PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוצאות דיסקו 1 - בנזין מול דיזל

GodsFather
03-03-14, 16:35
אני לא הראשון ששואל אבל התשובות ישנות ולא ממוקדות לרכב הזה.

צריכה לכאורה - בנזין 1:5/6 , דיזל מגרד 1:9. נכון ?

מה קורה עם שאר המכלולים בדרך ? האם עלויות תיקונים ואחזקה של דיזל יותר יקרות מבנזין ואז מפסידים את היתרון של צריכת הדלק ?

מה לגבי ביטוח ואגרה ? בלי תנאים מיוחדים - האם ההוצאה גדולה יותר לדיזל ?

אני מבין שיש 2 דגמי דיזל בדיסקו דור 1 ? EDC ולא EDC ?

תודה,

אמיר

אמיר ב.א
03-03-14, 18:24
הכל מאוד תלוי במצב של הרכב , ואיך תיחזקו אותו קודם.
שלי היה דיסקו 95 דיזל שלקח 1:9 ,
אבל מצד שני הוצאתי עליו 10~ 11 אלף ש"ח בשנה על טיפולים , ותיקונים כשחלק גם עשיתי לבד -
אם הכל היה במוסך היה הרבה יותר יקר.

דיסקו דור אחד יש יותר דגמים - חוץ מעניין הEDC יש גם TDI200 לעומת TDI300 וגם לגבי צריכת דלק יש השפעה גדולה מאוד של ידני לעומת אוטומט.
בנזין נחשב יותר אמין - אבל יש הרבה מאוד מיכלולים משותפים.

GodsFather
03-03-14, 19:45
תודה.
אני מדבר על אוטומט כרגע.

אמינות היא שאלה של תחזוקה והקפדה.
אני יותר שואל על עלויות מכלולים של זה מול זה.
הפער בהוצאות הדלק גדול ולכן השאלה אם הפער במכלולים מצדיק היצמדות לבנזין או שהדיזל עדיין יותר זול.

אם יש מדריך על ההבדלים השונים בין הדגמים בדיזל, אני אשמח לקישור.

דרור ברלי
03-03-14, 19:51
אמינות היא שאלה של תחזוקה והקפדה.

גם אתה נדבקת בנגיף ההכחשה?

מכוניות בנות 16-19 שנה... לך תדע אם הקפידו ואיך תיחזקו.
להבדיל מבני אדם, למכוניות יש זיכרון ארוך טווח עד מאוד... וזה לא סוזוקי. ממש לא.

GodsFather
03-03-14, 20:05
אני מסכים. לכן אני רוצה לדעת כמה גדולה המכה בין הסוגים. זה שהיא תהיה שם אני יודע.

יוש
03-03-14, 20:33
כמי שהחזיק סוזוקי קטן וגם לנדרובר, המכה קשה מאד.
אני מניח שזה די ברור לך ולו מתוך התגובה של אמיר ב.א למעלה.

למה לסבול בכוח?
אלא אם אתה שואל בשביל חבר... (גם לו לא מגיע לסבול)

רמי גלבוע
03-03-14, 23:11
אין ויכוח שזה לא סוזוקי אבל בפעם העשרים ואחת, המספרים שלי אחרים לחלוטין, דיסקאברי 98' דיזל EDC, 340,000 ק"מ על השעון:.

משך שנתיים בדיוק ו-20,000 קילומטרים, 12,800 שקל הוצאות כולל הכל - החלפת טיימינג מניעתית, מצבר חדש, ניקוי רדיאטור, ריענון מערכת חימום והתקנת מד חום דיגיטלי, טסטים, אני ממש לא מצליח להגיע לסכומים הנקובים מעלה. ואני לא מסובב בורג בעצמי, הכל במוסך.

תצרוכת דלק, בין 7 ל-11 ק"מ לליטר. בנסיעה בינעירונית במהירות כ-100 (110 בכביש 6), עמוס אנשים וציוד אבל ללא גגון, 10.05 ק"מ לליטר.

אמיר ב.א
03-03-14, 23:24
כפי שאמרתי מאוד תלוי במצב התחזוקה של הרכב.

הרכב שהיה אצלי היה אצל כמה שלא ממש דאגו לו ,
יד אחרונה נסע לכל מיני כפרים עם מוסכי מדרכה במטרה לחסוך בכסף,
יד לפני זה היה ספר שבקושי הבין איזה רכב יש לו ולא ממש טיפל בו ,
ויד לפני זה היה הייתה חברה בפשיטת רגל.

כל זה התברר לי עם הזמן בניסיון להבין למה הרכב מתנהג כמו שהתנהג ...

ועדיין עם טיפול מתאים , נהנינו ממנו,לא הזמנתי לרכב אף פעם גרר ,
כן היו תקלות אבל לא כאלה שהשביתו לגמרי את הרכב ,
תמיד הגעתי למוסך בנסיעה או שתיקנתי בעצמי בשטח.
רכב נוח ומפנק , היה קצת עגלה לעומת זאת.

יואב פולס
03-03-14, 23:25
אם החלטת לקנות דיסקו 1,
אישית, במחירי הדלק היום, אם הרכב הוא לשימוש יומיומי, אל תקנה בנזין. הוצאות הדלק יפרקו אותך.
אם הרכב רק לשטח תקנה את הרכב הכי מטופל והכי שמור שאתה מוצא - דיזל או בנזין.
בהצלחה.

דרור ברלי
03-03-14, 23:30
אמיר, בסופו של דבר הכל תלוי בקילומטראז' המתוכנן.
אם זה רכב יומיומי רגיל - חפש דיזל.
אם זה רכב טיולים לסופ"שים - הבנזין יותר כיף. שלא תצפה לטיל בליסטי, אבל בהשוואה לדיזל הוא כיף.

על אמינות, שכיחות תקלות וכו' כבר נאמר הכל.
בכל מקרה - זה לא סמוראי. תתכונן למכה כואבת.

KOOKE
04-03-14, 00:05
כמי שהחזיק שנים רבות דיסקו הן דיזל והן בנזין אין הבדל משמעותי ביניהם מבחינת עלויות החלפים או הטסט או הביטוח.

יש הבדל מבחינת רמת האמינות היחסית לטובת הבנזין דווקא שיחסית ( מדגיש יחסית) לדיזל התקלות בו פחות שכיחות. הכוונה לתקלות מיכאניות אמינות מערכות החשמל והנוחות זהות בשניהם.

גם אצלי עלויות התחזוקה (להבדיל משיפורים) היו בגבולות מה שרמי גלבוע תיאר

העיצה הכי נכונה היא של יואב תמצא את האקזמפלר הכי שמור ומתוחזק דיזל או בנזין...

GodsFather
04-03-14, 11:27
עד כה אנחנו באותו הקו.

זה יהיה רכב יומיומי נהוג על ידי האישה (שאגב היא זו שיזמה את המהלך כשנתתי לה אופציה בין זה לבין טנדר :) ), עם טיולים רגועים עד רמת הבינוני פעם בכמה שבועות.
בסה"כ אנחנו לא עושים ק"מ גבוה ביום יום, יש ימים אפילו שלא נוסעים כלל, אבל עדיין יש לפחות פעם בחודש נסיעה מהמרכז לחיפה / ב"ש ואני צריך להיות שקט כשהיא נוסעת.

בחודש רגיל אנחנו שותים 2 מיכלי דלק. צריכה ממוצעת של 1:10.

הנטיה שלי היא לדיזל בגלל הפער הגדול בצריכת הדלק, אבל תמיד זכרתי שעלויות התחזוקה יקרות יותר בדיזל - משאבת דלק, פילטרים, התנהלות שונה מהבנזין מבחינת תחזוקה. זה מה שאני חיפשתי גם למצוא בשרשור והתשובה לכך אם הבנתי נכון היא שההבדל זניח כי מה שאחסוך בדלק אוציא בחלפים ולהפך. את מה שאוכל לעשות לבד אעשה לבד אבל אני מאמין שלא תהיה לי ברירה מידי פעם ואכנס למוסך. יש לי פחות זמן פנוי וגם יש חלקים שכבר אי אפשר להרים סתם כך ביד כמו שהיה בסמוראי.

נהגתי בבנזין ונהגתי בדיזל, אני יודע שהדיזל הוא עגלה, אבל זה גם מה שירסן אותי מלהתפוצץ על כל אתגר שטח שיגיע. מחפש רכב שיקח אותי ואת המשפחה לנקודה שהיא קצת מעבר לשביל הרגיל, נוכל לפרוש שם מאהל קטן עם כל טוב האוכל ולבסוף יחזיר אותנו משם בשמחה. היום גם מעגל החברים שלנו הוא כזה, כך שלהחזיק מגרסת סלעים לא באמת יתן את מה שצריך ויאלץ גם תחזוקה גבוהה יותר וגם כנראה יהיה פחות נוח לאישה ביום יום.

לחפש את השמור ביותר זה תמיד הכיוון. אני מחפש רכב רגוע יחסית במצבו ולא מפלצת שטח משופרת, כמובן שאם כבר יש לו נעילות / הגבהות / ציריות מחוזקות ושאר ירקות אני לא אתנגד אבל זה גם יאמר לי שהרכב כנראה עבר כמה התעללויות בעברו ויכריח אותי לבדיקה מעמיקה יותר ויד על הדופק יותר מהרגיל, וגם ככה זה רכב מלא הפתעות.

אני גם לא לחוץ לרכישה כי אני צריך קודם למכור את הגולף שבבעלותנו כרגע (אגב, בגלל שזו גולף, אני מכיר קצת מה זה מחירי חלפים יקרים ותחזוקה של מכונות מוצצות, אפילו שיש לי הנחות מכובדות).

צרה אחת שאינה פתירה טכנית היא עניין הטסט שברוב הדגמים שיש ביד2 הולך ומתקרב לשניים בשנה וזה קצת מבאס.

עדיין לא הבנתי מה ההבדלים בין EDC ללא EDC, אבל גם לא חפרתי בפורום בשביל להעמיק :)
TDI300 ו200 אני מכיר מהדיפנדרים, אני מניח שזה אותו הדבר פה ? או שעשיתי מישמש ?

תודה לכולם

אמיר

*אינדיאנים לצערי לא בתקציב, ולא בא לנו על טרופר, למי שחשב להציע את זה כתחלופה. לכן מה שנשאר בעולם השני סרנים חיים ו-4 דלתות בעלות כניסה נמוכה הוא הדיסקו.

amit1
04-03-14, 14:02
הי,
לא מכיר דיסקו 1 אלא רק דיסקו 2 קשיש (2001 280000 ק"מ) שמפתיע אותי לטובה כל שנה מחדש בעלויות התחזוקה הזולות/זניחות (כמעט 10 שנים עם אותה נבלה).
אני בטוח שבכל רכב שטח שתקנה בשנתונים האלו תיאלץ לעשות יישור קו כזה או אחר, אבל אם תקנה דיסקו ואתה יודע/רוצה לייבא חלקים לבד וגם ולתחזק את הרכב בעצמך תוכל לחסוך סכומים משמעותיים ובנוסף להביא את הרכב לרמת אמינות גבוהה.
תשקיע מאמצים בחיפוש דיסקו שהיה תקופה ארוכה (5+ שנים) בבעלות היד האחרונה ושטופל בזמן, במוסך אמין עם חלקים איכותיים ...(קל לזהות לפי צבע הפילטרים...) ברוב המקרים בעלים של רכב כזה הוא "פריק" של LR......אח"כ קח את הכרכרה לבדיקה מכנית אצל יענקל'ה/מוסך גבע/עמיעד וחשמלית אצל גרשון /רמי כדי לקבל חוות דעת אמינה שעל פיה תוכל לקבל החלטה נבונה.
אם בדרך תתקל בדיסקו 2 TD5 ידני, ספר לי :)

נמרוד
04-03-14, 16:30
אני מודאג...
אתה מדבר על רכב שמתקרב לשני טסטים... קריא 20 שנה... ואינדיאני בן 20 יקר לך מדי??? הוא אולי עולה פי 3-2 מדיסקברי, אבל עדיין זה לא הרבה... אז מה התקציב שלך? אלוהים ישמור אותך אם תקנה דיסקברי - או אינדיאני - או כל SUV אחר - ב10,000 שקלים...

GodsFather
04-03-14, 16:41
לא 10 וגם לא 20. נאמר ש40 זה הגבול העליון אחרי יישור קו וקצת ספייר לתיקונים שלא נתפסו בבדיקה.

ב25-30 יש היום כמה דיסקואים סבירים ביותר לפני מו"מ (אני פשוט לא יכול לומר טובים באותו משפט). גם בנזין וגם דיזל, יש אפילו כאלה עם נעילה אחורית, קדמית, מיגונים ואחד גם עם כננת. שנתונים של 94-98.
יש כאלה שיגידו שזה לא שפוי להוציא כזה סכום על הכרכרה הזו, אני נוטה להסכים נוכח המוניטין, אבל נראה מה ילד יום.

בכזה מחיר אני לא מכיר אידיאני אחד נורמלי וכאן נכנס נטו מוניטין ולא שום דעה מגובה בנסיון אישי שלי.

את צריכת הדלק של האינדיאנים כולם יודעים, היא מקבילה לדיסקו בנזין. על אינדיאני דיזל טוב לא שמעתי, אז אני אפילו לא נכנס לשם.

על שעטנזים של גז אני לא מדבר באף אחד מהדגמים. זה פשוט לא בא בחשבון בשלב הזה של החיים.

נמרוד, אתה מוכר את שלך ? :)

מיכה100
04-03-14, 16:48
אני מודאג...
אתה מדבר על רכב שמתקרב לשני טסטים... קריא 20 שנה... ואינדיאני בן 20 יקר לך מדי??? הוא אולי עולה פי 3-2 מדיסקברי, אבל עדיין זה לא הרבה... אז מה התקציב שלך? אלוהים ישמור אותך אם תקנה דיסקברי - או אינדיאני - או כל SUV אחר - ב10,000 שקלים...
+1
בהנחה שאתה לא נשוי ליוטה קליינשמידט (ואני ממש מקווה בשבילך שאתה לא), דיסקברי 1 בן 16-20 שנה זה לא רכב שאתה נותן לאישה לנהוג בו בראש שקט, ובטח לא מהמרכז לחיפה או ב"ש - תתעוררר מהפנטזיה ומהר.

רמי גלבוע
04-03-14, 17:02
אני חייב לומר שהקילומטראז' המתואר, קצת מדאיג אותי. אם זה מעבר ל-15000 ק"מ בשנה, הייתי אולי נרתע מדיסקו, אבל אני לא יודע מה הייתי קונה במקום? טנדר, טרופר? רודיאו? אף אחד מהם לא נראה לי בכלל.

EDC זה חיישן שהוכנס ב-1997, והוא משפר מאוד את תגובת הדוושה של הדיזלים. אל תקנה ללא EDC, זה ממש שבלול מעצבן, למרות שהוא עושה הכל. גם ה-EDC לא ארנבת, אבל לפחות אתה מרגיש שלחצת גז. מדובר בעיקר בזינוק מעמידה, בהמשך זה פחות מורגש.

GodsFather
04-03-14, 17:06
אני לא רואה שום הבדל בין דיסקו 1 לכל SUV אחר בשנתונים הללו - כולם צריכים יד על הדופק, כולם צריכים בדיקה מקפידה, כולם צריכים יד מלטפת.

אם זה היה תלוי בי, הייתי לוקח ריינג' דור ראשון, בנזין. אבל עליהם רוצים 50 אש"ח ומעלה.

שגיא S
04-03-14, 17:13
אני לא רואה שום הבדל בין דיסקו 1 לכל SUV אחר בשנתונים הללו - כולם צריכים יד על הדופק, כולם צריכים בדיקה מקפידה, כולם צריכים יד מלטפת.

יש המון המון הבדל....שאתה לא מאמין.

בחבורה שלי מטייל איתי בחור זקן(סליחה אפי) אבל עם טרופר 93, אוטומט, שחוץ מבנזין טפו טפו טפו לא עושה בעיות אחרי יישור קו.
ברגע שאתה מטפל ולומד את נקודות החולשה - הרכב אמין מאוד. זה מניסיון שלי של שנתיים עם טרופר 95 שלא חווה תקלה אחת אפילו.

וברמות עבירות שאתה מחפש אתה לא באמת צריך שני סרנים חיים....

איל מ
04-03-14, 19:47
מחזק את רוב הדברים שנאמרו כאן אבל במיוחד את העניין של מי נוהג ברכב.
ברכב כזה אני לא מעז לתת לאשתי לנהוג יומיום לעבודה. היא צריכה רכב אמין וחדש שיניע בבוקר (כל בוקר) ויצליח להגיע לעבודה שלה ולחזור, בזמן ובלי תקלות. וזה לא עניין של אשה או לא (תבינו ברכב האחרון היא ידעה לעצור בצד, לעשות איפוס למחשב הכולל ניתוק מצבר ולהמשיך בלי להתקשר אפילו, רק היתה מעדכנת בסוף היום "...אגב האוטו עוד פעם התחרפן"...).
העניין הוא שאני לוקח על עצמי את האחריות שבתשומת לב לרכב, ואת היכולת לגרום לרכב להניע ולהגיע גם אם יש תקלה או לחילופין לדעת לעצור/לשים לב לנורות ריחות ורעשים ולמנוע נזק (האמת ששלי הוא 2004 וטפו טפו בנתיים פיקס אבל עדיין...).
מאותה סיבה גם לא הייתי ממליץ למי שלא פריק של הרכב או לפחות מבין קצת להחזיק רכב כזה (ג'יפ מזדקן הכוונה).

פסטר
04-03-14, 20:15
רמי, אפשר לשאול, מה ההבדל בצריכת דלק בין עם לבלי גגון?

toy4FUN
04-03-14, 20:24
אמיר,
אתה יודע איפה אני גר.
אתה יודע איזה רכב יש לי.
אתה מוזמן...

יוש
04-03-14, 20:42
צר לי אמיר,
נראה לי שאתה הולך לכיוון הלא נכון בכלל.
מגיבים רבים, כ"א בדרכו וטיעוניו כיוונו לאמת: לצרכים שציינת זו בחירה גרועה.
שלמה ורמי יכולים לחיות עם דיסקברי ענתיקה כרכב שלישי שבקושי זז ולספוג מכות כלכליות בגמישות,
שאם יורשה לי, לא בטוח שבטווח הגמישות שלך.
עמית מכיר כל בורג באוטו שלו, נראה ככה ומצליח לקיים אותו כנראה יפה, אך במחיר התמסרות רצינית מאד - אתה בנוי לזה?

כל רכבי ה 17-20 שנה בעייתיים מאד. הדיסקברי שבעתיים. מילא כרכב טיולים בלבד
(וגם אז שמעתי על כאלו שויתרו כי גם שם האוטו לא החזיר בטחון עקב האמינות),
אבל כרכב יומיומי לאשה?!

מה רע בג'ימני? אולי טרנו 02-03? איסוזו בנזין בשנתונים דומים (אחלה אוטו שבעולם - אתה יודע איזה יופי הוא נוסע בשטח
גם במצב סטנדרטי?) למה לפסול אותו?

עצוב יהיה ששנתיים אחרי שתקנה אחד כזה יהיה לך הפסד מצטבר של סכום משמעותי שיתקרב לסכום הקניה. לא חייב, אבל סביר מאד שכן.

היידה - יפני!

Saar
04-03-14, 22:28
מישהו כבר כתב לפני, אבל אני אשאל שוב, אתה בטוח שאתה צריך 2 סרנים חיים?
לפי התיאורים שלך, נשמע שגם רכב שטח ״סטנדרטי״ למדי יספיק.
כבר שמעתי על אינדיאנים wj שנמכרו ב 39000, לא משופרים, אבל אינדיאנים...

בתקציבך הייתי מסתכל גם על פגרו q.

לא מזמן חיפשתי לנדרובר, תן לאשתך לנסוע בלנדרובר דיסקברי 1 ואחר כך בפגרו, אני די משוכנע במי היא תבחר. מספיק להסתכל על איכות הפלסטיקה בלנדרוברים על מנת להבין את ההבדלים.

GodsFather
04-03-14, 22:29
בעניין ההתמסרות אכן הצדק עמכם ואולי זה מה שישבור את ההחלטה.
מאידך ככה זה עם כל גיפ שאקנה כי יקח זמן עד שהוא יהיה ישר ואהיה רגוע איתו, בסופו של יום מדובר ברכבים שעברו כמה ידיים ולא כולן מלטפות.

כאמור, אני לא לחוץ לקנות ולכן גם יש לי זמן לבחון כל אקזמפלר ברוגע.

טרופר לא נפסל על הסף. פשוט בעדיפות נמוכה כי האישה פחות התחברה אליו ובסופו של יום צריך שהיא תרגיש בנוח לנהוג בו.
אני קח אותה לסיבוב נוסף בעוד כמה רכבים ונראה מה יהיה.

תודה על הדאגה.

Toy4fun, אל חשש. אם צריך נגיע גם אליך ;)

GodsFather
04-03-14, 22:40
ליישר קו לפגרו או אינדיאני יעלה לא מעט וכבר מעמד הרכישה גבוה ושותה את התקציב.
ו אינדיאני לא משופר זה פשוט פרייבט גדול... מצטער.

Saar
05-03-14, 08:14
לא יישרתי קו לפגרו אז אני לא יכול לומר עליו דבר.

לעומת זאת, במשך 3 שנים נסעתי וטיילתי באינדיאני שכל השיפורים שלו היו:
סט אוקולנים 1.75", עלה נוסף וערגול מאחור + בולמים ארוכים מאחורה - עלות: 2000 ש"ח. (באינדאנים אחרים, הקפיצים הם קפיצי סליל וההגבהה הבסיסית אף זולה יותר - אין ערגול)
צמיגי שטח - שלי היו במידה 225.75.16, התצורה הזו מתאימה גם ל 235.75.15 ב XJ או 245.70.16 ב ZJ.
מנתקי מייצבים - 1000 ש"ח.

כלומר, אינדאני ששופר ב 3000 שח (והיום אפשר למצוא רבים כאלו בלוחות, לא חייבים קיט 4.5" כדי לטייל) עם ה SETUP הזה עליתי את זיק/עשוש/משלט 21/רמון ועוד רבים וטובים...
אז נכון שהאוטו לא היה נראה "קרבי" כמו היום, אבל, הוא היה הרבה יותר נוח ונעים ועשה הכל...

אחד הדברים שמנעו ממני רכישה של דיסקברי היה זה שבכל אוטו שראיתי היה תמיד משהו לסדר מבחינת הפלסטיקה שנראית שברירית (או שבורה...)
אין לי בעיה לטפל בדברים מכניים, אבל פלסטיקה שבורה באיכות נמוכה לעולם תהיה כזו.

raanan
05-03-14, 08:41
עצוב יהיה ששנתיים אחרי שתקנה אחד כזה יהיה לך הפסד מצטבר של סכום משמעותי שיתקרב לסכום הקניה. לא חייב, אבל סביר מאד שכן.

היידה - יפני!
1+

אמיר, רק אל תשכח לפתוח ולעדכן קובץ אקסל עבור האקזמפלר ...:D
בנוסף, לא יזיק רשם קול מובנה שיקליט ויתעד "התשבוחות" של אשתך ליצירה האנגלית.

בכול מקרה, ב-ה-צ-ל-ח-ה !
רענן

GodsFather
05-03-14, 09:20
סער, כמה עלה הרכב שלך ?

רענן, קבצי אקסל זה למזוכיסטים.

אני מאלה שיושבים בשירותים פעם בכמה זמן עם מחברת וכותבים מה שזוכרים. מקסימום יוצא קצת ח$@.

אגב, שמתם לב איך משאלה פשוטה של השוואת הוצאות הגענו לנידוי מוחלט של רעיון הרכישה ? :)

שגיא S
05-03-14, 10:01
סער, כמה עלה הרכב שלך ?

רענן, קבצי אקסל זה למזוכיסטים.

אני מאלה שיושבים בשירותים פעם בכמה זמן עם מחברת וכותבים מה שזוכרים. מקסימום יוצא קצת ח$@.

אגב, שמתם לב איך משאלה פשוטה של השוואת הוצאות הגענו לנידוי מוחלט של רעיון הרכישה ? :)

תתרגל ככה זה בדיסקו.
גם כל טיול מישהו יעיר לך על זה משהו...חלק מהווי ג׳יפאי וחלק מהפוזה של בעלי דיסקו

GodsFather
05-03-14, 10:15
באסה, כי אני לא קונה אותו בשביל הפוזה...

יכול להיות שמדובר בעצם בתרגיל שיווקי ? אולי בעלי הדיסקואים בוחנים את אלה שרוצים להצטרף למועדון הסודי ?

מרגיש כמו הליך גיור.

יואב פולס
05-03-14, 10:20
לא הייתי ממהר כל כך לפסול את הדיסקברי.
את דעתי על הרכב אתם בוודאי מנחשים, אבל מעולם לא נתקעתי עם דיסקברי בשטח, ומעולם הוא לא נגרר חזרה מטיול בבושת פנים. באופן אקראי, בפעמיים שהוא כן נגרר זה היה בנסיעות מנהלתיות בכביש. סטטיסטית זה כמובן היה יכול להיות גם בשטח.
אם הרכב שמור ומטופל מבפנים, ולא מתפרעים עם שיפורים מוגזמים, וזה גם קצת 'חלום' להחזיק לנדרובר - אז אפשר לנסות. מקסימום מתחרטים ומוכרים.
לתת לאישה לנסוע בדיסקברי באופן יומיומי - הצחקתם אותי. זה רכב שצריך להקשיב לו כמו שרק חובבי הז'אנר מסוגלים. כל רעש קטן חדש הוא למעשה פיצ'ר שמעיד על תקלה חדשה שמצריכה טיפול. זה לא כמו לתת לאישה יונדאי טוסון שהוא בבחינת "שגר ושכח".
הייתי מנסה במשך זמן מה לאתר את דיסקברי החלומות, אם מוצא והוא עובר את האישורים - קונה. אם לא מוצא - מחפש פתרון אחר.

raanan
05-03-14, 10:28
אני כמעט בטוח שיצא יותר זול להחזיק זללן דלק לטיולים בנוסף לאיזה יונדאי I10 לנסיעות היום יומיות של הגברת.
בוודאות זה ימנע בחינת הזוגיות במצבי משבר ...

רענן

מוני אורבך
05-03-14, 10:46
לא מעט שנים אני בעסקי גיפים (ורכב בכלל) ומה להגיד, שום דבר לא משתנה.
רק דגמי הרכבים..
לפני 15 שנה גייפים זולים היו רק סיקסים וסמוראים ישנים.
היום הם מתחלים להיות אספנות, ומי שמחליף אותם הם ה SUV המזדקנים והזקנים.
באופן אירוני הסכום תמיד נשאר זהה (כתלות במדד) משהו בין 15 ל 40 אלף שח לכל התפרנים..
כל מחפשי המציאות וכותבי מגילות האקסל פשוט לא בכיוון בכלל !!!
רכב שטח לא קונים כי צריך אלא כי רוצים, וזו הנקודה הקריטית בכל הענין.
כאשר קונים רכב חיבים להיות בטוחים שהוא מתאים לרצונות שלכם, או ליתר דיוק להרגשות שלכם.
וכאן אין בכלל הגדרות אוביקטיביות, הכול כאן סוביקטיבי !
אתה קובע אם רכב מספיק עביר בשבילך או אמין או נותן לך את הפוזה הנכונה או כל פרמטר אחר.
אני יכול להרצות למשהו מהיום עד מחר על רכב מסוים אם הוא יותר אמין או פחות עולה יותר לאחזקה או פחות.
אבל בסופו של יום, ההרגשה היא מה שתכריע.
ואני אביא דוגמא מחיי שלי, ואפילו לא ממזמן.
לפני שנה וחצי קניתי גימיני.
למה קניתי? כי על הניר הוא היה רכב אידאלי בשבלי, פשוט מושלם.
גם אמין וחדש יחסית (2007) גם זול יחסית, גם אמין, גם יחסית עביר (בכל זאת שני סרנים חיים)
גם שומר יחסית על ערכו ומזדקן בכבוד.
בעיר תענוג לנסוע איתו, נסיעה בין ערונית לא משהו, אבל ניתן לחיות איתו.
ובאמת קניתי ונהנתי. עבירות מפתיעה (במיוחד עם נעילה אחורית) צריכת דלק מעולה (1 ל 11).
נוחות באמת לא משהו, אבל בהחלט נסבל למרחקים קצרים.
בשטח קפצני, אבל עם הורדת אוויר מסיבית + נוסע ומטען סביר.
קטן, אבל עם תכנון נכון הכול נכנס.
לא ממש רכב מרוץ, אבל מתגלגל..
ובכל זאת תוך חצי שנה מכרתי אותו ! חצי שנה !!!
אז מה היה רע בו תשאלו?
במהלך החצי שנה יותר ויותר התבאסתי להיכנס ולנסוע בו.
כל טיול התחיל בתכנון דקדקני של מה לוקחים ומה לא, מה חיבים ועוד ועוד.
מבאס...
כל נוסע של מעל 1:80 מרגיש שהוא נכנס לקופסת סרדינים (וזה מקדימה מאחורה בלתי אפשרי)
עולה כל עליה ב 60. עקיפה בכביש מהיר דורשת תכנון קפדני.
בשטח עבירות מפתיעה, נכון, אבל דורש כל הזמן בחירת קו נכון.
קצת התרשלות או חוסר מחשבה, בום מכה מלמטה או הצלבה.
שום דבר רציני, פשוט מבאס.
בקיצור, על הניר מעולה, בדיוק מתאים כלכלית ולדרישות שלי מהרכב, מעשית, מבאס את התחת.

boaz avrahami
05-03-14, 11:04
כל כך נכון...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

GodsFather
05-03-14, 11:31
חלומות לחוד ומציאות לחוד.

דיסקו חלומות זה בערך מה ששחר דורון בנה בזמנו, זו לא המטרה שאני רוצה את הדיסקו הנוכחי, אני גם לא נעול על דיסקו בלבד אבל אין ספק שלאדם ה(לא) שפוי מדובר במחיר מפתה בסה"כ ללא מעט ברזל/אלומיניום.

תא נוסעים רחב מאד. זוויות ראייה מצוינות. אפשרויות אכסון מפה ועד כוש.

מבחינת שטח יש לו את מה שאנחנו מכירים בשביל המכשולים הסטנדרטים וקצת מעבר. ואם בעתיד רוצים לשפר אז השוק פתוח והרכב נוח לעבודה. קיטים למתלים, שדרוגי רכבת כוח, נעילות וכד'.

הבעיה - מוניטין רע מאד ותחזוקה לקויה לרוב. את הפנינים צריך לדעת למצוא, אחרת הלימונים יהיו רקובים. יכול מאד להיות גם שכשהציפיות מהרכב גבוהות, כך גם האכזבות. אבל אם יודעים מה מקבלים, לא מופתעים.

מה שיואב אמר בסוף - לא רכב לתת לאישה בגלל הרעשים. קצת מדאיג אותי. אני מכיר את התחושה הזו, מכיר אותה מכמה ג'יפים שהיו לי וגם של חברים. בסוף אתה מזהה את כל הרעשים ברכב וכמו בתזמורת יודע איזה אלמנט מנגן והאם זה בסדר ואפשר לסחוב עם זה או לא. גם אישתי בסה"כ סבלנית לרעשים כאלה אבל פחות בא לי שהיא תתקע, בטח לא עם הילד או בדרך לעבודה (כעצמאית, היא לא יכולה להרשות לעצמה פתאום לבטל או אפילו לאחר).

אני רק מזכיר פה שהיא זו שאישרה בכלל את המהלך מלכתחילה, בשיחת אגב כזו תוך כדי הליכה ברחוב. הראיתי לה אחד שחנה ברחוב, סטנדרטי בצבע קרם, שמור מבפנים ומבחוץ, היא ראתה, התקרבה, בחנה מבפנים (כמו שאמרתי לגבי החלונות) ואמרה שהיא מוכנה.

*יש פה איזה אחד בפורום שיושב לי על הצוואר שאני אלך על טרופר. והמבין יבין. ;)

Saar
05-03-14, 11:45
הי,

מחיר הרכישה של הרכב שלי לא רלוונטי. קניתי אותו לפני 10 שנים (ואז אישתי לא דיברתי איתי יומיים, כי אני בכלל חיפשתי סיקס ב 15000.... :) )
אני גם לא חושב שתמצא XJ במחירים האלו (כשחשבתי למכור את שלי, לפני חודש ומשהו, ביקשתי 62 והיו לא מעט טלפונים, באותו הערב כבר התחרטתי והורדתי את המודעה...)
אלו מחירים שבהם תמצא ZJ משופר קלות או אפילו WJ מהשנים הראשונות.
סער

asafk
05-03-14, 11:45
אני חושב שמבחינת תמורה לכסף, אין תחרות לדיסקברי. כל האחרים שחוטים לא פחות.... והדיסקברי לפחות זול בכל המובנים.
גם מחירי החלקים ירדו לאחרונה, וחלקים מקוריים ב'מזרח' עולים לפעמים פחות ממה שהתרגלנו לשלם עבור תחליפיים מהאינטרנט או אצל ג'קי.
כמובן שדיזל, רק קח בחשבון שתקלות הזרקה ב edc הן תמיד בעייתיות בגלל שהרבה חלקים שונים לחלוטין מבדגם הרגיל.
כאמור.. חפש היטב ותהיה מוכן לשלם על כלי שמור. יש כאלו בשוק, אבל צריך המון סבלנות...

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

KOOKE
05-03-14, 11:46
ראשית אני לא אובייקטיבי ודיי מכור למותג ואפילו מנסה למכור לך את הדיסקו 1 בנזין שלי. אחרי הגילוי הנאות אוסיף את דעתי:

כמו שיואב כתב - גם אני לא נתקעתי עם הדיסקו שלי בשטח או בכביש אבל לדעתי לא הדיסקו ולא כל רכב שטח אחר בן 15 עד 20 שנה יכול להתאים כרכב יום יומי לאשה אלא אם מדובר באשה מאד מיוחדת עם ראש מיכאני ואחר המקורב לעולם המוטורי !!!

בתכלס לדעתי עם כל המוניטין הרע כיום מבחינת עלות תועלת הדיסקו הוא רכישה מצויינת גם עלויות התחזוקה אפילו של "לימון" ושל רכב מוזנח ולא מטופל אינן בשמיים כי החלפים מאד זולים יחסית ומחיר הרכישה הבסיסי הוא מאד נמוך.

בשורה התחתונה מי שתקבע בסוף איזה רכב יירכש תהיה האשה ולא יועילו כאן כל הדיונים המלומדים.

GodsFather
05-03-14, 12:02
אישתי מאד מיוחדת, אבל כל אחד יאמר זאת על אישתו.

היא לא תלחץ ולא תצעק או תכנס לפניקה אם תהיה תקלה ואני יכול לומר באובייקיטיביות אמיתית שהיא גם יודעת להתנהל בכביש ובשטח ברמה טובה מאד ולא מעופפת או חסרת בטחון, אבל זה ללא ספק יבאס כאמור אם היא תתקע בדרך לעבודה, זה הכל.
כבר היו תקלות ברכבים שלנו בעבר, היא ידעה להתמודד איתן, להזמין שירות גרירה כשצריך, לקחת מונית אם אין ברירה ולדבר איתי. ילדה גדולה בסה"כ :)

היא איתי עוד מימי הסמוראי ועוד כשהיה לו אגזוז פתוח (לא יודע מה עבר לי בוואקום הזה בין האוזניים כשהתקנתי אותו אבל אולי זה הסוד לזוגיות מוצלחת - אי אפשר לדבר בנהיגה).
גם על קטנועים סרוחים נסענו יחד ועברנו לא מעט בתחום המוטורי, כביש ושטח. כל עוד לא מדובר בקריסה של ממש, קרי לימון רקוב שמעביר מחלות מין ושישתה לנו את כל מה שאין לנו, זה יהיה סביל.
היתרון הוא האפשרות לחזור לטבע ולשטח כמו שאנחנו אוהבים וכך גם לשלב את הדור הבא שהגיע לגיל שהוא יכול לצאת לשטח בלי חשש.
בהתחלה חשבתי שאני אצליח לעשות את זה עם אופנוע, כיום אני רואה שזה לא זה לצערי והאופנוע כנראה יחכה לגיל שהקטן יוכל לרכב בעצמו.

KOOKE
05-03-14, 12:22
אם כך, אהלן וסהלן...לך על זה..

הדיסקו דרך אגב מאאאאד מפנק לצאצאים ...יש מזגן אחורי, יש חלונות נמוכים ושדה ראייה רחב גם לצאצאים, יש מרווח פנים עצום שיאחסן הכל ...

שמוליקו
05-03-14, 12:54
היה לי דור ראשון בנזין.
נהנתי מכל רגע שהוא נסע. (והוא נסע המון)
מדובר על לפני 7 או 8 שנים (הוא עדיין לא היה ישן כמו היום).
אחד לחמש היה ביום טוב (אחרי שהחלפתי אצל גרשון שני חיישני למדה ב 750 לאחד.... ,לפני כן הרכב אכל ביום טוב אחד לארבע !!).
אני די פדנט והוצאתי על הרכב בתיקונים (כולל הרבה דברים שעשיתי לבד, גם אם זה אומר לפרק טרנספר בחנייה בבית בלי בור או ליפט, פשוט להניח על הבטן ולצאת מתחת לרכב) אתה יושב? 44K , כן הבאתי את הרכב למצב מדהים.
בחיים לא נתקעתי ללא יכולת לחזור בשטח.
נכון לפעמים הייתי צריך קצת לאלתר, כמו להעביר חוט זרם ישיר למשאבת הדלק במיכל, אבל הרכב לא איכזב.
לא היו בעיות עבירות גם במקומות שבהם רכבים נעולים קצת התקשו (שלי לא היה נעול בכלל).

היום אני רוכב על פאגרו 98 דיזל.
נכון קצת יותר עגלתי מהדיסקו בנזין (דגש על קצת ,כי 180 כוחות הסוס של הדיסקו מרגישים כמו פחות, הרבה פחות).
אבל, אחד לשבע בתצרוכת הדלק, לא יקר לתחזוקה מצטברת, הרכב אצלי מעל חמש שנים, במבט לאחור על כל התיקונים התוספות ,החלפות הצמיגים טרם זמנם וכל הגחמות והשטויות שלי, עוד לא הגעתי למה שהוצאתי על הדיסקו רק בתיקונים (כן אני מהמשועממים שמעלים הכל בקבצי אקסל).
אתה מוזמן עם האישה לקפה, אפרוס בפניך את כל ההסטוריה של שני הרכבים (יש לי גם של ויטארות אם תרצה לצורך השוואות).
המחירים היום של הפאגרויים כבר ממש לא בשמיים ואתה עומד בתקציב גם של רכב מודל 2000 !!!!

אם אתה רוצה דבר איתי לפני מעשה :)
ולא אני לא מוכר.

מוני אורבך
05-03-14, 13:16
כמו שכבר כתבתי, הכל ענין של רגשות.
אם קורץ לך מותג הלנדרובר והדיסקו כרכב, לך על זה.
נכון תוציא יותר בתקונים, כל הזמן יהיה משהו תקול, אבל שורה תחתונה זה יסע.
ולא, לא תשבור את החסכונות של הבן שלך בשביל דיסקו.
אבל אם פאגרו קורץ לך לא פחות, לך על פאגרו.
הרבה אבל הרבה יותר אמין, העדר לא טועה כאן
לדיסקו יש בעיות אמינות אנהרנטיות.
לא זה לא יתקע אותך, אבל קיבינימט כל הזמן משהו יציק.
בפאגרו זה יקרה הרבה הרבה פחות

amit1
05-03-14, 13:41
1+

אמיר, רק אל תשכח לפתוח ולעדכן קובץ אקסל עבור האקזמפלר ...:D
בנוסף, לא יזיק רשם קול מובנה שיקליט ויתעד "התשבוחות" של אשתך ליצירה האנגלית.

בכול מקרה, ב-ה-צ-ל-ח-ה !
רענן

רענן,
היה לך פעם דיסקו?

GodsFather
05-03-14, 14:11
עלה אתמול לרשת. מזל טוב

http://www.youtube.com/watch?v=hJ1MDPBF8z0&app=desktop

http://www.youtube.com/watch?v=hJ1MDPBF8z0&app=desktop

raanan
05-03-14, 14:11
רענן,
היה לך פעם דיסקו?
לא ! (אני משתדל להיות רציונאלי) אבל לחבריי הטובים היה.
זה הספיק לי לדעת מה לא לרכוש . למרות שאני מאד אוהב את הצורה את מבנה המתלים והסרנים "החיים" (בהנחה שיש ציריות מחוזקות).
דיסקו עם רכבת כוח של רכב אמריקאי או יפני, יכול להיות אחלה רכב שטח.
אני אמשיך לפנטז על לנדקרוזר 80 ...

רענן

אסף ד.
05-03-14, 14:27
אני לא יודע על מה נסעת קודם, אבל המעבר ל דיסקברי 1 הוא ממש שונה מג'יפונים אחרים.
אתה צריך להגדיר לעצמך מה אתה "הולך לעשות עם הרכב" איפה לטייל וכדומה.
הרכב כבד, מגושם לנהיגה בעיר והחניה "קשה" לאישה, ההגה כבד יחסית לג'יפון ועוד מגבלות של התנהלות בסביבה עירונית צפופה.
הנסיעה בנהיגה בין עירונית יחסית רועשת.

מומלץ שתאתר בעל רכב כזה, תן לגברת לנהוג בו, אם בנסיעה בינעירונית + כניסה לעיר ומציאת חנייה, התנהלות הכי קרובה ליומיום שלה (לא שלך בטיול שטח), ותראה אם מתאים לה.

בשטח קיים בלאי יחסית גבוה למכלולי הרכב, שתי ביצים, טרנספר, נאבות, תפוחים שונים ועוד חלקים נעים, שנופחים את נשמתם ברכב בעל שנתון גבוה שכזה, עלויות התיקון גבוהות במוסכים עקב שעתון עבודה יקר עבור תיקון מכלולים.
אם אתה בעניין של תיקונים עצמיים, רכישת חלפים מחו"ל, אתה תסתדר יופי, זה עדיין לא TD5 בחלקים ובחשמלים.

נשמע שאתה די "נעול" על הרכב הזה וזה בסדר גמור, אבל אתה, חייב ממש חייב שמישהו שממש מבין ברכב הזה יבדוק את האקזמפלר שאתה מתכנן לקנות, מי שנוסע מספר שנים על רכב כזה מכיר כל רעש, רעידות, חופשים, ריחות (כן אל תצחק) וכדומה ברכב הזה.

רכב מפנק, חלונות גדולים וכיפים בטיולי שטח לילדים, חסון בשטח, תזכור דבר אחד, שהרכב הזה בבסיסו תוכנן לשטח ואח"כ לכביש בניקוד להרבה אחרים בשוק, שתוכננו קודם לכביש עם התאמות לשטח.

יצחקו פה הרבה, אבל לנדרובר הקדימו את זמנם בהצגת רכב שטח (סלוני) יחסית ליצרנים אחרים ותכננו אותו לשטח בעיקר.

בשורה התחתונה, מה שנקרא "תעשה סיבוב" על אחד כזה ואז תחליטו.

amit1
05-03-14, 20:43
אני לא יודע על מה נסעת קודם, אבל המעבר ל דיסקברי 1 הוא ממש שונה מג'יפונים אחרים.
אתה צריך להגדיר לעצמך מה אתה "הולך לעשות עם הרכב" איפה לטייל וכדומה.
הרכב כבד, מגושם לנהיגה בעיר והחניה "קשה" לאישה, ההגה כבד יחסית לג'יפון ועוד מגבלות של התנהלות בסביבה עירונית צפופה.
הנסיעה בנהיגה בין עירונית יחסית רועשת.

מומלץ שתאתר בעל רכב כזה, תן לגברת לנהוג בו, אם בנסיעה בינעירונית + כניסה לעיר ומציאת חנייה, התנהלות הכי קרובה ליומיום שלה (לא שלך בטיול שטח), ותראה אם מתאים לה.

בשטח קיים בלאי יחסית גבוה למכלולי הרכב, שתי ביצים, טרנספר, נאבות, תפוחים שונים ועוד חלקים נעים, שנופחים את נשמתם ברכב בעל שנתון גבוה שכזה, עלויות התיקון גבוהות במוסכים עקב שעתון עבודה יקר עבור תיקון מכלולים.
אם אתה בעניין של תיקונים עצמיים, רכישת חלפים מחו"ל, אתה תסתדר יופי, זה עדיין לא TD5 בחלקים ובחשמלים.

נשמע שאתה די "נעול" על הרכב הזה וזה בסדר גמור, אבל אתה, חייב ממש חייב שמישהו שממש מבין ברכב הזה יבדוק את האקזמפלר שאתה מתכנן לקנות, מי שנוסע מספר שנים על רכב כזה מכיר כל רעש, רעידות, חופשים, ריחות (כן אל תצחק) וכדומה ברכב הזה.

רכב מפנק, חלונות גדולים וכיפים בטיולי שטח לילדים, חסון בשטח, תזכור דבר אחד, שהרכב הזה בבסיסו תוכנן לשטח ואח"כ לכביש בניקוד להרבה אחרים בשוק, שתוכננו קודם לכביש עם התאמות לשטח.

יצחקו פה הרבה, אבל לנדרובר הקדימו את זמנם בהצגת רכב שטח (סלוני) יחסית ליצרנים אחרים ותכננו אותו לשטח בעיקר.

בשורה התחתונה, מה שנקרא "תעשה סיבוב" על אחד כזה ואז תחליטו.
+1
נראה שאסף תיאר טוב את הסוגיה.

אביב בן שושן
05-03-14, 20:57
אם יוצא לך להיות באיזור חדרה\עמק חפר אתה מוזמן לעשות סיבוב על דיסקו דיזל מפנק מאוד ולהתרשם עם האישה

יותר ממה שכתבו לך מעלי אין לי מה להוסיף רוב אנשים כתבו לך מנסיון על כלים כאלו של שנים והם כרישים בתחום אני נעזרתי בהם ממש לא מזמן

בכל אופן כך הכל בפרופורציה אתה לא קונה מאזרטי

GodsFather
06-03-14, 08:41
תודה לכולם.

יש לי כמה חברים עם דיסקו. האישה בהחלט תעשה כמה סיבובים על הרכבים כדי להבין מי נגד מי.

לגבי חניות ושאר ירקות מאתגרים בעיר, יש היום לא מעט פתרונות אלקטרוניים לנושא שיעזרו למוכשרים שבינינו להכנס לחניות צפופות ולתמרן גם ברחובות נווה צדק. מצלמה לאחורה, כמה זמזמים והכל בסדר. מקסימום נרכיב אנטנות עם גולה צהובה בפינות הרכב כמו משאית (not... )

יש לי הגדרה די טובה לציפיות שלי ולמטרות שלי. זה לא יהיה מגרסת סלעים כל עוד הוא רכב ראשון אלא יהיה רכב טיולים רגועים ומוקפד בתחזוקה שפויה. לצורך הענין מבחינתי, שיפור ראשון שארצה לשים בו יהיה מקרר וזה לכל רכב שיהיה גם אם לא דיסקו.

אכן, מה שאוכל לתקן לבד אתקן. יש לי קצת נסיון בזה ולא מעט כלי עבודה ומספר חברים שישמחו לעזור וללמוד על עוד רכב.

אני לא נעול על כלום. חשבתי שהיה לי כיוון נעול אבל גל הפניות ששטף אותי מאז פתיחת השרשור בנושא גורם לי לבחון עוד יצרנים שבעבר חשבתי שהם לא נכנסים לתקציב.

חוכמת המונים זה נהדר, אין ספק.

שגיא S
06-03-14, 09:25
אם בא לך להתשגע...תבדוק עם הד"ר לגבי הריינג' רובר שלו.

asafk
06-03-14, 09:51
אם הוא ימכור אי פעם.... זה מציאה אמיתית.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

איל מ
06-03-14, 13:12
עושה רושם שאתה מודע היטב לנסיבות והקשבת קשב רב למה שנכתב, לדעתי ההחלטה כבר התקבלה אצלך.

למרות כל מה שכתבתי קודם, עדיין אני חושב שהרכישה של דיסקו היא עניין של רגש וחיבור לכלי עצמו. לצורך העניין כל מה שכתבתי נכון לכל ג'יפ מזדקן ואם כבר נפלה החלטה לקנות כזה אז זה לא משנה אם הוא יפני מזדקן או אירופאי. מדבריך אתה נשמע כאחד שנכנס לעניין בעיניים פקוחות ולכן כדאי ללכת על זה. מקסימום כמו שאמרו, לא יתאים תמכור. בכל מקרה באלבום התמונות ישארו תמונות לילדים עם הלנדרובר שהיה פעם לאמא. מבחינתי, רק בשביל זה זה, שווה. :)

GodsFather
06-03-14, 13:45
אם בא לך להתשגע...תבדוק עם הד"ר לגבי הריינג' רובר שלו.

של מורי הוא 3 דלתות, פחות נוח לה ואולי גם לי. יש גם דיסקו 3 דלתות במצב די טוב בלוחות, נפל בדיוק מאותה סיבה. יש פעוט אחד כרגע וכנראה יהיה עוד אחד/ת בעתיד הלא רחוק, זה לא קל להכניס ילדים לרכב בתצורה הזו, לכן גם לא קניתי פורשה911 אלא התפשרתי על גולף ;)

בנוסף אני לא מערבב ביזנס עם חברים, בטח לא כשיש לנד רובר בתמונה ;)

להגיד שאני נכנס לזה בעיניים פקוחות, אולי זה נכון, אבל אני עדיין מודד קצת משקפיים לחידוד הראייה.

chengreen
06-03-14, 15:53
אני כבר יותר מ 3 שנים עם דיסקו 1 בנזין.

רכב מצויין מאוד מפנק בשטח קצת רועש בכביש (צמיג שטח מלא) אבל נוח לאללה גם לילדים מאחור

אצלנו אישתי נוסעת איתו ביום יום והיא לא אוהבת אותו בכלל!!! כדבריה הוא גבוה ועושה רעש (נו זה בדיוק הסיבה למה כן :))

לגבי תחזוקה ממש לא מסכים שהוא יקר ובטח לא יותר מג'יפים מקבילים בשנתון היכרות קרובה שלי עם גרנד ויטארה מודל 2001 בנזין עם הוצאות יותר מכפולות

החלקים של הדיסקו מאוד זולים (אני קונה רק אצל ג'קי)

שלי מלבד הגבהה של 2" סטנדרטי לגמרי ונדיר ממש שאני נתקל במקומות לא עבירים ואני מטייל לפחות פעם בחודש בממוצע

לסיכום ממה שאתה מחפש אני היתי קונה רק בנזין (שונא את הרעש והכבדות של דיזל) ובודק אותו היטב במוסך שמכיר את הרכב

בהצלחה
חן

amit1
06-03-14, 16:19
לא ! (אני משתדל להיות רציונאלי) אבל לחבריי הטובים היה.
זה הספיק לי לדעת מה לא לרכוש . למרות שאני מאד אוהב את הצורה את מבנה המתלים והסרנים "החיים" (בהנחה שיש ציריות מחוזקות).
דיסקו עם רכבת כוח של רכב אמריקאי או יפני, יכול להיות אחלה רכב שטח.
אני אמשיך לפנטז על לנדקרוזר 80 ...

רענן

רענן, אחרי 2 טרופרים חדשים מהניילון שאת האחרון הצלחתי למזלי להחזיר ל UMI ו 10 שנים עם הדיסקו, להבנתי טרופר זה לא רכב שטח.......

GodsFather
07-03-14, 16:25
נתון קטן תודות לד"ר גוגל -

מידות רכבים לפי מטר, עיגלתי למעלה ס"מ בודד פה ושם -

גובה X רוחב X אורך -

disco 4.5 x 1.8 x 2

golf 4.0 x 1.75 x 1.5

mazda (3) 4.5 x 1.75 x 1.45

trooper 4.66 x 1.83 x 1.83

אז הדיסקו ארוך מהגולף בחצי מטר ורחב ב5 ס"מ.

מזדה 3 הנפוצה בארצנו (דור ראשון) צרה מהדיסקו ב5 ס"מ אבל האורך זהה.

הטרופר הוא חתיכת שלונג. ארוך יותר, רחב יותר ורק הגובה שלו במקום השני לדיסקו.

אז מבחינת ניווטים בעיר, על הנייר הדיסקו יותר נוח באיזורים צפופים מהטרופר... ולעומת זאת להכנס לחניונים נמוכים זו בעיה בשבילו.

אגב WHEELBASE, הטרופר 108 מול 100 של הדיסקו.
---------------------------------------------------------------------------

יצא לי אתמול לשבת בדיסקו, היינו 4 גברים בריאים יחסית ברכב - שני אלה מקדימה שנוח להם ומרווח עם משענת יד בהתאם ואלה מאחורה שחשו נחמד אבל לא להסחף, עם קרטון ירקות ביניהם שהותקן לאורך הרכב כי לרוחב אי אפשר וגם לשבת בפיסוק זה לא תענוג גדול לנוסע השני.
זה אומר ש3 מבוגרים מאחורה לא ממש יהנו בנסיעה ארוכה, כל שכן שניים + כיסא תינוק.
הייתי צריך להתכופף קלות בשביל לראות את הנוף מבעד לחלון הנוסע, כנראה בשל גובהי 1.83... מה שאומר שעדיף שאני אהיה מקדימה ;) בנהיגה לא הייתה לי בעיה כזו.

תא המטען הרשים בהחלט, במיוחד היכולת להעמיס כלפי מעלה באופן כמעט אין סופי. רשת הפרדה בין הנוסעים לתא האחורי ובאמת שיש שפע של מקום. יש לי כבר רשת כזו במחסן מחכה.
את המדף שנשלף מהדלת האחורית כבר ראיתי מותקן והתחלתי לחשב אם ערכת הזיווד שיש לי מרכס תתאים ברכב או שאצטרך לבצע בה שינויים...
כבר חשבתי על איך אני מחליף את המתגים לחלונות חשמל מאחורה במידה ואלה מתקלקלים ואיך משדרגים קצת את הדשברוד המפורק של הרכב בו נסעתי (פח מרוג, קרבון, לוח ומתגים אחרים וכד'), מבחינת תא הנוסעים הוא היה לא במצב סימפטי לצערי אבל ללא חריקות או חריגות... החיידק החל לעשות אותותיו וזה אפילו לא ברכב שלי...

הנסיעה עצמה הייתה מאד נעימה בכביש וגם בשטח, מקדימה כנהג ומאחורה כנוסע, גם בנסיעה איטית על שבילים מסולעים קלות (עליות וירידות) וגם בשבילים מהירים ופניות מהירות. לא הבחנתי ברעשים חריגים בנסיעה מהירה בכביש כפי שחלק התלוננו בנושא, ומדובר ברכב מוגבה, עם גגון מצויד (ומצוין), טמבון עם כננת וצמיגי שטח מלא BF.

זו לא הפעם הראשונה שלי עם דיסקו, אבל כשמחפשים לשים לב לפרטים הקטנים, כל פרט נראה כעולם ומלואו. ממש באתי עם רשימה בראש של מה לחפש ומה לשים אליו לב בהדגשה.

עכשיו צריך שהאישה תעשה כמה סיבובים כדי לראות אם היא מתחברת לזה ואז למצוא גם טרופר שיהיה לי כאינדיקציה לאלטרנטיבה.

הדבר היחיד אולי שבאמת מבאס פה הוא העובדה שמדובר במנוע בנזין זללן שלייעל אותו הוא בגדר הבלתי אפשרי. לפחות הסאונד שלו היה נעים.

ד ו ר ו ן
08-03-14, 20:30
אל תשליך ממימדים זהים לגבי יכולת תמרון.

eyalski
08-03-14, 21:43
שמדובר על רכב בן 16 עם כמה מאות אלפי ק'מ,מה שהכי קובע זה ה מ ז ל .
למדתי מנסיון שכל האגדות מתפוגגות
בורג שמכונאי כלשהוא הידק או לא החליף לחדש לפני 200000 ק'מ ופתאום הוא נשבר והעיף את הגלגלת של רצועת הטיימינג מהמקום, יכול להרוס מנוע שלם גם של מרצדס או רולס רויס.
כמעט כל הבעיות בגילאים האלה הם מחלות זיקנה שנובעות כמו אצל גוף האדם מתחזוקה לקויה, מאורח חיים לא בריא ובעיקר מרופאים גרועים שהם לדעתי גורם המוות מספר 1 באוכלוסיה המבוגרת כמוהם גם מכונאים גרועים שהורגים לכם את הרכב רק בגלל עצלנות וזלזול כמו סגירה עם מד מומנט למשל ומילוי אחרי הוראות יצרן.

לדעתי ובתור בעלים של דיפנדר קשיש, קח בחשבון שלא משנה מה תקנה,תקנה גם ארגז כלים טוב, תצטרך לתקן והצרות יכולות לנבוע ממקומות שגם ישור קו לא מגיע אליהם כי אין לזה סוף.

אז גם אחרי בדיקות ועצות מפה ועד הירח נשאר פקטור אחד שלא תוכל לבדוק.

מזל , ושיהיה לך הרבה.

GodsFather
09-03-14, 09:08
אל תשליך ממימדים זהים לגבי יכולת תמרון.

מסכים איתך, אבל עדיין מדובר במידות פיזיות יותר גדולות.

oferg22
09-03-14, 09:28
בורג שמכונאי כלשהוא הידק או לא החליף לחדש לפני 200000 ק'מ ופתאום הוא נשבר והעיף את הגלגלת של רצועת הטיימינג מהמקום, יכול להרוס מנוע שלם גם של מרצדס או רולס רויס.
כמעט כל הבעיות בגילאים האלה הם מחלות זיקנה שנובעות כמו אצל גוף האדם מתחזוקה לקויה, מאורח חיים לא בריא ובעיקר מרופאים גרועים שהם לדעתי גורם המוות מספר 1 באוכלוסיה המבוגרת כמוהם גם מכונאים גרועים שהורגים לכם את הרכב רק בגלל עצלנות וזלזול כמו סגירה עם מד מומנט למשל ומילוי אחרי הוראות יצרן.

לדעתי ובתור בעלים של דיפנדר קשיש, קח בחשבון שלא משנה מה תקנה,תקנה גם ארגז כלים טוב, תצטרך לתקן והצרות יכולות לנבוע ממקומות שגם ישור קו לא מגיע אליהם כי אין לזה סוף.

מזל , ושיהיה לך הרבה.

אייל - אהבתי את התגובה שלך. בעיקר האנלוגיה לבני אדם.
ומזל זה משהו שלא מזיק בשום תחום בחיים.
עופר

amit1
09-03-14, 15:53

מזל , ושיהיה לך הרבה.
מסכים עם כל מילה.
לצערי הרב, העובדה שבארצנו אין חינוך טכנולוגי איכותי שמכשיר מכונאי רכב יוצר מצב בו המכונאים, הם אלו שגורמים את הנזקים הגדולים ביותר.
אני מדבר על חוסר ידע ברמה הכי בסיסית למרות שהכול כתוב (אומנם בנכרית) בצורה ברורה ועם שרטוטים והסברים.
מתי ראיתם מכונאי שסוגר בורג עם מפתח מומנט? מתי ראיתם מכונאי שממקם מחז"ש עם הכלי הייעודי ולא "דופק" את המחז"ש עם איזו "בוכסה" שנקרת בדרכו....ובדרך הורס את המחז"ש? ......הכל נעשה בשיטת "החרטה ברטה" ברמה הכי נמוכה שיכולה להיות. מי שמבין קצת טכנולוגיה מבין איזה נזק גורמת הבורות והעצלות של המכונאי הממוצע. לאיזה מוסך LR (חוץ מהמזרח) יש בארץ את הכלים הייעודיים של LR?
בנוסף, איכות החלקים החלופיים ובדגש על הפילטרים החלופיים שנמכרים בארץ, ירודה, ירודה מאוד מהטעם הפשוט שהמוסכים קונים פילטר סוג ז' שעולה ללקוח סופי באנגליה 15 שקלים ומוכרים אותו בארץ ב 100-150 ש"ח למה? כי הרווחיות שלהם על חלקים OEM נמוכה במאות אחוזים. בסופו של יום הפילטרים האלו הורסים את הרכבים!! תפתחו פילטר חליפי ותשוו אותו לפילטר OEM ותבינו על מה אני מדבר. זה שוחט את המנועים ואת הגיר. כנ"ל בנושא השמנים.
קצת מתסכל אותי שכדי לשמור על הדיסקו ברמת אמינות גבוהה אני נאלץ לעשות את רוב התחזוקה בעצמי ולפעמים לייצר או לקנות כלים ייעודיים. המזל הוא שבסה"כ החלקים רובם זולים וזמינים ואני די נהנה מה"תחביב" הזה.
לכן, אם הייתי קונה דיסקו בן 16, הייתי מחפש אחד כזה שגדל במשפחה טובה....על זה לא הייתי מתפשר בשום מצב ואם לא הייתי מוצא אחד כזה, לא הייתי נכנס להרפתקה הזאת. (דרך אגב, זה נכון לכל רכב שטח בן 16 + שנים...). זאת אומרת שאם הייתי הולך לקנות קשיש כזה, דבר ראשון הייתי תופס את המוכר לאיזה small talk כדי לתהות על קנקנו ובעקיפין על קנקנו של הדיסקו.....ובנוסף מעיף מבט על הפילטרים....... OEM מהווה מדד לאיכות התחזוקה.
מנסיון, דיסקו אמין זה רכב מהנה מאוד ולא בר השוואה לאף אחת מהיפניות עם ה IFS.

GodsFather
09-03-14, 19:07
בכל רכב זקן אבל גם בצעיר, איכות התחזוקה היא איכות הרכב.

מי שמזלזל בחלפים ובתחזוקה, חורץ את דינו של הרכב ואת כיסו. זול עכשיו יקר אחר כך.

וזה לא משנה אם זה בריטי או יפני.

במקרה של דיסקו, ניכר שהרבה מסכימים שהוא הקדים את זמנו ומכאן גם דור המטפלים בו לא זכה ללמוד עליו כראוי ואצ זה אני אומר משיחות עם לא מעט אנשים בתעשיה וגם בעלי דיסקו בהווה ובעבר. כך גם אגב בחול.
במנילה ראיתי כמה כאלה שסבלו מתחזוקה ירודה לעומת כאלה שעבדו עם הספר עד רמת הבורג. ההבדל ברכבים היה ניכר וזו נחשבת למדינת עולם שלישי.

נמרוד
09-03-14, 19:17
הדיסקו לא הקדים את זמנו, הוא פשוט מתוכנן ובנוי באיכות נמוכה יותר מהמתחרים, ולכן רגיש יותר לתחזוקה לא טובה. לזה בדיוק מתכוונים כשמדברים על רכב יותר אמין ופחות אמין.

אז הרגישות הזאת אומרת שאתה צריך לבדוק אותו ביותר תשומת לב, ולהקדיש לטיפול בו יותר תשומת לב, ושהזנחה ברמה כזאת שבכלי רכב אחר יש סיכוי שתעבור חלק - פה יש סיכוי קצת יותר גדול שתתקע אותך.

GodsFather
09-03-14, 20:07
או שהציפיה ממנו גבוהה ממה שהוא אמור לספק בפועל ולכן גם האכזבה ממנו גדולה מאד ? הוא לא יצא מהמפעל כדי לכבוש את מעלה צינור / עשוש / ורדית, מצטער מאד.
הוא יצא לנסוע בשבילים, קצת יערות בממלכה ואת המסלול הייעודי שנבנה עבורו בלנד רובר. כל השאר מצריך הכנה של הרכב.

על כל זה תוסיף את המונח השגור ברוב החובבנים - "תחזוקת כשל" במקום "תחזוקת מנע"

וקיבלת מתכון בטוח להגדלת ההוצאות ומפח הנפש, עוד לפני שנגענו באיכות הטיפול עצמו.

שים לב שלא דיברתי על זה שהוא שתיין דלק - עם זה אי אפשר להתווכח.
או שסדר ותכיפות התחזוקה המחייב שלו הוא שונה מהאחרים - גם פה אני לא יכול להתווכח. (אמר לי פעם פריק של המותג שאת מיכל העיבוי למשל צריך להחליף כל 5 שנים לפי ההוראות ויהי מה - כמה אנשים עושים את זה בפועל ? )

אני לא יוצא להגנת המותג, אבל אני יותר ויותר מעמיק ומבין שהרע הזה יכול לבוא לי בכל מותג שאבחר מהשנתונים הללו ואפילו יותר צעירים, כל עוד היד האחרונה וקודמותיה זלזלו ברכב. למעשה לא חדש לי בכלל, אלא שעד לאחרונה התרחקתי מלנד רובר כמו מצרעת.

מה כולם אמרו על טרופר לפני שגילו את הפתרון ה"פשוט" לבעיית המנוע ? השוק הוצף (ויש שיאמרו שעודנו מוצף) ברכבים עם ק"מ שעוד רגע מגיע לנקודת הכשל הידועה או טיפה עבר אותה והמוכר לחוץ שלא ליפול על "מנוע" או כאלה שכבר עברו מנוע ורוצים להעיף את הרכב כדי שזה לא יקרה שוב.

אני זוכר בתחילת שנות ה2000, היה לי סבן 82 שסבל מכל כך הרבה הזנחה בידיים לפניי, שהמכונאי שטיפלתי אצלו בנה עוד קומה בבית מרוב ההשקעה ששפכתי עליו (זה היה לפני ג'יפולוג). ואני עדיין עבדתי עליו בעצמי פה ושם.
אז מה זה אומר ? שכל הסיקסים/סבנים הם זבל ? כי אם כן, למה היום מוכרים אותם ב40-60 אש"ח לכלים סטנדרטיים עם פחחות המהשטחים ? רבאק, אני מוכן עכשיו לקחת את המוזנח שהיה לי ולהשאיר את הגולף לאישה, אם רק היה אחד כזה במחיר שפוי. רמז, אין.

ככה גם עם סופות. אילולא המוניטין של רכבת הכוח שלהן, הן חתיכות אשפה שלא ברור איזה מהנדס בנה עם נזילות, רעשים, ריחות ושאר תופינים שאפילו שרשור שלם על זה פתחנו פה, ודרור שהוא גרופי של היצירה, מודה בזה בכל רגע נתון - אין שתי סופות זהות במפעל. רק ששם יודעים למה לצפות - כוח נטו ואם המזגן עובד, יאללה שיהיה בכיף. החופשים בהיגוי, הסדקים בשלדה, נקודות השבר במערכת ההנעה שלא עומדות בכוח של המנוע והרשימה עוד ארוכה. שתיין ? ועוד איך. אתה משאיר אותו בחניה ללילה ובבוקר מגלה שירד לך רבע טנק. אבל איזה כיף לנסוע בו/ה ? איזה תענוג לכבוש מעלות ? אי אפשר למחוק את החיוך...אלא אם נתקעים.
אגב, גם פה הייתי לוקח אחת בשמחה אילולא העין הכחולה, הביקוש של בני הדודים וכמובן היעדר דלתות אחוריות להעמסה.

Bernard
09-03-14, 20:08
רק עכשיו ראיתי את השירשור והנה... אני קופץ לבלבל את המוח למתנגדים ולשכנע את המשוכנעים ו.. סתם לחזור על מה שאחרים כבר אמרו :)...
כל זה, בנוסף למה שכתבתי לך בפרטי ואני אתמצת, לטובת אלה שלא קיבלו את הפרטי..

אני לא אוהב את הדיסקברי! לא את ה-1 ולא את ה-2 ולא את האנגלי השיכור שהמציא את הגרוטאה המכוערת הזו.
אני לא אוהב את המנוע של הדיסקברי! לא את הבנזין, שיחסית לגודל, יש לו את אחד ההספקים הנמוכים האפשריים ולא את הדיזלים שנראה שיצאו ממכסחות דשא...
אני גם לא אוהב את הספסל האחורי שלו, שרק נראה כאילו הוא בנוי ל-3 אבל "כניסות בתי הגלגל" הופכים אותו למושב "קופה", לכל היותר - כיסא תינוק באמצע... ושני היושבים בצד, יקבלו כאבים.. כל אחד בפלח "החיצוני" של העכוז, שישב על בית הגלגל הלא מרופד.
אני גם לא אוהב את המזגן האחורי, עם הפטנט הדבילי הזה, של מעבר האויר בחלון הגג הצידי.
אני לא אוהב עוד הרבה דברים ברכב המגובן הזה - כמו הריתוך בין קורות משקופי הדלתות לגג, שקורסים בלי אזהרה ניראת לעין ומשאבת ההגה שקורסת במפתיע כמו רכיב אלקטרוני (0 או 1), אם לנזילות ודליפות של שנים ללא הפרעה אפשר לקרוא "מפתיע" וכמו שרשרת הטיימינג בTD5, שהיא יותר דקה משרשרת אופניים ומצריכה טיפול מונע, עוד לפני שהגיע זמנה והפלסטיקים הפריכים והחד פעמיים וזה שהנוסע ליד הנהג לא יכול לשים את שתי הרגליים במקביל, על הריצפה...ו ...

ו...
עם כל זאת, אני אומר, באחריות של מי שהיה "צמוד" לטיפול של עשרות כאלה (אצל "ה"גורו) וחי עם כמה כאלה, דרך אח/אחות וחברים קרובים, שהדיסקברי הוא התמורה הטובה ביותר לכסף שתוכל למצוא. נקודה...

במחיר מצחיק תוכל למצוא אחד במצב סביר ולקחת אותו לXXXXX (אני לא מפרסם. הוא חבר שלי ואם תרצה אני אתן לך בפרטי - הרבה פה מכירים (ומעריכים/אוהבים אותו ולא, זה לא "ה"גורו) והוא יעשה לך אותו חדש (מעט) לגמרי.

חבר שלי, עם ריינג' 2001 ואח"כ 2004, קנה אחד בנזין 96 והוא לא מוכן לרדת ממנו (משוגע). הוא היה "בסדר" וXXXXX עשה ממנו, במשך שבועיים שלושה, "בונבוניירה" - מחיר הדלק מקלקל לו את החגיגה אבל הוא פשוט מאוהב ברכב..
בחור אחר, בעל אמצעים, קנה גרוטאה ושוב XXXXXX טיפל ותיקן והתקין ימבה שיפורים (כולל גלגלים מאנגליה ורדיאטורים בהזמנה וכו') והדבר הזה לא פחות ממדהים - אחרי שנה אותו בחור קנה עוד אחד, שעבר רק "יישור" קו וגםממנו מרוצים עד הגג.
אני כל הזמן מזכיר את הדיסקו של אחותי (של גיסי, יותר נכון). 1997 EDC עם 1/2 מליון מקוריים. הגיר כבר לא צעיר אבל סוחב סביר, למרות שכבר לפני שנתיים חשבנו שאין מנוס מלהחליף והמנוע צריך סיוע של רגליים בעליות לערד. את משקופי הדלתות כבר ריתכו (הליך פשוט) ויש לו קצר תמידי/רנדומלי בפנס האחורי הימני (כל כמה חודשים נשרפת נורה). וזהו. כבר יותר מעשר שנים.
ויש את החבר שלי שאכל קש עם 1997 3 דלתות והחליף ל-2004 TD5 ואי אפשר למחוק לו את החיוך מהפנים... כבר יותר משנתיים, במיוחד אחרי שXXXXXX התקין לו שידרוג בתוכנה של המנוע (גם שנתיים בלי בעיות בכלל ובלי EGR..).
שני חברים שלי בניו יורק, קנו דיסקברים (2000 ו-2003, למרות אזהרותיי הנמרצות) וגם הם מבסוטים - אבל פה המחירים ממש מצחיקים $1800 ו-$3200 בהתאמה + כמה מאות לתיקונים ראשוניים, כמו משאבת הגה וFLEX PLATE).
וכמובן הדיסקברים שהיו לאחי - הוא התעקש להרוס אותם ובכל זאת הם לא "נגמרו" ואי אפשר היה לנתק אותו מהדיסקברי... עד ש...:(.

מה אני אומר.
סובייקטיבית - את הדיסקברי צריך לאהוב, משום שהוא כ"כ מכוער שאי אפשר לסבול אותו אחרת..
אובייקטיבית - הוא לא יותר גרוע מכל רכב אחר, בשנתון נתון ואפילו "נותן" יותר מכל היתר.
הבסיס שלו מצויין וגיסי נסע בו שנים ללא כל שיפור בכל טיול ומעלה שאתה רק יכול לתאר. אחרי בערך 5 שנים הותקנו קפיצים של +2-3 אינץ' ובולמים 7100 ונעילה (שהופעלה איזה 5 פעמים בסה"כ) ופגוש וכננת (שרק משכה/חילצה אחרים)..
כל החלקים, כולם, זולים משמעותית (!!!) מכל יפני/אמריקאי.
במצבו הבסיסי/מקורי הוא יותר עביר מכל המתחרים ולשפר אותו זה משחק ילדים זול יחסית.
הציריות הדיקיקות שלו הם בעייה רק למי שאין לו רגש לגז (לגיסי לא נשבר כלום. הכלמקורי) או מכוון גרוע (לXXXXX נשברו 3 (!!!) ציריות בTD5 גיר רגיל עם נעילה, לפני כמה חודשים אבל באמת לא ניתן להאשים את הרכב..).
ואפשר להמשיך בלי סוף...

כמו שאמרו (אמרתי שאחזור על דברים), מצבם של הדיסקברים והרבה מהאגדות, תלויים ב(חוסר)טיפול שהם קיבלו.
אני לא יכול אפילו להתחיל לספר לך איזה "קיצורי דרך" ו"ג'אמפרים" ומה שאתה לא רוצה, עושים מכונאים ו"כאלה שיודעים" בכלי הרכב האלה, על מנת לגרום להם להמשיך לזוז, מבלי לטפל בבעייה המקורית (הרבה פעמים ראיתי את XXXXX מניף ידיים לאויר בייאוש, מוציא קאטר ופשוט חותך ומוציא את כל החוטים/צמה מהרכב... חד וחלק).
וכן - EDC מורגש מאוד, יחסית לדיזל בלי. במיוחד בתחילת נסיעה, שזה מה שחשוב ומורגש.

בניגוד לאחרים פה, אני הייתי מציע למצוא דיסקברי במחיר טוב = מחיר שישקף את מצבו, גם אם המצב גרוע ופשוט להשקיע בלסדר אותו - ריפודים, שטיחים, תיקרה, פלסטיקים, צבע/חלודה/ריתוך משקופים, מנוע (להחליף זול מאוד) ו... זהו.
כך אתה יודע מה יש לך, בלי לסמוך על "היסטוריית" הבעלים הקודמים.
כל הסיפור הזה, של הקנייה והשיפוץ למצב "חדש" לא יעלה כמו אמריקאי/יפני במצב "טוב" ויתן לך "הרבה יותר רכב"....
תכניס הכל ל-EXCEL ותבדוק מה יוצא בסוף ולפי זה תחשב כמה צריך לשלם על דיסקברי.

זה מה שאני הייתי עושה ואולי אעשה, עכשיו שהריינג' שלי שבק חיים - הכי 4X4 בהכי מעט השקעה...

:):):)

וואללה, התעייפתי (אחרי ניתוחון קטן ומעצבן - איך אייל אמר... הגיל לא משחק לטובתינו..)

שלומי
09-03-14, 20:16
נמרוד סלח לי ,
אבל אם תרשום את המפרט של לנד רובר (דיסקו/דיפנדר) בטבלה תראה שהוא בפרוש נבנה כמו רכבים שנולדו הרבה אחריו
אפשרות לצמיג מקביל ל 32 בלי שינוים (בדיסקברי אולי 31 ?)
ארבעה מעצורי דיסק,
סרנים צפים,
4X4 גם לכביש,
מנוע טורבו-דיזל-אינטרקולר
תיבת הילוכים מוצלחת של ZF כולל ארבע הילוכים
קפיצי סליל ב4 פינות

לי נפל האסימון שחשבתי על שינויים בסופה והבנתי שיצא לי דיפנדר...

אז על איכות הביצוע כולם אוהבים להעיר אבל התכנון ללא ספק הקדים את עצמו.

ועוד דבר - אני על לנד רובר כבר קרוב לעשור וחוץ מבמקומות שבהם נתתי למישהו אחר לגעת לאסבלתי משום "הפתעות".
זה יותר מעיד על אנשי התחזוקה מאשר על הרכב

GodsFather
09-03-14, 20:16
תודה ברנרד, תמשיך בפרטי עם XXXXX, אני מניח שאני מכיר אותו גם כן.

Bernard
09-03-14, 20:47
שלחתי.
המשכתי להשתפך קצת... בטח הכדורים... חומר טוב, נותנים פה...:rolleyes:

eyalski
09-03-14, 21:35
מצד אחר אפשר לומר שאלה הם המוהיקנים האחרונים, וכמו שנאמר כבר לפני מחירי הסיקסים לדוגמא רק מטפסים כי למעשה הולכות ומתמעטות האפשרויות של אנשי השטח למצוא תחליפים הולמים. הצבא כבר לא משחרר סופות לשוק האזרחי, אין יותר דיפנדרים או סדרה 70 במכרזים וכך יוצא שמה שמתגלגל היום בשוק זה מה שיש. ולכן על אף כל הנאמר כנראה שאת הדיפנדר שלי אוריש לבני (הוא רק בן 51/2 ) ובנוסף עם כל עשרות אתרי האינטרנט שבהם יש כל צ'ופצ'יק וכל שייבה לרכב הזה, תמיד יהיו חלפים והוא כנראה יישאר בסביבה עוד המון המון שנים.
לא אתפלא אם עוד 10-20 שנים כל הרכבים שהיום נפטרים מהם בפרוטות עוד ישארו על הכביש ויהיו שווים אפילו יותר מהיום, אין מדובר בשיקולים של רווח מדובר בעובדה הפשוטה : לא מייצרים כאלה יותר, לטוב ולרע.

Bernard
09-03-14, 21:52
אתה אפילו לא קולט כמה משלמים פה על דיפנדרים... לא קולט.
דיזל אסור להכניס אבל הבנזין...
ואם הם "משוחזרים"... השמים הם הגבול... גם לגרוטאות משנת 1997 (הישנים, סידרה 1 ו-2 ... בכלל...).

shachar
09-03-14, 22:21
הרבה פעמים ראיתי את XXXXX מניף ידיים לאויר בייאוש, מוציא קאטר

יעקב,
קודם כל תדייק בעובדות. לדרמן ולא סתם קאטר.
היום שביקרתי אותו, כל פעם נשלף כלי חדש "שיעקב שלח לו...."

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Bernard
09-03-14, 22:34
נכון. טעות שלי.

ויש עוד בדרך...:)

נמרוד
09-03-14, 22:59
XXX עדיין מטפל בלנדרוברים? חשבתי שמזמן עבר למכוניות מונמכות, מהירות ועצבניות :rolleyes:

85034

Bernard
10-03-14, 00:37
זה לא XXX. זה XXXXX - מישהו אחר לגמרי...:)

amit1
10-03-14, 15:08
נכון. טעות שלי.

ויש עוד בדרך...:)
ברנרד,
אכן מיסטר איקס שיבח את נוהל הכלים.....אבל לא הבין את ההארה על שרשרת הטיימינג ב TD5. אנא פרט והסבר (מכל מלמדיי השכלתי..) :)

Bernard
10-03-14, 15:23
לא ביג דיל, להבין.
שרשרת הטיימינג ב-TD5 דקה וחלשה. יכולה להקרע/להמתח הרבה לפני ששמים לב שיש בעיה ומחליפים.
בזמנו, חבר בעל מוסך, הראה לי כמה וכמה מנועים שפתח ומצב השרשרת היה הרבה יותר גרוע ממה שהקילומטרג' של המנוע ומצבו הכללי "הכתיב".
הוא קרא לזה "כשל מובנה" יחיד (כמעט) במנוע מצויין.. מאוד איכזב אותו, הסיפור הזה, של הטיימינג.

- - - Updated - - -

איך, בלי כוונה, הפכתי אותו למיסטר X... והוא בכלל לא ידע שהוא כזה...
וגם אני לא..:rolleyes:

amit1
10-03-14, 15:38
לא ביג דיל, להבין.
שרשרת הטיימינג ב-TD5 דקה וחלשה. יכולה להקרע/להמתח הרבה לפני ששמים לב שיש בעיה ומחליפים.
בזמנו, חבר בעל מוסך, הראה לי כמה וכמה מנועים שפתח ומצב השרשרת היה הרבה יותר גרוע ממה שהקילומטרג' של המנוע ומצבו הכללי "הכתיב".
הוא קרא לזה "כשל מובנה" יחיד (כמעט) במנוע מצויין.. מאוד איכזב אותו, הסיפור הזה, של הטיימינג.

- - - Updated - - -

איך, בלי כוונה, הפכתי אותו למיסטר X... והוא בכלל לא ידע שהוא כזה...
וגם אני לא..:rolleyes:

OK הכשל הזה לא היה מוכר (לי לפחות). ליתר בטחון כשנגיע ל 200000 נחליף שרשרת טיימינג...בכללי ה TD5 מנוע טוב.

Bernard
10-03-14, 15:46
הדיסקו לא הקדים את זמנו, הוא פשוט מתוכנן ובנוי באיכות נמוכה יותר מהמתחרים, ולכן רגיש יותר לתחזוקה לא טובה. לזה בדיוק מתכוונים כשמדברים על רכב יותר אמין ופחות אמין.

אז הרגישות הזאת אומרת שאתה צריך לבדוק אותו ביותר תשומת לב, ולהקדיש לטיפול בו יותר תשומת לב, ושהזנחה ברמה כזאת שבכלי רכב אחר יש סיכוי שתעבור חלק - פה יש סיכוי קצת יותר גדול שתתקע אותך.

אני לא רואה שאיכות החלקים בדיסקברי (ואני מדבר על 1995-1999, שההקבלה תהיה נכונה ורלוונטית) נמוכה יותר משל,לדוגמא, הצ'רוקי, שנחשב אייקוני ובלתי ניתן להשמדה...
בלי לדבר על הקונפיגורציה, שבדיסקברי הרבה יותר מתקדמת (לדעתי), הברזלים הם אותם ברזלים.
הסרנים/דיפרנציאלים של השניים שונים, מהותית, בחוזק/איכות?
הטרנספר שונה (אמין/חזק) מהותית?
המנוע מחזיק מאות אלפים יותר, במי מהם?
הפלסטיקים, בשניהם, לא פאר היצירה.
המושבים מחזיקים פחות באנגלי?

לא יודע - לא נראה לי שיש הבדל כ"כ משמעותי, שמצדיק את "השם" של השניים (הטוב והרע).
כמו שכבר סיפרתי פה, בעבר- לחבר שלי בניו יורק, היו כמה צ'ירוקי שהוא ממש "נשבע בהם". אחד היה בשלבי גסיסה מתקדמים במשך המון זמן וסרב למות - קילו-שניים של שמן בשבוע + מים, כשמתחיל להעלות קיטור + 3 כריות למושב הנהג והרכב נסע וסחב מאות קג' של חומרי בנייה כל יום.. עד שנגנב (?!?!?!) ואחר, כמעט באותו מצב, נקנה במקומו.
רצה הגורל וריינג' 2002 שקניתי להעברה לארץ, נשאר אצל אותו חבר ומאז, כבר יותר מחמש שנים, הוא לא "מסתכל אחורה"... וכמו שהזכרתי, לפני שנתיים כמעט, הוא,החבר, קנה דיסקברי 1999 (ולפני כמעט שנה שלח ומשתמש בו במרכז אמריקה.. פנמה) ומרוצה עד הגג...

אםנחזור לעניין.
שני כלי הרכב, דיסקו עד 1999 וצ'ירוקי, הם כלי רכב בסיסיים שהרבה לא יכול להתקלקל בהם - ברזלים.
הדיסקו הגיע לפה ברמת פאר, שרחוקה מרמת הגימור הבסיסית, שבהגדרה היא פוטנציאל גדול יותר לתקלות... בהגדרה אבל לא מחייב.
לשני כלי הרכב חלקים זולים יחסית אבל מחיר קנייה שונה בתכלית.
הדיסקברי גם נותן "יןתר אוטו לשקל" - גדול ומרווח יותר ומפנק יותר (רמת גימור) - ושוב, עוד לא דיברנו על קפיצי עלים ובלמי תוף וכו'..
אם מתעלמים "מהשם" ומשלמים עבור מה שמקבלים ודואגים ליישר קו "כמו שצריך", כולל גימורים (שבסופו של דבר, הכי בולטים/מפריעים/חשובים), אני לא חושב שיש איזושהי עדיפות של רכב "אמין" על הדיסקברי..

רמי גלבוע
10-03-14, 15:51
אני חייב להודות שאני נהנה לקרוא את השרשור הזה, בעיקר את הפואמה של ברנרד...

אחרי 4 TDI (שלושה דיסקו ואחד 110) וכ-400,000 ק"מ מצטבר, אני מסכים עם רוב האברנות האחרונות.

את הדיסקו האחרון שלי, קניתי לאחר בדיקה מדוקדקת; כשראיתי שהבעלים האחרון החליף את כל הגומיות מלמטה במוסך היבואן, הבנתי סופית שהוא לא רק יפה, הוא גם מטופל בלא חסכנות, אולי גם בהגזמה. אבל זה הבטיח לי אוטו עם מינימום פאדיחות. ולא תאמינו, הוא עדיין לא נוזל בכלל, אחרי שנתיים אצלי. וציריות, לא שברתי אפילו אחת, לאורך 400,000 ק"מ ואולי אף יותר.

בקיצור - ממש לא פאר האמינות והתכנון, והפלסטיקה מחורבנת, אבל אין עליו - זה באמת סיפור של אהבה, שלא מתאים לכלך אחד. לי זה מתאים.

- - - Updated - - -

בנושא TD5, מאוד התלבטתי. מאחר וה-5 מסובך יותר מה-300, ומכיוון שכאשר קניתי את האוטו לא היו TD5 צעירים יותר מ-12 שנה, החלטתי לקנות שוב 300TDI, השלישי שלי בסדרה. אני אוהב את המרכב הקצר יותר שלו, ואת הרכות המובנית של המתלים, ה-5 יותר מדוייק אבל פחות נוח.

מבחינת אמינות, אני מעדיף להתמודד עם כמה בעיות קטנות וזולות ב-300, מאשר להתעלף מול תיקון אחד גדול (צמה, גיר, טיימינג, כאלה). לא בטוח שצדקתי, אבל כך עשיתי.

Bernard
10-03-14, 15:52
OK הכשל הזה לא היה מוכר (לי לפחות). ליתר בטחון כשנגיע ל 200000 נחליף שרשרת טיימינג...בכללי ה TD5 מנוע טוב.

אותו חבר שלי (בעבר), שלגבי יחסי האנוש שלו יש טענות רבות אבל איש מקצוע מעולה, היה אומר לפתוח מכסה ולבדוק.. מדי פעם.
הוא גם היה עושה את זה (הרבה פעמים ללא חיוב) ולפעמים, כשהיה ממליץ להחליף/לטפל, היה מואשם בנסיון "סחיטה"... סתם דוגמא למה שהסנדק הזכיר בקשר לתחזוקת כשל, לעומת תחזוקת מנע..
אח"כ יוצא שם רע לרכב... ולמוסכניק..

Bernard
10-03-14, 15:59
אני חייב להודות שאני נהנה לקרוא את השרשור הזה, בעיקר את הפואמה של ברנרד...

...

כישרוניים ממני מוזמנים להלחין...

אני פשוט לא מאמין שאני עושה P.R. לרכב כ"כ מכוער כמו הדיסקברי... הכדורים האלה... חומר טוב אבל משבש את שיקול הדעת...

-->