PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון ובולמים לפאגרו 2800

MOSHIKO.L
02-03-14, 00:01
לאחרונה התחדשתי בפאגרו 2800 שנת 98 עם 190 אלף ק"מ.
אני מחפש מיגון מנוע גיר טרנספר דלק ומדרגות צד. הרכב כרגע עם המיגון המקורי שנראה לי דיי חלש.

כמה שאלות
1.האם יש מיגון לפגוש אחורי?
2. אחד הבולמים הקדמיים לא תקין. מתלבט האם להחליף זוג קדמיים למקורי חדש או להחליף רביעיה או ממש להשקיע ולהחליף רביעייה + קפיצים.
3. בידית הילוכים אמור להיות אור?
4. איפה אפשר למצוא נורה למאפרה?
5. איך ניתן לפרק לוח שעונים כדי להחליף נורות לחיווי טרנספר וגיר (נורות של גלגלים אחורים ונורת D לא דולקות). יש לי נסיון בפרוקים כאלו ואני מחפש הוראות/ הכוונה לדגם הזה.
6. אני יודע שזה נשמע קצת מטופש אבל יש אפשרות למצוא שטיחים לרכב שתואמים את המקור?
7.אני מתכנן לעשות בקרוב טיפול שכולל ברקסים (צלחות ורפידות) פילטרים (אויר סולר ושמן מנוע) והחלפת שמנים (מנוע גיר טרנספר וסרן) אשמח לשמוע המלצות על מקומות מומלצים בפתח תקוה והסביבה לקניית החלקים והשמנים וכמובן המלצה על החלקים והשמנים עצמם
תודה רבה

מוכר את המדרגות המקוריות של הדגם הנפוח המצב כללי טוב ( יש מכה קטנה בכל צד )

MOSHIKO.L
02-03-14, 20:34
מישהו??:confused:

opl
02-03-14, 20:51
אנסה לעזור מהמעט שאני יודע...
1. לא מכיר. יש לך ברכב וו גרירה? כי אצלי התושבת שלו מונעת פגיעה במעברים בעיתיים וזה מספיק לי. קנית ארוך או קצר?
2. האם הרכב מוגבה? אם לא ואתה מטייל -(זה רכב הראשון שלך?) אז דווקא כן הייתי משקיע בהחלפת הבולמים והקפיצים האחוריים.
3. אצלי אין
4. יש נורה במאפרה?!
5. http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/44442-%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%A7-%D7%9C%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%93%D7%AA-%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99-%D7%99%D7%A6%D7%A8%D7%9F-%D7%9E%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%91%D7%99%D7% A9%D7%99-%D7%A4%D7%90%D7%92-%D7%A8%D7%95-%D7%95%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%9D תוריד את הספר הרלוונטי לך. יש שם הסבר מלא
6. לא יודע אבל למה לך? הם סתם מעפנים... אצלי שמתי שטיחי גומי שקל לנקותם
7. לא מכיר בפתח תקווה. אבל בתחילת הספר יש פרק שלם לתחזוקה (פרק 11 אם אני זוכר) קרא אותו לפני שתתחיל לעבוד.

MOSHIKO.L
02-03-14, 21:26
היי. קודם כל תודה על התגובה.
הרכב ללא וו גרירה. באותו הקשר- מהם הנקודות המתאימות לעיגון בחילוץ מקדימה ומאחור.
הרכב לא5 מוגבה וכרגע הוא5 עם מדרגות צד נמוכות. נרא5ה לי שא5וריד א5ותם. הם ממש לא5 הסגנון שלי.
יש המלצות על בולמים מסויימים. סגנון הנהיגה הוא5 רגוע והמט6רה היא5 להגיע לנוחות בשט6ח במהירויות נמוכות עד בינונית. משתדל לא5 לעבור א5ת ה3000 שח לבולמים.

opl
02-03-14, 21:36
מה הקטע עם ה-5?

מקדימה זה קל יש לך וו בצד אחד ואוזן בשני. מאחורה... אממ לא ממש שמתי לב. לי יש את האוזן במרכז שאליה רותמים את אבטחת העגלה ואת הוו גרירה עצמו.

אל תוריד את המדרגות לדעתי, תן להם לשמש כמגן במקום שהמרכב יחטוף. אצלי הן עדיין מורכבות. בולמים + קפיצים +הרכבה לא נראה לי שירד מ4 אלף לאיירון מן לדוגמא בגתוס - אין לי נסיון ביצרנים שונים אז לא אמליץ לכאן או לכאן.

ליאורפאג'רו
02-03-14, 21:42
לא שידוע לי,אבל אפשר לייצר אחד בקלות.אם אין לך וו גרירה ,תשכב מתחת לרכב יש בשילדה חורים להתקנה (לפי מה שזכור לי 4 בכל צד)
תייצר תושבות ותרתך פרופיל 50*50 מתחת לפגוש.זה יגן עליו בירידה ממדרגה.

2. אחד הבולמים הקדמיים לא תקין. מתלבט האם להחליף זוג קדמיים למקורי חדש או להחליף רביעיה או ממש להשקיע ולהחליף רביעייה + קפיצים.
תחליף זוג קדמי לא אחד
בשום מקרה,אם תרצה להשקיע תחליף סט קומפלט ועל הדרך קפיצים עם הגבהה 2".

כן,יש מנורה מתחת וחיווי נוסף בלוח שעונים.

חנויות חלקי חילוף,תפרק וקח דוגמא.

5. איך ניתן לפרק לוח שעונים כדי להחליף נורות לחיווי טרנספר וגיר (נורות של גלגלים אחורים ונורת D לא דולקות). יש לי נסיון בפרוקים כאלו ואני מחפש הוראות/ הכוונה לדגם הזה.י
ש לך שני ברגים בתוך הלוח (תתכופף ותראה אותם מלמטה) בורג נוסף על החיפוי של הלוח(האפור) יש ריבוע אפור שאתה צריך לשלוף(מברג שטוח קטן) הבורג מאוד קרוב לשמשה הקידמית ואין גישה עם מברג.אני השתמשתי בביט פיליפס וג'בקה אף ארוך קטנה לפתיחה ראשונית ולאחר מכן עם היד.שים לב שאתה צריך לפרק את הקונקטורים בצדדים.לאחר ניתוק הקונ' הלוח יוצא בשלמותו והנורות נפתחות בחצי סיבוב.

6. אני יודע שזה נשמע קצת מטופש אבל יש אפשרות למצוא שטיחים לרכב שתואמים את המקור?
אל תתאמץ,הם לא שווים כלום.אני קניתי שטיחי גומי בצורת אמבטיה,רחיצים ומשאירים את הג'יפה\בוץ\חול על השטיח ולא על הלבד שקשה לנקות אח"כ.

7.אני מתכנן לעשות בקרוב טיפול שכולל ברקסים (צלחות ורפידות) פילטרים (אויר סולר ושמן מנוע) והחלפת שמנים (מנוע גיר טרנספר וסרן) אשמח לשמוע המלצות על מקומות מומלצים בפתח תקוה והסביבה לקניית החלקים והשמנים וכמובן המלצה על החלקים והשמנים עצמם
תודה רבה.
מקומות-אני צפוני אז לא יכול לעזור לך. שמנים-מנוע=10W40 ,גיר=ATF22 או דקסטרון(שמן אדום מתאים גם להגה כח) סרנים וטרנספר=שמן גיר רגיל
80W90

פילטר סולר סטנדרטי עם הברגה לחיישן מים(אל תשכח להחליף את הOרינג שמגיע עם הפילטר) פילטר שמן אני שמתי מקורי,אוויר תחליפי(30/40 ש"ח)

בהצלחה

MOSHIKO.L
02-03-14, 22:48
[QUOTE=ליאורפאג'רו;562084]

לא שידוע לי,אבל אפשר לייצר אחד בקלות.אם אין לך וו גרירה ,תשכב מתחת לרכב יש בשילדה חורים להתקנה (לפי מה שזכור לי 4 בכל צד)

תייצר תושבות ותרתך פרופיל 50*50 מתחת לפגוש.זה יגן עליו בירידה ממדרגה.

תחליף זוג קדמי לא אחד בשום מקרה,אם תרצה להשקיע תחליף סט קומפלט ועל הדרך קפיצים עם הגבהה 2".
אל תדאג-:) לא חשבתי להחליף רק 1.. איך הבולמים המקוריים ומתפקדים לנסיעה בקצב רגוע?. אם אני מבין נכון הההגבה תהיה רק מאחור.

חנויות חלקי חילוף,תפרק וקח דוגמא.

5. איך ניתן לפרק לוח שעונים כדי להחליף נורות לחיווי טרנספר וגיר (נורות של גלגלים אחורים ונורת D לא דולקות). יש לי נסיון בפרוקים כאלו ואני מחפש הוראות/ הכוונה לדגם הזה.י

ש לך שני ברגים בתוך הלוח (תתכופף ותראה אותם מלמטה) בורג נוסף על החיפוי של הלוח(האפור) יש ריבוע אפור שאתה צריך לשלוף(מברג שטוח קטן) הבורג מאוד קרוב לשמשה הקידמית ואין גישה עם מברג.אני השתמשתי בביט פיליפס וג'בקה אף ארוך קטנה לפתיחה ראשונית ולאחר מכן עם היד.שים לב שאתה צריך לפרק את הקונקטורים בצדדים.לאחר ניתוק הקונ' הלוח יוצא בשלמותו והנורות נפתחות בחצי סיבוב.

אל תתאמץ,הם לא שווים כלום.אני קניתי שטיחי גומי בצורת אמבטיה,רחיצים ומשאירים את הג'יפה\בוץ\חול על השטיח ולא על הלבד שקשה לנקות אח"כ.

איפה אפשר למצוא5?

תודה רבה.

מקומות-אני צפוני אז לא יכול לעזור לך. שמנים-מנוע=10W40 ,גיר=ATF22 או דקסטרון(שמן אדום מתאים גם להגה כח) סרנים וטרנספר=שמן גיר רגיל 80W90

פילטר סולר סטנדרטי עם הברגה לחיישן מים(אל תשכח להחליף את הOרינג שמגיע עם הפילטר) פילטר שמן אני שמתי מקורי,אוויר תחליפי(30/40 ש"ח)

זכורות לך הכמויות מכל שמן?
בהצלחה

opl
03-03-14, 06:32
מקדימה אין קפיצי סליל. יש מוטות פיתול ההגבה נעשת על ידי "הקפצת שן" מתיחה של המוטות - זה בא על חשבון מהלך מתלה. ז"א מקדימה מחליפים בולמים + מותחים את המוטות ומאחורה מחלפים קפיצים ובולמים.

כמויות שמנים:
84815

דגשים - המנוע בטבלה הוא בנזין.
אתה לא יכול לרוקן לגמרי את התיבה האוטומטית מנוזל - אתה רק מרענן כ-5 ליטרים אם זכור לי נכון

אל תשכח לגרז

cgp
03-03-14, 07:10
1

תחליף זוג קדמי לא אחדבשום מקרה,אם תרצה להשקיע תחליף סט קומפלט ועל הדרך קפיצים עם הגבהה 2".

ש לך שני ברגים בתוך הלוח (תתכופף ותראה אותם מלמטה) בורג נוסף על החיפוי של הלוח(האפור) יש ריבוע אפור שאתה צריך לשלוף(מברג שטוח קטן) הבורג מאוד קרוב לשמשה הקידמית ואין גישה עם מברג.אני השתמשתי בביט פיליפס וג'בקה אף ארוך קטנה לפתיחה ראשונית ולאחר מכן עם היד.שים לב שאתה צריך לפרק את הקונקטורים בצדדים.לאחר ניתוק הקונ' הלוח יוצא בשלמותו והנורות נפתחות בחצי סיבוב

2. בכל מקרה אתה יכול להחליף קודם רק קדימה אין שום קשר להגבהה, הבולמים הקידמיים, (גם המשופרים) הם במידה זהה למקור.
איך המקורי? בקדימה בסדר גמור
3. קצת סיפור לפרק בשביל להחליף נורה צריך לפרק בערך חצי אוטו להגיע, אבל אפשרי.
5. אין שום בעיה להגיע לבורג ליד השימשה עם מברג -- פירקתי עשרות פעמים.
ניתן לעבוד גם בלי לפרק את כל הקונקטורים, אחרי 2-3 פעמים אתה מפתח מיומנות:p

בהצלחה

MOSHIKO.L
03-03-14, 22:06
קצת עדכונים
החלטתי שבשלב הזה אני רק אחליף בולמים. אם אני מבין נכון ענין ההגבהה יכול להתבצע מאוחר יותר ע"י החלפת קפיצים אחורה והקפצת שן מקדימה.
לא מעמיס משקלים חריגים בד"כ. איזה בולמים מומלצים. על הפרק יש בילשטיין 5100 מונרו אדוונצר ואולדמן. כולם בתקציב. חוץ מזה יש את ענין המיגון. יש הבדל משמעותי בין אספיר וגתוס?
אישית אני מעדיף מיגון שיאפשר החלפת שמנים ללא הורדה.
מנסיונכם - איזה מיגונים הם בגדר חובה לטיולים ברמה בינונית +/-.

opl
03-03-14, 22:13
אני קנתי את שלי עם מיגונים ואין פתח לריקון דיפ קדמי וריקון שמן מנוע קצת בעייתי. אם זה ההבדל בין החברות השונות אז יתרון מובהק לטובת מי שיש לו פתחים... זה פשוט סיוט בלי והיום הייתי מוכן לשים כמה מאות אקסטרא לטובת הנושא. לא מכיר את היצע השוק היום.

ברכב שלי יש - גחון, כלוב לגיר, מגן טרנספר (נראה לי מקורי) ודלק. כל אחד מהם עם סימני שפשוף וחריצים.

ukiuki
04-03-14, 09:10
תתחדש
עצה שלי קודם כל ובוודאי לפני הנורות תבצע בדיקה ומילוי שמנים בכל הביצים. גיר, מנוע.
חפש סימנים של נזילות שמן בביצים ובבסיס הגלגל (צריה). אם אתה רואה נזילה פעילה, רצוי לתקנה בהקדם. אם אתה רואה סימני נזילה שהפסיקה, אז אתה צריך לדאוג באמת.
איך לפרק את לוח השעונים כבר הסבירו לך, חשוב לבצע את בדיקת הנוריות, דווקא נוריות ההתראה חשובות יותר.
אני אישית לא הייתי ממהר להגביה את הגיפ בגלל מהלך המיתלה המוגבל שלו. אני לפחות מצליח להסתדר יופי עם הגובה המקורי.
מיגון- אומרים שהמקורי מוגבל ביכולת ההגנה שלו, אם יש לך תקציב, תחליף. בכל מקרה הייתי מתחיל ממגן מיכל הדלק.
אם יש לך סבלנות, חפש משומש. קניתי אחד כזה לא מזמן בפחות מחצי מחיר.
בקשר לנורית החיווי של ידית ההילוכים, אצלי מנוטרלת. כיוון שבמקור מדובר בנורית להט, החום ממיס את בית הנורית והסביבה. אם כבר להחליף הייתי הולך על נורית לד.
ועצה אחרונה, אולי זה טריביאלי אבל משחקים על הטרנספר רק במצב עצירה ובניוטרל.

ושתאכל הרבה בוץ ואבק.

-->