרוש את ביטול העסקה או לחילופין רכב אחר - אתה יכול לספר לו בעדינות שאתה מכיר את החוק ופשוט אם זה לא יסגר יפה תיפגשו בערכאות .
אני מניח שהוא יבין , ואני בטוח שהוא מכיר את החוקים בנושא , סביר להניח שבסוף תמצאו את עמק השווה .
גילוי נאות - אני גם מכונאי ( עם תעודה ) במקצועי וגם לי הצליחו להשחיל מנוע עם ראש מנוע גמור וגיר עייף .

אילן

dody34
22-02-14, 15:36
אין זכרון דברים
לא נאמר לי על השאסי
לא חתמנו על כלום .
הסכם שבעל פה - השאסי נקי ומנוע והגיר במצב טוב.

rikmik
22-02-14, 15:42
חשכו עיניי גיליתי כי הזרועות של הטומבון חוץ מהברגים רותכן לשאסי , פתחתי את הריתוכים וגילתי כי ב-20 ס"מ האחרונין ב 2 הצדדים השאסי היה גזירה ורתכה זווית פנימית על מנת לחזק

בתגובה אחרונה שלך אתה כותב השאסי נקי???
הוא אמר לך?
בכל מצב כמו שכתב יונימוג אדום,,,,,,,,לך אילו....תעצור כל השקעה ברכב,נסה להגיע איתו לפשרה,,,,ולא, החוק לצדך...(בע"מ)...
בהצלחה!

boaz avrahami
22-02-14, 16:16
לא כדאי שהוא יעביר את האוטו בדיקה של מכון או שמאי ע"מ שלא יאשימו אותו שזה קרה לאחר המכירה?

ד.א. הסדק הוא בזנב השילדה.
לדעתי לדעתי הבלתי מלומדת זה בר תיקון ולא נורא כפי שאתה חושב

dody34
22-02-14, 16:40
כן הוא אמר לי כי השאסי נקי.
כן הסדרק גם לפי דעתי ניתן לתיקון, אפשר לרתך ולחזק ,אך אני רוצה לגרור איתו במת הרמה נגררת .
ויש לה משקל ואני לא רוצה לקחת על עצמי את האחריות שהנגרר יתנתק באמצע הדך ואגרום למוות של הרכב שמאחוריי.
בנוסף אצטך להוריד משמעותית במכירה על הרכב.

shmil
22-02-14, 17:23
כבר קנית את הרכב בהנחה משמעותית, של 25%, המגלמת את כל הליקויים. כך כתבת.
כך גם ייכתב בכתב ההגנה, אם תגיש תביעה. בטח גם ייכתב שם שקנית במצבו as is, ושהוצעה לך בדיקה וסירבת, ושבעל הסוכנות לא התעמק במצבו לאור איך שרצית אותו.
אתה אומר בעצמך שאין שום נייר, והדבר היחיד שישנו זו הנחת ה-25%.
אם כך, כעצה מקצועית (אני עו"ד), כל שיש לי להגיד לך זה שתיקח את הדברים בפרופורציות.
כשמפסידים במשפט, עשויים שלם גם הוצאות.
גם את השלדה ניתן לתקן כמו שצריך.

בכל פעם ששניים עושים עסקים, אחד מהם הוא החכם.
הפעם, לחוסר שביעות רצונך, לא אתה היית החכם.
למדת לפעם הבאה.

שלומי
22-02-14, 20:56
אני מציע לך לפני שאתה ממשיך להתבשל - דבר עם הצד השני , אולי תופתע.

asafk
22-02-14, 21:15
סוחרים מחוייבים בגילוי נאות במכירת רכב כולל החתמת הלקוח.
לא עשה זאת - יש עילה לביטול העסקה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

איל מ
23-02-14, 19:18
לא רוצה להיות קטנוני אבל אם תלך לבימ"ש העו"ד יהיה הרבה יותר.
שים לב שבתגובה הראשונה לך כתבת שהוא מתחייב שהרכב "נקי מתאונות". אם כאן כתבת את זה יכול להיות שזה גם מה שנאמר בפועל (ומכאן החשיבות הרבה לכל פסיק), ולמה כל ההצקה?
כי בטנדר שעבד קשה יכולים להווצר סדקים בשלדה גם בלי שיעשה תאונה (אלא אם כן אתה יכול להוכיח שהנזק הוא מתאונה).

בקיצור, כל הבלבול שכל שכתבתי נועד להסביר שכאן חשוב שתתאפס בדיוק מה נאמר ומה סוכם ולא בערך או מה הבנת כי יש לזה משמעות רבה.
בנוסף, מנסיון שלי עם הטריד אין של טויוטה, הם דווקא היו בסדר ועמדו מאחורי ליקויים שהתגלו ברכב.

BlackStar
23-02-14, 19:28
נראה כאילו השאסי נוסר בדיסק דקה לפני שצילום של התמונה

-->