PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבולבל בנוגע לקניית צמיגים חדשים לסמוראי.

nadavoz
23-02-14, 10:40
אהלן, שבוע שעבר רכשתי סמוראי 87 כג'יפ ראשון, הסמוראי דורש עבודה חיצונית בעיקר ואני כנראה יהיה חייב להחליף כמה דברים במהרה. אחת ההתלבטויות הקשות הן בנוגע לצמיגים, הסמוראי הגיע עם צמיגי 235\75\15 שטח מלא מסוג KUMHO וממיטב הבנתי כאן מהפורומים הצמיגים האלו מאוד רחבים לסמוראי, כמו כן אף על פי שאני נהג שטח מתחיל ואיני רגיל לנסוע על הג'יפ מרגיש לי קצת מפחיד עם הצמיגים, אני מרגיש שהם קצת מושכים איתי והתגובה נורא איטית (לפחות בנסיעה בעיר ומעבר בין נתיבים).
אז שאלתי היא כך - מה כדאי לעשות? ברור לי שלהחליף אני יהיה חייב. האם לעבור לצמיגי 215 שטח מלא או שבכלל בגלל שאני ג'יפאי מתחיל עדיף 50\50? או שבכלל יש פתרון אחר?

אשמח לכל עזרה!
תודה
נדב

שגיא S
23-02-14, 10:58
היי נדב.

תקן אותי אם אני טועה אבל קנית רכב עם צמיגי 235 ובלי יחסי העברה מתאימים...? טרנספר 1000 או משהו דומה?
אם אני טועה וקיימים יחסי העברה מתאימים - אז אני יכול להגיד לך שתתחיל להתרגל כי זה הסמוראי והוא מאוד איטי בדגמים האלו.
אם אני לא טועה - אז בפשטות - תחשוב שהאוטו צריך לדחוף גלגל יותר גדול, וזה יותר קשה לו - ולכן אתה מרגיש שהוא מגיב איטי וכו'.
יש כמה דרכים לפתור את זה:
1. לרדת מידה בצמיגים - לא מומלץ. צמיגים גדולים משפרים את הנוחות והעבירות.
2. הפתרון הנכון ביותר - הוא גם היקר ביותר - לשים יחסי העברה בטרנספר. עניין של 2500-3000 שקל בערך בארץ.
3. לתקוף את הבעיה מזויות שונות - בסוף לא יהיה יעיל כמו פתרון 2 - אתה יכול לבדוק שהקרבורטור מכוון, פילטרים טובים - שאולי זה מוריד לך קצת כוח ויכולת מהמנוע.

אם תשאל אותי - פתרון 2 עדיף...למה?
כי במיוחד בתור מתחיל בשטח, אם אתה רוצה לעלות במקום כלשהו, או לסוע בשביל שדורש דיוק במיקום הצמיגים - אתה צריך לסוע כמה שיותר לאט
בשביל לעשות כמה שפחות נזק - לך ולרכב, וזה דבר שאפשר להשיג בעזרת יחסי העברה.
אפשר לטייל גם בלי זה, אני מסכים, אבל זה ייתן לך פתרון להרגשה של הכוח של הרכב, וגם יעזור לך לסוע בטיולים בצורה רגועה ואיטית יותר, שתעזור לך לקבל החלטות
שקולות יותר, ובעיקר חוסך ממך את הצורך לבוא בתנופה ואז אולי לעשות טעויות שאי אפשר לתקן.

gmike
23-02-14, 12:00
שגיא סיכם את הנושא יפה. מה המידה שרשומה לך ברישיון עכשיו?

nadavoz
23-02-14, 12:03
שגיא - תודה על ההתייחסות, העניין בבדיקה מהירה. ברשיון הרכב המידה היא 235

GodsFather
23-02-14, 12:28
תשאר עם 235 ותעשה מה שצריך כדי שאתה והרכב תעבדו נכון עם המידה הזו.

+1 לשגיא

gmike
23-02-14, 12:29
אם ככה-הרווחת בגדול! תתאים את הרכב ל235 וקנה סט צמיגים חדש. אם תרד מידע עכשיו תצטער על זה אח"כ...

שגיא S
23-02-14, 13:16
נדב חד משמעית אל תרד מ235. זה נכס מבחינתך ;)
קיט 4.16 משלב גם שיפוץ לטרנספר, אפשר להתקין לבד בלי בעיה וזה ייצא לך באיזור ה2700 שקל, אתה לא תאמין איזה שיפור יהיה לך ברכב.

nadavoz
23-02-14, 13:44
הרבה תודה חברה, עזרתם לי מאוד אך אני עדיין מבולבל. אני בור לגמרי בנושא טרנספר ו4x4 אני אשמח להבין למה בעצם לא להוריד מידה ולמה בעצם הרווחתי? אני מרוויח כוח? ומה עם עניין היציבות בכביש, אני אוכל לטפל בזה או שאני אצטרך להתרגל בכל מקרה? ושגיא אם תוכל להסביר לי מה זה קיט 16 .4 ? תודה רבה!

GodsFather
23-02-14, 14:51
המידה שיש לך היא מידה מבוקשת שכיום קשה מאד להכניס לרשיון והרבה אנשים היו רוצים בכך.

זו לא מידה גדולה מידי, הגלגל גדול דיו בשביל לספוג יותר טוב מהמורות, לתקל מכשולים וגם יציבות טובה יותר.

אם אתה חש לא בנוח עם הרכב ואו היעדר כוח, יכולות להיות לכך מספר סיבות, אבל לשם כך נצטרך עוד פרטים על הרכב.

אם הוא גבוה מאד, אם יש חופשים במכלולים כמו מערכת ההיגוי, אם הבלמים לא מתוחזקים, אתה עלול לחוש בכל מה שאתה מתאר שקשור להיעדר יציבות. אפילו ישיבה לא תקינה ברכב יכולה לגרום לכך.

לגבי סחיבה - מחד יש את המצב הנוכחי של המנוע / קרבורטור / מערכת הצתה שיכולים להיות לא תקינים/בלויים ולכן אין סחיבה ומאידך יכול להיות שפשוט מערכת יחסי ההעברה הנוכחית היא מקורית והיא פחות אוהבת את העליה במידה ל235.

מה ששגיא הציע לך פה הוא לשפר את הטרנספר ברכב (תיבת ההעברה) ולשדרג את היחס לקיט שמוכר בשוק בכינוי 4.16 , יחס ההעברה שהוא מספק. הקיט יפצה על העליה במידת הגלגל ויתן לרכב מרווח נשימה טוב יותר ובנוסף ישפר גם את היכולות שלו בתחום הLOW ומכאן שהנסיעה בשטח תהיה עוד יותר מהנה ותאפשר התמודדות עם מכשולים נוספים ביתר קלות.

אני מציע שתחבור לאחד מחברי הפורום ושיעזרו לך להכיר את הרכב שזה עתה רכשת ובהמשך גם להכנס לשטח בצורה נכונה ובטוחה.

- - - Updated - - -

אם אתה מאיזור רמת גן, אני אשמח לעזור בהכרת הרכב, אפילו שלי אין בימים אלה סמוראי.

nadavoz
23-02-14, 22:56
תודה לך! אינני מאזור רמת גן אלא יותר צפונה בסביבת טבעון ועמק יזראעל, אך אם כפי שציינת יש פה מישהו מהאזור עם סמוראי שישמח לחנוך צעיר כמה שיעורים אני אשמח (; ולעיניינו - אני מתחיל להבין את העסק אך לפני שאני נוקט בצעדים דרסטים אני חייב להיות בטוח, דיברתי עם המוסך שטיפל ברכב והוא אמר שהיחסי העברה באוטו אינם 1000 משום שהסמוראי עם נפח מנוע 1300 ובדגמים האלו הטרנספר לא 1000. איך אני יכול לאמת את זה באופן הכי מקצועי? האם כדאי כבר ללכת לאיש מקצוע שמתמחה בסמוראים?

nadavoz
06-03-14, 21:05
היי חברה אני מקפיץ את האשכול, לאחר בדיקה קלה ומחשבה עם עצמי החלטתי להחליף את הצמיגים ל215 מסוג AT. אני מתחיל בשטח ואני עדיין לא מתעסק עם אתגרים של גדולים, אני דיי תפרן כרגע אז עניין הדלק מקשה עלי והאוטו כרגע גם משמש אותי לניידות רבה. אשמח לקבל המלצה לצמיגי 215 50\50, הסתכלתי כרגע על maxxis 215/75 R 15 שנראו לי כמו אופציה טובה וקראתי המלצות רבות בפורום גם צמיגי קופר. אשמח לקבל כל המצלה ופיסת ידע בתחום!

תודה
נדב.

GodsFather
07-03-14, 15:39
נדב,

אין לך שום דרך להכניס לרשיון את המידה 215 באופן חוקי, רק בקשיש למעכר וזה לא זול בלשון המעטה.

זה או לחזור למקורות - 205. או להשאר עם הבונוס שיש לך עכשיו - 235 ולשדרג טרנספר בבוא העת.

צמיגי 235 50/50 גם יעשו לך טוב, אם אתה לא רוצה שטח מלא. הם יותר נעימים בכביש וגם יותר בטיחותיים.

שגיא S
07-03-14, 17:33
בוא נחשוב על זה יחד, מבחינה מספרית:

ירידה ל215: שינוי מידה + קניית צמיגים משומשים נגיד - 3000 שקל .
התקנת יחסי העברה 4.16 : הקיט עצמו יעלה לך בערך 2700-2800 שקל, התקנה לבד! כמו כן, אתה בעצם משפץ את הטרנספר אז יש לך שקט גם מהכיוון הזה.
וקיבלת רכב יותר טוב בשטח ובכביש, יצא לך לטפל לבד ברכב שזה כיף! גם אם זה נראה כסבל תוך כדי העבודה, וגם חסכת 200 שקל ;)

אם אתה רוצה ללכת לכיוון של כביש עוד יותר - כמו שאמיר אמר, צמיגי 50\50 במידה 235 על ג'נטים מקוריים של סמוראי/ג'ימני ברוחב 5.5

nadavoz
07-03-14, 18:42
טוב, שגיא וgods father ממש תודה על עזרתכם! אני אשמע בקולכם ואשאיר את המידה הקיימת. השבוע אני אקנה צמיגי AT 235 (חשבתי על MAXXIS 771) וכנראה בעתיד אשפץ את הטרנספר בעצמי!

תודה ושבת שלום

שגיא S
07-03-14, 20:27
אם אתה בעניין יש לי חבר שמחפש להחליף טרנספר 1000 על טרנספר 1300.
זה ייתן לך פיצוי בHIGH שיתאים את הרכב לצמיגים החדשים.
לדעתי זה לא יעלה לך יותר מכמה שקלים, אם תרצה שאני אחבר בניכם דבר איתי בפרטי.

noaa380
29-03-14, 11:25
היי קוראים לי נועה יש לי גיפ סמוראי שנת 88 שרכשתי לפני חודשיים הייתי רוצה ללמוד טכנית עליו אשמח לדעת מה בסוף עשית עם הגיפ שלך

רון נחמן
29-03-14, 11:59
ברוכים הבאים לשניכם (פותח השרשור ונועה) -
אני ממליץ לכם בחום להציץ בפורום מתחילים, בכל מה שתחת הכותרת "טכני" כאן למעלה, ובכתבות שיש ב"רכבים"-->סוזוקי.
זה ייתן לכם לא מעט רקע טוב להתחיל אתו.

חוץ מזה, כמובן ש... לטייל לטייל לטייל!

לגבי השאלה שלפותח השרשור, אני רוצה רגע להתעכב על הטרנספר שלך.
המוסך שאמר לך ש"זה מנוע 1300 ולא יכול להיות שיש לו טרנספר 1000" הוא ככל הנראה או עצלן או לא מקצועי.
יש המון סמוראי עם מנוע 1300 וטרנספר 1000. זה לא הטרנספר המקורי - אבל זו אלטרנטיבה מוצלחת וזולה משמעותית ליחסי העברה 4.16 בטרנספר.
(לי אישית היה שנקנה כזה)
יכול להיות גם שה"מארז" (קייס) של הטרנספר הוא של 1300, אבל גלגלי השיניים הם של 1000. זה מה שהיה אצלי

המלצה שלי?
אם אתה כבר עם 235 ברישיון, סע דרומה, לראשל"צ, לתן לד"ר מורי (שהוא מוסך המתמחה בסמוראים וג'ימני. אני אישית ממליץ עליו אבל כמובן שיש אלטרנטיבות) שיבדוק את הרכב.
אם יחסי ההעברה ברכב הם המקוריים, מומלץ לך להחליף - זה יאריך משמעותית את חיי הקלאץ' ויעלה את איכות הנסיעה והטיולים.
אם תרצה לחסוך תוכל להשתיל יחסים של טרנספר 1000 (גילוי נאות: יש אצל מורי יחסים של 1000 שלי למכירה שאני מוכן להיפרד מהם במחיר סמלי) אבל תכלס ה4.16 יותר טובים.
ההמלצה על מורי היא ללא קשר לחלקים למכירה. היא הגיעה אחרי ניסיונות שליליים עם בעלי מקצוע אחרים, ואחרי שמורי טיפל ב-2 הרכבים האחרונים שלי והותיר אותי מרוצה.
לדעתי - ברכב ישן שאין לדעת איזה קומבינות יש בו, שווה לך לנסוע למומחה בתחום, לפחות ליישור קו.

ואם אפשר שאלה -
למה אתה מחליף את הצמיגים? זה דחוף?
אם תוכל להתאפק קצת ולטייל עם הרכב, זה עדיף - כך תוכל להחליט בצורה יותר מוכשלת לגבי הפרופיל הרצוי (שטח מלא, צמיגי בוץ, חצי חצי או כביש).

nadavoz
30-03-14, 00:36
היי, תודה על ההתייחסות! (למרות שהזמן חח..)
בעקרון המשכתי לחקור את הנושא לעומק וכמובן שיצרתי כבר קשר עם מורי המדובר.
אך עוד לפני שאני מגיע להתעסקות על הטרנספר יש לי המשך של שיפוץ וישור קו רציני שאני רק מסיים עכשיו (וכמובן שיש לי עוד בולמים, ספסל אחורי, מערכת הנעילה של הדלתות ועוד רבות.) את הצמיגים החלפתי כי המצב היה כבר ממש קריטי והשפיע בצורה קשה על איכות הנסיעה והבטיחות.
אבל בנוסף אשמח להתייעץ איתך בעתיד הקרוב על הנושא.

נועה שלחתי לך הודעה פרטית בנושא, מקווה שאכול לעזור.
תודה! נדב

-->