PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול להר כרכום עם רכב חצי שטח

Dekel Baehr
03-03-14, 11:33
שלום, אני סטודנט לאדריכלות שמתכנן פרויקט סטודנטים בהר כרכום. אני מעונין להגיע לשם בשבת הקרובה. תיאמתי כבר מול הפיקוד ורציתי לדעת את מורכבות העבירות בדרך לשם.
האם אני אוכל להגיע עד לחניון לילה עם ניסאן ג'וק 4*2?

יואב פולס
03-03-14, 12:24
עם הרבה אמונה.
כעיקרון, הדרך המתאימה להיכנס לשם עם רכב פרטי זה דרך כביש 10, אבל הוא אסור לתנועה לאזרחים, למיטב ידיעתי.
נשארה הדרך להיכנס מצניפים, ואז יש את מעלה דלעת בדרך. בעבר הוא היה מהווה עבורך מחסום, אבל נדמה לי שקראתי כאן או באתר אחר שהוא עבר שיפוץ, ואין בו היום שום אתגר.
בכל מקרה, אני מקווה שהאוטו לא שלך. כולנו כאן עם רכבים גבוהים, ומרביתנו גם עם הילוך כח. דברים שאנחנו לא סופרים בגלל מבנה הרכב יכולים להיות מאוד לא נעימים לרכב כמו ניסאן ג'וק.
מי מגבה אותך במקרה של כשל טכני? הצמיגים שלך לא מתאימים לשטח, מה תעשה אם יש לך פנצ'ר? ועוד אחד? הסיכוי שזה יקרה לא נמוך. אתה נכנס לאיזורים שברובם אין קליטה סלולרית.
לי לא היה אומץ להיכנס איתו עמוק לשטח, בטח לא עד הר כרכום.

נמרוד
03-03-14, 12:33
ממש לא!

יקח לך כמה שעות בקצב של פריבט, ויש בהחלט כמה מדרגות ומכשולים שאולי לא נספרים בג'יפ אבל יאטו עד יעצרו לגמרי פריבט. אם אין אופציה להכנס ישירות מכביש 10 (ולמיטב ידיעתי כיום אין אבל את זה תברר מול הצבא, אולי יש איזשהו סידור/ליווי בתיאום מראש) אז להגיע להר כרכום היום זה טיול ג'יפים של כמה שעות טובות ודורש רכב 4X4 גבוה.

רכס חיים
03-03-14, 12:43
עשיתי הרבה שטויות בחיי ,אבל לא כזו.
מילא להיכנס ברכב ללא נעילה אבל ברכב רך 2/4 זה ממש רצח של הרכב ומרשם לתקיעה אי-שם.
זה לא רק ענין של מעלה דלעת גם הדרך לשם מלאה ערוצים בעיתיים לרכב כזה וגם החזרה משם ממש לא מתאימה לרכב רך.
דוגמה למה שיתכן ויש היום בדרך - ניתן לראות בכניסה לקניון הלבן - ולא שזה בציר לכרכום ,רק סמוך מאוד - ערוץ עמוק ומתפתל עם סלעים משני הצדדים שמנתבים אותך לחלוטין ובלתי עביר לרכבי 4/2 לחלוטין. ועוד לא דיברנו כלל על הנזקים הכספיים האפשריים.
אם החלטת לנסוע ,ספר כאן את החוויה.

רכס חיים
03-03-14, 12:56
גם כניסה מכביש 10 לא תעזור היות ובנחל שניר ובציר אדום נ.צ 167449/469333 יש שני מעברים שאינם עבירים לרכב רך.

amit1
03-03-14, 13:07
חבל על הרכב.....מי יחלץ אותך במקרה ותתקע.......במקומך לא הייתי נכנס להרפתקה הזאת. לפני כשנתיים חילצתי גיפון נמוך (סנטה פה) מנחל אילות, חבל שאין לי תמונה של הפרצוף העצוב והמודאג של בעל הרכב..... למחרת הוא המשיך ישירות למוסך.....

שלמי
03-03-14, 13:18
אם הוא החליט לנסוע לכרכום מכיוון מזרח, הוא לא ישרוד לספר כאן את החוויה (או לפחות הרכב לא ישרוד)
אלא שפותח השרשור כתב שהוא תאם עם הפיקוד, השאלה מה תואם.
אם תואמה כניסה ממזרח אני מקווה שהוא תיאם גם האמר.
אם תואמה ואושרה כניסה מכביש הגבול זה דווקא מעניין, וכדאי לדעת על זה.

nirs
03-03-14, 15:01
בפעם האחרונה באיזור, היה איתנו פורסטר ואפילו טריוס. התקשו בחלק מהמעברים (למרות שאין שום דבר דרמטי בדרך).

לשאלתך, התשובה היא לא.

talilim
03-03-14, 15:38
בפעם האחרונה באיזור, היה איתנו פורסטר ואפילו טריוס. התקשו בחלק מהמעברים (למרות שאין שום דבר דרמטי בדרך).

לשאלתך, התשובה היא לא.

איזה נחמדים אתם
הרשתם להם לבוא גם.

nirs
03-03-14, 15:43
איזה נחמדים אתם
הרשתם להם לבוא גם.

טלי
אני מעריך מאוד את 2 הרכבים המדוברים, אוכלים את הגיפ שלי בלי מלח (בכביש) :-)

וברצינות, בסופו של יום עבירות תלויה מאוד ביכולות הנהג. ב- 2 הרכבים נהגו נהגים מנוסים שיודעים להוציא מהרכבים את המירב.

talilim
03-03-14, 18:39
טלי
אני מעריך מאוד את 2 הרכבים המדוברים, אוכלים את הגיפ שלי בלי מלח (בכביש) :-)

וברצינות, בסופו של יום עבירות תלויה מאוד ביכולות הנהג. ב- 2 הרכבים נהגו נהגים מנוסים שיודעים להוציא מהרכבים את המירב.

צודק.

-->