PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה צמיגים צריך להחליף ברכב AWD כאשר אחד מתקלקל - יעוץ

ytzur
11-03-14, 17:10
שלום לכולם.
בסובארו B4 שלי הלך צמיג. האוטו עם הנעה קבועה בכל 4 הגלגלים.
כיום יש 4 צמיגי יוקוהמה זהים
הצמיגאים טוענים שצריך להחליף 2 או 4 צמיגים חדשים.
שאלות:
א. האם ניתן להחליף רק צמיג אחד מאותו דגם של הצמיגים האחרים?
ב. האם ניתן להחליף 2 צמיגים (על אותו סרן) מאותו דגם של כולם או דגם אחר?
ג. האם חובה להחליף את כל ה- 4?

ברור שיכול להיות עומס מסוים על הדיפרנציאלים - השאלה כמה מהותי?
ירון

IlanHadar
11-03-14, 17:33
אם אתה יכול למצוא את אותו צמיג, אז זה מה שאני היייתי עושה וזהו, בהנחה שהצמיג בצד השני לא שחוק בצורה קיצונית ואז יש חוסר איזון גדול בין היקפי הצמיגים.

אם אין את אותו סוג צמיג אז לפחות שניים על אותו סרן, ברור שרצוי 4 אבל נראה לי שהדיפ' המרכזי יכול לעמוד בהבדל קטן בין הסרנים.

אומי5
11-03-14, 20:34
אלא אם הצמיגים ממש חדשים, תחליף לפחות שניים.
הסיבה העיקרית היא האחיזה שתהייה שווה בשני הצדדים.

ukiuki
12-03-14, 08:37
לצערך יש להחליף את כל 4 הצמיגים אחרת יש מצב שתהיה לך תקלת גיר.
תקבל תופעה שהגיר לא נכנס להילוך או שעובר למצב חרום.
כמובן שאם תמצא צמיג זהה, הכוונה גם יצרן גם דגם וגם אותה רמת שחיקה תוכל להמלט מההחלפה הכוללת.
זה לא מקרה שבצמיגיות יש תמיד 3 צמיגים משומשים במצב מעולה ובמבצע. :D

asafk
12-03-14, 09:44
גם אם רמת השחיקה לא זהה... לא קרה כלום. אין באמת הבדל ברדיוס הדינמי. מדובר בצמיגי כביש ולא צמיגי שטח.
בקיצור.. אפשר להחליף אחד בתנאי שהוא בדיוק מאותו סוג.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ukiuki
12-03-14, 16:06
גם אם רמת השחיקה לא זהה... לא קרה כלום. אין באמת הבדל ברדיוס הדינמי. מדובר בצמיגי כביש ולא צמיגי שטח.
בקיצור.. אפשר להחליף אחד בתנאי שהוא בדיוק מאותו סוג.

אסף.

אסף
מניסיון בסובארו AWD יש מצב שהגיר יכנס לחרום אם הצמיגים לא בעלי אותה שחיקה.

SH@Y
12-03-14, 19:08
מנסיון יש לי B4 2007 החלפתי 2 קדמיים והכול בסדר . עדיף להחליף את כל ה4 אבל ניתן להחליף גם 2

ytzur
13-03-14, 19:06
תודה לכל העונים.
הוחלפו בסוף כל ה- 4 בעלות של 1200 ש"ח.
ירון

raanan
13-03-14, 19:33
הוחלפו בסוף כל ה- 4 בעלות של 1200 ש"ח.
מה ???
אתה מתכוון לצמיגים 215/45/17 ? אם כן, איזה חברה ודגם ?

תודה
רענן

ytzur
13-03-14, 19:57
רענן
מותג "מדבקה" אצל צמיגי אנטון .
מידה לא זוכר בע"פ אבל בעקרון - חתך דק.
מחר אבדוק בדיוק - (האוטו שייך לבן שלי והוא החליף)
ירון

שולץ האיום
13-03-14, 20:37
רענן
מותג "מדבקה" אצל צמיגי אנטון .
מידה לא זוכר בע"פ אבל בעקרון - חתך דק.
מחר אבדוק בדיוק - (האוטו שייך לבן שלי והוא החליף)
ירון

אוי ואבוי
בחירה גרועה מאוד, במיוחד בגלל המידה הבעייתית.

ytzur
15-03-14, 18:25
רענן
215/45/17 תוצרת tracmax תאריך ייצור 4513.
ירון

raanan
15-03-14, 18:52
רענן
215/45/17 תוצרת tracmax תאריך ייצור 4513.
ירון
בעוונותיי הרבים .... לא מכיר החברה !
מה שאני יודע , בתחילת החודש רביעיית דנלופ SP SPORT 87W LM703 , כ- 2000 ש"ח.
אגב, עוד נתון חשוב שצריך לוודא חוץ מהמידה ותאריך ייצור, קוד מהירות W לפחות.

רענן

shahav
15-03-14, 19:25
מה לגביי הבדליי לחץ אוויר בצמיגים? גם אז הגיר מדווח תקלה?

null

דרור ברלי
16-03-14, 00:01
טראקמקס - צמיג סיני. איכות לא ידועה, כמו 99.9% ממותגי הצמיגים הסיניים.
בפנצ'ריה שאני מכיר וסומך עליה, טוענים שזה לא ברמה של מותגים אירופאיים/יפניים יקרים, אבל סביר לגמרי ושהתמורה למחיר טובה.
אם זה באמת יהיה טוב? לך תדע.
דבר אחד בטוח - בישראל, צמיגים מכל הסוגים מתייבשים וצריכים ללכת לפח הרבה לפני שהם נשחקים...

ytzur
16-03-14, 08:23
דרור צודק . זה אכן צמיג "מדבקה".
הצמיגים הקודמים היו יוקוהמה במחיר של 650-700 ש"ח לצמיג אחד.
אחרי פחות מ- 3 שנים ו- 30 אלף ק"מ צמיג אחד פשוט התפרק. ללא נזק מיכני חיצוני.
ירון

asypeer
16-03-14, 09:37
אנצל״ש זה:
דרור, אילו צמיגים יש לך על הפוקוס? אתמול מילאתי לחברה שלי אויר והזדעזעתי ממצב הצמיגים (3 פירמות שונות, יבשים לגמרי בקדמיים, קרע באחד מהם) - סכנת נפשות. רוצה להחליף לה לפחות 2 (אם לא את כל ה4) אבל לא למישלין שיעלו כמו הרכב..

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
16-03-14, 10:31
קניתי לפני כשנה טויו מעולים בפחות מ500 בפנצ'ריית דורון לדרך בראשלצ.
פשוט מצויינים, גם בהשוואה לקלבר שהיו לפניהם.

אסף.

asypeer
16-03-14, 12:17
קניתי לפני כשנה טויו מעולים בפחות מ500 בפנצ'ריית דורון לדרך בראשלצ.
פשוט מצויינים, גם בהשוואה לקלבר שהיו לפניהם.

אסף.

500₪ לצמיג זה קצת יקר לא? ראיתי מקסיס ב250₪ במידה הזו (יש גם בפחות..אבל שמות לא מוכרים)

דרור ברלי
16-03-14, 19:55
רבותי, הסנדלר נוסע יחף.:rolleyes:

על הפוקוס שלי יש שני זוגות של צמיגים משני יצרנים שונים. המידה היא 185/65R14 - שום דבר אקזוטי, יש מבחר ענק בטווחי מחיר רחבים.
מלפנים יש BARUM צ'כיים. היו חדשים כשהאוטו הגיע אלי מאחותי. האמת? צמיג מצויין. נוח, אוחז היטב, מצבם עדיין ממש טוב והם ימשיכו לנסוע לא מעט.
מאחורה היא הגיעה אלי עם צמיגים לא מזוהים - TIGAR, או משהו דומה. אפילו "מייד אין צ'יינה" לא היה כתוב עליהם. אבל הם עבדו קשה והחזיקו מעמד הרבה זמן יחסית.
אני נסעתי עליהם עד שהתייבשו - ובחודש שעבר הם הלכו לפח ובמקומם באו זוג tracmax סיניים חדשים. 550 שקלים לזוג. השיפור בנסיעה (נוחות/אחיזה וכו') עצום, אבל זו גם לא חוכמה גדולה. פשוט כי הם חדשים. אם הייתי משקיע יותר במותג איכותי, השיפור מין הסתם היה גדול עוד יותר.
אבל אין לי שום דרישות יוצאות דופן לא מהאוטו ולא מהצמיגים. זה אוטו ישן ששווה אולי 9,000 שקלים ביום טוב, חי בעיקר בעיר, הק"מ השנתי שלו נמוך יחסית וגם כשהוא יוצא החוצה הוא ננהג בעדינות והאמת? הצמיג הזה בהחלט מספיק לו וברור לי שכל המותגים האירופים/יפנים/אמריקאים טובים יותר מכל צמיג סיני. זה יתבטא בעיקר בקצוות המעטפת - מרחקי בלימת חירום, אחיזה במגבלות וכו'. יש הטוענים שיהיה הבדל קל גם בנוחות הנסיעה ובאופן מאוד שולי גם בצריכת הדלק. אבל לי אין שום כוונה לקחת את העגלה האוטומטית הזקנה הזו למגבלות - יש לי מספיק נהיגה ספורטיבית על הקצה במכוניות שמיועדות לזה, עם צמיגים שמיועדים לזה, לפעמים גם על מסלולים שמיועדים לזה בחו"ל, ככל שאחפוץ.

תבינו - הכל עניין של אופי השימוש ברכב. אם אתם נוסעים ק"מ שנתי גבוה, מהירויות גבוהות וכו' - תשקיעו בצמיג איכותי.
אם אתם בעיקר עומדים בפקק או מתנהלים בשטח עירוני - גם צמיגים סיניים יספיקו לכם.

גם הצמיגים האלה שלי ילכו לפח כשיתייבשו, הרבה לפני שיזדקקו להחלפה בגלל שחיקה. נראה לי שחבל לזרוק כסף על צמיג יקר שלא אנצל את היתרונות שלו ושבכל מקרה אצטרך לזרוק אחרי שנתיים-שלוש.

אם זו היתה מכונית ספורטיבית או כל אוטו אחר שאני לוחץ אותו חזק - הייתי משקיע בפירלי/מישלן/טויו/גודייר וכו'.
על הג'יפ שכבר לא נוסע ביומיום אלא מנמנם במקום מוצל ורואה אור יום רק בטיולים - ושם הוא עובד קשה ברמה לא פחות מאשר רצחנית - השקעתי בטויו MT. יקר אבל ליגת על.

דבר אחד חשוב - אל תסעו על צמיג ישן ויבש רק בגלל שאין לכם תקציב לצמיג איכותי. סיני חדש עדיף על כל צמיג ישן.

asafk
16-03-14, 19:59
500₪ לצמיג זה קצת יקר לא? ראיתי מקסיס ב250₪ במידה הזו (יש גם בפחות..אבל שמות לא מוכרים)

לא בחתך נמוך וחישוק 16...
לפחות לא משהו איכותי.
הטויו האלו הוסיפו לפחות 20 קמש לעקומה מסויימת שאני מכיר היטב.

אסף.

asypeer
16-03-14, 20:01
לא בחתך נמוך וחישוק 16...
לפחות לא משהו איכותי.
הטויו האלו הוסיפו לפחות 20 קמש לעקומה מסויימת שאני מכיר היטב.

אסף.

מדובר על פוקוס דור 1-מידה 185/65/14

asafk
16-03-14, 20:02
לדעתי במידות האלה גם מותג יקר יהיה זול. שווה לברר.

אסף.

דרור ברלי
16-03-14, 20:34
במידה של פוקוס דור 1 מותג "יקר" עולה פי 2 מצמיג סיני - ועדיין כל ההפרש הוא כ-1,000 שקל בלבד לסט מלא.
אבל יש כאלה שגם ההוצאה הזו כבדה עליהם.

אז אם האוטו ישן ולא נוסע הרבה או שחי בעיקר בעיר, לא צריך להתבייש ואפשר להסתפק בצמיג סיני. העיקר שיהיה חדש. ממילא תחליפו אותו אחרי 3 שנים.

asafk
16-03-14, 21:06
דבר אחד חשוב - אל תסעו על צמיג ישן ויבש רק בגלל שאין לכם תקציב לצמיג איכותי. סיני חדש עדיף על כל צמיג ישן.

בהחלט!

אסף.

שולץ האיום
16-03-14, 22:45
במידה של פוקוס דור 1 מותג "יקר" עולה פי 2 מצמיג סיני - ועדיין כל ההפרש הוא כ-1,000 שקל בלבד לסט מלא.
אבל יש כאלה שגם ההוצאה הזו כבדה עליהם.

אז אם האוטו ישן ולא נוסע הרבה או שחי בעיקר בעיר, לא צריך להתבייש ואפשר להסתפק בצמיג סיני. העיקר שיהיה חדש. ממילא תחליפו אותו אחרי 3 שנים.

לא התייחסת לגורם חשוב שרלוונטי ביותר לפותח השרשור - מידת הצמיג.
המידה הזאת בעייתית מאוד, צמיגים איכותיים במידה הזאת נוטים לבעיות והפתעות, שלא נדבר על מותג מדבקה.
אני לא הייתי מעז, במיוחד בהפרשים הזניחים האלה, דחיל רבאק אתם מחזיקים רכב. לא משחקים עם בטיחות!

דרור ברלי
17-03-14, 01:26
שאלו אותי על פוקוס דור 1. עניתי לגבי פוקוס דור 1. האוטו די עגלה, מידת צמיג מאוד מתונה. מחירים מתונים.

חישוקים ענקיים עם צמיגי היפר-ספורט בחתך 45 נראים טוב בקטלוגים ובאולם התצוגה, בתכל'ס מי צריך את זה במשפחתומטית, תגיד לי?... מה אנחנו, מהיר ועצבני?...
מי שקונה מכונית עם גלגלים כאלה, ועוד AWD, שייקח בחשבון ש:

א. הצמיגים האלה עדינים ופגיעים מאוד. כל עליה לא זהירה על מדרכה עלולה לדפוק להם דופן. כנ"ל בורות ושיבושי אספלט.
ב. הם דופקים אנושות את נוחות הנסיעה.
ג. בד"כ, במכוניות משפחתיות ואפילו במכוניות "מנהלים" המקובלות בישראל עם מנועי 2 ליטר, לא מדובר בנתוני ביצועים שמצדיקים שימוש בצמיגים קיצוניים כאלה.
ד. במידה הזו, הצמיגים בד"כ גם יקרים יותר. לעתים הרבה יותר. גם צמיג סיני במידה כזו כבר לא בדיוק זול.
ה. במכונית AWD, יש באמת בעיה עם החלפת צמיג אחד או שניים. לתשומת לב כל בעלי סובארו ואאודי...

עכשיו תעשו חשבון.
באמת צריכים הנעה כפולה בפרייבט?... באמת צריכים צמיגי חתך היפר-נמוך בפרייבט?.... אם התשובות הן "כן" - אז סבבה. לגיטימי. אבל יש לזה מחיר.

-->